lubhuis LTV Leusden ui bijna gereed Oefenprogramma's \SpÖrt van SVA en Roda Twintigste Tour de Junior groter dan ooit Leusdense voetbalelftallen versterkt komend seizoen? Pessimist DONDERDAG 14 JUL11977 13 „Papa. je hebt er nog geen tabak in gedaan..." - De jaarlijkse paar- in Hoogland beloofd dit jaar r een bijzondere gebeurtenis te Gestimuleerd door lande successen, zijn de organisa- a er ook nu van uitgegaan dat het jramma, naast de noodzakelijke Èitotieve nummers, ook de nodige (isseling en showen zich moet<kagen ifot het gewerlste résültaaf teléidén. pe programma-opbouw is echter niet d even gemakkelijk te realiseren, jen echter het programma dat voor ■jurisgepland, lijkt het erop dat aan |genoemde voorwaarden wordt vol- Landelijke Rijverenigingen van streekverband Gelderse Vallei zul- COHS^ls gebruikelijk, 's morgens hun dressuurwedstnjden verrijden. Tevens zullen zij in dit gedeelte van het pro gramma een aantal springnummers af werken. In het middagprogramma zullen zij springen om de eerste plaats in de klasse MZ, wwaraan ook de MZ-ruiters uit de provincie Utrecht zullen deelnemen. Hun programma zal worden afgesloten niet een grote parade. Het middagprogramma zal echter voor het belangrijkste gedeelte in beslag worden genomen door de verschillende tuigpaardennummers. Dit concours omvat o.a. een dansnummer, boeren wagennummer, éen en tweespannen opcnklasse. Tevens zal er nu voor het eerst een tandemklasse worden verre den. De jeugd komt ook duidelijk aan haar trekken. De pony-club „De Hooglan- dertjes" zullen met hun jeugdig en thousiasme de handen van jonge en oudere bezoekers op elkaar krijgen. Om het geheel nog meer show en charme te geven, hebben de organisato ren gemeend om dit jaar een geheel nieuw element in het programma te brengen: n l. het optreden van de Friese tuigpaardenclub „lt Fryske Hynder" uit Snits, die met een groot aantal paarden, volledig in Friese stijl (klederdracht en sjezen), een paar ongetwijfeld uitste kende shows zullen verzorgen Als klapstuk zullen zij aan het slot van het programma deze dag afsluiten met een grootse show van diverse aanspannin gen. UtlSDEN-CENTRUM - Een bouw- per hoeft niet persé in 'n dag en 'n pt per auto dwars door Europa te Jpren om zijn vakantie in het zuiden pSpanje of Griekenland door te bren- f- Hel kan ook heel anders en dat Pezen de Hagenaars v. d. Berg en pne, zwagers van elkaar en compag- psiiieenbouwbedrijf(je). Zij zochten pweek met mooi vakantie weer uit en «en met twee handige jongens naar ^en. Wat was het geval? De LTV udeohad van v. d. Berg Greve een bollige maar nog zeer goed bruikbare bouwkeet gekocht, die zou moeten dienen als noodclubhuis. Ge lukkig was bij dat handeltje de conditie gesteld, dat de heren het ding ter plaatse ook nog even in elkaar zouden zetten. Dat is - zonder Haagse bluf - in de afgelo pen week ook gebeurd. De bouwvakvakantie was inmiddels aangebroken en daarom combineerden de slimme Hagenaars het nuttige met het aangename. Behalve de uiteengenomen keet, het nodige gereedschap en een paar pakken schroeven en spijkers, brachten zij ook hun echtgenotes mee. Een cam ping ontbreekt nog in Leusden en hotel Den Treek lag net iets boven de begro ting, maar wie daarop een zaakje laat afketsen, is een kniesoor. De bouwers namen hun kampeerbusjes mee en zoch ten in de nabijheid van het werk een vlak stukje grasland, waar het bivak werd opgeslagen. Zo hadden de vrouwen tij dens het werk wat aanspraak aan elkaar en de mannen waren verzekerd van kof fie, de koude en de warme hap Bo vendien prachtig op tijd. Ze spaarden een dure vakantiereis uit en verdienden en passant nog een centje. Zonder de tijdrovende dagelijkse re tourtjes Den Haag-Leusden en mede dankzij het mooie zomerweer vlotte het LEUSDEN/ACHTERVELD - In „Voetbal", hel weekblad van de KNVB-afdeling Utrecht, stond de vorige week weer de bekende lijst van voetbal lers, die om de een of andere reden van club zijn veranderd. Wij hebben ze niet geteld maar met ruim 9 kolommen van circa 80 namen toch een opmerkelijk aantal van ongeveer 750 „overstap pers". De eerste vraag, die naar voren kwam, was in hoeverre de Leusdense clubs daarbij zijn betrokken. Wel, bij de zaalvoetbalclub F.C. Opstelten vertrek ken G.G. van Beek, G. Brouwer, J.P.A. Oonk, C.G.A. Pastoor en W.C. van Rijn. Ze gaan allemaal naar DHV-sport (Dwars, Hedcrik Verhey). Dat grote aantal vertrekkers naar dezelfde club kon geen verband hebben met ontevre denheid over hun huidige „contract" met de Leusdense architect Dick Opstel ten en bij nadere informatie bleek dat ook zo. DHV-sport, reeds enige jaren actief in het zomeravond(bedrijfs)- voetbal, gaat ook aan zaalvoetbal doen en de vijf eerdergenoemde FCO-spelers werken bij DHV. Dus... Bij deS.V. Achterveldstaptmej W. de Goede over naar de damesafdeling van Vriendenschaar en G. v.d. Brink, R. v.d Broek en P. Hazeleger hebben hun V V. Barneveld-shirt verwisseld voor dat van de Achterveldse club. Of deze WB- zondagspelers een vaste plaats in de se lectie zullen krijgen, staat nog niet vast. De heren zullen zich eerst moeten waarmaken OokP.H. (Peel)v.d.Hengel gaat SVA versterken, alhoewel niet di rect aan de top, want zij zijn ex-club Roda '46 genoot hij meer bekendheid als scheidsrechter en vooral als maker van heerlijke slaatjes, dan als speler. Bij Roda heeft Gerard Hoogland afge zien van zijn voorgenomen vertrek naar Hoogland (waar hij woont) en dat is voor de rood-zwarten en prettige beslissing. Voorts heeft een zevental spelers over schrijving gevraagd en gekregen naar de Leusdense club. E.H. Schafthuizen (ex-WOG Hardewijk) en J G. Heintzbergen (ex-Swift uit Swifterband N.O.P.) hebben inmiddels een plaatsje gekregen in de zondagselectie en het Roda-bestuur koestert omtrent deze spelers wel de nodige verwachtingen. J. Ruitenberg, een zoon van zater- dagtramer Martin Ruitenberg, komt van HVC-zaterdag en is mogelijk ook een versterking, terwijl H. ten Ham (ex- Woudenberg) een goede kans maakt op een vaste aanstelling onder de zater- daglat. En nu maar hopen, dat de nieuwe speler spoedig gewend zullen zijn aan hun dito omgeving en dat Roda en SVA er wat aan hebben gehad „Meneer kan niet tegen het insekten-middel dat u verkocht hebt." werk uitstekend en in een week tijd kwam de bouw voor elkaar. De afwerking en inrichting verzorgen de tennissers zelf en verwacht wordt, dat begin augustus het noodclubhuis kan worden geopend Het bestaat enerzijds uit twee afzonderlijke kleedruimtes met douches voor dames en heren (van 6x6 meter) en anderzijds uit een kantine met bar (12x6 meter). Beide afdelingen met een schuin dak zijn speels aan elkaar verbonden via een plat afgedekte corri dor (2x6 meter) w.i. de toiletten. Van buiten wordt e e.a. met een k(l)eurige kwast verf afgeweri t door de mannelijke LTVL-ers en je echtgenotes mogen binnen een bepaald budget (an ders is er geen aardigheid aan) hun lusten botvieren in het innerlijke van het nood- paviljoen, dat de eerste paar jaren de plaats moet innemen van de in 1979 of 1980 gereedkomende definitieve ac commodatie. LEUSDEN/ACHTERVELD - Op 3 resp. 4 september a.s. wordt een aaDvang gemaakt met de voetbalcom petities van de KNVB-afdeling Utrecht. Dan begint voor de club en de spe lers de belangrijke tiid van de weke lijkse portie voetbal met voor ieder een dezelfde wens: kampioen worden en/of promoveren. Voor 2 elftallen uit de hoofdklasse (met o.m. de S.V. Achterveld) ligt een promotiekans in het verschiet. Uit de le klasse van Roda-zondag en uit de 2 e klasse van het zaterdagse Roda promoveert slechts de kampioen. Ook de degrada tiekansen liggen 2 om 1 en om een zo goed mogelijk competitie-resultaat te bereiken, wordt daaraan voorafgaand zeer hard getraind. Alle drie Leus dense teams hebben een zeer ambi tieus oefenprogramma opgesteld. SVA en Roda-zaterdag hebben in augustus 9 wedstrijddagen gepland en het zon dagse Roda 7. S.V. ACHTERVELD. Oefenmeester Hennie Baas begint met de training op dinsdag 2 augus tus om 19 30 uur op het Kerstens- sportpark. Dan volgen er wedstrijden tegen hoger spelende clubs, kennelijk bedoeld om weer in het wedstrijd- tempo te komen. De laatste reeks ontmoetingen (om de scoringsmachine in werking te brengen?) geschiedt te gen le klassers. Zeer interessant en publiektrekkend lijkt ons de kracht proef tussen Roda en SVA op 23 au gustus. Het voledige oefenschema luidt als volgt 2-8: veldtraining op het Kerstens- sportpark 19 30 uur, 3-8- SVA 1 - CHRC. Renkum 19,-- uur; 4-8. Veld training op het Kerstenssportpark 20, -- uur, 7-8 Toernooi in Hooglanderveen (1) 11.30 uur; 11-8: SVA 1 - Hoeve laken 19 -- uur; 14-8 Toernooi in Hooglanderveen (2) 11.-- uur; 14-8- SVA 2 - Kampong 2 (Utrecht) 12,-- uur; 17-8 Hoogland - SVA 1 20,-- uur; 23-8: Roda 1 - SVA 1 19,-- uur; 23-8: Roda 2 - SVA 2 19,-- uur; 25-8: Veensche Boys 1 (zat.) - SVA 1 19,-- uur; 27-8: SVA 1 - Barneveld 1 (zat 18.30 uur; 27-8- SVA 2 - Bar neveld 2 (zat 18.30 uur RODA-ZONDAG Onder leiding van de nieuwe oe fenmeester WH de Gans speelt de zondagformatie van Roda '46 in ruim een maand tijd 6 trainingswedstrijden tegen even hoog of hoger geklasseer de clubs en een toernooi bij het Utrecht se PVC. Wij zijn o.m benieuwd naar de wedstrijd op 30 augustus tegen het Amersfoortse HVC, de ploeg die nu getraind wordt door Roda's ex-oefen- meester Ruud Maas. Het trainings programma luidt- 31-7- Roda - DSO, Utrecht (le klasse) 14.30 uur, 7-8. Roda - RUC, Utrecht (le klasse) 14.30 uur; 14-8: Roda - ASV, Ankeveen (hoofdkl 14.30 uur; 21-8; Toernooi bij PVC, Utrecht, 23-8: Roda-Achter- veld (hoofdkl.) 19,-- uur, 28-8. Roda- Dorestad (le klasse) 14.30 uur; 30-8: Roda- HVC, Amersfoort (KNVB) 19, uur. RODA-ZATERDAG Trainer Martin Ruitenberg is ook al niet bang voor oefenwedstrijden van zijn zaterdagploeg tegen (veel) hoger spelende clubs Niet minder dan 8 wedstrijden en het eigen toer nooi stelde hij voor zijn selectie als oefenprogramma op, waarvan deklas sieker" tegen de betaalde jeugd van S.C. Amersfoort en het treffen tegen de nieuwe KNVB-ploegRenswoudezeer interessant zijn, evenals trouwens ook de wedstrijden tegen de clubs uit de afd Zwolle (VIOS) en Noord-Brabant (WN). Het rijtje oefenwedstrijden ziet er als volgt uit: 30-7: contactmiddag in het clubhuis 13.30 uur; 4-8: Roda 1 - Cobu Boys (le klasse) 19,-- uur 4-8 Roda 2 - Cobu Boys 2 19.-- uur; 6-8: Roda 1 - S.C. Amersfoort C 19,-- uur, 11-8 Roda 1 - S.V. Langbroek (hoofd kl.) 19,-- uur; 11-8: Roda 1 - S.V. Langbroek 2, 19,-- uur, 13-8: Roda- toernooi voor le en 2e team 11,-- uur; 18-8 Roda 1 - SOVA (hoofdkl.) 19,-- uur; 18-8 Roda 2 - SOVA 2 19.-- uur; 20-8 Roda 1 - VIOS Vaassen (KNVB) 19," uur; 20-8: Roda 2 - VIOS 2 19,-- uur, 25-8 Roda 1 - Renswoude (KNVB) 19,-- uur; 25-8: Roda 2 - Renswoude 2 19,-- uur; 27-8 Roda 1 - VVN Klundert, N. Br. 16,-- uur; Roda 2 - VVN Klundert, N Br 16,-- uur; 30-8: Hoevelaken le klasse). - Roda 1 19,-- uur ACHTERVELD - De organisatoren van de 20e Tour de Junior zijn gereed voor de start. Met een groter deel nemersveld dan ooit tevoren - 22 ploegen van 6 renners (12 t/m 14 jaar) plus een paar dozijn dikke banders" (12 t/m 15 jaar) - gaat op maandag 25 jiili a.s de vierde lustrumtour van start In onze krant van de vol gende week komen wij hierop met een uitgebreide voorbeschouwing terug. Het programma van de 2Ue Tour is als volgt 25 juli: 13.00 uur: opnemen ploegfoto's. 13.30 uur: persoonlijke tijdrit over 2000 meter vanaf het Kerstens sportpark over de Kletersteeg en de Jan van Arkelweg naar de finish. 18.45 uur: wegwedstrijden over het 3760 meter lange parcours Jan van Arkelweg (start/finish), Hes senweg en Kletersteeg. De 14- jarigen rijden 6 ronden, de 12- en 13-jarigen 4 en de dikke banders 2. 26 juli: 10.00 uur: ploegentijdrit over 2000 meter. 18.45 uur: wegwedstrijden over 6, 4 en 2 ronden. 27 juli: 10.00 uur: Mini-Tour voor Achter veldse kinderen van 4 t/m 11 jaar op gewone fietsjes 18.30 uur: wegwedstrijden over 5, 3 resp 1 ronde(n). Na afloop grote Braderie op de Hessenweg. Ik ben verleden week toch een te grote pessimist geweest Hoewel ik blijf volhouden, dat de komkommertijd dui delijk merkbaar is, zijn wij m Leusden niet helemaal sportloos gebleven en dat is maar goed ook. Daar werd dan op de eerste plaats het Squash Rackets Ge nootschap Leusden opgericht Ik wil een paar dingen rechtzetten, die mis schien verkeerd overkwamen. Ondanks het feit, dat .genootschap" doet vermoeden, dat het hier om een uitsluitend intellectueel gezelschap gaat, is niets minder waar Accoord, er zit een ingenieur in het bestuur (maar dat is o.m. ook bij de TTCL het geval) en drie van de vijf topfunctionarissen zijn Euro-woningers(doch ik ben het ook en dat zegt dus niets). Toch is het de bedoeling, datiedereen" lid kan wor den van het SRGL. Voorts heeft het tweede woord uit de clubnaam niets met een mogelijke sponsor te maken. Dacht u ook al aan het bekendezakje blauw" voor een wittere was? Ik eerlijk gezegd ook, maar ik had het goed mis. Het is mij anders nog steeds een raad sel, waarom de presentatie van het nieuwe genootschap diep in de nacht moest plaatsvinden, want zo mag je het toch wel noemen als de pers om 22.30 uur de eerste informaties kon komen halen. Een ander groot sportevenement was het touwtrekken van de PJGU op zaterdagavond, achter de boerderij van Johnny van Loenen aan de Arnhemse- weg. Een soort Eurocup-gebeuren, maar dan wel beperkt tot PJGU-teams uit onze provincies. Ajax, Benfica en meer van die verwende ploegen komen daarvoor niet meer naar Leusden, maar desondanks is het, naast een vochtige, ook zeer spannende aangelegenheid geworden. Door de zomerstop van de andere sportbonden hadden de ver woed aan het touw trekkende jongelui geen concurrentie van voet-, hand- of korfbal en dus belangstelling genoeg. Eigenlijk meer dan verwacht was, want de al dan niet overdekte tribunes ont braken. Het was met recht een meesle pend gezicht om van nabij te kunnen volgen, hoe de jeugd van het platteland, waar het leven nog goed schijnt te zijn, probeerde elkaar de plomp in te trekken. Het veelkoppige publiek, dat déérvoor kwam kijken, kreeg voldoende waar voor haar geld en een Bunnikse ploeg in doorzichtige plastic zakken kreeg bijna bloot de hoofdprijs voor de origineelste touwtrekkerskle- ding. Na heel watgeplons en geploeter kwamen de dames en heren van Wou denberg en Bunnik in de finale en de Bunnikkers werden tenslotte de grote overwinnaars. In vertrouwen vertelden zij mij het geheim van hun succes:Wij hebben de hele afgelopen week de tractoren op stal laten staan en als trai ning voor deze wedstrijd eigenhandig het agrarisch trekwerk verricht. PC 28 juli: 10.00 uur: Wout Meinten en zijn ploeg ontvangen de adoptiemoeders op de koffie in d'Oude Peerdestal aan de Hessenweg. 18.45 uur: wegwedstrijden over 6, 4 en 2 ronden. 29 juli: 18.45 uur: wegwedstrijden over 6, 4 en 2 ronden. 30 juli: 14.00 uur: wegwedstrijden over 6, 4 en 2 ronden 20 00 uur: feestelijke prijsuitrei king in Ons Gebouw. De dag wordt besloten met een grote feestavond in „Concordia" en „De Faam"waarbij een paar goede orkesten voor een uitstekende sfeer zullen zor gen. Zij brengen o.a. een één- spannummer en een twee- spannummer. Het tweespannummer zal in carrousel-vorm worden gebracht. Een opgave die niet gering zal blijken te zijn. Het grote show-nummer dat aan het einde van het programma als een unieke slot-apotheose zal worden ge presenteerd, zal bestaan uit combinaties van eenspan, tweespan, tandem, kla vertje 3, vierspan en zelfs een vijfspan: Kortom het wordt een geweldige show, die in Hoogland nog nimmer te voren is gebracht. Het gehele programma zal worden gelardeerd met optredens van een tweetal muziekverenigingen. Al met al belooft de paardesportdag Hoog land 1977 weer een uitdaging voor iedereen te worden. Het programma gaat zich afspelen op zaterdag 13 augus tus. Het och féiidpfog ram ma start om 8.00 uur, terwijl het middagprogramma om 12.00 uur een aanvang zal nemen.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 13