S.V. Achterveld kampioen! OLGEND SEIZOEN N HOOFDKLASSE De Vor B.V. gaat samenwerken met „Cebeco" DWS gaat weer rommelmarkt houden SVA juichend ingehaald EDEN KOMEN ELKE 90NDERDAG- W0ND BIJ U LANGS.. s Klaverjassen Achterveldse dames SVA verloren Eindstand biljarten bij GeVu Eem Geslaagde oud-ijzer- aktie van deKPJ Cees Blom K.P.O.-Achterveld sloot seizoen met ledenvergadering af 20 Geslaagden voor EHBO Oud-papier- aktie Chr. Basisschool nu vrijdag I AVANTI-MEISJES BEHAALDEN DRIE TWEEDE PRIJZEN Ons Genoegen LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 28 APRIL 1977 ACHTERVELD - Na vele weken in spanning gezeten te hebben is Achterveld dan nu toch kampioen geworden van de 2e klasse van de K.N.V.B. Afd. Utrecht. Door een 2-2 gelijkspel tegen de Barneveldse Ambonnezenploeg Maluku Muda werd het benodigde laatste winst punt vergaard. Zeer veel dorpsgenoten hebben hun ploeg vergezeld en waren aan wezig op het veld van „De Biezen" in Barneveld. De wedstrijd en dat was te voorzien heeft geen hoog spelpeil te zien gegeven, daarvoor waren de belangen voor beide partijen te groot. Ook Maluku Muda had bij winst nog kans op promotie. Zo ver is het echter niet gekomen. De wedstrijd stond onder leiding van dhr. Tuin uit Amersfoort die cor- •ect leidde en de strijd goed onder tontrole had. De weersomstandig heden waren slecht, veel wind en een fikse hagel en regenbui. Ach terveld begon meteen met een aanvallend concept, en zette daar door de gastheren meteen onder flinke druk. De verdediging onder leiding van de 40 jarige voorstopper korf de eerste aanval controleren. In de 10e minuut kreeg Achterveld een vrije trap te nemen, deze werd benut door Jan Kerkhof na goed aangeven van Herman Ruitenbeek. Maluku Muda had hierop zijn ant woord al gauw klaar en toog ten aanval via de snelle vleugelspeler. De snelle linksbuiten N. Patessina kon met een vliegend schot via de binnenkant paal doelman Tolboom passeren 1-1 De strijd lag dus weer geheel open. Achterveld was bij zonder actief en speelde veel beter dan een week geleden tegen Do- restad Jan Kerkhof was een goede spelverdeler en zette zijn vleugel spelers voortdurend aan het werk. Het werd nu een strijd wie of het sterkste middenveld zou hebben en beide partijen gaven elkaar geen strobreed toe. Onder het veelkoppige publiek waren ook een groep Utrechters van Rivierenwijkers die ook nog be langen hadden wanneer Maluku Muda zou winnen. Deze supporters hebben zich fiks geroerd langs de lijn en dit kwam het spel in het veld vaak niet ten goede. Scheidsrechter Tuin moest dan ook herhaaldelijk de strijd onderbreken om een vrije trap te geven wegens ongeoorloofd spel In de stand voor de rust kwam echter geen verande ring. Na de rust een fel aanvallend Ma luku Muda. Men moest winnen en speelde dus alles of niets. De Achterveld-verdediging kwam onder grote druk en beging een overtreding welke bestraft werd met een vrije trap. Op 25 meter afstand van doelman Tolboom werd deze genomen. In de eerste instantie kon die bal door de uitstekende keeper Tolboom gekeerd worden. De bal kwam voor de voeten van de snelle T. Abraham die onhoudbaar doelpunte 2-1. Achterveld bleef echter zijn eigen spel spelen en ge steund door een sterk middenveld waarin Johan v. Bekkum domi neerde rolde aanval op aanval op de Maluku Muda verte af. In de 20ste minuut kende de scheids rechter bij een massale aanval waarbij veel spelers in het straf schopgebied vertoefden Achterveld een penalty toe. Deze beslissing werd fel bekri tiseerd door de thuisclub en ook het publiek ging zich er mee be moeien en ging het veld op. Na 8 minuten heen en weer gepraat, waarbij scheidsrechter Tuin bij zijn beslissing bleef er nadat een official van de Afd. Utrecht zich er ook mee bemoeid had, werd de strafschop genomen. Herman v. Ruitenbeek voltrok het vonnis en het was 2-2. Hierna werd de strijd veel rustiger. Achterveld kreeg nog en kele corners die niets opleverden. Maluku Muda ondernam nog wel eens iets. doch kon alles niet in de strijd gooien daar Jan Kerkhof voortdurend op scherp stond. Daardoor natuurlijk ook nog al eens buitenspel kwam te staan evenals Herman v. Ruitenbeek en de inge vallen Johan v. Dalen (wissel voor Jan Boersen). Cor Hoogland zwoegde als vanouds en Toon Kalshoven en Hans Versteeg waren goede opruimers in de Ach terhoede. Onder grote spanning verstreken de laatste minuten maar het bleef 2-2. Na een goed seizoen was Ach terveld dan kampioen geworden. Een hecht team wat vrijwel de gehele competitie uit dezelfde spelers bestaan heeft. Deze waren B. Tolboom, H. Versteeg, J. v.d. Burgwal, T. Kalshoven, C. Hoogland. H. Kerkhof, J. Bekkum, H. Ruitenbeek,J. Kerk hof, J. Boersen en Piet Vos. ACHTERVELD - Tussen Gebr. De Vor Achterveld B.V. te Achterveld en de Nationale Coöperatie Aan- en Verkoopvereniging voor Land en Tuinbouw B.A. „Cebeco-Handelsraad" te Rotterdam is overleg gaande over een verregaande vorm van samenwerking waarbij de mogelijkheid tot overneming van aandelen door Cebeco- Handelsraad wordt bezien. Gebr. De Vor Achterveld B.V. houdt zich bezig met de handel in trekkers en landbouwmachines, alsmede machines voor intern en extern transport en wegenbouwmachines. Bij beide ondernemingen leeft de verwachting dat samenwerking tot een versterking van hun positie zal leiden, met name op het terrein van landbouwwerktuigen. Uitgangspunt van de voorgenomen samenwerking is dat de Gebr. De Vor Achterveld B.V. haar aktiviteiten als zelfstandige onderneming onder de huidige directie voortzet. Ook het verkoop-apparaat zal geen wijzigingen ondergaan. Een en ander betekent, dat geen na delige gevolgen voor de werkgelegenheid zullen ontstaan. De vakor ganisaties zijn over het overleg ingelicht en hebben zich met het voornemen van beide ondernemingen akkoord verklaard. ACHTERVELD - Als afsluiting van het winterseizoen 1976-1977 hield de Achterveldse afdeling van de KPOhaar jaarlijkse ledenvergadering. Ondanks de schoonmaaktijd, was er toch een groot aantal leden aanwezig. Na enkele mededelingen door mevr. Van Wierin- gen, kreeg de secretaresse gelegen heid het jaarverslag voor te lezen. Uit dit verslag bleek, dat alle aktivi teiten in het afgelopen seizoen weer prima waren geslaagd en dat er steeds een heel goede leden-opkomst was geweest. Uit het financieel verslag bleek dat de afdeling er niet ongunstig voorstaat. Mevr v d Berg-van Ruitenbeek was periodiek aftredend als bestuurslid. Daar geen tegenkandidaten waren in gebracht werd zij weer met algemene stemmen herkozen Na het officiële gedeelte te hebben afgewerkt, werd de verdere avond doorgebracht met bingo De heer F. Kerkhof had de lei ding bij dit spel en hij deed dat weer op de hem welbekende, amusante manier. Er was een groot aantal leuke prij zen voor dit bingospel beschikbaar Veel van de aanwezige dames gingen dan ook met één of meer prijzen naar huis Het was weer een echte fijne KPO-avond, waarmee het seizoen werd afgesloten Hoewel het winterseizoen nu achter de rug is. zitten de KPO-dames toch niet stil. Er zullen weer enkele reisjes worden georganiseerd. Het eerste reis je dat op het programma staat is naar Amsterdam Eerst zal het Aviodome op Schiphol worden bezocht, waar alles op het gebied van vliegtuigen bekeken kan worden. Ook zal daar koffie worden gedronken Daarna volgt een bezoek aan het wassenbeelden-museum, wat ook zeer interessant is Ook wordt een lekker etentje natuurlijk niet ver geten Dit reisje zal plaats hebben op dinsdag 17 mei De kosten zullen f35,- bedragen Het vertrek is om 08 30 uur, vanaf het Coöperatieplein. Om te leurstellingen te voorkomen, verzoekt het bestuur de dames, die mee willen zich tijdig op te geven bij een van de bestuursleden De secretaresse mevr. Van den Berg is telefonisch te bereiken onder 03425-2007 Ook is het de be doeling weer een fietstochtje temaken. Ook hiervoor is er nu reeds gelegenheid zich op te geven, maar de juiste datum voor dit tochtje is nog niet bekend. ACHTERVELD - Zoals inmiddels >ekend, zal door het feestcomité Ach- lerveld, tijdens de Tourweek weer en braderie worden georganiseerd. \an deze braderie zal ook door de \chterveldse muziekvereniging DWS worden deelgenomen door middel van ïen rommelmarkt. Gezien het succes /an de twee voorgaande keren hoopt DWS ook dit jaar weer op een groot ucces. De DWS-leden zullen allen ich inzetten voor het slagen van deze 'ommelmarkt. Ook hoopt DWS ditmaal veer de volle medwerking van de be volking te krijgen. Vooral nu de grote voorjaarsschoonmaak weer in volle gang is en er dan weer veel rommel opgeruimd wordt. Alles is welkom, zoals op te ruimen schilderijen, kop en schotels, borden, glazen, tafels en stoelen, enz. enz. Is men genegen om de op te ruimen spullen te bestemmen voorde rommel markt van DWS. pleeg dan even een telefoontje en de spullen worden af gehaald Groot en klein spul. alles is welkom In de komende weken zal elke donderdagavond een wagen met aan hangwagen door het dorp en buiten wijken rijden DWS-leden zullen dan huis-aan-huis informeren of er nog rommel op te ruimen is. Opdeze manier hoopt DWS met aller medewerking weer een rommelmarkt te kunnen or ganiseren. die klinkt als een klok Is men niet in de gelegenheid zelf de spullen weg te brengen, dan graag een seintje aan een van de volgende tele foonnummers. W Wouters, tel 033- 41197, W van Hamersveld, tel 03425- 1688 en L Smit, tel. 03425-1919 Als men niet in de gelegenheid is om de wagen op donderdagavond af te wachten en wel bereid de spullen zelf te brengen, dan kan dit gebracht worden bij H. Jansen, VanOldenbarneveltstraat 25 enL.Smit, VanOldenbarneveltstraat nr. 9, beiden te Achterveld. Op deze adressen zullen de spullen voor de rommelmarkt graag in ontvangst wor den genomen. ACHTERVELD - De plaatselijke E.H.B.O afdeling is sedert vorige week weer 20 gediplomeerde leden rijker Vorige week werden namelijk de examens afgenomen van de 20 leden die het afgelopen seizoen aan de EHBO cursus hadden deelgenomen Alle 20 cursisten slaagden hetgeen zeker een succes is De diploma's zullen op een later tijdstip worden uitgereikt ACHTERVELD - Het kampioen schap van de Sportvereniging Achterveld is maar niet zo aan de Achtervelders voorbijgegaan. Om half zes was het op het Ker- stens Sportpark een drukte van belang. De Muziekvereniging „Door Wilskracht Sterk" gecom pleteerd door de trompetters en majorettes trad naar voren. De Vor B.V. had een zeer grote vrachtauto beschikbaar gesteld, welke was versierd door Hans v.d. Goes c.s. (lid van de activi teitencommissie). Op deze wagen waren een serie stoelen geplaatst waarop de spelers van het zojuist kampioen geworden elftal plaats namen. Ook het bestuur gaf acte de presence en uiteraard na tuurlijk Trainer Baas en echt genote alsmede grensrechter Ha- zeveld. De stoet zette zich in beweging onder muzikale klanken van D.W.S. met rond en achter de wagen luid toeterende jeugdige supporters. De koers was als volgt: Hessenweg, voorlangs Sine Cura, waar aanvoerder Johan v. Bekkum zijn bos bloemen aanbood aan zijn daar woonachtige ouders. De stoet ging verder langs Huize Sint Jo seph, Hessenweg, Jan v. Ar- kelweg, door de nieuwbouwwijk. Hier werd onder het zingen van clubliederen en onder het genot van een pilsje, de kampioenen een warm applaus toebereid. De triomftocht ging terug over de Hessenweg richting Café „De Hessenkar". Hier en daar waren er zelfs vlaggen uitgestoken voor de nieuwbakken Hoofdklasser. Het lied S.V.A. is op de feesttoer want ze zijn gepromoveerd, Hulde aan de kampioenen die dit hebben gepresteerd voerde tij dens deze rijtoer zeer zeker de boventoon. De muziekvereniging werd door S.V.A. getracteerd in „De Hessenkar" voor hun mede werking. Nadat de feestauto te ruggekeerd was op het Kerstens Sportpark en de spelers, bestuur en supporters waren uitgestapt begon het feest pas goed. In het clubhuis was inmiddels Eddy van de Brink gearriveerd met zijn ma gisch orgel. De spanning die zo veel weken een stempel gedrukt had op S.V.A. was geheel ver dwenen. De beentjes kwamen van de vloer en een spontaan feest brak los. Achter de tap stonden Martien v. Westerlaak en Cor v Marwijk klaar om de gasten te voorzien van de nodige pilsjes. Voorzitter Herman Legdeur felici teerde de spelers met het fraaie resultaat. Precies 5 jaar na de promotie naar de 2e klas gaat men nu naar de te vormen hoofd klasse. Aanvoerder Johan v. Be kkum, trainer Baas en grens rechter Hazeveld kregen een spe ciaal woord van dank. Onder het genot van de nodige consumpties en een goed stukje muziek werd de avond verder In een uiteraard bijzonder prettige sfeer doorgebracht. ACHTERVELD - In verband met onvoorziene omstandigheden was het vrijdag 22 april niet mogelijk een container te plaatsen bij de Christe lijke basisschool te Achterveld. De oud-papier-actie zal echter wel door gaan en nu zal op vrijdag 29 april een container worden geplaatst bij de Christelijke Basisschool aan de Wal ter van Amersfoortstraat. De op brengst van het oud papier zal ten goe de komen aan genoemde school. Er is vrijdag de gehele dag gelegenheid om oud papier in de container te depone ren. ACHTERVELD - Maandag 2 zal er voor de leden en donate I [feu tine van het Kersten sportpark van de SV Achterveld in de klaverjas en schutjesavond *o? I gehouden. Er zijn deze avond tl een groot aantal mooie prijzen tev I nen Er wordt een grote opto I verwacht. ACHTERVELD - Aan de onderlinge schietwedstrijd van Ons Genoegen na men 22 schutters deel. Slechts een van de deelnemende schutters wist het totaal aantal te behalen punten te schieten. Punten 1. J. E van Hamersveld 50 2. B. Voskuilen 49 3 P. van Nimwegen 48 4. W. van Noorden 48 5 T Daatselaar 47 6 J. Voorburg Jz. 47 7 A. Vlug 47 8. A van Daatselaar 47 9 J Kommer 46 10. F. Koenen 45 11 H Hols 43 12. H J van Ruitenbeek 43 13. W. J. v d. Kletersteeg 42 14. T. Vos 42 15. J. Voorburg Gz. 42 16. J. van Nimwegen 42 17. J. van Rossum 39 18. Th v.d. Koedijk 38 19. J. J. van Hamersveld 37 20 P. Smink 37 21. J. Blom 34 22. M. Pothof 33 ACHTERVELD - Dinsdag 19 april ging het Achterveldse dameselftal naar SVMM te Maarn. Achterveld had slechts 11 dames ter beschikking, zodat bij een eventuele blessure geen reserve kon worden ingezet. SVMM zette Ach terveld al direkt onder druk, maar Achterveld wist het voorlopig toch te houden. Daar SVMM de sterkste was, moest Achterveld uiteindelijk toch het hoofd buigen en ging met een 2-0 nederlaag naar huis. Hoewel Achter veld wel enkele kansen had gehad, maar paal en lat de schoten keer den, was het voor SVMM toch een ver diende overwinning. Zondag 24 april moest Achterveld uit spelen tegen Minerva Ook nu kwam Achterveld weer met een nederlaag naar huis Het was wel een gehavend elftal, dat naar Minerva ging. Drie i speelsters moesten verstek laten gaan Al vrij kort na de aanvang had Achter veld pech doordat L. Kerkhof, die deze morgen links buiten speelde, de bal in eigen doel kopte. Hoewel Achterveld goed bleef spelen met de wind tegen, kon het niet verhinderen, dat Minerva met de rust reeds met 3-0 voor stond Na de rust ging L. Kerkhof weer voor spelen. Minerva werd nu onder druk gezet Dit kon toch niet verhinderen dat de stand 4-0 werd. Het was L. Kerkhof die de stand op 4-1 wist te brengen en kort daarop scoorde W. de Goederen 4-2. Even zag het er naar uit, dat Achterveld nog voor een ver rassing zou zorgen, maar dit ging niet door De stand werd nog 5-2, doordat één van de Achterveld-speelsters hands maakte De daarvoor toegekende straf schop werd door Minerva wel benut. De keepster T van Westerlaak heeft een heel goede partij gekeept en ook heeft R van Dijk, hoewel zij het hele seizoen nog niet had gespeeld, een voortreffelijke wedstrijd gespeeld. ACHTERVELD - Het biljartseizoen van de acht bij de Ge.Vu.Eem aange sloten biljartverenigingen is weer ach ter de rug. Tengevolge van inhaal wedstrijden was de totale uitslag en eindstand later bekend dan de bedoe ling was. Het is een spannende com petitie geweest. De club De Faam wist als eerste te eindigen en zo de kroon over te nemen van De Kroon, de kampioen van het vorig seizoen. Van de acht deelnemende clubs ein digde de clubs van De Roskam en De Klaveet op de laatste twee plaatsen. Dat de zenuwen bij de laatste wed strijden een rol hebben gespeeld is wel zeker. De eindstand was: Gespeeld punten 1 De Faam 70 92 2 De Kroon 70 90 3 Eibergen 70 86 4 O d Linden 70 64 5 De Zwaan 70 62 6 Sport 70 58 7. De Roskam 70 55 8 De Klaveet 70 53 Voor de Roskam scoorden Kuyt 12, Slim 20, van Uhm 11, Jan van Hamers veld 7. Lammers 4 en Jo van Hamers veld 1 punt Voor de Klaveet waren dat Schimmer 16, G. van Minnen 10, Sas 6. van Eist 4. van Wegens 4, Koster 3, A van Minnen 2 en Hemels 8. Als slot zal er op 26 april een feest avond zijn bij de kampioenen van dit seizoen ACHTERVELD - Zaterdag 23 april nam Avanti deel aan de C-wedstrij- den van het Rayon West Veluwe Deze wedstrijden werden gehouden in de sporthal te Nijkerk. Avanti werd vertegenwoordigd door drie groepen meisjes. Er waren twee groepen van elk tien meisjes in de leeftijd van 9-11 jaar en een groep van tienmeisjes in de leeftijd van 12-16 jaar Ondanks de zenuwen en de handicap voor de kleinsten, waar de brug te hoog voor was. behaal den alle drie groepen een tweede prijs Dit betekent, dat zij met hun oefeningen op balk, paard, kast, brug en lange mat een gemiddeld cijfer behaalden gelegen tussen de 7 en 7,9 Dit was dus zonder meer een prachtige prestatie met een heel goed resultaat. De deelname van Avanti was mo gelijk. dankzij de bereidwilligheid van mevr van Ameijde en mevr. Keja om als jurylid mee te gaan Een feit, dat zeker genoemd mag wor den Zeker mag ook niet vergeten worden, dat de ouders hun vrije tijd hebben opgeofferd voor het vervoer van de deelneemsters Zeker ook dankt Avanti de heer Th Snijders en mevr Eichelsheim, die de meisjes hebben getraind, waardoor dit succes kon worden behaald. Hieruit blijkt toch ook weer dat door een fijne samen werking heel wat gebruikt kan wor den Op 17 en 18 mei zullen in de sport zaal te Achterveld de onderlinge wed strijden van Avanti worden gehouden ACHTERVELD - Zaterdi; hield de Achterveldse KPJ af deling weer haar jaarlijkse oud ïjzeractie. Dit is ook dit jaar weer een groot succes geworden Niet minder dan achttien coa tamers met oud ijzer, vodden ei oud papier werden bij eengehaald Ondanks de niet al te beste weers omstandigheden trok men zater- morgen toch wel goedgemoed oj stap om de spullen op te halec Dit liep erg gesmeerd Op te terrein van de boerderij va Dorus van den Hengel, was he een aan en af gerij van de trac toren met de aanhangwagens B werden zelfs zes oude auto'! aan de KPJ gegeven De Achter veldse KPJ is allen dan ook zeer dankbaar voor de verleende stem en medewerking, en het afgevei van de materialen De bevolkt heeft weer op een fantastisch; wijze meegewerkt! Ook voor de medewerkers i; hier zeker een woord van dad op zijn plaats*. Ondanks de nu' 'al te beste weersomstandigheder hebben zij toch vol enthousiasme hun medewerking verleend AL; afsluiting van deze aktie wi; er 's-avonds een disco avoo: in Ons Gebouw. Dit was als danl voor de medewerkers, maar overige leden waren welkom I> opkomst viel zeker niet tegei want er waren ruim zestig mil aanwezig, die de avond met eti gezellige dans doorbrachten '^'Sikkens heeft ons als dealer erkend. Dat betekent dat wij bekende produkten van Sikkens voeren, zoals Flexa verf. Redpomt behang. Ceta-Bever beitsen en lijmen. Servant verf- gereedschap. Neem nu Redpoint behang: Keuze uit honderden dessins en kleuren ^e zien bij Hessenweg 230, Achterveld

Leusder Krant | 1977 | | pagina 12