MAVO-diploma's op Don Bosco uitgereikt COMMENTAREN EN MENINGEN krant - plaatselijk nieuws 'T SPUL: MOET DAT NOU ECHT ZO? MEDISCHE DIENSTEN Burgerlijke Stand: eleusder krant Losse verkoop Leusder Krant LEUSDER KRANT De afgelopen maanden hebben we de ontwikkelingen rond de boerderij 't Spul in de wijk Groenhouten met stij gende verwondering gevolgd. Aanvankelijk dachten wij, dat het gemeentebestuur geheel volgens de langzaam maar zeker in Leusden gegroeide inspraakgedachte zou hande len, temeer daar bewoners van Groenhouten via een werkgroep zich in gingen zet ten voor de desbetreffende boerderij en het gemeentebe stuur die inzet toejuichte. Zo hoort het, dachten wij. Nu ech ter blijkt, dat tegen alle wensen van de bewoners in, de boerderij toch wordt afge broken, plaatsen wij een fiks vraagteken achter het door het gemeentebestuur gevolgd beleid. En dat niet alleen. Wij achten de handelswijze van met name de raad aanvecht baar. De wijze, waarop de raad de ontwikkelingen van en rond 't Spul daadwerkeliik heeft gevolgd en daarover heeft gesproken en beslist ge tuigt niet bepaald van een warme belangstelling voorak- tiviteiten van haar achterban, die alleen maar positief zouden kunnen worden beoordeeld en gehonoreerd. Alles bij elkaar genomen komen we tot een toch wel ietwat verbijsterende kon- klusie, dat inspraak inderdaad zoals enkele wijkbewoners naar voren brachten - zeker in dit specifieke geval een pure farce is geweest. Dat de boerderij zou worden afge broken heeft blijkbaar vanaf het begin vastgestaan, on danks de hoop, die het ge meentebestuur nog levend hield. Wat is de zin geweest van de gehouden enquête als daar zonder meer aan voorbij wordt gedaan? De angst van gemeentebestuur en raad, dat de boerderij zou moeten wor den verbouwd tot een soort sociaal-cultureel ont moetingscentrum is een beetje voorbarig, want de wensen van de wijkbewoners gaan niet zover. Het argument, dat het voort blijven bestaan van de boerderij niet overeenkomt met het bestemmingsplan is geen echt argument, omdat elk bestemmingsplan kan worden veranderd, zeker als dit in overeenstemming is met de wensen van een direkt be trokken deel van de bevolking. We kunnen ons niet voorstellen, dat GS déar bezwaar tegen zouden heb ben. Wat dat betreft onder schrijven we de mening van mevrouw Verduin (Progressief Leusden). Bo vendien zijn wij van mening, dat alles op alles gezet moet worden om het raadsbesluit ongedaan te maken. Slopen kan altijd nog als er werkelijk geen andere oplossing te vin den is. Maar tot nu toe zijn wij er niet van overtuigd, dat se rieus naar alternatieven is ge zocht door het gemeentebe stuur. Afbreken is het gemak kelijkste, nietwaar? Niks geen gezeur met veranderen van een bestemmingsplan, geen risico, dat de boerderij later toch voor veel geld verbouwd zou moeten worden, weg is weg. Wat er voor in de plaats komt is een stuk groen. Een trapveldje, wat bomen en struikgewas. Als dat het enige alternatief is, wat het gemeen tebestuur heeft weten te be denken, dan is duidelijk, dat voor de weg van de minste weerstand is gekozen. Het is nog steeds niet te laat. In augustus is er weer een raadsvergadering. De raad kan haar eigen besluit nog ongedaan maken. Om de zaak opnieuw te bekijken. En dan liever wat serieuzer, dat wil zeggen, dat de mening van de bevolking serieuzer dient te worden genomen. Zo niet, dan kan met reden worden gesteld, dat de nota bene door het gemeentebestuur - naar zij zegt - zo op prijs gestelde in spraak - kan worden vergeten. Die is dan beslist ongeloof waardig geworden. Moet dat echt zo? V. groep 't Spul, dat er geen plannen be staan om de boerderij te bestemmen e/o te verbouwen voor sociaal-kulturele ak- tiviteiten. Het ligt in ons voornemen om na ontruiming op 1 juli 1977, te gaan slopen. Gemeente vraagt alvorens uit voering te geven aan het plan tot slopen, suggesties te doen omtrent een even tuele bestemming. Suggesties dienen duidelijk een bovenwijks karakter te hebben Vóór 1 maart 1977 verwacht men resultaat. 31 dec. 1976 Wijkorgaan vraagt ge meente nadere uiteenzetting en merkt tevens op, dat voor bovenwijkse aktivi- teiten contact zal moeten worden ge zocht met bewoners van andere wijken; 21 jan. 1977 Gemeente deelt de werk groep 't Spul mede, dat wanneer vóór 1 maart 1977 geen passende bo venwijkse bestemming wordt aange dragen, de boerderij gesloopt zal wor den Voorts zegt zij, dat bovenwijks" inhoudt, funktioneel voor heel Leusden Centrum 28 febr. 1977 Wijkorgaan Groenhouten bericht gemeentebestuur, dat zij door de recente ontwikkeling rond het al dan niet voortbestaan van de boerderij, ge dwongen is al haar aandacht daarop te vestigen, maar dat de gedane suggesties in de brief van 14 december 1976 van kracht blijven. Voorts wordt medegedeeld, dat de heren de Kruijff een financieel offer willen brengen. Ver volgens vraagt men om een gesprek tussen wijkorgaan en gemeente waarbij de gebroeders de Kruijff aanwezig zullen zijn 5 april 1977 Gemeente deelt wijkorgaan Groenhouten mede. dat de inhoud van de brief van 28 februari 1977 (o a dat 't Spul hoofdzakelijk het landschappelijk karakter van de wijk Groenhouten be paalt) voor haar geen aanleiding kan vormen de eerder genomen beslissing met betrekking tot de afbraak van de boerderij 't Spul te herroepen. Verder in de brief zegt de gemeente, dat geen suggesties zijn aangedragen voor een eventuele toekomstige bestemming van het boerderijcomplex. Het agrarisch be drijf handhaven verdraagt zich niet met de voorschriften van het ter plaatse geldendebestemmingsplan. Gemeente is bereid tot een gesprek omtrent de plannen met betrekking tot de planologi sche opzet van het gebied na het ver dwijnen van de boerderij. 20 april 1977 Wijkorgaan Groenhouten bericht gemeentebestuur dat zij het be treurt, dat het besluit is genomen, voor dat het aangevraagde gesprek heeft plaats gevonden. Voorts deelt zij mede, dat de enquete van start is gegaan. Voor eind april verwacht men een afspraak te kunnen maken. 20 mei 1977 Gemeente bevestigt aan het Wijkorgaan Groenhouten de ge maakte afspraak voor 26 mei 1977. Wethouder G. van Woudenberg zal een drie-mans delegatie aanvoeren 14 juni 1977 Stichting wijkorgaan Groenhouten stuurt aan alle gemeente raadsleden het verslag van de bespre king tussen gemeentevertegenwoordi gers en wijkorgaan Groenhouten En quete is inmiddels gehouden en ook hieromtrent ontvangen gemeente raadsleden informatie. 29 juni 1977 Gemeenteraadsleden be kijken de film over de boerderij 't Spul 30 juni 1977 De meerderheid van de gemeenteraadsleden zijn het met het college van B W eens, dat 't Spul moet worden afgebroken. Het doek valt! De originele tabaksschuur, behorende bij 't Spul, die mèt de boerderij perl november a.s. zou moeten verdwijnen, als het gemeentebestuur de onzalige plannen doorzet. van de voorpagina L gebroeders de Kruijff worden yvan 't Spul; jente Leusden wordt eigena- Jgebroeders de Kruijff kunnen j 1977 blijven boeren; 11976 Wijkorgaan Groenhouten rhi College van B W dat zij (epboerderij 't Spul in het leven iroepen; 11976 Wijkorgaan Groenhouten fchlgemeentebestuur dat men is mei het peil en van de verlangens Iwijkbewoners Afgeronde sug- Ikunnen niet worden gedaan en jitenquete te houden. Voor het in van suggesties was 1 januari igehouden. Het wijkorgaan |in verband met het geven van antwoord advies, deze datum te jn naar 28 februari 1977 Enige Luit de wijk worden genoemd, iderboerderij. ontmoetingscen- ïdhaving boerenbedrijf, her- 1976 Gemeente bericht de ge- JsdeKruijffdat zij de woning na 1 fl met wenst te handhaven. Tzegt de gemeente, dat zij het san Groenhouten in de gelegen- |lstellen, suggesties te doen in- i eventueel toekomstige be- g van de boerderij, 1.1976 Gemeente bericht werk- tafhankelijk luwsblad voor de meente Leusden üchljnt Iedere donderdag. jWto Bert Vos (verantw.), tel. 1 Msmbt KreIJns. tel. 43792. fMie-stires: Postbus 11 (Finn- 1 31. Leusden/Centrum tel. 41495, b.g.g. 03420-6141toe- inementsgeld: 6,50 per kwar- 112,75 per halfjaar en 25,00 per 'ingstermijn: «dagmiddag 12 uur. skantoor is »pend van 10-12 en 2-4 uur. «ESTELLEN FOTO'S JMste in de Leusder Krant »lice«rde foto's kunt u na fta (met uitzondering van <1- en historische foto's) bi) uitbetaling van 5 ni, per 'plaar (formaat 13 x 18 cm) ITO: 871441 Ln.v. de B.D.U. je Barneveld met duidelijke wolng van gewenste toto, 1. nummer van krant, pagina »P be foto werd geplaatst. U eok kontant betalen op ons Flnnmark 3 - Leus- venfrum. Ongeveer 14 da to betaling ontvangt u de "eete loto's thuis. •v» ebonnementen, adver- en betalingen kunt u doen °?e kantoor, Finnmark 3, Men/C. uitgave van de BDU- "bkombinatie te Barneveld. LEUSDEN HUISARTSEN: Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, dus voor de praktiiken van; Binkhorst. Boersema/Koch, Lantink- Verhage. Van Nieuwkerk. Den Toom, neemt dit weekend waar. ARTS: DR. J. A. Boersema en L. Koch, Kon. Jullanaweg 5, Achterveld, tel. 03425-1222. VOOR SPOEDGEVALLEN: Spreekuur: zaterdag- en zondagmid dag om 14 00 uur Visites graag voor 10.00 uur 's morgens aanvragen DE APOTHEEK: Apotheek Leusden, Torenakkerweg, winkelcentrum Rozendaal, geopend van maandag t/m vrijdag van 8 30- 18.00 uur en uitsluitend voor spoedei sende gevallen van 19 30-20.00 uur. Op zaterdag en zondag geopend van 14 00-14.30 uur en van 17.30-18.00 uur WIJKVERPLEGING: zr. Dignum, Walter v. Amersfoort- sestraat 36, Achterveld, tel. 03425-1333. In de week volgend op dit weekend heeft zr. Dignum avonddienst, b.g.g. tel. 033- 408128. VERLOSKUNDIGE: Mevr. Brink-Bruin, Borgesiuslaan 26, Amersfoort, tel. 033-15272, b.g.g. tel. 22000. TANDARTS: Voor noodgevallen in de weekend, Doktercentrale Amersfoort, tel 033- 22000 ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S V Bookstores. Torenakkerweg 16. De heer W. J Schut, Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden Burg Buiningpark ACHTERVELD: Boekhandel Vos. Hessenweg 323. LEUSDEN-Z: Kroon Supermarkt Pr. Irenelaan 9. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar me vrouw B Hassink, Azuriet 17, Leusden- Centrum, tel 43132. Tijdens haar va kantie van 17/7 t/m 7/8 neemt me vrouw C Deenik waar, Koningin Juli- analaan 35, Leusden-Zuid, tel. 40946. LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 21 juli: Relikonsert door de beroemde Amerikaanse Continen tal Singers inde Marcuskerk Aan vang 20 00 uur TENTOONSTELLING LEUSDEN In eetcafé-galerie ,,DeHakhorst", Waarden 25a, te Leusden-centrum, exposeert van zondag 17 juli tot en met zaterdag 20 augustus Lien de Pers haar boeiende bloem- collages op Bijbelse teksten. Ge opend dagelijks (behalve maandag) vanaf 16.30 uur 's Zondags vanaf 13 30 uur. ACHTERVELD donderdag 14 juli: bejaardensoos, aan vang 13 30 uur vrijdag 15 juli: bibliotheek 19 00-20.00 uur zondag 17 juli: bibliotheek 10 30-12.00 uur. dinsdag 19 juli: bibliotheek 15.15-16.30 uur. woensdag 20 juli: kermis donderdag 21 juli: kermis, vrijdag 22 juli: kermis zaterdag 23 juli: kermis. LEUSDEN - Vrijdag 1 juli werd door de klasseleraren van de vuto met ze ven van hun leerlingen het schooljaar weer opnieuw met succes bekroond en afgesloten. Op 17 juni hadden deze leerlingen hun vuto diploma behaald. De vuto geeft binnen de tijd van één school jaar een snelle cursus algemene ont wikkeling Hij is voornamelijk bedoeld voor jongelui, die een LTS-diploma hebben behaald op B-niveau. Het zijn vaak jongens die in het vierde jaar van de LTS tot rust of tot ontwikkeling komen. Dan kunnen ze pas studeren overeenkomstig hun aanleg. De hoeveelheid en de uitgebreid - heid van de leerstof maken het mo gelijk om meerdere diploma's te be halen. Op ,,Don Bosco" ismen van me ning, dat het niveau gelijk ligt met dat van mavo-4 Daarom werd vorig jaar besloten jongens erop te wijzen dat ze deel konden nemen aan exa mens voor een mavo-4 diploma. Vol gens de wet kan dat niet binnen school verband Wel is er de weg van het staatsexamen Deze weg werd gekozen door zeven leerlingen. Ze accepteer den daarbij de nadelen dat hun slagen afhangt van één examen en dat dat pas kan worden afgerond als de va kanties begonnen zijn. Hun moeite en inzet echter zijn vol ledig beloond Bart Berends. Theo v.d Beek, Christ van Eekelen, Gerard Groen en Ad Hüskens en Huub Nieuwenhuizen slaagden met goede cijferlijsten. Dirk Lak heeft herexamens Nederlands. Deze laatste leerling leverde toch een niet geringe prestatie daar hij bijna twee maanden van het schooljaa r miste we gens ziekte Het vakkenpakket kon worden samen gesteld uit Nederlands, Engels, Duits, Wiskunde. Natuurkunde, Scheikunde Aardrijkskunde. Geschiedenis Bart Berens en Gerard Groen heb ben inmiddels ook nog deelgenomen aan het staatsexamen O B A.O. voor een bewijs van algemene ontwikkeling en slaagden ook daarvoor. Zij konden dus aan het eind van het schooljaar drie diploma's in ontvangst nemen. Zowel de leraren als de leerlingen vonden dat de last licht was geweest door de grote inzet van beide kanten en de prettige sfeer waarin het hele jaar was samengewerkt. Gedeelde smart was halve smart. Nu is de gedeelde vreugd dubbele vreugd LEUSDEN - Geboren: 3 juli: Theo- dorus Antonius, z. v. H. G. van de Wetering en G. H. Berg (Horsterweg 29). Geboren (e Amersfoort: 27 juni: Naomi Jacomieke Liselorc, d. v. L A Lindhout en M. E. de Waard (Honds draf 43); 28 juni; Maria Helena, d. v. A. J. Peters en H. R. Berg (Laapeerse- weg 12) Overleden: Geen. Gehuwd: 30 juni A. J. Leijenhorst en T. Zomer; 1 juli: A. H. Bangma en A. Dee: 5 juli: W. van Amstel en A. M. Lakerveld. Ondertrouwd: 4 juli: Everardus Hen- drikus Houtveen (Leusden, Hessenweg 183) en Geertruida Cornelia Kooloos (Barneveld, Helweg 23) Als Pietje een broertje of zusje gekregen heeft dan kan de familie en dan kunnen alle kennissen snel op de hoogte zijn van deze blijde gebeurtenis. Want u kunt uw geboorte kaartjes vlug en gemakkelijk bestellen bij de Finnmark 3, Leusden-C. Tel. 41495 U mag onze modellen- boeken thuis rustig eens doorkijken. eigenlijk al geheel geïntegreerd in de wijk Groenhouten door de Rijkspolitie te Leusden-Zuid, Oude Rijksweg-Arnhemseweg, telefoon 44444. AANRIJDING Zaterdag 2 juli vond er een aanrijding plaats tussen een automobilist en een bromfietser op de Asschatterweg ter hoogte van de Beemden. De bromfiet ser A. A. M. Z. uit Leusden, reed op de Asschatterweg, en aan hem werd geen voorrang verleend door de auto mobilist A. T. H uit Leusden Er volgde een botsing, waardoor de brom fietser licht gewond raakte Er ont stond aan beide voertuigen lichte schade. FRONTALE BOTSING Een frontale botsing, waarbij twee auto's total loss waren, vond op vrijdag 8 juli plaats op de Noorderinslag bij de Heiligenbergerweg. De automobilist A G M. R uit Leusden reed inde richting van Leusden hard door de bocht van de Noorderinslag, nn verloor door zijn hoge snelheid (er t ag daar dertig kilomter worden gereden!) de macht over het stuur. De heer R botste daar door met zijn auto frontaal tegen de auto van de heer H K D. uit Amers foort aan. Beide voertuigen werden volledig vernield Wonder boven wonder deden er zich geen persoonlijke on gelukken voor, de inzttenden kwamen met een flinke schrik uit de wrakken tevoorschijn! KIND ZOEK: WAARSCHUW OGENBLIKKELIJK DE POLITIE! Deze week was een tweejarige peuter uit de Louise de Colignylaan geruime tijd zoek. Toen ouders en buren oog zochten, zat de peuter al hoog en breed op het politieburo. In deze zomertijd, waar de kindertjes gemakkelijk op stap gaan, wil de po litie graag aan de ouders het volgende algemene advies geven. Bij het ver missen en/of aantreffen van kinderen dient men onverwijld de politie te waarschuwen. Alleen op deze wijze is het mogelijk de verontruste ouders zo snel mogelijk weer in het bezit vaD hun kind te stellen, omdat er een coördinatie van communicatie moge lijk is. Het individueel zoeken door ouders en buren is uitermate outtig, mits de politie als centrale meldingspost wordt ingeschakeld, zodat de politie ogen blikkelijk de ouders kan waarschuwen, als het kind gevonden is en de zoek- akties kunnen worden gestaakt. LEUSDEN/ZUID Donderdag 14 juli: De Boekenmolen", gesloten wegens vakantie. Vrijdag 15 juli: ,,De Boekenmolen", gesloten wegens vakantie. Zaterdag 16 juli: Jazzhut van Theo Caldenhoven, Van Diepenheim Scheltuslaan 14, geopend van 12.00 tot 18.00 uur. Maandag 18 juli: ,,De Boekenmolen", wegens vakantie gesloten. Maandag 18 juli: Gezinsverzorging en ouderenhulp door Kruisvereniging Leusden in het wijkgebouw De Roo van Alderwereltlaan 13, van 14 00 tot 15.00 uur. Dinsdag 19 juli: ,.De Boekenmolen", gesloten wegens vakantie. Donderdag 21 juli: Zie onder Leusden- Centrum. VERLOREN Groene damesfiets, merk Batavus; gouden slavenarmband; drie tubes Pro- dent tandpasta; bruine portemonnee met f 100,-lange hondeketting met groen riempje; bruine pop; blauw spij kerjack, merkloos, met naam eigenaar; gouden pinkring met drie robijntjes, een paar zwarte linnen schoentjes. WEGGELOPEN Grote zwarte hond, kruising tussen herder en Rothweiler. GEVONDEN Zes sleutels met flesopener; honde ketting met penning, jaar 1976, nr 267233; zilveren armband AAN KOMEN LOPEN Zwart/wit dwergkonijn Inlichtingen over deze dieren en voorwerpen worden u gaarne verstrekt

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3