O* Impala-volleyballers voor apartheid Drukte in het zwembad Sportdag op drie Leusdense scholen STORTTE* QDEE OMNMfcOï Laatste zaalwedstrijd Pon Voorwaarts Vanavond snelschaak in Roda-kantine Roda-Veteranen kampi S PORT C URSItt Volleybal- instuif- avonden Impala Beleidsnota V LEUSDER KRANT-SPORT VRIJDAG 3 JUN11977 leosden-CENTRUM.- De overgrote meerderheid van de circa 35 aanwezigen op de algemene ledenvergadering van Impala's volleybalsectie heeft donderdag avond in boerderij Hakhorst de wens uitgesproken om als een zelfstandgie club haar weg in de Leusdense sport wereld te zoeken. In verband met de binnenkort van kracht wordende nieuwe verenigingswetgeving waren er voor de LEUSDEN.- Door het grote enthousias me van de zeer grote opkomst van de vorig jaar gehouden instuifavonden, meende Impala volleybal ook dit jaar zijn deuren te moeten openen voor ent housiaste mensen die ook in hun vakan tie graag een balletje willen slaan. De instuifavonden zijn voor leden, maar vooral ook voor niet-leden, die op deze wijze de gezellige volleybalsfeer van Im pala kunnen proeven. Er wordt gewoon gezellig met elkaar gevolleyd. Of je 't nu goed kunt of niet, als je maar in bewe ging bent. Tijden: Men heeft twee avonden per week ruimte voor dit evenement: maandagavond en vrijdagavond, allebei van 19.00 tot 22.00 uur in de sporthal De Meent in Groenhouten. Er wordt gestart op maandagavond 20 juni en op vrijdagavond 24 juni. De in stuifavonden gaan door tot augustus. Impala zal cr voor zorgen dat er op elke instuifavond iemand qanwezig is die de gapg. van zaken kent. volleyballers twee mogelijkheden. De eerste was het prijsgeven van de thans bestaande grote mate van zelfstandig heid binnen het verband van de v.v.l.o.s. Impala [met secties gymnastiek, volley bal en handbal] en de tweede "apart heid". De volleybalsectie zal het Impala hoofdbestuur binnenkort het voorstel doen om de multi-vereniging op te hef fen en in plaats daarvan afzonderlijke clubs in het leven te roepen. Of gym nastiek en handbal gezaraeLijk verder gaan bleef uiteraard buiten de discussie. Terwille van het voortbestaan van de met een cronisch begrotingstekort kam pende handbalselectie [iedereen moet zijn of haar sport kunnen blijven beoe fenen) zijn de volleyballers bereid tot een federatieve samenwerking. Zeer uitgebreid is gesproken over allerlei problemen, die het gevolg kunnen zijn van het zelfstandig optreden. Onover komelijke moeilijkheden worden niet ver wacht en bepaald niet wanneer de "a- partheid" op een democratische wijze tot stand komt.Links en rechts werd nog opgemerkt, dat de overige Impala-sec toren de afscheiding van de volleyballers mogelijk eerder zullen toejuichen dan betreuren. De binnenkort te verwachten bijzondere algemene ledenvergadering zal meer duidelijkheid kunnen brengen. Opmerkelijk in dit verband is, dat de voorlopige beslissing is genomen op een moment, waarop de volleyballers feite lijk zonder bestuur zitten. Penningmeester J. van Loenen is niet meer beschikbaar omdat hij inmiddels secretaris van "groot-Impala" is gewor den. Voorzitter P.A. van Roosendaal en secretaresse mevr. R. v.d. Doe waren periodiek aftreden en stelden zich om persoonlijke redenen niet herkiesbaar. Met nadruk werd gezegd, dat e.e.a. niet in verband stond met de vrijheidsge - dachten in de volleybalsectie. Inmiddels hebben voldoende leden zich bereid ver klaard de vacante funties te zullen gaan bekleden. Niet iedereen had evenwel kans gezien donderdagavond aanwezig te zijn. De vertrekkende bestuursleden zullen met hun candidaat-opvolgers de lopende zaken afhandelen totdat een nieuw bestuur is gevormd. De toch nog flink uitgelopen vergadering werd tegen 23.00 uur door interim voorzitter Van Roosendaal gesloten. LEUSDEN/CENTRUM - Wielrennen. Vanuit Achterveld werden wij attent ge maakt op het feit, dat de 6e etappe van Olympia's Tour door Nederland (de grootste meerdaagse Nederlandse wie lerwedstrijd voor amateurs) is gewonnen door Bart van Est uit het westbrabantse Dinteloord. Als 13- en als 14- jarige heeft Bart een jaar of wat geleden twee maal de Achterveldse Tour de Junior gewonnen. Hij kreeg daar de erenaam: kleine Keizer van Dinteloord! Nog een Tour de Junior-renner uit die tijd was Jos Lammertink uit Wierden, die in dezelfde 6e etappe als 3e finishte. Het Achterveldse wielerfestijn was toch wel een zeer goede leerschool .-M n* tiütMëteUfB9bqotarwlyss Voetbal. Roda 7 (beter bekend als de "oudjes van Jan den Hartog") heeft maandagmiddag de beslissingswedstrijd tegen VVZA 6 op het terrein van de Amersfoortse Boys met 3-0 gewonnen. Na zondag 4 werden de veteranen hier mee de 2e kampioen bij de Roda-senio- ren. Wielrennen. Trimmer Gerrit van Oos tende. nieuweling Peter Groenestein, ve teraan Gerrit Jetten (vóór de Leusdenaar Nico de Vries) en amateur Jan Sand- brink (met de Leusdenaar Dick Willi- genburg en de Hoevelaker Max de Vries als 2e en 3e) waren de winnaars van de RTC-Amersfoort avondrit met 48 deel nemers. Drie RTCA-renners hebben mooie resul taten geboekt tijdens de Pinksterdagen. Jan Sandbrink (Amersfoort) werd 3e in de Ronde van Arnhem, Wim Pater (Bar- neveld) werd 3e te Grave en Dick Willi- genburg (Leusden) kwam in Hengelo als 5e over de eindstreep. LEUSDEN-CENTRUM.- Met nog meer plezier dan anders is der schooljeugd van o.m. de Hobbit, de Bongerd en de Vallei vrijdagmorgen aan haar dagtaak begonnen. Op deze Leusdense scholen werd een sportdag gehouden. Niet direct bedoeld als een wat geleidelijkere over gang naar de grotere vrijheid van de daags daarna begonnen Pinkstervacan- tie - daar hebben de jongelui gewoonlijk niet veel moeite mee - was e.e.a. duide lijk leuker dan een dagje "Aap-Noot- Mies" en aanverwante zaken. Het aantal "zieken" was opvallend gering en het weer (zeer belangrijk bij dit soort onder nemingen) was werkelijk "uit de kunst". De Bongerd hield de sport- en speldag dit jaar voor het eerst. Mej. W. van Duyn was daar de spil, waar alles om draaide en behalve het onderwijzend per soneel had zij tussen de 40 en 50 ouders aan het werk om alles in goede banen te leiden. Schoolsportdagen in groter ver band (gemeente, Leusden 1200 e.a.) gel den gewoonlijk slechts voor de hogere klassen en mede vanuit het oudercomité is het plan voortgekomen om de hele school in het sportfeest te betrekken. Alle kinderen kregen na afloop een op school gemaakte oorkonde en het werd een zeer geslaagde dag. Dit gold in niet mindere mate ook voor "buurvrouw" de Vallei, hoewel daar wat meer "apartheid" heerste. De klassen 3 t/m 5 gingen per fiets naar Den Treek voor hun sport- en speldag. DE 6e klas- sers gaa deze week op kamp in Ooster beek en de le en 2e klassers speelden een levend ganzebord in de voormiddag en na het eten stond voor hen een speur tocht op het programma. Tussen door werden films vertoond en de kleuter klassen werden beziggehouden met een indianenspel. PROFESSIONEEL Bij de Hobbit ging het allemaal een tik keltje professioneler, maar daar werd dan ook al de 2e sportdag gehouden. Profiterend van de ervaringen van vorige jaar werden op een dubbel parcours in 18 opdrachten vrijwel alle gangbare spor ten beoefend. Vooral de 18e opdracht (limonade drinken) werd met het zonni ge weer beslist niet overgeslagen. Van 9.30 tot 12.00 uur werden 10 opdrachten afgewerkt. Hierna volgde een picknick op het "grasveld" achter de sportzaal de Meent en 's middags ging het sportfeest vrolijk verder met de resterende taken. Terwijl enerzijds de tractatie van de ou dercommissie platsvond, werd ander zijds door de rekenkamer gewerkt aan het netjes op een rijtje zetten van de re sultaten. Mevrouw E. de Greef, die al veel aan de voorbereiding had gedaan, zorgde voor het contact tussen de 8 leer krachten en de onmisbare 65 medewer kende ouders. Zo te zien komt er bij de organisatie van een sportfeest voor circa 250 kinderen toch heel wat kijken. Ook de EHBO hield de Hobbit in eigen be heer, maar behalve wat jodium (zonder prik) en een handjevol pleisters raakte "dokter" F. de Graaf slechts weinig van ken. Iedere deelnemer kreeg een diplo ma en de klasse-winnaars een medalje. Bovendien stond er voor de jongen en het meisje met het allerhoogste punten- aantal op hun "rapport" een knots van een wisselbeker gereed. Menno Zorn en Valja Lak, de winnaars van 2976, had den deze hoofdprijzen keurig opgepoetst weer ingeleverd en de grote vraag voor jong en oud was, wie dit jaar met de hoogste eer ging strijken. Wel, dat was Victor Janssen bij de jongens en Brenda Knetemann bij de meisjes, beiden uit de 6e klasse. De overige winnaars waren: Klas 5 jongens: Danny Sanders Klas 5 meisjes: Marion Kleyn Winnaar klas 4: Remco Bosman Winnaar klas 3: Pascale Toutenhoofd Meisjes kl. 1 en 2: Pauline Ankerman w 0 15 O-, 5 116 Klé zijn handel kwijt. Tegen drie uur begon met de prijsuitreiking het eind van de zeer geslaagde sportdag. Schoolhoofd R. de Boer had hierbij wel enige moeite om zich voor iedereen verstaanbaar de ma- Jongens klas 2: Ronald Knetemann Jongens klas 1: Kim van Schagen Kleuter (jongens): Marcel Martens Oudste kleuters: Barbara Weber. Jongste kleuters: Irene Veenendaal. LEUSDEN/CENTRUM - Maandag 23 mei waren beide voetbalploegen van Pon Voorwaarts in aktie. Het eerste team speelde tegen Reynolds in sporthal Cal- luna te Ermelo de laatste zaal wedstrijd. In de eerste helft ging de strijd geljjk op. Na een kwartier scoorde Reynolds de openingstreffer, maar nog voor de rust kon Hessel de Ruig met een mooi strak schot voor 1-1 zorgen. Na de wisseling ging Reynolds goed door. Een misver stand in de Leusdense achterhoede re sulteerde in 2-1 en even later werd het zelfs 3-1. Nog 5 minuten waren er toen te spelen. Doordat Pon Voorwaarts Arie de Ridder in het strafschopgebied onre glementair werd weggezet, mocht hij een penalty nemen. Vanaf de 7 meterstip schoot hij keihard tegen de vijandelijke doelman en in de rebound miste hij nogmaals. Kort na elkaar moesten twee spelers van de tegenpartij elk voor 2 minuten op de strafbank en met vier veldspelers tegen twee werd het slot va LEUSDEN/CENTRUM - Voor sneUe beslissers bestaat nog gelegenheid om mee te doen aan het vijfde "5 minuten snelschaaktoernooi" van de schaakver eniging Leusden. Vanavond vindt dat plaats in de Roda-kantine op het burge meester Buiningpark. Aanmelding tot deelname kan nog ge schieden aan de zaal tot een half uur voor de aanvang van de eerste ronde. Om precies 19.00 uur laat wedstrijdlei der Joop van Santen de schaakklokken voor de eerste maal indrukken. Begon nen wordt in poules van 4 spelers (alfa betisch gerangschikt). Na 3 ronden van 5 minuten de no's 1,2,3 en 4 driemaal onderling verder en dan volgt een herin deling naar sterkte in de groepen A, B en C, waarin volgens hetzelfde patroon nog 9 "partijen" per speler nodig zijn voor het bepalen van de eindstanden. Op deze wijze hebben sterke en zwakke schakers vrijwel dezelfde kansen op de prijzen in natura, waarbij dit jaar ter gelegenheid van het 1200 jarige bestaan van Leusden ook "Leusden 1200 dinar- ri". HUISCOMPETITIE Voor de huiscompetitie werden op 24 mei de navolgende partijen gespeeld: Groep 1: J. de Jager - J. Tijmensen V7-V2 P. Karis - E. Halkes Va-Va N. Loning - J. Pronk 0-1 J. v. Santen - J. Agterberg 0-1 Groep 2 B: B. Uneken - G. Kuiter 1-0 J. Visser - A. Wisman 0-1 Groep 3 A: J. Sibeijn - Mw. S. Graafland 0-1 Groep 3 B: G. de Graaf - J. Zaal Va-Va LADDERCOMPETITIE: 0. Harlaar - H. Struiwig Va-Va A. v.d. Steeg - J. Boemaars 0-1 A. Rietveld - Dhr. Mus 1-0 J. v. Garderen - W. v. Wieringen 1-0 De resultaten van de partijen in groep 1 van afgelopen dinsdag waren: J. Tijmensen - J. v. Santen 0-1 J. Agtenberg - J. Pronk 1-0 J. Beukelman - N. Loning 1-0 J. de Jager - P. Karis 1-0 Na 8 ronden (van de 10) is de stand aan de kop van groep 1 thans als volgt: 1. J. Beukelman 7 gesp. 6,5 pnt. 2. J. Agtenberg 8 gesp. 5,0 pnt. 3. P. Karis 7 gesp. 4,5 pnt. 4. E. Halkes 8 gesp. 4,5 pnt. 5. J. v. Santen 7 gesp. 4,0 pnt. (V n td de wedstrijd een "makkie" voor Pon Voorwaarts. Aanvoerder Rijk van Laar rondde een solo van Hessel de Ruig goed af en Arie de Ridder bracht met een kanonskogel de eindstand op 3-3. TEGENVALLERS Pon Voorwaarts kreeg in het zomer- avond-veldvoetbal in twee dagen tijds evenveel tegenvallers te verwerken. Op 23 mei hadden de Pon-reserves Tank werkplaats 2 op bezoek. De rust werd met 0-0 bereikt, maar daarna liep het mis. Vrij regelmatig kwam Tankwerk plaats op 0-3. Pas in het slotoffensief scoorde Rob Mouw het enige tegenpunt, zodat met 1-3 het einde kwam. Woens dag 25 mei verging het Pon Voorwaarts 1 bij Zon en Schild iets beter. Hoewel de Amersfoorters in de eerste helft al zeer LEUS DEN/CENTRUM -, het of niet, maar een feit is, dikwijls net nadat iema'n!l nieuw plan heeft geopperd, der met haast identieke i, gen komt. Onlangs kwamtn\ op de gedachte de "Bekt Welzijnszorg 1977-1981" t( verschijnen. Het ding wasri amper van de pers, of wfi reeds in het bezit van het 3 plan 1977-1981" van de kt Antilopen. Dit moet zuiver toeval <71 want ik kan me nauwelijks ten, dat de korfballers ini(_ tijd de gemeentelijke karj voorbeeld voor het oploi hun eigen problemen heil worste/d. De verschillen voor te omvangrijk en niet1 pagina 's druk. B. en W. van besparen, terwijl de kt juist gericht is op uitbreic zaken. Hoewel het aantal korfbah\ afgelopen seizoen met ni& dan 50% is gestegen, beni eens dat nog lang niet iedei denaar weet wat korfbal en daar wil/en de Antilopen. aan doen. Op grote sc/?aaj propaganda gemaakt, op', aantal pupillen, aspiranten, en senioren nog meer zal de dub door hun contrib beter in haar slappe was zitten. Aangevuld met ai dere geldopbrengende gen later kaderverruiming breiding van het aantal teai Enerzijds wordt gemikt op In de loop van het vijf jan moet het mogelijk zijn, A twaalftal uit het nog sfeeól ende Leusden de Ie klasuf bereikt. Anderzijds zal rei ker niet worden vergeten, een regelmatiger optreden "Prolopers" staat een respi lijst met feestjes en andeti dingen voor de korfbalmei borg voor. Het maken van plannen een beleidsplan met een looptijd] vind ik slechts v niet alleen daaraan de hani\ gehouden, maar bovendieni stuurszijde enthousiastos steund en daar ziet het ei hands naar uit. Met medei van alle Pro- en Antilopen succes zeker haalbaar. Di stichting Leusden zou eigen moeten spelen in de toto mag ooken a/s de heer Pee c.s. [wie weet, hoe gauvi binnenkort eens "alle Mi heeft kan voor de korfbalt einde komen aan de haasto bare accommodatietoestak mede-gebruik van het 3e n Roda Tdat toch al velden komt] en participatie in het\ van de gemeentelijke cantit goed op dreef waren, werd g 0-0. Na de thee drongen de 4 nog meer aan en een foutje rul aanvoerder werd genadeloos tf (1-0). Spoedig hierna mislukte! tie terug" bij de Voorwaartss maals werd de Leusdense <f passeerd. Tien minuten voor'4 kreeg Arie de Ridder eindelijk! Hij verzilverde een strafscho; werd het toch nog een draw. Is laatste minuut schoot Hessel een strak schot op doel. De ZÜ liet de bal glippen, maar ba man kon die nog niet in corns ken. Die leverde niets op, zotë een klein verlies naar Leusè ging- LEUSDEN-CENTRUM.- Op neutraal Amersfoortse Boys-terrein en onder lei ding van dito scheids- en grensrechters is Roda - zondag 7 kampioen geworden door de spannende beslissingswedstrijd tegen VVZA 6 gedecideerd te winnen. De ploeg van coach Jan den Hartog, ook wel zondag-veteranen genoemd, speelde onbevangen, tenminste zo leek het vanaf de zijlijn. Piet Wendel (of was het Karei de Grote incognito?) opende op het juis te moment met een afstandsschot van een meter of vijftien de score. De andere treffers werden gemaakt door Huib Fre- mouw en Bep Brandsen. In de tweede helft - de stand was toen 2-0 stopte Johan Mater in het roodzwar te doel een penalty met de voet en met wat geluk. De terugspringende bal werd opnieuw ingeschoten en weer had Johan zijn „gouden" op de juiste plaats. Het elftal, dat het beste de zenuwen meester bleef, heeft de wedstrijd gewonnen. De onlangs in het Duitse Schöppitf F.C. Knudde gewonnen oeftfj heeft haar waarde bewezen. dus het grote succes voor N drie jaar in de top te hebbeil draaid nu kampioen. Voor Ij mouw betekende deze titel ookfl kampioenschap in zijn 30-jari#f® loopbaan. Bep Brandsen, 30) trouw Roda-lid, speelde zijn wedstrijd. Een „knietje" is^' zijn verplichte afhaken. Etf- bericht komt uit de statistiek mouw maakte in deze wedstj? ste doelpunt voor zondag zoen. De zondag-veteranen wedstrijden voor de compeb® bal AOW'ers. Vijftien daan# gewonnen, 1 verloren (0-1 7) en 1 gelijk gespeeld (1-1 6)De doelcijfers 101-15 be«* middeld 6-1 per wedstrijd. elftallen, die daarvoor zoudeo' kenen.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 14