jkcijfers belangrijker an mensenlevens Achterveldse vrachtwagen vastgehouden in Milaan EenToyota van \xin Hoov maakt uwkeus wel heel eenvoudig Oud papier- aktie DWS Chili-comité boycot kopertransport Of f.Toyota-dealer, Balladelaan208, Amersfoort,Tel.033-26844. DONDERDAG 30 JUN11977 15 te bazuinen. Beale is een volksmen ner geworden. Hij is echter wat te eerlijk. Hij begint zaken te onthullen, waarvan zijn chefs liever hadden, dat ze geheim gehouden werden. In vurige toespraken geeft hij af op de te levisie. Hij verwijt de mensen die hem zijn brood verschaffen te com mercieel ingesteld te zijn. Zelfs gaat hij zover, dat hij de mensen aanraad hun televisietoestel uit te zetten, om weer gezellig, als vroeger in de huis elijke kring spelletjes te doen, om weer redelijk te gaan denken, zélf te gaan denken. OMMEKEER Dit wordt zijn bazen natuurlijk wat te gortig en de opperchef van 't station roept de inmiddels lichtelijk geschifte Beale bij zich In een groot huis wordt hij een enorme, angstaanjagend verlichte vergaderzaal in geleid De chef weet Beale zó te bezielen met zijn grote reto rische gaven, dat deze diens ge vaarlijke theorieen als zoete koek slikt Wanneer Beale op t scherm weer met zijn vroegere werk begint, boeit hij het publiek met half zo goed als ten tijde van zijn aanklachten tegen de maatschap pij De cijfers, waar werkelijk alles om draait, dalen weer snel Er wordt een bestuursvergadering belegd, waarin over 't lot van Beale be slist wordt Terwijl de anderen nog wat weifelen, is Diana keihard in haar oor deel: Howard Beale moet sterven. Het liefst natuurlijk tijdens een uitzending, zodat het nog wat spectakel oplevert. De leden van de marxistische groepering zijn helemaal niet lastig in dat soort dingen Als Beale weer hevig aan het oreren is. staan plots 2 van de heren uit het aanwezige publiek op en doorzeven Beale met kogels Einde film De verhouding tussen Diana en Max Schumacher bijvoorbeeld is hier niet weergegeven Óf om een ander voor beeld te noemen op 'n gegeven ogenblik blijft iemand dood. terwijl hij met anderen naar een stukje uit een .show zit te kijken, de anderen worden er koud noch warm van Zulke dingen lig gen er te dik bovenop. De film als geheel is zeer realistisch en om 'n gegeven goed over te brengen moet je soms wel eens wat overdrijven Al met al is het een film geworden, die het bekijken zeker waard is, en dat ligt niet in het minst aan de voortreffelijke hoofdrolspelers Peter Finch en vooral Faye Dunaway. Vanaf donderdag NAAR HET MIDDELPUNT DER AARDE AMERSFOORT - Edgar Rice Bur roughs staat vooral bekend als de schrijver van al die Tarzan-verhalen, die door Hollywood zo dankbaar zijn gebruikt voor een hele rits avontu renfilms met deze held in de hoofdrol. Burroughs schreef echter veel meer en vooral in science fic- tionkringen is hij populair bij som migen door zijn verhalen over Mars. Regisseur Kevin Corner nam één van Boroughs minder bekende ro mans als uitgangspunt voor zijn film ,,At the earth s core'' (Naar het mid delpunt van de aarde). Ook dat is science fiction, ook al lijkt het in eer ste instantie veel meer op een doorsnee-avonturenverhaal. ..Naar het middelpunt der aarde' is overigens niet eens zo n slechte film, ook al kun je je voorstellen, dat het al lemaal wat beter had gekund Re gisseur Conner had het geluk, dat hij kon beschikken over een man als Peter FILMAGENDA Grand 3: „Een brug te ver" (A bridge too far). Aanvangstijden dage lijks 2.00 en 8.00 uur. Grand 4: „Network". 1 45 - 6 45 - 9 15; zondag 1 45 - 4.15 - 6 45 - 9 15 uur Grand 5: „Mean Streets". 2.15 - 7 15- 9 45; zondag 2 15 - 4 30 - 7 15 - 9.45 uur. Cinema 1: „Mary Poppins". Dage lijks 1.45 - 6.30 - 9 15 uur Cinema 2: „Sex o'clock U.S.A.". 1 45 - 6 45 - 9.30 uur; zondag 1.45 - 4 15 - 6.45 - 9.30 uur Euro: „Reis naar het binnenste der aarde".Zaterdag4 30- 7.00- 9.30 uur; zondag 2 00 - 4.30 - 7 00 - 9 30 uur; woensdag 7 00 - 9.30 uur Overige dagen 1 45 - 7.00 - 9 30 uur Duo 1: „Meisjesinternaa(k)t". 2 15 7.15 - 9.30 uur; zondag 2 15 - 4.30 - 7.15 - 9 30 uur Duo 2: „In de klauwen van de tij ger". 2 00 - 7 00 - 9 15 uur. zondag 2 00 - 4 15 - 7 00 - 915 uur Nachtvoorstellingen Duo 1„Het pornorapport". Vrijdag- en zaterdagavond 24 00 uur Duo 2: „Mother, jugs and speed". Vrijdag- en zaterdagavond 23 45 uur. ISF00RT - Zoals was te verwachten, begint ,,Een brug te ver" aan zijn Itëek in één van de zalen van Grand. In een andere zaal van dit theater, ■nog volop aan de verbouwing wordt gewerkt, start deze week de met Lars bekroonde film „Network". Nieuw zijn ook „Mean streets" met EdeNiro en „Reis naar het binnenste der aarde". De liefhebbers van «kunnen hun favoriet zien schitteren in „In de Klauwen van de (Set programma wordt vervolmaakt met een handvol seks, een snufje leniets voor de kinderen. Wat dat laatste betreft: Mary Poppins is er lerhaal van Network, de film if donderdag in de Amers- Jbioscoop draait, is een ver fde toestand binnen de te- lereld. De opkomst en af ried! zeer geliefd nieuws leen Amerikaans televisies- zit echter meer achter. De fcen tussen mensen, het (om, koste wat kost hoge |rstebehalen, maar vooral de je mentaliteit en het streven »houd. Het is de makers ii deze gegevens zo te ver- Idatzeals het ware voelbaar |0e sfeertekening is bijzon- isfjsch, er is geen sprake van big of overdrijving en het ramt Uarr ook Tzeér—aan- k over. olspeler is de inmiddels mPeter Finch, die de goeiige te. een eerlijke, wat naie- ter wordende nieuwslezer wiens kijkcijfers (arend gedaald zijn. De zijn ondergang zal be zigen, is de keiharde, niets- e cheffin van een afdeling (zendstation, Diana Christen- wfwaardig gespeeld door ïunaway. Scenarioschrijver layefsky meende zeker, dat (simpele toeschouwers de |wp van de film niet door lebben. Vandaar dat hij ie- èerde, die het geheel, als bander voor ons rela- len de conslusie voor ons [de vorm van de ontslagen nrter van het station, Max Jcher, de minnaar van Diana pon, gespeeld door William ■cijfers van het nieuwsbulle- B iedere avond door de zeer Howard Beale voorgelezen ppen terug. Er wordt over ge- Jem eruit te gooien, maar uit ■durft men dat toch niet aan. T de kijkcijfers een laagte record bereikt hebben, presteert Howard het, om volslagen op eigen houtje, tot stomme verbazing van de regisseurs aan het eind van zijn nieuwsuitzending kort maar krachtig zijn mening over de maatschappij samen te vatten in de woorden Buil shit. De heren achter de knoppen weten niet, wat ze horen en vragen zich af, of ze het nu uit zullen zenden of niet. Maar aangezien zo'n krasse uitspraak natuurlijk zeer gunstige gevolgen kan hebben voorde kijkcij fers, knipt men het er niet uit. De reakties zijn als verwacht: de vol gende dag kijken er heel wat meer mensen naar het nieuws. Beale, die voelt, dat dit de enige mogelijkheid is -om zijn baantjote behouden, besluit in het vervolg ieder journaal met een dergelijke krachtterm. Het resultaat is, dat hij een nationale volksheld wordt. Op een andere afdeling van het station werkt de oerzakelijke Diana Christenson, die een zeer scherp in zicht heeft in wat eventueel lucratief is en wat niet. Zij komt dan ook met het idee om Beale een eigen t.v. show te geven waarin hij zijn onge noegen over de maatschappij kan luchten. Intussen is ook dankzij Diana een militante marxistische groepering gecontracteerd, die ban ken pleegt te overvallen. Het bijzon dere is, dat de bende haar acti viteiten zelf op de film vastlegt. Ze worden gehuurd om allerlei kapingen en overvallen te plegen en te filmen en zo voor 't nodige opzien barende nieuws te zorgen. Verder is in de Howard Beale show een plaats ingeruimd voor een waarzegster. Aanvankelijk is de show een enorm succes. Beale weet precies te toon te vinden, die aanslaat bij het publiek. De cijfers stijgen en op een gegeven moment spreekt hij zo imponerend, dat hij de kijkers ertoe weet te bewe gen naar hun ramen te lopen en over de straat te schreeuwen: „ik ben woedend en ik pik het niet langer". In een zeer komische scène zie je alle Amerikanen in hun overhemdjes, of met krulspelden in uit hun ramen hangen om Beale's boodschap rond pfcetijd dus de Walt Disney-trommels geopend Julie Andrews en Dick van "toeinde onverbiddelijke bestsellerMary Poppins'Gedeeltelijk teken- fcompensatie van het minder geslaagde vakantieweer. In Cinema I Robert de Niro op zijn knieén in „Meanstreets" Een harde film over het leven in de Italiaanse buurten van New York In de voormalige „Studio G" Kindervoorstellingen EURO: „Het beste van Walt Dis ney's levensechte avonturen. Zater dag 12.30 en 2.30 uur; woensdag 1 45 uur. Adviesleeftijd vanaf 8 jaar. Cushing. die nu eens niet een griezelrol speelde, maar een flegmatieke Britse geleerde, die samen met zijn assistent (Doug McClure) in de mol. een in genieus graafwerktuig, naar het mid delpunt der aarde vertrekt Cushing is uitstekend op dreef. De mol blijft echter steken Dat middelpunt van onze aarde wordt uiteraard niet bereikt, maar wel blijkt dat de aarde voor een deel hol is en be woond wordt door allerlei vreemde kreaturen En door gewone mensen, waaronder het knappe meisje Dia (ge speeld door Caroline Munro) die door vreemde - reptielachtige - vogels worden beheerst en getiranniseerd. Ook de professor en zijn assistent komen in de greep van deze boosdoe ners en er volgen heel wat avonturen Uiteraard alles met een happy end. Het totaal is niet onverdienstelijk ge maakt, ook al werd mij niet helemaal uit het verhaal duidelijk, wat die te- lepatische vogelachtige reptielen - de merkwaardige naam is me intussen ontschoten - aan het uitbroeden waren en wat hun uiteindelijk deel van alles was. Maar goed, het recht krijgt zijn be loop en ook al heb je soms de indruk naar een spannend jongensverhaal te kijken. „Naar het middelpunt der aarde' is best het aanzien waard Maar je moet er wel van houden Bruce Lee worstelt zich ditmaal uit de klauwen van een tijger Alsof het maar niets is in Duo 2 morgen de lading te gaan lossen. Toen we wakker werden stonden ze er al met die grote spandoeken Een man van het bedrijf waar de lading voor bestemd was zei ons toen uat we maar naar het douane-terrein moesten gaan." Een woordvoerder van de bonden deelt desgevraagd mee dat de bonden geen plannen hebben om in de situatie in te grijpen. „De chauffeurs schijnen in hun lot te berusten Er is tenminste geen aanvraag om bemiddeling ingediend." Een van de chauffeurs heeft wel via de bonden geprobeerd om naar huis terug te keren. Dat is niet gelukt. Met de werkgevers van de verschillende chauffeurs is momenteel overleg gaande over eventueel gezamenlijk te ondernemen actie De bonden maken er geen geheim van sympathiek te staan tegenover de actie van het Chili-comité. Met een boycot is men het eens. ACHTERVELD - In verband met de oud papieraktie van de muziekver eniging „Door Wilskracht Sterk", zal men ook het komende weekend vrijdag 1 en zaterdag 2 juli, zijn oud papier weer kwijt kunnen Vanaf vrijdagmid dag 17 00 uur tot en met zaterdagmid dag ca 14 00 uur zal de container weer staan op de bekende plaats op het Coóperatieplein te Achterveld. Oude kranten, boeken en tijdschrif ten alsmede karton zijn van harte welkom Bejaarden en mensen die absoluut niet in de gelegenheid zijn hun oud papier zelf in de container te brengen, kunnen voor vrijdagavond bellen 03425-1688 of 033-41197 Het DWS-bestuur hoopt dat de in woners uit Achterveld en omgeving van deze gelegenheid gebruik maken om hun oud papier zoveel mogelijk zelf naar de container willen brengen Een recent genomen foto van Wouter v. d. Water, voor de vrachtwagen waarmee hij nu in Italië zit. ACHTERVELD - Sinds vorige week woensdag wordt op een douaneterrein in Milaan een konvooi van zes Nederlandse vrachtwagens met een lading van 150 ton Chileens koper door het Italiaans Chili-comité vastgehouden. Eén van de wagens is eigendom van internationaal transportbedrijf Theo van Dijk uit Achterveld. Chauffeur is Wouter van de Water. Op het moment dat hij de telefoon opneemt zit hij al zes dagen vast. Tenminste, hij en de vijf andere chauf feurs kunnen hun verblijfplaats op het douane-terrein wel verlaten, zelfs de vrachtwagens meenemen, maar de op leggers met lading moeten blijven staan. „Als we proberen weg te gaan, krijgen we moeilijkheden, dat is wel zeker. We houden ons dus maar rustig", aldus Wouter v. d. Water. „Verder hebben we alle bewegingsvrijheid, en die hebben we wel nodig ook, want we moeten over al zelf voor zorgen, voor eten, drinken en alles wat we verder maar nodig heb ben." „Hoe het af gaat lopen? Het gaat in ieder geval nog wel een week duren, misschien wel twee. Ik maak me daar verder niet ongerust over. Mijn familie ook niet, die zijn wel wat gewend. Ik rij vaker op Italië." „Vanmiddag (maandag - red.) komt er iemand praten van het Nederlandse consulaat, maar ik weet niet wat daar uit gaat komen", aldus V.d. Water, die ver der meedeelt dat een van de andere chauffeurs zaterdag kontakt heeft gehad met de vervoersbond FNV. De bond heeft hen geadviseerd niets te on dernemen. „Maar zij hebben verder geen enkele actie ondernomen De chauffeur moest van zijn baas overigens bij de lading blijven. Wouter v.d. Water vertelt verder nog hoe het vorige week woensdag in zijn werk ging „Dinsdagavond waren we gaan slapen met het idee de volgende Tevens 80 jonge gebruikte auto's. ANWB-gekeurd en voorzien van BOVAG-garantiebewijs.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15