Wethouder perplex bij postduivenhouders Wegprogramma P.V. Leusden V. Achterveld verloor an Dorestad (0-1) ijsuitreiking schiet- ompetitie SV Leusden EenToyotavan V3m Koov maakt uwkeus wel heel eenvoudig Moeilijke competitie start Lockhorst Sep Venrooy in pils en patat Omwonenden toekomstige schietbaan tekenen protest aan Veronica- rally van uit Leusden tj op Maluku Muda nodig voor kampioenschap Off.Toyota-dealer, Balladelaan208, Amersfoort,Tel.033-26844. Kalshoven de enigste was die voortdurend resoluut ingreep 5 mi nuten voor het einde begonnen de Achterveld supporters te zingen: „Wij zijn er bijna maar nog niet he lemaal". Dit bleek toen Bertus Tol boom na enkele zeer fraaie reddin gen moest capituleren. Uit een wir-war van spelers schoot Dorestad middenvoor Jan Wood man hoog en hard in. Doelman Tol boom moest een meter terug om de bal te bereiken en struikelde half op het hobbelige terrein De bal ver dween hierbij via de handen van de verbouwereerde doelman in het doel: 1-0 Jan Woortman was de held van het veld uiteraard want hij had zijn club aan de promotie ge holpen. Achterveld was een verslagen ploeg, kwam nog even terug via een vrije trap, waarbij Johan van Bekkum nog kwam tot een goed schot dat via de deklat werd ge keerd. Achterveld moet nu de laatste competitiewedstrijd te gen Maluku-Muda omzetten in minstens een gelijk spel om kampioen te worden. Uitslagen 17 april 1977: Dorestad - Achterveld. 1-0 Achterveld 2 - Roda 2: 1-0 Programma zondag 24 april 1977 Soest 9 - Achterveld 5: 11 30 uur Quick 11 - Achterveld 6' 10.00 uur Dames: Minerwa - Achterveld 10 uur. Roda 4 - Achterveld 3: Do 28 april 19 uur. Dames: De Vesting - Achterveld Wo. 27 april 19 uur. LEUSDEN/CENTRUM - Het lag in de lijn der verwachtingen, dat de com petitiestart, vooral van de zondag teams, niet gemakkelijk zou zijn voor de Leusdense LTV Lockhorst Die verwachting kwam uit en de vier mixed- zondagteams verloren met duidelijke cijfers. De heren hielden de balans mooi in evenwicht. In de zaterdag- mixed ging het weer ,,uit de kunst" en daar lieten de heren, de eer aan de tegenpartij In de overgangsklasse B (mixed-zondag) girigep dè singles van Hans van der Linden. Gijs Willem van Keulen en Maryse Roelofszen verlo ren (weliswaar in drie sets). Alleen Saskia Dijkgraaf won haar enkelspel. Bij de dubbels boekten alleen Maryse Roelofszen en Saskia Dijkgraaf winst en zo verloor Lockhorst 1 thuisspe- lend van Sassenheim 1 met 2-6. De overige uitslagen luidden: Zondagcompetitie (mixed): 3e kl Bosheim 4 - Lockhorst 2 6-2 4e kl.: Lockhorst 3 - ULTC Iduna5 2-6 5e kl.: Flehite 3 - Lockhorst 4 8-0 Zondagcompetitie (heren): 3e kl.: Lockhorst 1 - Alta 1 3-3 4e kl.: Vianen 2 - Lockhorst 2 3-3 Zaterdagcompetitie (mixed): le kl.: Hoogerheide - Lockhorst A 0-5 2e kl Lockhorst B - Larsheim 3-2 Zaterdagcompetitie (heren): 2e kl.: Lockhorst - Groenvliet 2 2-4 LEUSDEN/CENTRUM - Pakweg drie of vier jaar geleden stond de toen in Leusden-Zuid wonende Sep Venrooy in de zomermaanden vrijwel wekelijks in de krant. Dikwijls als glorieuze winnaar, maar ook wel eens met een gebroken steek-as of zo. Van zijn Mini dan wel te verstaan Sep was in die tijd één van Leusdens beste auto-cros sers en zijn welgevulde prijzenkast getuigt nog steeds van zijn gouden tijd als cross-piloot. Succes duurt niet eeuwig en zeker niet in een harde" sport als autocross Sep kreeg het aan zijn rug, deed de hele handel weg en trok zich terug in een klein boer derijtje in Kootwijkerbroek. Nietsdoen lag niet in zijn aard Voor ten week of wat was het wel leuk, maar niet lang na zijn emigratie" begon hij al met plannen voor een werkzamer leven. Hij ging aan de studie en haal de zijn Middenstands- en Horeca-di- ploma Onlangs nam hij een bedrijfje over in Terschuur van iemand, die lang in pils en patat had gezeten. Het spul werd omgebouwd tot een bar, annex cafetaria en zalenverhuur Het aan de Broekhuizerweg gunstig gele gen bedrijf wordt morgen (22 april) geopend met een receptie van 16,-- tot 17,30 uur. Vanzelfsprekend wil Sep zijn oude vrienden in Leusden hiervan in kennis stellen. Persoonlijk had hij daarvoor door de grote drukte vóór de opening geen tijd. maar nu weet u het toch LEUSDEN/CENTRUM - Goed dat wethouder G. van Woudenberg verleden week woensdag niet als postduif bij de P.V. Leusden binnenkwam, want dan was hij beslist buiten de prijzen gebleven. Achteraf bleek, dat zijn wat late komst mede verband hield met het parkeerprobleem rond boerderij de Rosmolen. Daar werd het nieuwe verenigingsgebouw van de P.V. Leusden met enig feestvertoon geopend. Voor zitter H. Bartels heette rond negen uur vrijwel iedereen, die bij de club op de ledenlijst staat, welkom. Voorts vele echtgenotes, verloofdes, moeders en vriendinnen van deze leden en bestuurs leden van bevriende verenigingen uit de regio. Hij was buitengewoon trots op zijn leden en had grote bewondering voor de wijze, waarop zij in drie maanden tijds een verwaarloosde var kensstal omgetoverd hebben in een riant en gezellig clubhuis. Het was ons be kend, dat de duivenliefhebbers nu voor de tweede keer in kort tijdsbestek een deel van een oude boerderij hebben ge restaureerd, maar behalve ervaring in dat soort werk hebben ze er nu ook ,,de balen" van. Een derde klus zit er voorlopig niet in. Wethouder Van Woudenberg sprak namens het gemeentebestuur een woord van grote erkentelijkheid totderestau- ratieploeg. die aan het resultaat te zien, dat niet altijd even dankbare werk met bijzonder genoegen moeten hebben ge daan, hetgeen van een goede clubgeest getuigt. ,,U zit nu wel wat verder van de kerk af", aldus spreker, ,,maar dat hoeft zo te zien niet bezwaarlijk te zijn. Uw vestiging hier is in principe slechts tijdelijk Je weet immers nooit of bij een volgend uitbreidingsplan, niet toe vallig dwars door de Rosmolen een nieuwe weg wordt geprojecteerd, maar het streven van het gemeentebestuur is, dit deel van de Hamersveldseweg zo veel mogelijk onaangetast te laten. Uw zelfwerkzaamheid past helemaal in de noodzaak van een zuinig beheer van de gemeenschapsgelden en dat verheugt mij. Ik wens u succes in uw nieuwe behuizing, hoewel ik weet, dat het de duiven zijn, die dit waar moeten maken". De heer Van Woudenberg verrichtte hierna de officiële opening door een lint door te knippen, dat de verpozings- ruimte nog afscheidde van de werk plaats", het inkorflokaal waar groten deels het eigenlijke clubwerk wordt ver richt. Duivenhoudersopperhoofd Bar tels had nog een kleine attentie voor de wethouder, die met enige schroom er wordt toch al zoveel over steekpen ningen gesproken") de duidelijk als „vochtig" herkenbare inhoud van het pakje met dank accepteerde. Ook de dames van de duivenmelkers werden niet vergeten: „Moeders wil is wet en als zij niet meewerkt is het voor de duivenhouder pet!" De dames Voor burg, Vrijhoef, Pouw, Hoefakker, v. d. Haar en Bartels werden met een bloe metje extra in het zonnetje gezet als dank voor hun bijzondere inspanningen ten bate van de P V. Leusden. Ook „architect" Pouw werd gehul digd en mét hem als grote animator de gehele bouwploeg Bij afwezigheid van andere hobby's dan de duivensport geschiedde dat d .m .v de overhandiging van een zak met 25 kilo duivevoer. Gelukkig, dat Pouw niet te voet was! Mevrouw v. d. Haar kwam onder het voorlezen van een prachtige rijm ach tereenvolgens met een koffiezet-appa raat, een elektrische klok en een stapel tafelkleedjés namens de -gezamenlijke^ dames voor de draad. En voorzitter Bartels in zijn dank woord maar net doen. afsof hij nergens van wist. De haak voor de klok zat nota bene reeds op de juiste plaats in de muur! Ook de fa v d Berg (plant en dier) was niet met lege handen op een borrel afgekomen en niet alleen van wege de commercie, zoals gezegd werd. Een enorm applaus maakte een einde aan het op pakjesavond lijkende officiële gedeelte van het feestje, dat nog een paar uur voortgezet werd met een gezellige babbel onder het genot van een drankje 16 juli Orleans 540 Fond. 23 juli St. Dizier 392 Midfond 29 juli Dax 1054 Fond LEUSDEN/CENTRUM - De Postdui venhouders Vereniging Leusden staat weer aan het begin van het vliegsei- zoen Daarbij hoort uiteraard een vliegschema. Na twee africhtingsluch- ten op 9 en 16 april (waarvan de eerste door het wel zeer slechte weer weinig belangstelling trok) wordt de eerste wedstrijdvlucht met oude duiven op zaterdag 23 april vanuit Essen (aan de Belgisch-Nederlandse grens) over 99 km gehouden. De topper - wat de afstand en de prijzen betreft - vindt plaats op 29 juli Recht-toe recht-aan, want zo vliegen de duiven, is de af stand vanuit Dax in Zuid-Frankrijk 1054 kilometer! Het programma luidt: Oude duiven: Datum: Losplaats: 23 april Essen 30 april Strombeek 7 mei St Chislain Compiegne Quenvrain Corbeil Noyon Compiegne Orleans Louvre Tours Compiegne 14 mei 21 mei 28 mei 4 juni 11 juni 18 juni 25 juni 1 juli 9 juli volledige vlieg- Afstand in km: Categorie: 99 Vitesse ld. Id. Id ld Midfond ld. Id. Fond Midfond. Fond. Midfond Jonge duiveD Datum: Losplaats: Gorkum Hank Essen Strombeek Neufvilles St Chislain St Quentin 25 juni 2 juli 9 juli 16 juli 23 juli 30 juli 6 aug 13 aug. Noyon 20 aug Compiegne Navlucht: Datum- Losplaats 23 juli Gorkum 30 juli Hank 6 aug Essen 13 aug. Strombeek 20 aug. Neufvilles 27 aug. St. Chislain 3 sept Quenvrain 10 sept St Chislain 17 sept St Chislain Afstand in km. Categorie: Africhting Africhting Africhting Africhting Africhting Africhting Africhting Africhting Africhting Afstand in km: 30 50 99 157 202 220 225 220 220 Categorie Africhting Africhting Africhting Africhting Africhting Africhting Africhting Africhting Africhting LEUSDEN CENTRUM - In totaal 57 bewoners maken via een brief aan b. en w. van Leusden bezwaar tegen de aanleg van een schietbaan op het nieuwe aan te leggen sportpark Valleikanaal. Deze be woners schrijven: „Hierbij delen ondergetekenden uw college mede, bezwaren in te brengen tegen het voornemen een schietbaan aan te leggen nabij het Valleikanaal ten be hoeve van de plaatselijke schietvereni ging. Met name de gekozen plaats heeft in de directe omgeving van de geplande plaats nogal weerstand opgewekt. In de eerste plaats geldt het bezwaar de te verwachten geluidsoverlast die het uit oefenen van deze sport met zich mee brengt bij het intensieve trainen op zo meravonden en bovendien bij het wed- strijdschieten gedurende de zaterdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Ten tweede maken ondergetekenden bezwaar tegen het hierdoor verstoren van de rust voor de vogels in dit prachti ge natuurgebied, waar momenteel zelfs een reigerechtpaar aan het broeden is. Deze unieke situatie zowel voor mensen als dieren mag naar het oordeel van ondergetekenden niet opgeofferd wor den aan de liefhebberijen van een kleine groepering. Ondergetekenden willen er hierbij de nadruk op leggen, dat ook de schietver eniging evenals elke andere vereniging in Leusden, de gelegenheid moet krijgen haar sport te beoefenen, maar menen ten stelligste dat bovengenoemde plaats, zo dicht gelegen bij een woonwijk en in een prachtig natuurgebied absoluut ver keerd gekozen is. Misschien dat er gelegenheid gecreëerd kan worden op het industrieterrein voor dergelijke activiteiten; het zal in ieder geval zo ver mogelijk van een woonge meenschap verwijderd moeten zijn. Ondergetekenden vertrouwen er op, dat u bij het nemen van een beslissing hun bezwaren ernstig zult laten wegen", aldus de ondertekenaars van het be zwaarschrift Toon Kalshoven en Johan van de Burgwal speelden een solide partij. Achterveld probeerde via de counter uit de verdediging te komen wat soms aardig lukte. Middenvoor Jan Kerkhof was bijzonder actief doch de Dorestad verdediging sloot als een bus. Na 20 minuten spelen een fel duel tussen Jan Kerkhof en de Dorestad voorstopper, waarbij de laatste ongelukkig kwam te val len. De man werd brancard van het veld gedragen waarschijnlijk met een gebroken enkel. Deze noodlot tige samenloop van omstandighe den beïnvloedde sterk het verder spelverloop. De motivatie bij beide teams was vrijwel geheel verdwe nen Tot aan de rust werd er met minder tempo en erg zenuwachtig verder gespeeld. In de 2e helft kwam in het spel duidelijk tot uiting dat zowel Dorestad als Achterveld allebei grote belangen hadden bij de einduitslag (Dorestad hard een punt nodig om te promoveren en Achterveld een punt om kampioen te worden). Vanwege dit grote belang speel den - vrijwel het hele Achterveld team beneden de maat. Dorestad toonde meer initiatief en bouwde een lichte veldmeerderheid op. Johan van Bekkum passte in de 65ste minuut zuiver naar de vrij staande Jan Kerkhof. Door het verre opdringen van Dorestadver- dediging kreeg Achterveld een unieke kans om op 1-0 te komen. Alleen voor de Dorestad-doelman gekomen zijnde schoot de Achter- veldse middenvoor jammerlijk over het verlaten doel. Toch bleef Dore stad het betere van het spel behou den en bleef voortdurend ge vaarlijk. Daar kwam nog bij dat Piet Vos geblesseerd raakte en werd vervangen door Johan v. Dalen. Hierdoor verzwakte het middenveld zodanig dat de Dorestad voorhoede meer vrij spel kreeg. De Achterveld verdediging kreeg het zwaar te verduren waarbij Toon KN/CENTRUM - Ruim 70 le- vap de schietvereniging Leusden n zaterdagavond in het Ros iwezig bij de feestelijke prijs- waarmee de onderlingen ge- pistoolcompetities werden be- jVoorzitter J. de Vries heette welkom en vroeg eerst nog even jt voor een film. die het SvL-lid Ider uit Leusden gemaakt had intwikkelingsproject in Senegal, ltelijk door de SVL was gefi- Voorts werd de heer B. Klomp Ifdrukker" van de schietclub krijg je als je het clubblad in vriendenprijs" levert) gehul- [t een paar boeken over antieke ns. Zijn echtgenote deelde in met een boeket bloemen. De [van Scherpenzeel had Ton Cre- zijn voordracht voor de meest >te schutter van het jaar en <erd overgegaan tot de eigenlij- utreiking, waarbij de heer De iistentie kreeg van de heren J: Gennisse (competitieleider geweer) en Ant. Cremers (idem pistool). De uitslagen waren: K.K. Pistool: 1. R. Koster H.S. 96 928 pnt. 2. P. v. Scherpenzeel 91 860 pnt. 3. D. Zoetmulder 91 857 pnt. 4. A. v. Heekeren 91 839 pnt. 5. F. de Boer 91 817 pnt. Zwartkruit pistool 1. J. Polak 82 734 pnt. 2. B. Agterberg 86 700 pnt. 3. M: Rosier 59 192 pnt. 4. R. Willekens 67 180 pnt. 5. D. Zoetmulder 75 178 pnt. G.K. Pistool: 1E. Mugge 91 858 pnt. 2. Hr. Hoekendijk 90 839 pnt. 3. R. Stellaard 84 795 pnt. 4. J. de Vries 85 791 pnt. 5. R. Wülekens 86 777 pnt. K.K. Geweer: 1. P. Uittenboogaard 97 482 pnt. 2. D. W. Zoetmulder 96 471 pnt. 3. G. v. d. Woerd 96 458 pnt. 4. M. Rosier 96 454 pnt. 5. D. van Dam 91 437 pnt. G.K.G. Standaard: 1. E. Mugge 97 568 pnt. 2. H. E. Wijers 96 563 pnt. 3. J. B. Genisse95561 pnt. 4. D. v. Oudgaarden 95 557 pnt. 5. D. W. Zoetmulder 93 543 pnt. G.K.G. Veteraan: 1. J. B. Genisse 95 740 pnt. 2. J. de Vries 96 739 pnt. 3. R. H. Ekama 94 739 pnt. 4. E. Mugge 97 728 pnt. 5. D. v. Oudgaardeij 97 717 pnt. Met een gezellige babbel en een dansje (Achterveldse Eddy en zijn magische orgel waren er ook) en niet te vergeten een enorm koud buffet werd de bijeen komst informeel voortgezet tot ver na middernacht. §RVELD - Het enige 4,t Achterveld nog nodig ivoor het kampioenschap is binnen. Van Dorestad ETWijk bij Duurstede met Sloren. Vergezeld van Honderden dorpsgenoten in tegen Dorestad ten ^ang heeft het erin geze- fcchterveldeen gelijkspel [uur zou slepen. Doch 5 Jvoor het einde wist Do- e zege veilig te stellen. L na het aanvangssignaal Ude een 9oed en 'euk [pel zowel van Dorestad Erveldzi|de Na 10 minuten [Achterveld goed weg I doelman Tolboom een thiinend doelpunt wist te r De Achterveld- ing ging hierbij niet vrijuit. H speelde de bal veel over iels doch wanneer deze in itrum belandde was men s Centrumverdedigers - Op zaterdag 7 mei wordt ANWB in samenwerking met '.i* WV's en met de TROS voor keer de landelijke fietsdag verband met de festiviteiten Leusden - 1200" is de start en voor Amersfoort en omgeving het restaurant „Alberts in Leusden. Vanaf 9 uur in en kan de route gereden wor- routes zijn vanaf 18 april "Jgen bij het ANWB-kantoor Arnhemseweg 16, bij het VVV- aan het Stationsplein, bij het van Vroom en Dreesmann, estraat 25 en bij het AC- nt Oud-Leusden aan de Vloos- 1 in Leusden. Deelnemers jaar 0f ouder betalen f2,50, deelnemers f 1,50 per route van de opbrengst zal worden aan de ontwikkeling van re- cuiteiten voor gehandicapten. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag middag begon de 3e rit van de Vero nica-rallycompetitie op het Leusdense Buiningpark. Het „kantoor" inde Roda - cantine verwerkte ruim 70 deelnemen de equipes. De technische uitvoering van de onder auspiciën van de KNAC staande sportieve prestatierit werd goed verzorgd door de RAC-Amers- foort. In de eerste rit vertrokken uit Halfweg (N.H.) bijna 100 combinaties en in Heikant (Z) kwamen een kleine 70 teams voor de 2e rit aan de start. De finale van de Veronica-competitie vindt plaats in januari 1978. Tevens 80 jonge gebruikte auto's. ANWB-gekeurd en voorzien van BOVAG-garantiebewijs

Leusder Krant | 1977 | | pagina 17