Spannende spandoekenoptocht Veteranen Voetbaltoernooi Achtervelds dameselftal tweede in voetbal toernooi islaagd pupillen- letbaltoernooi Wie kaatst. t uw auto af! iterveldse EHBO-ploeg Kneepkensbeker U.I!Ljd:Wdl.l-ril=IIWH VRIJDAG 3 JUN11977 van het eerste elftal naar voren. Namens de jeugd van de vereniging overhandigde hij aan elke speler een sporttas. Deze tassen waren in de kleur oranje-zwart en droeg als opschrift ,,S.V. Achterveld 1977". De heer van Marwijk deelde me de dat tot dit geschenk was besloten om dat. nu men in de hoofdklasse moest gaan spelen, hel niet meer getolereerd kon worden, dat men met een pukkel bij zich, ,,uit" kon gaan spelen. Als laatste spreker van deze avond kwam de aanvoerder van het kampioens elftal naar voren de heer Joh. van Bek- kum. Hij dankte namens zijn medespe lers allen die op welke wijze ook hun onmisbare stein in dit seizoen aan hen hadden gegeven. Ook werd trainer Baas door hem bedankt, de grensrechters en zijn medespelers, die door hun inzet dit hadden bereikt, werden in de dankhulde betrokken. Daar niet in de laatste plaats werd dank gebracht aan het bestuur, ,.want, aldus van Bekkum. met zo'n be stuur en zo'n goed beleid moet je als elf tal iets terug doen. Daarom hebben wij het dit seizoen geprobeerd om kampioen te worden en dit is gelukt." Hierna bood de heer Hoogland aan de trainer Baas een wandbord aan waaróp alle spelers waren aangebracht. Een geste, die door de heer Baas zeer op prijs werd gesteld. Hiermee was het officiële gedeelte achter de rug en kon met echt feestvieren wor den begonnen. Het was een mooi en zeer geslaagd kampioensfeest en iedereen had volop genoten, hetgeen wel bleek uit de gemaakte opmerkingen bij het naar huis gaan Een fantastische avond, waarvoor bestuur en spelers veel dank mochten ontvangen. De secretaris an de S.V. Achterveld, de heer P. Smink, verzoekt aan de perso nen die vanaf 8 mei 1977 tot aan de feestavond foto's en films hebben ge maakt van alle activiteiten die betrek king hadden op het kampioenschap zich met hem in verbinding te willen stellen., telefoon 03425 - 1635. Het ligt in de be doeling om. indien dit lukt, nogmaals een avond te organiseren, waarop de fo to's en de films zulle ACHTERVELD - Vrijdag 27 mei zijn de eerste werkzaamheden begonnen in verband met de bouw van de nieuwe basis scholen aan het terrein gelegen aan de Jan van Arkelweg. Hier zullen de scholen worden gebouwd voor het basisonderwijs van de openbare school en voor de basisschool St. Joseph. Om dit feit niet ongemerkt te doen laten voorbijgaan werd door de leer krachten van beide scholen een optocht door het dorp georganiseerd waaraan alle leerlingen van deze scholen deelna men. Voorzien van diverse spandoeken waarin opschriften betreffende de nieuwbouw waren aangebracht en met toeters, pannen, bussen en nog veel le ven makende attributen werd de optocht door enkele straten van de nieuwbouw gemaakt. Bij het terrein aangekomen werden de leerlingen daar geplaatst waar in de nieuwe school hun klas zal komen. Nadat dit was gebeurd werden allen door de aannemer van het bouwwerk getrakteerd op een ijsje. Dit verorberd hebbend ging iedereen zijn weegs, de spandoeken met het front naar de weg op het terrein achterlatend. Het was voor deze leerlingen wel een spannende middag en vol verwachting wordt dan ook uitgezien naar het ogenblik dat de nieuwe school betrokken kan worden. Avanti-volleyballers vierden kampioenschap ACHTERVELD.- Een jaar of zes gele den werd hel gymnastieklokaal aan de Achterveldse Willem van Amersfoort straat officieel geopend. Eén van de mensen, die toen iets Toor de microfoon had te zeggen, was Avanti's voorzitter R.J.M.Valkonet. Zeer timide, bewust misschien wat te hoog grijpend, had hjj o.m. over het volleybalploegje, dat de eer van Avanti zou trachten hoog te houden in de 4e klasse van de Nevobo. "Misschien zit er t.z.t. nog wel eens een kampioenschapje in", sprak hij hoop vol. Of hjj het zelf geloofde, wist hij zich vrijdagavond in d'Oude Peerdestal niet meer te herinneren, maar toen stond hjj veel overtuigender achter het praatijzer. "Ons eerste team is in 6 jaar tijd drie maal kampioen geworden, even vaak gepromoveerd en speelt nu in de le klasse! Ons tweede team werd al direct in het eerste competitiejaar kampioen en maakte daarmee het overstapje naar de 3e klasse", zei hij vol trots. Er zat dus wel degelijk "een kampioenschapje" in en zelfs nog heel wat meer. Verder ver telde hij, dat hij een paar dagen geleden het jongste Avanti lid beeft mogen be groeten bij de familie Van Dijk. Met "wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" in gedachten voegde hij daaraan nog toe, dat iedereen, die daar wat aan wilde doen zijn gang kon gaan. Ter gelegenheid van de verheugende volleybal-resultaten van de Avanti-heren (de dames bleven dit jaar wat achter) werd in Piet van Uhm's etablissement een bijzonder gezellig kampioensfeestje gehouden. Trainer A.G.R. Bakker en een zeer groot deel van de volleybalse lectie kreeg daar van het verenigingsbe stuur "loon naar werken". Oude com petitie-koeien werden uit de sloot ge haald en voorzichtig kwamen al weer plannen voor het komende seizoen op de proppen en voorts kon, royaal worden gedanst op de muziek van Ad en Ma rianne Rozendaal. Mevrouw W. Enters verontschuldigde het door de omstan digheden in Drente niet doorgaan van de plannen om de kampioenen per auto een rondrit door het dorp te laten maken. Later op de avond kwamen Marijke, Antoinette en Gerda met een verrassing. Op de wijs van "Marietje" hadden zij ee speciaal kampioenslied gecomponeerd en dat moest natuurlijk door iedereen uit volle borst worden meegezongen. De mooie inhoud van dat lied willen wij u niet onthouden 1. Avanti. onze club uit Achterveld We hebben grote lol met volley, onze favoriete sport We trekken zalen vol' Refr.: Een set-up, een smash en weer een punt Hi la, ho la, ja weer een punt Avanti kampioen! 2. En Bakker is de trainer van de kliek Hij maakt ons fit en kwiek En alle spieren worden losgemaakt totdat er geen meer kraakt 3 En gaat het met een wedstrijd soms niet goed of wordt er slecht gespeeld Ja dan is er de coach die geeft ons moed bij voor- en tegenspoed 4. We hebben bij de teams soms wel tekort tot onze grote spijt Er worden recreanten opgesnord Die zijn dan wel bereid. 5. De heren 1 en 2 die maakten 't spel Promotie kwam er snel De dames doen het, wie weet, volgend jaar Dat zien we dan nog wel 6. Avanti kreeg de kampioenschapsprijs De kast komt binnenkort Die vertegenwoordigt dan in eer ons zo edele sport 7. In de "Peerdestal" is 't nu groot feest Avanti bij elkaar Laten we een borrel drinken op kampioenen van dit jaar. punten, Soest Dl werd tweede met 3 punten. Hoevelaken Dl eindigde als der de met 2 punten en Woudenberg als vierde eveneens met 2 punten. Voor de deelnemende pupillen elftallen van S.V. Achterveld was het een suc cesvol tournooi. Drie maal werd een eerste plaats, twee maal een tweede en slechts een maal een vierde plaats be haald. Dankzij de goede organisatie en het mooie weer kon het programma goed op tijd worden afgewerkt zodat ook precies op tijd de prijzen werden uitgereikt. Het is voor de jeugd een mooi tournooi ge weest. Er werd vol enthousiasme en zeer sportief gespeeld. De organisatoren kun nen terug zien op een geslaagd tour nooi. Jammer was wel dat er niet veel publieke belangstelling was en zeker heel weinig belangstelling van de ouders van de deelnemende kinderen. Belang stelling van de ouders stimuleert zeker het spel van het kind. Wie eens de moei te wil nemen om bij zo'n tournooi te gaan kijken zal dan wel tot de ontdek king komen dat dergelijke wedstrijden zeker het zien waard zijn. ACHTERVELD - Maandag 30 mei werd op het Kerstenssportpark door S.V Achterveld een veteranenvoctbaltour nooi georganiseerd. In totaal namen acht veteranen elftallen aan dit tournooi deel. Er werd gespeeld in twee poules. In poule A waren ingedeeld: Achterveld Gooische Boys Hoevelaken Hooglanderveen In poule B waren ingedeeld: Hilversumse Boys H.V.V. Unie V.V. Achterveld 4-5 r Doordat de Zwaluwen die waren inge deeld in poule B niet aan dit tournooi konden deelnemen werd er een Achter veld 4-5 elftal samengesteld. De wedstrijden in poule A verliepen als volgt: Achterveld - Gooische Boys 2-1 Hoevelaken - Hooglanderveen 0-0 Achterveld - Hooglanderveen 0-1 Hoevelaken - Gooische Boys 0-0 Gooische Boys - Hooglanderveen 0-4 Achterveld - Hoevelaken 0-0 In poule B verliepen de wedstrijden als volgt Hilversumse Boys - Achterveld 4/5 2-0 v.v. Huissen - Unie V.V. 0-1 Unie V.V. - Achterveld 4/5 5-0 Hilversumse Boys-V.V. Huissen 1-1 V.V. Huissen - Achterveld 4/5 2-0 Hilversumsche Boys - Unie V.V. 1-1 Nadat het poule programma geheel was afgewerkt moest er gestreden worden om de eerste, tweede, derde em vierde plaats Om de eerste en tweede plaats moest worden gestreden door de winnaar van poule A en de winnaar van Poule B. Dit waren de ploegen van Hooglanderveen en Uni V.V. Hooglanderveen won deze wedstrijd met 1-0 zodat Hooglanderveen winnaar van dit tournooi werd en Uni V.V. op de tweede plaats eindigde. Nummer twee van poule A Hoevelaken en nummer twee van poule B Hilversum sche Boys moesten onderling uitmaken wie de derde en vierde plaats zou bezet ten. Hier was het Hoevelaken dat de buit binnen haalde door ook met 1-0 te win nen. De eindstand werd 1. Hooglandeneen 2. Unie V.V. 3. Hoevelaken 4. Hilversumsche Boys 5. V.V Huissen 6. Achterveld 7. Gooische Boys 8. Achterveld 4-5 Dit tournooi moest onder heel wat min der gunstige weersomstandigheden wor den gespeeld dan het pupillen tournooi van zaterdag. Ondanks dit was het een mooi en sportief tournooi en dankzij de goed organisatie konden de prijzen op de vastgestelde tijd worden uitgereikt. ACHTERVELD - Dat men in Achter veld nog altijd voor een grap te vinden is bleek wel in de nacht van zondag op maandag j.l. Tijdens het onderzoek naar de daders va nde auto inbraken werd bij een licht mast ter hoogte van de kerk een fiets ontdekt. Deze herenfiets stond daar met twee lege banden en netjes afgedekt met een oude plaid. Bij nader onderzoek bleek echter dat deze herenfiets netjes over de top van de lichtmast was ge bracht en zo was neergezet. Niemand kon er dus mee weggaan, 's Maandagsmorgens werd de fiets met behulp van twee brandweermannen, een ladder en een brandweerhaak weer over de lichtmast gehaald. Een raadsel was hoe deze fiets op deze wijze daar was gekomen. Naar wat bleek betrof het hier een wraakneming op een plagerij. De eigenaar van deze fiets was daar vermoedelijk ook bij geweest en moest het nu ontgelden. De fiets is door enkele personen staande schouder op schouder naar boven gebracht en zo over de kop van de lichtmast heengewerkt. Om kou vatten te voorkomen had men de fiets netjes met een oude plaid afgedekt. De onderste man moet wel zeer sterke schouders gehad hebben om zo'n last te kunnen torsen.... Wie kaatst moet de bal verwachten, of de fiets over de mast. ACHTERVELD - Maandag tweede Pinksterdag werd door het dames voet balelftal deelgenomen aan het voetbal toernooi in Hoevelaken. Om wedstrijd ervaring op te doen werden vijf jonge speelsters afwisselend ingezet. De eerste wedstrijd moest worden ge speeld tegen E.H.G. dames uit Ermelo. Deze wedstrijd eindigde in een 0-0 ge lijkspel. Ook de tweede wedstrijd tegen De Meern eindigde met een 0-0 stand. Na deze wedstrijd kon er even worden gerust. In deze rust kregen de Achter veldse speelsters van hun trainer Piet Smink beschuit met muisjes gepresen teerd. Dit gebaar was nog een rcaktie op hetgeen de trainer tijdens het kampi oensfeest van SVA was overkomen. De laatste wedstrijd moest worden ge speeld tegen Hoevelaken. Dankzij een doelpunt van L. v.d. Kerkhof werd deze wedstrijd met 1-0 gewonnen. Door deze winst eindigde Achterveld als eerste in haar poule. Hierdoor moest de finale wedstrijd worden gespeeld tegen De Ves ting. In deze wedstrijd toonde de Ves ting zich de betere ploeg. Tengevolge hiervan moest Achterveld dan ook het hoofd buigen. Er werd met 3-0 verloren. Door deze eindstand werd de Vesting eerste en Achterveld behaalde toch nog een fraaie tweede plaats. Met deelname aan dit toernooi werd het voetbalseizoen afgesloten en kunnen dc Achterveldse dames van een wel ver diende vakantie gaan genieten. de heer Baas. Ook de heer Baas werd door de voorzitter hartelijk toegespro ken. Daar de heer Baas sinds kort in Achterveld een volkstuintje bezit, werd hem een echte houten kruiwagen aan geboden, waarbij ook tuingereedschap. Daar hij het tuintje pas bezit en het kweekgras harder groeit, dan het door hem gezaaide, was de kruiwagen gela den met grond en daarin had men een aantal planten van diverse soorten groen ten geplant. Onder grote hilariteit, werd deze kruiwagen in dank aanvaard. Na een flinke polonaise werd de aan dacht gevraagd voor de echtgenotes van de bestuursleden Al deze dames hadden een bolhoed op en waren gekleed in een trainingsshirt van S.V.A. Hetgeen nu door de dames werd opgevoerd bracht de lachspieren heel goed in werking. De dames belegden een vergadering welke door de voorzitster mevr. Legdeur werd geopend. Zij opende deze vergadering met enkele toepasselijke woorden waar na zij aan de tweede voorzitster mevr. van Westerlaak vroeg of er nog ingeko men stukken of mededelingen waren waarop bevestigend werd geantwoord. Dit bleek inderdaad het geval te zijn. Er bleek zo juist door een postbode (beter bekend als de fluitende postbode) een bericht binnen te zijn gebracht, waarin stond dat de heer Piet Smink vader was geworden van 12 welgeschapen zoons elk met een gemiddeld gewicht van 75 kg. Na deze mededeling werd de secretaris P. Smink naar voren geroepen en werd hem het zeer fraai uitgevoerde in teke ning gebrachte bericht overhandigd. Dit bericht bevatte de volgende tekst. ..Met grote vreugde ge ven wij u kennis van de geboorte van ons kampioens elftal. Peter de heer Hennv Baas, meter mevr. Tiny Baas - Berendse. Vader Piet Smink. Vader Piet en de kinderen maken het goed. Achterveld 8 mei 1977." Aan de andere zijde van het bericht was een foto aangebracht van de vader en de foto's van alle spelers van het eerste elftal zijnde Geurt. Bertus. Hans, John, Toon, Cor, Herman. Johan, Piet. Jan, Herman en Jan. Dit alles had betrekking op het feit dat de heer Smink leider was geworden van dit eerste elftal. Bij de overhandiging sprak elk van de dames, die deze show opvoerden, een hartelijk woordje tot de zeer verbaasde en verbouwereerde Piet. Nadat de dames klaar waren werden zij met een hartelijk applous en gezang bedankt voor het door hen gebrachte. Nadat de lachspieren weer in bedwang waren was het weer tijd voor een dansje en een glaasje (fris?) De kelen werden goed gesmeerd en daarna was het de beurt aan het elftal zelf. Onder leiding van gastdirigent Henny Baas brachten de spelers, allen in het clubshirt, het nieuwe clublied van S.V. Achterveld ten gehore. Dat dit nieuwe lied bij de aanwezigen al goed bekend was bleek wel uit het feit dat het door veel aanwezigen werd mee gezongen. Na het slotaccoord werd door de heer Baas de gouden plaat van dit lied overhandigd aan de voorzitter de heer Legdeur. Na deze surprise werd het woord gevoerd door de jeugdsecretaris de heer C. van Marwijk. Ook hij bracht de kwaliteiten In verband met het en de 1 werd op woen Ui Id de *aal van ca*é Bnl* j kampioensfeest gevierd. Dit de leden, donatuers en geopend door de voor- Legdeur, die een kleine te- het afgelopen seizoen. de heer Baas, voor door hero was gedaan. Ook k gebracht aan de grensrech- M'f joksieeds klaar hadden ge- in het minst dankte hij de dit hadden volbracht. Een Lord t an dank ging naar de :e s die steeds present waren ge- ',T leeds met hun aanmoedi *®W ;)lter ge spelers hadden ge - Ie, dat het een heel gezellige «orden waarvoor hij. de Ach- jennende, niet bang voor was. het de beurt aan de muziek «as de dansvloer geheel J"* i enkele dansen werd door de nogmaals het woord gevraagd, shier Hazeveld werd met zijn voren gehaald. De heer Leg it hem even in het zonnetje heer Hazeveld al ruim vijf jaar jn aan S.V. Achterveld heeft s grensrechter. Als dank hier- I hem en zijn vrouw names n grote levensmiddelenmand die in dank werd aan - as het de beurt aan de trainer WW [VELD - In de nacht van zon- eiop maandag 31 mei werd ïwoner in de van Oldenbar- it geconstateerd dat twee per- g waren de auto van zijn buur- te breken. De beide knapen, :kt wetend namen de benen, jd door degene die het feit had let gelukte hem echter niet de pakken te krijgen. Bij onder- ik dat de sloten van de auto iren, doch dat het niet was in de auto te komen. Ook de onmiddelijke nabijheid ionen auto was bewerkt, omgeving onmiddellijk door werd afgezocht- werden de irs niet meer gevonden Maan dagmorgen bleek dat er in totaal acht personenauto's onder handen waren ge nomen. Bij enkele waren wel de sloten beschadigd doch was het niet gelukt de auto open te maken. Bij de overigen was men wel in de auto geweest. Er werd echter niets vermist. Bij het door de politie ingestelde onderzoek is wel geble ken dat nog zeer nonchalant met het afsluiten van auto's wordt omgegaan. Bij gehouden controle bleken verschil lende auto's in het geheel niet afgesloten te zijn en zelfs autobescheiden in het voertuig aanwezig te zijn. Een waarschu wing om niets waardevols ïh de auto achter te l^tenj f&ytéh ojvfrjltg ali nachts is hier zekér op zijn plafets. [(VELD - Vorige week werden e te Loenen aan de Vecht de wedstrijden gehouden om de jpkensbekcr. Aan deze wed- men zowel de R.K. E.H.B.O. Itionale E.H.B.O.. beiden uit BtUtrecht, deel. Jveldse ploeg wist van de zeven |nde ploegen voor de eerste g te leggen op de genoemde Éer een enorm succes voor deze Achterveldse E.H.B.O. afdeling. De deelnemende ploeg, bestaande uit mevr. Teunissen-Kerkhof (tevens leidster), mevr. Westerlaak-Kerkhof, en mevr. Jansen-Rijnders wist met een totaal aan tal punten van 212 de eerste plaats te behalen. De leidster werd derde met een totaal aantal punten van 56. Het totaal voor de ploeg te behalen punten was 280 en voor de leidsters of leider 100. Zaterdag 28 mei vond op wportpark het door S.V.Ach ■organiseerde pupillen voet- bi plaats. Aan dit tournooi 124 pupillen-elftallen deelge- p werd gespeeld in zes poules, niend elftal moest In z(jn pou Strijden spelen. k gelden Achterveld E3, Ro- Joudenberg E4 en Hooglan- •2. Nadat in deze poule alle waren gespeeld bleek dat !r8 E4 als eerste uit de bus '5 punten, tweede werd Ach- met 3 punten derde Roda E4 'en en Hooglanderveen met 1 we, tweede Soest D5 met 4 punten, Wou denberg D4 werd derde met 1 punt en Achterveld D3 4e met 1 punt. Daar Woudenberg en Achterveld beiden een punt behaalden moest hier het doelge- middelde beslissen dat in het voordeel van Woudenberg was Jee speelden Achterveld E2, Woudenberg E2 en Barneveld '*s het dat Achterveld E2 met plaats ging strijklen met 5 fccede werd Roda E3 met 4 f4e Barneveld E2 met 2 pun- ►udenberg E2 met 1 punt. «rd bevolkt door de elftallen El» Hooglanderveen ve'd El en Soest El. Ook in fterd heftig om de eer ge- 1 was Soest die met de eer Jn ?D met 6 punten eerste El, werd tweede met 4 oudenberg El met 2 punten Hooglanderveen El dat en wist te behalen n?°ü!e werd gespeeld door '{ft w°udenberg D4, Hoog- en Soest D5. Eerste werd D2 met zes punten. In poule vijf waren het Achterveld D2, Woudenberg D2, Hooglanderveen Dl en Soest D3 die elkaar moesten bekam pen. Achterveld D2 legde beslag op de eerste plaats met 5 punten. Soest D3 werd tweede met 4 punten. Hooglander veen derde met 3 punten en hier was het Woudenberg D2 die vierde werd en geen enkele punt wist te bemachtigen. Wou denberg Dl, Hoevelaken Dl, Achterveld Dl en Soest Dl speelden in poule zes. Ook in deze poule was het het doel- gemiddelde dat de eindplaats van twee clubs moest bepalen. Hier behaalde Achterveld Dl een eerste plaats met 5

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15