lationaal schietkampioen hap CKG te Leusden SPORT Lex Grootenhuis nieuwe trainer Roda-jeugd Nieuwe wielerploeg in regio Amersfoort Antilopen veriiest spannend duel Roda '46 SPORTSPLINTERS DONDERDAG 12 ME11977 17 (teeo daverende knal wordt het schietfestijn geopend. LEUSDEN/CENTRUM - Na het vertrek van Roda's zondagtrainer Ruud Maas is, zoals wij reeds hebben gemeld, de Leusdenaar W.H. de Gans per 1 juli a.s. aangesteld tot seniorentramer van de roodzwarten. Speciaal ten behoeve van de selecties der A-, B- en C-junioren is dezer dagen een tweede oefenmeester benoemd en wel Lex Grootenhuis uit Voorthuizen. Deze in Barneveld op 25 april 1957 geboren jongeman (nader hand naar Voorthuizen verhuisd) begon op zijn 8e jaar met voetballen bij de Kieviten de merkwaardige kleine zon dagsclub (in de schaduw van het op za terdag spelende WOP) met een zeer beperkt aantal elftallen, waarvan de spelers één hechte vriendenkring vor men. Lex Grootenhuis kwam vier iaar geleden in het eerste elftal. Daar speelt hij nog steeds 'n belangrijke rol. In het zojuist afgelopen seizoen trad hij naast speler ook als trainer7en niet zonder succes, want de Voorthuizense Kieviten staan (uitgespeeld) met 32 punten uit 20 wedstrijden op kop m de zondagse 3e klasse van de afdeling Utrecht. Alleen Aurora Boys zou door haar laatste wed strijd te winnen de Kieviten nog van 'n kampioenschap af kunnen houden. Lex blijft het komende seizoen speler (op zondag) en trainer (op donderdag) van de Voorthuizer club en gaat met ingang van a.s. competitie daarnaast voor Roda '46 aan de slag (zaterdag bij de wed strijden en maandag en woensdag bij de training van de genoemde junioren- ploegen). Gelukkig, dat hij (nog) vrijge zel is, want anders was er met zo'n druk voetbalprograrama best kans op „huis houdelijke" moeilijkheden Of Lex Grootenhuis ooit nog eens bij Roda (zondag) komt spelen, is nog een vraag- LEUSDEN - Het eerste team van de KC Antilopen speelde zaterdag tegen de kampioen van hun afdeling KIOS uit Koog-Zaandijk. Ondanks het feit dat er voor beide ploegen niets meer op het spel stond, werd het een aantrekkelijk duel. Beide ploegen wilden winnen. Er werd echter zeer sportief en in een prettige sfeer gespeeld. Rob Geutjes begon de wedstrijd goed door de allereerste bal onmiddellijk van afstand in de korf te schieteri. KIOS had zijn antwoord echter klaar en voor dat er twee minuten gespeeld waren stond het 1-1. KIOS kwam toen al vlug met 3-1 voor, maar via een straf- worp, geforceerd door Bert van Loe- nen en benut door Harrie Brack, en een mooi schot van Elly Blotenburg werd het 3-3. Tot 6-6 bleef het een gelijk opgaande wedstrijd Steeds kwam KIOS een punt voor, maar Antilopen wist iedere keer de stand gelijk te trekken door doelpunten van Rob Geutjes, Gert Nieuwenhuis en Harrie Brack. Een zwakke 10 minuten van de Antilopen- formatie gaf KIOS de kans om weer 2 punten voor te komen De Leusdena- ren knokten fel om de achterstand in te lopen maar KIOS kon door twee tref fers de stand zelfs op 6-10 brengen Door 2 treffers van Frouk Geutjes kreeg de ploeg weer wat hoop op een beter resultaat, maar in de slotfase kon alleen KIOS nog tot scoren komen, zodat de einduitslag tenslotte op 8-11 werd bepaald. LEX GROOTENHUIS teken, maar wie weet? Hij is in het bezit van het (nieuwe) trainersdiploma E, gel dig t/m de hoofdklasse van de afdeling Utrecht. ANTILOPEN 2 - DALTO 2 Ook Antilopen 2 moest spelen tegen de kampioen van zijn afdeling, maar voor hen stond er nog wel degelijk iets op het spel. Bij winst zou het degradatie- gevaar afgewend zijn, bij verlies zou degraderen afhangen van de resultaten van Altius 3. dat echter nog enke'e wedstrijden moet spelen. De Antilopen De Antilopen wilden hun huid duur ver kopen en zagen kans om steeds voor te komen. Tien minuten na rust stond het zelfs 6-4. Twee tegendoelpunten van het geroutineerde Dalto brachten de Leus- denaren echter uit hun evenwicht. Ze begonnen allengs de greep op het spel te verliezen en tot ontzetting van de supporters kon Dalto een 6-19 overwin ning mee naar huis nemen. Voor Antilo pen 2 is het seizoen afgelopen Het be houd van het derde klasserschap is zoals gezegd afhankelijk van de resul taten van Altius 3 Laten we het beste maar ervan hopen. Antilopen 1 speelt zaterdag zijn laatste wedstrijd tegen DSV in Bussum Pupillen: Roda "46 Dl - KVVA Dl 0-2 IJselm.vogels D2 - Roda '46 D2 0-0 CJVV D2 - Roda '46 D3 1-1 Roda '46 D4 - Quick D4 2-2 Achterveld D3 - Roda '46 D5 4-3 Quick D5 - Roda '46 D6 0-3 Roda '46 D7 - KVVA D6 3-0 Limvio El - Roda '46 El 0-3 Roda '46 E2 - Hoogland E2 1-0 Roda '46 E3 - Baarn E3 3-0 APWC E5 - Roda '46 E4 0-3 APWC E6 - Roda '46 E6 2-3 Uitslagen 8 mei 1977 Afdeling zondag: Amsvorde 4 - Roda '46 4 (Roda '46 4 is kampioen) Roda '46 6 - APWC 7 Afd. Junioren: Roda '46 BI - Holland BI 8-2 Roda '46 C3 - De Glind Cl 8-0 Uitslagen zomeravond competitie: AJAX - PSV 1-2 Feyenoord - AZ '67 5-2 Barcelona - Liverpool 0-3 Wedstrijdprogramma a.s. weekend: Afdeling zondag: 15 mei: APWC 7 - Roda '46 6 11 30 uur Roda '46 8 - VVOG 7 11.30 uur 17 mei: Roda '46 6 - Hoogland 9 19.00 uur Selectie (22 jaar) - Maurik 19.30 uur Afdeling Junioren: Roda '46 Al - HBSS v 9 00 uur Roda '46 B2/B3 - HBSS v. 9 00 uur Roda '46 BI - toern. Utr. v 12.00 uur Zomeravond competitie C-junioren: 16 mei: Ajax - AZ '67 18.45 uur Feyenoord - Barcelona 18.45 uur Liverpool - PSV 18.45 uur 18 mei: AZ '67 - PSV 18 45 uur Barcelona - Ajax 18.45 uur Liverpool - Feyenoord 18.45 uur Afdeling zaterdag: Roda '46 le - v.v Veenendaal 16.00 u. Roda '46 2e - v.v. Veenendaal 14.00 u. Roda '46 3e - v.v. Veenendaal 14 00 u. Roda '46 4e - v.v. Veenendaal 16.00 u Donderdag 12 t/m zaterdag 14 mei vanaf 10.00 uur: Tweede deel Neder landse schietkampioenscbappen GKG 100 meter op de Leusderheide Org Sv. Leusden Prijsuitreiking volgt la ter. Donderdag 12 mei, 19.00 uur: Voet- balwedstriid Roda (zat.) - Pon Voor waarts 1 op het Burg. Buiningpark. Vrijdag 13 mei vanaf 20.00 uur: Tweede deel Impala recreanten-vol leybaltoernooi in sportzaal De Meent. Maandag 16 mei 19.00 uur: Zomer avondvoetbal Pon Voorwaarts 2 - DHV- sport 2 op het Pon-terrein a.d. Ba- voortseweg. Dinsdag 17 mei 21.15 uur: (beslis sende) Waterpolowedstrijd De Haaien - YZ&PC in het Leusderbad op het BB- park. Dinsdag 17 mei van 18.45 tot 19.30 uur: Start Treekerfietstocht (Sportie ve Recreatie) Asschatterweg/Midden- weg. Woensdag 18 mei 18.30 uur: Start liefhebbers en veteranen in de 2e Ron de van Leusden. 19.45 uur: Vertrek amateurs. Start en finish t/o gemeen tehuis, Hamersveldseweg Woensdag 18 mei 19.00 uur: Zomer avondvoetbal Pon Voorwaarts 1 - Bronswerk 1 op het Pon-terrein a d. Bavoortseweg Zaterdag 21 mei 11.00 uur: Wed strijd kleiduivenschieten Leusden - Lopik op de Leusderheide. Voorts 2e selectiewedstrijd pistool (KKP, GKP en replica 25 mtr.). Zaterdag 21 mei 15.30 tot 17.30 uur: Receptie S.V. Achterveld van wege de promotie naar de hoofdklasse (Kerstenspark). Woensdagavond 4 mei vond de voor stelling van het gezelschap aan de pers plaats bij Van Hoeijen in de Amers- foortse Krommestraat. Ploegleider Hans de Vries ziet de naaste toekomst met vertrouwen tegemoet. Bijzonder prettig is, dat op Joop van Beek na - deze ex-Puttenaar woont thans in Bolsward - alle renners in onze omgeving wonen en dat in de sponsorovereenkomst is be-, paald, dat de coureur bij voorkeur hun koersen hier in de regio zullen rijden. Het eerstvolgende optreden van de Sinu- ploeg is op 18 mei a.s. in de 2e Ronde van Leusden. Behalve Van Beek betreft het de Amersfoorters Jan Sandbrink, Ton Brons, René van Brakel en Wim van Empelen. Voorts Dick Willigenburg uit Leusden, Rinus Sneevliet uit Barneveld, Max de Vries (Hoevelaken) en de Scher- penzeler Henk van Velzen. Jan Sand brink (32) is de oudste en de meest ervaren renner uit het gezelschap. Zijn goede eindschot heeft hem al vaak de bloemen bezorgd. Zijn mooiste overwin ning was in 1975 het militaire kampioen schap van Nederland. Dit jaar werd hij 3e in de provinciale titelstrijd. De Utrechtse kampioen 1976 woont in Leusden en heet Dick Willigenburg. Ook Dick (evenals Wim van Empelen 20 IJSDEN/CENTRUM - In het kader r herdenking van Leusdens 1200- bestaan worden de Nederlandse >enschappen voor groot kaliber van de Koninklijke Nederland- Associatie dit jaar georgani- de schietvereniging Leusden Op vier onderdelen en 100 meter in liggende hou- in knielende houding en in staande houding [elk 30 alsmede in drie houdingen knielend en staande a 10 scho ld begon de strijd afgelopen donder- op de schietbanen van de koninkljj- rine aan de kolonel van Rooyen- de Leusderheide. Vrijdag en g werden de wedstrijden voortge- iook deze week donderdag, vrijdag Iterdag gaat het kampioenschap Ibelangstelling van schutterszijde Ideze wedstrijden is zeer groot, p de 400 deelnemers hadden zich bij schrijving gemeld. Het weer, bij lemingen als.deze van zeer groot ig, werkte goed mee. Donderdag Te er nog wel een fris windje over de jaieer zo stille grote (Leusder)heide, f dat was de volgende dagen ver- jten en zaterdag waren de weersom standigheden bijna ideaal. Vrijwel wind- [1 en een lekker schijnend zonnetje gte, dat dorstige en/of hongerige ters zich niet hoefde te behelpen in üsumptietent, maar lekker op het as" konden verpozen. IEL :l de wedstrijden reeds twee da- m de gang waren, werd zondag- id om 9,-- uur dit Nederlandse oenschap officieel geopend. Door Jd minder dan Karei de Grote in drietal graven in zijn gevolg. Sv. 4n-voorzitter J. de Vries heette zij- gheid en zijn maats van harte i. ondanks het feit, dat Kareis "schijnen het wedstrijdschema in dreigde te lopen. Maar Jhr. W. ford Kocq van Breugel, voorzitter at KNSA-district V en sprekend als .ntant van de schuttersbond, *rde de misser van Karei met een historisch verhaal tot de koning franken (768-814). De kennelijk tiet volledig wakker zijnde Karei dit wel toen hij het kampioenschap W met een knallend hard schot uit [tini kanon. Hierna trokken de offi- .nodigden, w.o. naast de reeds 'de jonkheer Clifford, de heer N. [Semmcling (alle drie dagen reeds -ig als KNSA-jurylid), de heer B. tante (vertegenwoordiger van •district V). de kolonel J. J. A. de (commandant van de Braam- geestkazerne en als zodanig sbaas van het schietcomplex), de M. Elbertsen (commandant der wlitie van de groep Leusden), de A. Wessels en A. G. R. Bakker ^oep sport Leusden-1200) en de Lakeman (secretaris van de stichting Leusden, waarvan wij ook 'tter B. W. Peddemors „ergens" cn te hebben gezien), enz. zich et bestuur van de Sv. Leusden een terug in de consumptietent voor ittigen van een kopkoffie of een sterk in stijgend glaasje ,,wat RECORD k op de openingsdag werd het andse record GKG 100 meter in houding verbeterd. De heer G. Ü?wec^e Rhenen en lid van de ^ebergen bracht het van 257 tot «■Hen. Deze prestatie werd later door de heer J.A. Borgerinlt dtn H Ult Halverwege otnjd is de voorlopige stand van (max. aantal punten is 300) als 100 meter liggend: 1. J. H. Achilles 290 pnt., 2. H. J. J. Huyts 289 pnt., 3. K. W. M. Jansen 288 pnt., 4. W. de Boe- vère 286 pnt., 5. J. A. Borgerink 286 pnt. 100 meter knielend: 1. J. H. Achilles 277 pnt., 2. Dhr. Kleinstra 277 pnt.. 3. C. WestbroeV 270 pnt., 4. L. Assies 268 pnt., 5. M. A. Korting 267 pnt. 100 meter staand: 1. G. E. Groothedde 260 pnt., 2. J. A. Borkerink 260 pnt. (beiden nieuw Ned. record), 3. J. H. Achilles 251 pnt., 4. K. W. M. Jansen 243 pnt., 5. M. de Beurs 243 pnt. 100 meter drie houdingen: 1. J. H. Achilles 272 pnt., 2. C. Westbroek 272 pnt., 3. W. v. d. Velden jr. 270 pnt., 4. J. A. Borgerink 276 pnt., 5. G. Groothedden 265 pnt. LOSSE FLODDERS De organisatie van deze kampioen schappen berust bij de Sv. Leusden en Omstreken, maar zonder de administra tieve verwerking van de resultaten dopr Diane Zoetmulder en haar vele mede werkers was men „nergens". In verband met een snelle communi catie tussen verschillende punten op het schietcomplex werken diverse functiona rissen met portofoons. Op zich een prac- tisch hulpmiddel, maar op dezelfde golf lengte „opereert" een van de Ameifs- foortse ziekenhuiszenders. 1 Voor hen, die dat (nog) niet wisten leek het schietkampioenschap af en toe op een klein slagveld. Wat dacht u bij voorbeeld van een oproep als: „Wil dok ter X zich met spoed naar deze of gene operatiezaal begeven." Het viel gelukkig best mee en on danks een veel hogere geluidsproductie dan op normale schietdagen trekken de dieren in de directe omgeving van de schietbanen zich daar weinig van aan. Tientallen vogels van diverse pluimage gaan rustig verder met broeden en/of het aanvoeren van voedsel voor hun kroost. Blijkbaar voelen deze dieren, dat van de zijde der sportschutters geen gevaar dreigt. Leusden-1200 heeft een goede klant aan de Sv. Leusden. Alle rond 400 aan het kampioenschap deelnemende schut ters krijgen een op naam gesteld certifi caat, dat voorzien is van een „oud-Leus- dense" munt van 10 dinarii en de indivi duele winnaars bovendien nog een munt van 50 dinarii. Dat Karei de Grote zondagmorgen om 9,-- uur bij de opening van de wed strijden al helemaal wakker was. menen wij te moeten betwijfelen. Wij hebben hem wel eens luidruchtiger bezig gezien. Mogelijk, dat het bij zijn waardigheid hoorde, maar toen hij na de plechtigheid in de consumptietent gewoon maar een kop koffie bestelde, verdween onze laat ste twijfel. Schoorvoeten naderden wij de vorst ter opheldering en wat zei hij? „In mijn tijd werd echt gerstenat gedronken en daarmee is het huidige bier niet te vergelijken. Ik hebt in de krant gelezen, dat op dit moment (gebrande) gerst aan de koffie wordt toegevoegd en dat wilde ik even proeven. Geef mij echter maar het slokkie van vroeger!" Wij vernamen ter plekke, dat het gevolg van koning Karei de Grote be stond uit de graaf van Rozendael tot Rozenhaeghe, de graaf van Rossenberg en de Groenlanden, alsmede hun collega van de Wetering tot Alandsbeek en te rug over de Noorderinslag. Voor de juistheid van dit bericht kunnen wij ech ter niet instaan. Pam de Grote drukt de voorzitter van de schietvereniging de hand. Sinus/Van Hoeijen met RTCA-renners AMERSFOORT - Het Is niet zo simpel als het Ujkt om je geld In een wielerploeg te steken. Zelfs als het, zoals vaak voor komt, geen direct rendabele belegging Ujkt, moest eerst de wielerbond toestem ming geven vooraleer een rennersploeg mag worden gesponsord. In verband met de amateurbepalingen wordt dan gezegd, maar ook in dit opzicht houdt de KNWU graag een (dikke) vinger in de pap. De Amersfoorter Ton Brons, in zjjn vrjje t|jd amateur-wielrenner b|J de Ren- en Toer Club Amersfoort (RTCA), verdient z|jn belegde boterham b|j „Si nus", een electro-technisch bedrjjf te Zeist. Via Brons is de RTCA in relatie gekomen met dit Zeister bedrijf, dat in het begin van dit jaar besloot om met medewerking van het Amersfoortse Rij wielpaleis Van Hoe|jen 9 van de 10 RTCA-amateurs meer armslag te geven bjj de uitoefening van bon (vaak te) dare sport. De 10e renner (Wim Pater uit Barneveld) r|jdt voor de Bossche Staal- bouwploeg. Bjj de onlangs verreden Utrechtse provinciale kampioenschap pen kwam de nieuwe wielerploeg voor het eerst in de openbaarheid. jaar en benjamin van de ploeg) heeft een knappe eindspurt in de benen. Max de Vries is specialist in de cyclo-cross en werd in 1976 en 1977 provinciaal kam pioen veldrijden. Ook Henk van Velzen heeft een Utrechtse veldrittitel op zijn naam, zij het dan van een paar jaar geleden als junior. Rinus Sneevliet schijnt dit jaar grote plannen te hebben. Zijn eerste uitslagen wijzen daar reeds op en wij wachten nog maar even af. De nieuwe combinatie bestaat niet di- recht uit sterren maar is veeleer een hechte vriendenplocg. De renners heb ben veel voor elkaar over en zijn onder ling tot veel hulp bereid, iets dat tegen woordig hard nodig is voor succes. Voor al nu meer in ploegverband zal worden gereden, verwachten wij goede resulta ten in het nog maar net begonnen weg- seizoen 1977. Mecaniciën van Sinus is Bert van Hoeijen, die bij Frisol en de KNWU in buitenlandse wedstrijden en in olympia's Tour door Nederland de nodige ervaring heeft opgedaan. LEUSDEN/CENTRUM - Voetbal. Op zaterdag 21 mei wordt in de Roda- kanüne voor de senioren de slotavond van het seizoen 1976/1977 gehouden. Wij komen de volgende week daarop nog uitvoeriger terug, maar kunnen reeds thans mededelen, dat het feest om 20.30 uur begint en dat de aanwezigen worden beziggehouden door de „Eckt Makers" (ofwel Gerry en Ferry, de lol broeken bij uitstek), de „flame Band" e.a. Wielrennen. Gerard van 't Kloos ter won bij de liefhebbers ook de te Culemborg verreden rit uit de Midden-Nederlandcompetitie. Voet bal. Op het scheiden van de markt leert men de koopman kennen. Roda heeft bij de senioren toch nog een kampioen. Door met 3-0 van Amsvorde 4 te winnen eindigde Roda-zondag 4 op de bovenste plaats in de res. 4e klasse A. Schaken. Het 5e snelschaaktoernooi van de schaakvereniging Leusden kijkt al weer om de hoek. Dit lustrum- gebeuren vindt plaats op vrijdag 3 juni in de Roda-kantine op het BB-park.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 17