musementsavonden in de tent gratis voor iedereen ivenskansen voor Wijkraad [landsbeek-Oost nog inwezig? M 4,/f I OPEN DAG RIJKSPOLITIE OP WOENSDAG 8 JUNI ■EN ANIMO VOOR BESTUURSFUNKTIES 1 0 t ft MI 114I1VÏ-HK woensdag 18 me11977 7 éden Tijdens de Leusden lleestweek, die van 4 tot en lit juni gehouden zal worden, vrijwel elke avond iets te L |n de grote feesttent die He Noorderinslag In Leusden- nmzal staan. I.jl er Op maandag 6 |uni een land-orkest komen spelen (van uur tot middernacht). Op «agavond 7 juni wordt een lert gegeven door de Midland land uit Utrecht, een formatie Ijl achttien musici bestaat en Xverken van bekende orkest- Is zoals Glenn Miller, Count Ttiad Jones, Neal Hefti en lev Jones speelt. Die avond zal 0 00 uur tot middernacht bp woensdagavond zal er iets Jtent te doen zijn. Dan speelt llijk van 21.00 tot 24 00 uur het herdenkingspenningen van leusden 1200 [blijven in waarde stijgen, ïj geven zo'n penning gra ft weg als u nu abonnee ferdt Op de Leusder lant, het blad, dat u op de logte houdt. Voor 25.- tjaar. Geen geld. 1033-41495. jriag in plaats van de pen- ook kiezen uit zes tchtige posters. Zie hier- jor de advertentie met de nelders indit nummer. Frans Cruys Combo. Op donderdag 9 juni volgt dan een afwisselende avond met Frank en Mirella, Anita en de Roverto's, Jane and the Gunman, de gebroeders Brouwer en Rimy van der Lee. Conferencier zal Tonny Leerik zijn. Deze avond duurt van 20.00 uur tot midder nacht. Vrijdag 10 juni treden onder het motto Samen even uit..." in de tent op: Ciska Peters, de Kermis klanten, de Chico's, en als klap op de vuurpijl de Zangeres Zonder Naam. Conferencier zal deze avond Hans Borghardt zijn. Tijden: van 20.00 tot middernacht. Op zaterdag 11 juni wordt dan de grote slotavond gehouden, ook weer van 20.00 uur tot midder nacht. De optredenden zijn dan: Connie Vink, The Familee, John Woodhouse en de Obergurglkapel die voor een tiroler sfeer zal zorgen. Deze avond zal Leusdenaar Ab Hofstee de conferences verzorgen Voor al deze feestavonden zal de toegang geheel gratis zijn! De opvoering van de operette ,,Die Lustige Witwe" op zaterdag 4 juni in het Pon-magazijn zal de eerste gelegenheid worden waarbij Leusdenaren, Achtervelders en Stoutenburgers zich massaal kun nen presenteren in hun historische kleding. In elk geval zal het bestuur van de Stichting Leusden 1200 vrijwel voltallig in historisch kos tuum aanwezig zijn. en zij verzoekt de andere bezoekers van deze aan trekkelijke operette hetzelfde te doen! DEN - In zijn openingswoord tij de Mgemene Ledenvergadering t Wijkraad Alandsbeek-Oost, op lei j.l. in boerderij „Hakhorst", s voorzitter Leo Sluijters naar de loot op de vergaderagenda, nij nieuwe kandidaten voor het be- h vooraf konden aanmelden bij fcretariaat. Niemand had zich nog jjpen gevoeld de weg naar het se- Iriaat in te slaan. Hij hoopte dat bij programmapunt 8, benoeming bestuursleden, het aanbod I zou zijn. ISPEL •rzitter haalde nog aan. dat het »pel tussen de Wijkraad en de ite goed is, hetgeen als resultaat it bepaalde zaken reeds gereali- zijn of op korte termijn gereali- [zullen worden. Als voorbeelden Tehijo.a. dat de gemeente bordjes- Htsen na het gereedkomen van de 'eelplaatsen, met het verbod plekke honden hun dagelijkse ten te laten doen. Hiermede de Wijkraad het „hondenpro- onder de knie te krijgen. waren er vragen gerezen it het trapveld bij Goudplevier, "oners willen graag i.v.m. over- vanghekken geplaats De gemeente heeft hierop gun- ageerd. it de braakliggende stukjes veld de wijk. heeft de Wijkraad be- dat richt gekregen, dat de gemeente hier gras wil inzaaien en paaltjes wil plaatsen, zodat voor de kinderen weer een speelterrein gecreëerd wordt Ver volgens heeft de Wijkraad de gemeente gevraagd meer duidelijkheid te brengen in de straataanduiding van Waarden en Kokmeeuw De gemeente heeft de toe zegging gedaan nieuwe bordjes te plaat sen. Tevens heeft men de gemeente het verzoek gedaan om bij de ingangen van de wijk, detail plattegronden te plaatsen, zodat bezoekers, die na veel omwegen de wijk gevonden hebben, niet meer in een doolhof terecht komen. Ook dit verzoek heeft resultaat gehad, zodat op korte termijn borden met plat tegronden geplaatst zullen worden bij Alandsdam, Gorzen en Beemden. Een prettige bijkomstigheid van deze publikatie-borden is, dat de Wijkraad tevens mededelingen en aan kondigingen daarin kwijt kan. Van de destijds door de gemeente aa n de bewoners van de wijk uitgereikte bo men, zijn er diverse dood gegaan. Deze bomen zullen door de gemeente worden vervangen, waartoe een inte kenlijst zal komen, zodat men e e.a in het najaar zal kunnen realiseren. Dat het zeer moeilijk is iedere bewoner van de wijk het naar de zin te maken, bleek uit het feit, dat de verlichting van het klinkerpad, dat door velen werd en nog steeds wordt toegejuicht, anderen weer overlast bezorgd, door het felle schijnsel in de slaapkamers. Het finan cieel overzicht gaf weinig stof tot dis- kussie. Als de laatste nog binnenkomt, beschikt men over hetzelfde bedrag als in 1976. WOONERVEN De heer Zeeman hield een causerie over woonerven waarvan er in de gemeente Leusden enkele gerealiseerd zullen worden. Alandsbeek zou gezien zijn huidige situering het begrip woonerf al dicht benaderen. Een woonerf, zo legde de heer Zeeman uit, kent geen onder scheid tussen woningen, tuin, wandelpad en rijweg. Een woonerf kent als het ware geen grenzen. Door geva rieerde bestrating, het plaatsen van plantenbakken wordt het straatbeeld vriendelijker. Verkeersdrempels, niet zozeer bedoeld als abstakel. doch wel om vooral de automobilist tot rustig rijden te dwingen, dienen bij te dragen tot rust in de wijk, waar het gemotori seerd verkeer ondergeschikt zal zijn aan de voetgangers, spelende kinderen, wielrijders etc Bij het begin van een woonerf zal een duidelijke aanwijzing moeten staan, zodat men weet dat men een woonerf betreedt met de daaraan verbonden veranderde gedragslijnen, zoals b.v. een max. snelheid van 5 a 10 km per uur. De gemeente heeft een vragenlijst sa mengesteld. waarmee men deur aan deur eventuele informatie geeft en te vens een enquête houdt. Alandsbeek houdt onder de wijkbewoners een eigen enquête, waarmee op de vergadering ■eeds werd begonnen, aangezien men meent dat deze wijk reeds ver gevorderd is met het begrip woonerf. oil V 'V f L. t I -r Op een vraag in welke orde van grootte de kosten zullen liggen om van Alands beek een woonerf te maken, kon geen exact antwoord gegeven worden. De kosten liggen laag ten opzichte van an dere wijken. Voor de bewoners zal het uiteraard geen kosten met zich mee brengen. FESTIVITEITEN De heer Van Kampen gaf een opsomming van de diverse feestelijke gebeurtenissen in het afgelopen jaar en sprak er tevens zijn teleurstelling over uit, dat zo weinig mensen uit de wijk enthousiast te maken zijn om de organi satie van dergelijke evenementen mede op zich te nemen De geplande feesten in het kader van Leusden 1200 zullen door gebrek aan subsidie niet plaatsvin den. Men heeft gevraagd een alternatief feest in september 1977 te mogen hou den met daarbij de benodigde geldelijke bijdragen. Hieromtrent is door de werkgroep nog geen reactie ontvangen. De werkgroep kampt niet een chronisch gebrek aan medewerkers. De huidige bezetting, 2 dames en 2 heren zet een groot vraagteken bij de realisering van de optocht op zaterdag 11 juni ter gele genheid van Leusden 1200, als niet meer mensen zich daadwerkelijk inzet ten. Het voorstel om aan de Karekiet een ontmoetingskuil te realiseren on dervond van de bewoners van de Kare kiet nogal wat tegenstand. De gemeente had reeds goedkeuring aan de plannen gegeven en toezeggingen gedaan t.a.v. het leveren van materialen Uit de ver gadering kwamen enkele suggesties zoals een badmintonveld of een volley- balveld. Er zal een onderzoek bij de bewoners van de Karekiet worden inge steld teneinde zoveel mogelijk met hun rekening te houden BESTUUR Vóór de pauze had de voorzitter aange kondigd, dat een 3-tal bestuursleden zouden aftreden en zich niet her kiesbaar zouden stellen tw Leo Sluijters (voorz.) Gerard van Staalduinen (vice voorz.) en Hans van der Molen (lid). Nu, na de pauze was het dan zover, benoeming nieuwe leden. Helaas was niemand van de ca. 60 aan wezigen bereid de open plaatsen in het bestuur in te nemen. Het pleidooi van de voorzitter, dat het toch mogelijk moet zijn 3 mensen voor dit werk te vinden, bracht niemand van zijn stoel. De 4 overblijvende bestuursleden, zullen als ad interim bestuur door gaan. In de wijk zal huis aan huis een oj5roep worden verspreid, teneinde toch nog de zo noodzakelijke aanvulling van het be stuur te verkrijgen. De voorzitter betreurde deze gang van zaken: ,,In de loop van de 2 jaar dat we bezig zijn, hebben we toch diverse zaken kunnen realiseren", aldus Leo Sluijters. ,,Zou op ons schriftelijk ver zoek niemand reageren", hetgeen hij met waarschijnlijk achtte, ,.dan zou de Wijkraad ter ziele gaan en dat is toch iets", zo besloot hij, dat niemand zal willen." Bij de rondvraag kwamen nog enkele vragen naar voren ten aanzien van het meenemen van planten of bomen als men een huurhuis door verhuizing ach terlaat. Antwoord: Neem alleen het door Uzelf geplante mee. Het feit, dat het centrale antenne systeem niet goed functioneerde zal met de gemeente be sproken worden. Tenslotte zou aandacht geschonken worden aan de glijbaan op dc kinderspeelplaats in Grienden, die naar de mening van de bewoners ongelukkig gesitueerd is. Nadat uit de vergadering een dankwoord aan het adres van de voor zitter werd gericht, voor zijn werk in de afgelopen 2 jaar, sloot deze laatste om ca. 22.15 uur de vergadering. Entreekaarten voor het jongeren programma op vrijdagavond 10 juni, dat van 19.00 tot 01.00 uur zal gaan duren, gaan maar êên gulden kosten. Voor die ene piek maak je eerst een volledige Toppop van de AVRO mee en daarna treden afwis selend de Dizzy Man's Band en de Oscar Harris Show op. Het geheel speelt zich af in de Technische School Don Bosco aan de Dode- weg.De entreekaarten zijn nu al te koop, en wel bij de volgende adressen Bondsspaarbank, Bie- zenkamp, Leusden Centrum; Boek handel t Hoekje, Hesseweg 323, Achterveld; Makelaardij Schoeman, Prinses Irenelaan 23, Leusden-Zuid Gemeente-secretarie, afdeling Burgerzaken; V.V.V., Stationsplein Amersfoort. VEEL SPORT EN SPEL .Sport en Spel" is een belangrijk programma-onderdeel van de Leus den 1200-feestweek en belooft een groot sportgebeuren te worden, waaraan overigens iedereen deel kan nemen. Door mensen van de Sportstichting Leusden en onder ..Hebt u nog een pedikure nodig, meneer?' de hoede van het bestuur van de Stichting Leusden 1200, is een sportief gebeuren georganiseerd waarbij elke burger, van jong tot oud en al of niet bedreven in de een of andere sport, een sportieve prestatie kan verrichten. Dit gaat dan gebeuren met de sportmateria- len van de plaatselijke sportvereni gingen en van Sport Real. Veel leden van plaatselijke sportvereni gingen zullen zich op donderdag 9, vrijdag 10 en zaterdag 11 juni inzetten om aan de hopelijk vele deelnemers de mogelijkheid te bie den elkaar op sportieve wijze te ontmoeten en te leren kennen De deelname zal geheel koste loos zijn en gaat als volgt in zijn werk iedere deelnemer krijgt ter plaatse een deelnemerskaart en kan kiezen uit een twaalftal moge lijkheden Door er hiervan tenmin ste acht te volbrengen heeft de deelnemer recht op een erelint, waarmee zijn of haar prestatie erkend wordt. Wat er precies gedaan zal gaan worden, kan onmogelijk in een zo kort bestek beschreven worden Elke sportvereniging zal weer wat anders verzinnen, en het is daarom aan te raden gewoon te gaan kijken wat er gebeurt en mee te gaan doen, onder het motto ,,een kind kan de was doen en de oudjes pie pen evengoed mee PLAATSEN EN TIJDEN In Leusden-Centrum zal het Sport en Spel-Drogramma zich af spelen op het Burgemeester Bui- ningpark bij het zwembad aan de Bavoortseweg. op donderdag- en vrijdagavond van 19.00-21.30 uur en op zaterdagmorgen van 9.00- 11.30 uur. En in Achterveld zal men ervoor terecht kunnen op het Kers tensportpark, op vrijdagavond van 19.00-21 30 uur (met onder meer (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Met een grote hoe veelheid materieel en manschappen komt de Rijkspolitie op woensdag 8 juni een bijdrage leveren aan de fees telijkheden in het kader van het twaalfhonderdjarig bestaan van Leusden. Op het terrein van de firma Van de Berg aan de Ha- mersveldseweg wordt op de officiële gedenkdag van het ontstaan van het dorp tussen 14 en 18 uur open dag gehouden door de Rijkspolitie, 's Avonds is er dan nog een de monstratie met politiehonden. Tot de belangrijkste attracties die de politiemannen de belangstellenden komen tonen, behoren een Sankey- tank en een helicopter De tank is van de Centrale Opleiding Mobiele Eenhe den en is tot nog toe alleen gebruikt op Schiphol De helicopter van de dienst Luchtvaart, regelmatig in aktie om moei lijke verkeerssituaties vanuit de lucht te reguleren, zal een landing maken op het terrein. De Rijkspolitie te water toont één van haar boeten De algemene Verkeersdienst is aanwezig met een Range Rover, een Porche en een Solo-motor De bereden groep Bilthoven brengt twee paarden naar de Open Dag De verkeersgroep Bilthoven toont een technische patrouillewagen en een surveillance-wagen Hoewel de leden van de Leusdense groep druk in de weer züllen zijn met het in goede' banen leiden van de feestelijkheden, zullen ook zij meedoen aan de open dag. Enige politiemannen zijn er met een groeps-surveillanceauto en een brommer (in vaktermen aangeduid als Ultra Licht Motorvoertuig, kortweg ULM) Al het bovengenoemde materieel wordt buiten aan het publiek getoond In een van de gebouwen van de veevoe derfabriek is de technische recherche Utrecht zo vriendelijk apparatuur voor het vervaardigen van vingerafdrukken en dergelijke te demonstreren Leden van het vaste detachement Veldpolitie tonen geprepareerde vogels, verboden en legale jachtmiddelen en foto's. De afdeling Werving is er met foldermate riaal en een film 's Avonds om 20 uur wordt er bij Van de Berg een demonstratie met politiehonden gegeven. Een zestal honden zal met de bijbehorende bazen en een pakwerker enige spec taculaire dingen tonen. een fietstocht) en op zaterdag morgen van 9.00-11.30 uur Behalve zelf deelnemen kan men tijdens het Sport- en Spel-program- ma gaan genieten van enkele aan trekkelijke demonstraties van spor ten. Zo wordt er in Achterveld op vrijdagavond een demonstratie hondensport gegeven, en wordt die avond in Leusden-Centrum gele genheid gegeven een demonstratie van de moderne verdedigingssport Teakwondo bij te wonen. Op zater dagmorgen zal er dan tevens een demonstratie worstelen zijn, en kan men gaan zien hoe validen én minder-validen aan handboog- schieten doen Er zal bijzonder veel te zien en vooral ook te doen zijn op die drie laatste dagen van de Leusdense feestweek tijdens het Sport en Spel-programma. Gaat dat zien, en beter nog ga meedoen. J.M.SCHOUTEN BEZOEKT SCHOLEN De heer J.M. Schouten uit Ach terveld, een groot kenner van de geschiedenis van zijn woonplaats en de wijde omgeving ervan, heeft het heel druk met Leusden 1200. Niet alleen maakt hij deel uit van het Stichtingsbestuur, maar daar naast adviseert hij de werkgroep die de klank-dia-film-toneel pre sentatie .Een urn met as" maakt en is hij bij nog wat andere activi teiten betrokken. Maar bovendien heeft hij de taak op zich genomen op diverse scholen een presentatie over de geschiedenis van Leusden. Achterveld en Stoutenburg te hou den Hij doet dit aan de hand van dia's van oude boerderijen, schilde rijen, historische foto's, landkaar ten en dergelijke. De heer Schouten bezoekt hiervoor in Leusden-Cen trum bovendien nog het B.J. Inter naat .De Hohorst" aan de Heiligen- bergerweg en de Hogere School voor de Gezondheidszorg. LESBRIEF LEUSDEN 1200 VOOR DE SCHOOLKINDEREN Eind vorige week hebben alle kin deren binnen de gemeente Leusden die in een van de hogere klassen van de lagere school zitten de Lesbrief Leusden 1200 gekregen. Het Is een fraai verzorgde brochure met zestien pagina's en een om slag. Het rijk geïllustreerde werk stuk is samengesteld door me vrouw M.C.J.A van Dalen-Ko- nihgsbrugge. de heer A.M. van Aken en drs. R. Polak. In deze lesbrief wordt de kinderen iets ver teld over de historie van Leusden, geplaatst in het grotere verband van de Europese geschiedenis van af Karei de Grote's tijd tot nu. Na elk hoofdstuk worden wat vragen gesteld die de kinderen tot naden ken nopen. NIEUWE VERTOLKER KAREL DE GROTE De regisseur van de Rijksdag- reconstructie, George Bruens. heeft de heer M. Pais, directeur Gemeentewerken, verzocht de rol van Karei de Grote te spelen. Zoals bekend kan burgemeester Van der Post deze rol niet spelen vanwege zijn verblijf in het ziekenhuis. De heer Pais heeft volgens Bruens het juiste formaat voor deze rol: Karei de Grote moet letterlijk een grote man geweest zijn. De heer Pais zal het overigens doen. JIJS7. Bijgaand een afbeelding van de tegel d ot? p teusden prachtig tegel voor maar vijf gulden In het kader van de Leusden 1200- viering is door de Stichting Leusden 1200 een tegel ontworpen die voor het geringe bedrag van maar 5.- verkocht wordt Het is een gebakken tegel met het formaat 15? x 152 mm. waarop in een bruine kleur een tekening van een zeer oud Leusdens dorpstafereel is af gebeeld. stammend uit het jaar 1744 Deze fraaie tegels zijn op een groot aantal adressen binnen de gemeente te koop Die adressen zijn Amrobank. winkelcentrum Torenakkerweg. Leusden-Centrum; Rabobank Biezen- kamp 2. Leusden-Centrum: Rabobank Prinses Iren.elaan 21 leusden-Zuid Raiffaisenbank. Achterveld. Centra- markt Wahle. winkelcentrum Torenak kerweg. Leusden-Centrum; Spar Su permarkt. winkelcentrum Torenakker- weg. Leusden-Centrum. A O. Zwar- teweg. Leusden-Centrum; Gemeentesecretarie afdeling Bevolking. Hamersveldseweg Leusden-Centrum

Leusder Krant | 1977 | | pagina 7