iportclubs hebben eel bezwaren egen gemeentelijk teleidsplan Jazzclub Leusden hield eerste try-out WÈ'd 1 4 leusder krant V. mr CN -mtJiiêi Losse verkoop Leusder Krant mtpagenda SfiEMEENIi [lëusden ^DER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 23 JUN11977 IJSDEN CENTRUM - Toen de (stichting Leusden hettoevoegsel t styr kreeg, verdween groten- bel niet bedoelde maar duidelijk ïodanigc gevoelde imago van niet r ie «jn dan een gemeentelijke on- leming. Naast het bestuur, bestaan- ,jl drie afgevaardigden van over heen evenveel van de sportclubs jteeo neutrale voorziter, fungeert de j „n Advies, waarin elke bü de (stichting aangesloten vereniging lertegenwoordiger heeft. Een nog fre openheid werd verkregen toen de ideringen van de Raad van Advies ibaw werden. leden week maandag hield het Stichtingsbestuur een discussie- nd over het thema sport uit het on- verschenen ..Beleidsplan Wel- Zorg"met de desbetreffende vereni- tn. Onbegrijpelijk was. dat de der openheid weer was dichtge- I, want de pers kreeg geen toe- terwijl de sportverenigingen (die iddenjroyaler dan in de Raad van jes met meerdere vertegenwoordi- 'hun zegje konden doen. Dat is op g«n probleem. Wij kwamen in het meen belang toch wel aan de nodige rmatie, al zou bij een openbare be- bng dit verhaal al een week eerder t krant hebben gestaan en het ge melijke standpunt wellicht beter tot recht zijn gekomen. Het beleidsplan leen te grote ingreep op het bestaan sommige gevallen zelfs op het (bestaan van de verenigingen, dat met zomaar even doorgedrukt mag lenen die indruk krijgt men van de dieb. en w. willen betrachten. nJlend haastig is de gemeentelijke beid ditmaal geweest en met de uit- ran het plan wil men (nog k) op 1 januari a.s. beginnen. De praaktermijn". die oorspronkelijk oktober zou aflopen, werd terugge- tot 1 augustus en met de inmid- angebroken vacantietijd kwam van swachte rechtstreekse reacties nog weinig terecht. Tot nu toe gaven Snafhankelijk t^tfeuwsblad voor de lemeente Leusden 'erachljnt Iedere donderdag. bonnementsgeld: 6,50 per kwar- 12,75 per halfjaar en 25,00 per uitingstermijn: insdagmiddag 12 uur. JUiktle: B«t Vo» (v»r»ntw.), M. •1«5; Mimti Kreljnt, lel, 43792. fediktle-adres: Postbus 11 (Flnn- wrt 3). Leusden/CentaiHL teL B3-41495, b.g.g. 03420-6141toe liet 17. 'ns kantoor is ieopend van 10-12 en Van 2-4 uur. IABESTELLEN FOTO'S "wwte In de Leusder Krant Publiceerde foto's kunt u na- ™ien (met uitzondering van CTlet- cnjilatorische toto's) blf, Ptultbetallng van 5,00 per «mpliar (formaat 13 18 cm) giro: 871441 tn.v. de B.D.U. '8 Barneveld met duldell|ke "wdlng van gewenste foto, nummer van krant, pagina 'a,rop.d8 foto werd geplaatsL U ook kontant betalen op ons n'®P' Flnnmsrk 3 - Leus- P'Centrum. Ongeveer 14 da- Staling ontvangt u de *»nste toto's thuis. J?V8 "xinnementon, adver- Men betalingen kunt u doen on, kantoor, Flnnmark 3, ■MMen/C. Mn uitgave van de BDU- "wikombmatie lo Barneveld. alleen de MHCL, Roda'46 en (op de valreep) de Antilopen respons. Ook de belangstelling op de discussie-avond viel niet mee en de zaalsporters ontbraken vrijwel geheel. Wel werd duidelijk, dat de aanwezige sportclubbestuurders het overwegend oneens waren met de nota in haar geheel, met als gevolg soms zeer heftige discussies. De Sportstichting Leusden heeft een bemiddelende rol in de verhoudingen tussen de overheid en de clubs en omdat wij er van overtuigd zijn, dat de bedoeling van de nota ook het welzijn en niet het wegzijn van de verenigingen inhoudt, hebben wij het later gevolgde gesprek over deze materie met sportstichtingsvoorzitter B. W. Ped- demors op prijs gesteld. Het is immers van het grootste belang voor alle partij en. dat de realiteit niet uit het oog wordt verloren. Die werkelijkheid staat royaal omschreven in de beleidsnota en de clubs onderkennen beslist de noodzaak van bepaalde bezuinigingsmaatregelen. UITSTEL Uit de discussies op die bewuste maan dag is echter wel duidelijk geworden, dat de nota zoals die er nu ligt, geen bruik baar punt voor een verdere uitwerking is. Wij willen niet te diep ingaan op de zaak zelf. maar uit de inbreng van de vergadering is de conclusie getrokken, dat beter met een nieuwe, of zo u wilt met een aangepaste nota wordt geko men. Drie punten zullen daarvan de basis vormen. Men komt met een andere opstelling van de werkelijke kosten. Voorts wordt ernstig rekening gehouden met de draagkracht van de clubs en tenslotte zullen gelijksoortige takken van sport in gelijke mate de lasten moe ten dragen. De hele zaak wordt nu uitge steld of beter gezegd: verschoven. Jam mer is wel. dat ieder vergelijkingsmate riaal ontbreekt. Informaties in omlig gende gemeenten hebben geleerd, dat ook daar zonder vaste en voor alle geval len passende normen wordt gewerkt. Dat Leusden voorop wil staan met het stellen van orde op zaken is op zich toe te juichen, maar hoe dat moet gebeuren is weer een heel ander verhaal. Je vraagt je wel eens af. of het niet beter zou zijn met de hele kwestie te wachten tot de op komst zijnde wettelijke maatregelen i.z. het welzijnswerk. De ontwerpers van de beleidsnota stellen zich immers nu reeds de vraag of deze zal voldoen aan de eisen, die de minister straks zal stellen. Maar hoe dan ook, verwacht wordt dat de bijgestelde nota met nieuw cijferma teriaal voor 1 november gereed zal zijn, waarna de verenigingen tot uiterlijk 1 februari 1978 hun reacties kunnen ge ven. De op de vergadering aanwezige wethouder van welzijnszaken G. van Woudenberg en de heer L. Boogaard (hoofd welzijnszaken in de gemeente Leusden) hebben bij herhaling gesteld, er op uit te zijn te zorgen, dat de vereni gingen de in het vooruitzicht gestelde hogere lasten moeten kunnen dragen. Ook het bestuur van de sportstichting staat positief tegenover de nu gevolgde weg. Voorts werd opgemerkt, dat de plannen voor een eventuele sporthal in de beleidsnota wat negatief zijn overge komen (het staat er anders duidelijk genoeg, -red.) en dat binnenkort hier omtrent een afzonderlijke nota tegemoet gezien mag worden. Om te beginnen wordt aan iedere (sport)vereniging een enquête-formulier gezonden i.z. de be hoefte aan en het gebruik van de sport hal. ter verkrijging van reële gegevens. Typerend voor de saamhorigheid in de Leusdense sportwereld was, dat op de vorenbedoelde bijeenkomst de hockey club. die zelf nog geen gebruik maakt van dc bestaande binnensportmogelijk heden. een zeer warm en goed geargu menteerd pleidooi hield voor het zo spoedig mogelijk realiseren van een sporthal in Leusden. LEUSDEN - Eem verrukkelijk jazzfes- tgn vond op donderdagavond 2 juni plaats in café-restaurant Bavoort aan de Trekcrweg te Leusden-Zuid. Daar gaf de onlangs opgerichte Jazzklub Leusden van Theo Caldenhoven en Peter Kooy haar eerste try-out in het openbaar met de enige t(jd geleden ontstane formatie. Het was een eclatant sukses. Zo'n meer dan veertig bezoekers van dit jazzkafee konden genieten van het improviserend spelen van een aantal evergreens, dat door het in Leusden geformeerde combo ten gehore werd gebracht. Dit „Bavoort- kwintet" bestaat uit: Karei Teunissen, tenor alt sax; Wibe Haanstra, fender piano: Hans Rombouts. bas. Peter Ver schoor, drums; Jo ten Hoed, gitarist. De evergreens stonden niet op muziek, en er werd spontaan, op een geweldig niveau, gemusiceerd. ,,Dit groepje is ons vaste huisorkest", zeggen Peter en Theo. ..Eventueel willen zij in de toekomst ook de begeleidings- funktie voor prominenten vervullen. Bij ons Bavoortkwartet kwam Wibe Haanstra binnen wandelen. Die zei: ..Vrij spelen is leuk, maar daarbij wil ik graag wat arrangementen gaan maken." Zulks geschiedde. De rietblazer en de trombone spelen de melodie. Daarna krijgt iedereen de gelegenheid om te improviseren. En tenslotte keert men weer terug naar het arrangement. Er kwam een exquis programma uit de bus. Na de pauze ging het Wibe Haan stra kwintet met het ..geschreven" werk aan de gang. Herman Huis in 't Veld: trombone. Karei Teunissen, bariton sax. Wibe Haanstra: fender piano. Charlie Angenois, basgitaar. Rinus Smit slagwcrg. Een briljante basgitarist, die Charlie Angenois! Een ontzettend fijn publiek, dat vaak ademloos luisterde naar de boeiende in vallen, die elkaar in snel tempo opvolg den, omdat het kontakt van de musici met het publiek bizonder intens was. Eén knaap was speciaal uit Den Haag overgekomen. Men wil met elkaar musiceren in Broe- kemeyer Mulligan stijl. Van de ruim veertig aanwezigen traden veertien men sen spontaan als lid tot de Jazzclub Leusden toe. Er waren ook verscheidene mensen, die hun diensten aanboden. De Leusdenaren willen dit jazzkafee behoe den en behouden, en als het kan uitbou wen. Na de 2e juni kwam ook het idee naar voren om andere groepen uit te nodigen. om niet in één stijl te verzanden. ,,Je moet de boer op", zeggen Theo en Pe ter. ,,Je moet kontakten leggen met an dere jazzklubs. Je hebt zelfs iets aan te bieden, en je komt je groepen gaan uitwisselen. Dit weer los van het feit, datje probeert solisten naar je klub te halen. Wie vloei end van het blad kunnen spelen, kunnen deze prominenten begeleiden." Theo Caldenhoven en Peter Kooy wil len de jazzfans wakker schudden in Leusden, en een beroep doen op alle slapende muzikanten. Wanneer je van dit soort muziek houdt kom dan bij Bavoort luisteren, en eventueel meespe len als je erg goed bent. Theo en Peter willen uitdrukkelijk naar voren brengen, dat het persé niet in de bedoeling ligt, dat er gedanst wordt. Bavoort geeft konserten om naar te luis teren. Wel ligt het in de bedoeling om de mensen, die instrumenten méébrengen in de gelegenheid te stellen ook te laten muziek maken. Dat was op 2e juni in de verdrukking gekomen. Theo en Peter willen ook Dixieland, boogie woogie pianisten, blues - zangers gaan brengen. Op niveau uiteraard. ..Het is wel zaak", zeggen ze, ..dat we aan wat geld komen. Voor elke avond willen we een geschriftje bij alle leden bezorgen over wie de muzikanten zijn. Wat ze spelen en in welke stijl. Of het Leusdenaren zijn of lieden van elders. We willen ook steeds aangeven wat er de volgende maal komt, en we willen bepaalde evenementen in het land ver meldden." Wordt u nieuwsgierig, niet u méédoen Borden geven de omleidingsroute aan. ONVEILIG BRUGGETJE Het wordt voor vrachtverkeer steeds minder gemakkelijk om Leusden-centrum te bereiken. Eerder werd reeds een omleidings route ingesteld, diehet vrachtverkeer uit de kom van het dorp weert. Nu is ook de Lockhorsterweg voor vracht verkeer afgesloten. Het bruggetje in de Lockhorsterweg is niet veilig meer. Niet dat er direct instortings gevaar bestaat, maar men wil ieder risico vermijden en daarom is de weg voor zwaar verkeer afgesloten. Grote oranje borden maken de vrachtrijderseropattent dat Leusden centrum langs andere wegen bereikt kan worden. Voorzitter Van Gooi voor de camera. VAN GEWEST TOT GEWEST Tijdens de Rijksdag op 8 juni jongstleden werden er door verschil lende camera-ploegen van gebeuren opnamen gemaakt. Ook me dewerkers van het NOS-programma „Van gewest tot gewest" waren die dag druk in de weer. Het was de be doeling van in Leusden woonachtige regisseur Peter de Ruiter om ook nog wat opnamen te maken tijdens de braderie en de historische optocht, die zaterdag 11 juni plaats hadden moeten vinden. Doordat de festivitei ten werden afgelast, moest het t.v.- item echter op andere wijze afgerond worden. Daarom ging de „Van gewest tot gewest'-ploeg vorige week dinsdag op bezoek bij de voor zittervan het bestuur van de stichting „Leusden 1200". Peter de Ruiter maakte een interview met de heer R. van Gooi, waaruit gedeelten, samen met de eerder gemaakte opnamen van de feestelijkheden jongstleden woensdag in het programma kwa men. Voor het gemeentehuis had zich donderdagmiddag een groepje leerlingen van de Groenhorstschool opgesteld, om een erehaag te vormen voor Renze Steringa en zijn bruid. Renze. onderwijzer in de vierde klas, was zojuist in het huwelijk getreden met Teatske de Boer. En ook zij is in het dorp bij velen geen onbekende. Mevrouw Steringa is wijkverpleegster. MERKWAARDIG KIPPEN- BERICHT Uit Achterveld bereikt ons het vol gende merkwaardige bericht: „Op 26 juni zullen de grootste eters van Ach terveld aan het kippenmenu begin nen. Deze wedstrijd is tussen de ge broeders Hazelaar, Hanersveld en Vos. Het vindt plaats op de Uitweg (Kerkdijk). Komt dit zien! Komt dit zien! Tussen 12 uur en 18 uur". We zullen voor u een kijkje nemen. RAGTIME IN DE HAKHORST Zaterdagavond is er weer levende muziek in eetkafé De Hakhorst. Vanaf ongeveer 20.30 uur is er het Fedalia Flower Ragtime-orkest uit Amster dam. Het orkest, onder leiding van Hans Dillo, speelt ragtime-muziek uit het begin van deze eeuw. Op het re pertoire staan onder meer werken van Scott Joplin, wiens muziek grote bekendheid verwierf dankzij de film „The Sting". Het orkest bestaat uit klassiek geschoolde professionele muzikanten. Deentree-prijs bedraagt 2,50 per persoon. ..Het is nu jouw beurt voor de nieuwsberichten. Jan' ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant. Finnmark 3. S.V Bookstores, Torenakkerweg 16 De heer W. J Schut. Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden Burg. Buiningpark ACHTERVELD Boekhandel Vos. Hessenweg 323. LEUSDEN-Z: Kroon Supermarkt Pr Irenelaan 9 of meeluisteren, wendt u zich tot sekre- taris Peter Kooy, Van Diepenheim Scheltuslaan 12 in Leusden-Zuid. Voor 10.- per jaar bent u lid van de Jazz klub Leusden. En dat geeft u een aan zienlijke reduktie op de toegangsprijs voor de konserten! Anco Mali Het vignet van de Leusdense jazzliefhebbers. LEUSDEN/CENTRUM Maandag 13 juni: 20.00 uur Bijeen komst Werkgroep Bestemmings plannen in de raadszaal Zaterdag 18 juni: 20.00 uur: ,,'t Ros Beyaart". laatste uitvoering „Zacht met de deuren",door Een dracht. Elke dinsdagmiddag: 2-3 uur. Gezins verzorging en bejaardenhulp van het Groene Kruis, boerderij Groot Krakhorst, de Wetering. Elk eerste en derde dinsdag van de maand: Vrouwenkafee in de Hakhorst. Waarden 25a (einde Noorderinslag) van 9.00 tot 12.00 uur. Vakantie tot dinsdag 16 augustus. BIBLIOTHEEK GESLOTEN LEUSDEN - In verband met vakan ties van het personeel, gelden voor de openingstijden van de openbare bibliotheek in Nieuw Langenbeek vanaf 2 juli aanstaande de volgende wij zigingen. Zaterdag en maandag is de bibliotheek de gehele dag gesloten. De eerste week van augustus is de bibliotheek geheel gesloten. Vanaf de tweede week van augustus gelden weer de normale openingstijden. LEUSDEN ZUID Donderdag 23 juni: „Dc Boekmolen", Paletschool, Willem de Zwijgerlaan. Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur. voor volwassenen en jeugd. Vrijdag 24 juni: ..De Boekenmolen". Paletschool. Wil lem dc Zwijgerlaan. Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur voor volwassenen en jeugd vanaf 12 jaar. Vrijdag 24 juni: Jeugdklub van 12 tot 16 jaar in ,,'t Tref punt" aan de Arnhemseweg: vakantie. Zaterdag 25 juni: Jazzhut van Theo Caldenhoven. Van Diepenheim Scheltuslaan 14. Geopend \an 12.00 tot 18.00 uur. Maandag 27 juni: ..De Boekenmolen". Paletschool. Wil lem de Zwijgerlaan. Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur voor volwassenen en jeugd. Maandag 27 juni: Gezinsverzorging en oudcrenhulp door de Kruisvereniging Leusden in het wijk- gebouw De Roo van Alderwereltlaan 13. van 14.00 tot 15.00 uur. Maandag 27 juni: Jeugdclub voor 8 tot 10 jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg. vakan tie. Maandag 27 juni: Gemengd koor ..Kunst Veredelt". Va kantie. Dinsdag 28 juni: Vrouwenkafee in ,,De Hakhorst", Waarden 25a, aan het einde van de Noorderinslag. gesloten tot dinsdag 16 augustus wanneer Annelies Smits zal spreken over het werk van de flying doctors. Dinsdag 28 juni: Seniorensociëteit UW. Gesloten wegens vakantie. Dinsdag 28 juni: ..De Boekenmolen". Paletschool, Wil lem de Zwijgerlaan. Uitlening van 19.00 tot 22.00 uur voor volwassenen en jeugd vanaf 12 jaar. Woensdag 29 juni: Jeugdclub van 10 en 11 jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg: vakan tie. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw B. Hassink. Azuriek 17, Leusden-Cen trum, telefoon 43132.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3