iincipe besluit toch genomen eel raad twijfelt aan noodzaak lieuw cultureel centrum in Zuid Seschikte plaats voor sociaal- cultureel entrum in Leusden-Z. moeilijk te vinden Raad kort Progressief Leusden verliest discussie erfpacht i DONDERDAG 7 JUL11977 5 itfft onzer verslaggevers) iUSDEN - Niet zonder moeite h tie raad zich vorige week prin- Lluitgesproken vóór het realise- neen sociaal culturele voor in Leusden-Zuid. Met name r Holl (lijst 6) en het CHU- kjid Voormolen maakten ichekanttekeningen bij hetgeen [het college naar voren werd ge- froeg de heer Holl of het soms de üngvanhet college wasom iedere ineigen sociaal-culturele voorzie ne geven. Ook wees de heer Holl. ilnamens de fractie Kuijpers maar persoonlijk sprak, er op. dat men usden-Zuid het gebouw ..Het Tref- aan de Ooievaarshorsterweg ever moet gooien". In feite vroeg Bdslid zich af of het nu wel zo hard was om in Zuid een dergelijke jnmg te realiseren Holl: ..Daar- eöikmeergegevens nodig Ik zou willen stellen, dat we het moeten m bestaande accommodaties tiet nu gaat heb ik de indruk, dat lege zich te veel laat sturen door uregroups. die zeggen: nu moet ear eens gebeuren" TSBAAR de heer Voormolen vond dat de .kheid van het gebruik van het iV aan de Ooievaartshorsterweg builen de discussie blijft ..En dat J. Wagenaar (WD): loco-loco. is niet zoals we het in de commissies financien en ruimtelijke ordening hadden afgesproken". Zoals het college de zaak nu aanpakt, lijkt het in Leusden-Zuid woonachtige raadslid een zaak van de lange adem te worden. Voormolen: ,,De plaats, waar gedacht wordt een eventueel nieuw cultureel centrum neer te zetten is een zeer kwetsbaar punt. Ik verwacht dat er een stroom van bezwaarschnften tegen zal komen Straks komen we weer in een Biezenkamp-affaire terecht". Ook de Holl (6): pressure-groups heer Voormolen zei behoefte te hebben aan meer onderzoek naar de behoefte in Zuid en naar de financiële konsekwen- ties. De VVD-er Van Thiel zei het zeer duidelijk te vinden dat er in Leusden- Zuid iets moet gebeuren. ,,De Ooievaartshorsterweg is minder ge schikt. Dat blijkt ook nu weer, nu de bibliotheek er in is ondergebracht", aldus de heer Van Thiel, die meent dat een oplossing meer in de woonkern ge zocht moet worden De WD-er zei de Voormolen (CHU): Biezenkamp-affaire principe-uitspraak van het college te wil len ondersteunen, zonder daarmee een uitspraak te willen doen over de plaats en de omvang van het gebouw Volgens mevrouw Verduin (PPL) is het niet erg zinvol om het gebouw aan de Ooievaarshorsterweg in de gedach- tengang mee te laten spelen, omdat het te klein is voor de verwachte behoefte Bovendien ligt het volgens het PPL- raadslid veel te excentrisch. Verduin: ..Leusden-Zuid heeft een voorziening LEUSDEN - Wanneer er nog "s besloten zou worden tot het wen van een nieuw sociaal - reel centrum in Leusden- id.danzalhetnog een hele klus den om daar een geschikte tsvoor te vinden. Hoewel nog -al niet zeker is of er ooit -uw gepleegd gaat den een aantal leden van de gaf donderdagavond elljk te kennen de zaken nog :sop een rijtje te willen zetten iniedergeval het jeugdgebouw de Ooievaarshorsterweg niet Iten beschouwing te willen werd er in diezelfde raad al k gespeculeerd over een mo- jkelokatie voor nieuwbouw en eventuele gevolgen er van. Met ehet in Leusden-Zuid woon de raadslid P. Voormolen i U) voorziet grote moeilijk en, wanneer er ergens in en-Zuid een sociaal- reel centrum gebouwd gaat en. deraadzei de heer Voormolen de locatie, die de gemeente in "chten heeft de meest kwets- plek in heel Leusden-Zuid fs. Tei verder zeer veel bezwaar den te verwachten, wanneer "ten zou worden om daar een -^•cultureel centrum te en. Het christelijkhistorisch slid zei zelfs een soort "kamp-affaire te verwach- er welke plaats had de heer rmolen het eigenlijk? molen: "Ik bedoel het zoge nde Pon-driehoekje. Dat is stukgrond, eigendom van de pon, gelegen langs de Roo Aldewereltlaan. Uit mijn con ti hier in het dorp weet ik dat r veel verzet zou rijzen tegen cultureel centrum, wanneer daar zou moeten komen te .aldus de heer Voormolen. ET HARD L- Boogaard, chef van jWellng Welzijnszaken van de ^onte Leusden, wil niet ex- zeggen of er met de firma ei eens over het driehoekje "Praat. Boogaard: „Grond- open is mijn afdeling niet, oen collega's van mij. Wel is oat we in de hele periferie u den*Zuid aan het zijn naar een geschikte voor een eventueel -■cultureel centrum daar. "'din ^-9.^aC.h,en °0k De zogeheten Pon-Driehoek de Roo van Aldewereltlaan. aCTja^iueii UUR nr« da?n naar het bedoelde i nc*- Maar of het zou ooit zo nH9e*«*st, bat daarover on- alH dat ^an 'k n'et Ze9" a,dus de heer Boogaard. In dit gebouwtje aan de Ooievaarshorsterweq is momenteel de bi bliotheek „De Boekenmolen" ondergebracht. Een woordvoerder van de firma Pon bevestigt dat er met de ge meente Leusden wel eens gepraat is over het driehoekje. "Toen we indertijd hoorden dat de ge meente op zoek was naar grond voor een sociaal-cultureel cen trum, hebben we ze daarvoor grond aangeboden langs de spoorlijn en de Roo van Aldewe reltlaan. Dat is om verschillende redenen nog nooit definitief ge worden. Allereerst is er nog nooit besloten of er wel een dergelijk centrum in Leusden-Zuid moet komen. Bovendien is er op papier nog altijd het trace van de S10, dat over dit stukgrond loopt, ledereen neemt nu wel aan dat die weg er nooit zal komen, maar er is nog nooit officieel gezegd dat hij er niet komt. Tenslotte is het ook nog zo dat het bestemmingsplan, dat nog steeds geldt voor dit gebied, er een agra rische bestemming aan geeft Vandaar ook dat er nu koelen op lopen", aldus de woordvoerder van Pon. Toch kon het verkrijgen van een stukje grond in de Pon driehoek voor de gemeente nog wel eens van belang zijn, wanneer er inderdaad een nieuwe accomodatie in Leusden-Zuid zou moeten verrijzen. Bij opzet van Leusden-Zuid is indertijd helemaal geen reke ning gehouden met de moge lijkheid voor een dergelijke voorziening. Op een gedeelte van de bewuste driehoek zou 'n zogeheten „postzegelplan" kunnen worden gemaakt. Dat is een klein apart bestem mingsplannetje voor de grond onder een toekomstig sociaal-culturele voorziening. Veel ander mogelijkheden zijn er binnen Leusden-Zuid niet. Zowel de werkgroep, die ijvert voor een dorpshuis, als de gemeente heeft de kaart van Leusden-Zuid uitvoerig bestudeerd om een mogelijke andere locatie te vinden. Ge suggereerd zijn onder meer een plaats bij de vijver en aan bouw aan het gymnastieklo kaal. Maar of die plaatsen op minder bezwaren en problemen dan de Pon driehoek zouden stuiten, is nauwelijks te verwachten. nodig om uit het isolement te geraken, waarin het terecht is gekomen. Vroeger kwamen er veel initiatieven uit Leusden-Zuid. nu gebeurt er niets meer. Het is geen wonder dat de ouder avonden van de scholen zo druk be zocht worden. Dat is de enige plaats waar je elkaar nog eens kan ontmoeten" De heer Van Maanen (AR/SGP) zei zich in principe wel achter de uitspraak te kunnen scharen, maar dat het college zijns inziens te ver was gegaan. Van Maanen: ,,Er zijn verwachtingen gewekt, er zijn geruchten ontstaan over de plaats. Nu moeten we de klok gaan terugdraaien". ONDERZOEK Loco-burgemeester J Wagenaar (WD) wees er nog eens op dat de raad niet meer dan een principe-uitspraak werd gevraagd. Wagenaar ..Het college wil van de raad weten of zij een cultureel centrum in Leusden-Zuid wil". Waaraan cultuur-wethouder Van Woudenberg (CHU) toevoegde, dat er nog nader onderzoek naar de behoeften in Leusden-Zuid zal worden gedaan. ..Ondertussen zijn we natuurlijk wel aan het vooruit denken. Wanneer er tezij- nertijd een nieuw gebouw neergezet moet worden, dan zullen we daarvoor de grond moeten hebben. Vandaar dat er wordt onderzocht wat er voor mogelijk heden in Leusden-Zuid zijn", aldus de wethouder. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Zolang Leusden het zon der burgemeester moet stellen, zullen twee wethouders de taken van de eerste burger waarnemen. Wijlen burgemees ter Van der Post had personeelszaken onder zich. Deze portefeuille wordt tij delijk gedaan door wethouder W A van Zandbrink. Wethouder J Wagenaar heeft zich tijdelijk belast met de por tefeuille ..Ruimtelijke Ordening" BOYCOT COMITÉ In tegenstelling tot het college meent de fractie van Progressief Leusden dat je als gemeente wel een standpunt inzake Chili en Zuid-Afrika in kunt ne men. Het Boycot Comité Amersfoort- Leusden had de raad gevraagd zich so lidair te verklaren met de aktie van het comité. Op de PPL-fractie na, ging de raad akkoord met de visie van het college dat je dat als gemeente niet kunt doen. COMMISSIES Door het vertrek van de heer Klunder Nijland uit de raad. waren er in enkele commissies vacatures ontstaan Dieziin donderdagavond als volgt voorzien Plaatsvervangend lid commissie ruirrtte- lijke ordening en volkshuisvesting R.M Bergsma (WD) Lid commissie georganiseerd overleg HB Os sendrijver (KVP). Plaatsvervangend lid commissie georganiseerd overleg: R.M. Bergsma (WD). Een wat merkwaardige charge voerde het raadslid J.C.T. Kuijpers don derdagavond tijdens de rondvraag uit. Het was hem ter ore gekomen dat het PPL-raadslid mevrouw C. Verduin van D'66 was overgestapt naar de PvdA. Kuijpers wilde weten of dat waar was. Loco-burgemeester Wagenaar wees er op dat er voor mevrouw Verduin geen enkele reden was om die vraag te beantwoorden - zoiets had Kuijpers haar beter persoonlijk kunnen vragen - maar dat mevrouw Verduin. als ze dat wilde, best mocht reageren Mevrouw Verduin zei dat ze in derdaad aan niemand anders verant woording schuldig was dan aan haar kiezers, de mensen die op de Partij Pro gressief Leusden hebben gestemd Me vrouw Verduin ..Overigens heb ik er geen enkele behoefte aan er een geheim van te maken, dat ik naar de PvdA ben overgestapt. Maar dat veran dert niets aan mijn positie binnen Prog ressief Leusden, waarvoor ik in de raad zit", aldus mevrouw Verduin. Of meneer Kuijpers met zijn vraag misschien iets bedoelde9 Nee hoor, hij wilde het alleen maar even weten. Ossendrijver (KVP): Ossendrijver-trapveld. TRAPVELD Wethouder Wagenaar vindt, dat het trapveld dat over enige tijd gereed komt in Achterveld, maar het Ossendrijver- trapveld moet gaan heten Dat grapje maakt de loco-burgemeester, omdat het Achterveldse KVP-raadslid don derdagavond weer eens begon over het trapveld Dat deed hij in het verleden al vele malen en het resultaat is dat er in september of augustus een trapveldje zal zijn aangelegd in Achterveld Maar omdat dat veldje nog niet gelijk bespeel baar zal zijn. vroeg Ossendrijver of het misschien mogelijk zal zijn tijdelijk een noodveldje aan te leggen Het zal worden onderzocht. ONDERWIJS Op voorstel van de heer Van Maanen -. (AR/SGP) gaat de raadscommissie voor onderwijs zich nog eens buigen over de evt. mogelijkheden voor voort gezet onderwijs in de gemeente. In 'n 1 uitgebreide nota aan de raad liet het college vorige week weten dat er op 1 afzienbare termijn geen serieuze moge lijkheden voor voortgezet onderwijs in Leusden bestonden. Het leek de raad nuttig om dat stuk aangevuld te zien met wat meer gegevens en het nog eens in de commissie te bekijken MUURTJES In aanvulling op het Ossendrijver trapveld kwam mevrouw Verduin (PPL) met de suggestie óm op ieder trapveldje een trapmuurtje te plaatsen Ook dat zal bekeken worden. HOOIGRAS De heer Ossendrijver wees er het col lege op. dat eronder de Leusdense boe ren nogal wat onvrede bestaat over de wijze van verkoop van het hooigras van de gemeente De gemeente heeft een aantal hectaren land in bezit, waarop onder meer straks de realisering van de Tweede Fase plaats moet vinden Nu die weilanden braak liggen, wordt het gras een aantal keren per jaar verkocht aan boeren, die het komen hooien Volgens de informatie van Os sendrijver is er de afgelopen maanden 24 hectare hooigras door de gemeente verkocht. Deze zou door een zeer klein aantal boeren zijn gekocht, die niet alle maal uit Leusden afkomstig waren Bo vendien was de kwaliteit van een deel van het gras van de 24 hectaren niet al te best Loco-burgemeester Wagenaar zei de heer Ossendrijver toe. dat hij de raad zal laten weten, hoe de verkoop van hooigras in de gemeente in zijn werk j gaat ONDERHANDS De raad heeft donderdagavond beslo- ten het bouwrijpmaken van de woonvlekken D. E. F, H. I, en J van het eerste deelplan van de tweede fase on derhands aan te besteden (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - „We zouden deze tekst eens aan het Farelcollege moeten geven misschien dat ze er daar iets leesbaars van kunnen maken. Die hebben dat met de troonrede tenslotte ook voor elkaar gekregen". Aldus PPL-raadslid mevrouw C. Ver duin over de door het college geprodu ceerde nota aangaande erfpacht in hef Hoofdcentrum. In het onleesbare stuk zegt het college niet te voelen voor gron- duitgifte in erfpacht onder het hoofdcen trum. Zoals bekend is met name de PPL daar een voorstaander van. Toch leek het mevrouw Verduin, als enige lid van Mevrouw Verduin: PPL verloor de PPL-fractie donderdagavond aanwe zig, niet zinnig om er nog eens met het college over in de slag te gaan „We vinden het een principiële zaak. dat grond in erfpacht behoord te worden uitgegeven. Daar hebben we voor ge streden, maar we hebben het verloren. Als goed democraten zullen we ons daar bij neerleggen", aldus het progressieve raadslid.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 5