ETecht weekend or De Eemelaar ien jaar en PC De Haaien Haaien moesten wennen aan 50-meter baan EenToyotavan ucin hjooy maakt uw keus wel heel eenvoudig Antilopen A kampioen ZKC- Antilopen: 4-4 GRASVLIESVELD PRIMEUR VOOR NEDERLAND Off.Toyota-dealer, Balladelaan 208, Amersfoort,Tel.033-26844. Vóórdat u uw keukenkeus maakt DONDERDAG 28 APRIL 1977 15 RVELD Hel een iwart ikelnde «oor de LTV De Eeme- lt alleeo hel wndegee heren- jj, ie winnen en deermee de „j, In de competitie binnen te Zondes «indl op hel eigen k wedstrijd «en de „waarheid" went dan komt hel herenteam uil Randenbroek uit Amersfoort, dat [piee wedstrijden In de competl- l gewonnen. jrradelijke wind was zaterdag Iet- spelbreker. zeker op de eigen Waar dit natuurelement door het ten van enige bebossing of riet- vrij spel heeft. Ook de tegen- s hadden natuurlijk last van de p,aar zij waren vaak zo verstandig ballen terug te „lepelen", terwijl Enelanders teveel met harde klap- tspel probeerden te beslissen. ^_erste herenteam (3e klas afd. 15) VTzaterdagmiddag op eigen terrein 3'S 5*2 van OSO-Rapid B. Jan Jehee en Timmer wonnen wel beulen hun enkelspel, maar de rest van de strijd werd negatief afgesloten, hoewel er vaak drie sets voor nodig waren. Vooral de herendubbel van Herman Timmer en Jos Plijnaar was zeer spannend. Na een 5-1 voorsprong in de eerste set wonnen ze deze op het kantje met 7-6. De tweede ging met 0-6 teloor, waarna in de derde: set een 4-0 achterstand tot 5-5 kon wor den weggewerkt. Helaas draaide het toch op 5-7 uit. Het tweede herenteam, dat ook thuis speelde en wel tegen de Doordraaiers, verloor ook zijn tweede wedstrijd in de competitie, ditmaal met 6-0. Toch wer den er meer games veroverd, zodat de stijgende lijn erin zit. Het zaterdag-seniorenteam (ook derde klas) verloor na vorige week met 3-2 te hebben gewonnen nu met dezelfde cij fers, in de uitwedstrijd tegen Hilverheide in Hilversum. „Het was allemaal een dubbeltje op z'n kant", aldus aanvoer der Wim Groenewegen, wiens vrouw Muis in haar enkelspel een winstpunt in IDEN/CENTRUM - Dat Is een ik land als het onze veel wordt laat zich gemakkelijk be- Al op zeer jeugdige leeftfjd wor- kinderen vertrouwd gemaakt met ter. En hoe kan dat beter geben- dan bjj een zwemclub? Heel wat i, dat later in Leusden kwamen kunnen zich nauwelijks voorstel de zwemsport hier pas In 1967 grond kwam. In dat jaar werd op jemeester Buiningpark het Leus- buitenbad geopend en zoab dat ■gebeurt bij dat soort gelegenheden, iim daardoor ln Leusden een zwem- ètot stand. Op vrijdag 6 mei b dat 10 leden en daarom richten wij van- onze sportschijnwerpers op deze zwemclub. it Leusden van toen, dat tot 1969 lamcrsveld heette, woonden o.m d-\vedstrijdzwemmers Georg Die- in Dick Verstegen en die hebben dslag gelegd voor de tienjarige lub. Met grote voortvarendheid zij aan het werk om de sluime- belangstelling voor het zwemmen nigingsverband te coördineren, der werden contacten gelegd en huis werd een circulaire ver met de oprichtingsplannen. De :htingen waren groot, maar de :rkelijke reacties vielen tegen. De ingsvergadering werd slechts be door 8 volwassenen en een dozijn lui onder de 16. ipreking begon op zaterdag 6 mei 10.00 uur in de ochtend in de Roda-cantine op het BB-park ide tot resultaten. De geringe be- had toch nog een voordeel, irliep allemaal vlot en iedere vol- le kon een functie krijgen in het 'ige bestuur. Zelfs de heer Dok- lie onformatief aanwezig was na- zijn zoon, die als HBS'er toen igmorgen nog naar school moest, •rlopige bestuur bestond uit voor- D. Verstegen, vice-voorzitter D. itmulder, secretaris G. C. J. Die- 2e secretaris S. J. Hagers, pen- ïeester Jac. Dokter, 2e penning- t H. P. Kreupelen en mevr. W. lompenburg (algemene zaken). O 'k de heer H. Bennink zou in het zijn gekomen, maar vanwege de celijk geachte „onevenheid" PI dat niet door. Als oud-waterpolo- -W werd hij technisch adviseur. De Baaien zwemclub moet natuurlijk een hebben. Rond het oprichtingsjaar e dolfijn Flipper de grote held in :kende TV-serie en op voorstel van "Dokterwerd „Flipper" de naam van de Leusdense club. Dat dacht men althans maar het ging mooi niet door, want de KNZB (waar de Leusdenaren zich inmiddels bij hadden aangesloten) accepteerde die naam niet omdat ruim een week eerder een zwemclub ergens in Friesland zich reeds als „Flipper" had laten registreren. De heer Bennink rea geerde boos met: „Dat nemen wij niet en we zullen terugvechten als haaien"7 Onwillekeurig was daarmee de definitie ve naam voor de Leusdense club gevon den, want het werd „de Haaien". Ook een clubblad was nodig en het eerste nummer verscheen reeds op 22 augustus van het oprichtingsjaar. Bijna vanzelf sprekend werd het blad (op advies van Georg Dietrich) „Het Loodsmannetje" genoemd. Ook in de natuur hoort een loodsmannetje bij de haaien. Het eerste officiële optreden van de Haaien vond plaats op 10 juni 1967 toen het Leusder (buiten)bad met veel feest vreugde werd geopend en dat gebeurde natuurlijk met allerlei zwemwedstrijden en demonstraties. De Haaien groeiden rustig mee met de uitbreiding van Leus den. Vanaf 22-6-1968 worden telkenjare de schoolzwemwed^trijden georgani seerd. Ook uit dat jaar dateert het jaar lijkse be.ioek van Sint Nikolaas aan de jongste Haaitjes en in maart 1969 kreeg de vereniging Koninklijke Goedkeuring. Inmiddels was ook de waterpolo-afde- ling van de grond gekomen en in 1970 promoveerde het eerste zevental van de 3e naar de 2e klasse van de KNZB- kring Utrecht. Om nog even bij polo te blijven: in 1976 promoveerde de selectie naar de le klasse, waarin de Haaien thans weer de boventoon vieren en een goede kans maken op een nieuw kam pioenschap en promotie naar de hoofd- bond! le lustrum Op 6 mei 1972 bestonden de Haaien 5 jaar. Het dagelijks bestuur kende toen de heer Jac. Dokter als voorzitter, mevr. A. Lingen als secretaresse en de heer J. P. v%d. Heiden als penningmeester. De heer C. van Oosten had intussen de eerste trainer-coach J. Duinsbergen op gevolgd en mevr. E. van Dijk voerde het polo-secretariaat. Dat eerste lustrum werd, behalve met wedstrijden (uit die tijd dateert o.m. de Pon-wisseltrofee) met twee feestavonden herdacht. Op 2 juni voor de jeugd in het (oude) Ros Beyaart en op 3 juni voor de senioren in de grote zaal van Pon. Het verenigings leven bloeide en ook het zwembad werd aan de eisen des tijds aangepast. Het buitenbad is weliswaar nog „niet alles" maar op 27 maart 1974 kwam de prach tige binnen-accommodatie gereed, zodat ^wrt 1974 werd het binnenbad geopend. de wacht sleepte. Met Marijke Hulshof wist zij ook de damesdubbel te winnen. Het gemengde team in de landelijke zondagcompetitie (5e klas) kreeg na een 8-0 nederlaag vorige week nu een 7-1 verlies te stlikken, in de uitwedstrijd tegen Bosch en Duin in Bilthoven. Nico- lette Timmer zorgde voor het ene punt door met 7-5 en 6-3 haar single te win nen. „We zijn nu al blij als we eens een gelijkspel behalen", aldus aanvoerder Hennie Kelder na afloop blijmoedig. Joop van Loenen en de zijnen hadden tegen Hoogland 2 thuis een „makkelij ke" wedstrijd. Frans Baan ging in drie sets ten onder. „Ook Wim van der Horst moest drie sets spelen, maar won. Piet Noortman en ik hadden ieder 2 sets nodig en ook de dubbels gingen uitste kend", aldus aanvoerder Joop, al ver langend uitkijkend naar zondag. De jeugd bracht het er ook niet best af. Het juniorenteam kwam in de uitwed strijd tegen 't Stort niet verder dan een door Sandra Beijneveld en Marjan Wit- senburg gewonnen dubbel (6-2 en 6-1). Het jongensteam kwam zaterdagoch tend tegen de Hakkelaars tot langere rally's dan de vorige keer, maar ook 'ditmaal moest het hoofd met een 8-0 nederlaag worden gebogen. Aanvoerder Fred Enters blijft gelukkig echter opti mist. Vorige week dinsdag kwamen de drie huisvrouwen teams voor het eerst tussen de hagelwitte lijnen. Het A-team ontving thuis het damesteam van het Amers- foortse 't Stort en boekte een 4-0 zege. Eerste speelster Wil Jehee had drie sets voor de overwinning nodig, de andere partijen gingen in een sneller tempo. „Vooral de dubbel van Wil Jehee en Wil Siewe was leuk om te zien", aldus aan voerster Corrie Vons. Het B-team verloor op eigen terrein met 3-1 van Laren C. Het ene punt kwam binnen, doordat aanvoerster Di- nie Beijneveld haar single won. Het C- team zocht onder aanvoering van Ella „de sjiek" op. Verschrikt keken de in trainingspak gestoken Eemelaarsters op tegen de stijlvolle omgeving in Bussum, toidat zij tot hun opluchting op de ver- kee"de banen bleken te zijn. De velden van De Meent waren daarna snel gevon den, maar de zenuwen hadden de Ach- terveldse dames toen al zo aangegrepen, dat met een 4-0 nederlaag de terugreis moest worden aanvaard. van toen af het hele jaar kan worden gezwommen. Nog een paar hoogtepunten uit het Haaien-bestaan zijn o.a. de door de Leusdense vereniging georganiseerde nationale zwemkampioenschappen van de NIS (Nederlandse Invalide Sporbond) op 25 mei 1974 en natuurlijk de uitzon derlijk geslaagde uitwisseling raef de Schwimmverein Davos. In de Paasva- cantie van 1975 kwam een grote groep Zwitsers naar Leusden en het tegenbe zoek vond in de herfstvacantie plaats. Op 24 april 1976 trok de heer C. van Oosten zich om gezondheidsredenen te rug als trainer-coach. Hij werd benoemd tot lid van verdienste. Datzelfde eerbe wijs viel de aftredende penningmeester J. P. v. d. Heiden ten deel en reeds eerder was mede-oprichter D. Verstegen als zodanig benoemd. De inmiddels overleden ex-burgemeester van Leusden, de heer A. F. M. Buining, die zoveel voor „zwemmend Leusden" gedaan heeft, was het enige erelid van de Haaien. Opvallend is de nog steeds voortduren de progressie in de persoonlijke en ver enigingsrecords, maar het zou te ver voeren daar hier nader op in te gaan. Geïnteresseerden (ook inzake de lid maatschapsmogelijkheden voor ieder een. ongeacht de leeftijd) zouden wij willen adviseren, zich eens in verbinding te stellen met het bestuur. Ja, dan ko men wij meteen op de huidige leiding van de Haaien. Voorzitter is de heer Jac. Dokter en het vice-voorzitterschap is in handen van de heer A. Chr. Fieseler. De heer A. J. Leusink (naast voorzitter van de technische commissie) le secretaris en mevr. R. Pastoor 2e secretaresse. De heren H. Tukker en A. A. Snijders zijn le en 2e penningmeester, de heer A. v. d. Hulst voert het polo-secretariaat en de redactie van het clubblad berust bij de heer G. J. Exterkate. Hiernast hebben nog heel wat hulpvaardige leden functies in allerlei commissies. Daarover - en over 10 jaar Haaien in het algemeen - wordt u volledig geïnformeerd via het extra-nummer van Het Loodsmannetje, dat in de loop van de volgende week huis aan huis in Leusden in de bus komt (oplage 3500 ex.). Zo maar, als een blijk van erkentelijkheid van de Haaien t.o.v. de Leusdense bevolking. 2c lustrum Op 6 mei a.s. vieren de Haaien hun 10e verjaardag. Dat gebeurt ook nu weer met wedstrijden en feestjes. Op 26 maart jl. vonden de eerste jubileumwedstrijden plaats en afgelopen zaterdag werd als tweede evenement onder grote belang stelling en met veel enthousiasme een lange reeks estafette-wedstrijden gehou den. Een groot waterpolo-tournooi in augustus completeert de wedstrijdplan nen. Op 6 mei (de verjaardag) recepieert het bestuur voor leden, oud-leden, dona- teurs en genodigden in het restaurant van het Leusdense zwembad van 19.-- tot 21.-- uur. Zaterdagmiddag (7 mei) is het feest voor de jeugd in Groot Krak- horst en 's avonds worden alle oudere leden verwacht in de Mof. Vanaf 20.-- uur verlenen gouden trompettist Marty, bandparodist Rini v. d. Lee, het zuid- amerikaanse trio Los Rangeros, André du Lord (micro-magic), the Occasions en Eddy Brink met zijn magische orgel onder algemene leiding van Eddy de Valk hun medewerking aan de grote feestavond. Marcel Flemming 1 47.8 (1.42.4) 100 m. vlinderslag meisjes o. 14 jr.: Kanna v. Holst Pellekaan LEUSDEN - Een 27 man sterke Haaienploeg nam zaterdag 23 april j.l. deel aan nationale wedstrijden voor onder toppers in het Sportfondsenbad te Bussum, georganiseerd door „De Otters". De overige deelnemende ver enigingen waren: De Duinkikkers uit Soest, De Amer uit Amersfoort en Zwemclub Zeist. Het was goed te merken, dat de wintertraining zich voor de Haaien afspeelt in een 25 meter-bad. Velen hadden daardoor moeite met dit 50 meter-bad. Mare Hulst opde 100meter schoolslag jongens onder 10 jaar, had daar duidelijk minder last mee. Hij eindigde als le in een tijd van 1.41.7 hetgeen slechts 0.7 seconden boven het limiet is in zijn leeftijdsklasse voor de Nationale Kampioenschappen, die dit jaar in Amersfoort worden gehouden. Karina van Holst Pellekaan kwam op de 100 meter rugslag meisjes o. 12 met een tijd van 1.24.6 eveneens dicht bij de limiet van 1.24. Dw overige uitslagen waren: 100 m. vrije slag meisjes o. 10 jr: Annemieke Tukker 3e 1.36.5 (1.31.5' Petrie Schoonbeek 1.37.4 Jongens o. 10 jr.: Jan Kreikamp 2e 1.30.4 Mare Hulst 1.38.4 Meisjes b. 14 jr. (dames): Petty Vonhof 1.09.6 (1.07.0; Carolien Leydes 1.14.8 Jongens b. 14 jr. (heren): Thijs Noordewier 1.04.7 Wim Burger 1.05.4 100 m. rugslag meisjes Rita de Kruif 3e 1.33.2 (1.33.0) Karina v. Holst Pellekaan le 1.24.6 (1.22.6) Jongens o. 12 jr.: Marcel Fieseler 1.41.8 (1.40.9) Hendrik-Jan Rinkel 1.36.2 (1.37.5) 100 m. schoolslag meisjes o. 14 jr.: (L: (1.36.9) (1.27.9) (1.37.5) (1.07.0) (1.12.8) (1.02.5) (1.05.6) 12 jr. LEUSDEN - De A-aspiranten van An tilopen wisten voor hun club het 2e veldkampioenschap in de wacht te slepen en hoe! Uit de afgelopen wedstrijden was al gebleken dat de Leusdenaren onder lei ding van John Costa uitgegroeid waren tot prima korfballers. De laatste paar wedstrijden werden met zeer grote uit slagen gewonnen. De tegenstander van zaterdag, R.D.Z.B. was echter ook niet voor de poes. Antilopen was in bet begin duidelijk zenuwachtig maar dat belette Jolanda Versteeg niet om 1-0 te scoren. RDZ kwam een beetje tegen de verhouding in gelijk, maar Antilopen bleef door gaan. Een zeer goed draaiend middenvak en een ijverige aanval zorg den voor 2 strafworpen, beide uitstekend benut door Menne Graelig Meiling. Arend Bakker kon voor rust de stand met een mooie doorloopbal op 1-4 brengen. Na rust begon de conditie een beetje mee te spreken. De aanvalsgolven waren niet meer zo talrijk maar desal niettemin werd het 1-5 door een af standsschot van Margret Versteeg. Yolanda Versteeg liet het klasseverschil nog even duidelijk uitkomen en be paalde de eindstand op 1-6. De bloemen en een speech van de voorzitter waren de verdiende beloning voor de zo hardwerkende en sportief spelende A-ploeg. Nog even de namen van de nieuwe kampioenen: Dames: Yolanda Versteeg, Margret Versteeg, Manon Costa, Reina v. d. Gnft, Marga Vlaanderen, Jacqueline van Zwieten, Christien de Groot en Karin Osnabrugge. Heren: Gjé Boshuizen, Manfred La- hey, Menno Gmelig Meiling, Arend Bakker, Gerben Meiboom en Maurice Kamphuis. Andere uitslagen jeugdploegen: Antilopen B - Amersfoort F 13-0 Pup: Antilopen 1 - SVMM 1 4-2 Antilopen 2 - Dindoa 2 0-2 Antilopen 3 - Dalto 2 1-5 LEUSDEN - Antilopen, dat in de thuiswedstrijd tegen ZKC kansloos ver loor met 7-13, kwam in de uitwedstrijd heel wat beter voor de dag. En dat met 2 invallers! Er moet wel worden bijgezegd dat de wind de uitslag toch wel enigszins heeft beïnvloed; normaal schieten was bijna onmogelijk. Het eerste kwartier van de wedstrijd had Antilopen, die tegen de wind in speelde, ontzettend veel moeite om de bal in de ploeg te houden. ZKC trof dan ook als eerste doel. Rob Geutjes, die voor een door braakpoging een strafworp kreeg toe bedeeld, benutte deze moeiteloos. Bij de tweede aanval probeerde An- Maaike Snijder Brigitte Jacobs Jongens o. 14 jr.: Lex van Dijk Harold Hulst Meisjes o. 10 jr.: Petri Schoonbeek Annemiek Tukker Jongens o. 10 jr.: Marc Hulst Tonny Wesselo Meisjes o. 12 jr.: Mariëtte Leusink Rina Herder Jongens o. 12 jr.: Marcel Fieseler 2e .32.8 (1.31.3 1.38.2 1.34.lj 1.40.1 (1.39.4) 1.39.2 (1.36.7) 2.03.4 2.00.5 (1.59.7) (1.51.0) 1.41.7 (1.42.5) 1.56.0 (1.55.6) le 1.40.0 1.42.0 38.6) 36.4) le 1.43.4 (1.38.1) Caroline Enthoven Jongens o. 14 jr.: Frank Goedhart Lex van Dijk Meisjes b. 14 jr.: Carolien Leydes Manna Pastoor Jongens b. 14 jr.: Frank v. d. Hurk 2e Frank Leusink De 4x50 m. wisselslag estafette meisjes onder 12 jaar eindigde in een overwinning van de Haaienploeg, be staande uit Rita de Kruif, Rina Herder, Karina v. Holst Pellekaan enMarriëtte Leusink in 2.45.6 Hetzelfde nummer voor jongens onder 12 jaar met Hen drik-Jan Rinkel, Marcel Fieseler, Jan Kreikamp en Marcel Flemming kwam 1.41.3 (1.40.4) 1 42.8 (1.40.2) 1.26.9 (1.22.0) 1.34.4 (1.31.7) 1.12.9 (1.11.4) 1.15.9 (1.11.3) eveneens op naam van de Haaien in een tijd van 2.56.5 echter met dis kwalificatie Op de 4x100 m vrije slag esta fette meisjes onder 14 jaar, met Maai ke Snijder, Marina Pastoor, Rina Her der en Marriëtte Leusink, eindigden de Haaien op de 4e plaats in 5.33.8. Op het zelfde nummer voor jongens onder 14 jaar, eindigden Lex van Dijk, Frank Goedhart, Dick Pasker en Mar cel Flemming in 5.24.6 op de 2e plaats Een 5e plaats was voor Carolien Leydes, Monique Fieseler, Caroline Enthoven en Petty Vonhof op de 4x100 m. wisselslag estafette meisjes boven 14 jaar, in een tijd van 5.52.5. De jongens boven 14 jaar op hetzelfde nummer deden het wat beter en met 5.06 0 eindigden Thuis Noordewier, Frank v d. Hurk, Frank Leusink en Wim Burger op de le plaats Hockeyclub begint aan derde fase LEUSDEN/CENTRUM - De door G.S. verleende goedkeuring van het grootste gedeelte van de gemeenteiyke sportparkplannen aan het Valleikanaal Is door bet bestuur en de leden van de Mixed Hockey Club Leusden uiteraard met grote vreugde ontvangen. In het verenigingsorgaan 't Stickertje reageer de voorzitter John Bernard met een kor te terugblik en een uitvoerige kijk in de toekomst als volgt: „U heeft vast en zeker gehoord en gelezen, dat G.S. goedkeuring heeft gegeven aan de uit breidingsplannen m.b.t. het sportcom plex aan het Valleikanaal. Wy zijn daar over uiteraard zeer verheugd. Afgelopen weekend hebben wy toch wel met enige weemoed af scheids genomen van onze tydeiyke accommodatie aan de Noor derinslag. Dit betekent dat het inluiden van de 3e fase in ons nu byna 4-jarige bestaan. Even een stukje recente geschiedenis, waar ik met zevenmijlslaarzen doorheen wandel om niet te veel in details te treden. Fase 1: 5 oktober 1973: Oprichting, geen accommodatie, oefenveld achter de bejaardenwoningen in Leusden-C. Vriendschappelijke wed strijden en tournooien „op uitnodi ging". Plannen voor noodvelden met enig touwtrekken voor elkaar gekomen. Fase 2: zomer 1974 tot april 1977: Twee noodvelden en één keet aan de Noorderinslag, deelname aan competi ties KNHB niet zonder resultaat, aanleg één veld aan het Valleikanaal. Plannen maken voor sportcomplex met clubhuis. Nu een stukje toekomst. Fase 3: aprü 1977 tot zomer 1978: Twee noodvelden aan de Middenweg, één grasvliesveld aan het Valleikanaal, twee (gewone) velden aan het Valleika naal, waarvan één bespeelbaar. Nood- accommodatie als clubhuis, voorberei ding bouw definitief clubhuis 10 maanden vanaf heden, duur bouwfase 7 maanden. Fase 4: zomer 1978 tot 1980: opening clubhuis, viering le lustrum, uitbreiding complex tot 5 velden, aanleg lichtinstal latie. Fase 5: bouw tribune (je weet maar nooit met zo'n grap) Het staat er allemaal bijna vanzelfspre kend en er is door velen al heel wat werk verzet, maar er zullen nog vele plezierige bergjes verzet moeten worden. Hoe den ken wij ons de toekomstige ontwikkelin gen van de hockeyclub en waarom zoveel velden in betrekkelijk korte tijd? Deze vragen zijn al veel eerder aan de orde geweest, nl. bij de totstandkoming van het belangrijke beleidsvoorbereidende stuk, de gemeentelijke sportnota, waar aan wij ook onze bijdrage hebben gele verd. Uiteraard dient zo'n sportnota na enige tijd bijsturing te ondergaan en juist daarom heb ik getracht een progno se te maken over de ontwikkeling van de hockeysport in Leusden voor de komen de jaren. De resesultaten met achter gronden zijn als nota aan de Sportstich ting en de Gemeente Leusden aangebo den en zullen ook in de nabije toekomst, als nieuwe ontwikkelingen zich voor doen, scherp in de gaten worden gehou den. Ik zal u niet vergasten op al het cijferwerk, maar slechts enkele cijfers noemen. Waarschijnlijk aantal hockey ers in Leusden: 1-1-1980: 515-580, benodigd aantal nor male velden: 6-7. 1-1-1985: 800-925, benodigd aantal nor male velden: 10-11. Dit betekent nogal wat als het vertaald wordt naar de benodigde accommoda tie. Het is mede daarom een heel ver standig besluit om een grasvliesveld aan te leggen. Een andere vraag is of wij deze uitgroei met alle problemen van dien kunnen en ook willen bewerkstelligen. Het lijkt me een belangrijke vraag voor het bestuursbeleid van de komende ja ren. Naast de zorg voor goede en vol doende accommodatie komen ook ande re, minstens zo belangrijke, zaken om de hoek kijken. Op grond van o.a. dit, cijfermateriaal heeft het Gemeentebe stuur gemeend zijn steun te moeten ge ven aan de uitbreiding en verbetering van ons sportcomplex nu en in de nabije toekomst. Ik hoop en vertrouw er op, dat wij mogen blijven rekenen op een zelfde plezirige en slagvaardige mede- werking van onze gemeentebestuurderen en ambtenaren. Wij zullen als hockey club zorg dragen voor een optimaal ge bruik van de tot stand te komen facili teiten en voor een goede opvang van een groot deel van de sportieve Leusdense bevolking van jong tot oud". WAT IS GRASVLIES? Ook deze vraag werd beantwoord in 't Stickertje en gezien het belang van de zaak in het totale verband volgt hier het antwoord: De hockeyclub Leusden zal vanaf september dit jaar o.m. de be schikking hebben over een grasvliesveld, een primeur voor Nederland. We zullen met Kampong en Rotterdam het genoe gen hebben nooit meer belangrijke wed strijden te hoeven afgelasten. De twee genoemde clubs spelen echter kunst- grasvelden (een soort plastic matten), terwijl een grasvliesveld uit gewoon gras bestaat, maar voorzien is van een inge bouwde bewapening. Aan het Valleikanaal wordt om te be ginnen de bovenste laag van het weiland met bulldozers verwijderd en vervolgens de ondergrond (7 op bijgaande schets) met walsen zo stevig mogelijk in elkaar gedrukt en zuiver vlak gemaakt. Daarop komt een laag van ongeveer 15 cm grof grind (6), waarin een heel net van drai nagebuizen komt te liggen, evenals de leidingen van de automatische berege- ningsinstallatie, die gebruik maakt van water uit het Valleikanaal. Ook deze grindlaag wordt stevig in elkaar ge drukt. Daarop komt eerst een basislaag van grof zand (5) van 8 10 cm dikte en vervolgens de vegetatielaag van 4 a 6 cm dik (4), bestaande uit 75% zand en 25% turfmolm. Het geheel wordt zuiver vlak aangelegd en met walsen verdicht, zoals dat in vaktaal heet. Op de bovenste (vegetatie)laag wordt het grasvlies ge legd. Deze mat (in rollen van 100 m lang en 2 ra breed) bestaat uit een toplaag van gesponnen wollige nylon (1) en een onderlaag van celluloseweefsel (3). Daar tussenin zit het graszaad (2) en de gras- vliesmat is ongeveer 1 cm dik. Het leggen van de mat is even vernuftig als eenvoudig. Eerst wordt één rol uitge rold en vervolgens daarop een tweede en wel ondersteboven. Met een speciale ver rijdbare „naaimachine" worden de la gen aan één rand met nylondraad aan elkaar genaaid. De tweede laag wordt omgeklapt en daarop komt onderstebo ven de derde rol, enz. Tenslotte ligt ter plekke ongeveer 7200 m2 kamerbreed nylon tapijt! Als de beregeningsinstalla- tie wordt aangezet neemt de cellulose- laag het water op en in die vochtige warme omgeving gaat het graszaad snel kiemen en groeien. De wortels zoeken hun weg naar de vochtige onderlagen en de halmen verschijnen weldra door het nylonvlies. Al na een paar dagen is een groene waas zichtbaar en na een paar maanden is van de hele mat niets meer te zien en ligt er een gazon als een bil jartlaken. Duidelijk is, waarom zo'n veld te allen tijde bespeelbaar is en veel meer kan verdragen dan een conventio neel terrein. Teveel regenwater verdwijnt via de drainage, droogte wordt bestre den door de beregeningsinstallatie en de bewapening van het grasveld voorkomt beschadiging door slidings of het slaan met sticks in de grond. Hooguit sneuvelen wat grashalmen, maar de wortel bijven onaangetast en dan groeit het gras weer snel aan. Dit is ook de reden van het feit. dat een wat grotere oppervlakte grasvlies wordt ge legd dan strikt nodig is voor een hockey veld. Vooral in de doelcirkels lijdt het gras meer dan elders. Door het wijzigen van de belijning kan het veld eenvoudig worden „opgeschoven", zodat niet altijd zelfde plekken het'meeste te lijden heb ben. Het Stickertje besluit voorlopig de juichkreten over het grasvliesveld met een optimistische advertentie. Gevraagd wordt met spoed een directiekeet (of iets dergelijks) met een grondoppervlak van circa 100 m 2 voor de periode van zomer 1977 tot zomer/najaar 1978, die ge bruikt kan worden als voorlopige kleed accommodatie. Hij (of zij), die toevallig zo'n sing nog ergens ongebruikt heeft staan, dient er wel rtkening mee te houden „dat alle aanmeldingen in volg orde van binnenkomst worden behan deld". Wacht dus vooral niet te lang! s 80 lontje gebruikte auto ANWH j. BOVA<v<jarariiiehewi|s tiolopen niet eens een afstandsschot, maar speelde direct fel op een door braak. Harry Brack werd tijdens zo'n poging op z'n armen geslagen en uit de toegekende strafworp wist hij een 1-2 stand op het scorebord te brengen. Vlak voor rust scoorden de Zaandammers de gelijkmaker. Na de thee speelde Antilo pen met de wind mee en vooral in middenvak kon men wat beter uit de voeten. Toch was het ZKC dat met 2-3 voor kwam. Theo van Duinkerken wist de bal van afstand in de korf te deponeren. Met de eerste aanval weer voor de korf hoopte Antilopen op nog wat meer goals. Rob Geutjes laeeg nog enkele kansen, maar kon niet tot scoren komen. Invaller Heimen van Duinkerken maakte goed gebruik van een moment van onoplettendheid van z'n tegenstan der en maakte met een mooie doorloper 3-4. Antilopen had nu ook het betere van het veldspel in handen maar een vergissing tussen twee Leusdenaren bracht de bal weer in de aanval van ZKC die de gelijkmaker wist te scoren (4-4). A.s. zaterdag moeten tegen Thor eigenlijk nog twee punten worden bin nengehaald, hoewel Antilopen niet meer in egradatiegevaar kan komen. ANTILOPEN - ZKC 2 Antilopen 2 moest toelaten dat ZKC met de volle winst (4-6) naar huis terug ging. Aan de inzet heeft het met gelegen. Wel heeft een vreemd incident veel invloed gehad op het verdere ver loop van de wedstrijd. Bij een 2-3 ach terstand wist Gert Graafland te scoren, jammer alleen dat de scheidsrechter dit doelpunt niet zag, en dus ook niet goedkeurde; er werd zelfs gewoon doorgespeeld. Toen aanvoerder Kees van Buren uit de verdediging kwam om bij de scheids rechter te protesteren, maakte zijn te genstander van de gelegenheid gebruik om een doelpunt te scoren. Zo werd de stand opeens 2-4 i.p.v. 3-3. Deze twee doelpunten konden de Leusdenaren ondanks hard werken niet meer inlopen. Door de protesten op het wed strijdformulier zal dit muisje nog wel een staartje krijgen. We wachten maar af. Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 mi showroom bij de-makkelijk bereikbare keukenspeciallst van midden-Nederland deKeukenbeurs ^^✓öudenberg VoorsT 39-41 Tel 03498-2824* Maandags gesloten Vnjdag 19-21 uur open PT

Leusder Krant | 1977 | | pagina 17