Indanks slechte weer [50 deelnemers fietstocht luim 600 irestatielopers Zeskamp werd modderballet «DAG 7 JUNI 1977 EXTRA EDITIE LEUSDER KRANT lêUSDEN/CENTRUM - Wat Js de overenthousiaste orga nen van de fietstocht sden-1200 niet durfden te nachten (wij eerlijk gezegd I met) gebeurde zondag. On- js het toch wel erg slechte ir trok deze onderneming van fcortieve Recreatie 1977" X nunder dan 250 deelne- |rs, Het tijdens de circa 35 km Ie rit gestaag neervallende fenwater en het best merkba- f tegenwindje hier en daar den sportief opgevat. Fred ssie en zijn medewerkers ner immers ook niets aan en zij werden minstens i nat als de deelnemers. Jrierweg was natuurlijk Lr van alles te beleven (dit- Vj in het teken van Leusden- jo) voor het puntenklasse- kt. Aan controlepost 1 wer- fde fietsers geconfronteerd C de geschiedenis van Leus- V Problemen over oude kle- idrachten moesten worden gelost bij post 2, maar daar id tevens een tractatie plaats Ie vorm van limonade Dit is het beste bewijs, dat de organi satoren door het slechte weer waren verrast. Anders had er beslist hete koffie of soep klaar gestaan. De eerste kennisma king met de voetballers, die a s. zaterdag als oud-Oranje tegen Leusden-Achterveld in actie komen, gebeurde op post 3 en met de zangers en zangeressen, die deze week Leusden-1200 meevieren, op de laatste con trolepost. Aan de door de regen niet meer zichtbare eindstreep lag voor iedereen een herinne- ringsbamertje te wachten. De eerste fietsers vertrokken om 13.00 uur en de laatste kwam binnen tegen zessen. Er waren onderweg maximaal 22 punten te verdienen en de uitslag werd: Hr. F. Ivens, Leusdén-C. 22 pnt.; Mw. J. v Zuylen, Har- melen 22 pnt.; Els Woudstra, Leusden-C. 21 pnt.; Els Vlie land, Leusden-C. 21 pnt.; Fr. Schwencke, Leusden-Z. 21 pnt., Mw. v. d. Pol, Leusden-C. 21 pnt., Hr. M. Lantinga, Leus den-C. 21 pnt. FIETSVIERDAAGSE Van maandag 13 t/m donder dag 16 juni organiseert „Spor tieve Recreatie 1977" de fiets vierdaagse. De dagelijkse starttijden zijn tussen 18.45 en 19.30 uur en de deelnamekos ten bedragen voor de 4 etap pes m totaal 16,- voor volwas senen en f3,- voor kinderen. Op 13 juni vindt de „vier dor pen-etappe" plaats met start en finish te Leusden-Centrum (Middenweg/Asschatterweg), Stoutenburg (Horsterweg/'Hes- senweg), Achterveld (koningin nestraat/Hessenweg) en Leus- den-Zuid (Maanweg/Bavoort- seweg). Op 14 juni wordt in Leusden-Centrum (Middenweg/ Asschatterweg) gestart voor de "„piassen-etappe' err bij-hotel Den Treek beginnen de berg etappe" van 15 juni en de „pa radijs-etappe) van 16 juni. Dit is voorlopig de laatste activi teit van „Sportieve Recreatie 1977". Na de vakanties (tegen half augustus) wordt de rode draad weer opgenomen. [LEUSDEN/CENTRUM - Bij 1 stratenloop van zaterdag- kiiddag hadden de organisatoren gicti geen beter weer kunnen asen. Ook het deelnemers- pntal van ruim 600 lag boven f verwachting. De werkgroep feort van de stichting Leusden- [200 was meer dan tevreden per de technische uitvoering de wedstrijden door de [W, die op haar beurt niets Ln lof had voor de arbeid van werkgroep en samen was [pen uiterst content over de me ewerking van politie, openba- e werken en EHBO Achter- Nd/Leusden. Kleine jongens meisjes liepen alleen of aan tand van een van de ouders, ^ers, tafel- en gewone ten ors, hockeyers, zwem- gymnasten en volleybal- Prs, maar ook korf-, hand- en ïwttellers (van F.C.O., de IMeentboys en o.m. het complete elftal van Roda-pupillen C4, dat ecxele uren eerder in Achter veld het SVA-toernooi had ge- nnen) waren er eveneens bij n voorts een huisarts, een ïn- Hueur, een a.s. politieagent, jhhrieksdirecteuren, een paar jwo-monteurs, schilders-be iers, kantoor- en winkel personeel, een boer, een bloe- |nust en ook nog een schoolhoofd. Kortom, iedereen en alles was present t/m Johan v d. Horst, de secretaris van „Veteranen- Holland" een club van nog actie ve atletiek 40-plussers. Kees Leyenaar aan de micro, Bertus Kok met zijn stopwatch en Gerard van 't Klooster als voorman van de overige KPJ- ers presenteerden een extra- editie van de overbekende KPJ- prestatieloop en vanaf de jury wagen leefde Karei de Grote (ditmaal doordeweeks gekleed) met groot gevolg, waarbij op merkelijk veel vrouwen, met het hollende voetvolk mee. De voor velen haast onherkenbare wet houder van sportzaken G van Woudenberg bleek goed uit de voeten (of handen?) te kunnen met het vervaarlijk uitziende startkanon, waarmee de lopers op weg werden geschoten. Er was niet alleen bij de start en finish veel publiek op de been, maar ook onderweg werden de zuchtende zwoegers volop aan gemoedigd. De circa 250 lopers van de 1500 meter werden om 14.00 uur ge start en na een vinnig eind- sprintje werd Patrick Faes in5 minuten 5 seconde de eerste ei genaar van een herinnerings- vaantje. De Amerikaan Mike Page werd 2e en 17 minuten 40 seconde was de tijd van de man Beeld uit de Zeskamp. LEUSDEN-CENTRUM - Verslag gevers hebben het gewoonlijk niet zo slecht bij hun werk, maar giste renavond bij de Zeskamp (met 9 ploegen) had U ons baantje best over mogen nemen. Accoord, er viel maar één bui regen, maar die duurde wel langer dan de gehele wedstrijd. Het weer werkte dus niet bepaald mee, maar daarnaast hadden wij van de desbetreffende werkgroep wel een betere organisa tie verwacht. De ruimte om het speelveld was veel te klein en slecht afgezet. Wie netjes op zijn plaats bleef kon van de hele zeskamp niet veel zien en vooral voor ouders met kleinc(re) kinderen was het zeker geen pretje. Wat het had kunnen zijn als het mooi weer en nog druk ker was geweest, laat zich gemakke lijk raden. Zonder tribunes of iets dergelijks gaat voor de kijkers een groot deel van wat er bij zo'n eve nement te beleven valt, ongezien voorbij en dat is toch niet de bedoe ling. Na een muzikale show van de Leus- dense harmonie Lisiduna begon presentator Dick Passchier precies om 20.00 uur met het voorstellen der ploegen van Achterveld, Alandsbeek, Groenhouten, Leus den-centrum. Leusden-Zuid, Ros senberg. Rozendaal, de Wete ring en van de in Leusden wo nende Amerikanen Onmiddellijk daarna werden de deelnemers aan de weergoden overgeleverd. Er is zeer enthousiast gestreden en. na drie opdrachten vormden Rozen- daal (17 pnt.). Leusden-Centrum (16) en Leusden-Zuid (15) al duide lijk de kopgroep. Toen het tegen negen uur ophield met zachtjes te regenen (wij konden geen letter meer op papier krijgen) trokken wij ons terug in de biertent, waar het al knap druk was gewor den. Daar was zonder last van ge staag neervallende regen via de ge luidsinstallatie de zeskamp ook heel goed te volgen. Behalve voor de deelnemers aan het modderballet hadden wij een groot respect voor de (weliswaar steeds minder talrijk wordende) toeschouwers, voor de leiding - Pas- schier's enthousiaste commentaar heeft de wedstrijd gered - en voor de EHBO en politie, die zich niet onder het tentzeil tegen het over vloedige hemelwater konden be schermen. Ruim halverwege de wedstrijd be stond de kopgroep nog steeds uit hetzelfde drietal, met dien verstan de, dat Leusden-Zuid (38 pnt.) de leiding had genomen vóór Rozen- daal (32) en Leusden-Centrum (31). Om half tien begon de band in de feesttent met haar taak, zodat wij om ons oorgetuigeverslag te kunnen blijven voortzetten, uit moesten wijken naar de friteskraam en daar vernamen wij tenslotte, dat Leusden-Zuid met ruim verschil de vierhonderd piek grote hoofdprijs had gewonnen. De echtgenote van wethouder Wagenaar reikte de prijzen uit volgens onderstaande rangschikking 1. Leusden-Zuid 2 Leusden-Centrum 3. Rozendaal 4. Achterveld 5 Alandsbeek 6. Groenhouten 7. Wetering 5. Amerikanen 9 Rossenberg 59 pnt 51 pnt. 46 pnt. 45 pnt. 36 pnt 31 pnt 31 pnt. 29 pnt. 22 pnt De winnende ploeg uit Leusden/Zuid. met de rode lantaarn. Om 14.30 uur klonk de startknal voor de 210 lopers van de 3000 meter en hier werd de al eerder ge noemde Patrick Faes 2e. Vlak voor de eindstreep werd hij ge decideerd geklopt door Karei Venema, die 12 minuten 40 se conde nodig had. De laatste lo per boekte hier een tijd van 28 minuten 25 seconde. Met groot enthousiasme gingen om 15.00 uur de ongeveer 150 „profes sionals" op avontuur Drie Amerikanen lagen bij de eerste doorkomst (na 11.20 minuten) met een lichte voorsprong op kop, maar de Amersfoorter Rolf Griffioen won na wat ellebogen werk met de Amerikaan Frank Erwin de zeer felle eindspurt in 23 minuten. Met een tijd van 40,40 minuten finishte de aller laatste loper. Gezegd mag nog worden, dat Patrick Faes ook deze afstand meeliep. Het eer ste sportonderdeel van Leusden 1200 is perfect georganiseerd en bijzonder geslaagd.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 11