jürgemeester Van der erzette eerste grond de Tweede Fase Post BOUWRIJPMAKEN EERSTE DEELPLAN DUURT61 WEKEN m Losse verkoop Leusder Krant ÜSDËR KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 28 APRIL 1977 WEEKEIND-DIENSTEN odigden luisteren naar de burgemeester. in een onzer verslaggevers) ISDEN - Burgemeester A.H. er Post heeft dinsdagmorgen fficièle startsein gegeven voor eede Fase. Van der Post deed oor de eerste grond uit te n en vervolgens de claxon van lldozer te laten loeien. Daarop en op het voormalige hockey- langs de Noorderinslag nog een andere machines in het ge- Zo gingen de grondwerkzaam- van start voor de stadsuitleg >n Leusden, die tot 1985 3.090 wo nen zal omvatten, por de korte plechtigheid aan de fderinslag, werd er een nkomst gehouden in de kantine (de gemeente aan de Zwarteweg luisterden daar naar een van gemeentewerken-directeur Pais en een toespraak van de burgemeester. Onder de officials waren vertegen woordigers van de provincie, leden van de raad. vertegenwoordigers van het Comité Milieuzorg Leusden. aanne mers, adviseurs, woningbouwers en ambtenaren Zij hoorden Pais zijn vreugde uiten, omdat dit een nieuwe start is in een stagnerende bouwpe riode". DANK AAN CML Ook Van der Post vond het verheu gend dat de werkzaamheden voor de realisering van de Tweede Fase nu daadwerkelijk van start konden gaan De burgemeester begon met het uit- Belangrijk is volgens Van der Post echter niet alleen de aandacht die er besteed is aan informatie en inspraak, maar ook de wijze waarop de plannen gerealiseerd zullen worden Daarover zei hij: Het gemeentebestuur heeft welbewust gekozen voor het afsluiten van afzonderlijke samenwerkingsover eenkomsten voor elk van de in de tweede fase te realiseren projecten. Het gemeentebestuur meent zo de beste garantie te verkrijgen, dat aan het voor de tweede fase opgestelde woning- bouwprogramma - ook wat de bouw van goedkopere woningen betreft - daadwerkelijk de hand kan worden ge houden; deze samenwerkingsover eenkomsten bieden tevens de moge lijkheid dat stedebouwkundigen, ar chitecten. realisatoren en toekomstige ijk voor de Leusden iedere donderdag. KJaktte: Bert Vos (verantw.), tel. 11495; Marnix Kraljns. tel. 43792. sdaktie-adres: Postbus 11 (Finn- lark 3), Leusden/Centrum, tel. 33-41495, b.g.g. 03420-6141toe stel 17. inementsgeld: 6,50 per kwar- 1*1 12,75 per halfjaar en 25,00 per Sluitingstermijn: pnsdagmiddag 12 uur. Dns kantoor is Popend van 10-12 en an 24 uur. |NABESTELLEN FOTO'S i meeste in de Leusder Krent publiceerde foto's kunt u na stellen (met uitzondering van 'Met- en historische foto's) bij uitbetaling van 5,00 per '"'"ar (formaat 13x18 cm) 871441 t.n.v. de B.D.U. le Barneveld met duidelijke JWrmeldlng van gewenste foto, ttsl, nummer van krant, pagina erop de toto werd geplaatst. U t ook kontant betalen op ons l0°r Flnnmark 3 - Leus- n/Centrum. Ongeveer 14 da- t na betaling ontvangt u de "•nite foto's thuis. Opgave abonnementen, adver- I2T 'n Betalingen kunt u doen op one kantoor, Flnnmark 3, llauaden/C. LEUSDER KRANT kroT" u',9ave van de BDU- to Barneveld. bewoners binnen het kader van het glo bale bestemmingsplan al in een zeer vroeg stadium hun inbreng kunnen le veren in de totstandkoming van de ver kaveling van het gebied waarvoor de samenwerkingsovereenkomst is afge sloten, in de ontwerpen van de woningen en in de inrichting van de woonomgeving", aldus de burgemees ter, die vervolgde:,.Wij hebben bovenal gekozen voor de weg van de samen werkingsovereenkomst, omdat wij ervan overtuigd zijn dat deze leidt tot een planrealisering die in de eerste plaats gericht is op de belangen van de toekomstige bewoners. En daarbij gaat het er om, dat zij zullen kunnen beschikken over goede én betaalbare woningen in een ple zierige omgeving Hierbij zij overigens meteen gezegd, dat een spoedige start van de woningbouw in de 2e fase de hoogste prioriteit verdient om de hon derden woningzoekenden in Leusden en in de regio die onder de woningnood te lijden hebben op zo kort mogelijke termijn aan huisvesting te helpen. In de periode tot 1985 zullen er in het kader van de 2e fase 3 090 woningen worden gebouwd. Voor de eerste 645 woningen zijn de plannen thans zo ver gevorderd dat nog dit jaar met de bouw ervan begonnen kan worden. Echter ook voor de resterende 2.445 woningen, de bijbehorende voorzienin gen en het hoofdcentrum zullen er plannen moeten worden ontwikkeld, al vorens zij gerealiseerd kunnen worden. Dit betekent dat ook de komende tijd een groot aantal zaken m.b.t. de 2e fase de aandacht zal opeisen van zowel het gemeentebestuur als van zijn mede werkers en adviseurs. Begon ik met een woord van dank aan allen die hebben meegewerkt aan hetgeen tot nu is be reikt. ik zou willen besluiten met de wens, dat ook bij de verdere ontwikkeling van de 2e fase gerekend zal kunnen worden op de inzet en de medewerking van alle betrokkenen", aldus Van der Post. Vervolgens reisde het gezelschap per bus naar de plaats aan de Noorderinslag - ter hoogte van de toekomstige ontsluitingsweg naar de wijk Noordwijck - waar de gronduitname door de burgemeester plaatsvond. 90.000 m3 De werkzaamheden waarmee daar door een begin is gemaakt, hebben be trekking op de woongebieden A, B en G. Voor het bouwrijpmaken van deze gebieden zal 90.000 m3 grond verzet moeten worden, 7 van wat er in de totale tweede fase aan grond verzet zal moeten worden. Bij het bouwrijpmaken worden de werkzaamheden in een bepaalde vol gorde uitgevoerd. Begonnen wordt met het graven van de sleuven waarin het hoofdriool en de hoofddrain komen te AGENDA IEMEENTE LEUSDEN ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S.V Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W. J. Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark. ACHTERVELD: Boekhandel Vos. Hessenweg 323. LEUSDEN-Z- Kroon Supermarktr Pr. Irenelaan 9. ACHTERVELD Donderdag 28 april: Bejaardensoos: 13.30 uur. Zaterdag 30 april: 9.00 uur. gecostumeerde kinderop tocht. Zaterdag 30 april: 10.00 uur: Kinderprogramma Ons Gebouw Zaterdag 30 april: 14.00 uur: Voetbaltoernooi sport park Zaterdag 30 april: 9.30 uur: Oranjent AMBC Zaterdag 30 april: 20.00 uur: Schut- en Klaverjassen Ons Gebouw. Vrijdag 29 april: Bibliotheek 19-20 uur Zaterdag 30 april: Dansen voor gehuwden café Bui- tenlust. Zondag 1 mei: Bibliotheek 10 30-12.00 uur. Zondag 1 mei: Toneeluitvoering Culdoto 20.00 uur Ons Gebouw. Dinsdag 3 mei Bibliotheek 15.15-16.30 uur Donderdag 5 mei: Bejaardensoos 13.30 uur. LEUSDEN-C. Koninginnedag: Zaterdag 30 april: 7.00 u.: Reveille. 9 30 u Kinderoptochten; 10.00 u zanghulde gemeentehuis; 10.30 u.. oplaten balonnen. 11.15 u feestprogramma kleuters in de tent; 12.45 u.: autocross; vanaf 13.30 u. feestprogramma Alandsbeek en de Wetering; vanaf 12.30 u. feestprogramma in Groenhouten; 20.00 u Oranjebal in de grote tent. Uitgebreide informatie over deze festiviteiten vindt u elders in deze krant Zaterdag 30 april: Openbare bibliotheek de gehele dag gesloten. Woensdag 4 mei: 14.00 en 16.00 u.: feestprogramma voor de kinderen van de basisscholen. Donderdag 5, vrijdag 6 en zaterdag 7 mei: Kermis Donderdag 5 mei: disco-avond in de tent, 20.00 uur. Vrijdag 6 mei: .feest in de tent met muziek. Zaterdag 7 mei: dansavond in de tent, 20.00 uur. Elke donderdagmorgen: van 9.00-10.00 uur gezinsverzorging en bejaar denhulp van het Groene Kruisge- bouw, Wit-Gele Kruis, Rozengaar- de 33. Elke vrijdag: Ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve, Hamersveld seweg. Vanaf 9.00 uur Elke dinsdag- en vrijdagavond: ,,De Til open vanaf 19.00uur. Hobby club om 18.30 uur. Hulpdienst ,,De Wetering": Telefoon nummers 42746 of 42249. Stichting Amivedi: mevrouw M von Bergh. tel 03425-1554 Elke zaterdag: ,.De Til", discodans avond, aanvang 20.00 uur Elke zondag: ,.De Til", discodansmid dag, aanvang 14.00 uur Elke donderdag: van 14.30-17.00 uur Zonnebloemhandwerkclub in de Johanneshoeve, Hamersveldse weg. Eerste donderdag van de maand: Schnjfavond Amnesty Internatio nal in de bibliotheek. 19.00-21.00 uur. Elke donderdag. UW Seniorensocië teit ..Sporthal Groenhouten", De Meent, van 14.00-16 30 uur. Elke eerste dinsdag van de maand. Vrouwenkafee in de Hakhorst, Waarden 25a (einde Noorderin- slae) van 9 00-11 30 uur Elke dinsdag: Van 18.45-19.15 uur. Jeugdschaken in de oude Roda- kantine. Om 19 45 uur; schaken voor senioren in dezelfde kantine. Elke dinsdagmiddag: Sociëteit voor dames en. heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. Van 14.30-17.00 uur Johanneshoeve, Hamerveldseweg Elke woensdag: Ros Beyaart. repetitie koor ..Treecksangh". van 20.00- 22.00 uur. Elke eerste én derde dinsdag van de maand: Vrouwenkafee in de Hak horst, Waarden 25a (einde Noorder inslag) van 9.00-11.30 uur. AGENDA LEUSDEN/ZUID Donderdag 28 april: ,,De Boekenmo len", Paletschool, Willem de Zwij- geiiaan. Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur, voor volwassenen en jeugd. Vrydag 29 april: ,,De Boekenmolen", Paletschool, Willem de Zwijgerlaan. Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur, voor volwassenen en jeugd vanaf 12 jaar. Vr(jdag 29 april: Jeugdklub van 12 tot 16 jaar in ,,'t Trefpunt" aan de Arn- hemseweg van 19.30 tot 21.30 uur. Zaterdag 30 april: Jazzhut van Theo Caldenkoven, Van Diepenheim Scheltuslaan 14. Geopend van 12.00 tot 18.00 uur. Maandag 2 mei: Boekenmolen", Pa letschool, Willem de Zwijgerlaan. Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur voor volwassenen en jeugd. Maandag 2 mei: Gezinsverzorging en ouderenhulp door de Kruisvereni ging Leusden in het wijkgebouw De Roo van Alderivereltlaan 13, van 14.00 tot 15.00 uur. Maandag 2 mei: Jeugdklub voor 8 tot 10 jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 18.30 tot 20.00 uur. Maandag 2 mei: Gemengd Koor „Kunst Veredelt": repetitieavond in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 20.00 tot 22.00 uur. Dinsdag 3 mei: Vrouwenkafee van 9.00 tot 12.00 uur in eetkafee-galerie „De Hakhorst", Waarden 25a (einde Noorderinslag). Wiesje Engelen met ludieke voordracht over de milieu problematiek en de werkzaamheden van het Comité Milieuzorg Leusden. Dinsdag 3 mei: Jaarlijks uitstapje senio ren Sociëteit VVV. Dit keer naar de Achterhoek. Verzamelen om 8.45 uur bij winkelcentrum „De Bies- haar". Dinsdag 3 mei: Géén seniorensoos-bij- eenkomst vanwege de jaarlijkse bus tocht (zie boven). Dinsdag 3 mei: „De Boekenmolen", Paletschool Willem de Zwijgerlaan. Uitlening van 19.00 tot 22.00 uur voor volwassenen en jeugd vanaf 12 jaar. Woensdag 4 mei: Herdenking gevalle nen. tweede wereldoorlog. Stille tocht naar het voormalig concentra tiekamp Amersfoort en de oorlogs graven. Opstelling stoet op de Appel weg om 18.45 uur. Van 19.00 tot 20.02 uur stille tocht. Woensdag 4 mei: Jeugdklub van 10 en 11 jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 19.15 tot 20.30 uur. Oppasccntralc Leusden Voor een oppas bellen naar mevrouw B. Hassink, Azuriet 17, Leusden-Cen- trum. telefoon 43132. MEDISCHE DIENSTEN LEUSDEN: HUISARTSEN: Voor de huisartsen in de gemeente Leusden. dus voor de praktijken van; Binkhorst. Boersema/Koch, Lantinkg- Verhage, Van Nieuwkerk, Den Toom. neemt dit weekend waar; Arts: dr. J. C. den Toom, Van Die penheim Scheltuslaan 7, Leusden/ Z.. tel. 033-43300 VOOR SPOEDGEVALLEN: Spreekuur: zaterdag- en zondagmid dag om 14.00 uur Visites graag voor 10.00 uur 's morgens aanvragen. De dienst geldt van vrijdag 18 00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. APOTHEEK: Apotheek Leusden, Torenakkerweg, winkelcentrum Rozendaal, geopend van maandag t/m vrijdag van 8 30- 18 00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30- 20.00 uur. Op zaterdag en zondag geopend van 14 00-14 30 uur en van 17.30-18.00 uur WIJKVERPLEGING: Zr. Van Kalkert, de Roo van Alden- wereltlaan 11Leusden/C, tel. 033- 40818. In de vyeek volgend op dit week end heeft zr. Van Kalkert avonddienst. VERLOSKUNDIGE: Mevr. Thuis-Paulussen, Kon Wil- helminalaan 18. Amersfoort, tel. 033- 10886. b.g.g. tel 22000 liggen. Om de graafwerkzaamheden mogelijk te maken is het noodzakelijk de grondwaterstand ter plaatse te ver lagen. Dit gebeurt met behulp van bronnering; een methode waarbij tot 4 meter diep buizen in de grond worden gebracht, die vervolgens worden aan gesloten op een pomp. Dient het hoofdriool ervoor om hel vuilwater naar het rioolgemaal af te voeteren, de hoofddrain heeft als functie het overtollige grond- en he melwater, nadat het in eerste instantie wordt opgevangen in vijvers, af te voeteren naar de Hamersveldse Wete ring, waar het dan via een stuw uitkomt op het Valleikanaal Alleen al in de gebieden A, B en G zal ten behoeve van de grondwater- beheersing 25 km drainagebuis worden gelegd. Een ingenieus koppelingssys teem zorgt ervoor, dat bij een regenbui de eerste hoeveelheid door straatvuil verontreinigd water niet in de vijvers te rechtkomt komt, maar in het hoofdriool. Doel daarvan is uiteraard het water in de vijvers zo schoon mogelijk te houden. Behalve voor de aanleg van vijvers en het riolerings- en drainagestelsel zul len er ook grondwerkzaamheden worden uitgevoerd voor het maken van bouwputten en de aanleg van wegen In de woongebieden A, B en G zal in totaal 10.000 m2 verharding worden aange bracht, deels uitgevoerd in klinkers en deels in asfalt Met het bouwrijpmaken van genoemde gebieden zullen totaal 33. weken gemoeid zijn, voor het bouwrijpmaken van het gehele eerste deelplan zijn 61 weken uitgetrokken. genoemde werkgroep. Dat is An- nemieke Scholze, dagelijks tussen 18 en 19 uur bereikbaar op telefoon nummer 43918. WINKELS DICHT In verband met het feit dat aan staande zaterdag hare majesteit de koningin jarig is, zijn de openings tijden van de winkels in de gemeente veranderd. In Achterveld zijn de win kels de gehele zaterdag gesloten. In Leusden-Centrum is men niet zo eensgezind. De meeste winkeliers sluiten daar om 12.30 uur, maar er zijn er ook die de deur de gehele dag gesloten houden. Overigens kondi gen de meeste winkeliers hun gewij zigde openingstijden ook aan in hun advertenties. Wie niet voor een ge sloten deur wil komen, verwijzen we daar naar. KOPIEERAPPARAAT De Rabobank aan de Biezenkamp heeft geconstateerd dat er in Leusden een gebrek is aan foto- kopieerapparatuur. Er zijn nog al wat dorpsgenoten die voor een foto kopietje naar Amersfoort reizen. Omdat de directie van de Rabobank dat niet nodig vindt, heeft men de mogelijkheid geopend om van het kopieerapparaat van de bank gebruik te maken. Wie een kopie nodig heeft kan dat voortaan op de Rabobank laten doen. De kosten be dragen 0,50 per kopie. Overigens kan men voor het maken van foto kopieën ook terecht in de Openbare Bibliotheek aan de Hamersveldse weg. Het gebruik van het apparaat daar kost 0,25 per kopie. SAMENWERKINGS OVEREENKOMSTEN spreken van zijn dank aan degenen, die aan de totstandkoming van het Tweede Faseplan hebben meegewerkt. „In deze dank wil ik zowel de ambtenaren betrekken als de gemeentelijke ad viseurs, zonder wier beider aandeel in de voorbereiding en de uitwerking van de plannen thans niet begonnen zou kunnen worden aan de uitvoering. Evenmin wil ik voorbijgaan aan de in breng van het Comité Milieuzorg Leus den en dan met name diens Werkgroep Bestemminsplannen, waarbij ik gaarne stel, dat dit orgaan als één der schakels tussen bevolking en gemeentebestuur van wezenlijk belang is geweest bij de totstandkoming van het globale be stemmingplan en dit ongetwijfeld zal blijven bij de uitwerking van de deelplannen", aldus de burgemeester. Van der Post ging ook in op de wijze waarop het gemeentebestuur de inwo ners bij de plannenmakerij heeft willen betrekken; „Er zijn steeds op be langrijke momenten exposities gehou den, waarop de bevolking zich op de hoogte kon stellen van de stand van zaken en door middel van inspraakbrie- ven haar opmerkingen, kritiek en sug gesties aan het gemeentebestuur ken baar kon maken Van deze mogelijk heden tot het verkrijgen van informatie en het leveren van inspraak is steeds op ruime schaal gebruik gemaakt, hetgeen mede te danken is aan de aandacht die de plaatselijke en de regionale pers hierop vestigde", aldus de burgemees ter. LOEP AKTEERTALENT? De werkgroep „Klank en Licht" van de stichting „Leusden 1200" zoekt mensen met akteertalent. Per sonen, die menen daarvan in het bezit te zijn, kunnen er aan meehelpen één van de evenementen in de feestweek tot een succes te maken. Ervaring is daarbij niet noodzakelijk, maar enthousiasme wel. Wie er meer van wil weten kan zich wenden tot de secretaresse van de

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3