Slaapwandelaars, kabouters en matrozen in gecostumeerde optocht [ONINGINNEDAG 1977 gUSDER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 5 ME11977 eusden vierde feest onder gezellig zonnetje DE ZESKAMP Voor de jeugd van 11 tot 15 jaar, werd er een Zeskamp op touw gezet. Deze Zeskamp, onder leiding van Ba rendje Groenlander werd wel een heel bijzonder evenement. De verschillende ploegen waren reeds vooraf bijeen ge weest om hun captain te kiezen Onder luid applaus kwamen zij het veld op met hun zelfgemaakte Joker" mas cotte. De wedstrijden bestonden uit: de bezem-groei slalom, ballonpnk-esta- fette, doorgeefwedstrijd, stapelrace en de afval-voetbal-finale. De wedstrijden waren erg spannend en het in grote getale opgekomen pu bliek moedigde de ploegen enthousiast aan. Winnaar werd ploeg F. die bestond uit Eric Belt, Ellen Holsbeks. Berard Knkke, Jan-Willem Toutenhoofd en Es ter Versteeg 2e prijs groep A Willem Bastemeijer, Nicolette Boersma, Hein Klijn, Diana Kreikamp, Roelof Kats en Minique Ruitenberg 3e prijs, dit was erg moeilijk want de ploegen B en E eindigde gelijk Dus kregen ze beiden de derde prijs. Dit waren (ploeg B) Jasperine Venema, Jaqueline v d Schaaf, Chris v Dusseldorp, Marianne Bastemeijer, Milo Hoogeveen, Henny van Staveren (ploeg E): Caroline Sweep. Barend v d Beid. Helen Klijn, Anne- lies Zwarteporte. Peter Toutenhoofd en Ian Outshoorn DE KLEUTERS GROENHOUTEN GROENLANDEN Ook in de wijk Groenhouten was er een geweldige aktiviteit. Het wijk- orgaan Groenhouten" en de wijk- vereniging ,,de Groenlanden" werkten hier samen aan een uitgebreid pro gramma. Ook hier had men een indeling ge maakt naar leeftijd zodat er voor drie groepen wat te doen was. DE KLEUTERS Het lawaai maakte het vaak moeilijk het programma af te werken DE KARRENOPTOCHT Voor de kinderen tot ongeveer 11 jaar waren er twee aktiviteiten. Aller eerst was dit de Karrenoptocht". Deze begon om half één. Toen kwa men de deelnemertjes bijeen op het plein bij de Hobbit. Een deskundige jury, bestaande uit mevr. Wensink en de heren Hamstra, Fennema, De Kruyff en Haanstra hadden het erg moeilijk om uit alle fleurige ver sierde fietsen, autopeds en karren een keuze te maken Uiteindelijk is het toch gelukt Degenen die met de eer gingen strijken zijn: Marjolein v d. Dool voor de ..poppen expres". Zij kreeg de lstc prijs die bestond uit een beker. De 2e prijs een gouden medaille was voor Lunette Strijker. De 3e prijs, een zilveren medaille was voor Mare Hoegen, Roelof Kats en Michiel Wesseling en met de 4e prijs ging Gerard Krikke naar huis. HET GANZENBORD Om drie uur startte een levend ganzenbordspel door de wijk voor de schooljeugd. Voor de jongste groep gebeurde dit op het Roggeland, terwijl de ouderen het Maisland in beslag namen. Makkelijk was het niet, want er waren toch wel veel moeilijke op drachten in het spel. De meeste deel nemertjes kwamen er echter toch wel uit. De beide pleintjes kregen door dit gebeuren wel een bijzonder feestelijk aanzien, niet alleen door de versierin gen maar ook door de vele kleurige ganzen die er rondliepen. LEUSDEN - Vrijdagavond 29 april vond in Leusden-Zuid de traditionele gekostumeerde kinderoptocht plaats, die altijd wordt gehouden aan de voor avond van Koninginnedag. Tegen half acht stroomde het grote plein van de Christelijke basisschool ..Loysden" aan de Prinses Beatrix- laan vol met verklede kinderen, die stonden te popelen om met de muzikan ten van .Lisiduna" het dorp door te trekken Aanvankelijk zag het er allemaal nogal somber uit De regen liet zich niet onbetuigd. Zou de kinderoptocht in het water vallen? Maar gelukkig, de weergoden kenden mededogen, en het werd droog. Wat hadden ze er weer een werk van gemaakt de kinderen, de moeders en ook de vaders, en wat genoten de kin deren van de verkleedpartij! Er waren boerinnetjes, judoka's, piraten, spo ken. Er was een slaapwandelaar in rose nachtgewaad met lange slaapmuts en kandelaar met kaars. De gelaarsde kat liep mee. Er waren houthakkers, kabouters, matrozen, kuikens, ver pleegster, muizen. Ouders duwden een soort strandkar, versiert met ballon nen. Voorop gingen de majorettes, met de rode parapluutjes in de hand, boven het hoofd gehouden. Daarna kwamen de tamboers en de muzikanten van „Lisiduna", gevolgd door de kinder schare, met ernstige gezichtjes, pro berend in de maat te lopen van de grote mensen muziek Een bekwame jury stond opgesteld om prijzen uit te delen. Het was een moeilijk werk, en het vereiste veel overleg, maar het lukte met gevoel voor humor en met aandacht óók voor de allerjongsten. Hier volgen de uitslagen. Enkelingen: 1. Rik Burger, 2. Ewout Boutkam; 3. Ronald Abbing, 4 Martijs Herder; 5. José Wanner; 6. Jeanette Wilgenburg, 7. Nicolette de Smalen, 8. Rob Hols; 9. Ina van de Lagemaat; 10 Melisa Rijnders; 11. Paulien van Schijndel, 12. Chariot je Pothoven, 13. Wolter Royaarts; 14 Bart Platzmeyer; 15. Manëlle Boutkam; 16. Moniqje Wesleg, 17 Gert-Jan Rinkel; 18 Pauline Platzmeijer; 19 Mirjam de Wilde. Groepen: I. Wim Henderiks; 2 Petra en Anja Smits; 3. Christine Wessels; 4 Karin Eikelboom; 5. Evelien Mols; 6. Peter Vaarkamp. LEUSDEN/CENTRUM - Uitslag gekostumeerde kinderoptocht. Enkelingen: 1. Erik Andriessen, 2. Maia Andriessen; 3. Mark Geitenbeek; 4. Loretta van Veldhuizen; 5. Ilonka Sleutel; 6. Peter Hoitingen; 7 Helena Bot. 8. Olga Sleutel; 9 Monique Geesik; 10 Ina de Leeuw; II. Roelanda Louw Kooimans; 12 Michiel Louw Kooimans; 13. Simone van Heugten Groepen: 1. Carlo Kielstra; 2 Van Tiel; 3. Bylsma. 4. Ulriter van Schagen. LEUSDEN-C. - Ter gelegenheid van «u lier jaardag van Koningin Juliana, Md de reveille en de optocht, om o!o uur een zanghulde plaats bij het fieeDtehuis. In zijn openingswoord Ejoreerde burgemeester Mr. v. d. de problemen die rond het Konin- Huis zijn geweest, doch die ge- Jlg voorbij zijn. Leusden is blij met de verjaardag n» de Koningin", aldus Mr. v.d.Post. I h het licht van Leusden 1200 zal een Üioude costuums gestoken delegaüe ■"koestdijk de Koningin de felicitatie l de gemeente Leusden aanbieden." Jg deze speech van Leusdens eerste Ler, vond de zanghulde plaats door Kinderen van diverse scholen. Het Eten van balonnen was het start- fcaal voor de diverse festiviteiten pen de gemeente. MIDDAGPROGRAMMA IN DE WIJKEN /at heerlijk toch dat eindelijk een [ezonnetje over onze gemeente gjppn Tussen twee regendagen in laren de weergoden de koningin en na- uurlijk alle feestvierende mensen en leren gunstig gezind. y jp de wijken de Wetering, Alands- beék-Oost en Groenhouten werd dit ?it extra toegejuicht, want het sla- van een uitgebreid feestprogram - fhing aan een zijden draadje. Me- *-n zal dan ook zondagmorgen (toen .gen werkelijk in bakken naar be- m kwam) gedacht hebben, ,,wat ien we geboft". En dat heeft men ook het werd een geweldig feest' ALANDSBEEK-OOST EN DE WETERING De wijken Alandsbeek-Oost en de lering werkten samen. Er werd [programma in elkaar gezet waar- ïedereen aan zijn trekken kwam. Het oplaten van de ballonnen door Leusden 1200. Op en rondom de Groene Heuvel in de Wetering werd een geweldig spelletjes-programma geboden voorde kleuters, wat duurde van half twee tot vier uur. De Groene Heuvel leent zich uitstekend voor dergelijke aktiviteiten en er heerste dan ook een ontzettend gezellige stemming Hier waren ook poffertjes en bier te koop. Voor li monade en andere versnaperingen voor de deelnemertjes werd uiteraard ge zorgd. DE BASISSCHOOL KINDEREN De kinderen van 7 tot ongeveer 13 jaar konden terecht in Alandsbeek- Oost. Daar had men in de vorm van een speurtocht een uitgebreide spelen- tocht uitgezet. Leuk was hierbij dat de spelen aangepast waren aan de viering van Leusden 1200. De kinderen werden in groepjes van 10 verdeeld, waardoor ze morele steun aan elkaar hadden. Het wedstrijd-ele ment was bij de viering in deze wijken niet aanwezig. Als aandenken kreeg iedere deelnemer een oranjekleurig karton, met daarop vermeld Konin ginnedag 1977. Zoals al gezegd de spelletjes stonden in het teken van Leusden 1200 en enige hiervan zijn het Tolboomspel; ring steken, schieten op groot wild en kas teel-poort. Maar ook andere spelletjes zoals hoepelen, touwtrekken en een bloempotrace werden van erg leuk com mentaar voorzien, zodat ook deze een historisch tintje kregen. DE GROTEREN Iedereen boven de 14 jaar kon mee doen aan een levend Halma-spel dat gehouden werd bij de Klimopschool in de Wetering. Helaas was dit niet zo'n geweldig succes als de andere evenementen. Wel was dit het geval met het verkleed maxi-voetbal op de Groene Heuvel Ook dit kwam een beetje moeizaam op gang Maar toen men eenmaal de smaak te pakken had, werd het een dolle boel. Het werd geen competitie tussen Alandsbeek en de Wetering maar een mengelmoesje van mensen die zin hadden om tegen de bal te trappen. Erg leuk! Bij deze festiviteiten mag toch wel even de aandacht gevestigd worden op de 85 vrijwilligers die dit feest mo gelijk maakten. Ze hebben trouwens zelf ook ontzettend genoten Ook de Centra verdient een vermelding, want die heeft werkelijk voor Sinterklaas gespeeld. GEZELLIGE AVOND IN HAKHORST Om acht uur was er in boerderij ,,De Hakhorst" gelegenheid om deze dag gezellig te besluiten. Het werd een grandioos festijn, waarbij de „Steam boat 7 dixylandband" een geweldige bijdrage leverde. Deze muziek is op zich al uitnodigend voor een dansje, maar in verband met de beperkte tijd (om 12 uur moest er gestopt worden, tot ieders verdriet) werd er vrijwel continu doorgespeeld. In ,,De Hakhorst" werden zo'n 265 mensen gesteld die genoten hebben van deze zevenmans formatie uit Gro ningen en Friesland. Spelletjes in de Wetering DE TALENTENJACHT Na de Zeskamp verzamelden alle deelnemers zich vanaf de diverse ter reinen naar de Sporthal. Uiteraard ging ook het publiek dat al bij de an dere evenementen aanwezig was daar een kijkje nemen. Want op het pro gramma stond nu „de Talentenjacht" en dat wilde niemand missen Het was wel een beetje jammer dat er geen volwassenen meededen, maar het optreden van de kinderen maakte dat weer goed. Brigitta Sweep ging met de hoogste eer strijken voor haar ontzettend goe de vertolking van het nummer „Ma, he's making eyes at me" En iedereen was het daar duidelijk mee eens. De 2e prijs was voor Marjolein Bleuel, Saskia Pelletier en Hanneke Zomer voor hun nummer „Zo slank zijn als je dochter". De derde plaats was voor Wilma en Eddy van Deuveren, Fem- my Sprengen en Peter Maaskant met hun playback op de groep „Abba". GEKOSTUMEERD VOETBAL Tot slot werd er door de ouderen een gekostumeerdde voetbalwedstrijd gehouden, waarbij heel wat afgelachen werd. Onder de deelnemers werden na afloop een paar gazonstrooier verloot. De kleuters deden spelletjes, zoals aardappellopen, blokken stapelen, zak- lopen, kruipen door de rups en natuur lijk grabbelen. Bij deze kleinsten stond het spelen op de eerste plaats, er wer den dan ook geen prijzen uitgeloofd Deze spelletjes werden gehouden op het Roda-terrein en het sportveld aan de Meent. Het Roda-terrein aan de Cen- Wetjes in Alandsbeek

Leusder Krant | 1977 | | pagina 7