Pon Voorwaarts won royaal rt scholenbouw hterveld J behaalt eerste tweede plaats nnige graspuzzelrit k 40 deelnemers len trapten dauw der stralende hemel uwtrappen de fiets Geslaagden type-examens Schrijven voor gevangenen „65 plusser" J Bibliotheek Achtervelds nieuws Motorcross 29 mei gesloten deren showen de door NBP Oud Papier Actie Ingezonden: Verkeersongeval LEUSDER KRANT ZONDAGSDIENSTEN Vermiste en gevonden dieren U KUNT NIET ALLES WETEN MEDISCHE DIENSTEN USDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 26 ME11977 EN Volgende week zal een orden gemaakt met de bouw nieuw scholencomplex in Ach- I Hierin zullen de rooms- -ke St Jozefschool en de open- uter- en basisschool 't Drempel- Startblok worden gehuisvest, w uit te voeren door de Uit- Bouw- en Aannemerscombina- m de loop van november zijn '!oms-katholieke schoolbestuur ch voor de penode augustus- -,r bereid verklaard in de St Jo- -I gastvrijheid te verlenen aan -bare scholengemeenschap. Met van het nieuwe schooljaar zullen ik van de drie mobiele lokalen, thans 't Drempeltje en Het ok zijn gehuisvest er twee ten van de Montessori-school naar •Centrum worden verplaatst. Deze lokalen komen te staan op een terrein achter Huize St. Ansfridus aan de Hamers vel dse weg Tezamen met twee lokalen in Huize St. Ansfridus zelf, zal dit voor het schooljaar 1977/1978 het onderkomen vormen voor de Montessori kleuter- en basisschool. Met ingang van het school jaar 1978/1979 zal de Montessori school kunnen beschikken over de loka len van de 4e openbare school aan de Noorderinslag. Laatstgenoemde school krijgt dan namelijk de beschikking over een permanent schoolgebouw in het ge bied van de 2e fase. Tenslotte zal het mobiele lokaal bij de openbare school 't Palet, waarin thans de bibliotheek ,,De Boekenmolen" is gehuisvest worden overgeplaatst naar de 4e openbare school. Dit is nodig omdat het aantal leerkrachten aan die school met één wordt uitgebreid. 1TERVELD - Zondag 15 mei o eeD dames en herenelftal Acbterveldse KPJ mee aan een 'de afdeling Eemnes georgani- oetbaltoernooi De dames moes- opnemen tegen Vinkeveen, Eem- -land en Vragende Tegen Vin- werd bet een gelijk spel, ter- i Eemnes werd gewonnen met ierdoor behaalden de dames een plaats Alle vijf de doelpunten b gescoord door Marion van de 1, die ook in het dameselftal Achterveld speelt, eren eindigden op een eervolle plaats Ook zij speelden tegen nelftallen uit dezelfde plaatsen [dames Tegen Eemnes werd ge lijk gespeeld met een 1-1 stand, tegen Hoogland werd gewonnen met 1-0, tegen Vragenden met 3-0 en tegen Vinkeveen met 5-0 De ploegen van Eemnes en Achter veld eindigden beiden met een gelijk aantal punten op de eerste plaats. Daar het doelgemiddelde van Eemnes echter beter was werd Eemnes één en Achterveld twee Deze beide eervolle plaatsen zijn zeker ook terug te ver overen op de voortreffelijke training van de trainer P Smink De organisa tie was prima. Zondag 5 juni organiseert de afdeling Achterveld van de KPJ een voetbaltoer nooi te Achterveld. rtERVELD - Zondag werd de door ~BC Achterveld georganiseerde Szelrit verreden. Ondanks het -ie weer werd door 40 perso- deze rit deelgenomen De rit ie A- en B-klasse was uitgezet heren H. de Ridder en J. Lo- erwijl de rit voor de C-klasse (gezet door de heer G. G. van jk De ritten werden gecontro- door de heer W Hilverts. itslag was str.pt. 1 G. L den Haan, Nijkerk 122 2. H. v d Wetering, Achterveld 143 3. H. v.d Bos, Vreeland 180 B-klasse: 1 De Rooy, Nijkerk 135 2 A H van Druten, Achterveld 172 3 H W van Dijk, Achterveld 203 C-klasse: 1 H Lageny, Ede 71 2 M Zwartepoorte, Lunteren 74 3 Hoessen, Leusden 79 4 G J v.d Hoed, Leusden 109 Als Pietje een broertje of zusje gekregen heeft dan kan de familie en dan kunnen alle kennissen snel op de hoogte zijn van deze blijde gebeurtenis. Want u kunt uw geboorte kaartjes vlug en gemakkelijk bestellen bij de Finnmark 3. Leusden-C. Tel. 41495. U mag onze modellen- boeken thuis rustig eens doorkijken. Burgerlijke standen LEUSDEN - Geboren: 13 mei. Pieter Martijn de Vlieger /Waterhoen 11); 15 mei Ellen Margreet Buenk (Dodeweg 11). 16 mei: Catharina Antoma Maria Voskuilen (Hessenweg 323), 16 mei Huibert Floris Jan Heijting (Porfier 14). 16 mei Michiel Snoek (Gagelhof 25), 17 mei Maria Leonora Ruiter (Pr Beatrixlaan 18); 16 mei: Pauline Langenberg (Krooneend 19); 16 mei Maaike Langenberg (Krooneend 19), 3 mei te Amersfoort Saskia de Kruif /Ploegschaar 141; 4 mei te Amers foort: Robert Antonius Woerdman (Ha verland 1), 7 mei te Amersfoort: Jo- landa Schreuder /Brinkhorst 3); 10 mei te Amersfoort: Richard van den Broek (Vlasland 51). Ondertrouwd: 16 mei: Willem Koele - wijn (Bunschoten, Piet Heinstraat 8) en Maria Antonia van den Berg (Leus den, Wiggeruslaan 10); 16 mei: Hugo Reems (Leusden, Princenhoflaan 27) en Petronella Elisabeth Buist (Hilver sum, Van Heugellaan 6). Gehuwd: 18 mei T A. Kooloos en E M. van de Kletersteeg, 18 mei: F de Ridder en J. A M. Bransen; 18 mei; R. J. van Dijk en H. A. Blom; 18 mei: T. J Jeuring en J W. Jansen. SDEN-CENTRUM - Stralend was het vroeg in de ochtend emelvaartsdag Stilte en rust maar bij de Til was het gewei- ruk Oorzaak hiervan was het jjkse dauwtrappen dat ook nu door lamenlijke jeugdbewegingen ge beerd werd. r liefst 183 enthousiastelingen voor dag en dauw opgestaan een flink eind te gaan stappen. ~wtrapwandeling was bedoeld als r 'ge wandelpuzzeltocht maarle- Jbij verschillende deelnemers toch *at moeilijkheden op, doordat jt goed of te vlug gelezen werd. Jiten yerschillende deelnemers ^ting Stoutenburg Hoevelaken of rid, wat bepaald niet de bedoe- r Enkelen hadden dit tijdig in de gaten en konden door terug te gaan de tocht toch nog goed uitlopen De wandeling ging van Leusden-C naar Leusden-Z., waar ook een ad dertje onder het gras zat. Via de Tabaksteeg en het industrieterrein be reikte men het landgoed ,,de Boom" waar de koffiewagen klaarstond Dat kopje koffie gaf de deelnemers weer nieuwe moed, wand vol enthousiasme begon men aan de laatste etappe. In het landgoed ,,de Boom" moest men vooral goed op het puzzelen letten, want door het geweldige natuurschoon zou dit zowat vergeten worden Na het verlaten van de bospaden ging het via de spoorlijn naar de Leusbroekerweg en Liniedijk. Aan de Langesteeg was een opvangpunt, waar uit men naar de Til vervoerd werd SDEN - De Nederlandse Bond i Plattelandsvrouwen afdeling Centrum hield dinsdag 17 mei zrilige modeshow in ..Groot :rst" al was druk bezet, duidelijk niet leden van de NBP maar ook in- es en leden van de afdeling n-Zuid. Verheugend was dat ook f heren een kijkje kwamen [ttien dames toonden hun zelfge- r® Ceding en werden daarin bijge- JOOr zeven kinderen of kleinkin- die z.oals altijd weer de (how stalen De getoonde kleding was voorname lijk zomers. Leuke zonnejurkjes werden geshowd maar ook de wat gekledere dingen kregen de aandacht. Mevrouw M. Bakker-Koldijk zorgde met veel elan voor de aankondigingen en het deskun dig commentaar Na de pauze toonden een aantal dames hun maaksels voor het feest van Leusden 1200. De aanwezigen waren erg enthousiast. Tot slot kwam de feest kleding om het hoekje kijken met als afsluiting natuurlijk een leuk bruidje dat het deze avond helaas zonder echtge noot moest redden Over het geheel genomen was het een bijzonder geslaagde show, waarbij vooral opviel hoe voordelig de kosten werden meestal genoemd) men met een beetje handigheid erg leuke kleding kan maken. Beeld uit de wedstrijd van Pon in het zomeravondvoetbaltoernooi. Een stuk of wat doorzetters besloten echter ook het laatste stuk te lopen Moe maar voldaan kwam men in de Til aan en daar werd gezellig nage- babbeld over de belevenissen tijdens de tocht en vooral over de vergissingen die men gemaakt had. Velen gebruikten ook het ontbijt dat in de Til te ver krijgen was De uitzetters en organisatoren kun nen zeker terug zien op een zeer ge slaagde ochtend, die voor herhaling vatbaar is. Wellicht zou men nog meer de nadruk moeten leggen op de re creatieve kant zodat er geen deel nemers in de fout gaan Natuurlijk is het leuk als het wed strijdelement blijft, zoals ook nu het geval was. Als besten kwamen uit de bus Riet Greefhorst en Lida v. d Hengel De tweede prijs ging naar de familie De Ridder Derde prijs de familie v d Lagenmaat, vierde prijs de groep Brouwer; 5e en 6e prijs familie v d Veen en familie Pook, 7e prijs Grootendorst-Nimmerdor ,,ue Hohorst" deed ook met een aantal groepen mee. Best geplaatste hiervan was de groep ,,de Hippies", o.l.v Kupper ERVELD - Door bet Joogereo- Acbterveld wts op Hemel- d»uw,r«Plocbt per flets J"*- De sUrt «as tussen W uur. Niet minder dan "s um«n «O dete tocht deel. «"record. ZIJ reden een mooie 's uitgeaet door PtetNoort- man, Frans van Dalen en Henri Scbou ten, geheel uit. Er waren geen uitvallers. De jongste deelneemster was de 8-jarige Simone van Wieringen en de oudste de 62- jarige G Wijntjes De toch ging via Moorst naar De Mof, langs de Grift en Trekerweg naar Aart Jansen. Van daar via de Zuiderweg, Kol, van Rooijenweg, Doornseweg en Dodeweg naar Don Bosco. In de daar door Don Bosco gratis ter beschikking gestelde I kantine was een koffiestop. Daarna ging de tocht binnendoor via Leusden naar Achterveld Het was een heel mooie rit. Iedere deelnemer genoot volop. LEUSDEN-C. - De Openbare scholen de Wegwijzer en de Hobbit houden op 4 juni a.s. weer een oud papier actie. Ze staan met een container op het par keerterrein bij de bejaardenwoningen aan de Asschatterweg en wei van 8 tot 12 uur (niet later). Iedereen is welkom met kranten, tijdschriften e.d ACHTERVELD - Vorige week wer den door een aantal leerlingen van drie basisscholen uit Achterveld type examen gedaan Van de aan dit examen deelnemende leerlingen die hun op leiding hebben gehad bij het Instituut Seegers te Achterveld, werd slechts één leerling afgewezen. De geslaagden zijn St. Josephschool: Dorien van Burg steden, Johan van den Hengel; Inge Janssen; Adrian Noortman; Freddy van der Pol en Marjan Schouten. Onze Wereld: Karin van de Brinkhof. Anja van Burgsteden; André van Dijk, William Kok en Gemma Tolboom. Christelijke school: Rina Lokhorst en Els Zwarts. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) PAD VERBREDEN Op de eerste plaats mijn waardering, dat in Leusden alles er zo goed ver zorgd uitziet Ook wordt er nog weer extra aandacht besteed aan het tegel pad langs de Hamersveldseweg. Toch wil ik uw aandacht vestigen op het tegelpad van de Noorderinslag tot aan de Landweg, een zeer druk pad i.v.m. i in de nabijheid gelegen winkels, (slij- i terij en bakkerij v. d Hengel, W. J. v. d Berg), scholen en de R.K. Kerk. Vooral op de marktdag is het hier zeer druk. Komende van de Noorder inslag heeft bovengenoemd pad een re delijke breedte. het wordt echter steeds j smaller en een eind verderop is de i breedte zelfs gehalveerd. Het zou in I ieders belang zijn, als dit pad over de gehele lengte voldoende breed zou zijn. In overleg met de grondeigena- ren is er misschien wel het één en ander te regelen, zodat het smalle i stuk verbreed kan worden. R van Eijden, Gertrudeshof 48 C, Leusden/C. LEUSDEN/CENTRUM - Op maandag 16 mei speelde Pon Voorwaarts 2 op eigen terrein de zomeravond-compe titiewedstrijd tegen DHV Sport 2. Het werd een eentonig schouwspel met de Volkswagenploeg in de schuttersrol. Midvoor Cees Hoekstra scoorde met een enorme knal al snel de openings treffer, waarna doelpunten van André Appels, Rob Mouw en Dick van Daal volgden. Na de wisseling van speel veld rondde Bram van Hoorn een goe de voorzet van Cees Hoekstra met een schitterende kopbal af en Cees nam onmiddellijk hierna de zesde tref fer voor zijn rekening Aanvoerder Nico Vedder deed ook nog een duit in het zakje, vooraleer DHV tegen kon scoren. In de slotfase zorgde Ton ten Pierik eerst nog voor 8-1, waarna iemand van Dwars enz. de eindstand op 8-2 bepaalde. Twee dagen later liet scheidsrech ter D. van Kooij op het Pon-terrein in de wedstrijd Pon Voorwaarts 1 - Brons- werk door de gasten opnieuw de bal door de gasten aan het rollen brengen. De Bronswerkers ontketenden direkt een fel offensief, dat de gehele eerste helft aanhield Voor elke meter grond werd gevochten, maar de Voorwaart- sen hielden lang stand. Net voorde rust werd het toch nog 0-1. Na de hervatting had Pon de wind tegen. De thuisclub kreeg het moeilijk en na een kwartier profiteerde de Bronswerkrechtsbuiten van een mis verstand in de Leusdense achterhoede, hetgeen resulteerde in 0-2. Vlak voor tijd kon Rob Mouw uit een goed geno men vrije trap van Ron van Ooyen de eindstand op 1-2 bepalen. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 2 juni a.s. houdt Amnesty Interna tional weer een schrijfavond in de bibliotheek aan de Hamersveldseweg. Het gaat op deze avond om mensen die gevangen gehouden worden, omdat hun opvattingen en/of geloofsovertui ging niet overeen stemmen met die van de heersende autoriteiten van een land Vaak worden zij om die reden zonder vorm van proces gevangen ge zet en gemarteld, terwijl zij zelf nooit enige vorm van geweld hebben ge bruikt. Door middel van dezeschrijfavonden probeert Amnesty International de aan dacht van de overheden voor een be paald land op met namen genoemde gevangenen te vestigen, in de hoop dat de zaak in het voordeel van de gevangenen ^al eindigen. In de brie ven doet men bij de autoriteiten van een land een beroep op naleving van de Universele Verklaring van de Rech ten van de mens en pleit men voor vrijlating van de gevangenen. Donderdag 2 juni wordt geschreven naar de overheden van Zuid-Afrika Taiwan en de Sovjet-Unie Tevens wordt deze avond de aan dacht gevestigd op ,,De verdwenen gevangenen in Chili", door het schrij ven van brieven naar Chileense auto riteiten, met het verzoek de ver blijfplaats van de verdwenen gevan genen bekend te maken. Tijdens de schrijfavond, die in de vergaderruimte achterin de bibliotheek wordt gehouden, liggen voorbeeldbrie ven klaar, die overgeschreven kunnen worden Praktische zaken als pen, papier en postzegels zijn aanwezig Ook kan men er terecht voor nadere informatie over de aktiviteiten van Amnesty International. Iedereen is van harte welkom op donderdag 2 juni a.s. van 19 00 uur tot 21.00 uur in de bibliotheek aan de Hamersveldseweg. Na in de Leusder Krant van 18 mei uw stukje over geluidshinder van vliegtuigen" en het Milieu-journaal" gelezen te hebben, wil ik het volgende toch eens kwijt. In het Milieu-journaal van alles overleefmilieu, etc maar niet m.n. over geluidshinder van vlieg tuigen. Politieke partijen schijnen hier geen last van te hebben. In (eerdere) stukjes in uw krant schrijft u, dat de woonkernen zoveel mogelijk ontzien zullen worden. Dit ontzien" houdt dan tevens in, dat helicopters rondjes draaien boven Ach terveld en Leusden. De aanvliegroute ligt precies over de (nieuwe) wijk Barneveld-zuid, bijna over Achterveld en over de (nieuwe) wijk Groenhouten. Weet Soesterberg nog niet, dat deze wijken ook al bewoond zijn? Als volsla gen leek op het gebied van vliegtuigen, kan ik me niet voorstellen, dat deze zeer wendbare machines niet tussen Leusden/centrum en Leusden/zuid kun nen vliegen. En als dit omwille van de veiligheid niet zou kunnen .?InWest- Duitsland zijn er in de loop der jaren 190 neergestort, dus hoe meer mensen er in een vaste aanvliegroute wonen, des te meer risico Iedereen, die mij deze vreemde toe stand uit kan leggen (liefst als ingezon den brief), nodig ik hierbij uit, dit te doen R. Pater Landweg 7 Leusden. ACHTERVELD - Maandag 16 mei vond op de Jan van Arkelweg ter hoogte van het kruispunt met de Walter van Amersfoortstraat een aanrijding plaats tussen een automobilist en een fietser. De 10-jarige G. V uit Achterveld reed met zijn fiets over de Jan van Arkel weg Hij werd ingehaald door een per sonenauto die linksaf de W van Amers foortstraat in moest. Deze auto moest wachten voor een hem tegemoetkomen de personenauto, bestuurd door me vrouw S uit Barneveld. De lOjarige jongen kwam plotseling achter de auto vandaan die hem even tevoren had in gehaald en stak zo de weg over De tegemoetkomende personenauto kon de jongen niet meer ontwijken Hij werd door de auto gegrepen Een dubbele beenbreuk bij de jongen was het gevolg Zijn fiets werd aan de voorzijde ver nield Hij werd overgebracht naar een ziekenhuis en zal daar vermoedelijk zes weken moeten blijven. De auto had geen schade. ACHTERVELD Zondag 15 mei werd de heer G. F. van Dijk, wonende aan de Hessenweg 65 jaar De heer Van Dijk, die 33 jaar bij de Coöperatie had gewerkt, kon vanaf die dag van een welverdiende rust gaan ge nieten. Toen hij die morgen echter uit zijn woning kwam, keek hij wel even verbaasd De buren hadden voor een volkomen verrassing gezorgd Daar de heer Van Dijk aan de zeer drukke Hes senweg woont, was er een verkeersbord geplaatst met als waarschuwing ,65- plusser" Voor zijn woning was tevens een voetgangersoversteekplaats ge- gebracht Dit was om hem veilig naar de overkant van de weg te brengen waar de buren bij de inrit van de boer derij van Van Hoven èen bankje voor de 65 jarige hadden geplaatst. Van zijn verwondering bekomen kon de heer Van Dijk er toch om lachen en werd de grap zeer door hem gewaar deerd LEUSDEN/CENTRUM Marcuskerk- 9.00 u.: ds Koomans, Herv 10.30 u.. ds. Kelder, Ger.; 18.30 u ds. Weernekers, Ger./ Herv. St. Jozefkerk, za. 19.00 u.; zo. 8.00 u., 9.30 u.. Hoogmis; 11.00 u, 18.30 u Lof LEUSDEN/ZUID Dorpskerk 10.00 u. ds. Weerne kers, Herv 18.30 u.: ds. Koo- man. Herv Huize Don Bosco za. 19.15 u.; zo 10.00 u. Hoogmis; 11.30 u. ACHTERVELD Ned. Herv Kerk- Zondag 29 mei, 9.00 uur: Ds. Van Dijk, Wouden berg. R.K. Kerk. Zaterdag 28 mei 19.00 u H Mis; zondag 29 mei, 8.30 u.: H Mis, 10.30 u Hoogmis. ACHTERVELD - Bij de Stichting Amivedi, tel. 03425-1554, werden de navolgende dieren als gevonden en ver mist opgegeven Gevonden: 18/5-1977 Grijs Cypers katertje met wit befje, witte neus en witte sok jes. ongeveer 10 weken oud, sterk vermagerd Is gevonden kruispunt Stoutenburgerlaan - Hessenweg Vermist: 13/5-1977 Grijs gestreepte kateiwit te bef en witte poten, gecastreerd, ongeveer 1 jaar oud, naam ,,Schaf- fie"; vermist omgeving Hooiland 15/5-1977 Bruine langharige teckel met bruine halsband, ongeveer 3 jaar oud reu. Vermist omgeving Bretagne 15/5-197'/: Zwarte kater met witte bef en vlek op neus, witte poten, onge veer 10 maanden oud, ..Nappie"; vermist ongeving Azuriet. 17/5-1977 Zwarte hond, bastaard bou vier, lang haar, lange staart, licht bruine halsband, reu, ongeveer 2 jaar oud, vermist ongeving Lapper- seweg. ACHTERVELD - Op Hemelvaarts dag waren Eric Schouten en Dick v. d. Burgwal zeer actief in de motorcross te Hapert (N B Eric reed daar zijn eerste wedstrijd als 500 cc senior en hij eindigde als 11e Bij de 500- junioren werd Dick keurig 3e, hetgeen betekent dat hij nu nog maar 9 puntjes al is van promotie nadr de senioren. ln de motorcross te Geffen (N .B werd Theo van Laar 6e bij de 125 cc-senioren en Jos Boutens 18e bij de 50 cc-junioren. A s. zondag rijden Dick in Schayk en Eric en Jos in het Limburgse Horst Op 2e Pinksterdag wordt door de NCC in Nijkerk een cross georganiseerd Lekker dichtbij en een mooie gelegenheid om eens naar dat motorgeweld te gaan kijken. Om 11 00 uur beginnen de trainings ronden en om 13 00 uur de wedstrij den. LUCHTMONSTERS MEN IS zich wel terdege bewust van de dreiging die uitgaat van verontreini gende deeltjes in de lucht. Om op alles en nog wat bedacht te zijn wil men pre cies de verdeling weten van milieu schadelijke gassen in de atmosfeer boven gebieden van de Atlantische oceaan en boven Noord- en Zuid- Amenka. De eerste metingen zijn reeds verricht. Met behulp van talrijke aan boord van vliegtuigen zich bevindende meetapparaten heeft men op hoogten tussen 200 en 1300 m het gehalte van de lucht aan waterstof, koolmonoxide (ko lendamp), kooldioxide (koolzuurgas) en ozon (een zeer aktieve vorm van zuurstof) bepaard. Verder werden regel matig luchtmonsters genomen om het gehalte aan distikstofoxiden, methaan (moerasgas) en kwik vast te stellen. In twee maanden tijd heeft men meer dan 14000 gegevens verzameld. De uitwer king en analyse ervan zal zeer zeker enige maanden in beslag nemen. De uit komsten zullen niet alleen een samen hangend en gesloten profiel van de gas- verdeling in de atmosfeer leveren, maar ook aanwijzingen voor herkomst, kring loop en afbraakmechanismen van de verschillendej*assen b.v. door fotoche- mische (m b.v zonlicht) realties van de schadelijke substanties in de lucht. Het is niet uitgesloten, dat men straks het zelfde onderzoek uitbreidt tot de stra tosfeer. MUONEN Een mysterie voor kemnatuurkundigen is het radioakbef uiteenvallen (desintegratie noemen we dat) van een eigenaardig atoom- kerndceltje, het K-zero-long (Kl°) meson. Bij zo'n de sintegratie kan het hele verloop in een Wüson-kamer worden gefotografeerd. Op de foto zien we dan de banen afgebeeld, niet alle van het meson of welk ander kerndeeltje ook, maar eveneens van de brokstukken als resul taat van de desintegratie of van het verval Volgens de fundamentele wet van het behoud der energie en stof moet de hoeveelheid energie van de brokstukken gelijk zijn aan die van het oorspronkelijke deeltje. En inderdaad voldoen alle desintegraties aan die wet. Maar wonderlijk genoeg niet het Kl° meson. Dit deeltje behoort uiteen te vallen in twee muonen (elk met een massa van ongeveer 200 elektronen, de kleinste eenheid met negatieve lading) maar doet het niet altijd ln 11 van de miljard gevallen ziet men op de foto de banen van de twee muonen. In de rest der gevallen niet. Het is alsof de muonen ineens ophouden te bestaan, d.w.z. plotseling verdwijnen zonder maar een enkel spoortje achter te laten. Dit is kort geleden weer vastgesteld door Ca- rithers van het CERN Waar zijn de muonen dan gebleven? Misschien wel in de andere ruimte, in het gebied van de parallelle wereld. ACHTERVELD - Op zondag 29 mei zal de bibliotheek te Achterveld in verband met Eerste Pinksterdag ge sloten zijn. Eerste Pinksterdag dus geen boeken ruilen. VERLOREN EN GEVONDEN ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld, tel. 03425-1657, is als ver mist opgegeven- een groen gekleurde herenfiets LEUSDEN HUISARTSEN: Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, dus voor de praktijken van: Binkhorst, Boersema/Koch. Lantinkg- Verhage. Van Nieuwkerk, Den Toom. neemt dit weekend waar; ARTS dr. J H. Lantink Burg de Beaufortweg 61 Leusden-C. tel 033-41210 VOOR SPOEDGEVALLEN: Spreekuur: zaterdag- en zondagmid dag om 14.00 uur Visites graag voor 10 00 uur 's morgens aanvragen. De dienst geldt van vrijdag 18.00 uur tot maandagmorgen 8 00 uur APOTHEEK: Apotheek Leusden, Torenakkerweg, winkelcentrum Rozendaal, geopend van maandag t/m vrijdag van 8.30- 18.00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19 30- 20 00 uur Op zaterdag en zondag geopend van 14.00-14.30 uur en van 17.30-18 00 uur. WIJKVERPLEGING zr. Ter Beek Klaverland 40 tel 033-40404 In de week volgend op dit weekend heeft zr Ter Beek avonddienst bgg tel 033-40818 VERLOSKUNDIGE Mevr Thuis-Paulussen Kon Wilhelminalaan 18 Amersfoort tel. 033-10886 b.g.g tel 22000

Leusder Krant | 1977 | | pagina 9