t Alle festiviteiten afgelast In memoriam mr. A. H. van der Po! Mr. Aloysius Hieronymus van der Post MR. A. H. VAN DER POST MR. A. H. VAN DER POST MR. A. H. VAN DER POST Met leedwezen heeft het bestuur van de Stichtii Leusden 1200 kennis genomen van het overlijden van ha erevoorzitter burgemeester Mr. A. H. van der Post, beraad met het College van burgemeester en wethoude en de fractievoorzitters der gemeenteraad heeft fi bestuur van de Stichting Leusden 1200 besloten meto middellijke ingang de feestelijkheden en activiteiten af gelasten. Vanavond en vannacht zullen een groot aanl bestuursleden van de Stichting, bijgestaan door ambten ren van de gemeente Leusden alle maatregelen trachten nemen om tijdig alle genodigden, artiesten, deelnemers! anderen die gedurende de komende dagen aanwea zouden zijn in Leusden of aan het programma zoud! meewerken, te bereiken. donderdag 9 juni 1977 Bestuur Stichting Leusden 12 MR. A. H. VAN DER POST MR. A. H. VAN DER POST EXTRA EDITIE LEUSDER KRANT VRIJDAG 10 JUNI 1977 FAMILIEBERICHTEN Dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, delen wij mede, dat nog onverwacht van ons is heengegaan, onze lieve man en pappa, onze dierbare schoonzoon, broer, zwa ger en oom burgemeester van Leusden op de leeftijd van 52 jaar. A. J. M. van der Post-Monchen Frank Koen Fam. van der Post Fam. Monchen Leusden-Zuid, 9 juni 1977 Van Diepenheim Scheltuslaan 9 Zondag 12 juni is in de kerk van de St. Josef, Hamersveld- seweg te Leusden-Centrum, van 18.00 tot 20.00 uur gele genheid om afscheid te nemen van onze dierbare overledene. Maandag 13 juni is om 13.30 uur een plechtige uitvaart dienst in bovengenoemde kerk, waarna de crematieplechtig heid volgt om 16.00 uur in aula 1 van het crematorium „Daelwijck'l Floridadreef te Utrecht (Overvecht). Eventuele bloemen te bezorgen zondagmiddag of maandag morgen in de kerk. Geen bezoek aan huis. Geen toespraken. Na de crematieplechtigheid is er van 17.30 tot 18.30 uur gelegenheid tot condoleance in hotel-rest. De Treek, Tree- kerweg 23, Leusden. Met grote verslagenheid geeft het gemeentebestuur van Leusden kennis van het overlijden van de Edelachtbare Heer burgemeester van Leusden Met diep respect zullen wij de grote inzet blijven geden ken, waarmee de heer Van der Post zich in dienst heeft gesteld van de gemeente Leusden. Onze innige deelneming gaat uit naar mevrouw Van der Post, de kinderen en verdere familieleden, die wij de kracht toewensen dit grote verlies te dragen. Leusden, 9 juni 1977. W. A. van Zandbrink-loco-burgemeester K. F. E. Brouwer, secretaris. Met grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van de Edelachtbare Heer burgemeester van Leusden De relatie die bestond tussen de heer Van der Post en het ambtenarencorps, zal als een inspirerend voorbeeld in onze gedachten blijven voortleven. Moge mevrouw Van der Post en kinderen de kracht wor den gegeven dit grote verlies te dragen. Leusden, 9 juni 1977. namens het gezamenlijk gemeentepersoneel, K. F. E. Brouwer, gemeentesecretaris. M. Th. Pais, direkteur gemeentewerken. Met grote verslagenheid heeft de Stichting Leusden 1200 kennis genomen van het overlijden van haar erevoorzitter burgemeester van Leusden Onze gedachten gaan uit naar mevrouw Van der Post en kinderen. De Stichting Leusden 1200 zal haar erevoorzit ter blijven herinneren als een integer, kundig en belang stellend bestuurder wiens steun we al te vroeg moeten ontberen Leusden 9 juni 1977. Stichting Leusden 1200. LEUSDEN - In de grote versla genheid over het overlijden van burgemeester Van der Post zullen ieders gedachten allereerst uitgaan naar mevrouw Van der Post en de kinderen. Mogen zij in deze moeilijke uren de kracht ontvangen dit grote verlies te dragen. Het overlijden van burgemeester Van der Post betekent ook een ern stig verlies voor de gemeente Leusden. De grote inzet waarmee hij zich gedurende ruim zes jaar in dienst heeft gesteld van deze ge meente, verdient het diepste res pect Bij zijn benoeming in 1970 werd hij onmiddellijk voor de zware taak geplaatst uitvoering te geven aan het een jaar eerder door de raad vastgestelde structuurplan voor Leusden Als grote animator van de realisering van het plan De Wetering wist hij te bewerkstelligen dat het oorspronkelijk aantal ge plande woningwetwoningen aan zienlijk werd uitgebreid, wat de bouw van meer woningen met een lagere huur betekende. Ook bij de ontwikkeling van de plannen voor Groenhouten en Alandsbeek is zijn inbreng van niet te onderschatten betekenis geweest Bij de verdere uitvoering van het structuurplan werd hij echter gecon fronteerd met zich sterk wijzigende opvattingen over de te verwachten groei van de bevolking, die veel lager werd geraamd dan de aantal len waarvan bij de opstelling van het structuurplan was uitgegaan. Tegelijkertijd ontstond er een inten sievere belangstelling voor milieu vraagstukken en een toenemende behoefte aan inspraak. Dit alles leidde in 1973 tot het terugnemen van het globale bestemmingsplan ..Leusden-centrum 2e fase" zoals dit in eerste versie was opgesteld. Een en ander had tot gevolg dat burgemeester Van der Post als verantwoordelijk portefeuillehouder van ruimtelijke ordening zich voor de taak zag gesteld zo spoedig mo gelijk een alternatief plan te ontwik kelen, waarmee zowel tegemoet kon worden gekomen aan de sterk toenemende woningbehoefte als Met grote verslagenheid namen wij kennis van het over lijden van onze burgemeester Onze gedachten zijn in het bijzonder bij mevrouw Van der Post en haar kinderen en wij betuigen hen langs deze weg onze innige deelneming. De Ondernemersvereniging Leusden, afdeling Leusden-Centrum, Leusden-Zuid en Achterveld Het Bestuur. Leusden, 9 juni 1977 Met diep leedwezen hebben wij kennis genomen van het overlijden van burgemeester der gemeente Leusden ere-voorzitter van onze vereniging Wij gedenken hem met grote erkentelijkheid voor de ver dienste die hij voor onze vereniging heeft gehad. Namens L.T.V. De Eemelaar: Het Bestuur. aan de bestaande wensen gebied van inspraak en milied Het zal hem ongetwijfeld eeni voldoening hebben gegeven] begin van dit jaar kon wordencj gegaan tot de vaststelling vav globaal bestemming Leusden-centrum 2e fase",?i dit na de terugneming van hel spronkelijke plan was ontwik Het is moeilijk te aanvaarde» juist de man die zich als geena betrokken voelde bij de totsa koming van dit plan, de uitvoa daarvan niet zal mogen belevi Ook ten aanzien van hel t4 deren van de werkgelegen heeft burgemeester Van derfl zich voor de gemeente Leusdï hoge mate verdienstelijk gema Zo heeft hij de vestiging gesü leerd van bedrijven en insteEn als ondermeer het Astmafonds. Hogere School voor Gezond!» zorg, het EZI en de Bankgirocer Ie. Daarnaast heeft hij als portel lehouder van personeelszaken belangrijke inbreng geleverd fl herstructurering van het arröi apparaat Onderdeel daarvan» onaermeer de instelling vani georganiseerd overleg endeOf Gemeentewerken Bovendien werd zowel docr stellingen en verenigingen b«i als buiten de gemeente veeVJ een beroep op hem gedaan. Zo hij o.a. lid van het provincial dagelijks bestuur van de Vereng van Nederlandse Gemeel commissaris van de PUEM.VW ter van de Provinciale Utraf Welstandscommissie en lidvr. Dagelijks Bestuur van het S21 werkingsorgaan Eemland, M er ook vtortdurend blijk van galt nauw betrokken te voelen bj' plaatselijk verenigingsleven. Aan dit vruchtbare en wertö leven is thans een naar mens* begrippen voortijdig einde jd men. Dat hij ruste in vrede. Bureau VoorW gemeente Le£

Leusder Krant | 1977 | | pagina 2