Vakantieweken in Dinther-Heeswijk %4a. Seniorensociëteit voorlopig gesloten Laatste dansavond in „De Til" ■Sporthal in Leusden i. jsdeb krant-sport DONDERDAG 23 JUN11977 13 loodzaak of overbodige luxe? (DEN/CENTRUM - Het hoofd- rt uit het onlangs verschenen Juike „Beleidsplan Werlztfns- R«719B1 i$10 de L®"50®115® sP°rt' L liit direct met gejuich ontvan- Wls ten knap stukje werk en men ook niet de noodzaak van bezuinigingsmaatregelen, Le mogen niet leiden tot het in «gen van de recreatieve moge- in een - landelijk gezien - „«meenten met een lage gemid- Conersleeftüd en een hoog dito Unkeau. Zo'n gemeenschap pote behoefte aan ontspan- Ejaubü denken w(j niet uitslui- L sport, maar in het kader van hel willen ons wel daartoe L wy ontvingen nogal reacties Lie beschouwingen op de be- L en een groot deel daarvan was ■op de toch wel duidelijke conclu- Ib.enw. de noodzaak (nog) niet een sporthal in Leusden in de (jaren. JKALEN [geven van een antwoord op de >ike voorzieningen in de nabije it nog getroffen moeten worden Ue van de binnensporten, heb- kamenstellers van de nota (zie M voornamelijk het oog op de ii gymnastieklokalen in relatie onderwijs in de lichamelijke op de Leusdense scholen. Ver- jrdt, dat in het gebied van de 2e elingsfase van Leusden-Cen- jsen 1978 en 1982 vier nieuwe nodig zullen zijn en later (tot urschijnlijk nog 1 of 2. Voor het (iiekonderwijs aan die scholen Ik geval 2 nieuwe gymnastieklo- ïiodig. De vraag is essentieel of in laarvan een sporthal kan worden •rwerdeen sporthal gerealiseerd hand van bepaalde inwoners- jen In de zestiger jaren, aldus een de Barneveldse Krant van 24 j„ meenden de overkoepelende jamsalies in Nederland, dat de zou worden gedekt met een per 100.000 inwoners, maar dat mis al lang achterhaald. In de 10 jaar verrezen gemiddeld 30 hallen per jaar. In 1968 werd de gebruik gesteld en onlangs in n de 400e. waarmee een peil is van circa 34.500 inwoners per I. In het begin van die ontwikke- rden merkwaardig genoeg de hallen buiten de dichtbevolkte s gebouwd. Noord- en Zuid- Gelderland en vooral Utrecht laarbij een grote achterstand op. indstad is het gemiddelde thans iawoners per sporthal, terwijl bijvoorbeeld in Drente de verhouding 1 op 20.000 is. Ook een bericht in Het Parool van 2 juni j.l. trok onze aan dacht. Te Almere (nu vierhonderd inwo ners!) zit de eerste heipaal voor een sporthal reeds geruime tijd in de grond. Vooruitstrevend is de overheid daar dui delijk wel. Geen tekort Op-biz. 107 in de beleidsnota staat: per 1 januari 1977 bestaat voor geen enkele zaalsport in Leusden een nijpend tekort aan zaalruimte. Weliswaar met de toe voeging: behoudens voor micro-korfbal en zaalhandbal, omdat die sporten uit sluitend in een sporthal kunnen worden gespeeld, maar overigens duidelijke taal, al wordt ook voorbij gegaan aan zaalvoetbal, zaalhockey en andere spor ten, die in Leusden niet kunnen worden beoefend door het ontbreken van een sporthal. Badminton en volleybal vindt in sportzaal de Meent plaats, maar de te geringe afmetingen van die zaal maken dat nauwelijks mogelijk. De samenstel lers van het beleidsplan vragen zich (be zorgd, argeloos of bewust?) af, of een spoedige realisering van een sporthal niet het gevaar met zich meebrengt van een onderbezetting van de bestaande gymnastieklokalen, of de toekomstige behoefte aan meer uren niet even goed opgevangen kan worden door het bou wen van nieuwe gymnastieklokalen en of de verenigingsbesturen bereid zijn tot het betalen van een hogere gebruikers- vergoeding van een sporthal. De beant woording van deze drieledige vraag lijkt niet zo moeilijk als wij stellen, dat het verkrijgen van een (extra) zaaluur een onmogelijkheid is, dat heel wat sporten niet of nauwelijks in een gymlokaal kun nen worden beoefend en dat de clubs daarom graag een sporthal willen kun nen beschikken, uiteraard tegen een re delijke verbruikersvergoeding. In Leus den heeft men inmiddels wel de kans gemist op een subsidie (25% van de stichtingskosten tot een maximum van 250.000,--) via de Rijksregeling subsi diëring overdekte sportaccommodaties 1971. De sporthal, die b. en w. zich blijkens blz. 108 van de beleidsnota als vergelij kingsobject met een aantal gymnastiek lokalen in gedachte houden, moet 2 725.000,-- kosten. Wij laten de vraag buiten beschouwing of voor pakweg 2.000.000,-- niet een bijna even mooie sporthal gebouwd kan worden. Uitgaan de van 48 weken van 40 uren 1920 uren voor gebruik buiten schoolverband komt men in vergelijking met twee gym nastieklokalen op een hoger nadelig sal do van 176.000,-- en dat bedrag zou op e.o.a. wijze overbrugd moeten wor den. Gedacht is daarbij aan een bow lingcentrum, maar mogelijk niet aan het feit. dat zo'n centrum door de bouwers van een sporthal er niet gratis wordt bijgeleverd. De vergelijking tussen een sporthal en 2 gymnastieklokalen is voorts ook niet reëel, want een sporthal biedt heel wat meer mogelijkheden. De kleinste van de drie in de sportnota genoemde sporthallen heeft afmetingen van 22 x 42 meter (924 ni2) en een gymlokaal meet 12 x 21 of 252 m2 en met gebruikmaking van schuifwanden zijn gemakkelijk drie van die van die laatse voorzieningen te creëren in een sporthal, die tevens als expositie-ruimte kan worden gebruikt en als uitwijkmo gelijkheid voor openlucht-manifestaties bij dreigend slecht weer. Hoeveel geld zit er nu in de tenten van Leusden-1200? zal al hel mogelijke worden gedaan om de bouw daarvan te bevorderen. Bij deze mooie woorden tekenen wij aan, dat de gemeentelijke overheid in het kader van hel beleidsplan voorlopig jaarlijks onge veer 1.500.000,-- wil investeren in voorzieningen op de twee sportparken in Leusden. Uitgangspunt hiervan is, dat de procedure niet wordt vertraagd door bijzondere problemen en dat de beno digde grond tijdig in eigendom kan wor den verworven (zie blz. 102) en daar komt het aapje al uit de mouw. Als bijna vaststaand kan worden aangenomen, dat dit met de grond op het Buiningpark niet het geval zal zijn. Zeker niet in 1977 en waarschijnlijk ook niet in 1978. In grote wonderen gelooft niemand meer en is er van officiële zijde al niet beweerd, CONCLUSIE In de slotconclusie van de beleidsnota (blz. 109) wordt gezegd, dat b. en w. niet de indruk willen wekken onvoldoende het belang in te zien van het totstandko men van een sporthal. Indien zulks ook maar enigermate een haalbare zaak is, dat men eerder een derde sportpark in Lcusden verwacht dan de uitvoering van de voorgenomen plannen aan de Ba- voortseweg? Voor 1977 zou men volgens het inves teringsplan op blz. 103 456.000,-- wil len besteden aan het BB-park en voor 1978 zelfs 1.094.000,--. Dat is samen ruim anderhalf miljoen en al meer dan de helft van de kostprijs van de sport hal. Natuurlijk is het leuk om wat geld achter de hand te hebben (al is dat riskant bij de huidge inflatie), maar wordt ons niet steeds voorgehouden, dat geld rond is om het kunnen laten rollen? Wij stellen met nadruk, dat wij de be langen van de binnensporters niet zwaarder laten weten dan die van de veldsporters. Beslist niet, maar als men aan de Bavoortseweg niet aan de slag kan en met het bouwen van de sporthal wel. dan lijkt het toch niet zo erg moei lijk. REACTIES Hoewel nog lang niet alle clubs op de nota hebben kunnen reageren (door de omvang der problemen, vacanties e.d.) is uit de door ons ontvangen schriftelijke en mondelinge reacties heel duidelijk geworden dat de Leusdense sportwereld het bepaald niet eens is met het ge meentelijke verhaal inzaken het niet be staan van gebrek aan zaalruimte, zodat een sporthal op dit moment in feite een overbodige luxe zou zijn. Wij zetten hier maar eens een deel van de verenigings standpunten op een rijtje. Roda'46 ziet, wat de senioren betreft, meer heil in uitbreiding van veldaccommodatie, maa voor de jeugd (meer dan 20 elftal Een van de schaarse mogelijkheden voor binnensport in Leusden: de sportzaal in Groenhouten. len), die immers een veel langere win terstop kent, is een mogelijkheid om overdekt te kunnen sporten onontbeer lijk. De Leusdense zaalvoetbalclubs (door de bestaande beperkingen nog slechts drie) kunnen voor hun sport hier nergens terecht. De FC Opstelten en de Sletboys spelen noodgedwongen hun wedstrijden in Zeist en Pon Voorwaarts moet dat in Nijkerk en Ermelo doen. Impala-volleybal heeft van de bond dis pensatie gekregen om in sporthal de Meent te spelen, ondanks het feit, dat de afmetingen van die ruimte niet voldoen aan de normale eisen. Avanti-volleybal (Achterveld) kan binnen de gemeente helemaal niet recht cn speelt al haar wedstrijden elders. Wie getuige is ge weest van de laatste onderlinge wedstrij den van Impala-gymnastiek (wat een improvisatietalent hebben de gymlei- ders) moet overtuigd zijn van het feit, dat voor zo'n evenement een veel grotere ruimte dan die van de Meent noodzake lijk is. Zo'n demonstratie zou natuurlijk ook over meerdere dagen uitgesmeerd kunnen worden, maar een extra uurtje z.aalruimte is gewoon niet te krijgen. De lafellennisclub speelt in de gemeentelij ke cantine op het Buiningpark, maar zit daar ook te springen om ruimte. De extra lasten als gevolg van een eventuele uitbreiding aldaar zouden voor de club wel eens de doodsteek kunnen zijn (evenals voor de Antilopen en de schaak club). Aan uitbreiding van het aantal competitieteams kan door gebrek aan ruimte niets worden gedaan. TTCL heeft meer dan 20 candidaten op de wachtlijst. Nog een zaalsport, die zich ernstig te kort gedaan voelt (en niet ten onrechte) is de badmintonclub. Behalve de consta tering op blz. 17 van de nota, dat de subsidie voor de z.g. kleine zaalsporten tot nu toe al veel lager was dan voor de overige takken van sport, vindt men in het investeringsschema voor de komende jaren niets voor de binnensporters. Wel liggen de gebruikersvergoedingen (blz. 97 en 98) voor de gymlokalen (waar de z.g. kleine sporten worden bedreven) beduidend hoger dan voor de buitenac commodaties. Gymnastieklokalen zijn noodzakelijk voor het schoolonderwijs. Leuk meegenomen (zou je kunnen zeg gen) is de opbrengst uit verhuur aan de sportclubs. Deze behelpen zich met die ruimte, maar hebben veel meer behoefte aan een specifieke sporthal, die veel meer aangepast is aan de sport en ook heel wat meer mogelijkheden biedt. Het is b. en w. misschien niet bekend, dat de Leusdense badmintonclub 60 leden telt (meer kan men niet plaatsen) en als u om een lidmaatschap vraagt, krijgt u een alleszeggend antwoord: er zijn nog 70 wachtenden voor u! Je houdt je hart vast bij de groei van de 2e fase. Dan zijn er ook takken van sport, die helemaal niet op gang kunnen komen door gebrek aan zaalruimte. Al bijna twee jaar pro beert een squasclub in oprichting aan speelruimte te komen en de stichting ..Sportieve Recreatie" (warm aanbevo len door minister Van Doom omdat hier juist de recreatieve sporter in actie komt) moet haar werk in de wintermaanden om dezelfde reden stoppen. Reeds geme moreerd is, dat zaalkorfbal en -handbal in Leusden niet te beoefenen zijn. De clubs moeten maar zien, dat ze elders (waar ook geen ruimte-overschot is) on derdak krijgen. Dat dit voor de ontwik keling van de jeugdafdelingen funest is, ligt voor de hand. Er zijn nog meer takken van sport, die in hun mogelijk heden worden belemmerd, zoals het enorm in opkomst zijnde zaalvoetbal en het dito hockey. Steeds meer sportbonden, zo stelt de hockeyclub, zijn overgegaan tot het in stellen van een winterstop en waar die bestond, tot verlengen daarvan. Niet al leen uit organisatorische overwegingen (onregelmatig competitieverloop) maar ook i.v.m. de gezondheid van de sport beoefenaren. Hele groepen mensen, die vroeger niet of nauwelijks aan sport de den. zijn daartoe thans aangezet, ook al omdat in de echte wintermaanden veld- sport lang niet altijd als een ontspan ning gevoeld werd. Ook de hockeybond heeft zaalcompetities ingesteld (de win terstop duurt nu van december tot maart) en heeft een groot belang bij speelgelegenheid. De samenstellers van de beleidsnota vrezen voor een sporthal in Leusden een te hoog nadelig saldo. Ook wij staan op het standpunt, dat een sporthal in de eerste plaats ten behoeve van de plaatselijke sport dient te worden gerealiseerd, maar wat is er op tegen dat onbenutte uren zolang aan de bonden wordt verhuurd? Trouwens het bouwen van een sporthal vraagt de nodige tijd en het is nu eenmaal een feit, dat in plaat sen met zo'n overdekte sportmogelijk- heid, de zaalsport enorm groeit. Wij willen u ook de mening van de K.C. de Antilopen niet onthouden, ge zien de daarin genoemde praktische wenken. Aankleding van sportparken (plantsoenen e.d.) zijn absoluut niet noodzakelijk voor een goede sportbe oefening. De kosten van aanleg en on derhoud horen derhalve niet thuis in het hoofdstuk sport van de welzijnsnota en moeten daarom ook niet ten laste van de verenigingen komen. Een sporthal is on ontbeerlijk in een gemeente als Leusden met een relatief jonge bevolking en daar om veel sportverenigingen. Niet alleen voor het beoefenen van micro-korfbal en zaalhandbal, maar ook voor volleybal, badminton, tennis, zaalhockey en zaal voetbal. Een sporthal wordt, in tegen stelling tot een gymzaal, ook op zondag gebruikt (en in een groot deel van de vacanties). Het is niet erg sociaal de exploitatiekosten (die toch al erg hoog zijn) af te wentelenen op de schouders van andere gemeenten als Amersfoort, Scherpenzeel, Hilversum en elders, waar Leusdense ploegen hun THUISwedstrij- den moeten spelen. Ter afsluiting nog dit' dat de sporthal er ooit komt is zeker. Alleen niet wan neer. maar als er voordien nog twee of meer gymnastieklokalen worden ge bouwd. staat als een paal boven water, dat die buiten schoolgebruik wel onbe nut zullen blijven als zijnde: een overbo dige luxe. jsJdi ÜD 419 ZWEMDIPLOMA'S UITGEREIKT „Ba- SDEN - In het zwembad werd in de weken van 6 t/m diploma gezwommen door de !D van de basisscholen uit on- neente. In totaal konden 419 s worden uitgereikt, waar- A, 187 B, 116 C-diploma's. oordelingscommissie bestond uit tren Kraaikamp en Vromen, ter- Is plaatsvervanger voor de heer Arkel (officiël KNZB) de heer trad. ïslaagden zijn: IASISSCHOOL ,,DE ROSSEN- f, Klas 3 en 4. XttiA: Roosmary Lindeman. wi B-, Perry Wnedel; Marcel in »stein, Ernee Jansen; Elly Tol- Tonnie Broekman; Sonja Jan- Astrid Oudshoorn; Marco v. d. C: Ronny Houtveen; Tom irs Jm 5. oi A: Maarten Verhoeven; Rei- Bos; Kees van Daatselaar; Ruud löder ■o B: Erik van Manen; Esther 6Belt; Tommy Vermeulen; Ben- toom-, Francis Herder; Marjon DijL. Arleine Houtveen; Anthon Ria Blom, Angelique Her- JM C: Michèle van Waterschoot; Pn Heugten; Fred Oudshoorn; Berkenbosch. 11 »-0P", klas 3 en 4. JllPoi A: Irma v. d Berg; Mark ®es; Gerbrand Overgoor; Ki- töa?; Richard Schoonderbeek; *31 Steenveldt; Linda Vrijhoef, j» B: Marleen Blaas; Francis r;; onique van Heugten; Truus van tor, Susan van Ree; Kees van Jck; Astrid Traa; Geert v d. Ronny Verhoeve. J®o C: Nicolette de Koning; Mo- 5 Kooi] ten 5. B: Linda Wildenburg; Sjoerd Elise van Zandbrink; Mi jtert, Peter van Spaendonck; ïjnel de Haan; René de Leeuw; .Blom, Yvonne Tijmensen; Caro 2ül m, Sandra Noteboom; Toni •rl and" 4-5: ■}j IAEelco Bollee. Wim Tol- yotaiida Rombout, Maarten Vial; krde°rer(,en; Tbi*n Van Campen; Kees Westerkamp; Diana ■T?rd*n; Pascal Derksen; Erik j. Rogier van Huiten; Hans Kamp. TJ3 fane Christine Delfgau, - «rest, iionka Romkes; Ar ia Elma Bunnik, Olga Bu- V'1»5 3 en 4. cm -1* Koperdraad; Paula H itnaV van Veenendaal; Ri- a, Edwin Vogelaar. Del Diploma C: Carmen Dirksen; Ro bert Jan van Loon; Karen Nagel- kerke; Marjon van Nieuwkerk. ,,DE WEGWIJZER" Klas 3 en 4. Diploma A: Wim-Geert Bakker; Bart- Jan Bakker. Diploma B: Ingrid Lips; Katinka He te; Eddie Lam, Peter Lam; Robbie de Koning. Diploma C: Alexander Hoytema v. Konijnenburg; Frans van Winterswijk; Franck van Hooff; Martin van Rhee: „DE BONGERD" Klas 2 en 5. Diploma B: Hester Helms; Lucas De- fares; Oscaf "Monincx; Nathalie Len- sink; Edgar Kruijning; Barbara Smit: Diploma C: Pierre van Golde; Erna Dam; Raymond Pollé. Klas 2 Diploma A: Edwin Veldhuizen; Iskan- der Roos; Costa Snip; Isis v. d. Hout; Mayola Bascunana Klas 2-3-4 Diploma A: Bas Veldkamp; Leo Prast; Marisa van Oortmorssum. Diploma B; Paul Dijker, Esther De- fares; Ingrid Kassner; Ingrid van Motz Diego Bascunana; Raymond Patist. „DE WEGWIJZER" Klas 2 en 5 Diploma A: Huib van Alphen; Scotty Schwab. Klas 2 Diploma B: Nadia Pattavina; Cors aan Klijn; Robert Kempe. Klas 5 Diploma C: Jolanda Christ; Robbie Doornekamp; Minette Hooyer; Frank van de Poll, Gerard Smit. „HOBBIT" Klas 2 en 3 Diploma A: Ronald Kneteman; Mark- win Out; Jan-Arnold Zantinga; Susan- ne van de Zande; Robert Lane; Marc Abercrombie Diploma B: Arjan Pronk; Anje van Went; Joke Baars; Boudewijn v. d. Burg; Ellen Wouters, Walter Urbach; Marcel Veenendaal; Ellen Tetteroo; Astnd de Kooter; Liesbeth Pronk; Guido ten Kate; Nicolette Louw. Diploma C: Erik Hoitinga; Maya van Schagen. Klas 4 en 5 Diploma A: Marjo Out; Arne de Jongh Swemer, Judith Caspertsz, Robert Froonhoff; Eric Tetteroo. Diploma C: Remco Bosman; Ernst jan Neij; Dennis Sanders; Ineke Nim- merdor. „HET STARTBLOK" Klas 2 t/m 6 Diploma C: Robert-Paul Wolters; Gre ta Kamps; Vincent van Doornik; Joa- ne Hasken, Stella Dings; Bianca Her mans. Diploma B: Arthur Brouwer; Enck Bock, Jeroen Bos. Geja Hilverts; Jo landa te Roller; Valerie Jebee; Mi randa van Marwijk; Brigitte van de Wal. „ONZE WERELD" Klassen 2 t/m 5 Diploma B: Millie van Dalen; Judith Keizer; Arnoud Vlug; Jeroen Ossen drijver Diploma A: Marlies van Dijk; Ma- thieu Siewe; Paul Nabuurs; Guido de Gans; Simone v. Wieringen, Tessa Legdeur; Saskia Bergenhenegouwen; And ré Kok. Klassen 3 en 4 Diploma C: Tijs Nabuurs, CarlaBoer- sen; Thom Verkerk; Herm van Bek- kum; Wim Vos. Diploma B: Gerbrand van Zandbrink; Liza van Wieringen; Gerbrand Blom; Regonda van Middelaar, Monique van der Goes; Jos van Burgsteden; Tvon- ne Vermeulen Diploma A: Vera Zwambag; Thécla Balvers; Harry van Dalen; Hans van Dijk, Robbert Boersema; Joyce Wal- ce Walrave; Angelique Smal, Jan v. d. Weert; Enk Hak; Lieke Hilhorst „ST.JOZEF" Klassen 2, 3 en 6 Diploma C: Hel ma Tolboom; Freddy v d. Pol; Marcel Rutte; Inge Jans sen; Suzan van Ruitenbeek. Diploma B: Robbie de Vette; Mar co de Vette; Wilco Tolboom, Ma ria Zieltjes. Diploma A: Martino Noortman; Evert van Westerlaak, Hester Schouten; Es ther van Dijk. Klas 5 Diploma C: Berry Zieltjes, Harry Ossendrijver, Hans Ossendrijver; Adrian Noortman. Diploma B: Marius Wouters; Mar griet Hak; Peter Teonessen, Jac queline de Vette; Ronny Groenestein; Maasjan Smit; Monique van Rossum; Linda Voorburg; Evelien Voskuilen; Paul van Dijk; Karina Prinsen; An- net Mocking Diploma A: Jan Voskuilen; Ton van Daatselaar; Dorien Steenbeek; Petra Wouters; Bertie van Ruitenbeek; Martha Schimmel ,,4e OPENBARE BASISSCHOOL" Klassen 2 en 3 Diploma A: Rolf P. Manie; Martijn B. Marree; Ellen G. Roelfsema. Diploma B: Robbert-Jan de Vries; Remko W de Witt; Mirjam Brou wer; Heiko Schubert. „KINDERLAND" Klas 2 Diploma B: Ronald Wijnen, Einar de Voogt; Casper Groenen; Kees van Woerden; Arnold Bosveld; Hassie Swinkels. „ACHTERVELD" Diploma A: Gert van Egdom; Gert Wernsen; Marian Brürung. Diploma B: Aalt van Ginkel, Jaap van 't Bosch; Paul Witsenburg; Tony Witsenburg; Sjaak Schreuder; Johan van Doornik; Janny Geurtsen, Karin Eygenraam Diploma C: Alex van de Brink; René van de Hoven; Stevelien Blotenburg; Astnd Blok; Ina Torsius; Eddy van Drie. „Loysden" Diploma A: Henkjan Abbring. Diploma C: Hans Bloemendal; Aernout de Graaf, Arend Lagemaat; Boudewijn van Leeuwen; Gerrit Jan Schreuder; Luc Krol; Annemieke Pot klas 2 Diploma B: Annemieke Bloemendal, Ellen van Buuren. klas 3 en 4 Diploma A: Klaas Lagemaat, Jan de Greef, Wilko van Andel; Renate Voor molen, Peter Vaarkamp; Jeroen Hiens- kamp; Rob Hols, Herman v.d Woerdt Diploma C: Mare Sybrandi; Jolanda Overbeek, Anneli Tallapessy, Jolanda de Wild, Ilse Miggels; José Wanner „HAMERSVELD" klas 3 Diploma B: Eefje van Kasteel; Frank Kluiwstra. klas 3 en 4 Diploma A: Ria van Doornik; All van de Pol, Nienke Banning; Jan Dirk van Garderen; Tirza Struiwig; Ferry Sonder. Diploma C: Rémon van Beek; Roeland Louwe Kooymans; Hans van Tiel; Ro nald Speksnijder, klas 2 en 5 Diploma A: Leida Bos, Lisa Graansma; Burt Abrahamse, Cynthia Weerstra Diploma B: Bert van de Velden, Hes ter Krol; Annemarie v.d. Wel; Ilonka Sleutel; Walter Abrahamse; Wilmav.d. Gaast; Yvette Bakker. GEREF. BASISSCHOOL Diploma A: Harry Offereins; Hester Jukkema; Harriët Zuidema; Geertje M Venema; Anita Riemersma, Guus Nieland; Inge Doedens. Diploma B: Desiree Oosterhuis; Martin Valentijn; Jenneke Bleijenburg; Herma van Harten Diploma C: Zwannette de Boer; George Veldman; Pieter Venema; Nico Ver steeg; Jan Douma; Annemieke van Eek- en. „'t PALET" klas 2 en 5 Diploma B: Niek Stoetman; Jan-Joost Verduin; Laurens Krekel; André van Beek, Petra Streppel Diploma C: Donta v.d. Zee; Esther Versteeg, Mare Mathies; Gert-Jan Hoogland, Leoni Bruggemann. klas 3 i Diploma B: Jannet Walst; Sander v.d. Garde; Harry Epskamp, 'Arend-Jan te Loo, Astrid Bouman; Mark Nauta, Rob v Beers. Diploma C: Nicolette de Smalen; Gi- sela Balk, Edmee Gosselink; Karelina Buijtendorp; Kerstin Hoelen, Lex Hü- benbeck. klas 4 Diploma B: Derk Fraiquin Diploma C: Debbij Boumans; Lauren Broek, Edgar Heere; Arjan Smal, Pa trick Steggerda; Monique Wesly „DE VALLEI" Diploma A: Onno de Groot; Jeroen Roseboom, Rachel Redmond. Diploma B: Ruben Bontekoe; Hans van Voren; Jolanda de Vries; Wim-Peter Buisman; Robbie Bos, Marius Pais; Tom Lemstra; Mariëlle Buisman. „GROENHORST" klas 2 en 3 Diploma C: Onno Zwaan; Annelies Krik- ke; Jeroen Lutmers; Jaqueline Har- laar; Thea van Gils; Saskia Lutmers Diploma A: Jolande Moekestorm; Mar cel Groen; Christa van der Sloot, Stephany van der Horn; Richard Bross; Vincent Butselaar. Diploma B: Myrande de Koning; Lu- cienne de Koning; Jan Pieter Oskam; Rosemarie Wesselmg, Martin de Liefde; Gerke Haalboom; Nico Beeke laar, Francis van den Bos; Ellen van Veldhuijzen klas 4 en 5 Diploma C: Aletta Margeretha den Ouden; Wilma Gerarda Hamstra; Wilco Frans Wouter de Koning; Gerrit Pieter Joh. v d Hoeven, Roelof Kats; Hinke Suzanna van Staveren. Diploma B: Folkert-Jan Fennema; Jo landa T. Buitenhuis. Rutger Wijnand de Vries; Elina Deborah de Vries, Wil lem v.d Hoef; Marcel Palyama. LEUSDEN/CENTRUM - Zoals reeds eerder gemeld, worden door de Hobby club ook dit jaar weer een tweetal vakantieweken voor jongens georga niseerd. In de week van 16 t/m 23 juli wil men gaan met de jongens van ongeveer 9 t/m 12 jaar en in de week van 23 t/m 30 juli met de wat ouderen, nl. van ongeveer 12 t/m 16 jaar Vakantieplaats is dit jaar Dinther- Heeswijk in Noord-Brabant. Men zal verblijven op een goed gelegen, niet bewoonde kampeerboerderij, welke goede voorzieningen heeft. De kosten zijn voor leden f70,-, voor met-leden f75.- Iedereen die nog zou willen deel nemen, of nadere inlichtingen wenst, kan zich melden bij Jos Vrijhoef, Lapeerseweg 8, tel. 03425-1548 of in „de Til" op dinsdag- en vrijdagavond of zondagmorgen Echter wel spoedig! LEUSDEN - De Seniorensociëteit van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, die voor Lcusden-Zuid gehouden wordt in het Roda-klubhuis, heeft haar poor ten dit jaar vroeg gesloten. Dit gebeurde in verband met Leusden 1200, dat over de Roda-kantine moest kunnen beschik ken. De Seniorensociëteit is inmiddels voor drie maanden met vakantie gegaan. Geopend wordt weer op de eerste dins dag in september: 6 september van 14.00 tot 16.30 uur. PREDIKBEURTEN Datum: 25/26 juni 1977. LEUSDEN/CENTRUM Marcuskerk: 9.00 u.: ds. H Bartels, Amersfoort, Ger./Herv., 10 30 u.: ds. J. Kleinrensink, Den Ham, Herv. (G B.), 19 00 u ds. Kelder, Ger./Herv. St. Jozefkerk, za. 19.00 u., zo. 8.00 u 9.30 u.. Hoogmis; 11.00 u.; 18.30 u.. Lof. LEUSDEN/ZUID Dorpskerk: 10.00 u.. ds. Kelder, Ger./Herv., 18.30 u.. ds. Weer- nekers, Herv Huize Don Bosco: za. 19.15 u zo. 10.00 u Hoogmis; 11.30 u MEDISCHE DIENSTEN dienst geldt van vrijdag 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. HUISARTSEN: Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, dus voor de praktijken van: Binkhorst, Boersema/Koch, Lantinkg- Verhage, Van Nieuwkerk. Den Toom. neemt dit weekend waar ARTS dr. J. van Nieuwkerk Galicië 41 Leusden-C. tel. 033-44541 VOOR SPOEDGEVALLEN: Spreekuur: zaterdag- en zondagmid dag om 14.00 uur Visites graag voor 10 00 uur 's morgens aanvragen. De APOTHEEK: Apotheek Leusden, Torenakkerweg, winkelcentrum Rozendaal, geopend van maandag t/m vrijdag van 8.30- 18.00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30- 20.00 uur/Op zaterdag en zondag geopend van 14.00-14 30 uur en van 17.30-18.00 uur. WIJKVERPLEGING zr. Van Bremen Gorzen 10 tel. 033-41049 In de week volgend op dit weekend heeft zr. Van Bremen avonddienst b.g.g. tel. 033-40818 VERLOSKUNDIGE Mevr. Thuis-Paulussen Kon, Wilhelminalaan 18 Amersfoort tel 033-10886 b.g.g. tel. 22000 tandarts; Voor noodgevallen in de weekeind: Doktercentrale Amersfoort, tel. 033- 22000 LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag a s. 25 juni wordt voor de laatste keer dit seizoen een dansavond gegeven in De Til". Zoals ieder jaar wordt in de vakantieperiode hiermede gestopt evenals op de zondagmiddag. Deze laat ste avond zal de muzikale medewer king verzorgd worden door een zeer goede groep n.l. Fools Paradise". De aanvang is 20.00 uur. Voor deze avond wordt een verhoogde entree ge vraagd. In september hoopt men weer te starten, maar hierover wordt later meer bekend gemaakt Het is wel de bedoeling dat „De Til" ook in de vakantieperiode op dinsdag en vrijdagavond geopend blijft vanaf 19 00 uur en op zondagmorgen van 10 00 t/m 13.00 uur. Vóórdat u uw keukenkeus maakt Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voer gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 nV showroom bij de-makkelijk bereikbare- keukenspecialist van midden-Nederland dej^cukenbeurs "budenberg 39-41 Tel 03498-2824- Maandags geslolcn Vrijdag 19-21 uur open

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15