Geen losse flodders p vergadering SKGV Pech bewoners huize St. Joseph Geslaagde ontspannings avond KPJ Achterveld Kledingactie Achterveldse dames in halve finale Dauwtrappen Ons Genoegen ÉUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS eel succes voor Culdoto Scène uit de voorstelling van Culdoto liACHTERVELD - Zondagavond speelde de toneelvereniging Culdoto voor de tweede maal het Blijspel in drie bedrijven „Het witte schaap van de fa milie". Even 'als vorige week zondag was ook nu de grote zaal van Ons Ge bouw weer geheel gevuld met belang stellenden. De heer Wessels opende deze avond en zei blij te zijn dat ook nu dè opkomst van de bevolking weer zo groot was. „Dit is zeker een stimulans voor de spelers om hun uiterste best te doen hun spel zo goed mogelijk te bren gen. „Hij hoopte dat iedereen zou ge smeten van hetgeen werd gebracht, jerna nam het spel een aanvang. Het spel speelde zich af in een be paalde familie waarin de zoon een an dere weg opging dan zijn ouders, zuster en dienstmeisje. De familie stond in hoog aanzien, daar ze als eerzame bur gers naar buiten kwamen. De man was zelfs voorzitter van de kerkeraad. Doch achter de schermen was het wel anders. Vader James Winter (Wim Vos) was een beroepsinbreker. Zijn echtge note Alice (Clara v.d. Span) een win keldievegge zijn dochter Pat (Greet Wessels) een zakkenrolster en de zoon Peter (Jan Wunderink) een bekwaam vervalser. Het dienstmeisje Janet (Mien van Dalen) was in opleiding als zakken rolster. Zoon Peter krijgt echter kennis aan een meisje en neemt hierdoor een baan aan bij een bank en wil zo een eerlijk mens worden. Dat dit de nodige paniek in de familie teweeg brengt is begrijpelijk. Als dan de dominee, (Henk Smit) die een zeer vergeetachtig man blijkt te zijn, ook nog komt vertellen dat het de dochter van de commissaris van Scotland Yard (Gerrit Tijmensen) tevens huisvriend van de familie, is, is de paniek kompleet. Er wordt naar een oplossing gezocht en er wordt gepro beerd zoon Peter tot andere gedachten te brengen, hetgeen niet lukt. Als Peter zijn meisje bij zijn familie komt voor stellen is daar ook op dat moment de heler Jan Jackson (Henk Schouten) bin nen. Op het moment dat het eerste bor reltje wordt gedronken komt ook de vader van het meisje Angele (Angelien Suiker) binnen. Sam Jackson, de heler krijgt hierdoor de schrik van zijn leven eri neemt met de meeste spoed de benen. Tot overmaat van ramp komt ook de dominee nog binnen vallen, doch deze verdwijnt gelukkig weer spoedig. Na het diner, als Peter en Angela weg zijn, krijgt vader een prima idee. Hij zal inbreken bij de bank, daar een aantal pondsbiljetten wegnemen en er door Peter vervaardigde valse biljetten voor m de plaats leggen. Peter zal dan ver dacht worden en worden ontslagen. Dit mislukt echter omdat bij zijn inbraak in de bank blijkt dat men hem net voor is geweest en de bankkluis totaal leeg is gehaald. Wel wordt het weggenomen geld de andere morgen netjes aan het loket van Peter afgeleverd. Als die mor gen Angele naar de familie Winter komt om haar door het dienstmeisje gerolde speld terug te halen ontwikkelt zich tus sen vader en a.s. schoondochter een ge sprek. Uiteindelijk blijkt dat de dochter van de Commissans van Scotland Yard degene is geweest die de kluis van de bank heeft leeggehaald. Zij is bij de kluis het andere gedeelte van de speld verlo ren die daar door vader Winters wordt gevonden. Een grote opluchting voor iedereen en zeker voor dochter Pat die zich tot het meisje van haar broer zeer aangetrokken voelde. Ook voor Peter een ware verlossing omdat hij nu zijn baantje bij de bank op kan zeggen en weer zijn oude beroep kan gaan uitoe fenen. Een zeer goed en vlot gebracht blijspel waarin de dol komische situaties niet ontbraken. De zenuwen bleken nu beter te kunnen worden beheerst dan de eerste speelavond, hetgeen het spel zeker ten goede kwam. Ook nu was het tijdens het spelen weer doodstil in de zaal zodat de spelers tot achter in de zaak duidelijk verstaanbaar waren. Ieder in zijn rol gaf zich met volledige inzet en er werd vlot en vol en thousiasme gespeeld. Na beëindiging CHTERVELD - Dinsdagavond kreeg hel begin van de SKGV-voorjaarsverga- iring, die in rest. BuitenJust te Achter veld gehouden werd, een nogal rumoerig irloop. De voortekenen wezen er wel igszins op, maar de voor een schut- ivergadering zeer onschuldig uitzien de agenda liet niet vermoeden, dat er direct al met scherp zou worden gescho ten. Reeds kort na het welkomstwoord van Arie van Ome Teus (alias de heer A. Valkenburg uit Scherpenzeel) als voor zitter van de Schiet Kring Gelderse Val lei tot de afgevaardigden van alle 15 j aangesloten verenigingen, vloog de kat in de gordynen en het waren bepaald g«n losse flodders, die de zaal in wer den geschoten. Het slot van het fel op- j laaiende debat was het voortijdige ver trek van de Sv. Prins Hendrik uit lersfoort. 'e basis van het conflict lag in de irste ronden van de wedstrijden om de felbegeerde Vallei-cup, een van de be- ignjkste ondernemingen in SKGV- irband. Allerlei welles-nietes argumen ten laten wij nu maar terzijde, doch het tsultaat was dat de autonome cup-com- [issie de Amersfoortse schietvereniging jtsloot van verdere deelname ten tegen- "inder Sv. Tyr uit Lunteren tot win naar verklaarde. Lunteren overleefde °°k de 2e ronde met 907-900 tegen Harderwijk, maar sneuvelde met 917- in de halve finale tegen de Sv. riebergen. Tijdens de vergadering 'eek, dat Prins Hendrik zich onrecht matig uitgeschakeld voelt, maar zowel de Amersfoorters als de cup-commissie, 'taande uit de heren Joh. van Ha- irsveld uit Achterveld (wegens ziekte verig), M. Pothof uit Hoevelaken en JJS Barnevelder P. C. de Wit, hielden |^et bij stuk. Ondanks compromisver ken van o.m. de Sv. Driebergen vam men geen stap dichter tot elkaar. *|et merendeel van de SKGV-verenigin- jfn s,°nd achter de beslissing van de ■P-commissie en daaruit trok de Sv. k ns Hendrik haar conclusies en verliet öoos de vergadering. SSINGER Soewel dit vertrek niet algemeen werd ptreurd, leek het ons geen verstandige f,lss'n8 van de keistedelingen, die Ptaelf hiermee buitenspel hebben ge- U Jydens de rondvraag aan het slot V UW b,Jeenkomst deed de heer J. van Wanuizen, bestuurslid van de Een- acht Barneveld, nog een ernstige po- TBjg om tot een prettigere oplossing van geschil te komen en deze had in erre succes, dat de vergadering en de PP-commissie accoord gingen met het c kn via een bemiddelaar alsnog tot 'ereenstemming te komen. Henry Kis- fnw zich tegenwoordig niet vo/r soort karweitjes bezig en u ^kenburg stelde daarom de omH V- ^ree* u't Hoevelaken voor KPae üjmpoging te ondernemen. Deze de h i F evenwel mets voor en kaatste 2 met opmerking, dat het l, afkomstig is uit Barneveld, zodat knen\ iogischer leek de eer aan de j* racht te laten. Na overleg in eigen kring accepteerde de heer Van Veldhui zen de uitdaging. Hij zal op korte ter mijn aan het werk gaan, waarbij hem enerzijds sterkte gewenst werd, doch anderzijds niet veel hoop werd gegeven. ,,Ik weet natuurlijk niet of het lukt, maar ik vind het wel de moeite waard om alles te proberen een sportieve oplos sing te vinden", zo deelde de Barnevel der ons mede. Na het meer dan een uur geduurd hebbende debat (dat veel weg had van een Tweede Kamervergadering van de laatste tijd) vervolgde Arie van Ome Teus de schuttersbespreking. De gebrui kelijke verslagen kregen niets dan lof en uit het geestig opgestelde rapport van de heer A. H. de Greef (voorzitter Sv. Fran Tromp, Hoevelaken) bleek, dat deze vereniging aan de onlangs gehouden SKGV-Winterwedstrijd sportief en fi nancieel niets te kort is gekomen. Des ondanks bleek het moeilijk om een orga- sator te vinden voor de op 9 augustus a.s. te verschieten Zomerwedstrijd (Ach terveld heeft de Winterwedstrijden van 1978 toegewezen gekregen i.v.m. het zil verenjubileum van Ons Genoegen). Uit eindelijk stelde de Sv. Scherpenzeel zich bereid. Een bestuursvoorstel om een ,,veteranenklasse" in het leven te roepen vond geen gehoor bij gebrek aan vetera nen, al werd bij het indienen verwach tingsvol de Achtervelder J. J. van Ha- mersveld getipt. De schuttersvergade- ring werd besloten met de uitreiking van een enorm aantal prijzen. Eerst die van de wederom uitstekend door Eendracht- trainer Dick Stam uit Biddinghuizen ge- ACHTERVELD - Het actiecomité van de Stichting Mensen in Nood in Achter veld houdt op vrijdag 20 mei zijn jaar lijkse kleding-inzameling. Gebruikte kleding kan op die dag afgegeven worden bij mevrouw Bruuning, Van Oldenbarneveldstraat 88. De ingeza melde kleding wordt met vrachtauto's overgebracht naar het centraal magazijn van de Stichting Mensen in Nood in Den Bosch. De kleding wordt daar gesorteerd. Goed bruikbare kle dingstukken worden in balen geperst en verzonden naar personen of instanties die daarvoor een aanvraag hebben in gediend. In 1976 heeft de Stichting Mensen in Nood kleding verzonden naar Tanzania, Kenya, Senegal, Sambia, Ne- geria, Kameroen, Oegqpda, Ghana, Ma lawi, Brazilië, Indonesië, Madagascar, Angola, Portugal, Botswana en Polen. Ook het maatschappelijk werk in Ne derland maakte gebruik van het kle dingmagazijn in Den Bosch. De kleding komt ten goede aan mensen van alle gezindten. Zo zijn in 1976 grote zen dingen klaargemaakt voor de sectie In ternationale Hulpverlening van de Ge nerale Diakonale Raad van de Ned. Herv. kerk, bestemd voor Portugal, Angola en Zuid-Afrika. Kleding die niet bruikbaar is om aan andere mensen be schikbaar te stellen, wordt verkocht. Uit de opbrengst kunnen de kosten van ac ties, transport en verzending worden gedragen. Daarom is ook gebruikte kle ding van mindere kwaliteit welkom. Men wordt verzocht om de kleding aan te bieden in een kartonnen doos of plastic zak. ACHTERVELD - Het Achterveldse dames-elftal speelde zondag een uit wedstrijd tegen S.C.H uit Harmeien. Het betrof hier een wedstrijd in de bekercompetitie. Achterveld moest spelen met drie invalsters, waarvan R van Dijk op de rechter vleugel een prima wedstrijd speelde, ondanks het feit dat zij nog nimmer op deze plaats had gespeeld S.C.H mocht de aftrap doen, doch het spel werd al direct door Achter veld overgenomen en ging in de aan val. Reeds na vijf minuten spelen in de eerste speelhelft was het L. Kerk hof die de stand op 0-1 bracht. Uit een goede voorzet van N. Voorburg kreeg L Kerkhof haar kans die zij ook goed benutte. Nadien kwamen er voor Achterveld nog enkele kansen. Een door G. Schouten gelost schot werd door de S.C.H -keepster met behulp van de paal gekeerd. Ook schoot L Kerkhof hoog over het doel De Achterveldse achterhoede had het in de eerste speelhelft niet moeilijk. Be halve enkele terugspeelballen had keep ster Tiny van Westerlaak niets te doen. De rust ging in met een 0-1 voor sprong voor Achterveld In de tweede speelhelft kreeg men ongeveer het zelfde spelbeeld te zien. Na ongeveer zeven minuten spelen was het weer L. Kerkhof die de haar geboden kans omzette in een doelpunt 0-2. S.C.H. speelde sportief door en kwam wel enkele malen voor het Achterveldse doel, doch zij konden geen vuist ma ken en een doelpunt scoren Ongeveer 10 minuten voor het einde maakte L. Kerkhof, door middel van een straf schop er 0-3 van. Met deze stand kwam ook het einde van de wedstrijd. De Achterveldse dames hadden met deze overwinning de halve finale van de bekercompetitie bereikt. Zij werden door de S.C.H -speelsters naafloop van de wedstrijd dan ook hartelijk gefeli citeerd met het behaalde succes. organiseerde Postwedstrijd (Stam had het zo goed gedaan, dat hij het dit jaar weer mag doen!) en daarna door de heer P. C. de Wit namens de cup-commissie. Voor de vijfde achtereenvolgende maal - zolang de Vallei-cup bestaat - had Sv. Driebergen de finale gewonnen tegen Barneveld en ter gelegenheid daarvan volgde op kosten van de Driebergenaren een rondje voor*"hët hele gezelschap. Ermelo en Lunteren werden 3e en 4e. De voornaamste uitslagen van de Postwed strijd waren: KORPSWEDSTRIJDEN Klasse A: 1. Driebergen 1 477, 2. Bar neveld 1 476, 3. Lunteren 472, 7. Ter- schuur 464, 8. Barneveld 2 463, 9. Hoe velaken 457, 16. Scherpenzeel 443. Klasse B: 1. Lunteren 452, 2. Veenen- daal 1 447, 3. Bennekom 446, 5. Hoeve laken 1 442, 6. Terschuur 2 434, 8. Barneveld 1 434, 9. Hoevelaken 2 434, 10. Scherpenzeel 1 433, 11. Hoevelaken 3 432, 19. Scherpenzeel 2 419, 21. Ach terveld 404, 23. Barneveld 2 393. Klasse C: 1. Scherpenzeel 435, 2. Bar neveld 1 427, 3. Achterveld 1 426, 4. Scherpenzeel 2 425, 5. Bennekom 412, 9 Scherpenzeel 3 399, 10. Lunteren 398, 13. Hoevelaken 391, 14. Barneveld 2 384, 16. Achterveld 2 368, 17. Ter- schuur 365. Hoogst meesterkaart: 1. A. H. de Greef 583, 2. G. van Echelt 583, 3. R. Zuur bier 582. Hoogste korpsschutters: A) H. Wildeman 99, B) J. van Kooten 95, Q W. v. d. Kletersteeg 94. PERSONELE PRIJSWINNAARS Klasse A: 1. A. Stekelenburg 197, 2. G. v. Echelt 196, 3. J. Valk 195. Klasse B: 1. J. H. Meijer 192, 2. A. van Braak 191, 3. A. v. Dusschoten 191. Klasse C: 1. D. v. d. Berg 187, 2. M. Hehenkamp 187, 3. W. Molenaar 187. ACHTERVELD - Op de dinsdag avond 3 mei gehouden Voorjaarsver gadering van de Schietkring Gelderse Vallei in Hotel Buitenlust te Achter veld werden officieel de bekers uit gereikt door de voorzitter van de Cup commissie de heer P. C. de Wit aan de Cup-finalisten. Links op de foto M. Pothof, cup- DONDERDAG 12 ME11977 ACHTERVELD - Zaterdag 7 mei was er een ontspanningsavond voor de leden van de Achterveldse K.P.J. De leden die aan deze avond meededen waren verzocht de avond zelf te willen vullen met toneelstukjes en eventuele voordrachten. Dit is wonderwel ge slaagd. Ongeveer 50 leden deden hieraan mee waarbij er verschillende in meer dan een stukje meespeelden. Het heeft wel veel moeite gekost om de leden zover te krijgen. Doch toen men ACHTERVELD - Vrijdag 6 mei maakten een aantal inwoners van huize St. Joseph en Sinecura met Zr. Silvia en andere personeelsleden een uitstapje. Er waren 58 deelneemsters en deelne mers. Opgewekt en vrolijk vertrok men uit Achterveld in de richting van de Biesbosch. Daar zou van 10 -12 uur een rondvaart worden gemaakt. Maar pech stuurde de zaak in het honderd. Ter hoogte van Lexmond kreeg de bus twee klapbanden, en daar stond men. De chauffeur kon liften naar een dichts- bijzijnd gelegen benzinestation waar hij de maatschappij kon bellen. Met de meeste spoed werd een lijnbus naar de pechbus gestuurd. Deze bus bracht de inzittenden naar een hotel bij het klave renblad Gonnchem. In plaats te varen werd daar nu maar koffie gedronken. Door twee monteurs van de betreffende busmaatschappij werden met!' twee nieuwe banden aangebracht en werd de bus naar Gonnchem gebracht. Zo kon er toch mee begonnen was waren ze niet meer te houden. Nadat de voorzitter de avond had geopend werd er begonnen met een openingslied door het bestuur. Na dit openingslied trad eerst de rockband De Rampestampers op waarna er enkele toneelstukjes werden gespeeld enwel „drie kleine kleutertjes" Peter en An- dré, „als ik" en „Emigratie". Er was afgesproken dat de stukjes niet langer mochten duren dan hooguit tien minu- men met dezelfde bus de reis weer ver volgen. Dank zij de geweldige mede werking van de betreffende busmaat schappij was alles nog vrij vlug opgelost. De reis ging nu via de Langstraat naar Oisterwijk. Daar kreeg men een prima verzorgde lunch aangeboden. Ook was inmiddels de zon weer doorgebroken en kon er na de lunch heerlijk gewandeld worden in de omliggende bos§en waar van dan ook een goed gebruik werd gemaakt. Om 14.30 uur werd er ver trokken en gereden naar Dnmmelen vanwaaruit alsnog een verkorte vaar tocht werd gemaakt. Wegens fi levorming op de weg tussen Oudenrijn en Vianen reed de chauffeur via Rhenen naar Hoog-Leersum waar van een uit stekend diner werd genoten. Om onge veer 22.10 arriveerde men weer in Ach terveld. Ondanks de pech in de morgen was de stemming toch heel de dag op perbest gebleven en is er volop genoten van dit reisje. ten. Hieraan werd zeer goed de hand gehouden. Een eerste hoogtepunt van deze avond was zeker het optreden door Jos Traa met een imitatie van Elton John en Roger Daltrey uit de rockmusical „Tommy". Nu was het de beurt aan Sietske en Ryan met zang en gitaar. Vervolgens volgden er weer enkele stukjes getiteld ..De bevalling", en de „Duobroek". Nadat men uitgelachen I was kwam het tweede hoogtepunt van de avond „De buikspreker", gespeeld door John, Ruud en Sjaak. Dit was nog niet het einde want hierna werden er weer een aantal to neelstukjes gespeeld enwel: „Three De grees", „De gestoorde radiozender", „De diefstal", „Volksdansen en vissen" en „Het had erger kunnen zijn". Ook 1 deze stukjes brachten de lachspieren weer geweldig in beweging. Als derde hoogtepunt van deze avond volgde het spel door Rian en Jo hanna „De dame en de boerin". Hoewel de organisatoren geweldig veel moeite hebben moeten doen om de leden zover te krijgen dat ze meededen, kan nu teruggezien worden op een zeer 1 geslaagde avond. Dergelijke avonden zijn zeker voor herhaling vatbaar en het bestuur is dan ook van plan nog meervan dergelijke avonden te organi seren. Het is dan wel te hopen dat er nog meer leden mee zullen doen zodat er dan nog meer zich zullen kunnen uitle ven. Bij deze avond is wel gebleken dat er wel talent onder de K.P.J. leden schuilt. Het viel op dat enkele als „stil" bekend staande K.PJ. ers zich nu ont popten als spelers die beslist niet stil zijn. Jammer was wel dat de spelers veel hinder ondervonden van het geklets van de aanwezigen. Doch dat zal mo gelijk een volgende maal wel te voor komen zijn. Het is natuurlijk niet moge lijk om alle namen van de deelnemers en deelneemsters te noemen, doch een uitzondering kan zeker gemaakt worden voor Andrë, Dorothc. Bea, van het derde bedrijf brak een daverend applaus los, dat verschillende malen werd herhaald. Ook nu bleek uit het applaus weer dat het gebrachte door het publiek zeer werd gewaardeerd. De speelsters, spelers, regisseur, soufleuse en grimmeur mochten allen bloemen in ontvangst nemen. De regisseur Wout Bakkenes, de soufleuse Mirjam van de Burgwal en de grimmeur Marijke Huls hof mogen ook zeker genoemd worden voor hun werk. Na afloop dankte de heer Wessels voor de geweldige belangstelling en deelde mede, dat hoewel Culdoto nu niet direct financieel noodlijdend was, er toch wel donateurs welkom waren. De heer Smit reageerde hier direct op dat Culdoto hoewel financieel niet noodlijdend was, dit wel was op het ge bied van speelsterse en spelers. Men hoopte dat personen die zich tot het toneelspel aangetrokken voelden zich zouden komen opgeven zodat men een volgend seizoen een grotere keuze zou hebben. Dit is in Achterveld zeker mo gelijk. Bij diverse feestavonden is ge bleken dat er volop toneeltalent in Ach- j terveld is zodat Culdoto zeker op dat gebied niet noodlijdend behoeft te zijn. De belangstelling bij de twee opvoerin- j gen van het blijspel is zo groot geweest dat het de leden van Culdoto werer j volop moed heeft gegeven volgend sei zoen zeker door te gaan. Ton, Ruud, Sjaak, John en Johanna, en in het bijzonder voor Rian en Jos. ACHTERVELD - Even als voorgaan de jaren organiseert de Stichting Jon gerencontact Achterveld op Hemel vaartsdag weer dauwtrappen. Tussen vijl uur en kwart voor zes in de mor gen wordt er vertrokken vanaf het Cooperatieplein. Het inschrijfgeld be draagt f 1,- per persoon. De fietsroute bedraagt ongeveer 40 km en voert door de mooie natuur. Onderweg zal er koffie en frisdranken geschonken worden dit om wakker te blijven De organisatoren rekenen evenals voorgaande jaren weer op een grote opkomst. commissielid; tweede van links J. Meyer uit Lunteren met de beker voor de vierde plaats; derde van links J. Schriever uit Ermelo met de beker voor de derde plaats; vierde van links C. J M. van Hoef uit Barnevel die voor de vijfde maal met zijn team tweede werd, vijfde van links de voorzitter van Driebergen. Jonk heer Mr J E. H Clifford Kocq van Breugel die met zijn team voorde vijf de maal in successie de winnaar werd van dit toernooi met de blijvende be ker, zesde van links G. van Echtelt met de trots van dit toernooi de grote wisseltrofee. Geheel rechts P C. de Wit voorzitter van de Cup commissie die de bekers uitreikte. ACHTERVELD - Aan de onderlinge schietwedstrijd namen slechts veer tien schutters deel 1 w van Noorden 49 2 J Kommer 47 3. H J van Ruitenbeek 46 4. A van Daatselaar 45 5. F. Koenen 45 6. G. Tolboom 45 7. J Voorburg Gz. 44 8 T Daatselaar 43 9 T Vos 41 10 H Hols 40 11. J van Rossum 39 12 A. Vlug 38 13. J. Blom 33 14 Th v.d Koedijk 31

Leusder Krant | 1977 | | pagina 13