alpartijen bij rasbaanraces Pandbriefbiljetten Westiand Utrecht aien sterk op ngwedstrijden 'T PALET OPNIEUW SCH00LZWEMKAMPI0EN Winst en verlies Pon Voorw. Roda heeft nieuwe zondag verzorger Vakantie stemming bij schakers Sport j Cursief Hippotamus mf DONDERDAG 23 JUN11977 11 l Zondag ging het feest vrolijk ver der in het Valleibad te Veenendaal(?). Ook hier weer enorme concurrentie, maar dat nam niet weg, dat Mare Hulst op de 100 meter schoolslag j o/lO in 1.42 6 meteen maar de zilveren medalje in de wacht sleep te Op de 100 meter vlinderslag meis je-1966 verbeterde Karina van Holst Pellekaan het clubrecord meisjes o/12 tot 1.26.9 (was 1.27.3). Marriëtte Leu- sink bleef bij die successen niet ach ter en veroverde in 1.30.6 (131.1) de bronzen plak op de 100 meter vlinderslag meisjes-1965. En toen liet Frank Leusink zien, dat hij er weer was. Hij zwom de 400 meter wis selslag jongens-1962in5 34.9(5 39 9). Met die 5 volle seconden winst ver beterde hij op de eerste plaats het clubrecord voor jongens o/16 en he ren, maar tevens won hij de gouden medalje' In deze leeftijdsgroep werd hij op dit nummer dus kampioen van Utrecht 1977. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag werden in het Leusderbad weer de jaarlijkse schoolzwemwedstrijden ge organiseerd door de LZ PC de Haaien. Bijzonder spijtig was, dat slechts 8 van de 17 Leusdense scho len (niet één uit Achterveld) daad werkelijk gereageerd hebben op de uitnodiging tot deelname. Desondanks werd het een bijzonder sportieve kamp in een zeer enthousiaste sfeer. Wet houder van sportzaken G. van Wou denberg reikte na afloop van de wed strijden de prijzen uit en als wij goed zijn ingelicht kregen alle deelnemers van de Haaien het bekende vaantje als herinnering. Voor de 4e maal is 't Palet uit Leusden-Zuid school kampioen geworden. De eindstand werd: 1. 't Palet, Leusden-Zuid 62 pnt. 2 Groenhorst. Leusden-Centr 75 pnt. 3. De Hobbit, Leusden-Centr. 78 pnt. 4 Loysden, Leusden-Zuid 105 pnt, 5. Kinderland. Leusd.-Centr. 129 pnt. 6. De Vallei, Leusden-Centr. 152 pnt 7 De Bongerd, Leusd.-Centr 154 pnt. 8. Geref. Basissch, Leusden-C. 181 pnt DEN-CENTRUM - Dokter W uit Hoogland en de eldse EH B.O. hebben veel had tijdens de tweede grasbaan- ede Cross Vereniging Leusden [middagop het snelle circuit aan ussesteeg organiseerde. Nogal artijen kwamen voor, waarvan lezonder directe gevolgen. Mo- rszijn taaie jongens. Tijdens de de specialklasse junioren A egevolgen veel erger. 'i renners werd gestart en dat zo enthousiast .(de wedstrijd iselectie voor de nationale titel) (hinde eerste bocht de zaak fout B volle snelheid raakten een paar [elkaar en bij het ontwijken van collega's vlogen twee coureurs lor en al dwars door de af- gheen in het publiek. Vijf toe- schouwers en drie deelnemers moes ten naar een Amersfoorts zieken huis worden gebracht. Op een Amers- foortse en Nijkerkerveense bezoeker na konden na een eerste behandeling 'de slachtoffers dezelfde dag nog naar huis. Ongevallen als het onderhavige zijn zeer zeldzaam (gelukkig maar!), werd gezegd, doch de situatie is wel zo, dat het publiek slechts door houten schotten van de renners is gescheiden. De wedstrijden werden na overleg tussen politie en or ganisatoren en na herstel van de baanaf- rastenng.voortgezet. Voor velen i^en on begrijpelijke zaak. RESULTATEN Na het openingswoord van voorzitter Joh. van Westerlaak, die met een minuut stilte het overlijden van burgemeester A.H. v.d. Post herdacht, begon de lange reeks wedstrijden. Eerst in een zeer vlot tempo, maar later ten gevolge van de valpartij en met onderbrekingen. De speakers Sjef Jansen en F. Noord hielden voor het publiek tussen de 1500 en 2000 man het verloop van de wedstrijden dui delijk. In de klasse 250 cc junioren ging uiteindelijk de zege naar Klaas Molen maker uit Schraard. Wim de Haas (Amersfoort) won de special klasse ju nioren groep A en Cees de Haas (Amers foort) werd winnaar en Jan Hamers (Amersfoort) 3e in de special klasse ju nioren B, na de zo ongelukkig verlopen finale. Nog meer Amersfoorters, maar net als de eerder genoemde lid van de CLV, vielen in de prijzen. Reinier van Gulik werd 3e (na Gonnes Bos uit Bar- gercompascum en de Harderwijker Jan Broekhuis) in de klasse van senioren en internationalen. De trackklasse werd een "Leusdense" aangelegenheid. De Amersfoorters Henk, Wim en Cees de Haas - in haasgrauwe rennerkleding - werden 1 2 en 3 en stadgenoot Guus Schillemans eindigde als 6e. De zijspan- klasse tenslotte werd gewonnen door de noorderlingen Wim Borsboon en Fokke Veldhuis. Harry Kuyer en Klaas Kroon uit de keistad werden 5e. Een herhaling van deze grasbaanraces vindt op 3 sep tember plaats in Amersfoort en ook deze wedstrijd wordt georganiseerd door de Leusdense club. juni, vana( 18 30 uur. Hul„ ^net Van de Lockhorstkam- F steams in het clubhuis op het Buiningpark. LJ 18.30 uur: Zomer- oetbal Tankwerkplaats-Pon Ihod 2 op het Pon-terrein i13e Bavoortseweg M,LW' 19'40 uur: Zomer hui Polynorm pon mn? 1 op het terrein van ZsP, Amersfoort. iMvr^fW' 18 30 uur: Zomer- irts1 Postalia - Pon Voor- I 1 op het terrein van Cobu Amersfoort LEUSDEN/CENTRUM - Maandag 13 juni ontving Pon Voorwaarts 2 op eigen terrein BPA. De thuisclub was vooral in de eerste helft uitstekend op dreef. Via een verdedigingsfoutje van BPA kon Hclmich van de Heuvel 1-0 voor de Voorwaartsen laten aantekenen en dat was het begin van de goaltjcskermis. Met 5-0 werd van speelhclft gewisseld. Na de hervatting was de concentratie bü Pon even zoek en de gasten maakten daarvan gebruik om het enige tegen doelpunt te scoren. Met nog 2 treffers bracht Pon Voorwaarts de eindstand op 7-1. Minder vlot verging het Pon Voor waarts 1 op woensdag 15 juni op het Pon-complex in de sportief gespeelde wedstrijd tegen Tankwerkplaats. De be zoekers waren voor de rust de betere ploeg en de soepel draaiende voorhoede scoorde vlot achter elkaar 3 doelpunten. Pas na de pauze kon Pon Voorwaarts iets terug doen. Goed doorzetten van Hessel de Ruig bracht de laatste Tank- werkplaatsman zo in het nauw, dat hij zijn .tikkie terug" over zijn eigen doel man heen wipte. Kort daarop hadden de bezoekers weer vleugels en hun midvoor bracht de stand op 1-4. Met nog 5 minuten spelen werd Hessel de Ruig in het strafschopgebied onderuit gehaald. Hij verzilverde persoonlijk de toegeken de penalty. Ondanks goed keeperswerk van Koos Wiggcrs werd het een 2-4 nederlaag voor Pon Voorwaarts. LEUSDEN/CENTRUM - Nog net voor het definitieve einde van het voetbalsei zoen 1976-1977 heeft Roda's de beschik king gekregen over een gediplomeerde masseur-verzorger voor de zondagselec tie. Het is de 43-jarige NSF-sportmas- seur Cliff Edwards uit Leusden-Cen trum, die straks met de nieuwe zondag trainer W. H. de Gans zondag-1 gaat begeleiden. De zelf nog actieve tennisser en badminlonspeler heeft zich op massa ge- en verzorgingsgebied gespecialiseerd in vele takken van sport, zoals voetbal, tennis, volleybal, badminton, handbal, schermen (en zelfs hengelen volgens zijn echtgenote). Nu wij het toch over Roda hebben: i.v.m. de vacanties is de cantine gesloten tot 25 juli a.s. en de algemene ledenver gadering wordt in de Roda-cantine ge houden op maandag 22 augustus a.s. vanaf 20.30 uur. Op die vergadering worden de nieuwe medewerkers aan de leden en het ligt tevens in de bedoeling dan een nieuwe voorzitter te kiezen als opvolger voor de heer J. v. d. Berg. die wegens ziekte moest afhaken. LEUSDEN-CENTRUM - Dat alle paardesportliefhebbers gek zijn, zult U mij niet horen beweren, maar een af wijking hebben ze wel en dat weten ze zelf beter dan ik. Wat overal mag, zelfs bij een olifant of een hippopotamus, mag beslist niet bij een paard. Zeg nooit poten of kop bij die onderdelen van zo'n edel dier, dat echter wel "peerd" mag worden genoemd, want dat is sportief en heeft niets te maken met de agrarische inbreng in de hippi sche sport. Waar het woord "hippisch" (op paarden of paardrijkunst betrekking hebbend) vandaan komt, mag Joost weten, maar het zou een afleiding kunnen zijn van het werkwoord hippen (of hippelen), in de betekenis van het zich met (kleine) sprongen voortbewegen. Ik vind het ook terug in hippiatrie (kennis van de ziekten bij paarden), bij hippodroom (geen paardedroom maar een renbaan) en zelfs bij hippopotamus (is nijlpaard). Een hippy of hippie is even wel heel wat anders Dat de ruitersport verbroedering en verdraagzaamheid kweekt, zag ik nog onlangs op de kam pioenschappen van de Nederlandse Krijgsmacht. Niet alleen een afvaardi ging van de landstrijdkrachten was aanwezig, maar ook vertegenwoordi gers van de marine en luchtmacht, al vraag ik mij af, waar de dragers van 's konings rok ter zee en in de lucht trai nen. Voorts heeft ook de WDM niet te klagen, want militairen van alle rangen en standen of duidelijker gezegd van soldaat tot generaal majoor deden in willekeurige volgorde mee Behalve in sterren en balken was er alleen onder scheid te zien in het haar van de ruiters. Hoe lager in rang, deste weelderiger de haardos, maar dat had natuurlijk niets te maken met de sport als zodanig. De hippische sport werkt ook nivellerend. Een officier had vroeger zijn eigen paardeverzorger, maar die tijd is voorbij. Dat bleek ook, toen een winnende eerste luitenant een prijs in ontvangst kon nemen, maar meneer was er niet omdat hij nog doende was met de verzorging van zijn paard en die uitleg was voor iedereen acceptabel. Een bekend gezegde, kennelijk af komstig uit de ruitersport is ,,man en paard noemen" en dat doen de ruiters op hun eigen eigenwijze wijze. Bij het merendeel van de wedstrijden wordt eerst het paard en dan pas de ruiter genoemd. Nimmerdor ging nog verder bij de demonstratie t.g.v. Leusden 1200. Bij de éénspan-tuigpaarden stond eerst de naam van het paard op het programma, daarna die van de vader van het desbetreffende paard en tenslotte die van de berijder. Zo zag ik dat Dakota 3 kinderen op dat nummer in de strijd had, 4 andere paar den moeten "pa" zeggen tegen Oregon en niet minder dan 6 tegen Flo rissant. Van 4 deelnemende paarden was de herkomst een raadsel, want in plaats van de naam van de vader was een vraagteken vermeld. Dat is daar dus ook mogelijk, maar het deed niets af aan het feit, dat de demonstraties uitermate geslaagd mogen worden genoemd. P. C. LEUSDEN/CENTRUM - De laatste partijen zijn voor de competitieleider vaak een nachtmerrie. Aan het einde van het seizoen, zeker als de vakanties naderen, is de opkomst duidelijk min der dan op normale clubavonden. Dat bleek ook bij onze schakers, waar alleen de navolgende uitslagen te no teren waren Huiscompetitie, groep 1: J Tijmensen - P. Karis P Kans - J van Santen 1-0 Groep 2B: J. Boemaars - J. v. d. Tang 1-0 Laddercompetitie: A Rietveld - mw. S. Graafland 0-1 O. Harlaar - A. v. d. Steeg 1-0 C Veenendaal - B Uneken 0-1 H Kroes - J. Sibeyn 1-0 S. van Dokkum - L. de Rijke J Agterberg - J. Beukelman 0-1 In coupures van f 1 000.- of f10.000,- Aan toonder Looptijd 5 jaar Hoofdsom plus rente is ook eerder opneembaar: opklim Mlf mend van 53/4% na twee jaar tot rflyp0tn66KDdnK flV 8'/4 na vijf jaar Volgens samen gestelde interest. Verkrijgbaar bij uw adviseur voor verzekeringen of belastingen en onze kantoren Amersfoort. Stadsring 20 033-163 44 In de van 18 t./m 26 juni houdt de van de Koningrijke Ne- Zwembond 6 z.g. kringwed- Daaraan mag slechts worden door de 8 beste zwem- (per onderdeel) van ngesloten verenigingen. Een gezelschap komt daar Een kleine groep Haaien daarbij en vooral zondag een bijzonder goede dag Wij zullen hier eens netjes op een rijtje was het Utrechtse het vreedzame spannende terrein van Jan Kreikamp bij de jon de 10 jaar beet het spits 11-43.9 op de 100 meter rug- Bij de heren kwam Frank v.d. 'in actie op de 100 meter school- ?121 1 en Maaike Snijder zwom 2 de 200 meter schoolslag I meisjes van 1964 Als laat- pro Frank Leusink in het wa- I "|est best" gold ook hier. mOO meter vlinderslag begon •1de handicap, dat de verdere Mers allemaal heren waren |dus de enige jongen. Twee het Frank met zijn 2.44.2 [ilch en met die tijd verbe- '1 en passant het Haaien-re- 50r jongens 0/16 en heren.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 13