lesiaagd paaseierenfestijn winters jasje Spaanse ontboezemingen Losse verkoop Leusder Krant [jÜSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant. Finnmark 3. S.V Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W J. Schut. Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark ACHTERVELD Boekhandel Vos. Hessenweg 323 LEUSDEN-Z- Kroon Supermarktr Pr Irenelaan 9. VRIJDAG 15 APRIL 1977 EUSDEN/CENTRUM - Zo langza- ind is het paaseieren zoeken van een traditie geworden. Ook dit Er werd dit festijn op paaszaterdag Inreaniseerd. In tegenstelling tot vorige jaren ver tok men deze keer per fiets vanaf het libeebouw, omdat de politie nogal be- Wen had tegen het grote aantal ge keerde auto's op de Jckhorsterweg. )e belangstelling was duidelijk min- dan voorgaande jaren, wellicht dat omdat er gefietst moest wor- e kou kon echter ook de oorzaak zijn, want met iets meer sneeuw zou het zoeken wel een heel bibberige be doening geworden zijn. Koud of niet, de kinderen trokken zich daar niets van aan en stortten zich vol overgave in de vakken waar de eieren verstopt waren. De gevonden stenen eieren konden na het zoeken ingeruild worden voor echte. Degenen die de meeste eieren vonden in hun groep zijn: Michiel Hof land met 10 eieren (4-5-6 jaar) Hein Woudstra met 6 eieren (7-8-9 jaar) Fred Oudshoorn met 10 eieren (10-11- 12 jaar) Gefeliciteerd! 't Kwam toch zover dat m'n levens partner na lang wachten enige tijd naar bet ziekenhuis moest (wie niet?) en zo komt het dat de goeie en minder goeie Jngen alleen gedaan moeten worden, f Tot die minder goeie dingen behoort na een enkele dag het alleen zijn, 's lorgens:goeie morgen"en 's avonds welterusten", en geen mens zegt wat jrug Eten klaar maken, zelfs als je alleen jent moet je toch iets nuttigen Ik ging \avermout koken en toen het klaar was, tocht ik met intens medeleven aan dat Ieme kantoormannetje uit het verhaal nvan Aart van der Leeuw, de kleine Ru- fc \doll, die van die enorme werkster die z'n kelderwoning schoon hield, iedere Iorgen een bord havermout kreeg. Zij [t)leel er bij. tot hij die dikke brei geheel \d opgegeten. Het alleen zijn houdt ook in dat je wat meer aandacht aan je huis besteedt, zij het noodgedwongen. Om de veertien dagen stofzuigen en eens in de week vaat wassen, 't zijn toch noodzakelijke dingen, nietwaar? Het vreemde was, dat, verwoed lezer als ik ben, mijn boekenkast me de eerste dagen niet interesseerde. Wel spelde ik dagelijks drie dagbladen uit en wat tijdschriften, zodat TV overbodig was. En dan kri/g je een krant in handen met een bericht dat even schokt: over leden. de bekende geschiedkundige, cultuur-vorser, filosoof, Erudiet, met een hoofdletter, dr. P J Bouwman. In de goede oude tijd mocht ik eens een voordracht van deze wijze man mee maken, iets watje niet licht vergeet. Het was niet alleen een begaafd geleerde, maar een wijs man die in verstaanbare taal zijn visie gaf over het wereldge beuren Centraal stond altijd de ver antwoordelijkheid jegens de ander. Met m'n oog dicht kan ik zijn boeken in mijn kastje vinden In „Vijf Stromen Land" gafhij een indringend beeld van wat er plaatsvindt in de vijf we relddelen. Machtig is „Een onzer da gen' een cultuurbeeld van 24 uur we reldgebeuren We mogen dr Bouwman stellen op dezelfde hoogte zo niet hoger, dan prof Jan Huizinga met „Herfsttij der Middeleeuwen" en Jan en Annie Ro- meyn in hun „Erflaters onzer Bescha ving. Sprekend voor dr. Bouwman was zijn geloof in z'n afhankelijkheid van zijn Schepper, een Godsgeloof dat in deze tijd moeilijk meer geaccepteerd wordt. Het dichtst hierbij komt van dr Feitse Boerwinkel: „Einde of een nieuw be gin Efkens door het dorp toerend aan schouw je weer het jaarlijkse voor jaarswonder. aan dorre takken zijn al lerlei groene frutsels aan het uitkomen, crocussen duiken op uit het gras van de Asschatterweg, hier en daar ieeri lichte glimp van rose en geel en bezige vogels sjouwend voor hun uitzet. 1 'k Z e zelfs oranje en blauw, bij na der inzien bh/ken dit de weer ontloken hockyers te zijn Onafhankelijk, nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt iedere donderdag. Redaktle: Bert Vos (verantw.), tel. 41495: Marnix Kreijns, tel. 43792. Redaktie-adres: Postbus 11 (Finn mark 3), Leusden/Centrum, tel. 033-41495. b.g.g. 03420-6141toe stel 17. I Abonnementsgeld: 6,50 per kwar- I taal; 12,75 per halfjaar en 25,00 per ll*ar ISluitingstermijn: Idinsdagmiddag 12 uur. Ons kantoor is geopend van 10-12 en van 2-4 uur. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u na bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling van 5,00 per exemplaar (formaat 13x18 cm) lopgiro: 871441 t.n.v. de B.D.U. |b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor Finnmark 3 - Leus den/Centrum. Ongeveer 14 da gen na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Opgave abonnementen, adver tenties en betalingen kunt u doen op ons kantoor, Finnmark 3, Leusden/C. DE LEUSDER KRANT een uitgave van de BDU- 'vantenkombinatie te Barneveld ACHTERVELD Vrijdag 15 april: 19.00-20.00 uur. bibliotheek Zaterdag 16 april: Isedorusfeest ABTB-KPJ 20 00 uur: Ons Gebouw. Zondag 17 april: 10 30-12.00 uur bibliotheek. Dinsdag 19 april: 15.15-16 30 uur bibliotheek. Donderdag 21 april: Jaarvergadering KPO, 20 00 uur: café Buitenlust. Dinsdag 19 april: Gemeentehuisje aan de Kon. Juliana- weg, 20.00 uur: hulpavond door werk groep Kleding Leusden 1200 LEUSDEN/CENTRUM Woensdag 20 april, 20.00 uur Marcus- kerk feestavond Vrouwenkon- taktgroep. Vrijdag 22 april, 20.00 uur: klaver- en schutjassen in 't Ros Beyaart. Elke donderdag: van 14.30-17.00 uur: Zonnebloemhandwerkclub in de Johanneshoeve, Hamersveldse weg Eerste donderdag van de maand: 1 Schrijtavond Amnesty Internatio nal in de bibliotheek, 19.00- 21.00 Elke donderdag: UW Senio rensociëteit „Sporthal Groenhou ten", De Meent, van 14.00-16.30 uur. Elke eerste en derde dinsdag van de maand: Vrouwenkafee in de Hak- horst, Waarden 25a (einde Noor derinslag) van 9.00-11.30 uur. Elke dinsdag: Van 18.45-19.15 uur Jeugdscnaken in de oude Roda- kantine. Om 19 45 uur: Schaken voor senioren in dezelfde kantine. Elke dinsdagmiddag: Sociëteit vooi dames en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. Van 14.30-17 00 Johanneshoeve, Hamerveldseweg. Elke woensdag: Ros Beyaart, repetitie koor „Treecksangh". Van 19.45- 21.45 uur Elke donderdagmorgen: Van 9 uu- 10.00 uur gezinsverzorging en be jaardenhulp van het Groene Kruisgebouw, Wit-Gele Kruis, Ro- zengaarde 33. Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve, Hamers veldseweg. Vanaf 9.00 uur. Elke dinsdag- en vrijdagavond: „De Til'\ open vanaf 19.00 uur. Hob byclub om 18.30 uur. Hulpdienst „De Wetering": Telefoon nummers 42746 of 42249 Stichting Amivedi: Mevrouw M. von Bergh, tel. 03425-1554 Elke zaterdag: „De Til", discodans avond, aanvang 20.00 uur. Elke zondag: „De Til", discodansmid dag, aanvang 14.00 uur. LEUSDEN/ZUID Donderdag 14 april: „De Boekenmo len", Paletschool, Willem de Zwijgerlaan. Uitlening van 14.00-17.00 uur, voor volwasse nen en jeugd. Vrijdag 15 april: „De Boekenmolen", Paletschool, Willem de Zwijger laan. Uitlening van 19 00 tot 20.00 uur, voor volwassenen en jeugd vanaf 12 jaar. Vrijdag 15 april: Jeugdklub van 12 tot 16 jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arubenseweg van 19.30 tot 21.30 uur. Zaterdag 16 april: Jazzhut var. Theo Caldenhoven, Van Diepenheim Scheltuslaan 14. Geopend van 12.00 - 18 00 uur. Zaterdag 16 april, 19.30 uur Prov. kwis PJGU in de Mof. Na afloop dansen. Maandag 18 april: „De Boekenmolen", Paletschool, Willem de Zwijger laan. Uitlening van 14.00 - 17.00 uur voor volwassenen en jeugd Maandag 18 april: Gezinsverzorging en ouderenhulp door de Kruisver eniging Leusden aan de De Roo van Alderwereltlaan 13, van 14.00 tot 15.00 uur. Maandag 18 april: Jeugdklub voor 8 tot lOjangcn in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 18.30 tot 20.00 uur. Maandag 18 april: Gemengd Koor „Kunst Veredelt": repetitie avond in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 20.00 tot 22.00 uur. Dinsdag 19 april: Vrouwenkafee van 9.00 tol 12.00 uur in boerderij „De Hakhorst" aan het einde van de Noorderinslag.10.00 uur: toe lichting voor hun verenigingen door vertegenwoordigsters van alle vrouwenorganisaties in Leusden. Na de pauze, circa 10.45 uur 1 Annie; Wagener spreekt over de vrouw in het ASFALTERING UITGESTELD De geplande asfaltering van een deel Hessenweg vanaf de bebouwde kom tot aan de Kopermolenbrug in Stoutenburg, is vanwege de zeer slechte weersomstandigheden niet doorgegaan, zoals attente automobi listen deze week inmiddels wel zullen hebben gemerkt. Zolang dit slechte weer aan blijft houden, hoeft men er ook niet op te rekenen. Zodra de zon weer doorkomt hoort u van ons, wanneer de asfaltering daad werkelijk wordt uitgevoerd. OPVALLEND BEELD De paasvuren brandden weer in de gemeente Leusden. Een oude traditie, die nog steeds in het nieuwe Leusden in ere is gehouden. Hier een beeld van het paasvuur. LEUSDENAREN EKSPOSEREN ELDERS 't Is een wonder, verzucht ik. Wat wonder, zegt Iemand naast me, niks te wonderen, het gaat toch elk jaar van zelf! In het stralend voorjaarslicht lopen een paar meisjes in vrolijk gekleurde jurkjes en ik maak een geheugen- sprong naar dat „verrukkelijke 99 mer- zen tellend gedicht van Werumeus Bu- nmg. Maria Lêcma:" „Maria Lécma loopt te zwieren, in groene zijde en zwartsatijn, met vogels en rozen en anjelieren, in een doek zo wit als maneschijn Porqué. Maria? Het eind van die 99 verzen is wel triest, maar het ritme en de klank kun ye nooit vergeten. Bladerend in een bun del van Werumeus lees je weer de Bal lade van de Boer met die on vergetelijke regel: „Terwille van de Boer die ploegt bestaat de wereld voort Na een paar dagen dringt het tot je door dat je met alléén alleen bent, er zijn er duizenden alleen. Maar nu, vrachten bloemen en ge schenken, zij die rrt'n leed en vreugde deelt, is weer thuis. Sp Humanistisch Verbond. 2. Uit eenzettingen door Marion Defa- res over de Progressieve Partij Leusden, Puck Bosma over de WD en Trudy van Gooi over het CDA. Dinsdag 19 april: U.V.V. Senioren So ciëteit voor de jongeren en oude ren in Leusderi/Zuid, die van ge zelligheid houden, in het klubhuis van „Roda", Bur gemeester Buining Sportpark van 14.00 tot 16.30 uur. Dinsdag 19 april: „De Boekenmolen", Paletschool, Willem de Zwijge rlaan, uitlening van 19.00 tot 20.00 uur voor volwassenen en jeugd vanaf 12 jaar. Woensdag 20 april: Jeugdklub van 10 en 11 jarigen m ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg, van 19.15 tot 20.30 uur. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw B. Hassink, Azuriet 17, Leusden/Cen trum. telefoon 43132. Bertie Jagers: geweven wandkleden in het A.K.G. Ploeghhuis, Muurhuizen 159, Amersfoort Geopend op de vrij- dagavonden 15 en 22 april van 19.00 tot 22.00 uur, de zaterdagen van 11 00 tot 17.00 uur en de zondagen van 14.00 tot 17.00 uur. Een opvallend (TV-)beeld in het door slechte TV- en radio-ontvangst geteisterde Leusden is een rasechte TV-antenne op het dak van een wo ning in de wijk Rozendaal. De antenne is geplaatst door de heer J. de Kruijff, die zich al jarenlang heeft geërgerd aan de miserabele kwaliteit van de ontvangst via het centrale an tenne systeem van de wijk Rozen- daal. Een ergenis, die hij al eens eer der via onze kolommen heeft geven tileerd, overigens zonder dat er enige verbetering werd bereikt. Als we het allemaal goed hebben begre pen, wordt er echter nu ai maanden lang keihard gewerkt om verbetering te brengen in het systeem van Ro zendaal. Ook dat is een opvallend beeld in Leusden: dat het allemaal zo lang moet duren Op de foto: de antenne op het dak van een Rozendaalwoning. PARAAT Heeft zich in de verkiezingsstrijd een nieuwe partij opgeworpen? Zullen Joop en Hans en Dries en al die anderen het nu ook nog op moeten nemen tegen de heer J. van Dijk van „Paraat"? In ieder geval is er op het bord, waarop in Achterveld affiches voor de verkiezingen mogen worden aangeplakt, al een eerste stemadvies verschenen. Of zou het gewoon een grap zijn van zo n au thentieke Achterveldse handige jon gen? Laten we het daar maar op houden. Heeft hij er in ieder geval de krant mee gehaald. Overigens deed het voorbeeld in ieder geval goed volgen, want korte tijd later hadden meer „partijen" hun verkiezingsleus in krachtige reclametermen op het bord geprikt. VIJFTIG MEDEWERKERS/STERS OPROEP VAN DE WEEK Steun de aktie voor een fietspad langs de Lockhorsterweg! Ouders, verenigingen, en iedereen die dit ter harte gaat: een fietspad is nodig. Al leen als we samen bij Gedeputeerde Staten aandringen, is er een kans, dat het fietspad er snel komt! P.S. Zoals we reeds eerder schreven zoekt de werkgroep Braderie van de Stichting Leusden 1200 vijftig me dewerkers en medewerksters die za terdag 11 juni willen assisteren tij dens de grote braderie. De werkgroep zoekt kontakt met perso nen van 17 jaar en ouder, die bereid zijn die dag tegen een redelijke ver goeding enkele uren te helpen. Blijk baar is Leusden een rijke gemeente, want maar weinigen hadden be hoefte aan deze bijverdienste. Daarom een tweede oproep. De werkgroep stelt zich voor. dat vooral binnen de verenigingen in Leusden wellicht verschillende mensen zullen zijn. die graag wat bij zullen willen verdienen om hun klubkas te spekken. Verenigingen, die naast de subsidies en kontributies graag een extraatje willen vangen, worden ver zocht zich op te geven bij de heer H. Suvaal, Ploegschaar 1, Leus den/Centrum. Wie o wie? Kom men sen, laat de werkgroep Braderie niet in de steek. Klubbesturen, doe er iets aan! Bij voorbaat hartelijk dank voor uw medewerking! 7

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3