Pandbriefbiljetten Westland Utrecht Squash ook in Leusden Zomeravondvoetbal Pon Voorwaarts I Sport Cursief Komkommei tijd Hypotheekbank nv r- LEUSDER KRANT-SPORT DONDERDAG 7 JUL11977 In coupures van f 1 000,- of f10.000 - Aan toonder. Looptijd 5 jaar Hoofdsom plus rente is ook eerder opneembaar: opklim mend van 5%% na twee jaar tot 8Va na vijf jaar Volgens samen- geslelde interest. Verkrijgbaar bij uw adviseur voor verzekeringen of belastingen en onze kantoren Amersfoort. Stadsrmg 20 033-163 44 LEUSDEN CENTRUM Nederland bestaat de vreend woonte om in de maand juli ento vacantie te gaan. Op een en*2 (om hier het spul aan het drc2 houden) is iedereen bepakt uih vertrokken in de richting vandelb landse Zee of nog verder. Decoi ligt voor de hand en zelfs in (#3 op sport- en misschien ook op'i gebied niets of maar weinig koester nog even de i/del to verwachting, dat het dit jaar', zou zijn, nu wij zonder regen! komen zitten. Maar niks lm, bleef niemand voor thuis. Er wordt hier en daar nog ivajq nist en gezwommen, maaroitfj meravondvoetbalcompetitie l oor na gevild. Alleen de Tour dij staat voor de laatste week vanfj op het programma. Ook bladredacties zijn met hun tar^ stel en zwempak naar zonnige vertrokken. Wedstrijdaankondigingen uitslagen krijg ik niet meer 0s| kommertijd viert hoogtij en heltf mee om de krant vol te krijgen, li sportagenda moest ik laten Ik kan mijn brievenbus wefj spijkeren, dan is dat tochtgSm ook weg. SPORTSPLINTEK Zaalvoetbal. Met een uitgekie middelde van 14 punten uit 1- strijden en doelcijfers van 62-6^ zaalvoetbalteam van Pon VoOii uit Leusden van de 2e klasse gd veerd naar de le klasse royoüt van de KNVB-afdeling Utrecht' ten. de schietvereniging Leusds niseert op 10 september a,s opé der heide de kampioenschappen kleiduivenschieten van het 1 district Utrecht. De distnctiskii schappen 1977 zwartkruit-w over 25 meter worden, eveneens Leusderheide, door de SvL ga seerd op 27 augustus a.s. Büj Van 19 t/m 24 september worè biljartzaal van de B.V. Leusdeoi Zwarteweg de finale gespeeld tl kampioenschap 1977 driebands 2e klasse van het KNBB-distoJ land. Zws Van 16 t/m 21 juli worden in helA foortse sportfondsenbad de derlandse zwemkampioenschapp houden. Karina van Holsl Pd! vertegenwoordigt op 2 onderdd Leusdense zwemclub de Hm LEUSDEN/CENTRUM - Woensdag avond 27 juni werd ten huize van de voorlopige voorzitter J. M. Scheffer in Leusden-zuid het Squash Racket Genootschap Leusden opgericht. We derom dus een nieuwe ontwikkeling op het actieve Leusdense sportfront. De heren T W. M. Peters (penning meester), A. Schuyt (secretaris), J. G. Grevink (algemeen) en F. W. Gressie (techniek en public relations) comple teren het voorlopige bestuur, dat druk doende is met de voorbereidende maatregelen. Er komt tegenwoordig nogal wat kijken bij de oprichting van een sportvereniging. In het onder havige geval naast het opstellen van de statuten en het huishoudelijk regle ment, de inschrijving in het sportclub- register van de Kamer van Koophandel, de aanmelding bij de Nederlandse Squash Rackets Bond en bij de Sport stichting Leusden, ook nog het zoeken naar een geschikte speelruimte, die op dit moment hier ter plaatse nog ontbreekt. De grote animator van de oprichting van de SRGL is de 38-jarige sport- instructeur Fred Gressie, Leusdenaar sinds 1972. Destijds in Amsterdam begon hij zijn sportloopbaan als korf balspeler, respectievelijk bij Zuider kwartier, Vicus Oriëntis en Rohda Later werd hij korfbaltrainer en via Westerkwartier (Amsterdam), Samos (Utrecht), KV Amersfoort en de Meeu wen (Putten) kwam hij onlangs bij het keistedelijke Soesterkwartier terecht. Naast de korfballenj is Gressie in Leusden al een vijftal jaren actief met een recreatieve trim-/fitness- groep. Hij was een van de leden van het plaatselijke actiecomité van Sport Real en na de opheffing daarvan nu van Sportieve Recreatie 1977. Dat zijn organisaties, die zich veel moeite ge troosten om niet-actieve sporters toch aan hun portie sport te helpen. Squash LEUSDEN/CENTRUM - Het weer was aanmerkelijk beter dan vorig jaar, maar het water kouder, breder en die per bij de provinciale touwtrekkam pioenschappen 1977 van de PJGU, die ook ditmaal plaatsvonden op het Leus dense touwtrekcentrum, want zo mag je langzamerhand de witte boerderij van Van Loenen aan de Arnhemseweg wel noemen. Het bestuur en de sport- commissie van de afdeling Leusden organiseerde zaterdagavond de enige officiële sportgebeurtenis van het weekeinde in Leusden. Hans Meer- veld fungeerde een tijdje als starter, totdat zijn pistool het verder begaf, hoewel ook mogelijk is, dat de muni tie nat was geworden. Toen nam speaker Wiepco Mulder per micro die taak maar erbij Arie Verwey hield keurig de boekhouding bij en dat was geen kleinigheid met 16 heren- en 8 damesploegen, die best aan hun trekken wilden komen. Johnny van Loenen was de camaraman en bin nenkort wordt in diverse Leusden se privébioscopen de film vertoond van de vroegere Olympische sport, die nu nog maar eenmaal per jaar in Leusden plaatsvindt. Als opperhoofd van de jury fungeerde Ans van Donse laar en naar zij zelf verklaarde strikt neutraal, omdat zij secretaresse is van de PJGU en de Leusdense voorzitter Rien de Greef was de baas van het hele spul. Hij was het ook, die ,,een pietsie" te laat het welkomstwoord richtte tot de zeer vele verwachtings volle toeschouwers. Het werd een avondvullend programma, dat vrij lang zaam op gang kwam (kalm aan, dan breekt het lijntje niet) en ondanks het droge weer toch steeds meer een natte aangelegenheid werd. De afdeling Leusden was met een charmante da- mesploeg en niet minder dan vier herenteams kennelijk van plan om de twee beschikbare wisselbekers in eigen omgeving te houden Een heel mooi plan, dat aanvankelijk leek te zullen slagen, maar ook hier bleken hard (van biedt recreatieve sporters zeer grote mogelijkheden. SUCCES? Al ruim een jaar is Fred Gressie een zeer trouwe bezoeker van het bureau welzijnszorg van onze gemeente, van waar de toewijzing van speelgelegen- heid moet komen. Dat hij zijn pogingen niet snel opgeeft, is zeker en woensdag leek het erop, dat hij eindelijk kans op succes heeft Het hoofd van de dienst de heer L. Boogaard, liet hem naar de oprichtingsvergadering gaan met de mededeling, dat binnen 3 a 4 maanden een nieuw plan op tafel zal komen voor een sporthal in het hoofdcentrum, waar in mogelijkheden worden verwerkt van een aantal squashbanen. Dat is wel een ander geluid, dan in de onlangs ver schenen (en niet zo enthousiast ontvan gen) welzijnsnota, maar voor de heer Gressie bepaald geen tegenvaller. En thousiast als hij is, had hij al veel eer der een uitgewerkt plan vooreen com plete ,squashhal" (met 8 banen, een sauna en een bar) ingediend. Dat plan lijkt financieel niet gemakkelijk haal baar, maar een officie afwijzing heeft hij nog steeds niet ontvangen Zolang er geen speelgelegenheid is wordt het ledental (15 dames en evenveel heren) niet uitgebreid. Het is de bedoeling, dat de squashl lefhebbers en zij, die dat hopen te worden, zich toch wel vast aan melden (tel. 42269). Aan de hand van dit aantal aanmeldingen wordende verdere plannen uitgewerkt. De eerste opzet van de squashbezigheden is door middel van training en wedstrijden de lichame lijke en geestelijke conditie van de leden op een zo goed mogelijk peil te houden en vooral in de huidige tijd van spanning en stress is een recreatieve ontspan ning onontbeerlijk. WAT IS SQUASH? Het squash-racket (ook wel kamer- tennis genoemd) is een typische Engel se zaalsport. De oorsprong hiervan is niet meer na te gaan, *ar op de Brit se eilanden kende men het spel reeds in de Middeleeuwen Vanuit het Ver enigd Koninkrijk verspreidde het zich naar Amerika en het Europese vaste land, waar het vooral in Denemarken, Zweden en Frankrijk zeer populair werd In Nederland bestaat het reeds een dertigtal jaren, maar het is hier lange tijd een sluimerende aangelegen heid geweest. De laatste 5 a 6 jaar maakt squash echter een enorme groei door Deze sport wordt meestal door twee spelers beoefend in een ruimte van 9,75 bij 6,40 meter met een hoogte van 4,55 meter (zie tekening). Het prin cipe van squash is de tegenspeler met een massieve gummibal (doorsnede 4 cm en gewicht 23 gram) met een racket (totale lengte 69 cm en lengte van het blad 19,5 cm) toe te spelen, indirect via de wanden en de vloer. Het wordt geregeld met een puntentel ling. De speler, die 9 punten behaalt, is winnaar (alleen bij 8-8 gaat men door tot de 10 is bereikt). Bij het beoefenen van deze sport komen vrijwel alle spie ren in beweging, soms ook de lachspie ren en een juiste begeleiding is zeer nuttig Fred Gressie gaat in september a s een speciale cursus volgen als squashtrainer. LEUSDEN/CENTRUM - Op maandag 27 juni j.I. speelde Pon Voor waarts 1 tegen Polynorm op het Pon complex te Leusden. Scheidsrechter Strijbosch kon om 19,40 uur het begin- signaal geven voor een gelijkopgaande strijd. Door een misverstand in de Polynorm-achterhoede dacht Hessel de Rijk te kunnen scoren, maar de doel- verdediger van de bezoekers wist hem dit nog net te beletten. Tot aan de pauze golfde het spel doelpuntloos op en neer. Na de wisseling werd Pon Voorwaarts sterker, maar Rob Mouw had pech, toen hij na een kwartier zijn schot tegen de binnenkant van de paal weer het veld in zag komen. Ook een door Ron van Ooyen ineens op doel geschoten bal had beter verdiend dan net naast te gaan en zo werd de 0-0 beginstand ook de eind stand. De ranglijst per 24 juni in de le klasse is als volgt: 1. Zon Schild 2. Bronswerk 3. Tankwerkplaats 4. Polynorm 5. Pon Voorwaarts 6. Postalia 7 12 8 11 8 7 6 6 7 5 3 Op dezelfde maandagavond en ook aan de Bavoortseweg speelde Pon Voor waarts 2 tegen de Tankwerkplaats- reserves. Om half zeven floot scheids rechter Perton voor de aftrap, waarna Pon Voorwaarts direct het initiatief nam. Na 20 minuten had dit succes toen Ton ten Pierik via binnenkant-paal 1-0 scoorde. Na de pauze bleef Pon aan dringen, maar doelpunten bleven uit. Met nog één minuut te spelen kwam Tankwerkplaats tenslotte toch via haar linksbuiten op 1-1. De stand per 24 juni in de kopgroep van de 4e klasse A luidt: 1. Tank werkplaats 2 8 12 2. Centunon 2 7 11 3. Pon Voorwaarts 2 7 10 Woensdag 29 juni moest Poi' waarts 1 aantreden tegen Pofil het Cobu Boys-terrein te Ametói het begin van de wedstrijd vraifil ploegen goed aan elkaar gewas! naarmate de eerste helft vorderèl Pon Voorwaarts meer vat op kt Dit resulteerde uiteindelijk, na a kansen, in een treffer, die nagoöi' bereidend werk van Rob Mos*1 Cees Hoekstra subliem werdg« Als Hessel de Ruig letterlijk enk? in de nu volgende periode wathS hoofd had gebruikt, w Voorwaarts ongetwijfeld raei® voorsprong gaan rusten. IndeH helft viel de Volkswagenpk*! terug. Postalia kon zich meerok val gaan toeleggen maar vondb keer een sterke verdediging, fl#' Snoek aan het hoofd, op haarwci liep één van deze aanvallen doelpunt, volgens velen M echter met de scheidsrechter)iï-1 spelposiüe gescoord. Hij vondü eens nodig zijn grensrechter teo3 ren en kende het doelpunt toe. M' hierdoor de eindstand en met« van de winst keerde Pon Voö* toch wat teleurgesteld huisw^ stapel) lopers doodlopers te zijn Drie van de vier mannelijke Leusdense ploe gen kwamen vlot door de eerste ronde heen en de vierde redde zich via de herkansing, maar toen begon de ellen de pas goed. Leusden 1 verloor van de latere finalist Woudenberg 1, Leus den 2 ging tegen Bunnik 2 kopje onder, terwijl Leusden 3 (tegen Woudenberg 2) en Leusden 4 (door Oudewater 4 en de andere finalist Bunnik) in de plomp werden getrokken, ondanks de waarschuwing van een toevallig aan wezige visser met een groot bord op zijn rug, met de mededeling, dat het zwemwater ter plaatse zeer verdacht was. Helemaal duidelijk was voor ons het wedstrijdverloop niet, maar aan partijdigheid van de jury hebben wij geen moment getwijfeld Het betrof bovendien een zeer zeldzame sport waarvan het merendeel van de be zoekers misschien ook de spelregels niet kende. Maar plezier hadden ze wel. Onze damesploeg was beslist te aardig om zo maar in het natte water te laten verdwijnen, maar Woudenberg en Bunnik dachten daar blijkbaar an ders over. Die teams bleven het lang ste droog en kwamen daardoor in de finale. Laat nu toevallig ook bij de heren de eindstrijd gaan tussen Bun nik en Woudenberg, maar wie gedacht had, dat deze ploeg elk met een beker naar huis zouden gaan, kreeg ongelijk. De Bunnikers trokken net zo lang en hevig aan het touwtje tot ze beide hoofdprijzen in de wacht hadden ge sleept. Hierna kreeg de jury de moei lijkste taak van de avond te vervullen. Er lag nog een pechvogellintje op de pechvolste deelneemster te wachten en een echte" pechvogel op de groot ste mannelijke pechvogel. De geluk kigen" werden tenslotte Lies v. d. Hoeven uit Bunnik en David van Veen uit Harmeien De Bunnikers hoeven zich echt niet achtergesteld te voelen, want zij wonnen ook nog de prijs voor de origineelste presentatie van een ploeg. werd ne^ nje^ de derde ploeg van de Oudewaters, die in lange zwarte streepjesbroek, keurig wit overhemd, zwarte das en idem bolhoed (plat model) en een Havanna in de mond een half nummertje striptease weggaf vooraleer compleet te water te gaan, doch Bunnik 1, zeer sexie gekleed in doorzichtige eenmaal ge bruikte plastic kunstmestzakken (vol gens het hoofd-jurylid wel met een klein zwembroekje eronder) Na afloop van de touwtrekkerij ging een flink deel van de artiesten onder de tuinslang van boer Van Loenen (het was toch zater dagavond) en na verloop van enige tijd was iedereen weer het heertje, resp. dametje om de verdere avond en een groot deel van de nacht drinkend en dansend door te brengen in de met slingers en kleurige lampjes tot sfeer volle feestzaal omgebouwde schuur van de boerderij. Discotheek de Dom uit Oudewater zorgde op de van ouds bekende wijze voor de bijpassende ge luidjes.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 8