„Sport en spel gaat van start iusdense bejaarden adden grandioze avond iRDAG 9 JUNI 1977 EXTRA EDITIE LEUSDER KRANT 7 een kopje koffie met een ge bakje, waarop met vaardige hand achter de schermen de nodige hoeveelheid slagroom was aangebracht Mevrouw T. Zeeman sprak een kort openingswoord en tipte daarbij even de geweldige op komst aan. Verder liet ze het praten gaarne aan de bejaarden over, die hiervoor ruimschoots de kans kregen, omdat de boe- renkapel die inmiddels naar binnen was verhuisd grote pau zes inlaste tussen de diverse nummers. Terwijl de barbecuevuren hoog oplaaiden, gooide het draaior gel 't Scheepje van Gossling uit Hilversum er vrolijke mu ziek tegenaan. „Foxi-foxtrot" kwam uit het pirement en de stemming was opperbest. Hier en daar waagden enkelen zich zelfs aan een dansje. Voor de hongerige magen en dorstige kelen was gezorgd. De organisatie had 80 kg varkens haas en 25 kg kalfsvlees inge slagen. Een paar duizend brood jes, ca 300 liter koffie, 5 vaten bier, jus d'orange, te veel om op te noemen, lagen klaar om geconsumeerd te worden. KAREL DE GROTE Om 20.10 uur kwam keizer Karei met zijn gevolg het feest opluisteren en na zich te goed gedaan te hebben aan de diver se spijzen en dranken, kreeg hij van mevrouw T. Zeeman het woord. Hij was verheugd dat zovelen aanwezig waren en voelde zich prettig met zo'n groot aantal jonge mensen" om zich heen (uiteindelijk is Karei al zo'n 1200 jaar oud). „Ondanks mijn vele zwakke momenten", zo ging de keizer verder, „heb ik ook mijn ster ke kanten en die sterke zijde wil ik nu eens laten zien, door de bejaarden van Leusden een cadeau aan te bieden" Hij overhandigde mevrouw Zee man een pakje en verklapte daarbij, dat het idee door de U.V V. was aangedragen. Het pakje bevatte een Halma-spel hetgeen het symbool was van het werkelijke cadeau, dat door de drukte nog niet gerealiseerd kon worden, n.l. een levens groot Halma-spel op het ter rein vóór het bejaardenhuis, hetgeen dan zomers buiten ge speeld kan worden. De muziek van boerenkapel en draaiorgel werd zo nu en dan onderbroken, door het optreden van de zang- en dansgroep „De Boerhoorn" uit Amersfoort. Deze zang- en dansgroep is een onderdeel van de vereniging Drente die in Amersfoort en omgeving een 400 leden telt. De leden van deze vereniging zijn allen in Drente geboren of zeer nauw daarmee verwant. De dansgroep danste er lustig op los en bij het laatste nummer ,,'t Slaapmutsje" ging men de zaal in om een partner te kie zen. Hierdoor werd het op het podium overvol, hetgeen me mand belette zijn of haar beste beentje voor te zetten. Aangezien niet iedereen op het podium een plaats kon krijgen, organiseerde men spontaan een polonaise, waaraan „jong en oud" deelnam. De heer J.C.T. Kuijpers van het Bestuur Stichting Leusden 1200 zei mij: „Tijdens de ver gaderingen van het Stichtings bestuur hebben we gezegd, dat de avond voor de bejaarden in ieder geval moet slagen. Met enige trots mag ik zeggen, dat dat ook het geval is". Hij had volkomen gelijk. Een geweldige avond. LEUSDEN - Donderdag- en vrijdagavond en zaterdagmor gen wordt in het kader van de Leusden 1200-feestweek een Sport en Spel-manifestatie ge houden. Dit gebeurt in het Bur gemeester Buiningpark aan de Bavoortseweg, en iedere Leus- denaar is er welkom en kan er deelnemen aan en/of kennisma ken met vele sporten en spelen. Onder andere komen aan bod: tennis, zwemmen, handbal, bad minton, hockey, (rol)schaatsen, volleybal en schaken. Donder dagavond wordt er vermoede lijk een demonstratie handboog- schieten gegeven, vrijdagavond is er van 21.15 tot 21.45 uur een demonstratie van de spec taculaire teakwondosport door leerlingen en instrukteurs van de Sportschool Boersma te Leusden-Centrum. Zaterdag morgen tenslotte is er van 11.30 tot 12.30 uur een demonstratie worstelen door de Worstelver- eniging „De Halter" uit Utrecht. Wie deelneemt aan Sport en Spel krijft een stempelkaart en kan aan maximaal twaalf onderdelen meedoen. Wie aan acht of meer onderdelen heeft meegedaan heeft dan evenzo- vele stempels en krijgt als be loning een erelint. Voor Sport en Spel kan men beide avonden terecht van 19.00 tot 21.30 uur en op zater dagmorgen van 9.00 tot 11.30 uur. Deelname is mogelijk voor iedereen vanaf de leeftijd van 6 jaar en is natuurlijk gratis (zo als de meeste Leusden 1200- evenementen). Wie aan het rol schaatsen mee wil doen, dient overigens zelf zijn en haar eigen rolschaatsen mee te brengen en hetzelfde geldt voor degenen die van plan zijn in het zwem bad te duiken, met dien ver stande dat van hen wordt ver wacht dat ze hun eigen badkle ding meebrengen. Tenslotte- als afsluiting van de officiële woensdag - het vuurwerk. Kort maar krachtig, met schitterende lichteffekten. Hier het hoofdonderdeel: „Leusden 1200 Jaar". uit Scherpenzeel bracht veel op de been en oogstte veel bewondering. fVSDEN/CENTRUM - De ise bejaarden beleefden ig, 8 juni, j.l. een ge- oe avond in de grote tent jver het Burg. Buining- f opzet was het houden d tuinfeest op het terrein J t Hamersveld aan de As- ■ttenveg, doch zoals de di van 't Hamersveld. T. Zeeman het uit- let is een andere tuin ien dan we ons hadden gesteld, maar hierdoor komen we wel, dat een ieder iwelijk zit te bibberen, i niet past op een avond, fve gezellig en ontspannen n zijn. IV0LG VAN PAGINA 5 [vaste detachement Veldpo- de Technische Recherche, leling Voorlichting en de p Leusden van de Rijkspo- i met als groepscomman- kde adjudant M. Elbertsen. I de groep Leusden behoren Leusden-Zuid, Leus- mtrum en Achterveld en Dsten Woudenberg en Rens- et politionele materiaal was l voor de jeugd één grote (eltuin. Overal mochten de en meisjes aankomen tuidelijk was dat een gretig werd gemaakt van de ilichten, de sirenes en af ie zelfs van de politie-radio. wekkend was ook, hoe [l de jongelui de weg wisten e wirwar van knopjes. Niet ii de politie te land en te per manifesteerde zich op Jen 1200, maar ook vanuit [lucht en wel met zeer laag mende kleine vliegtuig- auto's kwamen zij naar de feest tent en werden door behulpzame handen opgevangen en indien nodig naar de plaats begeleid, terwijl de boerenkapel die zich naast de tent had opgesteld voor een muzikale verwelko ming zorgde. De gehele aankleding van de feesttent was door de verzorg sters van 't Hamersveld en een groot aantal vrijwilligers en vrijwilligsters verzorgd, waar mee zij vanaf 12.30 uur in de weer zijn geweest. De dames waren allen in historische kle dij gestoken en zorgden ervoor dat de aanwezigen na het bin nenkomen voorzien werden van jes. Deze nadere kennismaking en dan ook nog op een zo onge dwongen manier, moet een ver helderende kijk hebben gegeven op het werk van de mannen in het blauw, die het de laatste jaren echt niet zo gemakkelijk hebben. POLITIEHONDEN De oorspronkelijk op het pro gramma staande show met hon den van de Rijkspolitie ging niet door. Ook al in verband met de gijzelingen in Drente. Als ver vangers kwamen gisterenavond vanaf acht uur 20 leden van de Politiehonden Dressuurvereni- ging „Unitas" uit Scherpenzeel in aktie met een dozijn Holland se, Duitse en Mechelse her dershonden, alsmede bouviers en kruisingen van die rassen. Onder enorme belangstelling werd op een grasveld aan de Noorderinslag gedemonstreerd met gehoorzaamheids- en aan- valsoefeningen, waarbij zeer sterke staaltjes van dressuur werden gegeven. Springen over een metershoge heg en klim men over een schutting van 1.80 meter was voor de honden zo te zien een kleinigheid, maar wat moeten de bazen van die honden bij het trainen een geduld heb ben gehad voordat het allemaal zover was. Een grote trekpleis ter voor het publiek is altijd het optreden van de pakwer- kers. Ook hier bleek weer, dat de eigenaar van een goed ge trainde politiehond zijn fiets en/of auto best onafgesloten weg kan zetten. Hoe lang het ook duurt en hoe handig een zwijn tjesjager de zaken ook versiert. Zelfs een flink stuk leverworst kon de honden niet van hun op dracht afhouden. Unitas-voor- zitter W A. Hensen gaf bij de demonstraties de verhelde rende uitleg en het regelmatige applaus was het beste bewijs, dat de toeschouwers beslist geen spijt gehad hebben van hun gang naar de Noorder ins lag. De bejaarden waren wel in voor een dergelijk feest. De werkgroep, die dit evenement had voorbereid en uitgevoerd, had 1500 uitnodigingen verzon den. Hierop had 50% gereageerd en toegezegd mee te doen aan dit feest. De overigen die niet kon den of met wilden, om welke reden dan ook, ontvingen woens dagmiddag een bloemetje, zodat zij toch ook een beetje in feest stemming kwamen. De 750 bejaarden die zouden komen hebben woord gehouden. Met bussen en particuliere GROTE OPKOMST

Leusder Krant | 1977 | | pagina 11