in Amersfoort les Bond terug succesvolle De onschuldige kippendief Vóórdat u uw keukenkeus maakt )ER KRANT - FILM De verdachte bleef hardnekkig ontkennen. „Zeg het nou maar eerlijk," adviseerde de officier. „Je zult er de doodstraf niet voor krijgen!" Maar de man draaide de punten van zijn snor op, zwaaide met een breed gebaar en riep: „Ik kan toch niet bekennen wat ik niet gedaan heb! Ik mag toch zeker tegen de justitie niet liegen." „Je mag nooit liegen, dus ook niet tegen de justitie", vond de officier, „maar die kippen heb je gegapt, zo vast als een huis." „Edelachtbare, van drie kippen kan ik toch niet beter worden. Ik ben toch niet gek!" „Daar kan ik niet over oordelen". Toen kwamen de getuigen. Eerst de boer, die in totaal zes eierlegsters was kwijt geraakt, in twee nachten drie, met een tussenruimte van een paar dagen. „Ze waren van mij," zei hij, en.Natuurlijk niet" antwoordde hij op de bekende vraag, of hij de verdachte recht of vergunning had gegeven, die kippen 's nachts weg te halen. „Kenden de kippen elkaar, toen de in beslag genomen dieren in het hok werden gebracht!?" vroeg de rechter. „Meneer, als ik zeg dat ze mekaar omhelsden overdrijf ik. Maar ze waren blij dat ze mekaar zagendat is zeker. Even later liepen ze gewoon weer door mekaar te scharrelen. Dat waren mijn kippen, da's een ding dat zekeris." De verdachte bleef erbij, dat hij die drie kippen al maanden in zijn bezit had. Maar toen werd een dunne dame naar voren geroepen. „Ik wou liever niet tegen hem getuigen, want ik ben zoveel als zijn kostjuff rouw," zei ze. De wet eikent dat evenwel niet als een band, die recht geeft op verschoning van de eed. Zodat ze even later enigszins hakkelend de formule afwerkte. Ze kon zich niet herinneren, of die kippen er al lang waren. En ze wist ook niet, of de man die nachten de deur uit was geweest. „Dan moet u maar eens luisteren," zei de rechter. Hij las de verklaring voor, die de juffrouw voor de politie had afgelegd: namelijk dat de kostganger die nachten op pad was geweest en dat ze niet precies wist, hoeveel kippen de man er op na hield. „Hebt u tegen de politie gelogen of niet?" „Ja, als het zo gesteld is „Dus de verdachte is die nachten weggeweest?" De hospita keek naar de verdachte, die dreigend terugkeek. Toen keek ze naar de rechter, die nog dreigender terug keek. Toen knikte ze. Ja, hij was weg geweest. Dat was een zware dobber voor de kostganger. Hij liep een beetje rood aan achter zijn snor. Maar hij hield zich nog goed. „En toch heb ik het niet gedaan." Toen nam de rechter een tabakspijp van de groene tafel. Zo'n doorrokertje, met een windmolentje en wat wolkjes er op. Met een touwtje en een zegeltje, want het was een in beslag genomen voorwerp. „Moet u die pijp eens zien,,' zei de rechter. „Hé, da's mijn pijp. Hoe komt die hier?" vroeg de verdachte. De rechter legde de oude pijp zorgvuldig weer neer, alsof het een kostbaar familiestuk was. „Die lag de volgende morgen in het kippenhok", vertelde hij bedaard. De verdachte wriemelde weer aan zijn snor. „En toch ben ik er niet geweest", zei hij, „ik leg m'n pijp niet op zo'n plek neer. Ik kijk wel uit!" Het bewijs werd geleverd geacht. Twee maanden kreeg hif, zonder aftrek van voorarrest. „Ik schei d'r met roken", zei de d'Argenty Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 in* showroom bij de-makkelijk bereikbare- keukenspeciahst van midden-Nederland de Keuken beurs ^^✓budenberg Voorstr 39-41 Tel 03498-2824' Maandags gesloten Vf'ldag 19-21 uur open DONDERDAG 26 ME11977 17 LEUSDEN-CENTRUM - De speel- en rekreatievereniging „Blijhof" hield eind vorige week een zeer geslaagde bazar, met rommelmarkt. De belangstelling voor dit gebeuren was - mede dankzij het goede weer - niet ge ring. Op bijgaande foto's een in druk van dit festijn. 6.45-9 15 uur Overige dagen 1.45- 6.45 - 9 15 uur, a.l. DUO 1, tel. 033-16572 Butterfly op de Zweedse toer, 2.15- 7.00 - 9.30 uur. Beide Pinksterdagen 2 15 - 4.30 - 7.00 - 9.30 uur. 18 jaar. DUO 2 Blazing magnum, 2 00 - 6.45 - 9 15 uur Beide Pinksterdagen 2 00 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur, 14 jaar. Nachtvoorstellingen DUO 1 Waar een wil is, is een bed, vrijdag en zaterdagavond 24.00 uur, 18 jaar. DUO 2 The shao lin, vrijdag en zaterdag avond 23.45 uur, 18 jaar Kindervoorstellingen EURO zaterdag en woensdag 1.45 uur: Donald Duckin het wilde westen, a.l. Veel belangstelling voor de kleding op de bazar van Blijhof. Gezellige en geslaagde rommelmarkt/bazar van Blijhof. JERT VOS - Deze week worden vrijwel alle films in het Amers- irogramma geprolongeerd. Alleen in Grand 3 en de beide komen „nieuwe" films. In Grand 3 komt Sean Connery ms terug met een oude James Bond-film, „Diamonds are wijl in Duo 1 „Butterfly" op deZweedse toer gaat en in Duo Magnum" vol aktle over het doek rolt. DIAMONDS ARE FOREVER „Diamonds are forever" is een James Bondfilm met Sean Connery nog in de hoofdrol. Het is een uitste kende avonturenfilm onder regie van Guy Hamilton. Het verhaal gaat over diamantensmokkel, maar dat niet alleen. Zoals gebruikelijk in veel James Bond-films, is de grote te genstander Blofeld; die ditmaal op nieuw op de absolute wereldmacht uit is en daarvoor diamanten nodig heeft. Met de kennis van een be roemd geleerde èn de diamanten hoopt hij die macht tekrijgen. Alleen, hij zou beter moeten weten, want James Bond is op het oorlogs pad (Grand 3, eerste week, 14 jaar) ROCKY „Rocky", de met drie Oscars be kroonde boksfilm met Sylvester Stallone in de hoofdrol (naar een scénario van Stallone zelf) gaat in Grand 5 de tweede week in. Het is het verhaal van een derderangs bokser, die door een toeval in staat wordt gesteld met de wereldkam pioen zwaargewicht te kunnen bok sen. Vooral voor de liefhebbers van de bokssport een uitstekende rol prent, maar je moet er wel van houden (tweede week, 14 jaar). HET DEBUUT „Het debuut", het debuut van re gisseuse Nouchkavan Brakel èn het filmdebuut van hoofdrolspelers Ma rina de Graaf en Gerard Cox, is in Amersfoort goed ontvangen en is daarom deze week in Cinema 1 voor de tweede week te zien. „Het de buut" is een goedgemaakte film over de liefde tussen een veertienja rig meisje en een oudere man. Nouchka van Brekel legde daarbi| al dan niet bewust het accent op de vrouwen in deze film. De diepgang ontbreekt bij de mannen groten deels Als speelfilm-regie-debuut een uitstekend gemaakte film, die ondanks de tekortkomingen, beslist het aanzien waard is. (Cinema 1 tweede week. 18 jaar). A STAR IS BORN Barbra Streisand en Kris Kris- tofferson blijven nog even in Amersfoort. In Cinema 2 gaat de film „A star is born" de vijfde week In en dat betekent, dat het Amersfoortse filmpubliek toch méér ziet in deze film vol muziek en weinig verhaal, dan te ver wachten was. Voorde liefhebbers van love-stories met dramatisch effect, gekombineerd met goede muziek, is „A star is born" In ieder geval het bekijken waard. (Cinema 2, vijfde week, 14 jaar). VRIEZEN WE DOOD, DAN VRIEZEN WE DOOD" Het was eigenlijk wel te voorspel len De onverslijtbare Louis de Fu- are forever". heeft dan ook heel wat jaren ge duurd, voordat ik ongeveer hetzelfde zag als mi/n vader. En wat ik toen zag viel bar tegen, eerlijk gezegd. Had ik daar nou jaren voor gewacht? Mijn jongste zoon heeft - met de tegenwoordige voordelen van de techniek - lang niet die drang tot groot worden. Waf ie wil zien, dat kan ie, als het beeldscherm is gevuld met allerlei fraaie kinder programma's, door omroepen met zorg samengesteld, ongehinderd door enige kennis van de kinderziel, dus vooruitlopend op het volwassen zijn. Toch is dat ook niet helemaal waar. Zo nu en dan besef je, datje nageslacht toch met hetzelfde pro bleem worstelt als jij vroeger deed. Dat bleek, toen we nog niet zo lang gelegen een lange wandeling maakten in heuvelachtig terrein. 'Nadat we driftig aan het,.klimmen" waren geweest en even aan het uitrusten waren van de ver moeiende tocht, wees mijn zoon naar eep nog hoger punt. „Laten we doorlopgp, papa", zei hij vol en thousiasme. Ik wil de wereld zien V. toen ik nog klein was, V, dat mijn vader een if mens was. Als je om- rdevaderlijke gestal- V'i&'Jk wou dat ik zo [wat kan ik dan ver gen wereldje werd be ft niet al te grote ge- f s,ond je altijd wel iets n stoel, een tafelof een a's je buiten was, dan fideler. Je streven was gericht op het Flink eten was •parool, ook al waren er fri'en, die ondanks aller- priien op tafel bleven Sacht groeien gaat erg Baf weef iedereen. Het nèsfilms zijn altijd goed voor een prolongatie zodra ze een keertje te rugkomen. De reprise van „Vriezen we dood, dan vriezen we dood", be hoort evenmin tot die uit zonderin gen Ook deze film („Hubernatus") over een uit het ijs van de Noordpool opgedoken grootvader van Louis de Funes wordt geprolongeerd De verwikkelingen blijven natuurlijk niet uit met twee exemplaren uit het -roemrijke geslacht - van De Funès (Euro Cinema, tweede week, alle leeftijden). BUTTERFLY EN BLAZING MAGNUM Binnen de veste van de twee Duo-theaters kan men naar keuze kijken naar pittige Zweedse sex in „Butterfly op de Zweedse toer", met Maria Forsa (uit Flossie) en Harry Reems (uit Deep Throat) in de hoofdrollen. Weinig verhaal maar voldoende sex voor de liefhebbers (eerste week, Duo 1,18 jaar). Sean Connery als James Bond in „Diamonds are forever". In duo 2 kunnen de liefhebbers van pittige aktie terecht voor de film „Blazing Magnum" met Stuart Whitman, John Saxon en Gayle Hunnicut in de hoofdrollen (Duo 2, eerste week, 14 jaar). NACHTVOORSTELLINGEN KINDERVOORSTELLINGEN GRAND 3 Diamonds are forever, zaterdag 2.00 - 6.45 - 9.15 uur. Beide Pink sterdagen 1.45 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur. Overige dagen 8.00 uur 's mid dags wegens verbouwing gesloten, behalve zaterdag en beide Pink sterdagen, 14 jaar. GRAND 4 Deze zaal krijgt het karakter van het oudeGrandThéatre. Wordteindjuni geopend. GRAND 5 (voormalig Studio G) Rocky, zaterdag 2.15 - 7.00 - 9.30 uur. Beide Pinksterdagen 2.15 - 4.30-7.00-9.30uur. Overige dagen 7.00 - 9.30 uur. 's Middags wegens verbouwing gesloten, behalve za terdag en beide Pinksterdagen, 14 jaar CINEMA 1, tel. 033-18900 Het debuut, 1 45 - 6.45 - 9 30 uur. Beide Pinksterdagen 1.45 - 4.15 - 6.45 - 9.30 uur, 18 jaar. CINEMA 2 A star is born. Dagelijks 1.45 - 6.30 - 9.15 uur, 14 jaar. EURO, tel. 033-33655 Vriezen we dood. dan vriezen we dood, zaterdag 4.15 - 6 45 - 9 15 uur. Beide Pinksterdagen 1.45 - 4.15 - 6 45 - 9 15 uur; woensdag In de nachtvoorstelling van Duo 1 „Waar een wil is, is een bed" en je moet aardig dom zijn. als je niet be grijpt, waar die film over gaat. Het is in ieder geval een film met een duide lijk verhaal en dat is ook meegeno men, nietwaar? (18 jaar). In Duo 2 aktie en spanning in de Japanse knokfilm „Shao Lin" met Sunny Shiba en Lady Karate, een ijzersterk duo, zogezegd. (18 jaar). Scène uit de Japanse vechtfilm „Shao Lin". In de matineevoorstellingen van Euro Cinema blijft Donald Duck nog eventjes met de film „Donald Duck in het wilde wes ten", een aaneengesmede serie oude èn nieuwe filmpjes, die de avonturen van Donald Duck in het wilde westen tot onderwerp heb ben. (alle leeftijden). FILMAGENDA VOOR AMERS FOORT van donderdag 26 mei t/m woensdag 1 juni 1977 GRAND 1, tel. 033-14632 In oktober geopend GRAND 2 In oktober geopend Stuart Whitman als „Blazing Magnum".

Leusder Krant | 1977 | | pagina 17