hoolraad verbaasd over ogelijke overplaatsing ster Blokkendoos ven blijft gericht op enredige verdeling Gezellige volksdansmiddag Gezellige jaarvergadering NCVB Sakor vraagt medewerkers in Rozendaal Films voor a.s. ouders Diploma-uitreiking EHBO zonder en met de dokter Postnatale Spelavond gymnastiek PJGU Inbraak EN HET OPENBARE ONDERWIJS Enkele beelden van de geslaagde schoolfeesten in de tent van de OVL Cees Blom antonides voor SieMatic keukens JSDEN/CENTRUM - De school- L0r het opeobaar onderwijs kwam i(jag 4 mei eens niet samen in Imeentehuis, maar in de gemeen- ruimte van de Bongerd. In deze ideriog werd de meeste aandacht aao de punten 5 en 7 op de t.w. de teldatagegevens en een toss'® over de wenselÜkheid van ikiform leerplan. Jwnleiding van de teldata gege- ens van de openbare scholen in onze ^ente (teldatum 16 april) sprak [verwondering uit over het feit de derde leidster van de Blokken- xsTwaarschijnlijk naar een andere ■hooi zal vertrekken, jit de teldatagegevens blijkt name- i 'dat de Blokkendoos recht heeft eeh derde leerkracht(74 leerlingen). Delheer Veldhuizen van de afdeling kderwijs deelde mee dat dependance >rmin? op scholen tegengegaan wordt. [Dekchoolraad vond het nogal vreemd jt ebn leidster zomaar naar een an- .chool overgeplaatst wordt als Moevallig een vacature is ontstaan Meb besloot dan ook het geineente- Hur te vragen, om te komén met Boede afvloeiingsregeling voor ffele overbodige leerkrachten [UNIFORM LEERPLAN Bi] de vorige vergadering van de n werd door de heer Aarts i v m. lingenplaatsing geinformeerd in het onderwijs op de openbare uniform is Een punt waar deze vergadering vrij langdurig aandacht aan werd besteed De heer v Rhee is van mening dat juist door de pro blematiek met het plaatsen van leer lingen een uniform leerplan voordelen heeft Het maakt dan niet uit op welke school men geplaatst wordt Dit is geen ideale situatie De scholen zou den een eigen identiteit moeten heb ben. zeker als er een gedwongen plaat sing meer nodig is. Men is het er over eens dat er geen duidelijke behoefte bestaat aan een uniform leerplan Het openbaar onderwijs heeft vele mogelijkheden tot uitwerking van een leerplan want de wet o o. dateert al vanaf 1920. Een gemeentelijk raamleerplan vindt men het meest ideaal. Er is dan een discussie mogelijk over de wijdte van de ramen Een gemeentelijk leerplan zou de scholen te veel beknotten. De Hobbit is momenteel bezig met een raamleerplan voor 4-12 jaar en ook op de Bongerd denkt men daar over Dit zou een goed gegeven kunnen zijn om uit te werken, waarbij een eigen identiteit opgebouwd, waarbij een eigen schoolraad spreekt zich dan ook uit voor een zo groot mogelijke samen werking tussen de scholen met een zo ruim mogelijk raam om eigen ideeën uit te werken. COMMISSIE ONDERWIJS Het verslag over de vergadering van de Commissie Onderwijs bracht weinig interessants. De schooltand- verzorging was weer aan de orde ge weest maar daar viel weinig nieuws over te vertellen. 10 mei werd als datum genoemd voor een gezamelijke vergadering met de commissie en de technische commis sie onderwijs. Deze avond zal men het voortgezet onderwijs in Leusderi onder de loep nemen Wellicht kunnen we hier een volgende keer meer over meedelen Tenslotte werd bekend gemaakt dat met de logopedische hulp van de Onder wijs Adviesdienst per 1 augustus ge stopt zal worden In 't algemeen had dit op de scholen de minste priori teit Tijdens de rondvraag kwam naar voren dat de R.K. school Kinderland weer met een soort ..wervingsaktie' bezig is. De heer Aarts deelde de schoolraad mee een brief ontvangen te hebben, waarin de overweging wordt gegeven zijn kinderen alsnog katholiek onder wijs te laten volgen Ook vorig jaar gebeurde dit en na de nodige discussies was afgesproken om niet meer van dergelijke brieven te verzenden De schoolraad was dan ook aller minst te spreken over deze gang van zaken, waar het laatste woord dan ook vel niet over gezegd zal zijn - In het belang van een spreiding van het leer- binnen het openbaar on streeft het gemeentebestuur dat de omvang van elke school tot 6 leerkrachten per en 2 leerkrachtenper kleu- oogpiiint is het klassegrootte te en tot 31 Teerlingen. In het al- voldoet de situatie op de open- cholen in Leusden aan de hier- gestelde uitgangspunten, echter tzoDdering van die op de kleu- basisschool „De Bongerd", wat de zesde klas betreft per 1 augustus a s alle leer- maximum van 31 leerlingen bereikt of zelfs overschreden, dat voor het schooljaar de klassen 1 t/m 5 van ,,De geen nieuwe leerlingen kun- Aanvragen hier- moeten worden naar ,.De Wegwijzer de 4e openbare school, ook kinderen betreft die thans een andere openbare lagere school in de gemeente bezoeken Op de kleuterschool ,,De Bongerd" zal op 1 augustus plaats zijn voor 32 kleuters Aan de hand van de volgende richtlijnen zal worden beslist welke kinderen voor plaatsing in aanmerking - tot 6 mei wordt iedereen in de ge legenheid gesteld zijn kinderen voor plaatsing op deze kleuterschool aan te melden Na deze datum binnenkomende aanvragen worden niet meer in be handeling genomen en doorverwezen naai de openbare kleuterschool ,,De Wip-Wap" of de vierde openbare kleu terschool; van de voor 16 mei ontvangen aan meldingen komen allereerst voor plaat sing in aanmerking de kinderen die zijn#geboren vóór 1 oktober 1973 en waarvan reeds een broertje of zusje is geplaatst op de kleuter- of basis school .,De Bongerd". De dan nog resterende plaatsen worden verdeeld in volgorde van leeftijd, beginnende met de oudste Bij deze tweede verdeling kunnen helaas geen kinderen worden betrokken, die al op een openbare kleu terschool zijn geplaatst Voor 27 mei ontvangen de ouders bericht of hun kind(enren) al dan niet op ,.De Bon gerd" geplaatst zijn. Leerlingen die op deze kleuterschool zijn geplaatst, hebben automatisch het recht om op de basisschool ,,De Bon gerd" geplaatst te worden Aan alle ouders met kinderen op openbare scholen in Leusden-centrum is een brief gezonden, waarin hun aan dacht erop wordt gevestigd, dat de vierde openbare school per 1 augus tus 1978 de beschikking zal hebben over een nieuw gebouw In deze brief wordt met name toekomstige bewoners van de wijken Akkerhoeve en Noordwijck in overweging gegeven hun kinderen reeds het komend schooljaar op deze school te plaatsen Tenslotte zij opgemerkt, dat ook op sommige andere openbare scholen de norm van maximaal 31 leerlingen per klas in een enkel geval wordt overschreden Dit zal echter geen aan leiding zijn om tot verplaatsing van leerlingen over te gaan LEUSDEN De Sakor, de samenwer kende kindei beschermingsorganisa ties in Nederland, maakt bekend dat de van 18 tot en met 24 april gehouden kollektc in Leusden het volgende heeft opgebracht. Achterveld: 1.147,12, Leusden Centrum: 1 1.587, Leusden- Zuid:/ 1.406,07 Dit betekent een totaal bedrag van 4.140,19. Het was dit jaar in Leusden-Centrum niet mogelijk om bij de Eurowoningen te koliekteren. Dat is erg jammer, want dat houdt het niet bereiken van een grote groep Leusdenaren in. De organisatrices vragen zich af of het niet mogelijk is, dat van elke Euro-woongemeenschap één bewoner zich aanmeldt om voor de so ciaal gehandicapte jeugd op haar of zijn woonplein geld in te zamelen. U kunt zich daartoe opgeven bij mevrouw Mul- I der, Rozengaarde 21, telefoon 44249. Als u dat nü meteen doet, is de kwestie voor volgend jaar geregeld, en krijgt u volgend voorjaar de desbetreffende gege vens en benodigheden voor de kollekte bii u thuis. LEUSDEN - Maandagavond, 9 mei, hield de Nederlandse Christen Vrou wenbond haar jaarvergadering in de Marcuskerk, waar bijna alle leden aanwezig waren De presidente, mevrouw Kamp, heet te iedereen hartelijk welkom, in het bijzonder de gasten van deze avond Gezamenlijk zong men vers 1 van psalm 150 waarna mevrouw Kamp voor ging in gebed. De 2e presidente, mevrouw v.d. Pas, las hierna uit Handelingen 1 vers 4- 11 en hield een korte meditatie m.b.t de Hemelvaart Van psalm 150 werd het tweede vers gezongen Hierna was het woord aan de secretaresse, mevrouw Van Dijk, die de notulen voorlas. In het jaarverslag, dat mevrouw v Dijk op rijm gemaakt had, kon men horen wat er in het afgelopen seizoen gebeurd was In het geheel waren er tien bijeenkomsten, waarin overdiver- se verschillende onderwerpen werd gesproken Verder werden op deze avond nog enkele huishoudeliike onderwernen be sproken waarna een pantomime werd opgevoerd getiteld: ,,ln de wachtkamer van het station" ln de pauze, die volgde, werden de le den enkele vragen voorgelegd m.b t de NCVB Hieruit hoopt het bestuur op te kunnen maken of de leden deze avon den gezellig vinden Na de pauze volgde het toneelstuk, opgevoerd door leden en ruet leden ,,De taart van tante Charlotte' Er werd veel gelachen en de speel sters kregen een hartelijk applaus Tevens ontvingen zij, ook de panto mime-speelsters, een plantje of en veloppe met inhoud. Daarna werd de traditionele verlo ting gehouden ledereen ontving één of meer pakjes, naar gelang hel aantal gekochte lootjes. De opbrengst van de lootjes kwam geheel ten goede aan de bijna lege kas van de afdeling Aan het eind van deze gezellige avond wenste mevrouw Kamp iedereen wel thuis en een prettige thuiskomst ,,Zo de Heere wil, treffen we elkaar in september weer. als Dominee Poort, legerpredikaut. ons iets komt vertel len over ..Christelijk Ouderschap", waren haar sluitingswoorden Nadat men gezamenlijk lied 257 had gezongen, sloot tuevtouw Kampdever gadering met dankgebed. LEUSDEN Donderdag 12 mei om 20 00 uur wordt ei in het ki uisge- bouw aan Rozengaarde 33 een lilm j vertoond over de bevalling Na afloop j is er. onder het genut van een kop koffie, gelegenheid tot vragen stellen. I Toegang II. Inlichtingen en opgave aan de wijkverpleegkundigen L ter j Beek. tel 033 40404 en T de Boer I tel. 033-43884 Willen ook de mannen zich voor het kollckteren opgevc Voor het Asthma- fonds waren ook diverse mannen op pad. Koliek teren is niet aan vrouwen voorbehouden! De Sakor spreekt graag een woord van hartelijke dank uit aan de organisatrices en de kollektanten voor het goede werk, dat door hen werd verricht. Dank zij een persoonlijke inzet kan er hier en daar in de kindertehuizen voor de sociaal gehan dicapte kinderen iets tot stand gebracht worden, waarin het subsidiebeleid niet kan voorzien. L.EUSDEN - Dinsdag 3 mei werden 23 diploma's uitgereikt aan diegenen die zich de afgelopen winter onder leiding van dr E. H. Verhagen uit Leusden en de heer H. WindhuuwsjVc^aderinstructeur uit Amersfoort bekwaamd hebben in het uitoefenen van eerste hulp. Dit uitreiken zou geschieden door dr. Verhagen maar op het laatste ogenblik moest deze zich toch nog als arts laten gelden. .Het is ook zeer gevaarlijk om bij volle maan een afspraak te maken", zou dr. Verhagen later op de avond zeg gen. Voorzitter van de E.H.B.O. ver de heer J. Smal ging daarom over tot het uitreiken, maar eerst werd nog op pas sende wijze afscheid genomen van het scheidende bestuurslid. Mevr. M Herder-Tolboom, die zich vele jaren, voor zover dat in haar mogelijkheden lag, ingezet heeft voor de E.H.B.O Mevr. Herder kreeg als dank daarvoor een kleine attentie aangeboden. Hierna merkte wnd vz. de heer Grit op dat het van wezenlijk belang is dat men met alleen L.H B O.er is maar dat men dat ook moet blijven. Tevens vroeg hij de medewerking van alle geslaagden om bij evt. sportevenementen eerste hulp te verlenen als dat nodig zou zijn. Hierna werd een ieder zijn of haar di ploma uitgereikt waarbij de vz. de hoop uitsprak dat een ieder zijn of haar di ploma waard zou blijken te zijn. Hierna sprak de lieer Grit. die zelf zojuist zijn diploma uitgereikt gekregen had. nog een woord tot de aanwezigen. Hij merkte op dat het diploma veel weg had van een rijbewijs, gezien de hand tekeningen van onder meer de rijkspoli tie Hij lichtte toe dat het diploma een bewijs is dat men e.h.b.o. kan en mag toepassen, l evens kan men in voorko mende gevallen toegang krijgen tot die terreinen waarop één of andere sport wordt bedreven om zo nodig eerste hulp te verlenen. Het is dus zaak het diploma altijd bij zich w dragen. Hij 1 hoopte dat ieder weer bij de h'erhalings- Iessen aanwezig zal zijn om optimaal bij te blijven voor wat betreft de F. H B O Tot slot bedankte de vz de nieuwe leden voor de prettige samenwerking, zowel onder elkaar als ook met de in structeurs de heren VVindhouwer en dr Verhagen. Hierna werd nog een borrel genomen op de goede afloop. Op het scheiden van de markt kwam dan tenslotte, zij het hijgend, toch nog arts-instructeur dr E H. Verhagen binnen. Nadat deze zijn excuses had aangeboden voor zijn late komst, merkte hij nog op dat L.H.B.O.ers een groep bijzondere men sen zijn omdat zij zich geheel belange loos inzetten vóór en zich ten dienste stellen van hun medemensen. Uiteraard werd ook dr Verhagen in het dankwoord met vergeten, voor de pret tigc en leerzame wijze waarop hij de cursisten de theorie van de E H.B.O. wist bij te brengen. De heer VVindhouwer kreeg namens alle cursisten nog een attentie aangeboden in de vorm van een geschenkbon. LEUSDEN Met ingang van woens dag 1 juni. wordt begohnen met een cursus voor postnatale gymnastiek (d.w.z gymnastiek nu de zwanger schap) Indien men hier aan mee wil doen. kan men zich opgeven bij mevr De Graaf (fysiotherapeute) tel. 03432- 2843 Of bij het wijkgebouw Leusden Zuid. tel 40818 ACHTERVELD ln de nacht van 5 op 6 mei werd ingebroken in de woning van de fam H. aan de H van Viandenstraat. Enkele goederen en enig geld werden ontvreemd De ontvreemde goederen werden door de politie teruggevonden. Het geld was echter verdwenen In dezelfde nacht werd ook een heren fiets ontvreemd uit de garage van de heer K. aan de Verj. Ruijterweg. Deze fiets werd de volgende dag teruggevon den aan de Jan van Arkelweg. LEUSDEN - Op maandagavond 2 mei hield de Plat.' lands Jongeren Gemeen schap Utrecht n gezellige spelletjes avond. Het aanvangsuur van 20.00 uur werd wat verschoven, omdat dc meeste leden meededen met het voetballen van de Bicshaar Boys. Maar omstreeks 20.30 uur waren de meeste aktieve leden aan wezig in jeugdhonk ..'t Claeverenblad" aan dc Hamersveldseweg en kon het spel len) beginnen. Er werd door twee groepen heren ge kaart. Ze maakten daar een leuk geluid bij! Er werden tafeltenniswedstrijden ge speeld. En er werden spannende wed strijden gehouden in dammen en scha ken. Ongeveer dertig trouwe PJGLJ-leden brachten een héél gezellige spelavond door Het winter izoen van de PJGU zit er bijna weer op. De PJGU kan terug kijken op een bizonder prettig vereni gingsleven in de afgelopen wintermaan den. sikkens Sikkens heeft ^^V-^"'ons als dealer erkend Dat betekent dat wij bekende produkten van Sikkens voeren, zoals Flexa verf, Redpoint behang, Ceta-Bever beitsen en lijmen. Servant verf gereedschap Neem nu Redpoint behang Keuze uit honderden dessins en kleuren j^Te zien bij Hessenweg 230, Achterveld LEUSDEN/CENTRUM - De Volks dansmiddag die Blijhof afgelopen zater dag organiseerde in de tuin mag eer groot succes genoemd worden En hoe kan liet ook anders, want op zo n mooie lentedag (een van de weinige tot nu toe) heeft iedereen toch zin om te dansen Kinderen en volwassenen gaven een de monstratie van Israëlische, Amen kaanse, Italiaanse en Griekse dansen. die ze tijdens het winterseizoen bij Blijhof leerden Bij demonstreren bleef het echter met Vele ouders en enthou siasten dansten - vol overgave - een toch niet zo eenvoudige Troika en an dere dansen mee Een pauze met koffie en limonade was voor iedereen een verademing omdat volksdansen toch wel de nodige energie vraagt En daar ging men weer Tot de laatste minuut bleef iedereen meedoen Moe maar voldaan trok men uiteindelijk huiswaarts. Voor de kinde ren is het seizoen afgelopen. De groten gaan nog een maandje door. In september begint het volksdansen weer ledereen die dan mee wil doen, is van harte welkom. Nu was het een volksdansmiddag ter afsluiting van het seizoen. Misschien zou liet wel een leuke start zijn in september. DONDERDAG 12 ME11977 STATIONSWEG 394 SCHERPENZEEL TEL 03497-2105

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15