porthal lijkt overbodige luxe KPJ-stratenloop Leusden 1200 Werkgroep Sport ontvouwde sport-en spelplannen 1200 Leusden 1200 - EN BELEIDSPLAN JNSV00RZIENINGEN (2) Bestuur crossclub uitgebreid Roda '46 - PLAATSELIJK NIÉUWS VRIJDAG 3 JUN11977 11 Afd. Junioren: Toernooi Veense Boys: Roda '46 Al 3e Toernooi Veense Boys: Roda'46 BI 3e Toernooi Veense Boys: Roda'46 B2 4e Toernooi Hoevelaken: Roda '46 C3 3e Toernooi Hoevelaken: Roda '46 C4 le Afd. Junioren: Toernooi bij Achterveld voor: Roda'46 Al 12.30 Roda'46 B3 11.45 Roda '46 C6 8.00 Roda *46 C4 8.00 Roda '46 C3 8.00 Toernooi bij Spakenburg voor: Roda '46 BI 8.00 Roda '46 C2 8.00 Roda'46 Cl 8.00 Afmelden junioren vrijdag avonds tus sen 19.00-20.00 uur, tel. nr. 033-44100. Vrydag 3 juni 19.00 uur: snelschaak- tournooi s.v. Leusden in de Roda-canti- ne op het Buiningpark Zaterdag 4 juni 14.00 uur: start 1500 m. prestatieloop bij het gemeentehuis. Om 14.30 uur start 3000 m. en om 15.00 uur start 1500 m. Zondag 5 juni van 13.00 tot 17.00 uur: sportontmoeting Don Bosco Leusden- Rijswijk. Zondag 5 juni van 13.00 tot 14.30 uur: start fietstocht Leusden 1200 kruispunt Assachtterweg/Middenweg. Organisatie Sportieve Recreatie 1977. Maandag 6 juni 19.00 uur:zomeravond- voetbal G.A. '70 - Pon 2 op het Pon -complex a d. Bavoortseweg. Maandag 6 juni 20.30 tot 22.30 uur: zeskamp Leusden 1200 a.d. Noorderin slag. Dinsdag 7 juni 19.00 tot 22.00 uur: paarden- en ponyshow Leusden 1200 a.d. Smoussesteeg. Woensdag 8 juni 20.00 tot 20.45 nor: politiehondenshow Leusden 1200 a.d. Noorderinslag. Donderdag 9 juni 9.00 tot 16.00 unr: schoolsportdag Leusden 1200 op het Burg. Buiningpark. Donderdag 9 Juni 19.00 uur: zomera vondvoetbal Pon 1 - Polynorm op hét Pon - terrein a.d. Bavoortseweg. Donderdag 9 juni 19.00 tot 21.30 our: sport en spel Leusden 1200 op het Burg. Buiningpark. Vrijdag 10 Juni 9.00 tot 16.00 uur: schoolsportdag (2) Leusden 1200 op het Burg. Buiningpaerk. Vrijdag 12 juni 19.00 tot 21.30 uur: sport en spel Leusden 1200 op het Bui- ninkpark, Leusden -C en op het Ker stensportpark Achterveld. kan buiten geschieden, maar prestatievolleybal hoort in een sporthal thuis. LEUSDEN-CENTRUM.. Wy ontvingen een overzicht van de plannen, die de werkgroep sport van de stichting Leus den 1200 in de fees twee k gaat uitvoeren. Op hier en daar een kleinigheidje na is het draaiboek volledig. Er staat ons heel wat te wachten. De werkgroep sport heeft de supervisie over het geheel. Deze is samengesteld uit vertegenwoordigers \an de Sportstichting Leusden en van daarby aangesloten sportverenigingen. De algemene leiding in Leusden [Cen trum en Zuid] ligt in handen van de heren A.G.R. Bakker en A. Grit. In Achterveld voert de heer A. Wessels het opperbevel. LEUSDEN Door de KPJ-Leusden wordt zaterdag 4 juni een grote stratenloop door Leus- den-Centrum georganiseerd onder auspi ciën van Leusden 1200. Het startschot lost wethouder van sportzaken G. van Woudenberg. Het .eigen werk" van de werkgroep sport vangt donderdagavond 9juni om 19.00 uur aan. Dan komen 13 Leusdense sportclubs (tafeltennisclub Leusden, korfbalclub Antilopen, ijsver- eniging Zwanenburg, lawntennisvereni- ging Leusden, schaakvereniging Leus - den, badmintonclub Leusden, de biljart vereniging Leusden en ,,75", alsmede v.v.l.o.s. Impala, schietvereniging Leus den, mixed hockeyclub Leusden, voet balvereniging Roda '46 en zwemclub de Haaien) en de KPJ-Leusden op de ga zons rond het Leusdense zwembad op het Burg. Buiningpark in actie met een groot aantal spelletjes, geënt op de des betreffende takken van sport. Iedereen vanaf de leeftijd van 6 jaar kan daaraan meedoen (kosteloos) en hoe meer deelnemers des te beter. Het gaat bepaald niet om sportieve prestaties in de ware zin van het woord, maar veeleer om het meedoen. Voor elk onderdeel wordt een stempel gegeven en minimaal 8 stempels geven recht op een erelint. De sportclubs en de stichting „Sportieve Recreatie 1977" leveren de spelattribu- ten. Alleen de deelnemers aan het rol schaatsen en de leden van zwemclub de Haaien moeten zelf zorgen voor rol schaatsen resp. zwemkleding. Voor de rest is gemakkelijk sportkleding en dito schoeisel voldoende. 'De echte Karei de Grote opent sport en spel met klein gevolg en veel tam tam om 19.00 uur. Tussen 21.30 en 22.00 uur wordt het einde van de eerste reeks spelletjes ver wacht. Onder voorbehoud wordt gemeld dat daarna een demonstratie handboog schieten wordt gegeven door het para- Olympische team van de Nederlandse Invaliden Sportbond met medewerking van de handboogschietvereniging Cen taur uit Amersfoort. Vrijdagavond van 19.00 tot 21.30 uur en zaterdagmorgen van 9.00 tot 11.30 uur gaat sport en spel verder.. Het is beslist niet nodig (liever niet zelfs) dat iedereen donderdag reeds komt inschrijven en meteen alle sportstands afwerkt. U heeft ook vrijdag en zaterdag daarvoor alle tijd. U mag uw „sportieve prestaties" zelf verdelen over de drie dagen. Vrij dagavond na de spelletjes kunt u van 21.15 tot 21.45 uur een teakwondo-de- monstratie bijwonen en zaterdagmorgen van 11.30 tot 12.30 uur wordt een wors- teldemonstratie gegeven. De Utrechtse worstelclub de Halter verzorgt dit on derdeel. OUD ORANJE Om 14.00 uur vertrekt de grote optocht door Leusden en daaraan doen ook weer bijna al onze sportverenigingen mee. Om 26.30 uur wordt iedereen weer op het Buiningpark verwacht, want dan Ondanks deze poging komt er in Achterveld geen zwembad. begint op het Roda hoofdveld de voet balwedstrijd van Oud Oranje tegen de Leusden-Achterveld-combinatie. Het oud-Nederlands elftal wordt samenge - steld uit Sjaakie Swart, Theo van Dui- venbode, Klaas Nuninga en Piet Ou deland van Ajax, Coen Moulijn, Henk Schouten en Frans Bouwmeester van Feyenoord, Roel Wiersma, Daan Schrij vers en Peter Kemper van PSV, Tin us Bosselaar (Sparta), Piet Lagarda en Wil lem de Vries (Twente). Het „L.A.C." team wordt gevormd uit de navolgende selectie van de trainers Ruud Maas (ro- da-zondag). Martin Ruitenberg (Roda- zaterdag) en Hennie Baas (S.V. Achter veld). De Achterveldse hoofdklasser le vert Bertus Tolboom, Theo Kalshoven, Johan van Bekkum, C. Hoogland en Jan Kerkhof. Roda-zondag komt met Gert Osnabrugge, Dick van 't Klooster, Ton Tessels en Jan Pouw op de proppen en Roda-zaterdag met Rijk Rijnders, Fred de Smalen, Jan Lagerwey, Jaap de Haan en Ron van Ooyen. Gastspeler (als een geste t.o.v. de sponsor) is Theo Bouw heer. Er wordt 2 x 40 minuten gespeeld met een korte rust op het veld. Speaker en scheidsrechter zijn nog niet exact be kend, maar wel dat Mariska Weerstra uit naam van vorenbedoelde sponsor de aftrap verricht. De entreeprees voor deze wedstrijd is 1,- p.p. maar die geeft dan tevens recht op het kosteloos bijwonen van de om 18.30 uur beginnende rugby wedstrijd tussen de RC de Batauwers uit Culemborg en de RC Eemland uit A- mersfoort, die 2 x 35 minuten zal duren. ACHTERVELD Sport en spel wordt op vrijdagavond (19.00 tot 21.30 uur) en zaterdagmorgen (9.00 tot 11.30 uur) ook in Achterveld georganiseerd en wel met medewerking van de S.V. Achterveld, de LTB dfe Eemelaar, de S.V. Avanti, de ruiter- vereniging de Singels en de Tour de Junior. Ook hier medewerking van de KPJ en voor 8 stempels (die op beide dagen kunnen worden verzameld) een erelint. Vanaf 18.30 uur kunt u in Ach terveld (vrijdagavond) meedoen aan een fietstocht van circa 20 km in de om geving van het dorp. Deelname daaraan levert eveneens een stempel op. Aan het einde van de avond vindt nog een de monstratie plaats m,et (poilitie)honden door kringgroep de Speurder. Zaterdag wordt sport en spel -voortgezet van 9.00 tot 11.30 uur. De activiteiten in Achter veld vinden plaats op het Kerstenssport- park. Hoewel reeds de avond van te voren wordt begonnen, opent Karei de Grote het sportfeest zaterdagmorgen om 9.00 uur. Vanaf kwart over acht trekt DWS door het dorp om u op te halen en de gang naar het sportpark gemakke lijker te maken. Tenslotte de EHPO. Wij hopen natuurlijk, dat de dames en heren niets te doen zullen krijgen, maar tijdens sport en spel zullen de EHBO-"af delingen Achterveld en Leusden door lopend paraat zijn. LEUSDEN-CENTRUM.- Een van de eerste evenementen op sportgebied in de op 4 juni beginnende feestweek ter gele genheid van Leusdens 1200-jarige be staan is de prestatieloop vari de KPJ-af- deling Leusdën. Deze KPJ, bekend van de "3e zondag in j'apuari"^ komt zater dag a.s. uit met een extra-editie en wel in het hart van Leusden-Centrum. De stratenloop kent drie mogelijkheden: men kan meedoen aan de 1500, de 3000 of de 6000 meterwedstrijd. De 1500-me- terloop is bedoeld voor de jeugd t/m 14 jaar. Gestart wordt om 14.00 uur en de de Meent is praktisch geen uur meer vrij. LEUSDEN-CENTRUM.- Op de verle den week dinsdag in de Meent gehouden jaarvertgadering van de Croos Vereni ging Leusden stond de gaskraan weer helemaal open. Voorzitter Joh. van Wes terlaak kon weliswaar wat minder leden welkom heten dan bij een vorige gele genheid (in het seizoen wordt kennelijk liever gecrosst en gesleuteld dan verga derd) maar hij had nieuwtjes genoeg. Negatief moest hij (nog) zijn over het verkrijgen van een eigen oefencircuit, maar hij ziet op vrij korte termijn - mogelijk op de Vlasakkers - toch wel kansen. Vooral nu de krachten gebun deld zijn met de MSV Amersfoort en de NCC Nijkerk. De contributie werd verhoogd van 15,- tot 25.- per jaar, de aftredend maar herkiesbaar zijnde bestuursleden G. Wallet (secretaris) en S. Venrooy kregen een nieuw ambtsperiode en Siem Kaan en Bertus Kroon versterkten de CVL-bestuur tot 7 man. Ook dit jaar organiseert de CVL twee wedstrijden. Op 19 juni in Leusden en op 3 september te Amersfoort. De Leusdense grasbaan race wordt wederom op het circuit aan de Smoussesteeg gehouden (toegang via de Hamersveldseweg) en begint om 14.00 ur. De dan te houden wedstrijd in de junioren special-klasse geldt als voor selectie voor het Nederlandse kampioen schap en die in de track-klasse als één der ritten om de nationale titel. De wed strijden vinden plaats onder auspiciën van de KNMV en de GMB. kort zijn natuurlijk erg leuk (en niet overbodig) maar er zijn nog wel meer mogelijkheden zoals bijvoorbeeld een (desnoods ondergrondse) bioscoop, een schouwburg- of toneelzaal, kegelbanen, tentoonstellings- of representatieruim ten en meer van die zaken. Tot slot nog een paar regels over de tennishal. Reeds in 1976 beoefende 940 Leusdenaren (ondanks lange wachtlijs ten bij de clubs) de tennissport. Inmid dels is in de gemeente een derde tennis club (met bijna 400 leden) opgericht en velen van hen willen ook "binnenshuis" spelen. Dat de overheid de voorkeur geeft aan een particulier geëxploiteerde tennishal is niet erg, omdat er van die zijde voldoende belangstelling is. Wel prettig zou zijn, als de gegadigde(n) hiervoor met spoed aan een lapje grond (zbu(deo) kuónen U-orden geholpen. Wij sluifen d6 a^t^!a;^èh16Vè^'Ftet, tliêfnè sport uit het "Beleidsplan Welzijnsvoor zieningen 1977-1981" graag af met de overtuiging, dat de gemeentelijke over heid (mogelijk toch verrast door de zeer snelle groei van Leusden) niet alleen alle Het clubhuis van LTV de Eemelaar (inmiddels veel te klein) wordt binnenkort aanmerkelijk uitgebreid. begrip heeft voor de grote problemen op sportgebied hier ter plaatse, maar dat men bij de oplossing daarvan sterk af hankelijk is van externe factoren. Zeer veel is de laatste jaren reeds tot stand gebracht en het overige zal met geduld en overleg ook wel goed komen. Zo niet vandaag, dan morgen of overmorgen. inschrijfkosten bedragen 0,50 p.p. (li- miettijd 20 minuten). Iedereen, die ou der is dan 14 jaar, kan kiezen of hij/zij 3000 dan wel 6000 meter wil lopen. De 300-meterlopers vertrekken om 14.30 uur (limiettijd 30 minuten) en zij die, aan de 6000-meterwedstrijd meedoen, gaan om 15.00 uur van start (limiet 50 minuten). De deelnamekosten voor de laatste twee mogelijkheden bedragen 1,- p.p. Inschrijven kunt u vanaf 13.00 uur in het "oude" gemeentehuis aan de Burg de Beaufortwcg te Leusden-C. Het parcours gaat voor een deel over verhar de wegen. Daarom wordt afgeraden op spikes te lopen. Voorts is het om tech nische redenen niet mogelijk om voor een goede kleedaccommodatie te zor - gen. De organisatoren van deze straten loop. het bekende KGB-trio van de Leusdense KPJ (Kees Leyenaar, Gerard van 't Klooster en Bertus Kok) verzoe ken de deelnemers, daarmee rekening te willen houden. Iedereen, die de presta tieloop binnen de voor het desbetref fende onderdeel gestelde limiet, ont - vangt aan de finish een fraaie herin nering. PARCOURS De prestatielopen over 1500 meter (lx) en 3000 meter (2x) gaan over het navol gende parcours: start bij het gemeente huis, Burg. de Beaufortweg richting A- mersfoort, voorbij Princenhoflaan links af door het park naar de Bavoortseweg, deze oversteken en via de Ganzeweilaan naar het halfverhardc pad langs de Noorderinslag, linksaf idem langs de Rossenberglaan, rechtsaf Bavoortseweg, linksaf Ansfriduslaan, rechtsaf Rozen- daallaan, linksaf Hamersveldseweg naar de finish bij het gemeentehuis. De 5000- meterlopers volgen het parcours start bij het gemeentehuis. Burg. de Beaufort laan richting Amersfoort, rechtsaf Ber- kcnlaan, links door het park naar de Larikslaan en via de Kastanjelaan naar de Burg. de Beaufortweg, door het park langs Lisidunahof naar de Bavoortseweg en verder volgens de voorgaande route. Dit traject dient tweemaal te worden af gelegd. Gerekend wordt op goed weer en een enorm aantal deelnemers. :hoeve van de binnensporten is akelijk gedacht aan de bouw van gymnastieklokalen in relatie met derwijs in de lichamelijke opvoe- p de Leusdense scholen. Volgens gemaakte prognoses zullen in de 978-1982 in het gebied van de 2e eusdcn-Centrum vier nieuwe gebouwen worden gesticht (daar- igelijk nog 1 of 2). Boven het p aantal zijn daartoe in ieder geval we gymzalen nodig. Qua grond- rlak biedt een sporthal voor het rijs in de lichamelijke opvoeding [de mogelijkheden als twee gym- Daar tegenover staat dat een d in de exploitatiesfeer belangrijk r is De vraag, of zo'n sporthal aeel haalbaar is, laat zich thans leer uitsluitend beantwoorden aan [nd van bepaalde getalsnormen, t aangaat zijn die normen in zeer 'tijd naar beneden gegaan. Een iar geleden was het nog zo. dat er thai moest zijn 'op 75.000 inwo- 'at getal is gezakt via 50.000 naar en er zijn al plaatsen met minder •.000inwoners mèt een sporthal. juden ons kunnen vergissen, maar toon van het onlangs lege (nog) lenen welzijnsboekwerk is af te lei- Mat het Leusdense college (nog) Bziet in een sporthal. Op pagina |taat namelijk, dat volgens een ■einde sportnota per 1 jan. 1976 DEN CENTRUM.- Voor wy ons D op de plannen inzake een ten- >o een sporthal eerst even een pegels over zwembadaccommodatie Het Beleidsplan Weizynsvoorzie sis daarover kort van stof. Het itbad is in de loop van dit jaar in sre verbeterd, dat de eerste 5 jaar jrole technische problemen zullen in. In 1982 zullen waarschyniyk (en worden gevraagd voor de tota- lieuwing van het bad. Er bestaan Herwegingen om in de toekomst de gemeente zwembadaccom- ies te stichten. In het kader van iota is verder geen aandacht ge- ken aan de exploitatie van het »d. Enerzijds omdat hier het ac- hoofdzaak ligt op de recreatie, iderwys en de volkgezondheid, lijds wordt overwogen om een af- riyke nota over de zwembadex - lie uit te brengen. voor vier met name genoemde zaalspor ten (en dat zijn dan zaalhandbal, micro korfbal, volleybal en badminton) al sprake zou zijn van een zodanig aantal wedstrijd- en trainingsuren, dat een sporthal buiten de schooluren volledig bezet zou zijn, maar dat daarvan in werkelijkheid niets is gebleken, want een jaar later 1 jan. 1977) blijkt er voor geen enkele zaalsport een nijpend tekort aan zaalruimte te zijn, behoudens dan voor micro-korfbal en zaalhandbal, daar die sporten uitsluitend in een sporthal kun nen worden beoefend. Wij zijn zo vrij om het met deze stelling niet eens te zijn. Probeer in het seizoen maar eens een extra.uurtje te krijgen. 'iV/.t W Ciipl^ I 'i Meerdere clubs hebben ellenlange wachtlijsten vanwege tekort aan speel tijd. Voorts moet Avanti haar volleybal- thuiswedstrijden in Amersfoort spelen en is er geen enkele reële mogelijkheid tot het spelen van zaalhockey en/of zaal voetbal. F.C. Opstelten en de Stetboys moeten hun competitiewedstrijden in de KNVB-sporthal te Zeist spelen en Pon heeft onderdak in Nijkerk en Ermelo. Dat er geen nijpend tekort aan zaal- ruimte is, is bezijden de realiteit. Boven dien is uit diverse onderzoeken in den lande gebleken, dat de belangstelling voor zaalsporten enorm toeneemt, voor al in die plaatsen waar men wel over een sporthal kan beschikken. De vrees, dat een sporthal in Leusden van invloed zal zijn op de bezettings graad van de gymzalen, is maar betrek kelijk. De differentiatie in de gebrui kersvergoedingen houden de "kleine" zaalsporten wel in de bestaande gele genheden. Bovendien is het niet logisch dat de zaalsporters, die meer ruimte nodig hebben voor hun tak van sport, hun heil moeten zoeken buiten de ge meente. waar de ruimte evenmin onbe perkt is. Leusden heeft beslist een sport hal nodig en die mag best wat eenvoudi ger van opz<et zijn dat het bijna 3.000.000." kostende alternatieve voorbeeld in de welzijnsnota (grond BTW f 425.000.--. bouwkosten 2.200.000,-- en 100.000,- aan inrich tingskosten). De gedachten aan een bdwjingcentrum ter overbrugging van het «xploitatiete-

Leusder Krant | 1977 | | pagina 11