fijkorgaan Groenhouten wil lat gemeenteraad Ler 't Spul praat „Wegwijs in Leusden" 1977 verschenen Vaste vergoeding voor raadsleden Boekenmolen verhuist Twee nieuwe bedrijven in Princenhof Gemeente koopt grond j|EF AAN ALLE RAADSLEDEN RAAD KOMT VANAVOND BIJEEN WEGWIJS IN 8 LEUSDEN fcy*AGENPA IS^EMEENTE [LËUSDEN Losse verkoop Leusder Krant DONDERDAG 30 JUN11977 3 VERLOREN GEVONDEN LEUSDEN - Met ingang van heden zal de nieuwe uitgave van de gemeen telijke informatiegids „Wegwijs in Leusden" huis-aan-huis worden be zorgd De gids, die inmiddels 79 pagina's telt, geeft een tot 1 mei 1977 bijgewerkte opsomming van alle voor zieningen, die in Leusden op gemeen telijk, kerkelijk, medisch, onderwijs kundig en sociaalcultureel gebied ol anderszinsvoorhanden zijn Inwoners die de gids op maandag 4 juli 1977 nog niet hebben ontvan gen, worden verzocht contact op te nemen met het bureau Voorlichting, Burg. de Beaufortweg 63, telefoon 41247, toestel 116 of 113 LEUSDEN/ZUID Donderdag 30 juni: „De Boekenmolen", Paletschool, Willem de Zvvijgerlaan. Uitlening van 14.00 tot 17.00 uur, voor volwassenen en jeugd. Vrijdag 1 juli: ,,De Boekenmolen", Paletschool, Willem de Zwijgerlaan. Uitlening van 19.00 tot 20 00 uur voor volwassenen en jeugd vanaf 12 jaar. Vrijdag 1 juli: Jeugdclub van 12 tot 16 jaar in ,.'t Tref punt" aan de Amhemseweg: vakantie Zaterdag 2 juli: Jazzhut van Theo Caldenhoven, Van Diepenheim Scheltuslaan 14. Geopend van 12.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 2 juli: P.J.G.U. Provinciaal Touwtrekken- tournooi bij Johnnie van Loenen, Am hemseweg 83. Aanvang 19.30 uur. Na afloop gezellig dansen. Maandag 4 juli: ,,De Boekenmolen", Paletschool, Willem de Zwijgerlaan. Gesloten wegens verhuizing naar de Ooievaars- horsterweg. Maandag 4 juli: Gezinsverzorging en ouderenhulp door de Kruisvereniging Leusden in het wijk- gebouw De Roo van Alderwereltlaan 13, van 14.00 tot 15 00 uur. Maandag 4 juli: Jeugdclub voor 8 tot 10 jarigen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg: va kantie. Maandag 4 juli: Gemengd koor „Kunst Veredelt". Va kantie Dinsdag 5 juli: Vrouwenkafee in „De Hakhorst" Waarden 25a, aan het einde van de Noorderinslag, gesloten tot dinsdag 16 augustus wanneer Annelies Smits zal spreken over het werk van de flying doctors. Dinsdag 5 juli: Seniorensociëteit UVV. Gesloten we gens vakantie. Dinsdag 5 juli: „De Boekenmolen", Paletschool, Willem de Zwijgerlaan. Gesloten wegens verhuizing. Woensdag 6 juli: Jeugdclub van 10 en 11 jangen in ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg: va kantie. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw B. Hassink, Azuriek 17, Leusden- Centrum, telefoon 43132 ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant, Fmnmark 3. S.V. Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W. J. Schut, Hamersveldseweg 26. Zwembad Leusden. Burg Buiningpark ACHTERVELD: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. LEUSDEN-Z: Kroon Supermarkt Pr Irenelaan9 UeN/CENTRUM - In haar feo boerderij 'T Spul nog enige Klileo bestaan, heeft de Stichting nio Groenhouten zich in een Jioi alle gemeenteraadsleden ge- I teneinde ben volledig omtrent iiiik te informeren en langs deze |£o behandeling in de ge- rjad te bewerkstelligen. raadsleden werden op de hoogte it van de enquête en de re- met betrekking tot de :flj. Vervolgens werden zij in het «steld van het verslag van het L tussen vertegenwoordigers van fcente Leusden en een afvaardi- rii het wijkorgaan Groenhouten, ierslag van dit gesprek kon U lir.de krant van 8 juni 1977.) p,ts werd hen toegezonden een l toelichting op het eerder ge- Se verslag. De heer Bokhorst, van lilin'stedebouw van de gemeente u zegt hierin, dat als men de Lj sloopt, op die plaats een Xlement van formaat ontstaat, |de gehele wijk plezier van kan VHet wijkorgaan is van mening, b boerderij in zijn huidige vorm ook een element van groen aan de wijk geeft, door de aanwezigheid van fruitbomen en de erfbeplanting in de vorm van populieren. Het wijkorgaan merkt voorts nog op, dat de boerderij zelf, als zijnde het enige niet groene on derdeel, hier een dimensie aan toe voegt. TWIJFELS Een woordvoerder van het wijkorgaan zegt: „Door b. w. wordt naar voren gebracht, dat in 1971 al tot sloop van 't Spul besloten zou zijn. Hieromtrent hebben wij toch wel onze twijfels, aangezien in het bestem mingsplan Groenhouten van 1973, duidelijk gesproken wordt over hand having van het pand, terwijl door de werkgroep „Bestemming Oude Boerde rijen" indertijd voor 't Spul ook een be stemming werd gezocht. Voorts werden wij door b. w. in de gelegenheid gesteld suggesties voor 't Spul aan te dragen. Waarom al deze moeite, als het besluit- omtrent de bestemming van de boerderij, n.l. slopen, toch al genomen is!" Het wijkorgaan kan begrip opbrengen voor de toelichting van de heer Bogaard van de afdeling welzijns zaken van de gemeente Leusden. Hij tipte aan, dat voor toekomstige ver bouwingen in de gemeente geen subsidie van het ministerie van CRM verwacht kan worden. De gemeente zal zelf voor de kosten moeten opdraaien. Het wijkorgaan heeft daarom kostbare suggestie voorlopig laten rusten, mede in verband met het feit, dat de ge broeders De Kruijff hebben laten weten in alle redelijkheid te willen bijdragen in de kosten van herstel van de boerderij. In de brief aan de gemeenteraadsle den, gaat het wijkorgaan verder met de opmerking, dat de heer Paardekooper (hinderwetten) tijdens het gesprek me dedeelde, dat het niet aanwezig zijn van een hinderwet-vergunning op dit mo ment, gelegen was in het feit, dat de Inspekteur van Volksgezondheid 5 jaar geleden accoord ging met de termijn van 5 jaar. Het wijkorgaan vraagt nu, waarom deze procedure dan niet in re delijk overleg opnieuw gevolgd kan worden. Gelet op de uitslag van de en quête moet daartoe toch aanleiding zijn. Opgemerkt wordt, dat aan eerder geuite bezwaren met betrekking tot de hin derwet, reeds tegemoet werd gekomen. OPENBAAR Het aan de raadsleden toegezonden verslag van de bespreking tussen Wijk orgaan en gemeente vertegenwoordi gers, heeft ten aanzien van het laatste punt enige wijziging ondergaan, hetgeen uiteraard met instemming van beide partijen geschiedde. Op de mededeling van wethouder Van Woudenberg, dat de brief met en quête in de verschillende raadscommis sies behandeld zal worden, merkte het Wijkorgaan op, dat de vergadering van deze commissies niet openbaar zijn. De heer Van Woudenberg zegt: „Het is een zaak van het college. Zij geven het advies over het al of niet op de agenda komen van bepaalde onderwer pen." Later zegde hij toe ervoor te zorgen, dat de brief met enquête in de gemeen teraad komt. Hij ging echter verder met te zeggen, dat indien de raadscommissie negatief beslist, deze aangelegenheid niet in de gemeenteraad komt, tenzij er verdeeldheid binnen de raadscommissie heerst. Voorts zal wethouder Van Wouden berg de mogelijkheid bekijken voor een gesprek tussen het bestuur van het Wij korgaan en de voorzitters van diverse raadscommissies, zodat een nadere uitleg van het standpunt van het Wij korgaan kan plaatsvinden. Wethouder Van Woudenberg blijft met het Wijkorgaan van mening, dat gezien de uitslag van de enquête, van de zijde van de gemeente, een zo groot mogelijke openbaarheid van deze zaak gegeven moet worden. Het wijkorgaan voegt daar nog aan toe: „Wij geven daarom duidelijk de voorkeur aan behandeling in een openbare raadszitting." (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De leden van de ge meenteraad gaan vanavond een beslis sing nemen over de vergoeding, die zij voor het werk als raadslid ontvangen. Tot nog toe is deze vergoeding betaald in de vorm van presentiegeld. Bij Ko ninklijk Besluit van 23 november vorig jaar is, op advies van de commissie Merkx, bepaald dat leden van gemeen teraden beter een vaste vergoeding plus een tegemoetkoming in de kosten kunnen ontvangen. Dit zou reëler zijn dan de presentiegeld-regeling, omdat het raadswerk veel meer omvat dan alleen het verschijnen in de vergade ringen. De verordening „Geldelijke voorzie ningen raads- en commissieleden" treedt in werking met terugwerkende kracht tot 1 januari 1975. De vaste vergoeding, die de Leusder raadsleden op basis van deze vergoeding ontvan gen, bedraagt voor 1975 f6.199,-; voor 1976 f7.003,-; envoorditjaarf7.420,-. De tegemoetkoming in de kosten be draagt voor die drie jaren respectie velijk f1.075,-, f1.182,- en f1.284,-. Daarnaast krijgen de raadsleden een vergoeding voor het deelnemen aan vergaderingen van de raadscommis sies. Het presentiegeld daarvoor is voor dit jaar vastgesteld op f72,-. Deze bedragen gelden voor gemeen tes met een inwonertal tussen de 24.000 en 30.001 inwoners. Een aantal, dat Leusden nog niet bereikt heeft, maar waar naar het dorp wat dit betreft wel kan worden ingedeeld, ,,op grond van bijzondere omstandigheden". Al thans, dat zegt het college in de toe lichting op het agendapunt wel te ver wachten, omdat de nu geldende rege ling voor de raadsleden ook gebaseerd is op die indeling in een hogere ca tegorie. De raad zal echter wel aan Gedeputeerde Staten het verzoek moe ten doen, om in de hogere klasse te worden ingedeeld. Het voorstel van het college omvat een dergelijk ver zoek. LEUSDEN - De bibliotheek De Boe kenmolen" in Leusden-Zuid verhuist per 4 juli van het schoolnoodlokaal aan de Wil. de Zwijgerlaan naar de Ooievaarshorsterweg nr. 6. Daar deze lokatie niet bijzonder cen traal gelegen is, zal zoveel mogelijk rekening worden gehouden met de si tuatie. Gedacht wordt aan een lees boekje voor volwassenen en één voor kinderen. De openingstijden blijven het zelfde. Kinderen mogen ook op de avonduitlening komen. Er is telefoon aanwezig zodat aanvragen of verlenging van uitleentijd per telefoon kan ge schieden. Wegens vakantie en verhuizing is de bibliotheek gesloten van 4 juli tot 1 augustus. I. v. m. de vakantie mogen de lezers extra boeken meenemen waarover geen boete wordt berekend. KIPPEN Onder een geïmproviseerd afdakje zaten ze zondagmiddag inderdaad op de Kerkdijk in Achterveld- De gebroders Hazelaar, Hamersveld en Vos Om één uur verscheen een gigantische pan kip pen op tafel en was het kluiven gebla zen. Wie zou de meeste kippen kunnen verorberen? Familieleden in tuinstoelen er omhepn voor de beno digde aanmoedigingen. Weten we alleen nog niet wie gewonnen heeft. Wel dat de verliezer moest betalen. Op de agenda staat 1. Opening 2. Mededelingen. 3 Notulen. 4. Ingekomen stukken 5 Vervulling vacatures in di verse commissies. 6. Verordening geldelijke voor zieningen raads- en com missieleden 7 Verdaging beslissing om trent beroep weigering bouwvergunning. 8 Voorbereidingsbesluiten ge deelte Leusden-centrum en werkgelegenheidsgebied 3e sector. 9. Akte van cessie ten aanzien van woningen in plan De We tering 10. a. Onderhandse aanbeste ding gedeelte le deel- plan. b. 40e begrotingswijziging 1977 algemene dienst en 12e begrotingswijziging 1977 grondbedrijf. 11. Discussienota erfpacht on dergrond hoofdcentrum. 12. Samenwerkingsovereen komst, algemene en bijzon dere verkoopvoorwaarden hoofdcentrum. 13 Samenwerkingsovereen komst en verkoopvoorwaar den ten behoeve van plan Langenbeek. 14. Verkoop perceel grond in plan Pnncenhof aan de Stich ting Pensioenfonds Grond- mij. 15. Verkoop perceel grond in plan Princenhof aan Van Gent's Bouwbedrijf B.V. 16. Verkoop strookje grond aan de heer T. Schreuder 17. Verkoop strookje grond aan de heer J. F. Sunderman 18. Terugkoop ondergrond tra fostation aan de Burg. de Beaufortweg van de Staat der Nederlanden. 19. Aankoop grond van mevrouw G. M. Herder-van den Hen gel. 20. Aankoop perceel Hamers veldseweg 79 van de heer J. Hak. 21. Voortgezet onderwijs. 22 Sociaal-culturele accommo datie ten behoeve van de woonkern Leusden-zuid 23 Extra subsidie ten behoeve van de stichting muziek school Leusdeji voor het schooljaar 1978/1979. 24. 35e begrotingswijziging 1977 algemene dienst en 7e begro tingswijziging 1977 grond bedrijf: diverse grondaan- en verkopen. 25 37e begrotingswijziging 1977 algemene diensten9ebegro tingswijziging 1977 grond bedrijf: aanleg landschappe lijk ingepaste groenwal ten behoeve van plan Noord- wijck 26 38e begrotingswijziging 1977 algemene dienst en 10e begrotingswijziging 1977 grondbedrijf: verleggen transportleidingen. 27 39e begrotingswijziging 1977 algemene dienst en 11e begrotingswijziging 1977 grondbedrijf: diverse grond aankopen. 28 41e begrotingswijziging 1977 algemene dienst herziene raming verplaatsing nood- lokalen naar de Noorderin slag 29. Rondvraag. 30. Sluiting. VERLOREN Bruine knipportemonnee met inhoud; bril met koker; vier sleutels, ieder aan ring; sleutelbos in rode étui; bruin- beige-groen gestreepte sjaal; medisch plaatje; sleutelbos; beige-rood beertje; fietssleuteltje; dubbele fietstas; schou dertas; rode step; verzekeringsplaat je bromfiets. GEVONDEN Tas met ritssluiting. Inlichtingen over deze voorwerpen worden u verstrekt door de Rijkspo litie te Leusden-Centrum, Zwarteweg, tel. 42587 (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Stichting Pensioen fonds Grontmij in De Bilt en Van Gent's Bouwbedrijf B.V. in Amersfoort willen in het plan Princenhof grond kopen. Het pensioenfonds wil op een stuk grond van ongeveer 2.000 vierkante meter, gelegen ten noorden van de kruising Zwarteweg - Larikslaan, een kantoor met showroom bouwen. Deze kantoor ruimte, die in meer dan één bouwlaag een totale vloeroppervlakte zal op leveren van ongeveer 1800 vierkante meter, is reeds verhuurd aan Heuga Benelux Verkoopmaatschappij, eigen dom van de gebroeders Van Heugten B.V. in Scherpenzeel. Heuga wil in het gebouw een verkoopkantoor vesti gen, waar werk zal zijn voor circa vijftig personeelsleden. Het perceel dat Van Gent wil kopen is 5.600 vierkante meter groot en is gelegen aan de Olmenlaan. Op het stuk grond wil het Bouwbedrijf een kantoor neerzetten. Er moeten ongeveer zestig personeelsleden komen te werken. De verkoop van beide stukken grond wordt vanavond aan de raad ter goed keuring voorgelegd. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het college van burge meester en wethouders heeft met me vrouw G. M. Herder-van den Hengel overeenstemming bereikt over de aan koop van een stuk grond ten zuiden van de Noorderinslag nabij de Heili- genbergerweg. De gemeente heeft deze grond nodig voor de uitbreiding van het Burgemeester Buiningpark. Het gaat om een perceel grond van 1.61.10 hectare, waarvan de prijs f78.000,- bedraagt. Al op 26 oktober van het vorig jaar waren de verkoopster en de gemeente het eens, maar aangezien het om ver pachte grond ging, moest de pachter eerst afstand doen van zijn voorkeurs recht, voordat de gemeente zich eige naar zou kunnen noemen. De pachter heeft inmiddels afstand gedaan van zijn voorkeursrecht. De gemeente heeft ook overeenstem ming bereikt met de heer J. Hak over de aankoop van het pand Hamersveldse weg 81a. Het perceel heeft men nodig in verband met de realisatie van de Tweede Faseplannen. Beide aankopen staan op de agenda voor de raadsvergadering van van avond. LOEP OP LEUSDENAREN OP TELEVISIE In de uitzending van „Van Gewest tot Gewest" van vorige week woensdag werd aandacht besteed aan het 1200- jarig bestaan van Leusden. Er waren beelden te zien van de Rijksdag en de Burgermaaltijd Maar omdat het feest vroegtijdig eindigde, konden de NOS- mensen geen beelden meer maken van de historische optocht en de braderie. Daarom mocht de heer R. J A van Gooi, voorzitter van de stichting Leusden 1200, uitleggen, waarom het feest midden in de week was stilgelegd. Daarna was er nog tijd voor enkele beelden van het Leusden van nu en voor een interviewtje met Hein Brouwer, boer in deze gemeente Van hem registreerde de technici de uit spraak, dat hij „heel niet bang hoefde te wezen voor de nieuwe bewoners VERONTSCHULDIGING Onze verontschuldigingen voor de fouten in de naam van mevrouw IJkema, zoals die vorige week in deze krant verschenen. Een onduidelijk handschrift was er de oorzaak van dat de naam van de jubilerende onderwij zeres van de Paletschool verscheidene malen werd verbasterd Verschoning Voor alle duidelijk, het ging om mevrouw IJkema, en niemand anders. afhankelijk euwsblad voor de meente Leusden ractiljnt Iedere donderdag. Bert Vos (venntw.), tel. m Mimti Kreljns, tel. 43792. tórtie-adres: Postbus 11 (Flnn- rt 3J, Leusden/CenJmnL leL "41495, b.g.g. 03420-6141, toe- tonementsgeld: 6,50 per kwar- 12,75 per halfjaar en 25,00 per iiitingstermijn: tedagmiddag 12 uur. B kantoor is Mpend van 10-12 en in 2-4 uur. BESTELLEN FOTO'S In de Leusder Krant bolceerde toto's kunt u na- (met uitzondering van Hf-en historische foto's) bij-, «■«betaling van 5,00 per •"PW (lormaat 13 x 18 cm) (Ito: 871441 Ln.v. de B.D.U. J» Barneveld met duidelijke J™li>g van gewenste foto, """hmer van krant, pagina 'i»P de toto werd geplaatst. U "«m kontant betalen op ons *»t Flnnmark 3 - Leus- "fwtrum. Ongeveer 14 da- betaling ontvangt u de ^"jtetoto^Mhui^^^ ï"1 'bonnementen, adver- ""'•n betalingen kunt u doen ^kantoor, Flnnmark 3, e leusder krant fijjp». van d® 8Du* ombtnalte ta Barneveld. IiUSDEN - De raad vergadert nood (30 juni 1977) om 19.30 a het gemeentehuis te Leus- centrum

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3