Nimmerdor-concours had veel succes 25-jarig jubileum oud-leerlingen nd Don Bosco moet grootse worden •usden's eerste :haakteam kampioen Fijne mini- zeskamp in en rond de Til Hockey-dames 2 naar Hoofdbond BUITEN ZWEMMEN BRRR MAAR HET WORDT WEER ZOMER Cursus voor aanstaande moeders Voorverkoop zwemabonnementen tegen lagere prijs Kledingbeurs HVD in Het Trefpunt lIjsden/centrijm - Zoals te LEUSDER KRANT Burgerlijke stand Gemeente Leusden VRIJDAG 15 APRIL 1977 17 |ien was, is Leusdens eerste kliental kampioen geworden in de jjjjasse B van de Stichts Gooise ikbond. De club van voorzitter J. anten promoveerde daardoor naar pgste klasse en dat is wel een felici- taard. Bijzonder jammer was ech- wijze, waarop het kam- Jchap behaald werd en dan bedoe- Ijj niet de 8-2 zege, waarmee dat Trde, want Leusden 1 (dat zonder jrlaag bleef) is duidelijk het sterkste I van haar afdeling, maar de van tegenstander Amersfoort kansloos voor de zege en candi- fi&oor degradatie naar de 3e klasse, „tegenstand" van de keistede- belachelijk. Kans en E. Halkes aan de eerste porden en J. Agterberg en N. Lo- |an de staart van het tiental hadden ieftijd betreft nog gelijkwaardige Standers. Aan die borden werd pk werkelijk geschaakt. Karis en ■g wonnen hun partij, Halkes remise en Agterberg kon het jedden De uitslag van 2lh-Vlz f.eusden in deze vier partijen gaf lelijk goed beeld van de krachts- judingen llachertje werd échter de'rest Van' fcdstrijd Amersfoort 5 had zich lerktmet een zestal schooljon- jan 12 a 13 jaar oud! Reglementair lar niets tegen in te brengen, maar It.iat nog zoiets als een sportie De Amersfoortse ploeg ver- niet alleen haar eigen kansen, [dit optreden was bovendien zeer jtief (zo niet beledigend) t.o.v. in de Leusdense gastheren Hwas eigenü|k „geen gezicht" ome pen consorten te zien schaken tegen gjes, die om tien uur 's avonds al pn hun bed behoren te liggen Bitter Van Santen had zich eerst Jit) nog even boos gemaakt over jputeloze „grapje" van de,,Amers- wedstrijdleider Van Buren, s ook jammer voor zijn 12-jarige tent, die het ook niet kon helpen, jSna een goed halfuur lagen de stuk- ra al weer keurig in het doosje. Zo irging het ook de rest van de Jpt-grootmeesters. Alleen de heer Laaken (beslist niet de beroerd- jaf aan bord 4 een half puntje weg. fct van de jeugd was volledig kans its en al vóór de klok van tienen stond "jen met 5'op winst. J. Pronk, gjdts. J van Santen, J de Jager en Boer (zelfs na de be keringen rond zijn verhuizing) geen kind aan hun te nders en of het voor de jongelui jen prettige (of leerzame) avond Jweest is. valt ook nog te betwijfelen, KjLeusden won de wedstrijd met ^eer ^an Buren, Leusdenaar en - lid, was inmiddels reeds ver ten en kon de kampioenen dus niet Om 11.15 uur was iedereen klaar en waar ze vandaan kwamen, weten wij nog niet, maar plotseling bevonden zich een groot aantal echtgenotes van de Leusdense schakers in de „feestzaal". Teamleider C. Veenendaal en zijn spe lers werden goed in de bloemetjes gezet en het is toch altijd leuk meegenomen als de leider van een winnende ploeg tevens verenigingspenningmeester is. Natuurlijk werd er snel een kampioens feestje gebouwd en daaraan kwam pas een einde rond half twee in de nacht. Het bereiken van de le klasse is een nieuwe mijlpaal in het vroeger zo roeri ge, maar de laatste jaren veel rustiger geworden bestaan van de schaakvere niging Leusden. WONDER De wonderen zijn de wereld nog niet uit, al worden ze steeds schaarser. De onlangs gespeelde wedstrijd Leusden 3 - Oud Zuylen 6 eindigde voorlopig in 4-5 met een afgebroken partij van mevrouw E. W. Hooyer. Kenners gaven haar evenwel (en dat was nog maar zachtjes uitgedrukt) weinig kans op winst en die was beslist nodig om toch nog de helft van de buit uit die wedstrijd te halen. Mevrouw Hooyer was 'zich van haar kwaliteiten bewust en toog afgelopen dinsdag vol moed naar Oud Zuylen om de partij uit te spelen. Er was nog ie mand, die vertrouwen had in de afloop (of was het slechts hoop!), want voorzit- ■SDEN - Op zaterdag 23 april J de 25ste reünie van de oudleer- _rvan „Don Bosco" afdeling Leus- feitelijke wijze gevierd. De oud erenbond bestaat 25 jaar en dat J aanleiding tot een geweldig jubi- lieesi. Borgens om half 10 komen de leer- 1 >an Leusdens ,.Don Bosco" uit telen van Nederland in Leusden- an, en vindt de ontvangst plaats, M met koffie. 111.15 uur spreekt de voorzitter het Utwoord uit, en om 11.30 uur een heilige mis opgedragen door pvineiaal der Salesianen, Pater A. Jiyn. ■2.30 uur eet iedereen een broodje, i ln toespraken van de oud-direk- teuren. Het jubileumgéschenk van de oudleerlingen aan de Salesianen van ,,Don Bosco" wordt aangeboden. Het zal een som geld zijn, die Salesianen ten goede willen laten komen aan de Stich ting Vrienden van „Don Bosco". Om 14.00 uur beginnen binnen en bui ten alle evenementen. Er worden films en dia's vertoond. Er zijn stands met informatie over andere Salesiaanse hui zen en werken in Nederland. Er is een stand met informatie over de missie. Tot 15.00 uur kunnen de schoolgebouwen bezichtigd worden. Om 14.30 uur vangt de voetbalwedstrijd aan: oudleerlingen tegen de Salesianen van „Don Bosco". Tegen 16.00 uur vindt de feestelijke happening op het middenplein plaats. De borrel kan gegrepen worden om ter J van Santen chaperonneerde de Leusdense speelster. Dat mevrouw Hooyer uiteindelijk haar partij toch heeft gewonnen, willen wij niet toe schrijven aan de aanwezigheid van en gelbewaarder Van Santen Ook niet aan de mogelijkheid, dat haar tegenstander misschien meer aandacht gehad heeft voor het „stuk" achter het bord dan voor de (schaak)stukken er op, maar enkel en alleen aan haar kennis van het schaken en haar intuïtie om zelfs in de moeilijkste omstandigheden de juiste voortzetting te vinden. Of deze mooie winstpartij Leusden 3 voldoende zal baten, is nog met zeker. Bunnik 2 staat op kop met 1'/: verlies- punt en Leusden 3 is 2e en in het bezit van 2 verhespunten. Er is echter nog een wondertje mogelijk. Dat Leusden 3 haar laatste wedstrijd tegen Hoogland 2 wint, staat als een paal boven water en wanneer Bunnik 2 in de laatste uitwed strijd tegen Bameveld 2 wint of gelijk speelt (al is de kans maar gering, een mogelijkheid blijft het!) is de zomer weer aangebroken voor Leusdens derde Bij Barneveldse winst is Leusden kampioen en bij een remise staan Leus den en Bunnik met een gelijk aantal punten op kop Wij dachten, dat schaken zo'n rustbrengende sport was, maar je zou het ervan op je zenuwen krijgen Tot slot nog een paai regels over Leusden 2, dat haar prachtige kansen onlangs in Putten verspeelde. Wat de beslissingswedstrijd had kunnen zijn, met name Leusden 2 - Barneveld 1, zal op winst voor Joop van Santeos^club uitlopen. 5-4 voor Leusden werd de voorlopige stand en de afgebroken partij van Ad Wisman wordt minstens remise. Dat ondanks deze winst Barneveld de beste kansen behoudt is een tweede. De Leusdense eer is inmiddels gered! 1 16.30 uur en om 18.00 uur staat de oudleerhngcn een smakelijk koud buffet te wachten. Aansluitend daarop begint de grote feestavond, waarvan de beatmuziek ver zorgd zal worden door „Trio Sunny Sound". Om 23.00 uur wordt gezamenlijk het laatste kopje koffie van de jubileumdag gedronken Dc oudlcerlingcn van „Don Bosco,, hebben allen een stukje van hun leven liggen in Leusden. De Salesianen legden er dc basis voor hun toekomst, steun den, soms financieel, de ouders van de oudleerlingen. De band met „Don Bos co" is hecht gebleven en op 23 april wordt het dan ook een grootse 25-jarige jubileum-reünie. LEUSDEN/CENTRUM - In haar rui- tercentrum aan de Vlooswijkseweg or ganiseerden de Landelijke Rijvereni- ging en de Ponyclub Nimmerdor afge lopen vrijdag en zaterdag het vervolg van de indoor-manegewedstrijden van 12 resp. 11 maart. Ook nu was de be langstelling weer groot. Volop publiek en ongeveer 200 pony's en paarden. Vrijdag begonnen de wedstrijden om 18.30 uur en zaterdagmiddag om 12 30 uur. Bij de ponywedstrijden werden vijf prijzen betwist en bij de paarden zelfs acht De uitslagen van de zeer vlot georganiseerde wedstrijden (de reken kamer was direkt na het einde van het springen met haar werkzaamheden ge reed) waren: Bosprijs - L-spnngen (pony's); 1. Maurits Herder 0 57,8 Vosje - Nimmerdor 2 E de Groot 0 62,5 Mustang - Waaghalsjes 3. A Wolfswinkel 0 66,6 Panda - Valleiruiters 4 H Veldhuizen 3 72,0 Bonanza - Valleiruiters 5. M. Lenting 4 62,2 Blue Mink - Rijnruiters IJskoningprijs - M/Z-springen. 1 W v (I Mlieen 0 59.4 Ainor - Waaghalsjes 2. J Versluis 4 54,4 Pearl - Nimmerdor H. Hoogendoornprijs - M/Z, Speel uw spel. I. A Pluim 830 p. Sandra - Voorwaarts 2. E v. d Water 810 p. Warco - Voornruiters 3 J. Versluis 710 p. Pearl - Nimmerdor Ossendrijverprijs - L-springen: 1 A v. Dolder 0 53,4 Tweros - Valleiruiters 2 E Borgens 0 55,4 Prins - Voorwaarts 3. G Kampert 0 56,0 Roco - Voorwaarts Beste combinatie - De Klop-prijs: A v. Doldei - Tweros (Valleiruiters) Nimmerdorprijs, paarden, B-springen: 1. mej Hazeleger 0 46,1 Charmorlaino - Voorwaarts 2. J van Drie 0 49,8 Smoky - Gouden Hert 3. R Dijkhuizen 0 50,8 Alegro - Schaffelaar 7. mej A v d. Berg 0 56,0 Malbert - Nimmerdor Aslos-stijlprijs, beste B-springer mej R van Haarlem - Pable (Groe- nesteyii). P v. d. Schansprijs, L-verl ronde. 1 B de Gooyei 0 59,2 Chen v - Stad en Lande 2 H de Haan 0 60,8 Lanieveur - Voornruiters 3 mej M Koeman 0 62,0 learus - Roskam Koemanprijs, L-springen: 1 mej J ter Strake 0 55,2 Herolien - Nimmerdor 2 S Overes 0 63,8 Waynous - Avilauna 3 H van Daslar 4 56,0 Uanny - Neuderuiters J. Schuringprijs, M/Z-springen: 1 A v. Vulpen 0 50,8 Cor - Voornruiters 2 E Schep 0 52,9 Pollens - Pr Christina 3. G Lammers 0 61,9 Baretta - Pr. Christina Pavoprijs, puissances. 1. J van Schip 0000 Partisan - Avifauna 2 E Emmink 0004 Woldruiters 3 P v d Brink 003 Lotus - Nimmerdor 4 A van Vulpen 004 Cor - Voornruiters 5 mej M Oostra 008 Formaat - Nimmerdor J M. de Wit-wisselbeker Beste combinatie amazone mej. J ter Strake. Nimmerdor Beste combinatie ruiter: G Lammers. Pr Christina Esta-prijs, beste comb 2 avonden: G Lammers. Pr. Christina LEUSDEN/CENTRUM - In plaats van dc spelmiddagen die door de Stich ting R.K. Jeugd en Jongerenwerk rege lmatig georganiseerd werden, werd af gelopen dinsdag een Mini-Zeskamp ge houden. Voor deze mini-zeskamp werden de I 50 deelnemertjes van 6 t/m 12 jaar in 6 groepen verdeeld. Samen met de onge veer 15 leiders(sters) hebben ze zich bijzonder vermaakt met spelletjes als I Kist-lat lopen, ballonblazen, bandenlo pen, ballonlopen, balslaom, zaklopen en touwtrekken. De mini-zeskamp bleek een bijzonder succes. Er werd met veel plezier en spanning gespeeld en de hele middag bleven de kinderen in groepjes bezig Doordat het weer n:et al te best was, werden de meeste spelen in ..De Til" gedaan, maar tussendoor kon ook achter het gebouw het een en ander ge daan worden. Hoogtepunt hierbij was wel hel touwtrekken, waarbij de span ning ten top steeg. De hakken van schoenen werden zo diep mogelijk „in gegraven" om maar overeind te blijven en niet te verliezen. Al met al een bijzonder geslaagde middag, zowel voor de deelnemertjes en de leiding Een middag die zeker voor herhaling vatbaar is. De groep kinderen die het hoogste aantal punten in de wacht sleepten en dus met de eer gingen strijken bestond uit Mark Caldennoven, Paul Tijssen, Els Seuwers. Alina Heiden, Sander Veld huizen, Simon Tijmensen, Herman Hil- horst en Jolanda v. d Salm. Staand v.l.n.r.: Nita Kemmmk (captain), Jose Altenburg, Herma Ge- rber, Ankelien Schnïtrups, Anthonie Swierenga, Carla Zwart, Thera Golds- raann, Dinekc Huizinga, Anneke Ver schoor. Ineke Greve, Almita Meesters; zittend v.l.n.r. Jannie Parson, Marion Ponsen, Marijke Edzes. Op dc foto ont breekt Yke Mönking. LEUSDEN/CENTRUM - „Dames2 tot de aanvang van de competitie 1976- 1977 als „Dames 1 het vrouwelijke paradepaardje (parade-merrie klinkt zo gek') van de Leysdense hockeyclub, is op een waarlijk indrukwekkende wij ze afdelingskampioen geworden en ge promoveerd naar de reserve 4e klasse van de hoofdbond in de Nederlandse hockey wereld De top van de voorlopige eindstand in de competitie is (er moe ten 14 wedstrijden worden gespeeld): 1 Leusden 2 14 gesp 27 pnt 2 USHC 3 12 gesp 18 pnt 3. Schaerweyde 6 13 gesp. 18 pnt. 4 Laren 5 12 gesp. 14 pnt Onze hockey-bron heeft nog wat, deels niet direct openbare, gegevens omtrent de kampioenen verzameld Het doelsaldo bedraagt 62-6 en dat komt neer op gemiddeld 4.4-0.4 In Leusden werden 35 treffers gescoord en buiten gaats 27, hetgeen op een grote regel matigheid wijst. De Leusdense achter hoede werd op eigen terrein niet ge passeerd Uit vielen 6 tegentreffers, waarvan 4 ofwel 66% in de met 5-4 tegen USHC gewonnen ontmoeting Leusden speelde eenmaal gelijk Dat gebeurde thuis tegen Huizen in een stromende regen en met een elftal, dat door bepaalde omstandigheden 5 invalsters telde. De overige 13 wed strijden werden gewonnen. In 11 ont moetingen liet de Leusdense doelvrou- we Janny Parson niet 1 doelpunt toe. Voor de 62 MHCL-treffers waren niet minder dan 10 speelsters nodig Topscoorster was Almita Meesters met 33 (of ruim de helft van de) doel punten Marion Ponsen scoorde er 10 en Herma Gerber 9 De overige 10 kwamen voor rekening van Ineke Greve (3), Aukelien Schutrups (2) en Carla Zwart, José Altenburg, Anthonie Swie renga, Nita Keinmink en Marijke Ed- LEUSDEN - De voorverkoop van abonnementen voor het „verwarmd" buiten-zwembad „Bavoort' aan het Burg. Buiningpark zal weer van start gaan. Opstellen in zwemlustige rijen met een goedgehjkende foto in de hand op donderdag 21 april en vrijdag 22 april van: 10.00-12 00 uur 14.00-17 00 uur 19.00-21.00 uur en op Zaterdag 23 april van 10.00-12 00 uur 14.00-17 00 uur. De openingstijden van het buitenbad zijn maandag t/m vrijdag van 7.00- 20.30 uur en op zaterdag, zondag en feestdagen van 10 00-18.30 uur Vrij zwemmen in het overdekte zwembad tijdens het openluchtseizoen van 30 april t/m 3 september op maan dag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 20.30-21.45 uur. Dit /rij zwemmen ge beurt in hoogverwarmd water. Zwemmen voor gehandicapten, 65- plussers en op medische indikatie in hoogverwarmd water (28 graden) op: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 20.30-21 15 uur. Denkt u bij de voorverkoop wel aan de fotoanders wacht u voor niets. LEUSDEN - Donderdag 14 april start de Leusdense kruisvereniging met een babycursus voor aanstaan de ouders De cursus wordt op 5 achtereenvolgende donderdagen gegeven van 20 tot 21.30 uur in het wijkgebouw aan Krooneend 26 De kosten bedragen f 10.- per persoon. Als u vragen heeft over zwangerschap, bevalling en de ver zorging van uw baby of gewoon eens met anderen wil praten, kunt u zich opgeven bij de wijkverpleeg kundigen: L Terbeek tel 033-40404. T. de Boer tel. 033-43882. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de wijkverpleegkundige uit uw wijk. zes(elk 1). Dat dameshockey in feite niet belemmerd wordt door een be paalde leeftijd, blijkt uit het feit, dat de speelsters samen ruim 365 jaar oud zijn of gemiddeld 33,2 jaar Wij noemen geen namen, maar de benja min telt 28 lentes en de „minst jonge" 39. Klasse verloochent zich niet en hier heeft u een mooi voorbeeld van recreatief hockey in optima forma Het elftal heeft inmiddels twee elf tallen kinderen Van die 22 zijn er ook al weer enkelen met hockey actief Het kampioenselftal promoveerde in 1975, degradeerde in 1976 en promo veerde in 1977 opnieuw. Dit „Volen- dam-effect" hebben 5 speelsters vol ledig meegemaakt en 8 dames maak ten wel de beide promoties mee, maar moesten in het degradatiejaar verstek laten gaan en dit was dan het mooie verhaal van MHCL's „Dames 2". LEUSDEN/ZUID - Op woensdag 20 april a s organiseert de Hervormde Vrouwen Dienst weei een kledingbeurs Deze wordt gehouden in 't Trefpunt, Arnhemseweg. van 2 tot 4 uur U kunt daar voor weinig geld nog erg goede kleding kopen. Vooral voor kinderen, maar ook voor volwassenen zijn er vaak leuke dingen bij De resterende Als Pietje een broertje of zusje gekregen heeft dan kan de familie en dan kunnen alle kennissen snel op de hoogte zijn van deze blijde gebeurtenis. Want u kunt uw geboorte kaartjes vlug en gemakkelijk bestellen bij de Finnmark 3. Leusden-C. Tel. 41495. U mag onze modellen- boeken thuis rustig eens doorkijken. LEUSDEN - Burgerlijke Stand t/m 6 april 1977. Geboren: Johannes Wilhelmus Tol boom, zoon van P. Tolboom en G. J. M Verhoef, De Verj. Ruyterweg 68, Ach terveld (30 maart): Arno Marijn Snellenberg, zoon van J. M Snellenberg en M. E. Hassing, Porfier 9 (31 maart). Te Amersfoort geboren: 22 maart Diederik S. Deelen, Dionet 522 maart, Dennis Veenendaal, Akkerwmde 12; 21 maart, Guido E. Mundt, Weesboom 18, 29 maart. Pauline B. Smids, v. B. van Oosterhoutlaan 13; Joske Challen ger Wederik 40. Ondertrouwd: Gerrit Evers, Nijkerk en Maria Blankenstijn, Leusden; Carel August Xaverius Godgried Frcderik Si- cherer, De Bilt en Annemarie Roetman, Leusden Gehuwd: Willem van Essen en An- tonia Barbera Houtveen (31 maart). Overleden: Hendrik Snel. oud 90 jaar (31 maart). kleding wordt vei zonden naar het Dienstencentrum van ds. Mabusela te Mamelodie. Pretoria. Afrika Vanuit dit Dienstencentrum wordt de kleding gedistribueerd over die- genen die er het meest behoefte aan hebben. De H.V.D. hoopt dat velen van hun belangstelling blijk geven, door ook eens een kijkje te komen nemen in 't Trefpunt Mocht u zelf nog goed bruikbare kleding over hebben, dan kunt u dat brengen op maandag 18 april en dins dag 19 april van 2-3 uur in t Trefpunt

Leusder Krant | 1977 | | pagina 17