■H lusin Cousine" Sprankelende Inse huwelijks-komedie projekt van groepje Leusdenaren „Een urn met as", ambitieus DE STEM- °'ige week beloofde, deze rubriek ook van- t eiet enkele tips en ten aanzien van uw tweede kamerverkie- imei a.s. Ik heb daar- lr een parti'j opgericht, bil het driftig doorlezen 'teezmgsprogramma 's tt eigenlijk nog?) is mij 'et geen enkele partij tf'l gestelde eisen vol entij heet dan ook „De s waarmaakt". En dat want de partij heeft dima, alleen maar een J wa' nodig is zal wor- tp's u ons de meer- u waag is op mij te stemmen. Ik zal lijstverbindingen aangaan met alle belangrijke par tijen in de tweede kamer, dus uw stem gaat beslist niet verloren. Er is echter één moeilijkheid. Ik heb geen lijstnummer gekregen, want ik was een tikkeltje te laat. U zult mijn partij dan ook tevergeefs op uw stembiljet zoeken. Ook daarvoor heb ik een oplos sing gevonden. Stuur een simpel briefkaartje met uw naam, adres en woonplaats naar mij. Met op de achterkant de vermelding: ..Ja, ik steun uw partij". En op de voorzijde natuurlijk vijl gulden aan extra postzegels als een vrijblijvende bijdrage in de administratiekosten. Als ik in totaal méér dan honderd duizend briefkaarten binnen krijg, dan beloof ik u, dat ik over vier jaar (of eerder als ook het nieuwe kabi net grondproblemen krijgt) me tijdig zal melden als lijsttrekker. Van de „De Partij die alles waarmaakt". Ook deze belofte. Met uw hulp. Dank u bi/ voorbaat. Voor het geld, het vertrouwen, ja eigenlijk voor alles wat u doet om mij te helpen DONDERDAG 5 ME11977 LEUSOEN - ,,We wilden eigenlijk iets doen om de lange winteravon den op een plezierige wijze door te komen", vertelt Annemiek Scholze van de Leusden 1200-werkgroep Klank en Licht die „Een urn met as" maakt. „We dachten eerst aan een klank- en lichtspel, maar dat zou veel te duur worden en was niet te realiseren". Wat wordt „Een urn met as" dan wel? Joop Zuidam - ex-Leusdenaar (hij woonde hier een half jaar, kon zijn huis goed verkopen en verhuisde naar Loosdrecht) - is de man die als creatieve spil van de werkgroep fungeert. Hij vertelt: „Wij maken een presentatie waarin dia's, toneel en film een rol spelen. Thema is natuurlijk de geschiedenis van Leusden, maar dan geplaatst naast de grote gebeurtenissen uit de ge schiedenis van Leusden, maar dan geplaatst naast de grote gebeurte nissen uit de geschiedenis. De mens staat er centraal in, we willen laten zien hoe hier geleefd werd terwijl elders de geruchtmakende met Barbra Streisand en Kris Kris- tofferson in de hoofdrollen, is een muzikale love-story, dat wat al te lang is uitgesponnen met een tè mager verhaal om van het begin tot het einde te kunnen blijven boeien. Maar wèl met uitstekende muziek en songs naast sfeervol ca merawerk van Bob Surtees Voor de liefhebbers van zoetige love- story s en goede muziek (Tweede week, Euro Cinema, veertien jaar) ..Slipje uit voor de badmeester" is het motto van de sexfilm. die deze week in Duo 1 het weekprogramma vult Het is een film van Sergio Casstner en heeft als Duitse titel „Bademeister-reportDe bad meester (gespeeld door Felix Lan- genstein) vertelt allerlei erotische avonturen. Geen reclame voor badmeesters. (Duo 1eerste week, 18 jaar). Duo 2 beleeft zowaar een Neder landse première met de film „Seven Man Army", een Chinese oorlogsfilm Voor de liefhebbers, zogezegd Eerste week, 14 jaar. In de naclitvoorstellingen van Duo 1 kan men kijken naar „Sadis tische wellusten" en dat voorspelt niet veel goeds Tenzij u in sadisme liefhebbert Enfin, u ziet maar (18 jaar) In de nachtvoorstellingen van Duo 2 kunt u vrijdag- en zaterdag nacht nog eens kijken naar de avon turenfilm Shout at the devil", met Lee Marvin en Roger Moore, samen met Barbara Perkins in de hoofdrollen Een niet helemaal uit de verf gekomen avonturen verhaal naar een roman van Wilbur Smith, van regisseur Peter Hunt. Het is het verhaal rond de Duitse oorlogskruiser de Blucher. die in opdracht van de Britse marinestaf opgeblazen moet worden De film speelt zich af tijdens de eerste we reldoorlog (18 jaar). Euro Cinema presenteert in haar matineevoorsteliingen voor de jeugd op zaterdag- en woensdag middag de avonturenfilm „Robin Hood en de piraten". Adviesleeftijd vanaf 8 jaar EEN KRANKZINNIGE NACHT Van de Hongaarse regisseur Ferenc Kardos is het Gógol-achtige verhaal voor deze Hongaarse film uit 1969 Het lijkt op ..De inspecteur-generaalvan deze schrijver, maar het idee is anders. De voorstelling is absurder en de karak ters zijn karikaturen van onze tijd genoten Een paar minuten voor sluitingstijd komen twee mannen een kruideniers winkel binnen Ze kopen wat, ze maken ruzie, schreeuwen hard en vragen naar de manager aan wie ze vertellen dat ze inspecteurs zijn. Ze wegen alles wat ze gekocht hebben nog een keer en stellen opnieuw de prijs vast Er zijn kleine ver schillen in hun nadeel: ze worden be drogen. Er moet een nieuwe inventari satie gemaakt worden De methoden van de inspecteurs zijn ongewoon maar wel doeltreffend. We zien nu de verschillende reacties van de werknemers de gedienstige plaatsver vangende manager, die zelf ook heeft gestolen bied' de inspecteurs zijn diensten aan. De manager probeert de zaak weer in handen te krijgen met be hulp van Géza. maar als ze er in slagen de twee inspecteurs in de val te laten lopen kiest Geza de kant van de inspec teurs De situatie wordt chaotisch, ze krijgen ruzie, pesten elkaar, de vrouwen worden ruw behandeld Met de komst van de vrouw van de manager verandert de hele situatie Ze schakelt de inspecteurs listig uit, maar wil toch dat de waarheid aan het licht komt De inspecteurs schijnen echter ner gens bang voor te zijn en verdwijnen met de kas. De stafleden durven de poli tie niet in te schakelen omdat geen van hen een schoon geweten heeft Alleen een leerlingverkoopster laat op een passieve manier merken het er niet mee eens te zijn en verlaat voorgoed de winkel. Filmhuis Appelmarkt. Elke avond 20 00 uur Scène uit: „Seven Man Army", een Chinese oorlogsfilm, die h iar Nederlandse première in Duo 2 beleeft. - - "w renoensen, kenmer- I „Een urn met as". (foto Jean Pierre Willem) IN HET KORT Wie de bestseller „De Tien Ge boden" jaren geleden heeft gemist (toen ie in 1956 voor het eerst uit kwam) kan de schade nu inhalen en in Grand 3 deze superproduktie van Cecil C. DeMille deze week gaan zien. Met onder meer Charlton Heston, Anne Baxter. Yul Brynner, Edward G Robinson, Vin cent Price en anderen in de hoofd rollen. De uittocht van Mozes en zijn volk uit Egypte, verfilmd op een wij ze, zoals alleen massa-regisseur DeMille dat kon. (Eerste week, alle leeftijden). „Silver Streak Expresse", het spannend-komische rampenver- haal rond een trein die stuurloos raakt, een schilderij-fraude en de held-tegen-wil-en-dank Gene Wil der. Voortreffelijk amusement. (Derde week, Cinema 1, 14 jaar) „The Enforcer", de derde Dirty Harry-film met Clint Eastwood in de hoofdrol als politie-inspekteur Harry Hallohan, gaat de derde week in, in Cinema 2. Een goed gemaakte politie-thriller met dialo gen, die de totaalindruk vestigen, dat het in ieder geval beter is, dan het doorsnee thrillerwerk op TV Recht toe recht aan-verhaal van een inspekteur, die lak heeft aan de bureaukratie van de politietop en de vuile zaken op z'n eigen, aparte, maar gewelddadige wijze oplost. (Derde week. 18 jaar) „A star is born", de vierde film die over dit onderwerp werd gemaakt, Scène uit: „Cousin Cousine", met de beide echtparen die stuivertje wisselen en dat later gedeeltelijk minder leuk vinden. Een uitstekende huwelijkskomedie, te zien in Grand 5 (voormalig Studio G). oorlogen en dergelijke uitgevoch ten werden. We beginnen trouwens al voor 777, en wel met de urn met as die in de jaren vijftig bij opgra vingen in het Treekerveld gevonden is, en die er het bewijs van was dat hier duizenden jaren terug al men sen woonden". „Een urn met as" zal op dinsdag 7 juni vertoond worden op een nog nader te bepalen plaats. De dia's zullen vertoond worden volgens het systeem van multiscreen-projectie, door vier of zes projectoren tege lijk. Twee stemmen - die van een kind dat onbevangen tegen de ge beurtenissen aankijkt en die van een ouder iemand die volgens het geschiedenisboek praat - zullen commentaar leveren. De diapresen tatie wordt afgewisseld door een stuk of tien toneelscènes die voor het scherm gespeeld zullen wor den. Joop Zuidam: „Bij sommige toneelscènes zullen de dia's ge woon doorgaan, wat mogelijk is doordat van de achterzijde wordt geprojecteerd Bij die toneelscènes zal niet gesproken worden, wel ko men er uit de luidsprekers - we werken met stereo-geluid - gelui den, muziek of stemmen." Annemiek Scholze: „We hebben nog mensen nodig die aan de to neelscènes mee willen werken. Ze hoeven met te praten, alleen te spelen, een soort partomime dus. Wie belangstelling heeft kan mij opbellen, tel. 43918, of langsko men, ik woon aan de Waarden 28 in Alandsbeek-Oost". De andere le den van de werkgroep zijn Anne miek 's man Jan-Willem, Jean- Pierre en Ank Willems en Mieke Egberts, terwijl Jan Schouten uit Achteveld een uiterst belangrijke adviseur is op het gebied van de historie die in „Een urn met as" ruimschoots verwerkt zal worden. „De dia-presentatie en het toneel gaan tenslotte over in een film. Dat wordt een 16 millimeter kleuren film, die het huidige Leusden laat zien en waarin we ook wat oudere inwoners van het vroegere Hamers- veld aan het woord laten", aldus Joop Zuidam, die in het dagelijks leven regisseur bij de Wereldom roep in Hilversum is. Voor dit op zich tamelijk kostbare project zijn mogelijkheden gevon den om een en ander zo goedkoop mogelijk te realiseren. Ter dekking L.I I gaver demonstreren. van de kosten is een subsidie van de Stichting Leusden 1200 verkre gen, terwijl toegezegd is dat de gemeente de diapresentatie en film van de Stichting overneemt. Dank zij de medewerking van vele profes sionele film- en diapresentatiema kers zal het hele ambitieuze project in een maand voltooid kunnen wor den. In het afgelopen weekeinde zijn de eerste filmopnamen ge maakt, onder meer bij het Oranje bal in boerderij Hakhorst, vandaag en in het komende weekeinde wordt verder gefilmd. „Ik geloof dat ons project de eni ge maar In elk geval de meest volle dige poging is de geschiedenis van Leusden in woord en beeld te pre senteren", aldus Joop Zuidam, die heel goed beseft met de andere werkgroepleden een gigantisch karwei op zijn schouders te hebben geladen. „Maar dat lukt wel", al dus Jan-Willem Scholze, „we ma ken er iets leerzaams van waarin de humor niet vergeten is." heeft"'90 '1 d6 k'aS d'e 9een 9" het doek te zetten, waarbij de humor altijd aanwezig blijft in deze ietwat zuur-zoute komedie De talrijke familiefeesten (brui loften, verlovingsfeesten, begra fenissen en kerstfeesten), bieden voor Marthe en Ludovic voldoende gelegenheid om elkaar te ontmoeten en hun niet-verhouding wordt dan ook al spoedig door de hele familie met argusogen bekeken. Bovendien tot groot verdriet van Pascal, Marthe's man en Karine, de echt genote van Ludovic, die telkens vergeefs proberen de zaken weer in goede banen te leiden, een einde te maken aan de in hun ogen absurde verhouding Marthe en Ludovic genieten. Niet alleen om het feit, dat ze de hele familie voor de gek houden (het is een pure vriendschap en ze gaan echt niet met elkaar naar bed), maar vooral om het eenvoudige plezier van het samenzijn. Zij ver bergen niets voor hun huwelijks partners. Hun verliefdheid is aan stekelijk spontaan en eerlijk En niemand gelooft meer in de onschuld van de relatie. Wat eerst als een berekende grap begon, groeit tenslotte uit tot een werkelijke liefde, wat een climax krijgt In het kerstfeest, waar Marthe en Ludovic aan het begin naar een slaapkamer verdwijnen en het feest laten voor wat het is. Ze gaan met elkaar naar bed en zetten hun verhouding zonder enige hy pocrisie voort „Cousin Cousine" is een sprankelende film. Gefilmd in de uitstekende traditie van regis seurs als Pascal Thomas, die hebben bewezen een scherpe kijk op de medemens te hebben in eenvoudige, menselijke situa ties. Het is mede dankzij dit observatie-vermogen, dat „Cou sin Cousine" niet ten onder ging in ongein, maar van het begin tot het eind blijft boeien op een amusante manier van de lange glimlach met zo nu en dan een schatering als hoogtepunt. (Grand 5, eerste week, veertien jaar). DORT - Het heeft bijna een jaar geduurd, maar eindelijk is ■Jeen succesvolle prolongatie-reeks in de Amsterdamse (■Amersfoort aangekomen: „Cousin Cousine", de verruk- elijkskomedie van de Franse regisseur Jean Charles Tac- Marie Christine Barrault, Victor Lanoux en Guy Marchand Irollen. Eigenlijk een film, die meer ruimte verdient dan j voormalige Studio G), maar wat niet is kan nog komen, [[overige biedt Amersfoort een reprise, „De Tien Geboden" .Hton Heston en Yul Brynner in de hoofdrollen. Te zien in rTne andere films (met uitzondering van Duo 1 en Duo 2) zijn erd en dat betekent, dat „Silver Streak Expresse" voor de kin Cinema 1 draait, „The Enforcer" met Clint Eastwood de week in Cinema 2 en „A star is born" voor de tweede |ro Cinema. liebied van de aktiefilms is in Duo 2 de Nederlandse Izien van de Chinese oorlogsfilm „Seven Man Army". En jrtde sex weer hoogtij, ditmaal onder het motto: „Slipje uit ■meester". Cousine Is een uitste- recentelijk in Arnhem heeft gezien. Stijkskomedie, waar ik moet niet verzuimen een bezoek In tot hef eind met erg aan Grand 5 te brengen. De film is jen naar heb gekeken. het waard. Sdan inde eerste plaats Het verhaal is eigenlijk erg voortreffelijke wijze, simpel. Aan het eind van een brui- lisseur Jean Charles loftsfeest (van de vitale grootmoe- et Franse gezinsleven der, die met een vrij grote regelmaat erst boeiende facetten echtgenoten verslijt) blijven Marthe Een fascinerend stukje (Marie Christine Barrault) en Itreffend funktionerend Ludovic (Victor Lanoux) alleen ach- 'a overheersende ter, omdat hun beide wederhelften voor het verhaal van met elkaar zijn verdwenen voor een üsine De film kreeg in vluchtig avontuurtje zonder toe- 6 de hoogste Franse komst. Een schuchtere opmerking, leiding. Le Prix Louis een aarzelendeglimlach: dat alles l en ging in mei van het vormt de ouverture tot een hechte Nederland in première. vriendschap. Het is niet alleen maar [na een jaar geduurd, de aantrekkingskracht van twee Cousin Cousine" in eenzamen op een verlopend feest, fc gearriveerd Vooral het is ook meer de wraak op hun (friebbers van Franse beide wederhelften, die hen tot el- Keen erg lange tijd, wat kaar brengt. Marthe's man Pascal is [ten is geweest aan het een echte vrouwenversierder (Guy Nederlandse importeur Marchand) en de vrouw van Ludo- ezins heeft onderschat vic, Karine, een neurotische vrouw, i 9 kopieen van heeft Uitstekende uitgangspunten voor i Wie echter Cousin regisseur Tacchella om zijn verhaal [9 niet 'n Amsterdam of met elan en gevoel voor sfeer op

Leusder Krant | 1977 | | pagina 23