Zomeravondvoetbal Pon Voorwaarts Ook sport Leusden 1200 gestaakt Bd Leusderheide Sterk bezette grasbaanraces Sport j C ursief j Grootste supporter DONDERDAG 16 JUN11977 15 'H. M. E. A. Pijls Zaterdag 18 juni v.a. 10.00 uur: Schiet- vijfkamp v d schietvereniging Leusden met Sv. Juliana, C O M., Sv. de Zaanstreek en de Res Po litie Amersfoort a. d. Kolonel van Royenweg op de Leusderheide. Zaterdag 18 juni, 15.00 uur: Opening tennisbanen LTV Leusden a. d. Middenweg Aansluitend receptie in Groot Krakhorst. Zondag 19 juni, 14 00 uur: Motor- grasbaanraces Cross Vereniging Leusden op het circuit a d Smous- sesteeg Maandag 20 juni, 19.00 uur: Zomer avondvoetbal DHV 2 - Pon Voor waarts 2 op het Pon-terrein a d. Bavoortseweg Woensdag 22 juni, 19.00 uur- Zomer avondvoetbal Bronswerk - Pon Voorwaarts 1 op het Pon-terrein LEUSDEN-CENTRUM - Dinsdag 31 mei speelde Pon Voorwaarts 2 de thuis wedstrijd tegen Centurion 2. Voor de rust hadden de Volkswageiyongens de wedstryd aardig in handen. Uit een scherpe voorzet van aanvoerder Nico Vedder scoorde Dick van Daal vlot 1-0. Spoedig daarna maakte Bram van Hoorn Pon's tweede treffer, maar nog net voor de wisseling kwam Centurion aan een tegendoelpunt. Na de thee raak te Pon meer en meer in de verdruk king en al spoedig was de gelijkmaker een feit. De Leusdenaren kwamen op nieuw aan de leiding door een fout van de Centurion-kceper, doch de gasten bepaalden een kwartier voor afloop de eindstand toch nog op 3-3. Op het Pon-complex aan de Bavoort seweg vond maandag 6 juni de ontmoe ting Pon Voorwaarts 2 - CA '70 2 plaats. In een gestaag vallende regen werd o.l.v. scheidsrechter D. Elferich goed ge speeld De bezoekers konden met een hoekschop, die door de rechtsbuiten in een verzilverd werd, op 0-1 komen en toen begon ook Pon te voetballen. Via aanvallen over de vleugels werd dat ge daan en na 20 minuten had Sarko suc ces. Kort daarna zorgde Dick van Daal voor 2-1 en nog voor 'de rust liet Ton Pierik Pon's derde doelpunt noteren. In de tweede helft was het Cees Hoekstra, die met een fantastische boogbal voor de eindstand van 4-1 zorgde. Pon's Voorwaarts 1 moest op woensdag 1 juni op eigen terrein tegen Postalia aantreden. De Amersfoorters kwamen echter niet opdagen, zodat de Voor- waartsen reglementair met 5-0 hebben ..gewonnen". Op donderdag 9 juni had Pon Voorwaarts 1 Polynorm op bezoek. Om 19.-- uur gaf scheidsrechter Visser het bcginsignaal. De Voorwaartsen na men direct het initiatief, dat al snel resultaat opleverde. Ron van Ooyen schoot eerst rechts en even later links in de hoek de thuisclub naar 2-0. Poly norm scoorde kort voor de rust een te gendoelpunt en na de hervatting al spoe dig de gelijkmaker. Lange tijd golfde het spel toen op en neer en met nog 4 minuten te spelen maakte Arie de Rid der aan alle twijfels een einde met de winnende treffer voor Pon Voorwaarts. LEUSDEN-CENTRUM - De Stichting Leusden-1200 heeft by de herdenking van Lcusdens 1200e „verjaardag" de omstandigheden nogal tegen gehad. Dat gold zeker voor de sportieve manifesta ties, die als ondernemingen in de open lucht afhankelijk zijn van het weer. De prcstaticloop had zaterdag nog geluk met het weer, maar de fietstocht op zondag werd een zeer vochtige bedoe ning. Dit was eveneens het geval met de zeskamp. Ook tydens de Nimmerdor- show bleef het niet droog en pas donder dag knapte het weer wat op. De kapin gen in Drente hebben hun stempel ge drukt op het „open huis" van de Rijks politie en tenslotte kwam, na eerdere wat optimistische geluiden, het trieste bericht van het overlijden van burge meester A. H. van der Post. De verdere feestviering (in Achterveld had men nog helemaal niets gehad) werd uiteraard afgelast. SCHOOLJEUGD Voor de schooljeugd stond een twee daags programma op het Buiningpark en in de grote tent aan de overzijde van de Bavoortseweg in het draaiboek, e.e.a. in combinatie met de jaarlijkse school sportdag voor de 5e en 6e klassers. De Wegwijzer, de Rossenberg, Kinderland, Hamersveld en de gereformeerde basis school (allemaal uit Leusden-Centrum), alsmede Loysden en 't Palet uit Leus- den-Zuid. hebben hun programma op donderdag nog afgewerkt onder leiding van mej. Carla Heckemann (afd. onder wijs van de gemeente). Wat er met de tweede helft van de schoolsport gaat geb euren, staat nog niet vast. De rustperio de van de velden is inmiddels ingegaan. De helft van de 3e en 4e klassers had donderdagmiddag „sport en spel voor de jeugd" van de werkgroep scholen van Leusden-1200. Een groot aantal geva- varieerde speelse opdrachten moest lei den tot een klassement, waarvan alle nummers 1 t.m. 3 een leuk uitgevoerde prijskaart kregen. In de grote tent tegen over het Buiningpark werden voorstel lingen gegeven door het theater „de Trekwagen" van de vijfledige familie M. J. Prein (poppenspelers sinds 1950 vol gens het programma). Ruim duizend kleuters hadden op donderdagochtend hun feest en 's middags kwamen de circa 900 le en 2e klassers aan bod. De voorstellingen voor de 3e t.m. 6e klassen op vrijdag ging niet door. SPORT EN SPEL Voor iedere Leusdenaar zou in en rond het zwembad op het Buiningpark (don derdag- en vrijdagavond en zaterdag morgen) en op het Kerstenssportpark (vrijdagavond en zaterdagochtend) gele genheid bestaan om mee te doen aan „sport en spel". De met de uitvoering daarvan belaste werkgroep met als op perhoofd de heer J. H. A. Bakker had 13 Leusdense sportclubs tot medewerking kunnen bewegen. Het ging niet bepaald om prestaties in die takken van sport, maar veeleer om het meedoen aan de op die sporte geënte spelletjes. Zo moest men bij handbal-Impala een bal door ringen werpen, maar dan wel met boks- handschoenen aan. Bij de Haaien lag een hele ris opdrachten in het water en hoewel een vertegenwoordigster van de Reddingsbrigade gereed stond om even tueel in te grijpen, bleek e.e.a. beslist risico-loos. Het pijltjes werpen en windbuksschie- ten bij de schietvereniging Leusden had ondanks de tegenvallende publieke be langstelling voor het totale gebeuren re gelmatig een goede klandizie. De schaakclub presenteerde de liefhebbers een aantal (schaak)problemen. w.o. „mat in 1 zet" en als zelfs dat niet lukte werd sportief toch een stempel verstrekt. De LTV Leusden gaf ook acte de pré- sence (nooit weg voor een jonge vereni ging) en bij de hockeyclub zagen wij P. de Bruyne neemt met zijn paard Caprice de laatste hindernis en haalt daarmee een foutloos parcours. tonka Fernanda. Elnt. W. F. Harrems kwam ongelukkig terecht, toen zijn paard Lazaris weigerde een hindernis te nemen. De ruiter moest toen per ambulance naar het hospitaal vervoerd worden. schaker Jan Beukelman slalommend re vanche nemen voor de winst van hockey er Kees Swierenga in de schaaktent. Bij de badmintonclub moest je pluimpjes in hoepels op de grond zien te mikken en Roda "46 bood grote problemen met twee achter elkaar staande kleine goals. Bij volley-Impala werd het serveren ge test en de Antilopen hadden korfbalkor- ven op hoogten van 80 tot 350 cm. kennelijk aangepast bij de lengte van de stempeljagers. Bij Zwanenburg kon je (rol)schaatsen en wie geen eigen appara tuur bij zich had, bofte als hij of zij schoenmaat 37 had. Die standaardmaat had Jan Banning voorradig. De TTCL en de B.V. Leusden hadden geen last van het slechter wordende weer maar des te meer van de drukkende warmte in een van de bedrijfsruimte van het zwembad. Om 7.57 uur had Max van Holst Pelle- kaan als eerste zijn verdiende vaantje (8 stempels) te pakken en trots als een pauw liet hij het zien aan Cees van Buren, de speaker van de avond in de „verkeersleiderstoren". Een uur later werd Hennie Kamp de 100e winnaar (er waren bijna 200 deelnemerskaarten uit gereikt) en pal daarop werd de mini- Olympiade verder afgelast. BRANDWEER Ondertussen leek aan de Noorderinslag een grote brand uitgebroken te zijn. althans voor hen, die niet wisten dat daar brandweerwedstrijden zouden wor den gehouden. Of de spuitgasten nor maliter ook zoveel hindernissen moeten overwinnen voor zij het fikkie kunnen bestrijden, weten wij niet, maar als kijk spel was het voor de zeer vele toeschou wers erg leuk. Na een muzikaal voor proefje van de Vrijwillige Brandweer van Bilthoven bluste Leusden/Achterveld eerder een onzichtbaar brandje dan de pompiers uit Soesterberg. De tweede wedstrijd won Amersfoort van Bunscho ten. De finale tussen Leusden/Achter veld en de keistad zou op een grote overwinning van de „thuisclub" zijn uit gelopen, ware het niet, dat een loslaten de slangkoppeling de zege verhinderde. Toen pas merkte het publiek, dat het inmiddels flink was gaan regenen. De spuitvoetbalwedstrijd Leusden/Achter veld - Baarn om een krat pils op de Noorderinslag ging niet meer door. Ook de voetbal- en rugbywedstrijden, die voor zaterdagavond op het programma stonden, werden afgelast. LEUSDEN/CENTRUM - Een groot deel van onze sportclubbestuurders kreeg donderdagavond kort na de opening van Sport en Spel" op het Burgemeester Buiningpark het trieste bericht van het plotselinge overlijden van burgemeester A. H van der Post. Grote verslagenheid maakte zich van hen meester en een diep medeleven ging uit naar mevrouw Van der Post en haar zoons Frank en Koen Het nog resterende programma van Leusden- 1200 werd uiteraard inclusief alle sportmanifestaties afgelast. De Leusdense sportwereld heeft met mr. Van der Post haar grootste suppor ter verloren. Vanaf zijn installatie op 1 december 1970 tot eerste burger van onze zo snel groeiende gemeente heeft hij, naast allerlei andere zaken, ontzettend veel gedaan voor de plaat selijke sport Zonder een onderscheid te maken in de diverse takken van sport of in de aard en omvang van de desbe treffende vereniging was hij, dikwijls vergezeld van zijn echtgenote, ge woonlijk aanwezig als er op sportgebied iets gaande was. Of het ging om de opening van het biljarthome aan de Zwarteweg of de eerste afslag op de hockey- noodvelden (om maar een paar zaken te noemenspeelde geen rol. Mr. Van der Post kwam ook vaak op niet- officièle gelegenheden zijn belangstel ling tonen. Hij had het lang niet altijd ge makkelijk in Leusden, waar het woord Inspraak met een hoofdletter geschre ven wordt. Zijn grote inzet en vasthou dendheid verdienen ons diepste res pect. Onderzijn bezielende leiding is al een groot deel van de sportplannen werkeh/kheid geworden. Momenteel wordt druk gewerkt aan de realisatie van het sportpark langs het Valleika naal. Ik geloof vast, dat het gemeente bestuur de Leusdenaren in het alge meen en de sportbeoefenaars in het bijzonder aan zich zou verplichten met dit tweede sportpark (officieel nog naamloos) Burgemeester Van der Postpark te noemen. LEUSDEN-CENTRUM - Zondag a.s. organiseert de Cross Vereniging Leus den. onder auspiciën van de KNMV en de GMB. voor de tweede maal grasbaan- motorwedstrijden in Leusden. Ook dit maal op het circuit aan de Smoussesteeg (ingang Hamersveldseweg) Gereden wordt in de 250 cc-klasse junioren, de special-klasse (junioren en senioren), de track-klasse cn de zijspanklasse senio ren. De wedstrijden in de special-klasse junioren geldt als voorselectie voor het Nederlandse kampioenschap. Drie CVL-kanshebbers (Kees en Wim de Haas en Jan Hamers) komen zeker aan de start. De krachtproef in de track-klasse is van nog groter belang. Deze geldt als één van de ritten om de nationale titel. Hier zijn de „Leusdense" kanshebbers o.m. Wim, Kees en Henk de Haas. Jan Hamers cn Guus Schillemans. Ook in de special-klasse senioren rijden CVL-cou- reurs mee (Reinier van Gulik en Henk Jansen), evenals in de altijd zeer spec taculaire zijspanrace (Harry Kuyer met „monkey" Klaas Kroon). LEUSDEN/CENTRUM - Ruiter sport. De 17-jarige Marian v d. Hen gel uit Leusden (lid van de PC Nim- merdor) is gekozen in de Nederlandse ploeg voor de Europese ponyruiter- kampioenschappen, die in juli plaats vinden in Zweden Daaraan wordt deel genomen door Engeland. Denemarken, West-Duitsland, België, Nederland en Zweden Vijf spring- en vierdressuur- combinaties (w o Marian) vormen de Nederlandse ploeg Tennis. Als voor bode van het nieuwe clubhuis van de LTV de Eemelaar heeft deze Achter- veldse tennisclub onlangs nieuwe ter rasstoelen laten aanrukken in frisse oranje-witte kleuren. Deze combinatie doet het goed op het Kerstenssport park buurman SVA bereikte in oranje en wit kortgeleden de hoofdklasse. Tennis. Het kan niet alle dagen zo mer zijn. Toch werden dit jaar weer twee teams van Lockhorst kampioen. Het eerste herentam in de zondagcom petitie slaagde niet in de promotiewed strijden Beter verging het de eerste mixed-combinatie in de zaterdagcom petitie, die de promotiewedstrijd tegen Hoogerheide met 4-1 won en zodoende inde hoofdklasse kwam. Wielrennen. Wim Pater (Barneveld) reed in 't Harde naar een 3e plaats en datzelfde deed Dick Willigenburg (Leusdenl te Lands meer, waar Jan Sandbrink 6e werd en winnaar van het lucratieve leiders klassement 11. Huz. G. C. M. v. Bladel (Tracy Jones) 29 pnt. 12. Wmr. H. G. J. ten Bosch (Frankendag) 3SVi pnt. 13. Huz. C. J. H. de Bruin 37,/j pnt. L.C.W. leden M.R.V. te Paard: 1. Kapt. H. v. d. Hout (Truus 8 pnt. 2. Res. Ritm. E. v. d Meer (Tristan) lO'/i pnt. 3. Res. Ritm. L. P. M. Winkelman (Upperten) 14Vi pnt. 4. Lkol. H. vander Eycken (Quiet-Entreprise) ISVi pnt. 5. Gen. maj. F. J. G. Brackel (Jumping Jewel) 17 pnt. 6. Res. kapt. W. A. G. Jeurninck (Normandie) 19 pnt. 7. Res. kapt. B. Boode (Lokum) 26Vj pnt. 8. Vdg. G. G. Penders (Jolinda) 31lA pnt. 9. Cad. Vdg. F. G. Ie (Paco)' 32Va pnt. L.C.W. GASTLEDEN MRV TE PAARD: 1. Mar./II H. J. M. v. Wijlick (Sugar Boy) 8 pnt. 2. Sld. F. Schoeman (Ody- seus) 12 pnt. 3. Wmr./I. A. G. G. Vogelsang(Els) 12 pnt. 4. Huz. M. v. d. Bosch (Nuristo) 12 pnt. 5. Wmr. H. G. J. ten Bosch (Flammand Rose) 12 pnt. 6. Huz. R. de Kler(Iwan) 15 pnt. 7. Sld. J. A. G. M. Mestrom (Frits) 15 pnt. De stijlprijs voor het militaire ruiter- kampioenschap ging naar luitenant C. A. H. Soethout en die voor de lichte samengestelde wedstrijd naar kapitein H. v. d. Hout. Tenslotte de equipe-prij zen. MILITAIRE KAMPIOENSCHAPPEN 1. Maj. N. Stuiver, Sgt. A. P. de Bruyne, Kpl. W Willemse 6 pnt. 2. Gen. maj. F. J. G. Brackel, Lnt.kol. H. vander Eycken 10 pnt. 3. Kapt. H. v. d. Hout, Elnt. G W. L. Stork, Elnt W. F. Harrems 11 pnt. 4. Huz. H. M. E. A. Pijls. Huz. G. C. M. v. Bladel 17 pnt. 5. Elnt. C. A. H. Soethout, Wmr. H. G. J. ten Bosch 17 pnt. LCW LEDEN 1. Res. ritm L. P. M. Winkelman, Res. ritm. H. v. d. Meer 5 pnt. 2. Kapt. H. v. d. Hout. Res. kapt. B. Boode 8 pnt. 3. Ltn.kol. H. vander Eycken, Kapt. W. A. G. Jeurninck 10 pnt. LCW GASTLEDEN 1. Sld. F. Schoeman, Wmr. H. G. J. ten Bosch 7 pnt. 2. Huz. H. v. d. Bosch, Wmr. A. G. G. Vogelsang 7 pnt. 3. Sld. J. H. G. M. Mestrom, Mar./II H. J. M. Wijlick 8 pnt. medewerking van de heer de Penasse, in de cantine van de Tankwerkplaats. De gebeurtenissen in Drente hadden ook op deze wedstrijden hun stempel gedrukt. Zo was de Bereden Politie, de laatste jaren goed voor 9 equipes, niet aanwe zig. In totaal deden een veertigtal ruiters mee. variërend van soldaat tot generaal majoor. Bijzonder spannend was het (beslissende) springnummer voor het militaire kampioenschap. Eerst na twee barrages kon dat onderdeel worden af gesloten. Eerste luitenant C. A. H. Soet hout werd winnaar. maar luitenant kolo nel H ander Eycken werd nummer 1 in het totaalklassement De volledige uit slagen waren: MILITAIRE KAMPIOENSCHAP 1977 1. Lkol. H. vanderEycken (met Wit's- End) l2Vi pnt. 2. Sgt. I. A. P. de Bruy ne (Caprice) 13 pnt. 3. Kapt. H. v. d. Hout (Algos) 15 pnt. 4. Kpl. M. Willem- sen(Leonin) 18Vj pnt. 5. Elnt. C. A. H. Soethout (Janmaat) 19 pnt. 6. Huz. H. M. E. A. Pijls (Katinka-Fernanda) 2lVi pnt. 7. mar./II H. J. M. v. Wijlick (Lucky Luck) 23 pnt. 8. Elnt. G. W. L. Stork (Paluba) 24'/j pnt. 9. Gen. mj. b.d. F. J. G. Brackel (Lucky Bear) 26'/j pnt. 10. Maj. N. Stuiver (Orion) 27 pnt. - Het enige dat op de laatste dagen afgelopen week op Leusdens doorgang vond, betrof het Ruiterkampioenschap 1977 drie onderdelen van de Neder- Krijgsmacht, gecombineerd met van de Militaire Ruitersport „Te Paard!". Dit hippische werd door bedoelde ruiter- iging op het landgoed Den p de Leusderheide in de nabij- de Kolonel van Royenweg voor maal georganiseerd (waarvan eenmaal buiten Lcusden en wel de kolonel J. P. van Amersfoort als wed- ider en de in Lcusden wonende cl kolonel M. R. C. de Penasse die het wedstrijdsecretariaat g was het weer slecht en het gedeelte van de zware cross werd [de overvloedige regenval wel zeer Gelukkig was dat zaterdag heel ln de loop van de middag werd schijnende zonnetje achter de terug gedreven. Echt hard ging tijdens de prijsuitreiking Van Diepenbrugge, met

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15