Enige strubbelingen rond kascommissie tijdens jaarvergadering Achterveld EenToyotavanucin hfooy maakt uwkeus wel heel eenvoudig Gastgezinnen in Achterveld Tweeling vierde tachtigste verjaardag Karina van Holst haalde limiet Uitslag Ons Genoegen Toneelavond KPJ Qyopf Medewerkster Achterveld met vakantie Beukelman won huiscompetitie SVL Seizoenslot Vogelvrienden khorst- 'dagteam Iklasser Off.Toyota-dealer, Balladelaan208, Amersfoort,Tel.033-26844. ACHTERVELD - De medewerkster van de Leusder Krant te Achterveld is vanaf 17 juni t/m 3 juli met vakantie. De berichten voor de kranten van 23 en 30 juni gelieve men te zenden naar het bu reau van de Leusder Krant, Finnmark 3 te Leusden. De berichten voor de Leusder Krant van donderdag 7 juli kunnen weer bij haar bezorgd worden. VERLOREN GEVONDEN ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld, tel. 03425-1607, is als ge vonden opgegeven een donker rode herenfiets DONDERDAG 16 JUN11977 ACHTERVELD - Maandag hield de S.V. Achterveld haar jaarlijkse leden vergadering. Toen de voorzitter de heer Legdeur om 20.15 uur de vergadering opende behoefden de aanwezige leden niet te dringen om een plaats te bemach tigen. Bij het openen van de vergade- romg waren aanwezig het bestuur met uitzondering van C. van Marwijk, af- i wezig wegens ziekte, tien manlijke leden en drie vrouwelijke leden. Later zijn er nog enkele leden komen opdagen 1 zodat het totaal aantal manlijke leden buiten het bestuur tot 15 steeg. De voorzitter opende de vergadering en na iedereen hartelijk welkom te heb ben geheten stond hij even stil bij het overlijden van burgemeester Van der Post. „De burgemeester was een bur gemeester voor heel Leusden doch ook in het bijzonder voor Achterveld. Ik heb er," aldus de voorzitter, „veel mee te maken gehad en ook veel gesprekken mee gevoerd. Uit alles bleek dat hij Achterveld een zeer warm hart toe droeg." Hij wenste mevrouw Van der Post de kracht toe om dat verlies te kunnen verwerken. Hierna werd overgegaan tot het af handelen van de agenda. Bij de ingeko men stukken en mededelingen bleek een schrijven te zijn binnen gekomen van een lid van de kascommissie die in dit schrijven mededeelde dat hij geen uitnodiging had ontvangen om de kas te controleren. Als gevolg hiervan kon volgens hem in verband met de bepalin gen in de statuten het financiële verslag van de penningmeester niet op normale wijze tijdens deze vergadering worden afgewerkt. De voorzitter vond het niet leuk dat het schrijven door de betrokken persoon enige ogenblikken voor de aanvang van de vergadering aan de secretaris werd afgegeven. Het is niet prettig als er op deze manier ge werkt wordt. Door de penningmeester W Schouten werd medegedeeld dat hij betrokken kascommissielid telefonisch had gevraagd om de kascontrole te houden. Gebleken was dat hij in die week geen tijd had om te komen. Op een daarna gedaan mondeling verzoek is nimmer een reactie gekomenDaar de leden-vergadering werd vastgesteld en niet meer verschoven kon worden naar een latere datum waren nu ook de andere twee kascommissieleden niet uitgenodigd, daar de controle door drie leden moet gebeuren. Het bestuur en de leden waren het onderling over eens dat de controle ook achteraf kon gebeuren. Tevens is de kas gecontroleerd door de boekhouder met staatsbevoegdheid. En die zou zeker zijn handtekening niet zetten als er iets niet klopt. Uit de ver gadering werd naar voren gebracht dat men het nut van een kascommissie niet meer zag zitten. Gezien de controle door de betreffende boekhouder met staatsbevoegdheid acht men een ka scommissie overbodig. Dit punt zal op de agenda van de volgende ledenverga dering worden geplaatst. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goed gekeurd. Het jaarverslag werd door de secreta ris op de zijn eigen humoristische wijze voorgelezen. Uit dit verslag bleek dat het seizoen niet zo heel goed was be gonnen, doch dat het een zeer goed einde had gehad dank zij de promotie en het kampioenschap. Er zijn veel aktivi- teiten geweest die alle goed geslaagd zijn. Het jaarverslag van de jeugdsecre- taris kwam te vervallen daar deze we gens ziekte niet aanwezig was. Het jaarverslag van de afdeling dames gaf ook een goed overzocht betreffende de prestaties in het afgelopen seizoen Hoewel het er wel even naar uit gezien had dat er een degradatie in zat, bleek men het toch te hebben kunnen redden en nog als zevende op de ranglijst te eindigen. Het dameselftal blijkt mo menteel 16 leden te tellen. Uit het jaar verslag van de penningmeester bleek dat voor het eerst sinds een aantal jaren eens niet in de rode cijfers zat. Naar aanleiding hiervan bracht de voorzitter wel naar voren dat er nog niet te juichen viel want er moet nog heel wat ge beuren zoals de aanschaf van nieuwe stoelen en nieuwe ballen. Zoals reeds eerder gemeld geen verslag van de ka scommissie. De bestuursverkiezing was ook heel vlot achter de rug. Daar er geen tegenkandidaten waren gesteld werden de heer P Smink, G Boutens en M. van Westerlaak weer voor drie jaar herkozen. De voorzitter feliciteerde de herko- zenen en hoopte dat zij ook de komende drie jaar met evenveel inzet en enthou- ACHTERVELD - In de meidagen 1940 werden de inwoners van Achter veld en Stoutenburg geëvacueerd. De meesten hiervan werden ondergebracht in Graft en De Rijp in de kop van Noord-Holland. Dit is alweer 37 jaar geleden. Dat is wel geen lustrum of kroonjaar, maar er zal deze maand toch wel aandacht aan geschonken worden. Op 21 juni nl. gaan de bejaarden van Graft en De Rijp hun jaarlijks reisje ma ken. Deze reis zal dan gaan naar Stou tenburg en Achterveld. er nog interessante problemen aan de orde gesteld, zoals het meedoen aan tentoonstellingen, het bouwen van bui- tenvolières en het inenten van jonge vogels. Hiertoe wordt gelegenheid ge boden op vrijdag 22 juli a s. ten huize van de verenigingssecretaris Chr van Dorst. Asschatterweg 131 te Leusden- Centrum Na de pauze gaf voorzitter J. M Drost nog een paar rondjes bingo en tot slot volgde een kleine loterij. Het programma van de clubbijeen komsten na de vac-anties wordt nader bekend gemaakt LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week dinsdag is de eerste beslissing gevallen in de strijd om het clubkam pioenschap van de schaakvereniging Leusden J Beukelman versloeg P Karis voor de huiscompetitie en is daarmee voor zijn concurrenten onbe reikbaar geworden Hij moet binnen kort in een tweekamp met de winnaar van de ladderwedstrijden uitmaken wie zich kampioen van het seizoen 1976- 1977 mag noemen De beste kansen op het winnen van de laddercompetitie heeft op dit moment J. van Santen. e Roelofszen, Marieke Vos, Saskia Dijkgraaf en Gijs Willem van Keulen. «ckhorstsucces 4 lil li districts- Karina van Holst - Pellekaan. LEUSDEN/CENTRUM - Zondag is Kanna van Holst Pellekaan in Zeist op de 100 meter vrije slag onder de voor haar leeftijdsgroep gestelde li miet van 1 14 0 gebleven Zij bereikte in Zeist 1 13.5 en mag nu opdat nummer deelnemen aan de nationale kampioen schappen. Een poging om ook de limiet van 1.24.0 op de 100 meter rugslag te halen mislukte De stopwatches bleven op 1.24.9 staan na de wat onregelmatig gezwommen wedstrijd, waarin Kanna helaas niet steeds de juiste.koers kon houden Op een 25-meterbaan is zij dit jaar al eens tot 1.22 6 gekomen, maar selecties voor de Nederlandse kam pioenschappen moeten op 50-meter- banen worden gezwommen. Verleden jaar werd Karina 2e van Nederland in 1.25.2 zodat haar zondag bereikte tijd weliswaar een verbetering inhoudt, maar vrijwel alle tijden worden tel- kenjare scherper Toch wordt bij de Haaien nog gehoopt op succes, maar dan moet dat wel snel gebeuren, want er rest nog maar anderhalve week. A s. weekend en vorgemtérifagen ojrde' kringkampioenschappen doet zich nog een goede gelegenheid voor en wij zijn met de Haaien benieuwd of het zal lukken ACHTERVELD - Zondag jl. vierde de oudste tweeling uit Achterveld, Rijer Kleinveld en zijn zuster Rijkje Kleinveld hun 80ste verjaardag. Om dit feit niet ongemerkt voorbij te laten gaan werd dit verjaarsfeest zater dag in familiekring gevierd in D'Ouwe Peerdestal bij Piet van Uhm. De tweeling is geboren in Spakenburg Zij werden geboren in het toen reeds bestaande café „De Drie Linden" aan de Hessenweg. Reijer Kleinveld trok na zijn huwelijk naar Achterveld en ging wonen in de woning waar nu de familie Blom woont. Hij en zijn vrouw hebben daar gewoond tot aan de dag dat ze naar Huize St. Joseph zijn getrokken. Reijer Kleinveld die tot aan zijn pensionering papmaker is geweest bij Amerfortsia geniet nog een heel goede gezondheid. Zijn echt genote is niet meer zo goed ter been doch is verder ook nog goed gezond. Zij genieten van een rustig leven in Huize St. Joseph Rijkje Kleinveld ging ook na haar huwelijk met Thc-us Kerkhof in Achter veld wonen. Zij betrok met haar man, die inmiddels is overleden, de woning aan de Verjaegde Ruijterweg 5, waar zij momenteel nog woont bij haar dochter en schoonzoon M van Westerlaak. In I LEUSDEN/CENTRUM - Maandag avond hield de Leusdense vereniging van vogelliefhebbers en -kwekers in een zaaltje van de Meent haar laatste ledenvergadering. Mogelijk als gevolg van het mooie weer was de belang stelling niet al te groot. Toch werden impioenschap ^N/centrum - Na vijf jaar l 'D de klasse te zijn ge- ®*rste mixed-team van «m ëïrst gepromoveerd naar F5*Wordklasse. Het bezoe- Wrheide, degradant uit deze tf.' werd aa een spannende versla8en- Een eiod" ,?cht5verschil niethele- Tijdens de competitie L®"eteelspel meestal ,,een uitmaal echter moest me- k euien tear tegenstandster re "kennen. De wijze waar op was echter merkwaardig: na in de eerste set met 1-6 te zijn weggespeeld, vocht zij de tweede terug met 7-5. Toen zij in de derde set met 1-5 achter kwam, leek de strijd beslist, maar zij kwam toch nog vóór met 6-5, om tenslotte met 6-8 te verlie zen! Gelukkig voor Lockhorst had Henk Noordkamp bepaald zijn dag. Met harde serves en diep geslagen ballen hield hij zijn tegenstander constant onder druk en won overtuigend met 6-2 en 6-4. De mixed-dubbel was wederom de sleutelpartij en ditmaal leken de kansen voor mevrouw Bolk en de heer Bloemendal niet groot. De eerste set ging dan ook ruim verloren, maar de eerste serve van vooral de heer Bloe mendal werd steeds sterker, waardoor mevrouw Blok aan het net meer pun ten kon scoren. De tweede set bracht reeds de ommekeer, maar in de derde set bleek dat het spel van Hoogerheide nogal eenzijdig was en weinig af wisseling kende Het Lockhorst-duo had deze afwisseling wel en won de set uiteindelijk verdiend met 6-4. Van de twee dubbeljiartijen moest dus één gewonnen worden De dames De Bolk en Van Keulen begonnen met ongekende geestdrift. Zeer fel spelend en risico's niet vermijdend lieten zij hun tegenstandsters geen ogenblik de tijd om in hun spel te komen 6-2 en 6-4 was de eindstand en de promotie was een feit. De herendubbel had toen nog slechts statistische waarde, maar het pleit voor de heren Bloemendal/ Noordkamp, dat zij er voor het publiek toch een aardige wedstrijd van maak ten Zij wonnen met 6-2 en 7-6. Vol gend seizoen is de LTV Lockhorst dus met één mixed-team in de districts hoofdklasse vertegenwoordigd. Een knappe prestatie! iEN/CENTRUM - Zoals wij e teek reeds hebben vermeld, flink contingent jeugdige Lock- deel aan de kampioenschap- bel district Utrecht van de jke Nederlandse Lawn Tennis eze wedstrijden (alleen enkel- ren onderverdeeld invierleef- >peo en voorts in dames en heren. Lockhorst was dit jaar in alle Itegorieën vertegenwoordigd. Snijders en Roger de Jonge ;ste leeftijdsgroep boven 12 ;o Bloemendal (13-14 jaar) er Schaap(15-16 jaar) moesten 1 vroeg ,,in het gravel bijten" i derhalve de kwart-, halve- (ioales aan bun neus voorbij geluk of nee, beter op dreef iskia Dijkgraaf. Maryse Roe- Maneke Vos en Gijs Willem en Zij eindigden in hun cate- een van de vier bovenste plaat- ryse kwam zowel uit in de ;roep van 17-18 jaar (op uit- als in die van 15-16 jaar en Utrecht en Hilversum spelen. 1- en 18-jarigen won zij haar J(J ertij tegen Gerry de Roo met 6-0 De volgende tegenstand- 'im niet opdagen en een walk- i het resultaat. De derde partij, BOK nane de Groot (Alta Amers- üg verloren met 6-7 en 1-6 en slissing om de 3e en 4e plaats Maryse haar clubgenote Sas- SWfl Maryse won met 7-6 en li de groep van 15-16 jaar won fe. rst met 6-0 en 6-1 van Annelies gj Wê en vervolgens met 6-4 en 6-3 deen Potharst (Flehite Amers- iDe halve finale werd met 6-1 lerom een zege voorde Lock- Jster, maar in de eindstrijd e Reinalda uit Baarn kwam drie-setter (6-0, 1-6 en 3-6) te kort om de eerste plaats P Dijkgraaf kwam in de eerste in haar groep tegenover Joyce [Ook al in een drie-setter, Jijfers 3-6, 7-6 en 6-1, speelde ■in de volgende ronde, die zij len 6-4 won van Saskia Krens. [hierboven reeds las. ging de de 3e en 4e plaats tegen Roelofszen en uit dat Lock- Pderonsje kwam Maryse zege- jtevoorschijn Ook Marieke Vos ur) weerde zich danig. Na een t eerste partij volgde een ï&en Rachel Westereng. Aan- «ide dames in de afgelopen prnen aan de districtstraining <v.W*s*en zwatze aan elkaar [Op het nippertje bleek Ma- '1 sterkste Het werd een drie gt 1-6, 6-2 en 7-5, waarin het meisje van 2-5 tot 7-5 kwam in de derde set. Zij Wrvolgens de derde partij tegen ■fchaap met 6-1 en tweemaal ^jsgeven Ook de vierde partij ondanks een hevig verweer ■wiesetter, niet het door haar gewenste resultaat. Met 6-4, 5-7 en 2-6 belandde zij op de vierde plaats KAMPIOEN Gijs Willen van Keulen (15-16 jaar) tenslotte spande van alle Lockhorsters de kroon. Met 6-3 en 6-0 won hij zijn eerste partij tegen de in de zondagse 3e klasse-competitie spelende Frank Verhoef. Ook zijn tweede tegenstander (eveneens 3e klasser in de zondag- competitie) verloor. Met 6-2 en 6-1 bereikte Gijs Willem de halve eind strijd ervvdaar wachtte hem Ronald Eleveld. die bij Randenbroek (Amers foort) met het eerste zondagteam in de 2e klasse speelt. De Lockhorster, uit stekend od dreef, werkte zich met 6-2 en 7-5 in de finale tegen Ton Briels, een tennis-mannetjesputter, die vorig jaar Nederlands jeugdkampioen (t/m 14 jaar) werd. Met tweemaal 6-2 wist Gijs Willem zich uit de problemen te werken, kampioen te worden en daar mee het recht te verwerven om in augustus a.s. aan de nationale jeugd kampioenschappen mee te mogen doen. Dat de LTV Lockhorst op een zeer bevredigend verlopen districtsjeugd kampioenschap terug mag zien, is dui delijk Onze complimenten gaan op de eerste plaats naar de spelers en speel sters, maar in niet mindere mate naar Lockhorst-trainer Hans v. d. Linden uit Leusdenr voor wie het een grote voldoening moet zijn geweest om ,,zijn" jongens en meisjes zo te zien spelen. Ook het Lockhorst-jeugdbestuur heeft daar ongetwijfeld in het verleden en heden het nodige toe bijgedragen. De Lockhorst-afvaardiging naar de districtskampioenschappen. Alleen Margitte Bloemendal was afwezig. 17 ACHTERVELD - Aan de onderlinge schietwedstrijd G.K. Buitenbaan van Ons Genoegen werd door 15 schutters deelgenomen. 1 1. B. Voskuilen 96 pnt 2. P. van Nim- wegen 92; 3. W. J. Lagerweij 92, 4. G. Schimmel 91; 5. J. van Rossum 91, 6. F. Koenen 84; 7. J. van Nimwegen 82; 8. W v d. Klettersteeg 82; 9. J Voorburg Gz. 81; 11. A. Vlug 79; 12. A. van Daat- selaar79; 13. G. Tolboom 69; 14. T. Vos 63, 15. K. Jonkman 62. de tijd dat zij daar woont heeft deze weg verschillende namen gehad Toen zij na haar huwelijk de woning daar betrok was de weg genaamd 't Veld, daarna werd de huisnummering ondergebracht bij de Hessenweg, 't Veld kreeg daarna de naam Rondweg, een naam die nu nog door veel oud-Achtervelders wordt ge bruikt, en nu is het Verjaegde Ruijterweg geworden. Ook mevrouw Kerkhof geniet nog een goede gezondheid. Zij heeft nog overal belangstelling voor zowel voor het plaatselijk als het landelijk en wereld gebeuren. Uit het huwelijk van Reijer werden vijf kinderen geboren en uit het huwelijk van zijn zuster zeven kinderen. Het feest van zaterdagavond is een echt ge zellig intiem familiefeest geworden waar de beide 80-jarigen nog lang met plezier aan terug zullen denken. ACHTERVELD - Enkele weken gele den werd door de leden van de Achter- veldse K.P.J.-afdeling een onderlinge toneelavond gehouden. Door een aantal leden werden toneelstukjes op gevoerd. Dit is bij de leden zo goed aan geslagen dat men besloten heeft om ook de inwoners V3n Achterveld te laten zien wat de K.P.J. op dit gebied pres- teerti Daarom zal er zaterdag 18 juni een to neelavond worden gehouden in Ons Gebouw, aanvang 20.00 uur. De entree is ƒ2,-. De K.P.J.-ers hopen op een grote opkomst. siasme hun werk zouden doen als zij steeds gedaan hadden. Het voorstel tot verhoging van de contributie van 80,- naar 85,- per jaar werd na uitleg van de voorzitter, zonder enige strubbelin gen aangenomen. De voorzitter gaf hierna enige uitleg over de bestaande kommissies. Uit het lotto/toto overzicht gebracht door Jaap Schouten bleek dat er weer niet slecht gewerkt was. Terwijl in het land de belangstelling voor lotto en toto dalende is. is dit in Achterveld nog iets toegenomen. Jaap eindigde zijn verslag met de woorden „Waag ook eens een gokje in de lotto". Door de voorzitter werd dank ge bracht aan de mannen die elke week trouw hun wijken doen om de lotto op te halen. Een beloning voor dit werk dat geheel belangeloos wordt gedaan is zeker op zijn plaats Na door de voorzit ter nog enkele mededelingen te zijn ge daan betreffende de aanvang van de training, de opzet van de training e.d kwam de rondvraag Slechts een drietal personen maakte hiervan gebruik. De gestelde vragen werden naar genoegen beantwoord. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering door de voorzitter ge sloten met een dankwoord aan de aan wezigen voor hun inbreng op deze ge zellige ledenvergadering Ook dankte hij het bestuur voor hun inzet en werk en verder dank aan allen die in het afge lopen jaar weer zoveel voor de vereni ging hebben gedaan. Na een wel thuis viel voor de laatste maal de hamer. Terwijl men in Graft en De Rijp volop bezig is om deze reis voor te bereiden, is men in Achterveld en Stoutenburg druk in de weer om de mensen die indertijd de evacuatie naar daar hebben meege maakt warm te maken om met de mensen uit die plaatsen een praatje te komen maken. En dat zijn er heel wat. De bejaarden uit Graft en De Rijp zullen op 21 juni om 10.00 uur ar riveren in Hotel De Roskam waar een kopje koffie zal worden gebruikt. Iede reen uit Achterveld of Stoutenburg die daar interesse voor heeft kan om die tijd daar met de bekende van 37 jaar geleden een praatje komen maken. Men hoopt dat daar door velen gebruik van gemaakt zal worden. Tevens 80 jonge gebruikte auto's. ANWB-gekeurd en voorzien van 80VAG-garantiebewijs

Leusder Krant | 1977 | | pagina 17