eel attrakties op braderie ran zaterdag 11 juni Lósse verKoop Leusder Krant DONDERDAG 26 ME11977 Leusden 1200. De voorbereidingen voor het grote feest van Leusden's 1200- jarig bestaan zijn in volle gang. De eerste kontouren zijn nu zichtbaar gewor den. Bij het gemeentehuis is de schaapskooi opgebouwd, terwijl elders in Leusden-centrum de eerste feestbogen verschijnen. Volgende week zaterdag gaat het grote feest van start. fübert West LEUSDEN - De braderie die opzaterdag 11 juni gehouden zal worden op de voor die gelegenheid geheel verkeersvrije Hamersveldseweg (van Noorderinslag tot gemeentehuis) belooft een grote ge beurtenis te gaan worden, zeker als op die dag het weer meewerkt. Er zullen dan circa 200 kramen op de Hamers veldseweg staan, waarvan er ongeveer dertig door plaatselijke middenstanders en even zovele door Leusdense vereni gingen ingericht zullen zijnIn 40 andere kramen zullen allerhande oude be roepen gedemonstreerd worden. Zozul- len er kaarsenmakers zijn, een mande- maker. een vlasspinster, een klompen maker, er zullen hout- en leerbewerkers zijn, terwijl er ook een imker en een edelsmid present zullen zijn. Diverse handwerkslieden zullen in klederdracht hun kraam bemannen In zo'n 25 kramen zal antiek verkocht gaan worden, terwijl in 40 andere uiteenlo pende zaken als oosterse artikelen, sie raden, speelgoed en curiosa aan de man gebracht zullen worden. Bo vendien zullen er, taktisch over de hele weg verdeeld, tien kramen zijn waarbij men drank, ijs, etenswaren en versna peringen zal kunnen kopen. Voor de Johanneshoeve zal op die dag een po dium opgericht zijn, waarop diverse ar tiesten op zullen treden. Zo zal de Wa- geningse Studenten Zigeuner Kapel ..Malac Banda" zigeunermuziek spelen en zorgt het Duke City Jazz- en Showor kest uit Den Bosch voor pittige jazzmu ziek. De meeste aandacht zal echter ongetwijfeld het optreden van de be kende zanger Albert West trekken' Het braderie-terrein zal op 11 juni geopend zijn van 10 00 tot21.00 uur De toegangsprijs (in de vorm van tolgeld!) zal één gulden bedragen, voor kinderen twee kwartjes. Met een tolbewijs zal men echter de hele dag in en uit kunnen lopen! WAAROM ZIJN ER TWEE KARELS DE GROTE'S Hel zal sommige Leusdenaren al hankelijk nieuwsblad voor de snte Leusden herschijnt Iedere donderdag. it4A_ Vw (varentw.), tel. •1495; Mimbc Kraijns, tel. 43792. to-adr«s: Poatbu» 11 (Flnn- Lêuxtan/Centrum, tel. ■41495, b.g.g. O3420-614Jtoe- entsgeia: 6,50 per kwar- N;12,75 per halfjaar en 25,00 per [ultlngstermljn: "dagmiddag 12 uur. pns kantoor is opend van 10-12 en an 24 uur. BESTELLEN FOTO'S "I*»»'» In de Leutder Krent Publiceerde foto's kunt u n«- iWlen (met uitzondering van Iblef- en historische toto's) bit, -^uitbetaling van 5,00 per nplsar (formaat 13x18 cm) P giro: 871441 t.n.v. de B.D.U. Ie Barneveld met duldeli|ke 'melding van gewenste foto, ■l. nummer van krant pagina »rop de foto werd geplaatst U ^jook kontant betalen op ons Hnnmark 3 - Leua- yCentrum. Ongeveer 14 da- 1 na betaling ontvangt u de "tnste toto's thuis. abonnementen, adver- betallngen kunt u doen kintoor, Flnnmark 3, LEUSDER KRANT uitgave van de BDU- ombmatje ta Barneveld. KAARTVERKOOP-ADRESSEN VOOR DE OPERETTE Toegangsbewijzen voor de uitvoering door Opera Forum van de operette ,,Die Lustige Witwe" op zaterdagavond 4 juni zijn sinds vorige week in de verkoop Ze kosten maar vijf gulden per stuk, terwijl men er bovendien op kan rekenen dat men in de pauze van de voorstelling een gratis kop koffie aangeboden krijgt van Pon's Automobielhandel B V in wiens magazijn dit muziekfeest zal plaatsvin den. De kaartverkoop-adressen zijn: Amrobank. winkelcentrum Torenak- kerweg, Leusden-Centrum; Bondsspaarbank, winkelcentrum Bie- zenkamp, Leusden-Centrum; Rabobank, Biezenkamp 3, Leusden- Centrum; Raiffeisenbank, Achterveld; Rabobank, Prinses Irenelaan 21, Leusden-Zuid; V.V.V.-kantoor, Stationsplein, Amers foort Op de carports, zoals hier op Ravenhorst, in de wijk Rossenberg is men druk bezig met het aanbrengen van gevelversieringen ter gelegenheid van Leusden 1200. Het zijn oude gemetselde bogen met kantelen. De bogen zijn door de be woners van Rossenberg zelf gemaakt en bekostigd. Misschien een goed voorbeeld voor de andere wijken? eens opgevallen zijn dat er zo nu en dan bij plechtige en vooral feestelijke ge beurtenissen - zoals vorige week bij de 2e Ronde van Leusden - een Karei de Grote aanwezig is De man die deze figuur al maandenlang uitbeeldt is de heer P. A. M. Wendel, voor vrienden en bekenden Piet. Toch meldden de kranten vorige week dat de heer M. T Pais, directeur Gemeentewerken van Leusden, de rol van Karei de Grote gaat spelen, in de Rijksdagreconstructie op 8 juni, in plaats van burgemeester A. M. van der Post, die voor een operatie naar een ziekenhuis moet. Waarom zijn er ken nelijk twee Karei de Grote's in het 1200-jarige Leusden'? En wie is de ech te? Wat dat laatste betreft: beiden zijn natuurlijk even echt, of liever, onecht. Maar er dient een duidelijk verschil ge maakt te worden tussen de activiteiten van de Stichting Leusden 1200 en van de gemeente wat betreft de voorberei dingen en organisatie van de feestweek. De heer Wendel is de Karei de Grote van de organiserende Stich ting, en samen met enkele bestuursle den vertegenwoordigt hij deze bij diverse evenementen en gebeurtenis sen. Hetgeen midden in de feestweek op woensdag 8 juni gebeurt wordt echter niet door de Stichting maar door de gemeente georganiseerd. En het spreekt vanzelf dat bij hetgeen op die dag gaat gebeuren zoveel mogelijk leden van het bestuur en van het perso neel van de gemeente betrokken zijn. Daarom was ook oorspronkelijk de eer ste burger van Leusden uitverkoren voor de hoofdrol in de Rijksdag reconstructie, die men in deze weken onder leiding van George Bruëns aan het instuderen is. Het sprak verder van zelf dat toen de burgemeester niet in staat bleek op die dag de Karei de Grote-rol te spelen iemand anders uit het gemeentelijk apparaat er voor zou worden gekozen. Het werd de heer Pais. Daarom zijn er dus twee Karei de Grote's in Leusden. Je zou kunnen zeggen dat er één uit de particuliere sector is, en de andere uit de over heidssector! ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. JXUSDEN-C. Leueder Krant. Finnmark 3. S.V. Bookstores. Torenakkerweg 16. De heèr W. J. Schut, Hémersvöldseweg 26. Zwemtad Leusden Burg.'èuinincDark ACHTERVELD: Boekhandel Vos. Hessenweg oZ3 LÉUSDEN -Zj Kroon Supermarktr Pr Irenelaan 9. LOEP BOEKENWAGEN Iedere derde woensdag van de maand komt de boekenwagen van de Provinciale Utrechtse Bibliotheek vooral ten behoeve van de bejaarden van Leusden naar de verschillende centra. Op Grasland staat de wagen voor uitlening om kwart voor tien en op het parkeerterrein Asschatterweg bij ,,'t Hamersveld" om kwart over tien. Wegens vakantie komt er in de maand juni geen wagen geen wagen In juli is men weer present. ERGERLIJK VANDALISME Vandalisme blijkt een onuit roeibaar kwaad, ook al zouden be woners van Leusden zelf ook wat meer kunnen toezien op de geza menlijke eigendommen. De vandalen hebben kortgeleden weer in Leusden toegeslagen. Dit keer hebben verschillende borden met de aankondiging van „Leusden 1200 het moeten ontgelden. Het is niet be kend. waarom de borden zijn ver nield, ook al zou men misschien kunnen denken aan vandalen, die zich wellicht „stoorden" aan de nogal opvallende reddame op die borden. Dat neemt echter niet weg, dat vernielen geen oplossing te bieden heeft. Voorzitter Van Gooi van Leus den 1200 is door deze vernielzucht dan ook erg bang. dat m-éér objekten het doelwit zullen worden, van ergerlijke vandalen, die zich nletj kunnen bedwingen. Zoals de pas^ gebouwde schaapskooi en de andere straatversieringen die men. deze week aan het oprichten is. Hij: doet dan ook een dringend beroep op iedereen om er op te letten, dat vandalisme achterwege blijft. Wat* niet wegneemt, dat natuurlijk ook de* politie een stevig oogje in het zeiM houdt6 TWEE GOUDEN HUWE LIJKEN Deze week in deze rubriek twee gouden huwelijken. Dat is in de eerste plaats dat van het echtpaar Kraan, dat door loco-burgemeester Van Zandbrink werd gefeliciteerd (foto boven) en in de tweede plaats het echtpaar Veenendaal uit Leusden-zuid, dat door burgemees ter Van der Post namens de ge meente de hartelijke felicitaties kreeg (foto onder). Ook namens ons van harte gefeliciteerd! P.S. ACHTERVELD Donderdag 26 mei: 13.30 uur Bejaar- densoos. Vrijdag 27 mei Bibliotheek 19.00- 20.00 uur. Zaterdag 28 mei: Vanaf 9.00uur Jeugd- toernooi pupillen Kerstens Sport park. Dinsdag 31 mei Bibliotheek 15.15- 16.30 uur Donderdag 2 juni: 13.30 uur Bejaarden- soos LEUSDEN/CENTRUM Woensdag 1 juni: Marcuskerk, Vrou- wenkontaktgroep-slotavond van dit Elke donderdagmorgen: van 9 00-10.00 uur. gezinsverzorging en bejaar denhulp van het Groene Kruisge- bouw, Wit-Gele Kruis, Rozengaar- de 33. Elke vrijdag: ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve, Hamersveld seweg, vanaf 9 00 uur Elke dinsdag- en vrijdagavond: ,,De Til", open vanaf 19.00uur. Hobby club om 18.30 uur Hulpdienst ,,De Wetering": telefoon nummers 42746 of 42249. Stichting Amivedi: mevrouw M. von Bergh, tel 03425-1554 Elke zaterdag: ,.De Til", discodans avond, aanvang 20.00 uur. Elke zondag: ,.De Til", discodansmid dag, aanvang 14.00 uur. Elke donderdag van 14 30-17.00 uur Zonnebloemhandwerkclub in de Johanneshoeve, Hamersveldse weg Eerste donderdag van de maand: Schrijfavond Amnesty Internatio nal in de bibliotheek, 19 00-21 00 uur. Elke donderdag: UW Seniorensocie- teit Sporthal Groenhouten", De Meent, van 14,00-16.30 uur Elke dinsdag: van 18.45-19.15 uur jeugdschaken in de oude Roda- kantine. Om 19.45 uur: schaken voor senioren in dezelfde kantine Elke dinsdagmiddag: Sociëteit voor da mes en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. Van 14.30-17.00 uur Johanneshoeve, Hamersveldseweg Elke woensdag: Ros Bevaart, repetitie koor ..Treecksangh" van 20 00- 22.00 uur. Elke eerste en derde dinsdag van de maand: Vrouwenkafee in de Hak- horst. Waarden 25a (einde Noor derinslag) van 9 00-12.00 uur. LEUSDEN/ZUID Donderdag 26 mei: ,,De Boekcmolen". Paletschool, Willem de Zwijgerlaan. Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur, voor volwassenen en jeugd. Vrydag 27 mei: ,.Dc Boekenmolen", Paletschool, Willem de Zwijgerlaan. Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur, voor volwassenen en jeugd vanaf 12 jaar. Vrydag 27 mei: Jeugdklub van 12 tot 16 jaar in ,,'t Trefpunt" aan de Arn- hemseweg van 19.30 tot 21.30 uur. Zaterdag 28 mei: Jazzhut van Theo Cal- denhoven, Van Diepenehim Scheltus- laan 14. Geopend van 12.00 tot 18.00 uur. Maandag 30 mei: ,,De Boekenmolen", Paletschool, Willem de Zwijgerlaan, gesloten wegens Tweede Pinksterdag. Maandag 30 mei: Gezinsverzorging en oudercnhulp door de Kruisvereniing Leusden in het wijkgebouw De Roo van Alderwereltlaan 13, gesloten we gens Pinksteren. Maandag 30 mei: Jeugdclub voor 8 tot 10 jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg, gesloten wegens Pink steren. Maandag 30 mei: Gemengd Koor ..Kunst Veredelt": Geen repetitie avond wegens Pinksteren. Dinsdag 31 mei: Seniorensociëteit UW. Voor alle jongere en oudere inwoners van Leusden-Zuid, die van gezellig heid houden. In het klubgebouw van Roda". Burgemeester Bruining Sport park van 14.00-16.30 uur. Dinsdag 31 mei: ,.De Boekenmolen", Paletschool. Willem de Zwijgerlaan. Uitlening van 19.00 tot 22.00 uur voor volw assenen en jeugd vanaf 12 jaar. Woensdag 1 juni: Jeugdclub van 10 en 11 jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg van 19.15 tot 20.30 OPPASCENTRALE LEUSDEN: Voor een oppas bellen naar mevrouw B. Hassink, Azuriet 17, Leusden-Centrum, telefoon 43132.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3