.Veilig Leusden-Zuid" lacht op antwoord Diskussienota Emancipatiewerk iren-concert als inzet Jazzclub Leusden gaat van start in Leusden 1200 geslaagd Eendracht doet „Zachtjes met de deuren" s Verkeerssituaties verbeteren... vrouwenkafee leusden ^ËR KRANT - PLAATSELiJK MltuWr POEN Zoals w(j vorige week in fcnint vermeldden is de initiatief- yP iiVeilig Leusden-Zuid" bezig om Ppcerssituatie in Leusden-Zuid te «wen. pis het zover, dat hierbij de mede- w van alle inwoners van Leusden- pordt ingeroepen. De gemeente Pheeft de initiatiefgroep Veilig p-Zuid" verzocht de inwoners en-Zuid zich te laten uitspre- «nt verkeerssituaties, die zij in I verbeterd zouden willen ^genformulier werd opgesteld. van .,Don Bosco" bo- J begeleidingsbrief en vragenfor- gPencelen. „Veüig Leusden- ^oor deze geste zeer erkentelijk. Lmen °,p zaterdag 21 en maandag nuli brieven en vragen- een m Leusden-Zuid worden uit- itaan n^eveer vrijwilligers gingen hdW °P, pa(* 0m óeze brieven en dOf Cn s aan huis te bezorgen, medewerkers wil de initiatief- arte ^danken voor hun be- «dom dit karwei te klaren. I.'^j^bgers wachtten ter I b^ntwoording van het for- en namen de vragenlijst di- ^et was °°k mogelijk vandaag in het ingevulde «n>g te bezorgen op het kon- j^ldat °P 0e begeleidingsbrief tanprTt' Oeze opiniepeiling mS? iJS' dat een maximaai Pneldingen bmnenkomt. zul len op vrijdag 27 mei die adressen nog worden nagelopen, waarvan de bewo ners verzuimden hun vragenlijst inge vuld terug te bezorgen. Mocht u geen formulier hebben ont vangen, omdat van uw weg, straat of laan werd aangenomen, dat deze buiten de gevarenzone ligt, maar wilt u toch een gevaarlijke verkeerssituatie in uw buurt of elders in Leusden-Zuid signaleren, dan kunt u daartoe kontakt opnemen met dp heer J. Witlox van de initiatief groep Veilig Leusden-Zuid", zijn adres luidt: De Roo van Alderwereltlaan 23, telefoon 43005. Vermeld moet worden dat de Schutter- hoeflaan niet in deze aktie op dit mo ment is opgenomen. De bewoners van deze laan hebben reeds zelfstandig kon- takt opgenomen met de gemeente Leus den. En déze heeft toezeggingen gedaan om de verkeerssituatie naar de Atnhem- seweg toe te verbeteren, zodra de riole ring ter plaatse zal worden verbeterd. Mevrouw Buters van de initiatiefgroep Schutterhoeflaan deed deze mededeling aan de heer Witlox. De Werkgroep Woonerven van het Co mité Milieuzorg Leusden houdt zich eveneens met verkeersreguJerende maat regelen bezig, en zal op de hoogte wor den gebracht van het resultaat aan gege vens over de onveiligheid van de ver keerssituatie in Leusden-Zuid. De initiatiefgroep Veilig Leusden- Zuid" bestaat uit de leden: J. Jacobs, Stadhoudersiaau 6; J. den Toom, Van Diepenheim Scheltusiaan 7; G. Wesly, Van Hardenbroek van Lockhorstlaan 21; A. van den Wildenberg, Koningin Emmalaan 18; J. Witlox, De Roo van Alderwereltlaan 23; D. Zoetmulder, Willem de Zwfjgerlaan 26. „Veilig Leusden-Zuid" hoopt u zo spoedig mogelijk het resultaat van de verkeerswensen van de inwoners van Leusden-Zuid te kunnen voorleggen. Een zéér beiangryk punt daarbij lijkt ook het weren van het vrachtwagenver- voer uit de woonkern van Leusden-Zuid. „Stel je eens voor, dat ik jouw ouders zo zou ontvangen?" DONDERDAG 26 ME11977 klachten binnenkwamen kreeg de fami lie in kwestie tenslotte een bekeuring wegens overtreding van artikel 76 van de Algemene Politie Verordening. BUURTWEG AFGESLOTEN Gedurende een week is de Buurtweg afgesloten vanwege het aanleggen van een rijwielpad. De doorgang van de Buurtweg wordt belemmerd door een fikse hoop schelpen, zodat men rustig aan het fietspad kan doorwerken zonder last te hebben van passerenden, die zich misschien niet aan een afsluitingsteken storen. VERGIFTIGEN VAN KATTEN Een inwoonster van Leusden-Centrum deed woensdag 18 mei aangifte van het feit, dat een man, die al jarenlang bij de Politie bekend staat vanwege zijn ge woonte om katten te vergiftigen, gif had gestrooid voor haar kat. De Politie stelt een onderzoek in. KIND ZOEK Een vijfjarig meisje uit Alandsoeek werd op woensdag 18 mei als vermist bij de Politie opgegeven. Een uurlang kam de de Politie de gehele buurt af. Later werd het meisje teruggevonden op De Zilverreiger. TWEE AUTO'S REDEN EEN TUIN IN Op de kruising van de Arnhemseweg met de Maanweg vond op donderdag 19 mei om 19.30 uur een aanrijding plaats, waarbij twee auto's waren betrokken. De auto bestuurd door de heer J. J. W. L. uit Woudenberg reed op de Arnhem seweg in dc richting van Amersfoort. Ter hoogte van de kruising met de Maanweg zag de heer L.dat automobilist C. L. V. uit Leusden zijn auto voorsorteerde aan de linkerzijde van de Arnhemseweg op te rijden. De heer V. reed na dit voorsor teren, zonder voorrang te verlenen, de Arnhemseweg op. De auto van de heer L. werd hierdoor in de flank aangere den. Beide auto's kwamen in de tuin van de heer F. terecht, en werden zwaar beschadigd. Er deden zich gelukkig geen persoon lijke ongelukken voor. VERKIEZINGSPOSTERS De Politie moest in de afgelopen week LEUSDEN - De ochtend van dinsdag de 17de mei sprong eruit door de inten siteit van de diskussies in het Vrouwcn- kafce Leusden. Mia Klaver uit Rijswijk hield een zeer rustige, overzichtelijke toelichting op de voor de Nederlandse regering uitge brachte Diskussienota Emancipatiewerk voor vrouwen en mannen. De nota is opgemaakt om een inventa risatie te bewerkstelligen van hetgeen de Nederlandse vrouw als een tekortkoming in de samenleving ervaart, terwijl het zelfde wordt gevraagd aan de Neder landse man. Op een zo breed mogelijk vlak dient informatie te worden inge wonnen. De vrouwen, die in het Vrouwenkafee Leusden aan de diskussie over de nota deelnamen, stelden de noodzaak van deze inventarisatie vast. Als suggestie kwam naar voren om diverse punten uit de nota nog eens in kleine groepjes in het Vrouwenkafee vrijblijvend door te spre ken. De sfeer tijdens de diskussie was zeer open, en vele vrouwen kwamen met per soonlijke ervaringen naar voren die bij de andere vrouwen als herkenbaar over kwamen. Mia Klaver oogstte waardering voor de plezierige wijze, waarop zij elke vraag, die werd gesteld, adequaat beant woordde. De vele vooroordelen, die zowel bij vrouwen als mannen bestaan, blijken al herhaaldelijk optreden in verband met het vernielen van verkiezingsaffiches. Hoewel dit hoofdzakelijk kinderwerk was, had dc Politie er de handen vol aan. Een andere verkiezings-enthousiast de heer E. uit Leusden-Centrum maakte er gewoonte van om zijn biljetten op ander- man's woningen te plakken, ook in de omliggende gemeenten. De Politie deed de heer E. een waarschuwing toekomen om te staken. DIEFSTAL UIT ZWEMBAD Een melding van diefstal van een paar bruin lederen laarzen maat 44 en enig geld uit een portemonnee kwam op don derdag 19 mei bij de Politie binnen. De laarzen en de portemonnee waren niet in bewaring afgegeven bij het personeel van het zwembad, en lagen los op de zonne weide. bij heel jonge kinderen aangeleerd te worden door de manier van de opvoe ding, de keuze van speelgoed, en de kinderboeken met vaste patronen, waar door het kind zijn eigen voorkeur niet kan uitspreken. Verscheidene vrouwen waren van me ning. dat er meer mogelijkheden vooral voor vrouwen met een minimum aan schoolopleiding moeten zijn om zinnige diploma's te behalen, waarmee ze kun nen solliciteren Zodat ook deze vrouwen zelf de keuze kunnen maken of ze wel of niet buitenshuis willen wei ken. Uit de gesprekken bleek ook duidelijk, dat de man altijd nog als kostwinner wordt gezien. In één der gezinnen kan de dochter goed leren. De zoon komt daar minder goed mee uit dc voeten. Wat ontzettend jammer, is daarop het commentaar van de omgeving! Spontaan brachten de aanwezige vrou wen het reisgeld bijeen voor Mia Klaver, toen bleek, dat zij dit bij geen enkele instantie kon verhalen. De leiding van het Vrouwenkafee hoopt, dal een dergelijke vruchtbare dis- kussieochtend zich veelvuldig zal herha len, omdat het de bewustwording van de vrouw stapje voor stapje vooruit zal hel pen. Wie nog niet van de Diskussienota Emancipatiewerk heeft kennis genomen kan in bet aanstaande Vrouwenkafee alsnog een gratis exemplaar mee naar buis nemen. AANRIJDING Een aanrijding tussen twee auto's vond vrijdag 20 mei plaats op de kruising van de Langesteeg met de Hamersveldseweg. De automobilist O. P. S. uit Maassluis, die van de Langesteeg kwam, reed zon der voorrang te geven de Hamersveldse weg op. De auto van de heer S. ramde hierdoor de naderende auto van de heer H. R. De auto van de heer S. werd geheel vernield. De auto van de heer R. liep lichte schade aan de voorzijde op. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. AUTO OVER KOP GESLAGEN Op de Hessenweg in Achterveld sloeg zaterdagochtend 21 mei om 11.00 uur een auto over de kop. De Politie verleen de assistentie bij dit ongeval De heer De Haas, voorzitter van ..Treecksangh" had een plattegrond van de kerk gemaakt, zodat ieder koorlid wist hoe zij of hij moest lopen: rechts op, links af. TUleen op de generale repetitie kon dit geoefend worden: op het concert verliep deze hele bewegingsorganisatie feilloos. De heer De Haas opende het concert met een welkomstwoorden zijn speech- je legde hij er de nadruk op, dat Leus den met een zo'n groot aantal koren behoefte heeft aan een zaal, die ook de begeleiding door een uit 50 man be staand orkest mogelijk maakt voor deze koren. Ondereen kultureel centrum van formaat kan Leusden op den duur niet meer uit, zo stelde hij vast. Het concert zelf was een ode aan de amateurs van de muziekbeoefening. Er werd met toewijding en overtuiging ge zongen. Het ene koor heeft wat meer podiumrijpheid dan het andere. Het in eigen omgeving-zingen is een pré. A capella zingen (zonder instrumentale be geleiding) is moeilijker dan zingen met orgel- of orkestbegeleiding. Niet in het zicht staan van een volle zaal zing ont- spannener. Maar er kwam klank uit het geheel, en het Leusdense publiek ap plaudisseerde voor elk koor even en thousiast. Het optreden van de Leusden se koren gaf een heel specifieke band, en het concert in zijn totaliteit voldeed aan het gestelde doel om op muzikale wijze door gezamenlijke muzikale inspanning een feestelijke opening te geven tot het festijn van Leusdens 1200 jarig bestaan. De kindercantorij onder leiding van mevrouw Nobel zong aardige liedjes. De Cantorij van de Marcuskerk onder diri gent H. Pieterse bracht een heel afwij kend programma van dat wat het koor gewend is om te zingen. De cantorij werd door een blokfluit begeleid. Het Hamersveldkoor onder leiding van de heer Broekema zong het lied, dat is gekomponeerd en geschreven voor de Koningin. Het koor stond beneden op gesteld. terwijl het orgel boven wordt bespeeld, zodat de muzikale coördinatie wordt bemoeilijkt. Ton van Oosterom aan het orgel weerde zich voortreffelijk Het Rooms-Katholiek dames- en he renkoor van de heer Henk Nichting speelde een thuisronde, zodat dit koor in de meest optimale vorm over het voetlicht kon komen De gospelgroep van A. ZEvenbergen stelde zich, kom pleet met drums, eveneens boven op. dat wil zeggen op het koor van de kerk. Het Achtervelse koor onder leiding van G. J. Wijnands zong a capella, een zeer grote muzikale verdienste. Het groot ge mengd koor ...Treecksangh" zong een VERLOREN: Bril met doublé montuur; crèmekleuri ge knipportemonnee met 50.-; jon genshorloge merk ..Victoire". chroom- kleurig: bos sleutels met 4 sleutels aan hanger; oranje betaalpas; oude step, die oorspronkelijk rood was; zwarte porte monnee met 10.-; gouden Chinese broche ter waarde van 275.-; zwarte portemonnee met 20.-; zilveren sla- venarmband; agenda ten name van Comper Klein. WEGGELOPEN: Zwarte poede; Cyperse kater; zwarte bastaardhond met 2 witte voorpoten. Gevonden: Linnenplaat van 80 x 120 cm met af beelding van het menselijk lichaam; hor loge merk „Mastie", metaalkleurig; komplete buitenspiegel; schelpendoosje met los geld: een bankbiljet van 10.-; bijbel met teksten en psalmen in afsluit bare kaft; twee sleutels met hanger. AANKOMEN LOPEN: Bruine boxe, teef; halfgrote wit-zwarte hond, teef. De Rijkspolitie te Leusden-Zuid, Arn hemseweg - Oude Rijksweg, telefoon 44444, geeft u graag inlichtingen over deze dieren en verloren of gevonden voorwerpen. OVERLAST BLAFFENDE HONDEN In de laatste weken kwamen er bij de Leusdense Politie herhaaldelijk klachten binnen over honden die maar dóór ble ven blaffen op de De Roo van Alderwe reltlaan. Deze honden bleken toe te be horen aan een Amerikaanse familie. De ze familie werd herhaalde malen door de Politie gewaarschuwd, de Politie ver zocht hen het blaffen der honden te voorkomen, zodat de bewoners van De Roo van Alderwereltlaan niet langer overlast zouden ondervinden. Toen er op woensdag 18 mei wéér zevental Deutsche Mürsche en het koor uit ,,Die Jahreszeiten" onder dirigent schap van J. van Spaendonck. Mevrouw Peddemors verzórgde de instrumentale begeleiding. Van dit toonkunstkoor wa ren de dames in het lang, terwijl de heren zoveel mogelijk in het donker wa ren gekleed. Nadat „Treecksangh" het concert had besloten riep de heer De Haas mevrouw G. Schouten-Verhoef naar voren om haar te complimenteren mei net fraaie gedicht, dat ze had geschreven ter ere van 12 eeuwen Leusdense historie. In oude klederdracht gestoken nam ze een boeket bloemen in ontvangst En geza menlijk zong de volle kerk begeieid door Ton van Oosterom aan het orgel haar gedicht op de wys van „Land of Hope and Glory". Een geweldig applaus voig- de. waarna de heer Van Gooi. voorzitter van het comité Leusden 1200 alle mede werkers dankte voor hun medewerking aau dit geslaagde concert. LEUSDEN - Op donderdag 2 juni a.s. gaat de Jazzclub Leusden in de gezellige achterzaal van bar restau rant ..Bavoort" aan de Trekerweg te Leusden-Zuid van start. Tijdens dit eerste Jazzconcert, dat om 20.30 uur begint, zal voor uoptreden,.HetWlebe Haanstra kwartet, bestaande uit: Wie- be Haanstra - Fender-planp. Karei Theunissen - bariton - en altsax, Herman Huisin t Veld - trombone, Rinus Smit - slagwerk en Charlie Angenois - basgitaar. Bekende nummers voor insiders, zoals o.a „Pleast don't take about me." Blues at the closet" en „Stel la by Starlight" zullen door deze groep zeker met verve worden ge speeld, maar ook het vaste combo van de Jazzclub Leusden, dat behalve Wiebe Haanstra en Karei Theunissen de Leusdenaren Peter Verschoor - slagwerk en Hans Rombouts - bas tot zijn leden telt, zal de enthousias te jazzliefhebber weten te boeien. Reeds tijdens een eerste besloten optreden voor vrienden en kennissen van de initiatiefnemers Theo Cal- denhoven en Peter Kooy in maart jl bleken de Leusdense musici erg ingenomen met het initiatief hier iets aan het spelen van goede jazz te gaan doen. Op de vraag „Waarom een jazz club in Leusden?" antwoordt Theo Caldenhoven maar al te graag: „zelf ben ik een grote jazzfan en het is bekend, dat er m Leusden en in de regio daaromheen nog veel meer en thousiaste jazzliefhebbers, daarente gen hier in de buurt slechts weinig aktiviteiten op dat gebied zijn. Leus- den en omgeving telt en dat zou je zo op het eerste gezicht misschien niet vermoeden - verder een groot aantal jazzmusici, die verheugd zijn, dat zij de gelegenheid krijgen samen lekker muziek te maken WAT GAAT DE JAZZ CLUB LEUSDEN DOEN? „Met Bavoort als vaste stek, zo gaat Theo verder, gaan we eenmaal in de vier tot vijf weken een jazz avond organiseren, verzorgd door ons vaste combo Maar daarbij gaan wij in de toekomst natuurlijk trachten gasten naar Leusden te halen. Wil len wij onze plannen echter verwe zenlijken, dan hebben wij de mede werking en financiële steun van vele jazz-minded inwoners van Leusden en omstreken nodig. Voor f 10, - per jaar kunt u zich nu reeds opgeven als iid van de Jazzclub Leusden. Inlichtingen verschaft u telefonisch Peter Kooy, Van Diepenheim Schel tusiaan 12 te Leusden-Zuid. telefoon 033-42340. Reeds nu staat vast, dat behalve ons eerste concert op 2 juni a.s. jazzavonden zullen worden ge houden op 8 september, 20 oktober, 17 november en 15 december. „Schrijf deze data reeds nu in uw agenda en zorg ervoor, dat wij steeds een vol le bak hebbec, aldus Theo. JAZZCLUB LEUSDEN Vaste plaats van samenkomst bar- restaurant Bavoort in Leusden-Zuid. Het seizoen loopt van oktober tot en met juni Het lidmaatschap van de Jazzclub is persoonlijk. De contri butie bedraagt f 10,- per jaar. Het lidmaatschap geeft recht op toegang tot de door de jazzclub georganiseer de jazzavonden tegen de gereduceer de toegangsprijs van 12,50. Niet-le- den betalen f5.- entree. Indien gasten optreden, die een ho norarium vragen, worden alle entree prijzen aan het gevraagde honorarium aangepast. LEUSDEN Op vrijdag 3, zondag 5 en zaterdag 18 juni a.s. (aanvang 20.00 uur precies) zal de toneelvereniging „Een dracht" in 't Ros Beyaert net vrolijke blijspel „Zachtjes met de deuren" van de Franse schrijver Michel Fernaud voor het voetlicht brengen. Het belooft weer - Eendracht getrouw - een dolle boel te worden. De warrige familie- en andere verhoudingen (zelfe oma heeft een vriendje!) geven aanlei ding tot de meest vreemde situaties, iüe garant staan voor een zeer onderhou dend avondje toneel. Al deze toestanden bezorgen moeder de nodige kopzorg en als dan ook vader nog een duit in het zakje lijkt te doen... maar nee, komt U maar kijken. Voorverkoop voor alle drie de voorstel lingen van 27 mei a.s. af in 't Ros Beyaert aan deHamersveldseweg. Toe gangsprijs 4,e^j Voor eden en do nateurs geldt de gebruikelijke regeling. telijke verzorgers uit het Leusdense van hun belangstelling blijk gaven. Veel lof komt toe aan Pastoor Ter Bekke, die zijn kerk belangeloos be schikbaar stelde. De koster had alle kaarsen aangestoken een handeling, die veel bijdroeg aan de héél speciale sfeer die van dit concert uitging. Het was vrij koud buiten, en de verwarming in de kerk brandde behaaglijk. Een kompliment kan ook uitgaan naar de besturen van alle Leusdense koren, die zich met veel enthousiasme en zang vreugde achter het initiatief tot het ge ven van dit concert stelden. Men had het gezongene met veel liefde voor de mu ziek ingestudeerd, en men was bereid van dit concert loyaal samen te werken. |)EN - Dinsdagavond 17 mei J grote concert van de Leusden- I plaats, gegeven ter gelegenheid ■feit dat Leusden 1200 jaar be- IJoeefkerk in Leusden-Centrum Ie laatste plaats bezet: de Leus- irolking appreciëerde dit feeste- iatief van de zangers in hoge Jelaas was de burgemeester ver- |om het concert bij te wonen, Ide volgende dag in het zieken- pst worden opgenomen om een >eratie te ondergaan. De loco- Jester nam de honneurs waar, [ok andere wethouders, enkele raadsleden en een aantal gees- r. 'iv «.wvi

Leusder Krant | 1977 | | pagina 5