Grote braderie tijdens Achterveldse tourweek AMIVEDI SCH00LVERPLAATSING LEVERDE ENKELE PROBLEMEN OP iWeer j j kermis j jin Achterveld Hooibrandin Achterveld Botsing in Stoutenburg Het plein moet de grote lüiskamer van Leusden zijn" [NAJAREN: PREDIKBEURTEN USDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zondag 17 juli. 9.00 uur, ds. van Beek van Genemui- den. R.K. Kerk: zaterdag 16 juli, 19 00 u.: H. Mis; zondag 17 juli, 8.30 u.: H. Mis; 10.00 u.: Hoog Mis. VERLOREN GEVONDEN ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld, tel 03425-1657, is als ge vonden opgegeven 1 oranje kleurig regenpak STOUTENBURG - Maandag 11 juli omstreeks 13.50 uur vond op de drie sprong te Stoutenburg een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een personenauto. De bromfietsbestuurder G. G uit Amersfoort naderde over de ,,Je fluit naar je eigen vrouw, slimmerik." Lvolg van pagina 5 ttk bijvoorbeeld Êndelilte karakter wilde ik be- „pn en dat heb ik gedaan door van kappen Kappen hebben - ik >ans langer over moeten naden- jarom dat zo is - iets landelijks jbebikvoorhethoofdcentrum in ,n ie kappen als drager ii Dedrageris een bouwkundige die karakteristiek is voor een jevindtervan die lieftallige wrt)es, waar mensen wonen die ten beetje de ruimte willen heb- dontwerp. DRIE NIVO'S 5t landelijke karakter vind je ook ihet behoud van die boerderij als maar waarbinnen van gelijk is. Onder één zo'n kap aan^Men winkel, onder vier een super- »nzovoort uil andere projekten hebben de n van Kokon ervaring met het «A van een grote ver sheid binnen het kader van één .Kokon is niet bepaald gespecia- IDhet bouwen van hoofdcentra of jentra In de afgelopen jaren nen zich vooral beziggehouden [ontwerpen van sociale woning- Van der Werf...In Papendrecht O een exPerimenteel project |"0 van 122 woningwetwoningen n 122 verschillende woningen len Ik hield daar spreekuur vooc tomshge bewoners. Die konden ialzelfhun huis inrichten. Zelfs de lagen nog niet vast. Daar zijn [3d 122 verschillende woning- «ngen uit te voorschijn gekomen, [allerlei verschillende bewoners, ikoneen huis aanpassen aan de ivaneen invalide bewoner, maar de verlangens van een groot Van der Werf vindt het vanzelf sprekend, dat er ook bij de realisatie van het hoofdcentrum in Leusden, een zeer nauw contact zal zijn met de toe komstige gebruikers van de woningen, de winkels enzovoort. Van der Werf:,,Het plan wordt ontwikkeld in drie nivo's van besluitvorming. Eerst is er het bebouwingsplan, waarin de buitenruim ten worden vormgegeven door middel van bebouwingen op grond van rooilijnen met marges Dat gedeelte hebben we nu dus achter de rug. Een aanzet is nu gegeven voor het tweede nivo. dat van de bouwplannen. Daarin gaat de inwendige drager-struktuur van de bebouwingen vorm krijgen. Daarna volgen de inbouwplannen, waarin per bouwdeel (bijvoorbeeld woningen, win kels. kantoren) nog nadere invullingen worden bepaald" Van der Werf en de zijnen zouden graag de plannen voor het Leusdense hoofdcentrum nader uitwerken en reali seren Van der Werf:,,Het is voor ons een prachtig projekt. Erg groot, het zou voor ons buro, waar nu zo n 23 mensen werken, waarschijnlijk wel uitbreiding betekenen. Maar als je alleen maar met woningbouw bezig bent is toch ook ei genlijk wat mager Dit project heeft zowel stedebouwkundige als architec tonische aspecten. Maar je weet nu helemaal nog niet hoe het verder lopen gaat. Ook als voor onze opzet gekozen wordt, dan is het best mogelijk dat bij de verdere uitwerking ook weer andere architecten betrokken zullen worden", aldus ir. Van der Werf. DONDERDAG 14 JUL11977 Horsterwcghel kruispunt. Bij hel kruis punt twijfelde hij even welke richting hij zou gaan. Toen hij besloot linksaf te gaan in de richting Amersfoort, reed hij het kruispunt op. Op dat moment naderde met zijn auto over de Hessen weg de heer R. C. J. v. d. W. uit De Glind het kruispunt. De heer v. d. \V. kwam uit de richting Amersfoort De heer G. bemerkte de naderende auto te laat op, zodat een aanrijding met meer te voorkomen was. De beide voertuigen werden slechts licht beschadigd. Er was geen persoonlijk letsel. ACHTERVELD - ln verband mei de bouw van een nieuwe school werd op dinsdag en woensdag 5 en 6 juli een gedeelle van hel houlen noodgebouw van de o.l. school overgebracht van Achterveld naar Leusden. Pil school- jjedeelte is geplaatst ojr de \oorderin- slag te Leusden en is bestemd \oor de Montessori-school. Een klein gedeelte is in Achterveld achtergebleven en zal dienst blijven doen als kleuterschool. Zowel de dinsdag- als de woensdag morgen werden deschoolgcdeelten door twcediepladers vervoerd. Het transport leverde de dinsdagmorgen wel enige problemen op. Het transport moest namelijk vanuit de weg tussen Roesten burg en van Hamersveld de Hessenweg op. Hierbij bleek dat er met de bereke ning wel een klein foutje was gemaakt. Gezien de hoogte en de breedte'van de ladingen was het niet mogelijk zo de Hessenweg op te rijden. Ten einde raad bleek dat dit alleen mogelijk was met gebruik making van een gedeelle van het terrein van Huize St. Joseph. Maar hier moesten wel enkele opstakels wor den opgeruimd. Toen dit alles voor elkaar was, lukte het toch om de voertuigen op de Hessenweg te brengen en zo de rit naar Leusden te beginnen. Dit ging verder zonder problemen. Gezien de ervaring van dinsdagmorgen ging het* transport dé woensdagmorgen heel wat vlotter en werd ook zonder verdere problemen Leusden bereikt. Zolang de nieuwe school niet klaar is zullen de leerlingen van de o.l. school gastvrijheid genieten in enkele lokalen van de St. Josephschool. ACHTERVELD - Na verloop I van een groot aaotal jaren zal er in Achterveld weer eens een I kermis worden gehouden. Deze i kermis wordt georganiseerd door I I de Tour de Junior en het Feest- comité Achterveld. Deze kermis I wordt gehouden op woensdag 20, donderdag 21, vrijdag 22 en za- 8 terdag 23 juli op het terrein van de heer Rutte, gelegen achter Ihet gebouw van de Coöperatie. Een groot aaotal attracties zal I aanwezig zijn om de kermis- vreugde te verhogen. IJong en oud zullen zich weer eens op een eigen kermis in het I dorp kunnen vermaken. Indien het weer mee zal werken zal dit - zeker een mooie aanloop zijn I voor de daarop volgende tour- I week. worden onthuld. Deze onthulling zal worden verricht door de heer H. Berg, daar hij de enige overlevende is van het voormalige Oranjecomité. Gezien de grote verscheidenheid die op deze bra derieaanwezig zal zijn, belooft het weer een echte gezellige braderie te worden. Er is tot en met 20 juli 1977 nog gelegenheid om voor dc deelname aan deze braderie in te schrijven. De in schrijving kan geschieden bij Wim van Middelaar, Jan van Arkelweg 31 te Achterveld, tel. 2001. Bovenstaand adres is het nieuwe adres van de secretaris van het feestco mité. In het dagelijks bestuur van het feestcomité heeft een bestuursmutatie plaats gevonden. Het secretariaat dat een groot aantal jaren is beheerd door de heer W. Hilverts is overgegaan naar Wim van Middelaar, Jan van Arkelweg 31, tel. 2001. Dc heer Hilverts blijft wel werkzaam in het feestcomité als be stuurslid. Bij de stichting Amivedi, tel. 03425- 1554, zijn de navolgende dieren als gevonden en vermist op gegeven. Vermist Cyperse zwarte kater, wit puntje aan staart, witte bef en witte sokken, wit vlekje op de neus, omgeving van Har- denbroek van Ammerstollaan. Gele parkiet, roodrug, vrij groot, om rechterpoot een ring, omg. Prunuslaan. Grijs/zwart gestreepte kater, 2 jaar, gecastreerd, omgeving Calibrië. Gevonden Zwart katje met vlooienband, omg. Gorzen. - Ook dit jaar orga- het Achterveldse feestcomité in met de Achterveldse win- woensdag 27 juli weer een De braderie vindt plaats in de Zowel de winkeliers als di- nemen aan deze zijn momenteel reeds ontvangen. Dit zijn er dan vorig jaar. deze braderie zal ook het vaandel van het feestcomité ACHTERVELD - Zondagavond om ongeveer 23.45 uur brak brand uit in de hooiberg van E. W. H. aan de Postweg. De blussing van de brand geschiedde door een brandweerwagen van Leusden en de brandweerwagen uit Achterveld, Na een halfuur was men het vuur meester. Na de blussing werd de gehele hooiberg uitgehaald. Dit duurde tot 04.30 uur, toen kon de brandweer weer inrukken. Daar er vermoedelijk geen hooibroei in bet spel was, wordt naar de oorzaak van de brand een onderzoek ingesteld. Een zomers zonnetje zorgt ervoor, dat ook zij, die nog niet met vakantie zijn, in de middagpauze al vast een kunnen nemen, zoals hier voor Huize St. Joseph in Achterveld.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 7