lesus Christ Superstar" Inieuw in Amersfoort ;DER KRANT - FILM DONDERDAG 12 ME11977 21 hpQORT - De rock-opera „Jesus Christ Superstar" is op- iHAmersfoort te zien. Verder brengt Euro Cinema een onver- Hezeltilm, „Horror Express" (uit 1972) van regisseur Gene n wordt In Duo 2 „Von Ryan's Expresstrein" opnieuw over Jiieuwe doek van dit aktie-theater gereden. Voor het overige flms van vorige week geprolongeerd. Zoals de uitstekende Lwelijkskomedie „Cousin, Cousine" (Neef, nicht), die u be lt gaan zien als u van een glimlach en herkenbare situaties Silver Streak Expresse in Cinema 1 voor de vierde week, Et Gene Wilder in een uitstekende komische hoofdrol en „A Tm" voor de derde week, in Cinema 2 te zien. In Duo 2 kunnen terecht, waar een „Verpleegsterrapport" wordt 3R BERT VOS CHRIST Jeur Norman Jewison (de "^o.m. van „Rollërball) J voor deze uitstekende Kra gebaseerd op de gelijk- [Broadway-bestseller van 1 en Andrew Lloyd Webber (.Het is een moderne versie laatste zeven dagen van Uitstekende muziek en IN APRIL thi/nli/k, omdat in de end Pasen de hagel- en pen nog rijkelijk over- lons toch al niet door uitmuntende landje over- 1 is de natuur helemaal in k ben geen kenner, maar jat van een kennis van mij vat dat betreft duidelijke kun je anders verklaren, Ipoes van mijn kennis pe" noemen de kinderen 1/aats van keurig, zoals pk, in maart op het lief- Ife gaan, pas eind april, fcer de ware minnaar |/n de tuin van één van de i kennis gewaardeerde It/e is een ietwat klein uit- Ipoes, die echter niet voor ft/e ven/aard is en haar !*o regelmatig op de vlucht lat mijn kennis een beetje Val zi/ nog eens denagel Todsk/sf" van dit vriende- perd/er gaat worden. roe wordt regelmatig ver kor de kinderen van mijn Bze laat zich dat altijd een toevallen, totdat ze vindt, welletjes is geweest. Een lagend miauwend begint pen te stribbelen en ver- t meestal met een fikse p gang in, op weg naar de Weitje dagenlang achte- tethefdespad is en - vaak lege morgen - doodver- trap op komt kreupelen fcn lekker hapje weer op l'e komen, is zij onge- voor de kinderen. leien en dan weer f n is haar advies, ook al f" kennis een al te grote pie/d van haar kant soms men door na haar mees- vvachfe thuiskomst de tbuiten dicht te doen. Veel ■meeste/ niet, want Dreu- Ijm genoeg en wacht haar ft het duurt dan meestal |dat één van de kinderen f" 9aa' en zij in een snelle pe vrijheid tegemoet rent Tjr/ge minnaar, een prach- pruine kater van hetzelfde par als Dreutelt/e zelf. T. kwam het zoontje van P'S verontwaardigd bin- "Papa, papa, kom eens ;'ep hij, helemaal buiten v is een andere poes in de f zit boven op Dreutettje. pntoch, dat Dreutettje dat fnndtr V. treffende beelden. Op deze plaats hebben we al vaker dan eens over „Jesus Christ Superstar geschreven en daarom willen hier mee volstaan. Te zien in Grand 3, eerste week, alle leeftijden. HORROR EXPRESS Het zou er op kunnen lijken, dat treinen „in" zijn tegenwoordig, want ook „Horror Express" speelt zich in een trein af, maar deze film van re gisseur Gene Martin werd reeds in 1972 gemaakt en is dus niet geënt op de successen van bijvoorbeeld „Bestemming Cassandra", ook al speelt de dood in „Horror Express" een hartig woordje mee. Deze film van Gene Martin is geheel gericht op de liefhebbers van griezelen, met alle effekten die in zo'n film thuishoren. Met Christopher Lee als de Engelse antropoloog Saxton, Peter Cushing als dr. Wells en Telly Savalas als een Russische kozak. Om de zaak een tikkeltje geloof waardig te houden (maar ook niet meer dan dat) wordt pen schept science fiction door het verhaal ge gooid en dan kan alle horror ellende beginnen. De antropoloog Saxton heeft in de trein een grote kist, waarin een aapachtig wezen is opgeborgen, zijn „historische vondst", die de ontbrekende schakel van Darwin's evolutie-theorie zou moeten zijn. Helaas voor de professor en zijn reisgenoten in de trein, is het alles behalve een ontbrekende schakel, noch een aap. Het blijkt een duivelse kracht van een andere planeet të zijn. Die kracht is in dit voorwereldlijke beest gevaren en wil met alle geweld de planeet Aarde verlaten. Om dat te kunnen bereiken heeft het de kennis van zoveel mogelijk aardse geleerden nodig en dus worden de hersens van de aanwezige geleerden en anderen stuk voor stuk „leeggezo gen". De kennis wordt weggehaald en wat er dan overblijft is niet veel bijzonders, in de meeste gevallen. Zodra de passagiers van de trein langzaam maar zeker in de gaten hebben gekregen, wat er allemaal aan de knikker is (en verschillende van hen het slachtoffer zijn gewor den van deze buitenaardse zuig kracht) breekt de hel los en probeert men het monster te overwinnen. Maar zo gemakkelijk gaat dat niet en regisseur Gene Martin heeft er een echte ouderwetse horror-film van gemaakt met alle mogelijke en onmogelijke ingrediënten, die in een dergelijke film thuishoren Een avond|e griezelen9 Deze week in Euro Cinema, maar je moet er wel 18 jaar voor zijn. Je kunt er nog om lachen ook COUSIN COUSINE De Franse huwelijkskomedie van regisseur Jean Charles Tacchdlla, „Cousin Cousine" is voor de tweede week in Grand 5 te zien en daar ben ik er blij om, want de film is waard door veel mensen gezien te worden. Tenminste als u gewoon eens fijn een film wilt kijken op een ontspannen manier, met een glim lach en een schaterlach. Kijken naar herkenbare zaken in een grote familie, met als hoogtepunt de lief desverhouding tussen Marthe en Ludovic Er schijnen mensen te zijn, die de film niet zo best vinden. Zwartkijkers vind je overal.Cousin Cousine" is een fijne, amusante en vooral ontspannende film, gemaakt met een scherpe kijk op de mensen. Mensen als u en ik. Een film, die niet voor niets de hoogste Franse film onderscheiding in 1976 kreeg toebedeeld. In Amsterdam maanden achter elkaar te zien ge- kombinatie tussen spanning en humor. Moord, fraude en allerlei andere misdadige zaken in een ex presstrein, die tenslotte nog onbe mand verder raast ookVoor de vierde week, in Cinema 2. A STAR IS BORN De liefhebbers van uitstekende muziek èn van Barbra Streisand en Jim Brown als „Slaughter weest, nu eindelijk in Amersfoort (tweede week, veertien jaar). SILVER EXPRESSE STREAK „Silver Streak Expresse" blijft nog even in Amersfoort en terecht. Want wat Gene Wilder en de zijnen in deze film allemaal uithalen is voortreffelijk werk en een perfekte Kris Kristofferson, liefhebbers van de zoete smaak van de onvervalste love-story, liefhebbers van een extra lange film (2'/2 uur), kan ik alleen maar ,,A star is born" aanra den, voor de derde week in Amers foort. in Cinema 2. Wie echter voor een goed-doorwrochte film komt over de op- en ondergang van een popster, met goed uitgediepte karakter-tekening en een boeiend verhaal, die moet ik teleurstellen. Tot nu toe heeft hij drie speelfilms gemaakt en de grondtoon van de films is, bij alle verschillen van uit werking, dezelfde: een diep en krities onbehagen in de gezapige welvaartsmaatschappij van Zwit serland, dat voor de protagonisten onleefbaar is geworden. Vooral met de tweede film, „La Salamandre" is iets merkwaardigs aan de gang (voor een Zwitserse film altans). Nadat Tanner was uitgenodigd voor de onafhankelijke quinzaine in '69 in Cannes en twee jaar later voor de Semaine de la critique wist hij met deze film door te dringen tot be faamde Parijse en Amerikaanse bioscopen. De Franse kritici ver klaarden de film tot de beste van het jaar '71 en in een bioscoop in het Parijse Quartier Latin heeft het maandenlang stormgelopen LE MILIEU DU MONDE (Alain Tanner) Een schoonheid van een film De eerste Tanner in kleur. Muziek die emotionele verwachtingen op een dwaalspoor brengt Zomerse beel den tussen winterlandschappen Scène uit „Von Ryan's Express". Scène uit „Jesus Christ Superstar", Goede muziek en goed kamera- werk. Dat is „A star is born" (derde week, veertien jaar). SEX EN AKTIE IN DUO 1 EN 2 In Duo 1 zo leert de filmagenda mij, draait deze week de „eindelijk voor openbare vertoning vrijgege ven" film „Verpleegstersrapport". .Nourdaar moet u hetdan maar mee doen, want ik heb niet het ge noegen gesmaakt de film te mogen aanschouwen om u te vertellen, waarom dit voor mijn gevoel doorsnee-sex-rapport zo lang bij de nog steeds bestaande filmkeuring heeft gelegen. En de inhoud van de film blijft voor mij net zo geheim als voor u. Tenzij u gaat kijken. U ziet maar. Deze week in Duo 1 - achttien jaar. Duo 2 brengt uitstekende aktie. Dat kan ook niet anders, want „Von Ryan's Exprestrein" dendert daar deze week over het doek en dat is zo langzamerhand een befaamde film aan het worden. Met Frank Si natra en Trevor Howard, die samen in volle oorlogstijd een trein stelen en met 600 gevangenen aan boord de vrijheid tegemoet rijden. Een uit stekende avonturenfilm (veertien jaar). NACHTVOORSTELLINGEN „Gejodel onder Tiroler rokjes ach u weet het zo langzamerhand wel. Die Tirolers zijn weer fiks op dreef om u te vermaken. In de na chtvoorstelling van Duo 1In Duo 2 een reprise van Jim Brown als „Slaughter", de man, die orde op zaken stelt op een wijze, die maar weinig mensen hem nadoen, (vrijdag en zaterdagnacht, 18 jaar). KINDERVOORSTELLING Zaterdag- en woensdagmiddag kunnen peuters, kleuters en jonge ren genieten van „Tweety", een ontspannende film, die geschikt is voor alle leeftijden. LA PALOMA (Daniël Schmid) Een Zwitsers produkt, dat in 1974 werd gedraaid. Scenario en regie Daniël Schmid. In Duits en Frans gesproken speelt deze film om drie mensen: La Paloma, Isidor, de moeder, de minnaar en La force de l'lmagination. Het verhaal: Een ca baretzangeres geeft eindelijk toe aan de avances van een rijke vaste bezoeker wanneer ze hoort dat ze niet lang meer te leven heeft. Lang zamerhand herstelt ze echter: blijft desondanks bij hem omdat ze onder de indruk is van de volledig heid van zijn liefde Zodra zij hierin een onvolkomenheid bespeurt, leidt de verhouding snel naar een catastrofaal einde. Is het een oor spronkelijk verhaal of is het ergens op gebaseerd9 Daniël Schmid: „Ik zie het niet als een verhaal. Het is een grote hoeveelheid cliché s op een bepaalde manier bijeen ge^ bracht, cliché's zoals ze in alle me lodramatische en banale literatuur voorkomen. De figuren zijn ook me taforen. geen mensen De titel is natuurlijk die van het bekende zeemanslied. Alleen op zaterdag 14 mei in film huis Appelmarkt, 20.00 uur. Een kelnerin met de allure van een prinses, een sympathieke en ver liefde ingenieur die onvoorstelbaar bot kan doorzeuren. Onbe schroomde kuise bedscènes. In deze film haalt de dichter de psyche binnen. Tussen de denker en de dichter trilt de spanning die de film doet leven". Het verhaal: Paul Selfmademan, ingenieur, ziet Adriana in 'n café en wordt verliefd op haar Er ontstaat een verhouding, vanzelfsprekend en kalm van haar kant, ontstuimig van zijn kant. De relatie van de jonge familievader met een Ita liaanse kelnerin, door Paul geens zins verbloemd, kost hem de ver kiezingsoverwinning. Dat kan hem niets schelen. Zijn vrouw en kind verdwijnen geruisloos uit zijn villa Paul wil Adriana voor altijd bezitten, haar weghalen uit haar milieu (haar baantje als kelnerin, haar beschei den kamer) en hij biedt haar veel waar zij geen behoefte aan heeft een verzekerd bestaan, luxe artikelen. reizen (de wereld zien), kortom een aangenaam midden standsleventje. Het enige wat hij haar niet kan bieden is: zich verdie pen in haar persoonlijkheid; zich openstellen voor haar wezen; naar haar toe-leven. Paul-kan niet veran deren Hij kan zich niets voorstellen buiten het „normale" welzijn van een geslaagde organisator met de leidende positie in zijn toekomst. Adriana vertrekt, en Paul zal nooit begrijpen waarom zij van hem is weggegaan. Alleen zondag 15 mei, 20 00 uur. Filmhuis Appelmarkt. JONAS (Alain Tanner) Deze film onderstreept de weer keer van Al$in Tanner. De acht hoofdpersonen die in het jaar 2000 spelen zijn tussen vijftig en zestig jaar oud. De personages worden de kleine profeten genoemd. Als hip pies of clowns zweven zij over het scherm. Het lijkt als of de beelden niets met elkaar te maken hebben Een fabel? Alleen maandag 16 mei Filmhuis Appelmarkt, 20 uur. LA SALAMANDRE (Alain Tanner) Deze derde film is de Alain Tanner-reeks werd in 1971 ge maakt. Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 12 t/m dinsdag 17 mei 1977. Grand 1, tel. 033-14632 Opening in oktober verwacht Grand 2 Opening in oktober verwacht. Grand 3 Jesus Christ Superstar, zaterdag 2.00 - 6.45 - 9.15 uur, zondag 2 00 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur. Overige dagen alleen 8.00 uur 's Middags wegens verbouwing gesloten, be halve zaterdag en zondag, a l Grand 4 Deze zaal komt het eerst klaar Grand 5 (Voormalig Studio G) Cousin cousine, zaterdag 2 15 - 7.00 - 9.30 uur, zondag 2.15 - 4.30 - 7 00 - 9.30 uur. Overige dagen 7.00 9.30 uur. 's Middags wegens ver bouwing gesloten. behalve zaterdag en zondag, 14 jaar. Cinema 1, tel. 033-18900 Silver streak expresse, 1.45 - 6.45 - 9.15 uur, zondag 1.45 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur, 14 jaar Cinema 2 A star is born. Dagelijks ook zondags 1.45 - 6.30 - 9.15 uur, 14 jaar. Euro, tel. 033-33655 Horror express, zaterdag 4.15 - 6.45 - 9 15 uur, zondag 1 45 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur, woensdag 6 45 - 9 15 uur Overige dagen 1.45 - 6 45 9.15 uur. Duo 1, tel. 033-16572 Verpleegstersrapport, 2.15 - 7.00 - 9.30 uur, zondag 2.15 - 4.30 - 7.00 - 9.30 uur, 18 jaar Duo 2 Von Ryan's exprestrein. 2.00 - 6.45 9.15 uur, zondag 2.00 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur, 14 jaar. Nachtvoorstellingen Duo 1 Gejodel onder Tiroler rokjes, vrijdag en zaterdagavond 24 00 uur, 18 jaar Duo 2 Slaughter, vrijdag en za terdagavond 23.45 uur, 18 jaar. Kindervoorstellingen Euro Zaterdag en woensdagmiddag 1.45 uur, Tweety. Letterlijk geschikt voor alle leeftijden. AGENDA THEATER MINIATUUR FILMHUIS Vrijdag 13 mei 20.30 uur. Neef Diederik's - homo cabaret. Zaterdag 14 mei 14.30 uur. Kin derprogramma - de voorlaatste maal jeugdtheater BONJE met het stuk „In de wolken." Het Filmhuis brengt vier Zwitserse films in vier dagen: Zaterdag 14 mei 20.00 uur. „La Paloma" - Daniel Schmid Zondag 15 mei 20.00 uur „Le mi lieu du monde" - Alain Tanner. Maandag 16 mei 20.00 uur „Jo nas" - Alain Tanner Dinsdag 17 mei 20.00 uur „La sa lamandre" - Alain Tanner.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 21