Filmagenda Ameisfoort DONDERDAG 23 JUN11977 len van de film. waann Reichenbach op bezoek gaat bij de producenten van al lerlei hulpmiddelen, die het genot moe ten verhogen. Je moet dan werkelijk bijna hardop lachen om de dwaasheden van mensen, die van alles nodig schijnen te hebben om hun sexuele lusten te kunnen bevredigen Hulpmiddelen, die niet voldoen aan een behoefte, maar die m de meeste gevallen een behoefte kweken De schreeuwende reclame slogans spreken duidelijke taal Pute staaltjes van uitgekiende commercie. En het is juist die commercie die teveel doorspreekt in de film van Reichenbach. „Sex O'Clock USA" is duidelijk een vluggertje geweest. Een tussendoortje van een man, die tijdens zijn bezoek aan de VS vlug even zijn camera heeft laten draaien tijdens de .avondjes-uit" na de werkzaamheden van de dag en het aangename met het nuttige heeft verenigd voor een extra zakcentje. Met aan het slot opnieuw de opdra vende jongemannen in de gevange nis. die nog steeds spijt blijken te hebben van wat ze hebben gedaan. En Reichenbach lacht in zijn vuistje: ook de moralisten zijn aan hun trek ken gekomen en kregen opnieuw ge lijk. Kassa. (Cinema 1, eerste week, 18 jaar). ergert je aan de schijnheiligheid van Reichenbach. vooral als in het verdere verloop van de film alleen maar blijkt, dat de cineast er op uit is geweest om de kijker zoveel mogelijk te laten zien, wat er allemaal op het gebied van sex te koop is in Amerika. En dat is veel. Waar meteen bij kan worden aangetekend, dat Reichenbach déórvoor niet naar de Verenigde Staten had hoeven gaan. want ook in Europa had hij deze film kunnen maken. Toegegeven, Reichenbach weet de camera goed te hanteren en komt soms tot fraaie beelden, doeltreffend en soms poëtisch verfilmd, maar op den duur begint het wel te vervelen, om steeds maar weer naar allerlei sadomaso chistische scènes te moeten kijken of naar duidelijk in scène gezette beelden van een openlijk in het park vrijend paartje, terwijl ze worden rondgereden in een njtuig Amusant zijn die onderde- AMERSFOORT - Sinds onze minister van Justitie de porno via zijn 50- stoelen-formule deels in de ban heeft gedaan wat betreft de film, is het na tuurlijk aardig te konstate ren, dat de filmkeuring - nog niet niet afgeschaft - enige tijd geleden de dokumentaire-film van de Franse cineast Franpois Reichenbach onversneden heeft goedgekeurd. Blijk baar zijn de dames en heren van het eerbiedwaardige keuringsinstituut van me ning geweest, dat het een leerzame, (educatieve) film was met een moraal. „Sex O'Clock USA" is inderdaad leerzaam. Je leert er in de eerste plaats door, dat Rei chenbach niet kieskeurig is in het kiezen van zijn on derwerpen, verder dat deze Franse cineast, die wel de gelijk weet wat filmen is, in „Sex O'Clock USA" ei genlijk wat slordig aan het werk is geweest. Want ook al lijkt het heel wat, die snelle aaneenschakeling van sexfrag- menten uit de soms decadente sexjungle van New York. wie niet alleen uit is op het zien van smeuige plaatjes komt al gauw tot de ontdekking, dat Reichenbach zich er met een Jantje van Leiden heeft afgemaakt en door aan het begin en aan het eind een moraal te knopen gedacht heeft de kijker te kunnen bedriegen (en tevreden te kun nen stellen). Reichenbach begint zijn film met een scène in een taxi. waann de mannelijke passagier onder het oog van de taxi chauffeur de vrouwelijke passagier uit kleedt Om maar vooral te accentueren, dat geen plaats meer veilig is voor de vuige sex. Daarna zien we een hele rits jonge mannen (waaronder opvallend veel kleurlingen), die in de gevangenis zitten wegens een zedendelict (ver krachting e.d en allemaal voor de ca mera hun spijt betuigen. Onwillekeurig denk je dan aan een propagandafilm van bijvoorbeeld de reclassering en je in Deventer Sex o'clock - Bell Bottom is bij ons het merk van ee broek RSFOORT - Ook in Amersfoort zeweek de film in première, die is Nederlanders niet zo erg aar waar speler Elliot Gould van iheldraaien heb ik pas geweten hel was" En dat wisten wij al. megen de Amerikaanse 82ste parachu tistendivisie. de Britse 1ste luchtlan dingsdivisie. de Amerikaanse 101ste luchtlandingsdivisie en de Poolse para- chutistenbngade van generaal Sosa- bowski De bedoeling is dat de parachutisten zich bij verrassing meester zullen maken van de bruggen van Arnhem. Nijmegen en Son om aldus de weg vrij te maken voor het 30ste legerkorps van generaal Horrocks, dat binnen 48 uur vanaf de Belgisch-Nederlandse grens via Eindhoven en Nijmegen naar Arnhem moet doorstoten om de door de parachutisten tijdelijk bezette bruggen definitief in geallieerde handen te bren gen, waarna de geallieerden vrijwel on gehinderd zullen kunnen oprukken naar het Roer-gebied, het industriële hart van Duitsland. Helaas verloopt niet alles volgens plan. Door zware mist in Engeland kun nen de vliegtuigen met parachutisten en hun uitrusting niet volgens het vast gestelde tijdschema opstijgen, waar door het tempo van de aanval wordt vertraagd. Ook blijft de Duitse weerstand bij Arnhem aanzienlijk ster ker te zijn dan door de geallieerden werd verwacht. Er treden communica tiestoornissen op tussen de inmiddels gelande groepen parachutisten, waar door zij geïsoleerd raken en door de Duitsers omsingeld kunnen worden Het 30ste legerkorps rukt vlot op tot Eindhoven, dat bevrijd wordt, maar daarna wordt de opmars van dit leger korps aanzienlijk vertraagd doordat de hbe Market Garden - de histo- |w tragische slag om Arnhem negen dagen geduurd. 32 jaar ii1976 - hebben de producers f E. Levine en Richard P. f het regisdseur Richard At- fough de hele lente, zomer en [nodig gehad om de gebeurte- p rondom Arnhem in 1944 op pst te leggen. IBRUG TE VER is het verhaal paue Market Garden, een geal- laanval vanuit de lucht en op de lóe in één slag een eind moest haan het duitse verzet in West- izodat tegen het einde van 1944 ft) voorbij zou zijn ■ate Market Garden was een l generaal Eisenhower l*eurd plan van de Engelse t&schalk Montgomery. VERHAAL DAT GEEN iaalwas Edward Fox, Ryan o'Neal en Browning (Dirk Bogarde) in een Brug te ver. weg tussen Eindhoven en Nijmegen veel te smal is voor het passeren van een grote hoeveelheid soldaten, tanks en kanonnen. De massale geallieerde aanval begint te stokken. Ondanks de heldenmoed waarmee de geisoleerde parachutisten vechten, moeten zij toch steeds meer terrein prijsgeven aan de Duitsers doordat hun materieel opraakt en het aantal gesneuvelden steeds gro ter wordt. Operatie Market Garden wordt tenslotte na 9 dagen een even zo grote mislukking Burt Lancaster en Alain Delon zijn ook geen vriendjes zo te zien - Scorpio. DUET IN BED In de nachtvoorstellingen (vrijdag- en zaterdagavond vanaf 24.00 uur) kan men in Duo 1 een duet in bed beleven. Rick. een scenanoschrijver in Hollywood neemt twee jong liftsters mee. die hij na een wilde nacht in zijn huis niet meer kwijt raakt Eën nacht was voor hem echter genoeg en hij wil trachten de meisjes te lozen. Maar dat is ook wat de meisjes van hem willen. Teveel voor één man. die twee vrouwen Wie er zin in heeft zich mee te vermoeien, kan terecht in Duo 1Eigen lijk hadden ze die film beter in Duo 2 kunnen plaatsen Duet in Bed voor niet-slapers (Duo 1 eerste week. 18 jaar) Verschillende prolongaties in de an dere theaters Grand 5 - Midnight Cow boy (18 jr.), Tentacles in Cinema 2 (14 jaar), het Debuut in Euro (18 jaar) en Blue Movie in Duo 1 (18 jaar) verdwijnt ook nog niet. In de nachtvoorstellingen weer veel nieuw. Duet in Bed en Scorpio, die al eerder draaide Meer dan genoeg dus voor een week film kijken U zoekt maar uit Van alles wat met als première pri meur ,,Een brug te ver". In Nederland- Deventer opgenomen Nu. 33 jaar later, zijn de geschied kundigen het nog steeds niet helemaal met elkaar eens over de precieze oor zaak van deze kolossale geallieerde nederlaag Wat wel vast staat, is het epische karakter van Operatie Market Garden. Een episch karakter dan ten- volle tot uitdrukking komt in deze impo sante film. die de toeschouwer tot de laatste seconde in zijn ban gevangen houdt J9 naar 1944. In september wor- b Duitsers in en rondom Arnhem ten verrast door de komst van de «lucblarmada en het grootste Wngsleger uit de geschiedenis P6 9dven vliegtuigen en zweef- ïp droppen bij Arnhem en Nij- Dirk Bogarde als Luitenant Generaal Frederick „Boy" Browning: „we might be going a bridge too far EXPLOSION OF THE DRA GON CINEMA 2 Tentacles (Vangarmen) met Bo Hop kins, Henri Fonda en John Huston 1.45 6 45 - 9 15 uur, zondag 1.45 - 4.15 - 6 45 - 9.15 uur. leeftijd 14 jaar. SCORPIO Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 23 juni t/m 29 juni 1977 GRAND 3 (Première Nederland) Joseph E. Levine presenteert naar het boek van Cornelius Ryan Een brug te ver (A bndge too far) met verscheidene topacteurs zoals: Dirk Bogarde. James Caan. Michael Caine. Sean Connery, Peter Faber. Elliot Gould. Gene Hack- man, Anthony Hopkins. Hardy Kruger. Laurence Olivier, Ryan O'Neal. Robert Redford. Maximilian Schell en Liv Ull- mann. Aanvangstijden dagelijks 2.00 en 8 00 uur. Ook nieuw is een andere explosie in Duo 2. Explosion of the Dragon (14 jaar) met Brucee Lee en Van Williams En deze namen brengen fans direct in ver binding met de Groene Horzel Ook dit keer wordt er weer gevochten tegen de misdaad, met een allesvernie tigende laserstraal. De ontvoering van een verloofde van een bevriend straatshoofd staat centraal Het meisje zal vrij komen als de Monarch publieke lijk verklaart afstand te doen van de troon ten behoeve van zijn naaste me dewerkers. annex ontvoerders van het meisje. In een hinderlaag gelokt maakt Burce natuurlijk korte metten met ze Een heroinetransport. dat op het spoor gekomen wordt, is ook niet niets, zodat avontuur spanning en vrouwelijke schoonheid weer de boventoon vieren Vrienden van ..De Groene Horzel" zullen ook dit keer weer willen weten, wie overwint. (Duo 2. eerste week. 14 jaar) In de andere nachtvoorstelling in Duo 2 Burt Lancaster en Alain Delon in Scorpio. Vrijdag en zaterdagavond om 23.45 uur. 18 jaar. Duo 2. EURO, tel. 033-33655 Een film van Nouchka van Brakel: Het debuut met Marina de Graaf. Gerard Cox. Pleuni Touw en Kitty Courbois, za terdag 4.30 - 7.00 - 9.30 uur. zondag 2.00 - 4.30 - 7 00 - 9.30 uur. woensdag 7.00 - 9 30 uur, overige dagen 1 45 - 7.00 - 9.30 uur, leeftijd 18 jaar. SALTY Voor de kinderen vertoont Salty, de vrolijke zeeleeuw zijn kunsten in twee zaterdagmiddag- en één woensdag middagvoorstelling. resp 12.30 en 2.30 uur - woensdag om 1 45 uur. Alle leef tijden, Euro DUO 1, tel. 033-16572 Blue movie met Kees Brusse, Carry Tefsen en Hugo Metsers. 2.15-7.15- 9 30 uur. zondag 2.15 - 4 30 - 7.15 - 9.30 uur. leeftijd 18 jaar. GRAND 5 (Voormalig Studio G) Dustin Hoffman en Jon Voight in een film van John Schlesinger. Midnight Cowboy, zaterdag 2 15 - 7.00 - 9.30 uur. zondag 2.15 - 4 30 - 7 00 - 9.30 uur. overige dagen 7 00 - 9 30 uur. 's middags wegens verbouwing gesloten, behalve zaterdag en zondag DUO 2 Explosion of the dragon met Bruce Lee en Van Williams 2.00 - 7 00 - 9 15 uur. zondag 2.00 - 4.15 - 7.00 - 9.15 uur. leeftijd 14 jaar. NACHTVOORSTELLINGEN DUO 1 Duet in bed, vrijdag en zaterdagavond 24.00 uur. 18 jaar. DUO 2 Scorpio met Burt Lancaster en Alain De lon, vrijdag en zaterdagavond 23.45 uur, 18 jaar CINEMA 1, tel. 033-18900 Francois Reichenbach toont de werke lijkheid voor volwassen (niet preutse) kijkers Sex o'clock USA, 1 45 - 7 00 - 9.30 uur. zondag 2 00 - 4.30 - 7.00 - 9.30 uur, leeftijd 18 jaar KINDERVOORSTELLINGEN EURO zaterdag 12.30 en 2.30 uur. woensdag 1 45 uur: Salty de vrolijke zeeleeuw, a l

Leusder Krant | 1977 | | pagina 17