Leusdenaren kwamen afscheid nemen kwam maandag bijeen Losse verkoop Leusder Krant urgemeester herdacht extra vergadering tea outer verslaggevers) gUSDEN - De gemeenteraad is hemorgen om elf uur voor een eitra vergadering bijeengeko- lo dete bijeenkomst, waarbij door riekte verhinderde heer na alle raadsleden aanwerig gedacht men het overlijden evoorzitter van de raad, de heer ,ao der Post. Loco-burgemees- A. vao Zandbrink en raads- Van Maaoen voerden tijdens vergadering het woord, beer Van Zandbrink rei onder iep getroffen door het overlijden areemeester Van der Post gaan gedachten in de eerste plaats iar mevrouw Van der Post en zoons, voor wie wij hopen en p dat zij de kracht zullen ont- d dit grote verlies te dragen, de burgemeester verliezen wij Heen een integer en bekwaam be ier, die zich bij voortduring heeft I voor de belangen van deze ge- maar wij verliezen in hem ook imaan mens, die leefde vanuit religieuze en sociale bewo- EVENW1CHTIG ■voorzitter van de raad en het van burgemeester en wethou- (erliezen wij in hem een man, (evenwichtige en weloverwogen a eigen standpunt wist te be- fmaar evenzeer in staat was op i wijze het standpunt van raad lege naar buiten uit te dragen, verliezen wij in hem een de gave bezat uiteenlopende Ljoten tot elkaar te brengen en {tellingen te overbruggen; daar- Kik een man die met een onmis- |r gevoel voor humor op het juis- ment bepaalde zaken wist te eren gemeester Van der Post zal in edachten blijven voortleven als die wars van uiterlijk ver bet een indrukwekkende plichts- feting de belangen van de Leus- gemeenschap heeft gediend," loco-burgemeester, die ver- ,,In dezelfde functie als waar- thans tot u spreek, had ik op mber 1970 de eer de heer Van afhankelijk |euwsblad voor de neente Leusden ictiljnt Iedere donderdag. e Bert Vo« (verintw.), tel. I: Mjmhi Kreljn», tel. 43792. It-adr»: Postbus 11 (Finn- i 3), Leusden/Centrum. leL 41495, b.g.g. 03420-614],loc- wntsgetd: 6,50 per kwar- 1/12,75 per halfjaar en 25,00 per "ingstermijn: dagmiddag 12 uur. s kantoor is foend van 10-12 en 12-4 uur. pESTELLEN FOTO'S ijjwte In de Leusder Krant piceerde foto's kunt u na- pi«n (met uitzondering van P*"* en historische foto's) bih (JHIhelalIng van 5,00 per PPWr (formaat 13 x 18 cm) Jho: 871441 tn.v. de B.D.U. Berneveld met duidelijke T*d'i9 van gewenste foto, T' "vnmer van krant, pagina r>P oe foto werd geplaatst. U |wk kontant betalen op ons Flnnmark 3 - Leus- ntrum. Ongeveer 14 da- Ih* betaling ontvangt u de PUte foto's thuis. abonnementen, adver- ''".^"ogen kunt u doen ^•/kantoor, Flnnmark 3, ILEUSDER krant 'e van de BDU- atie te Barneveld. Raads-nestor Van Maanen sprak tijdens de korte extra raadsvergadering. der Post tot burgemeester van Leus den te mogen installeren. Een jaar daarvoor was het structuurplan voor Leusden vastgesteld, dat op grond van de toen gekozen uitgangspunten voor zag in een uitgroei tot ca. 60.000 inwo ners De eerste en voornaamste taak van burgemeester Van der Post was dan ook aan dit plan uitvoering te geven. Daarbij gaf hij er blijk van zich de vraagstukken die hierbij aan de orde kwamen snel en grondig eigen te kunnen maken. Zijn grootste inte resse lag ongetwijfeld op het gebied van de ruimtelijke ordening, maar ook daar verloor hij de menselijke aspecten niet uit het oog. Zo wist hij te bewerkstelligen dat in het onder zijn leiding ontwikkelde planDe Wete ring" het aantal oorspronkelijk ge plande woningwetwoningen aanzienlijk werd uitgebreid, waardoor beter vol daan kon worden aan de groeiende vraag naar goedkopere woningen. MOEILIJK BESLUIT Dat hem de problemen op het gebied van de ruimtelijke ordening niet be spaard zijn gebleven, weer een ieder die betrokken is geweest bij de tot standkoming van het oorspronkelijke globale bestemmingsplan Leusden- cent rum 2e fase". De zich wijzigende inzichten ten aanzien van de te ver wachten bevolkingsgroei, de steeds lui der klinkende wens om inspraak en de toenemende zorg voor het milieu, dit alles leidde er toe dat het zojuist ge noemde plan werd teruggenomen. Het lijdt geen twijfel dat dit besluit - betrokken als hij was geweest bij de voorbereiding van het plan - voor burgemeester Van der Post een moei lijk besluit is geweest, maar het toont ook zijn karakter dat hij zich daarna met volle energie heeft ingezet voor de ontwikkeling van een nieuw plan. Het stemt tot voldoening dat hij de vaststelling-van dit plan in de nieuwe opzet heeft kunnen meemaken en het startsein tot de uitvoering heeft kun nen geven, maar dat weegt niet op tegen de moeilijk te aanvaarden ge dachte dat hij de voltooiing niet zal meemaken. De verdiensten van bur gemeester Van der Post zijn vele geweest en lagen op velerlei gebied Binnen het bestek van deze vergadering ontbreekt de mogelijkheid om aan alles evenveel recht te doen of ze zelfs alleen maar met name te noemen. Slechts één daarvan wil ik hier nog memoreren en dat is zijn inbreng als portefeuillehouder van personeels zaken bij de herstructurering van het ambtelijk apparaat en de daarmee ge paard gaande invoering van een sy steem van functiewaardering. Het mag kenmerkend voor burgemeester Van der Post genoemd worden dat hij hier bij nimmer het tweeledige doel uit het oog verloor: enerzijds het tot stand brengen van een optimaal functio nerende organisatie en anderzijds het optimaal functioneren van de indivi duele ambtenaar binnen de organisa tie. Aan dit vruchtbare en werkzame leven is thans een naar menselijke begrippen voortijdig einde gekomen Dat hij ruste in vrede," aldus de wethouder. Namens de raad richtte de heer Van Maanen het woord tot de aanwe zigen - naast de raadsleden een groot aantal ambtenaren - Het oudste raads lid zei onder meer: Mijnheer de voorzitter, u heeft gesproken over de betekenis van bur gemeester Van der Post voor onze gemeente en zodoende aangegeven welk verlies Leusden lijdt door het overlij- de van zijn eerste burger. Het verlies voor de gemeente is ook het verlies voor de raad. Nadat wij al eerder het overlijden hebben moeten betreuren van ons lid pastoor Kitselaar is dit ook nu het geval met onze voorzitter Aanvankelijk hadden voorzitter en raadsleden moeite om op elkaar in te spelen. De studiereis naar Engeland heeft daarin echter grondig verande ring gebracht Wederzijds is toen be grip en waardering ontstaan - ja zelfs persoonlijke banden Later zijn deze verder verstevigd Daartoe hebben bij gedragen de vele contacten in de in formele sfeer, zoals de jaarlijkse in stuif bij de burgemeester, uitstapjes samen met de personeelsvereniging, meerdere zakelijke excursies (die vaak minder zakelijk eindigden), het af reageren na lange raads- of commis sievergaderingen, enz. Het is ook in deze sfeer, dat wij allen de mense lijkheid en de sociale bewogenheid van de heer Van der Post hebben leren waarderen. Deze eigenschappen gaven vaak aanleiding om bij moei lijke beslissingen het zwaartepunt te leggen op sociale overwegingen om zodoende toch voor bijvoorbeeld woningzoekenden een gunstige beslis sing te kunnen nemen. GEEN STRAKKE LIJN Geen man dus van de strakke lijn, hoewel dit soms wel zo naar buiten overkwam De reden hiervan moet wellicht gezocht worden in de steeds weloverwogen woordkeuze gepaard gaande met vaak omstandige uitleg van de achtergronden der voorgestel de beslissing. Kortom, het was soms spreken in komma's en punten Daar naast hebben wij vele malen kunnen genieten van sprankelende humor, juist op momenten dat ingenomen stand punten dreigden te verharden en dus dringend toe waren aan relativering Dit gevoel voor humor paste geheel bij de voorzitter, die eigenlijk nooit kwaad werd en zijn emoties heel goed wist te beheersen Gevoel voor stijl LOEP INGEZONDEN BRIEVEN Naar aanleiding van de viering van Leusden's twaalfhonderd-jarig be staan, zijn er enkele ingezonden brieven bij de redaktie binnengeko men. Brieven, die in hoofdzaak een negatief karakter hadden ten opzichte van dit feest. Hoewel wij zowel positieve als negatieve inge zonden brieven in principe altijd plaatsen, is de redaktie van mening, dat nu het feest zo onverwacht is beëindigd, het zinloos is om alsnog via deze brieven op dit feest in te gaan. AANKONDIGING Op een bord bij de kerk in Achter veld staat te lezen: „KPJ- toneelavond 18 juni, aanvang 8 uur. Intree 2,-. Voor alle dorpsbewoon- ders Wat nou KPJ-ers? Er zullen toch wel dorpsbewoners in Achter veld zijn, die weten hoe je entree moet schrijven? AFSCHEIDSAVOND De leerlingen van de zesde klas van de openbare basisschool „De Wegwijzer" houden vanavond hun afscheidsavond in 't Ros Beyaart. Opgevoerd zal worden de jeugdmu- sical „Radio Flierefluiter" van Benny Vreden, onder regie van mevrouw M. W. Reurslag-van Deursen en J. G. C. Schuiling-ter Brugge. De hele klas doet mee en toen wij er de rol verdeling eens op na sloegen, ontdekten wij, dat één van de leerlin gen de rol van journaliste bij de Leusder Krant vervult. Toch aardig, denken we dan en we hopen (en ver wachten) dat Annemarie Küh haar rol waardig zal vervullen. Zoals het een journaliste betaamt UITSLAG CENTRAWEDSTRIJD De uitslag van de door de firma „Centra" gehouden gewichtswed strijd is als volgt: 1e prijs: Th. Huiting, Dalmatié 1; 2e prijs: B. J. Kruize, Vlasland 33; 3e prijs: mevr. v. d. Berg, Zwarteweg 32; 4e prijs: Fr. Grünberger. Rozengaarde 20; 5e prijs: H. Bleijenburg, Gagelhof 7; 6e prijs: M. Hirsch, Amiant 13; 7e prijs: G. W. Jansma, Heggerank 3; 8e prijs: Voskuilen, Heggerank 24; 9e prijs: M. Waner-de Jong. Grienden 22; 10e prijs: N. Smith, Klaverland 43; 11e prijs: Marieke Russell, Finnmark 4; 12e prijs: A. Grüben, Ereprijshof 24. De prijzen kunnen worden afge haald bij Centra-markt Wahle aan de Torenakkerweg. Het totaalgewicht was 552 kg. FEESTEN De vaste klanten van Piet van Uhm van De Roskam in Achterveld houden nog wat te goed. Piet werd vijftien jaar geleden kastelein van deze bekende Achterveldse herberg, terwijl hij vijftig jaar werd. De Achter- velders konden hem geen Abraham aanbieden, want Piet was met z'n gezin niet aanwezig. Die vierde va kantie in een piepklein dorpje in Oos tenrijk Maar de Achtervelders vergeten niet zou gauw, dus OUDE PAPIER VOOR DE HAAIEN Hebt u nog oud papier? Op zaterdag 18 juni a.s. kunt u die pa piertroep kwijt bij het zwembad, waar een kontainer zal staan van de zwemvereniging „De Haaien". U komt toch ook even langs met uw oude kranten? CITAAT VAN DE WEEK „We zouden eigenlijk altijd va kantie moeten hebben. We zijn er voor geschapen. Maar. waar moet je dan nog naar verlangen?" (Simon Carmiggelt). P. S. zal hieraan niet vreemd zijn geweest. Al deze eigenschappen maakten de bur gemeester bijzonder geschikt voor het vervullen van een brugfunctie; hij keek en luisterde naar alle kanten. Die brug functie was ook wel nodig in het Leus den van de afgelopen 7 jaren. Heel in grijpende beslissingen op het gebied van de stadsuitleg zijn nodig geweest. Deze hebben vaak grote weerstanden opgeroepen; de aanvankelijke tweede faseplannen moesten na jarenlange voorbereiding zelfs worden terugge nomen. Het getuigt van inzicht en moed om uit een en ander de juiste en ver gaande gevolgtrekking te maken en ge heel nieuwe plannen te ontwikkelen op basis van een zeer moderne werkwij ze en presentatie. Het is de heer Van der Post gelukkig gegeven geweest de aanvaarding en waardering hiervan te mogen beleven i Als gevolg van de reeds plaatsgehad hebbende stadsuitleg komt nu het pro bleem naar voren van verbroedering der oude en nieuwe bevolkingsgroe pen. Hieraan is al gewerkt door per soonlijke contacten met inwoners van oude en nieuwe wijken. Ook het grote gebeuren van Leusden 1200" zou hier aan een flinke bijdrage moeten leve ren. De burgemeester heeft hiervoor alle medewerking verleend. Het is moeilijk te verwerken, dat het ver scheiden van de burgemeester juist komt tijdens de feestweek. Het grote begrip dat alom in de gemeente is ge bleken voor het afgelasten van alle programma's van de Stichting Leusden 1200 is wellicht het beste bewijs, dat de burgers van Leusden hun bur gemeester hebben begrepen - en dus gewaardeerd. Met het uitspreken van grote dank voor allés wat burgemeester Van der Post voor onze gemeente heeft ge daan willen wij thans afscheid van hem nemen. Ik zou deze woorden wil len beëindigen met de bede Godzegene de familie Van der Post in deze voor hen zo moeilijke dagen." aldus de heer Van Maanen Aansluitend verzocht de loco-bur gemeester de aanwezigen een minuut stilte, ter nagedachtenis van de heer Van der Post, in acht te willen nemen Daarna sloot hij de vergadering Naast familieleden waren ook de wethouders op de condoleancebijeenkomst in „De Treek" aanwezig (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Ongeveer 500 belang stellenden hebben zondagavond afscheid genomen van de donderdag jongstleden overleden burgemeester A. H. van der Post Tussen 18.00 en 20.00 uur trok ken Leusdenaren en mensen van buiten het dorp naar de Sint Jozefkerk aan de Hamersveldseweg langs het opgebaarde lichaam van de overledene. Naast de baar stonden vele kransen en bloem stukken opgesteld van verenigingen, instellingen en dergelijke, die op deze wijze de laatste eer wilden bewijzen aan hun burgemeester. Leden van de gemeenteraad en leiding gevende ambtenaren hielden een ere wacht bij het opgebaarde lichaam. Tel kens stond er één raadslid en één amb tenaar enige tijd bij de baar Achter in de kerk was er gelegenheid om condoleance-registers te tekenen. Het bleken vooral veel oud-Hamers- velders te zijn die bier gebruik van maakten. Een uitgebreide afvaardiging van het bestuur van de stichting Leus den 1200" stond enige tijd stil bij de baar. Ook gemeenteraadsleden, zeer veel ambtenaren en leden van het Leusdense korps Rijkspolitie kwamen afscheid nemen van de overleden bur gemeester. Oud-wethouder Bijleveld, thans burgemeester van Houten, en zijn echtgenote waren zondagavond ook kor te tijd in de Jozefkerk aanwezig. Bestuursleden van de stichting „Leusden 1200" nemen afscheid van hun overleden ere-voorzitter. ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S.V. Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W. J Schut, Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden. Burg. Buiningpark. ACHTERVELD: Boekhandel Vos. Hessenweg 323 LEUSDEN-Z: Kroon Supermarkt Pr Irenelaan 9. ACHTERVELD Donderdag 16 juni: bejaardensoos, 13.30 uur Vrijdag 17 juni: bibliotheek, 19.00- 20 00 uur. Zaterdag 18 juni: toneelavond K.P.J 20.00 uur, Ons gebouw. Zondag 19 juni: bibliotheek, 10.30-12.00 uur Zondag 19 juni: dansen D'Ouwe Peerde- stal bij Piet van Uhm, aanvang 20 00 uur Dinsdag 21 juni: bibliotheek, 15.15- 16 30 uur. LEUSDEN/CENTRUM Elke eerste en derde dinsdag van de maand: Vrouwenkafee in de Hakhorst, Waarden 25a (einde Noordennslag) van 9.00 tot 12.00 uur. Dinsdag 21 juni vindt de laatste bijeen komst van dit seizoen plaats. Het Enge Wijvenkoor uit Amersfoort komt zin gen. Daarna is het Vrouwenkafee geslo ten tot dinsdag 16 augustus, wanneer Annehes Smits zal vertellen over de flying doctors Zaterdag 18 juni: 20.00 uur: ,,'t Ros Beyaart", laatste uitvoering „Zacht met de deuren", door Een dracht. Elke donderdagmorgen: van 9.00-10.00 uur: gezinsverzorging en bejaar denhulp van het Groene Kruisge- bouw, Wit-Gele Kruis, Rozengaar de 33 Elke vrijdag: ontmoetingsgelegenheid in de Johanneshoeve, Hamersveld seweg, vanaf 9 00 uur. Elke dinsdag- en vrijdagavond: ,,De Til", open vanaf 19.00uur. Hobby club om 18.30 uur. Hulpdienst ,,De Wetering": telefoon nummers 42746 of 42249. Stichting Amivedi: mevrouw M. von Bergh. tel. 03425-1554. Elke zaterdag: ,,De Til", discodans avond, aanvang 20.00 uur. Elke zondag: ,,De Til", discodans middag. aanvang 14.00 uur. Elke donderdag: van 14.30-17.00 uur Zonnebloemhandwerkclub in de Johanneshoeve, Hamersveldse weg Eerste donderdag van de maand: Schrijfavond Amnesty Internatio nal in de bibliotheek, 19.00-21.00 uur. Elke donderdag: UW Seniorensocië teit „Sporthal Groenhouten", De Meent, van 14 00-16 30 uur. Elke dinsdag: van 18 45-19 15 uur jeugdschaken in de oude Roda- kantine. Om 19.45 uur. schaken voor senioren in dezelfde kantine. Elke dinsdagmiddag: Sociëteit voor da mes en heren van 60 jaar en ouder om gezellig te kaarten. Van 14.30-17.00 uur. Johanneshoeve, Hamersveldseweg Elke woensdag: Ros Beyaart. repetitie koor „Treecksangh" van 20.00- 22.00 uur Elke eerste en derde dinsdag van de maand: Vrouwenkafee in de Hak horst, Waarden 25a (einde Noor- a fei derinslag) van 9 00-12.00 uur LEUSDEN/ZUID Donderdag 16 juni: „De Boekenmolen". Paletschool, Willem de Zwijgerlaan Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur, voor volwassenen en jeugd Vrijdag 17 juni: „De Boekenmolen", Paletschool, Willem de Zwijgerlaan. Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur voor volwassenen en jeugd vanaf 12 jaar Vrijdag 17 juni: Jeugdidub van 12 tot 16 jaar in ,,'t Tref punt" aan de Arnhemseweg: vakantie. Zaterdag 18 juni: Jazzhut van Theo Caldenhoven, Van Diepenheim Scheltuslaan 14 Geopend van 12.00 tot 18.00 uur. Maandag 20 juni: „De Boekenmolen", Paletschool, Willem de Zwijgerlaan. Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur voor volwassenen en jeugd. Maandag 20 juni: Gezinsverzorging en ouderenhulp door de Kruisvereniging Leusden in het wijk- gebouw De Roo van Alderwereltlaan 13, van 14.00 tot 15.00 uur Maandag 20 juni: Jeugdclub voor 8 tot 10 jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg va kantie. Maandag 20 juni: Gemengd koor „Kunst Veredelt". Re petitieavond van 20.00 tot 22 00 uur. Dinsdag 21 juni: Vrouwenkafee in „De Hakhorst", Waarden 25a, aan het einde van de Noorderinslag. Het Enge Wijvenkoor uit Amersfoort komt zingen. Van 9.00 tot 12.00 uur Daarna is het Vrouwen kafee gesloten tot dinsdag 16 augustus, wanneer Annehes Smits zal spreken over het werk van de flying doctors. Dinsdag 21 juni: Seniorensociët^it UW. Voor alle jon- gere en oudere inwoners van Leasden- Zuid die van gezelligheid houden. In het klubgebouw van Roda. Burgemeester Buining Sportpark van 14.00 tot 1630 1 uur. Dinsdag 21 juni: „De Boekenmolen", Paletschool, 1 Willem de Zwijgerlaan. Uitlening van 19.00 tot 22 00 uur voor volwassenen en jeugd vanaf 12 jaar Woensdag 22 juni: Jeugdclub van 10 en 11 jarigen in ,.'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg va kantie. OPPASCENTRELE LEUSDEN Voor een oppasbellen naar mevrouw B. Hassink, Azuriek 17, Leusden- Centrum, telefoon 43132. DONDERDAG 16 JUN11977

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3