lOOYENSTEIN WINT 2E SONDE VAN LEUSDEN Roda '46 sloot seizoen 1976/77 af SPORT j Sport j Cursief j Eén gewonde bij valpartij RTCA-ploeg naar Dortmund (Minder) leuk DONDERDAG 26 ME11977 11 evan Leusden: de officiële start door Karei de Grote. IJSDEN/CENTRUM - Aan de voor aan Hemelvaartsdag hebben ruim ielrenners in Leusden zeer goed tganda gemaakt voor hun hier nog o bekende sport. Een groot plus- fioor de organisatoren (de Leusden- de RTC Amersfoort), en het vooral ty'dens de taltyke publiek was het fraaie weer. Organisato- wieleravond welhaast per- elkaar. Er werd stipt op ttfd en de jury, met de Achtervelder als voorzitter, had de wed- goed in de hand. De renners er zin in, getuige het zeer hoge en de voortdurende strijdlust. was spijtig: een valpartijtfe in van de amateurwedstrijd kanshebbers (Dick Willi- 1 Leusden, de Barnevelder en Gerrit Möhlmann uit kansloos. Willigenburg en kwamen er met materiaal pech J, maar Möhlmann moest ter obser- naar een Amersfoorts ziekenhuis i) gebracht. pRANEN EN LIEFHEBBERS om 18.30 uur begonnen bijna en 8 veteranen aan hun ronden) en al direct ging de ^■enn. Halverwege de koers ontstond ^Bonorr*>n Van 7 renners (J. Bergkot- A. de Groot, R. J. Selman, A. Schoon en A. die buiten de greep van het peleton konden blijven. Grote Kees Bokma uit Bunschoten boot, evenals de vier Leusdense Johan Ossendrijver (trainings- was de eerste, die inzag, dat woensdag geen heldenrol weg was. Even later gaf ook Henk de pijp aan Maarten en nog hield Nico de Vries (de renner uit het deelnemersveld) gezien. Gerard van 't Klooster wedstrijd keurig uit en finishte Het zevental op kop samen en bouwde een voor- geleidelijk op van 10 tot 32 se- bij het ingaan van de laatste De zeven smaakmakers hielden 21 seconden over. J. Berg- won met een lange de wedstrijd in 51 minuten en met minieme achterstand door: 2. A. de Groot. Amster- R. Hoffmann, Ermelo; 4. A. Schoon, Werkendam; 5. A. Tukker, Nieuwpoort; 6. J. Selman, Bennekom; 7. G. Groeneveld, Elburg; 8. op 21 sec. K. Bokma, Bunschoten; 9. A. Veenen- daal, Zeist; 10. W. Brouwers, Rotter dam. Heel wat spraakzamer dan verleden week bij het KNSA-schietkampioen- schap was Karei de Grote, die op de Leusderheide toch wel wat geleerd neeft. Met een welgemikt schot in de lucht stuurde hij de 106 amateurs op avontuur (75 km of 55 ronden), deze daad onmid dellijk kracht bijzettend met een fikse greep in de premiepot. De renners kwa men in deze 2e ronde van Leusden aan premies niet tekort. VALPARTIJ Tien ronden was de koers oud, toen de wervelende valpartg plaatsvond, waarbij o.m. Willigenburg, Pater en Mhlmann betrokken waren. In de bocht bjj de Til kwamen de positiezoekende renners uit het achter een groep vluchters aaqja- gende peleton al akeling dicht btf elkaar. Daar ging het nog goed, maar in de volgende kromming van de Hamersveld- seweg gingen 5 a 6 renners onderuit. De woensdagavond zeer actieve Bert v. d. Broek (Soest) ging inmiddels onver droten voort met het verzamelen van puntjes voor het leidersklassement (1 punt per doorkomst op kop) en in de achterhoede was de afvalrace in volle hevigheid aan de gang. Ook sterke klep pers als A. Versluis en Gijs Nederlog (lekke band) moesten afhaken en halver wege de wedstrijd was het deelnemers veld al tot 50% gedund. Wie wel dapper volhield (hij haalde zelfs de eindstreep) was Th. Oudshoorn uit Waveneen. die als 43-jarige doorgaat voor de oudste amateur uit de verre omgeving. Op 27 ronden voor het einde namen W. Go- mes, G. Kuit, H. de Boer en de Amers- foortse ex-militaire kampioen Jan Sand- brink 14 seconden voorsprong. Te wei- Ronde van Leusden: Dick Wilgenburg en Rien Sneevliet aan de start. Ronde van Leusden; renners aan de start. nig voor een blijvend succes. Ook een latere ontsnappingspoging van Jan Ne- derlof, weer W. Gomes en de onvermoei bare Bert v. d. Broek bleek geen blijver tje, hoewel de Soestenaar daarmee de finitief in het bezit kwam van de aan trekkelijke leidersprijs. Profiterend van een. spurtje om een premie van de Gou den Klomp ontsnapten 2 ronden voor de finish eerst G. Looyenstein en later E. Geserick en die hielden het eendrachtig samenwerkend vol tot aan de eindstreep, waar van de voorsprong nog maar nau welijks iets restte. Looyenstein klopte verrassend zijn metgezel en won de wed strijd in 1 uur 45 minuten en 38 secon den. De uitslag was verder: 3. W. Gomes, Amsterdam; 4. W. Vlaanderen, Maars- sen; 5. S. Fleetwood. Halfweg; 6. P. Noy, Amsterdam; 7. N. Toussaint, Naaldwijk; 8. B. Wekema, Peize; 9. L. Westrus. Amsterdam; 10. J. Sandbrink, Amersfoort; 11. Th. Noy, Amsterdam; 12. E. Smit, Amersfoort; 13. C. Berk- houwer, Stolwijk; 14. F. Breeman, Am sterdam; 15. P. Pennekamp, Groote broek. ru" de ronde van Leusden. de renners in aktie. SPRINTJES De „ondernemers van Leusden", w.o. óud-renners als Henk v. d. Hoven, Ger rit Vermeulen en Gerrit Speksnijder, hebben met de RTCA de Leusdense \welerliefhebbers - gratis - machtige sportavond geboden. Over liefhebbers gesproken: Karei de Grote deelde vóór het lossen van het startschot bij de amateurs mede, dat hij vroeger ook liefhebber was. Grote verba zing bij de renners, die nergens van wisten. Dat klopte ook, want de „lief hebberij" van grote Karei beperkte zich tot vrouwen en drank, zoals hij verklaar de. Zeer veel lof hadden de organisatoren (en terecht) voor de medewerkening van B. W„ EHBO, de knappe kiss-miss uit Soest, de Utrechtse jury, de sponsors en voor iedereen, die wat gedaan had voor het welslagen van de wedstrijd. Daartoe behoorde ook het prettige optreden (voor menigeen in zijn vrije tijd van 10 man van de Leusdense Rijks politie en van de gemeentelijke Dienst van Openbare Werken. Obstakelvrij maken van ht parcours, plaatsen en naderhand weghalen van de dranghek ken. het zorgen voor het prachtige weer en meer van die (on)opvallende karweit jes werden voorbeeldig gefikst. Wout Meinten uit Achterveld is als voorzitter van de jury „op herhaling" geweest Met goed succes, dachten wij en dat zal hem in de laatste volle week van juli in de Tour de Junior goed van pas komen. De heer S. Polak heeft de 2e Ronde van Leusden namens de stichting „Leus den 1200" begunstigd met wat wissel geld aan dinarii. Doping hebben wij bij de renners niet gezien. Wel bij de jury tijdens de ama- teurkoers. Die zat op een van de rustige momenten lekker onderuit gezakt aan de koffie. Aan de pers heeft men op dat moment blijkbaar niet gedacht. Mogen wij thans reeds een beroep doen op de omwonenden om het par cours ook op 3 mei 1978 obstakelvrij te houden? De 3e Ronde van Leusden gaat na het succes van de 2e editie het vol gend jaar vast door. RTCA-voorzitter ex-Hamersvelder Ties Veldman sprak ditjiiet tegen. Veel beoefenaren van andere sporten stonden langs de afzetting. Zo zagen wij voet-, volley- en andere bailers, tennis sers, hockeyers, een schaker, enz. Zelfs de voorzitter van de Vogelvrienden en de Sporlstichtingssecretaris waren aanwe zig. LEUSDEN Op zondag 5 juni a.s. wordt in Duitsland de wielerwedstrijd om de Grote Prijs van Dortmund ver reden. De organisatoren. Rad- und Mo torclub Sturm Hombruch 1925 E.V., hebben de Koninklijke Nederlandse Wiel Ren Unie gevraagd om een sterke Nederlandse ploeg af te vaardigen. De wielerunie heeft op dit verzoek gunstig gereageerd en de onlangs gevormde Si nus-Van Hoeyenploeg ingeschreven. Zeer vereerd met deze opdracht - het wordt het eerste buitenlandse optreden van de RTCA-ploeg - vertrekken ploeg leider Hans de Vries en de renners Rinus Sneevliet (Barneveld), Dick Willigen burg (Leusden). Henk van Velzen (Scherpenzeel), Max de Vries (Hoeve- laken), de Amersfoorters Jan Sandbrink en Ton Brons, alsmede ex-Puttenaar Joop van Beek (nu wonend in Bolsward) op 4 juni naar het front. LEUSDEN-CENTRUM - Er gebeuren iedere week leuke en minder leuke dingen voor de mensen. Alles is be trekkelijk en het hangt natuurlijk ook af van welke kant je e.e.a. bekijkt, maar ik vind het jammer van alle moeite en vindingrijkheid van het oor spronkelijk zo enthousiaste bestuur, dat haar opzet na een geduldig gedra gen lijden van bijna twee jaar, toch nog de pijp uitging. Mogen de op het hoofdveld van het Burgemeester Bui- ningpark staande dug-out's, behalve het begin van het einde, ook een nog lang blijvende herinnering zijn aan wat eens Roda's supportersclub was. Er zijn meer Leusdenaren, die pech hebben gehad en hierbij denk ik aan hen, die behalve op zater-, zon-, snip per- en algemeen erkende feestdagen en tijdens hun diverse vacanties, op gemeentelijk niveau voor zichzelf en voor ons in de weer zijn. Onze gemeen te-ambtenaren hebben het met het weer op hun jaarlijkse „schoolreisje" niet best getroffen. Ik weet niet, waarheen de trip is geweest. Daar heb ik ook niets mee te maken, maar het gezel schap vertrok in de richting van Arn hem en dan ligt een boottochtje op de Rijn voor de hand. Ik kan mij vergissen, maar een hele dag op het zonnedek in een stromende regen lijkt niet zo'n pretje. Ik had veel liever de Bedrie gertjes bezocht. Ook in de buurt en daar kun je (de naam zegt het al) van alles verwachten. Weet U, waarom de Bedriegertjes zo werden genoemd? Westelijk van dit pretpark ligt Oos terbeek en oostelijk ervan vindt U Westervoort. Een eindje ten zuiden van het spul ligt Noord-Brabant en ten noorden de vroegere Zuiderzee Toch hoop ik, dat de dames en heren het naar hun zin hebben gehad, opdat zij - lekker opgeknapt in Bunnik of waar dan ook - weer met frisse moed aan het werk kunnen gaan, o.m. met de uitvoering van het „Beleidsplan Welzijnszorg 1977-1981". Toch lijkt het mij beter om in de toekomst zo'n uitstapje niet uitgerekend op een,.vrij dag de 13e" te organiseren. Wat dat welzijnsplan betreft moet ik zeggen, dat het een knap stukje werk is geweest, hoewel ik (maar dat is een persoonlijke mening) een boek werk van deze omvang liever in een stijve omslag zou zien. Het leek eigen lijk meer op een dikke „Libelle" dan op een werkstuk, dat langer moet meegaan. De „sportieve" plannen in deze discussienota liegen er niet om en bij het zien van wat dat allemaal moet kosten, is m i de poging van b. w. om tot flinke bezuinigingen te komen, terecht. Nog wat meer zelf werkzaamheid van de leden der clubs moet voor het goede doel een haal bare zaak zijn. Tenslotte nog Hemelvaartsdag. Een dag met dauwtrappen en machtig mooi weer, maar evenals andere erkende feestdagen, ook een dag zonder kran ten Daarom verscheen onze krant de vorige week al op woensdag met (als ik het zo mag noemen) als bij komend ongemak een vervroegd slui tingstijdstip voor het inzenden van kopij. Dat is eenmaal zo en het werd een week eerder duidelijk aangekon digd. In een kadertje en op de front pagina nog wel. Of het komt omdat er in de „kop" van ons nieuwsblad nooit een jaartal wordt vermeld fik kan niet zeggen waarom) of ornaat men liever de sport- of andere bin- nenpagina's leest, zou ik niet weten, maar een feit was, dat o.m de LTV Lockhorst, de postduivenclub en de wielrenners met hun „handel" veel te laat kwamen. Zeer spijtig voor de tennisclub nu bij de senioren 8 van de 9 teams wonnen. Zaterdag-mixed A kampioen werd en 5 van de 7 jeugd- ploegen aan het langste einde trokken. Jammer ook voor de postduivenhou- ders, van wie bijvoorbeeld P. Lam- brechts le werd en G. Lambrechts 53e. Wielrenner Dick Willigenburg werd 2e in de Ronde van het Gelderse Oosterhout. Dat weet U dus ook weer. C. LEUSDEN/C ENTRUM - Wie gedacht mocht hebben, dat men zaterdag avond in het clubhuls van Roda '46 I de verjaardag van Ali Wijnands ge vierd had, heeft het mis. Zij was jarig, dat is waar en daarom kreeg zij dan ook een cadeautje en een mooie bos bloemen, maar de over vloed aan geluidsdecibells, met be hulp van electronische apparatuur ge produceerd door de „Flame-band" uit Assen, behoorde bij de slotavond i van het seizoen 1976-1977 van de Leusdense voetbalvereniging Roda. Ook van de knakkers van „Makker, Rakker en Stakker" bleef je goed wakker. Het slotfeest was georganiseerd door Roda's actualiteitencommissie, of beter gezegd door Piet Daatselaar en de dames Marijke Verhoeven en Etty v. d. Berg, die hulp hadden van vice-voorzitter Joop van Santen als conferancier en hij deed het nog goed ook. De muziek en de sket ches werden afgewisseld met diver se huldigingen. Van de jarige Ali Wijnands vertelden wij reeds en er zijn nog steeds mensen, die denken dat haar cadeautje bestond uit een doos „Mars" Toch is dat met zo. Ook voor zondagtrainer Ruud Maas betekende zaterdagavond een afscheid. Na 4 Roda-jaren, waarin hij van de „puinhoop" (aldus de man aan de micro) een elftal maakte, dat van de 2e naar de le klasse promoveerde, vertrekt Ruud Maas nu naar het Amersfoortse HVC. Hij en zijn echtgenote Wil kregen als blijvende herinnering aan de Roda-periode een mooi tuinameublement als geschenk van het voetbalbestuur en de zon dagselectie. Tot veler verrassing (maar dat betekent de eenheid in de club) bleef de zaterdagafdeling niet achter en die had voor Maas een luxe asbak met inscriptie en voor zijn betere helft een fors boeket bloe men plus een zoen van de (cere monie) meester. De dankwoorden van de vertrekkende trainer en de beste wensen voor zijn opvolgers werden gevolgd door een geweldig applaus. Een klein foutje in de regie was, dat men er kennelijk niet aan ge dacht had, die opvolgers op het feest uit te nodigen, want ze waren er met (onuitgenodigd kom je niet zo maar op een intern feest). Hoe dan ook, van de voorgenomen voorstelling van de nieuwe oefenmeesters aan de le den kwam mets, maar dat is niet zo erg, want nu kan er weer een presentatiefeestje worden gebouwd. Er kwam nog een huldiging en die be trof het 4e zondagelftal, dat toch nog kampioen is geworden. Een Leus dense keurslager, toevallig ook spe ler van de ploeg, had als presentje voor iedere speler een regenjack ver sierd Een ere-rondje om het hoofd veld bleef achterwege omdat Fred Timmer weer snel naar buiten moest, waar zijn barbecue inmiddels op klan dizie wachtte. Het slot van de slot avond kwam ver in de kleine uur tjes van zondag LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 26 mei, 20.00 uur: Verga dering volleybalclub Impala in boerderij „de Hakhorst", Noor derinslag. Donderdag 26 mei, 20.00 uur: Slotavond klaverjasclub Leusden Troef in Restaurant Nieuw-Leusden. Donderdag 26 mei, 19.00 uur: Beker finale damesvoetbal afdeling Utrecht op het Burg. Buiningpark (Nijenrodes - Unitas). Vrijdag 27 mei, 20.00 uur: Kampioens feest voor Heren 1 en 2 van volley- bal-Avanti in „d'Oude Peerdestal" te Achterveld. Vrijdag 27 mei, 9.30-15.00 uur: Schoolsportdag de Hobbit. Zaterdag 28 mei, 11.00 uur: Districts selectiewedstrijd kleiduivenschie- ten (KNSA) op de Leusderheide. Organisatie Sv Leusden. Zaterdag 28 mei: Opening visseizoen. Maandag 30 mei, 12.00 uur: Kampioens voetbalwedstrijd Roda 7 - VVZA 6 op terrein Amersfoortse Boysa.d. Rubensstraat. Dinsdag 31 mei, vanaf 18.00 uur: Slot avond Roda-pupillen op het Burg. Buiningpark. Woensdag 1 juni, 20.00 uur: Algemene ledenvergadering KC Antilopen in de korfbalcantine op het Burg. Buiningpark Donderdag 2 juni, 19.00 uur: Zomer avondvoetbal PON Voorwaarts - Postalia Vrijdag 2 juni, 19.00 uur: Vijf minuten snelschaaktoernooi van de schaak vereniging Leusden in de Roda- kantine op het BB-park.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 11