I200 Rekonstruktie Rijksdag 777 - woensdag 8 juni 1977. Extra editie leusder I Ban—fc >44 9e jaargang nr. donderdag 9 juni 1977 hiajliaiilit'lijli niciiusbliitl Ktor (If "fin ecu If l.cusdfn burgermaaltijd werd bijna burgeroorlog (Van de redaktie). LEUSDEN -Als ik al die mensen z/e, die vechten vooreen broodje of een karbonaadje, dan zou /e bijna denken, dat we weer terug zijn in de hongerwinterzei filosoof Spaans met een lachje, terwijl de burgers hun uiterste best deden om al dringend en duwend hun gratis burgermaaltijd achter de hezen te krijgen. Dat was beslist geen sinecure, want op een derge lijke gigantische stormloop waren de etens-kramen op de Hamers- veldseweg woensdagmiddag met berekend. Menige Leusdenaar zal dan ook tenslotte zijn heil gezocht hebben in een eigen gesmeerde boterham, thuis. Toch was het een gezellige drukte na de rekonstrutie van de Rijksdag. En zij, die het gratis knjgen van een toch niet te verove- ten maaltijd belangrijker vonden dan al die andere zaken, zullen be- s5sf het één en ander gemist heb ben. Terwijl de boerenkapel van de Achterveldse muziekvereniging Door Wilskracht Sterk het totale gebeuren op aanstekelijke wijze m een muzikale achtergrond voorzag, was een fakir beng in de buurt van de tent op de schape wei san de Zwarteweg zijn niet alle daagse kunsten te vertonen, waar bij op een gegeven moment op een dusdanige manier met petroleum werd gewerkt, dat er bijna ver vroegde brandweerdemonstraties moesten plaatsvinden. Gelukkig el dat allemaal nog wel mee De fakir deed een dutje op zijn spijker bed en we lieten hem in die stand cm Jan Reemst en Job Remders bij de Schaapskooi bezig te zien met tel professioneel xhaapsscheren. Elders in Neder land wordt aan een dergelijk ge beuren en heel feest opgehangen, tier was het een boeiend en inte ressant onderdeel van het Leusden 1200-leest En verder was er na kijk de Amerikaanse taart, die maar niet werd aangesneden in 't jbegin. Een tweede poging om een b'oodje of stokje saté te veroveren, mislukte jammerlijk. De burgeroor log was zelfs na een uur nog niet Mgewoed. Gemakkelijker ging dat met het glas bier, dat gratis werd geschonken. Alleen verbaasden we ons wel een beetje over het feit, bat tal van kleine jongetjes met een volwassen gezicht in de schuim- beeten. We zullen dat maar op een professionele vergissing houden schoonmaakploeg heeft na ,jC°op van dit eet-festijn met over oei gebrek aan werk te klagen ge- bad. Het is altijd opvallend tijdens oon openluchtfeest, hoe weinig mensen de ernstige vermaning van fed Garthof in de wind slaan en ton afval op de straat storten, alsof fethun eigen vuilnisbak is Het be- -'■amde ,.Laat niet als dank.had oeen enkele greep op de etende, doodvermoeide burgers, die al kog blij waren dat ze er eindelijk in *®en geslaagd iets eetbaars te toveren. Niettemin een feestelijk evene- fjont, zo n burgermaaltijd. Dankzij Leus dense horecawezen, tetselijke middenstand en een wa m vleeswaren. En natuurlijk 'Jj de mensen van gemeen- werken en plantsoendienst, die tojt in dit evenement het hunne 'Obben bijgedragen. Leusden 1977 PRINS CLAUS KWAM NIET „Waar blijft Ie nou?" vroegen zich tal van Leusde- naren af, die graag een stukje van de smakelijk uitziende Amerikaanse verjaardagtaart wilden proeven, maar geduldig stonden te wachten op Prins Claus, die zoals aan gekondigd de taart zou komen aansnijden. Maar Prins Claus kwam niet. Hoewel het stich tingsbestuur aanvankelijk nog goede hoop had, dat het bezoek wèl doorgang zou vin den, werd het gisteren duide lijk, dat de prins - in verband met de voortdurende gijzelin gen in Bovensmilde en De Punt - de officiële lijn volgde en geen gehoor gaf aan de uitnodiging van het stich tingsbestuur om de rekon struktie van Rijksdag 777 bij te komen wonen met de daarop volgende burgermaaltijd. Overigens werd de taart later wel aangesneden. Volgens insiders was ie verrukkelijk. Eén van hen vroeg mij om de Amerikaanse Leusdenaren te bedanken voor die geste. Hierbij dan: thank you friends, the pie was delicious."

Leusder Krant | 1977 | | pagina 1