Oom agent hield open huis fandkleed bevolking aangeboden lan het gemeentebestuur DEELNAME-FORMULIER DE LEUSDER bjDENS HERDENKINGS BIJEENKOMST gestuit. Zozeer dat je af en toe wenste dat die beste Karei die akte maar nooit ondertekend had. Maar door de moeilijkhe den heen, hebben we kunnen zien hoe er een geweldige kame raadschap ging groeien Zonder dat rang ol stand van betekenis was, hebben talloze mensen hiervoor samenge werkt", aldus de heer Van Gooi Ook de voorzitter van het stichtingsbestuur stipte de ex plosieve groei van het dorp aan en ook hij bleek groeistuipen geconstateerd te hebben. In dat verband sprak hij de hoop uit dat de festiviteiten er wezen lijk toe zouden kunnen bijdra gen, dat oud en nieuw elkaar vinden „Rivaliteiten moeten worden geslecht en banden ge smeed worden", aldus de heer Van Gooi. Aan het slot van zijn toespraak ging de voorzitter van de stich ting over tot het aanbieden van het" wandkleed aan het gemeen tebestuur. Het wandkleed, een ontwerp van Bertie Jagers, werd door vele bentallen Leus- dense vrouwen vervaardigd om als geschenk van de bevolking aan het gemeentebestuur te kun nen worden aangeboden Het werd gistermorgen onthuld door de loco - burgemeester Van Zandbrink. Deze dankte in zijn slotwoord uitbundig voor het geschenk. „Allereerst omdat het een symbool is van een prachüge samenwerking en bo vendien omdat het een fraaie, blijvende herinnering is aan deze fesbviteiten", aldus de loco-burgemeester. Hij zei ten slotte toe, dat het wandkleed een plaats zal krijgen in de raadszaal van het gemeente huis. Tussen de verschillende toe spraken door werden er muzi kale intermezzo's verzorgd door leraren van de muziek school. Marcel Timmerman, (viool), Susan Biesma (altviool) Brigitte Pawlowski (cello), Jo ke van Kregeten (piano) en Ma rijke Rodrigues-Mell (gitaar) speelden verschillende klassie ke werken. De bijeenkomst werd begonnen en beëindigd door een hoornsignaal, gegeven door hoornisten van het Tambour- korps der Intendance. mpérdag 9 juni 1977 extra editie leusder krant q fen onzer verslaggevers) ILEUSDEN - Zonder Prins Vus en zonder de commissa- V van de koningin is gister- Êrgen in de Jozefkerk offici- k de süchbng van Leusden in p herdacht. In verband met de Liingen in Drente hadden oemde hoogwaardigheidsbe- s het stichtingsbestuur jg tevoren laten weten niet i Leusdense plechtigheid zig te kunnen zijn. Wel tzig waren tientallen ande- genodigden, die loco-burge- Vster W. van Zandbrink en - voorzitter R. van Gooi weer eens de nadruk hoor den leggen op het motto van de feestweek, ,,Oud en nieuw rei ken elkaar de hand". Vertegenwoordigers van alle geledingen van de plaatselijke bevolking vulden samen met genodigden van buiten het dorp gistermorgen de kerk aan de Hamersveldseweg tot de laatste plaats. In zijn welkoms woord noemde loco Van Zandbrink met name de vertegenwoordigers uit Eemland en Barneveld. Ook de vertegenwoordigers van de ver schillende werkgroepen van de stichting Leusden 1200 kregen bijzondere aandacht van de heer Van Zandbrink. „Nu reeds kun nen we constateren dat dit feest van en voor Leusdenaren volle dig geslaagd is", zo zei hij tot hen. Vervolgens las de loco een gedeelte van de speech, die de in het ziekenhuis vertoevende Tijdens de officiële herdenkingsbijeenkomst werd gisteren het ge schenk van de Leusdense bevolking overhandigd aan het gemeente bestuur. Een prachtig wandkleed, ontworpen door Bertie Jagers en gemaakt door de Leusdense bevolking. burgemeester A. H. van der Post gehouden zou hebben Namens de heer Van der Post zei de wethouder onder meer, dat de verdubbeling van Leus den, zoals die de afgelopen ja ren heeft plaatsgevonden, zijn onvermijdelijke groeistuipen met zich meebracht. „Maar", aldus de heer Van Zandbrink, „het is niettemin een gemeen schap geworden voor de oude en de nieuwe bewoners". Vervolgens keek de spreker even terug in de geschiedenis van Leusden. „Twaalf jaar ge leden was het nog een agra risch dorp, hoewel erachter het decor van landelijke rust een heleboel ging gebeuren Nie mand kon toen nog vermoeden dat de namen Rossenberg, Roo- zendaal, de Wetering enzo voorts nu de namen van woon wijken zouden zijn", aldus de wethouder Van het dorp van 120 jaar geleden noemde de wethouder met name de tabaksteelt. Voor een sprong naar het Leusden van 1200 jaar geleden verwees de heer Van Zandbrink naar de later op de dag te spelen re constructie van de Rijksdag Na afloop van zijn toespraak ging de loco-burgemeester op uitnodiging van ge meen te voor lichter H. Hermans over tot de onthulling van de nieuwe ge- meentevlag Na deze plechtig heid, die eigenlijk door de com missaris van de koningin ver richt zou worden, was het woord aan de heer Van Gooi, voorzit ter van de stichting Leusden 1200 De heer Van Gooi zei zich niet alleen voorzitter van de stichting, maar veel meer de representant van een heel leger Leusdenaren te voelen, „Vele honderden dorpsgenoten hebben een bijdrage geleverd aan de totstandkoming van dit feest. Bij die voorbereidingen hebben we teleurstellingen ge had, zijn we op moeilnkheden LEUSDEN/CENTRUM - In het kader van Leusden 1200 hield de Rijkspolitie van het dis trict Utrecht bij de fa. J. C. v. d. Berg een „openhuis". Het was een bijna volledige wapen schouw van onze bewakers van orde en recht. In verband met de gebeurtenissen in Drente ontbraken de toegezegde heli copter en het Sanky-pantser voertuig, maar wat er wel te zien was, gaf de zeer vele be zoekers - de show duurde woensdag van 14 00 tot 18.00 uur - een indrukwekkend over zicht van de mogelijkheden, waarover Hermandad beschikt. Wij hadden een gesprek met de voorlichtingsambtenaar J. H. v. d. Voorst van de Rijkspo litie, die begon met te vertel len, dat het eerste contact tus sen burger en politieman, ge woonlijk van negatieve aard is. De politie heeft vooral een op voedende en corrigerende taak. Het uitdelen van bonnetjes is beslist geen hoofdzaak (al wordt dat door de „slachtoffers" vaak naar voren gebracht), maar men vraagt er bij wijze van spreken meestal zelf om. Voor het juist uitvoeren van haar taak moet de politie de beschikking hebben over het nodige materiaal en dat was op de show vertegenwoordigd in de vorm van manschappen, auto's, motoren, brommers en paarden, plus nog een grote hoeveelheid kleingoed. Aan de hand van films, die vertoond werden in Van den Berg's graanpakhuis werd het werk van de Rijkspolitie nog eens extra toegelicht Op het showterrein waren aanwezig de Algemene Verkeersdienst uit Driebergen, de Rijkspolitie te water, de COME en die letters staan voor Centrale Opleiding Mobiele Eenheden, de bereden Politie, leesverder op pagina 7 De jeugd vermaakte zich uitstekend tijdens de open dag van de Rijkspolitie. voor de Leusder Krant-prijsvraag in samenwerking met Denis en Neelia Hutchins uit het Engelse Leusdon Ja! Ik heb een afwijkende foto ontvangen. En maak kans - als ik woonachtig ben in de gemeente Leusden - op de negendaagse vakantiereis voor twee personen naar het Engelse Leusdon. Naam. Adres: Plaats: Handtekening Lever de afwijkende foto met dit formulier in en u ontvangt hiervoor een andere afdruk van „Rijksdag 777"-foto. Inleveren op onze Leusder Krant-braderie stand op zaterdag 11 juni 1977 of tot en met vrijdag 17 juni (tot 16.00 uur) op het kantoor van de Leusder Krant, Finnmark 3, Leusden/C. De uitslag wordt uiterlijk 1 augustus (in de Leusder Krant van donderdag 4 augustus 1977) bekendgemaakt. op de braderie! Zaterdag is de grote slotdag van het feest van 1200 jaar Leusden. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat wordt een grote braderie gehouden op de Hamersveldseweg. regelmatige videovoorstellingen in zwart wit en kleur vaneen Reportage van de Leusdense feestweek O.m. met hoogtepunten uit zeven dagen konstant feest, zoals de stratenloop, de zeskamp, de paardenshow, de burgermaal tijd, sport en spel, de feestmarkt en niet te vergeten de rekon- struktie van de Rijksdag in 777. En voor wie zichzelf eens via het TV-beeld wil bekijken, al dan n>et m kostuum, kan dat doen via onze kontinue-werkende zwart-witcamera. let op onze extra editie van morgen (vrij dag) knip de speciale braderie-bonnen uit! Regelmatig zullen demonstraties worden gegeven. Speciaal voor de kinderen. gratis een verrassing trekken tegen inlevering van de speciale bon in onze editie van vrijdag 10 juni a.s. (morgen). Voor de ouderen: doe uw keus uit onze enveloppen-caroussel Tal van verrassingen, gratis voor u tegen inlevering van de speciale bon in ons vrijdagnummer van 10 juni a.s. (morgen) Tegen inlvering van de speciale bon ontvangt u natuurlijk (zolang de voorraad strekt) onze herinneringsfoto (in groot formaat) van de feestweek in het kader van Leusden 1200. Met kans op een reis voor twee personen naar het Engelse Leusdon als u een afwijkende foto ontvangt Tenslotte „vers van de pers": Uiteraard Is ook de Leusder Krant present op de braderie! In een grote stand staan wij die dag met tal van attracties voor jong en oud1 Het oude drukkershandwerk herleeft. De Leusder Krant wordt nu gedrukt door de modernste drukpers, computergestuurd gezet via fotografische systemen Onder het motto: oud reikt jong de hand staat in onze stand gedurende de openingstijden van de braderie: een ouderwetse, met de hand aangedreven drukpersje.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 9