Intiem hotel midden in het mysterieuze Dartmoor-gebied WAAR LIGT LEUSDON LODGE Doe mee met de grandioze prijsvraag van de Leusder Krant Natuurreservaat met schitterende vergezichten, wilde pony's, koeien en schapen BEWAAR DEZE PAGINA TOT ZATERDAG A.S.Ü EXTRA EDITIE LEUSDER KRANT DINSDAG 7 JUNI 1977 leusdon Lodge Guest House in het Engelse gehucht Leusdon (Dartmoor) uw vakantieverblijf als u de hoofdprijs wint.... dit gebied af. Dartmoor heeft daardoor misschien bij sommigen een ietwat sinistere bijklank gekregen. Toch is het Dartmoor-gebied een vakantieland bij uitstek. Een schit terend natuurgebied in één van de minst bevolkte streken van Engeland tussen Princetown (waar de gevangenis staat) en Exeter. Het is een natuurreservaat. Het is een genwoordigers van de Stichting Leusden 1200. Opzet van deze gesprekken was eigenlijk om tot een soort uitwisseling te komen. Dit is echter niet van de grond gekomen. In Leusden had men het eigenlijk te druk met het or ganiseren van de feestweek, ter wijl in het Engelse Leusden de enkele bewoners van dit gehucht voorlopig nog geen kans zagen een delegatie naar Leusden te sturen. De familie Hutchins is nogal trots op de prachtige eetzaal van het res taurant Aan de muren ervan bevin den zich unieke, handgemaakte panelen met allerlei afbeeldingen, terwijl ook de haard is opgebouwd uit schitterend beeldhouwwerk. De familie Hutchins is van mening, dat de sfeer erg belangrijk is. Daarom wordt alles zo informeel mogelijk gehouden met het accent op de vriendelijke goede service en direkte kontakten met de gasten. ïigen-. nnen, servw foto pu r ïjdagr De* iugusti emaï zewa i ga» (Van de redaktie) LEUSDON - Wie de naam Dartmoor hoort, denkt misschien onwillekeurig aan de ge lijkmatige gevangenis, die in zo veel detective-romans een al dan niet belangrijke rol heeft ge speeld. Ook in tal van films wordt deze gevangenis een rol toebe dacht. Verhalen van Arthur Conan Doyle spelen zich soms in Widecombe in the Moor, vlakbij Leusdon. eenzaam en mysterieus land. Een granietplateau van ongeveer 516 vierkante kilometer met rotspieken van gemiddeld zo'n 450 meter hoog. Van die talrijke uitstekende rotsen (torso's genoemd) zijn de Yes Tor (606 m) en de High Willhays (621 m) het hoogste. De hogere delen van Dartmoor. waar tal van rivieren ontspringen, vormen een woest gebied, bedekt met heidevelden en hoogvenen Binnen het natuurreservaat zwerven kudjjes wilde ponnies rond en vormen een opvallend beeld in het landschap Verder kan men er Dartmoorschapen tegen komen en wilde koeien. Midden in dit schitterende na tuurgebied. vlakbij de rivier de Dart tussen Widecombe in the Moor en Ashburton en Newton Abbott ligt het kleine gehucht (in Engeland noemen ze het een hamlet) Leus don. Een paar huizen, een hotel en een kerk. Een kerk, die evenals de naam van de hamlet op dat van het Nederlandse Leusden lijkt. Ergens in het verre verleden kan mogelij kerwijs een overeenkomst, een verbinding zijn geweest met de naam. Want zoals Leusden de Leusderheide heeft, zo heeft het Engelse Leusdon in het Dartmoor- gebied eveneens haar uitgestrekte heidevelden Misschien is dat de verbindingsschakel? Een belangrijk onderdeel van Leusdon is het rustiek en pitto resk gelegen familie-hotel „Leusdon Lodge Guest House", eigendom van de heer en mevrouw Denis en Nelia Hut chins. Dit charmante echtpaar bracht begin dit jaar een bezoek aan het Nederlandse Leusden en sprak toen onder meer met de hoofdredaktie van de Leusder i Krant en met verte- Dorpje In Dartmoor, vlakbij Leusdon. (Wilde) Dartmoor ponnies. Daarom startte de heer Hutchins z'n ..eigen uitwisseling". Ter gele genheid van Leusden's 1200 jarig bestaan biedt hij twee Leusdenaren een verblijf van zeven dagen in zijn familiehotel aan. De Leusder Krant betaalt de overtocht naar Engeland. Het ecntpaar Hutchins is nauw betrokken bij de Dartmoor Toerist Association (hij is president van deze organisatie) en dat betekent, dat u in goede handen bent tijdens uw verblijf op Leusdon Lodge. ..Leusdon Lodge" is een meer dan 150 jaar oud landhuis op de hellingen van de Dart-vallei. Het is een rustig hotel met zeven kamers, een gezellige bar en een intiem res taurant. Verder is er van alles aan wezig om u ook 's avonds een pret tige sfeer te bezorgen, zoals een openhaard. TV. een bibliotheek met goede boeken, allerlei spelletjes etc. De heer en mevrouw Hutchins zullen ook u straks met veel plezier ontvangen mocht u de hoofdprijs van onze wedstrijd winnen. Zij ken nen Leusden en verschillende in woners van de gemeente Leusden brachten reeds een bezoek aan Leusdon Lodge, zodat u wellicht zelfs nog gemeenschappelijke kennissen kunt hebben. En wat Dartmoor zelf betreft: u kunt er ruimschoots uw hart op halen. U kunt er vissen, wande len, rondritten maken, paardrij den en als u fotografeert of filmt: de natuur Is schitterend en zal u blijven boeien, meer dan vol doende om er zeker een aantal films aan te spenderen. Het is de moeite waard. De heen- en terug reis meegerekend zult u in .totaal negen heel fijne dagen kunnen hebben.... als u de prijs winti

Leusder Krant | 1977 | | pagina 7