Repetitie „Kunst Veredelt" gesloten [Vooral premiekoopwoningen en vrije sektor in Langenbeek Verloren en gevonden Gemeente Leusden ^jRKRANT - PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 23 JUN11977 staande auto het mistachterlicht gesto len De Politic heeft de zaak in onder zoek. BOVENVERDIEPING UITGEBRAND Vrijdag 17 juni moest de brandweer met drie wagens uit Achterveld en Leus den uitrukken omdat er in het perceel aan de Trekerweg 22 brand was uitge broken. Het was in de woning van de familie De K., die twee huizen onder één kap herbergt. De inboedel werd door te hulp gesnelde buren in veiligheid ge steld. De brandweer kon niet verhinde ren. dat de bovenverdieping geheel uit brandde. De brand is vermoedelijk ontstaan in de slaapkamer van het huis. Een nader onderzoek wordt ingesteld. ZOEKGERAAKT Rode step Bernard Baron, Zonne- dauwhof 19, Leusden-C., tel. 42931 Verloren Zwarte broek, zwart jasje, rode brede band. verpakt in zwarte plas tic tas. Richard Breedtbruin. Linden- laan 22, Leusden-C. Tel. 41791. LEUSDEN - De Chr. Gem Zangver eniging ..Kunst Veredelt" heeft de repe tities voor dit seizoen afgesloten. Na de zomervakantie is de eerste repe titie-avond op maandag 15 augustus 1977, om acht uur in ,,'t Trefpunt", Arnhemscweg, Leusden-Zuid. De leden van de zangvereniging doen een dringend beroep op iedereen, die van zingen houdt, om eens te komen luisteren. Door het toetreden van nieuwe leden kan de vereniging blijven voortbe staan! to, zilverkleurig armband met naam plaat, hondepenning 44335/1976, foto toestel. merk Agfa Optima 200 Censor, ring met drie sleutels (op Middenweg). AAN KOMEN LOPEN Drentse patrijshond (thans in asyl Leusden), zwarte kater met witte vlooi enband. Inlichtingen over deze dieren en dingen verkrijgt u bij de Rijkspolitie, Arnhem- seweg - Oude Rijksweg, telefoon 44444. RUITEN VERNIELD Zaterdag 11 juni werden een aantal ruiten vernield van de school ,,De Springplank" aan de Asschatterweg in Leusden-Centrum. Baldadige jongelui sloegen één ruit met een stok in. Drie ruiten werden aan diggelen gegooid met stenen. ERNSTIG ONGELUK Een ernstig ongeluk vond maandag 13 juni plaats op de Arnhemseweg, ter hoogte van de Nederlands Hervormde Kerk. Daar reed een Volkswagenbus tegen een boom. De acht inzittenden werden allen van licht tot zéér ernstig gewond. Zij moesten allen in het zieken huis worden opgenomen. Het gebeurde omstreeks 19.45 uur. AUTO OPEN GEBROKEN Maandag 13 juni werd de op een par keerterrein staande auto van de heer M. uit Leusden opengebroken. Men verschafte zich toegang tot de auto door het rechter scheerraampje in te slaan. De radio cassette-recorder werd ont vreemd. De Politie heeft de zaak in onderzoek. ZONNEBRIL WEGGENOMEN De heer L. J. M. P. uit Leusden. die zijn zonnebril had gedeponeerd op de bar van café Nieuw-Leusden moest zon der zijn bril huiswaarts keren. Iemand anders had de bril meegenomen. Een toorst? De zomer is niet erg zonnig! PAS OP VOOR STOELEN MATTER Mevrouw S. uit Leusden deed er op woensdag 15 juni aangifte van, dat een stoelen-matter één van haar stoelen had meegenomen om deze van een nieuw gevlochten matje te voorzien. Mevrouw S. kreeg de verzekering dat de stoel binnen één week terug zou zijn. Ver scheidene weken verstreken en ze wacht nog De Politie waarschuwt het Leusdense publiek om stoelen en dergelijke niet mee te geven zonder dat naam en adres van de hersteller genoteerd zijn. MISTACHTERLICHT GESTOLEN Donderdag 16 juni werd ten nadele van de heer R. R. G. P. uit Leusden van zijn bij hem in Alandsbeek geparkeerd De bovenverdieping van de woning van de familie De Kruijff brandde geheel uit. vlakte van minstens 3 000 vierkante me ter. Het ligt in de bedoeling van de plan nenmakers om bestaand groen zoveel mogelijk te handhaven. Dat betekent onder meer dat er zorgvuldig zal worden omgesprongen met de Hamersveldse Wetering en de bomen die er langs staan. Tussen de woonwijk en de Li- niedijk zal een groenstrook van minstens twintig meter gehandhaafd moeten blijven. Tezamen met de Li- niedijk zelf - die overigens nog geen eigendom van de gemeente is - kan deze strook een recreatieve funktie ver vullen. Er wordt geconstateerd dat de dijk deze functie al vervult, getuige de volgende zinsnede uit het draaiboek: ..Er wordt avontuurlijk gespeeld, gevist in het Valleikanaal, gewandeld getrimd, naar planten en dieren gekeken en „ge scharreld" ONTSLUITING Langenbeek zal ontsloten worden via de Noorderinslag. Door de nieuw te bouwen wijk moet een noord-zuid ver binding komen, die tevens de ontslui- tingsweg vormt voor Bosveld (W6). Deze weg moet ook de route gaan vor men voor openbaar vervoer. Een be langrijke weg dus, waarvan de aanleg zoveel mogelijkgroen moetsparen Er is een traject gekozen dat houtwallen doorsnijdt op plaatsen waar er toch al gaten in zitten komstige bewoners als het CML en de Leusdense bevolking worden betrok ken". zo staat er te lezen zijn recreatieve functie behouden. normaal, eenvoudig (40). groot een voudig (40), klein enige luxe (20), nor maal. enige luxe (25), groot, enige luxe (35) en groot, enige luxe - meer dan zes verblijfseenheden (20). Volgens het draaiboek komen er in Langenbeek drie typen vnje sektorwo ningen: 20 normale. 20 grote en 20 grote met meer dan zes verblijfseenheden. Wat betreft de tuinen wordt er vanuit gegaan dat deze een minimale diepte van tien meter moeten hebben. Bij een aantal eindwoningen moet de mogelijk heid bestaan ze uit te breiden met een praktijkruimte. BUURTSTEUNPUNT In het noordwestelijk deel van Lan genbeek, dus tegen Alandsbeek aan. is een buurtsteunpunt gepland Dit buurt- steunpunt zal een maximale op pervlakte van 1000 vierkante meter kunnen knjgen, waarvan 800 vierkante meter beschikbaar is voor winkels. Deze winkels zullen bewoners van de tweede fase. maar ook een gedeelte van de eerste fase van dagelijkse levensbe hoeften kunnen voorzien. Dit steunpunt zal echter pas worden ontwikkeld nadat de eerste aanzet van het hoofdcentrum is gerealiseerd Er wordt in draaiboek niet verder op ingegaan Volgens het draaiboek moeten er in het plangebied een tweetal speelweiden geprojecteerd worden met een opper- schakelarmband met naam bruine lederen hondeband, als koord in elkaar ge- met nopjes, porte- mel 5,- klein geld en zwarte trainingsbroek, blauw strepen, zwart jasje, zwarte sjerp in tas met muziekno- blauwe regenjas, herenhorloge met datum en paars ge- bruine herenportemon- en knip, inhoudende vlinderfiets merk Sparta, «n buikwagen, verzekerings- TRH 398. met chroom en blauwe merk Anker, met zwart ge- "uje, dameshorloge merk Pla- &KK In Langenbeek zullen voornamelijk premiekoopwoningen en vrije sectorwoningen verrijzen. oud poesje met zwart-wit °P het hoofd. [nbeek. het tweede deelplan, zoals het er nu uitziet. fen onzer verslaggevers). ISDEN - In Langenbeek - het tweede deelplan van de Tweede zullen vooral premiekoopwoningen en woningen in de vrije verrijzen. Het aantal woningwet- en premiehuurwoningen is I Beverdeling is de weerslag van de wensen van de woningzoe- en de gegadigden voor een vrije sektor-kavel, zoals die bij de entegeregistreerd staan. Uit de lijsten blijkt dat er in Leusden op termijn vooral behoefte is aan grotere goedkope huurwoningen, goedkope premiekoopwoningen en kavels voor eigenbouwers. Bvraag naar de grotere goedkope huurwoningen kan voor een deel voorzien worden door het relatief grote aantal woningwet- jen dat in Akkerhoeve en Noordwijck (het eerste deelplan) liseerd zal worden, lar dat er in Langenbeek ten opzichte van het totale pro van de Tweede Fase sprake is van: ertegenwoordiging van woningwet- en premiehuurwonin- rvertegenwoordiging van zowel goedkope als dure premie- joningen; rvertegenwoordiging van vrije sektorwoningen (met name de lektor-kavels). jBntallen gaat het in Langenbeek om 90 vrije sektorwoningen ran er overigens elf in Alandsbeek - Zuid gesitueerd zijn), 180 ikoopwoningen en 90 woningwetwoningen, die in 1979 en 1980 tverd moeten worden. iat onder meer te lezen in het tëk ..Langenbeek". waarin de g van W3 van de tweede fase d is. Vanaf aanstaande vnjdag lenbeek" in een tentoonstelling "^entekantine aan de Zwarte- gepresenteerd worden, s kan de inspraakprocedure, x de richtlijnen ook in het draai- [Jaangegeven, op gang komen, elplan ..Langenbeek" wordt begrensd door de Hamersveldse Wete ring. de Smooussesteeg, het Valleika naal en de Noorderinslag. Naast wonin gen is er ook ruimte voor scholenbouw en een buurtsteunpunt in gereserveerd. Inde inleiding van hetdraaiboek wordt gemeld dat evenals in Noordwijck en Akkerhoeve de woningbouw in het tweede deelplan met een aantal realisa- toren zal worden ontwikkeld. ,,ln dit ont wikkelingsproces zullen zowel de toe- De liniedijk langs het Valleikanaal moet GOOTHOOGTEN In het tweede hoofdstuk van het draaiboek worden de zogeheten juridi sche randvoorwaarden vermeld. Van 20% van de eensgezinshuizen mag de goothoogte niet meer dan 9 meter be dragen, waarbij de totale hoogte dan op 12 meter mag komen. De goothoogte van de overige eensgezinshuizen mag niet meer dan 6 meter bedragenwaarbij de totale hoogte dan op 9 meter mag komen Ten aanzien van het in de aanhef vermelde woningbouwprogramma wordt in het derde hoofdstuk nog ver meld, dat de premiehuurwoningen zo gering in aantal zijn, dat ze niet in het woningbouwprogramma zijn opgeno men. ..Een zo gering aantal is voor een belegger/beheerder minder in teressant. Daarom zullen deze woningen in het programma van een volgend deelplan worden opgenomen", zo staat het in het draaiboek Woning wetwoningen komen er niettemin in drie verschillende soorten te staan in Lan genbeek. normaal, eenvoudig (20), groot eenvoudig (40) en klein met enige luxe (30). Er zullen zes verschillende soorten premiekoopwoningen verrijzen

Leusder Krant | 1977 | | pagina 5