VÖÖR Meer KIEST BEN ^ër krant - plaatselijk nieuws donderdag 5 me11977 loep op fietspad verkiezingsfeest bestellen foto's AGENDA [EMEENTE LEUSDEN fietspad horsterweg reveille.. munten Losse verkoop Leusder Krant 1 '*r 5;Tr toe voor aanleg van een fiets- igs de Lockhorsterweg beg int "opgang te komen. Op ver sie plaatsen in de gemeente bussen opgesteld (met kening-formulieren) waar temming kan betuigen met lekende doel: realisering van £pad. Bij verschillende su- ttets. banken, bibliotheken en ■rtHtoor van de Leusder Krant rt u uw handtekening plaatsen. mee! Het is maar een kleine te en wel het minste wat u kunt I om de veiligheid van de inse kinderen te helpen ver- lagmorgen stonden er twee „nop de markt, waar men even- li In de gelegenheid werd gesteld een handtekening te plaatsen. i deze kramen van de „Aktie Lockhorsterweg" was toe- verkregen van het ge meentebestuur. De Leusdenaren lie ten zich niet onbetuigd en menig formulier werd van een handtekening voorzien. Op de foto: de aktie fietspad Lockhorsterweg op de markt. De aktie op de markt heeft - zo maakte het aktiecomité later bekend maar liefst 1100 handtekeningen op geleverd. De handtekenaktie loopt tot volgende week dinsdag. Er staan bussen met formulieren opgesteld bij: Leusden-Z. - Kroon, fa. Hols Leusden-C. - Fa. V.d. Hoven, Slager Timmer, A. en O., Rabo Bank, Openb. Bibliotheek, Centra, Spar, Leuder Krant. Achterveld - Van Dijk (centra). Van Dijk (groentehandel). Wat Achterveld betreft; hun mede werking wordt bijzonder op prijs ge steld. Zoals bekend gaat ook een deel van de Achterveldse kinderen naar school via de Lockhorsterweg. Het schijnt donderdag 28 april in de Wilgenlaan nogal een vrolijke boel te zijn geweest. Het begon al in de vroege morgen, toen de bewoners van Wilgenlaan 56 wakker werden en tot hun verbazing kon- stateerden, dat hun ramen waren dichtgeplakt met biljetten. Dat bleek een misverstand. De bewoners van Wilgenlaan 60 vonden hun auto voor de deur, die op dezelfde wijze was beplakt met biljetten. Dat was geen misverstand, dat was korrekt. Die dag was Simon Bernhard van Keulen namelijk 25 jaar werkzaam bij de Fo nografische Industrie te Baarn. En zoiets moet goed opvallend en fees telijk gevierd worden, hebben zijn collega's gedacht. Ze lieten het niet bij die gedachte en hebben een keurig aanplakbiljet laten drukken met een portret van de jubilaris en - geheel in stijl van de ver kiezingsstrijd - met als opschrift: „Voor Meer Feest - 25 - BEN." De bewoners van de Wilgenlaan kregen zo'n biljet keurig in de brievenbus. Daar werd het niet bij gelaten, want als die platenjongens uit Baarn een maal goed de gang er in hebben, zijn ze niet te stuiten, dus werd de weg van de Wilgenlaan naar 't Ros Beyaard, waar een feestelijke re ceptie zou wórden gehouden, keurig netjes met borden aan houten palen aangegeven: „Naar de stem mingsruimte...." En omdat een fonografische in- DSITIE jchling Creatieve Handvaar- faj Leusden organiseert op 11 |i. van 20 tot 22 uur een ex il van werk van cursisten in de tv van boerderij Groot Krak- itHet is werk. dat het resultaat is ■cursussen keramiek, textiele hermen, tekenen en grafiek en hobbyclubs voor kinderen. Uweek schreven we hier ook al maar noemden toen een ver- de datum. Dat is hierbij dan gezet. Overigens is het best de l« waard om een kijkje te m. En mocht u zelf be- Mllng hebben, wat let u? U uttr plaatse opgeven voor een ^tursus.. afhankelijk uwsblad voor de neente Leusden [chljnt iedere donderdag. Wiktle: Bert Vos (verantw.), tel. U#5; Marnlx KreIJns, tel. 43792. [RxfaKtie-adres: Postbus 11 (Finn- 3), Leusden/'Centrum, tel. 033-41495. b.g.g. 03420-6141toe- >W 17 lentsgeld: 6,50 per kwar- M 12,75 per halfjaar en 25,00 per wingstermijn: "dagmiddag 12 uur. i kantoor is «nd van 10-12 en "24 uur. meeste in de Leusder Krant "ohceerde loto s kunt u na- an (met uitzondering van af- en historische foto's) bij "uitbetaling van 5,00 per •mplaar (formaat 13 x 18 cm) Jiro: 871441 t.n.v. de B.D.U. Barneveld met duidelijke "aiding van gewenste foto, nummer van krant, pagina „p de foto werd geplaatst. U bok kontant betalen op ons Finnmark 3 - Leus- •Centrum. Ongeveer 14 da- ha betaling ontvangt u de ■•hste toto's thuis. J*e abonnementen, adver se betalingen kunt u doen E™ khttoor, Finnmark 3, Men/C. Heusder krant j" uitgave van de BDU- •hkombinatie te Barneveld. van een onzer verslaggevers LEUSDEN - De eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau kon op 29 april jongstleden, de dag van de lintjesregen, door bur gemeester Van der Post worden uitgereikt aan de heer G. Smal uit Leusden. De heer Smal kreeg zijn onderscheiding in verband met zijn veertigjarig jubileum als magazijnmeester bij de coöperatieve handelsvereniging Leus den. Dat jubileum viel eind vorig jaar. De onderscheiding werd in een gezellige bijeenkomst op het gemeentehuis aan de heer Smal uitgereikt. In de raadszaal waren een aantal familieleden van de jubilaris aanwezig, die na afloop van de uitreiking een glas met oranje inhoud op het welzijn van de heer Smal hieven. Vrijdag 6 mei: feest in de tent met muziek Zaterdag 7 mei: dansavond in de tent, 20 00 uur Woensdag 11 mei: Marcuskerk, bijeen komst vrouwenkontaktgroep, aanvang 20.00 uur Donderdag 5 mei: bejaardensoos 13.30 uur. Vrydag 6 mei: bibliotheek 19.00-20.00 uur. Zaterdag 7 mei: KPJ avond Ons Ge bouw 20.00 uur. Zaterdag 7 mei: dansen voor gehuwden café Buitenlust 20.00 uur. Zondag 8 mei: bibliotheek 10.10-12.00 uur. Zondag 8 mei: toneeluitvoering Culdo- to Ons Gebouw 20.00 uur. Dinsdag 10 mei: bibliotheek 15.15- 16.30 uur. Donderdag 12 mei: bejaardensoos 13.30 uur. LEUSDEN/CENTRUM Zaterdag 7 mei- Volksdansen in de tuin van Blijhof, aanvang 14.00 uur Maandag 9 mei: Marcuskerk, jaarver gadering NCVB, 20.00 uur. Vrijdag 13 mei: Vergadering Alands- beek-Oost in de schuur van boer derij Hakhorst, 20.00 uur Donderdag 5, vrijdag 6 en zaterdag 7 mei: Kermis Donderdag 5 mei: disco-avond in de tent. 20 00 uur Elke donderdagmorgen: van 9.00-10 00 uur gezinsverzorging en bejaar denhulp van het Groene Kruisge- bouw, Wit-Gele Kruis. Rozengaar- de 33 Elke vrijdag: ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve, Hamersveld- seweg, vanaf 9.00 uur. Elke dinsdag- en vrijdagavond: ,.De Til", open vanaf 19 00uur Hobby- Hb-P'n IR 30 uur dustrie nu eenmaal grammofoon platen maakt, kwam Simon Bernhard Van Keulen er niet onderuit en hij kreeg namens zijn collega's een speciaal voor hem gemaakt plaatje overhandigd. Op kant A stond „Si- monoloog", een uitstekend nummer dat beslist de toptien zou kunnen ha len, want het bevat een monoloog van de heer Van Keulen in een boze bui, stiekem opgenomen tijdens het werk. Op de achterkant van het plaatje staat een vrolijk muziekje van „Simon en de Baskrabbers" een ge legenheidsbandje gevormd door col lega's. Maar ook daar bleef het niet bij. De heer Van Keulen kreeg de zil veren speld van Philips opgespeld en ontving talrijke kado's, zoals een draagbare radio in de vorm van het Evoluon in Eindhoven, een wek kerradio en tal van bloemstukken. Kortom, een echt verkiezingsfeest met erg veel stemming. Ook vanaf deze plaats onze felicitaties voor de heer Van Keulen met een afbeelding van het bewuste aanplakbiljet. Van een lezer ontvingen wij een brief over de aktie fietspad Lock horsterweg. De brief is afkomstig van enkele Stoutenburgers, die van mening zijn, dat óók ten aanzien van het aan te leggen fietspad langs de Horsterweg van Leusden naar Stoutenburg een dergelijke aktie ge voerd dient te worden, nu ver schillende aanwonenden van de Zwarteweg en Horsterweg blijkbaar gemeend hebben een be zwaarschrift tegen deze aanleg in te moeten dienen bij het gemeentebe stuur. De Stoutenburgers hebben in feite gelijk. Want wat voor de Lock horsterweg geldt, geldt ook voor de Horsterweg. Beide wegen zijn eigen lijk levensgevaarlijk voor de fietsende schooljeugd, voor de fietsers en bromfietsers in het alge meen. De desbetreffende Stouten burgers vragen het actiecomité Fietspad Lockhorsterweg zich ook in te willen zetten voor het fietspad langs de Horsterweg. Bezwaren tegen dit fietspad, dat vanaf de aan te leggen Noorder randweg in Leusden-Centrum tot aan Stoutenburg (driesprong) gaat lopen, zijn ingediend door bewoners van de Zwarteweg/Horsterweg (voornamelijk binnen de bebouwde kom wonend). Zij zijn o.m. van me ning, dat de aanleg van het fietspad ten koste zal gaan van hun voortui nen. Verder zijn de indieners van mening, dat nog méér verkeer de Zwarteweg zal kiezen, met alle ge volgen van dien. Ze zijn kortom tegen de rekonstruktie van de Zwar teweg/Horsterweg voordat de aan sluiting op Rijksweg 28 een feit zal zijn. Op 16 september van het vorig jaar werd een bijeenkomst belegd door de gemeente met bewoners van Stoutenburg en aanwonenden c.q. belanghebbenden van de Horsterweg in verband met de voor genomen rekonstruktie en de aanleg van het fietspad. Wethouder Wage naar betoogde toen. dat het aan te leggen fietspad beslist niet doorge trokken zal worden binnen de be bouwde kom van Leusden. Hij wees er op, dat het autoverkeer dan zal worden omgeleid via Princenhof en het tegelijk met het fietspad aan te leggen gedeelte Noorderrandweg- Middenweg. Met andere woorden: datgene, waar de indieners van de bezwaarschriften hoofdzakelijk bang voor zijn: aantasting van hun privé-tuinen en méér verkeer, zal daardoor worden voorkomen. Op die bewuste voorlichtingsavond was men over het algemeen kontent met de plannen van het gemeentebe stuur. Desondanks dienden tientallen bewoners van de Zwar teweg/Horsterweg bezwaren in tegen de voorgenomen rekonstruk tie. zoals die stond afgebeeld op de kaart behorende bij het ontwerp- bestemmingsplan Buitengebied- Oost. De Stoutenburgers vinden dat een onbegrijpelijke zaak, omdat de meeste belanghebbenden op de voorlichtingsavond aanwezig zijn geweest en toen geen bezwaren hebben aangetekend. De veiligheid van de fietsende kinderen dient voorop te staan, zeggen ze terecht. Misschien dat het actiecomité Lock horsterweg ook het fietspad Hor sterweg in haar aktie kan opnemen. We houden u op de hoogte. CITAAT VAN DE WEEK „Bij het verkopen van politieke ideeën, moet je altijd vijftig procent reduktie verlenenschreef Piet Theys. P.S. BAZAR NIJNTJE Niet iedereen neemt het luidruch tige ontwaken op koninginnedag om zeven uur in de morgen in dank af. Dat bleek ook dit jaar weer over duidelijk, gezien de reakties van Leusdenaren. die ons belden om te vragen, of dat „afschuwelijke geluid" nou persé nodig was. Men is dan van mening, dat in een tijd, dat alles wordt gedaan om ge luidshinder tot een minimum te be perken, een dergelijke reveille uit de tijd is. „Bovendienzo zei één van de tegenstanders, „is het een erg onestetisch geluid. Ik kan me voor stellen, dat er ook andere, meer har monisch klinkende, mogelijkheden zijn om de bewoners op welluidende wijze wakker te maken op Konin ginnedagTja. En daarmee zitten we dan weer op hetzelfde spoor van vorig jaar, toen zelfs enkele boze in woners de waterspuit op de voorbij trekkende jongelui zetten. Misschien dat de Oranjevereniging Leusden toch eens moet gaan denken over een andere manier om Koninginnedag in te luiden. Het is - dachten wij - ook niet de bedoeling, dat tal van Leusdenaren de dag met ergenis beginnen, ook al is de vreugde bij de lawaaimakende jeugd dan nog zo groot. Overigens is de reveille persoonlijk helemaal aan mij voorbijgegaan. Waarschijnlijk was het dan toch nog niet hard genoeg De peuterspeelzaal „Nijntje" or ganiseert een bazar en spelmiddag voor peuters en kleuters op woensdag 11 mei van twee tot vier uur in de boerderij „Hakhorst", Waarden 25a. Er kan o.m. worden gehengeld, gegrabbeld en met ballen worden gegooid. Verder is er kinderkleding te koop tegen spot prijzen. Wellicht voor u aanleiding om toch maar eens te gaan kijken. Met uw kinderen, uiteraard. Prins Bernhard in gesprek met leden van het stichtingsbestuur. In het raidden: public relationman Ben Muller van Leusden 1200. De gelegenheidsmunten. geslagen ter gelegenheid van de vie ring van het twaalfhonderdjarig be staan door de Rijksmunt te Utrecht, zijn gereed. Zij, die munten hebben besteld, kunnen ze afhalen bij de desbetreffende bank. Zolang de voorraad strekt, kunt u nog in het bezit komen van deze prachtige munten in cupro-nikkel, zilver en goud. Verdere inlichtingen kan uw plaatselijke bank u verstrekken. Hulpdienst ,,De Wetering": telefoon nummers 42746 of 42249 Stichting Amivedi: mevrouw M. von Bergh, tel. 03425-1554 Elke zaterdag: ,,De Til", discodans avond, aanvang 20.00 uur. Elke zondag: ,.De Til", discodansmid dag. aanvang 14.00 uur Elke donderdag van 14 30-17 00 uur Zonnebloemhandwerkclub in de Johanneshoeve. Hamersveldse- weg Eerste donderdag van de maand: Schrijfavond Amnesty Internatio nal in de bibliotheek, 19.00-21.00 uur Elke donderdag: UW Seniorensocië- teit Sporthal Groenhouten", De Meent, van 14 00-16 30 uur Elke dinsdag: van 18 45-19 15 uur: jeugdschaken in de oude Roda- kantine Om 19 45 uur schaken voor senioren in dezelfde kantine. Elke dinsdagmiddag: Sociëteit voor da mes en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten Van 14.30-17.00 uur: Johanneshoeve, Hamersveldseweg Elke woensdag: R<»s Bevaart, repetitie koor ..Treecksangh van 20 00- 22 00 uur Elke eerste èn derde dinsdag van de maand: Vrouwenkafee in de Hak horst, Waarden 25a (einde Noordei .ïosJa^Lv^n 00- 1.2-QP-uur Voorzitter Van Gooi van de Stichting Leusden 1200 biedt hier op het terrein van Palcis Soestdyk na het defile koningin Juliana een cassette aan met de drie munten, die speciaal voor de viering van het 1200-jarig bestaan werden geslagen. LEUSDEN/ZUID Donderdag 5 mei: ,,De Boekenmo len". Paletschool, Willem de Zwij gerlaan. Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur, voor volwassenen en jeugd. Vrijdag 6 mei: ,,De Boekenmolen", Paletschool. Willem de Zwijger laan. Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur, voor volwassenen en jeugd vanaf 12 jaar Vrijdag 6 mei: Jeugdklub van 12 tot 16 jaar in 't Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 19 30 tot 21.30 uur. Zaterdag 7 mei: Inzameling van oud papier in de container in winkel centrum ,,De Bieshaar". Van 9.00 tot 12.00 uur. Ten bate van de restauratie van het interieur van de Dorpskerk aan de Arnhemseweg Zaterdag 7 mei: Jazzhut van Theo Caldenkoven Van Diepenheim Scheltuslaan 14 Geopend van 12 00 tot 18 00 uur Maandag 9 mei: Boekenmolen". Pa letschool, Willem de Zwijgerlaan Uitlening van 14 00 tot 17 00 uur voor volwassenen en jeugd Maandag 9 mei: Gezinsverzorging en ouderenhulp door de Kruisvereni ging Leusden in het wijkgebouw De Roo van Alderwereltlaah 13. s uu-io vu uu. van 14 00 tot 15 00 uur r„t?i lënoensen, Maandag 9 mei: Jeugdklub voor 8 tot 10 jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 18.30 tot 20.00 uur Maandag 9 mei: Gemengd Koor ..Kunst Veredelt" repetitieavond in ,,'t Trefpunt", aan de Arnhemseweg van 20.00 tot 22.00 uur Dinsdag 10 mei: Seniorensociëteit U.V.V. Voor alle jongere en oudere inwoners van Leusden- Zuid. die van gezelligheid houden. In het klubgebouw van ,.Roda". Burgemeester Buining Sportpark van 14.00-16 30 uur. Dinsdag 10 mei: ..De Boekenmolen' Paletschool. Willem de Zwijgei- laan Uitlening van 19 00 tot 22.00 uur voor volwassenen en jeugd vanaf 12 jaar Woensdag 11 mei: Jeugdklub van 10 en 11-jarigen in ,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 19.15 tot 20.30 uur Oppascentrale Leusden: Voor een on pas bellen naar mevrouw U. Has- sink, Azuriet 17. Leusden-Cen trum, telefoon 43132 LEUSDENAREN EKSPOSERFN ELDER! ..De Vrije Kwasten schilderwerk en keramiek in Hoeve Sparrendam". Veenwal 6 te Hoevelaken Tot en met zondag 29 mei Geopend 's zaterdags én zoruags van 14 00 tot 17 00 uur Jfav&Jèm onstreren. ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant. Finnmark 3. S.V Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W. J. Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden. Burg Buiningpark ACHTERVELD Boekhandel Vos. Hessenweg 323 LEUSDEN-Z. Kroon Supermarkt Pr Irenelaan 9 ?lï"9e i(i de klas die geen griep 1

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3