NCC-TEAM WON DE HAPERTSE MOTORCROSS Tour de Junior 1977 begon spektakulair Jeugdvoetballers SVA hadden sportieve week geslaagd evenement Jaarlijkse geitenkeuring in Stoutenburg: kwaliteit Gezelligheidsrit van ambc „Achterveld" Amivedi STAPT LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 28 JUL11977 „Wat sein je nu weer?" ACHTERVELD - Afgelopen zaterdag en zondag werd in Hapert (N B.) een 5-uurs motorcross gehouden. Niet min der dan 38 teams (waaronder twee uit Duitsland en twee uit Zwitserland) pro beerden de eindzege te pakken te krijgen. Hieronder bevond zich ook een equipe van de Nijkerkse NCC. Met ploegleider Johan de Weier (Nijkerk) werden W. Kroon (Soest), Arjan Brouwer (Zwartebroek), Nico van Duinkerken (Zwartebroek) en Dick van de Burgwal (Achterveld) na een zeer enerverende strijd de uiteindelijke win naars. Tot circa 5 minuten voor het einde lagen de NCC-ers op de 2e plaats en met een enorm slotoffensief passeer den zij, wat memand meer verwachtte, ook hun allerlaatste concurrenten. Dat was een machtig succes. Op de bochtige baan werd in de 5 uur durende strijd 372 km afgelegd (ruim 70 km per uur). Bijzonder jammer was echter, dat het inderhaast opgezette kampioensfeestje van de NCC-ploeg zo wreed werd ver stoord, toen bleek dat de nog maar drie weken oude motor van René v.d. Burg wal (een broer van Dick) was gestolen. Weg was de motor van circa 2.500,- waar de 15-jarige scholier bijna driejaar met auto-wassen en dergelijke klusjes voor had gespaard. Een pleister op de wonde was de opbrengst van 670,- van een spontaan onder de aanwezigen opgezette rondgang met de pet. Er wor den nog wel een paar acties on dernomen om de jonge Achterveldse motorenthousiast weer aan een andere motor te helpen (wie wil meedoen kan terecht op de Hessenweg 539) maar het is toch wel erg, dat motorliefhebbers elkaar niet meer kunnen vertrouwen. Met Wim Kroon (250 cc) en Arjan Brouwer (125 cc) is Dick v.d. Burgwal (250 cc) op 17 juli ook in Engeland nog in actie geweest Dat gebeurde in een internationale uitwisselingswedstrijd te Brownshill bij Nottingham en met uit zonderlijk succes. In de gecombineerde klasse 125/250 cc werd Arjan 3e en Wim 2e. Dick tenslotte werd na het winnen van de drie manches nummer 1 bij de 250 cc-ers. Zeer prettig was daarbij de medewerking van de Nij kerkse sponsor Wallet. In het a.s week einde gaan de Achtervelders Jos Boutens, Erik Schouten en Dick v.d. Burgwal naar Beessel voor hun volgende wedstrijd. ACHTERVELD - Aan dl. „nifc, schietvereniging C.K. biiilfni,,.:1 de schietvereniging Ons Cenl werd dour 16 schutters dee|g,3 De uitslag was: 1. W. J. Lagerweij ;Jj 2. P. van Nimwegen 3. H. J. van Nimwegen jJ 4. W. v. d. Kletersteeg 5. J. E. van Hamersveld c, 6. M. Pothof 7. W. Voskuilen 8 F. Koenen 9. G. Schimmel 10. J. J. van Hamersveld gj 11 W. van Noorden 12. T. Vos 13. J. van Nimwegen 14. A. Vlug 15. Th. van Dijk 16. A. van Daatselaar oliebollenkraam en de snoepkraam ontbraken niet. Ook aan diverse speelkramen kon men vlot z'n geld kwijt. Leuk was wel, dat bij de opening van de eerste dag van de kermis de loco-burgemeester met zijn echtgenote en een aantal leden van het stich tingsbestuur 1200 in historische kle derdracht de kermis bezochten. Vanaf de middag dat de kermis openging, tot laat in de avond heerste er steeds een zeer gezellige drukte op het kermis-terrein. Vooral de eerste avond was er zeer veel jeugd uit de omliggende gemeenten. Moeilijkheden of problemen hebben zich niet voorge daan. Achterveld kan terug zien op een zeer geslaagde kermis, die ondanks het feit dat er velen met vakantie waren, toch druk bezocht kan worden ge noemd. Nadat de uitslagen bekend w gemaakt, bleek dat twee geiten aangezien voor de Centrale kea welke te Utrecht zal worden gehoa De eigenaars van deze geiten mevr Van Essen uit Hoogland e Torsius uit Stoutenburg. De genburger bok van de heer H.Tq uit Stoutenburg werd eveneens ai wezen om deel te nemen aan deces keunng te Utrecht. De keurmeesters waren deherea uit Maarn en Den Oussten uitLo; Er was van de zijde van de liefhel! grote belangstelling voor dezekeo Er was zelfs een busje met liefhel uit Maarsseveen, waarmee een g handel werd gedaan. Niet alleen i provincie Utrecht heeft deze veres een goede naam wat kwaliteit vi dieren betreft, maar ook uit dr delen van het land komen er regd- kopers. ACHTERVELD - Bij dc stk Amivedi, tel. 03425-1554, zijn det gende dieren als vermist en gei; opgegeven: Vermist Zwart katertje, half lang haai, oud, gecastreerd, geel halsbandjei vlooienbandje, Asschatterweg Zwarte poes, witte bef en sokjes, 1 jaar oud, oranje/rood bandje en kokertje. Schutterhoeil Gevonden Zwart katertje, 2 a 3 maandej Kornoelje. Duitse herder, zwart dek, 2 jas ketting slipband, kale plekken tenburgerlaan/Hessenwcg. Bastaard Kees, gele halsbat vlooienband. Jong zwart katje, Asschattenv ACHTERVELD - In de week van zondag 18 tot en met zaterdag 23 juli werd door een dertien jeugdvoetballers van de S.V. Achterveld deelgenomen aan een sportweek te Valkenswaard in een kamp van de R.K. Sportfederatie. Onder leiding van twee jeugdleiders, A. Hak en P. van Nimwegen vertrok men zondag naar Valkenswaard. Buiten Achterveld waren die week daar ook nog een aantal jeugdvoetballers uit een zevental andere gemeenten uit Neder land. Tussen 14 en 17 uur kwamen de deel nemende jongens het kamp binnen. Na de eerste kennismaking werd er al direkt een kennismakingspel gespeeld, èen ploegen-estafette. Na deze estafette werd er in de avond ook nog een haven- spel gespeeld in het bos. Van de 17 ploegen wist Achterveld hier beslag te leggen op de tiende plaats. Na een nacht van zeer weinig slapen, dankzij stink bommen e.d., werden de jongens wakker gemaakt door een enorm ka baal. Het bleek een ware wolkbreuk te zijn, die maandagmorgen boven het kamp was losgebarsten. Dit was dan ook de oorzaak dat er die morgen van de geplande spelen niets terecht kwam. In de namiddag werd een bezoek ge bracht aan het zeer mooie zwembad in Valkenswaard. Na het avondeten was het weer zodanig opgeknapt, dat de ge plande speurtocht toch door kon gaan. Dankzij deze speurtocht kwam iedereen doodmoe thuis met als gevolg, dat de nacht heel rustig werd doorge bracht. Bij deze speurtocht maakte Ach terveld geen al te beste beurt, door als laatste te eindigen met twee punten. De dinsdagmorgen zette heel wat beter in. Het was droog, zodat al direct na het ontbijt het sportprogramma kon worden afgewerkt bestaande uit hand bal, lijnbal, voetbal, rugby e.d. Ook de middag werd doorgebracht met sporten. Na het avondeten werden de voorrondes van het touwtrekken ge speeld. Daarna werden alle ploegen het bos ingestuurd waar 12 dierengeluiden moesten worden opgezocht. Slechts twee verenigingen wisten alle dieren op te sporen. Achterveld eindigde hier op de negende plaats. De woensdagmorgen begon alweer met regen. Dit duurde gelukkig niet lang en zo konden ook die morgen alle ge plande sporten worden afgewerkt. Dit bestond uit een „zeskamp". Na de zes kamp werden er nog enkele sportwed strijden gespeeld. In de namiddag had men vrij om wat uit te rusten van de vermoeiende voorgaande dagen. Vol doende uitgerust werden allen die nacht in Waalre uitgezet voor een dropping. Die dag werd Achterveld het team van de dag. De donderdag mochten de deelnemers uitslapen. Nadat iedereen weer present was, werden de laatste se ries sporten afgewerkt. Het afwerken van al deze sportenseries duurde wel tot laat in de avond. Als slot van deze dag werd er nog een bos cross gelopen. De vrijdag was een verrassingsdag. Vol nieuwsgierigheid wat deze dag zou brengen werd het ontbijt naar binnen gewerkt. Nadat alle deelnemers naar een open plek in het bos waren gediri geerd bleek de verrassing te bestaan uit een indianenfeest. Zoals dit is gedaan kunnen echte indianen het zeker niet verbeteren. Als sluitstuk van deze dag en tevens van deze sportweek was er in de avond nog een grandioze spelkermis en een indianenfilm. De zaterdagmorgen was het afbreken en opruimen geblazen waarna het huiswaarts ging. Het is voor de Achter veldse jongens een onvergetelijke spor tieve week geweest. In zo'n sportweek wordt er een behoorlijke teamgeest ge kweekt, maar ook sportvriendschap te genover andere deelnemers. Ook vergt zo'n week wel veel van het uit houdingsvermogen van de deelnemers. Verschillende van de Achterveldse deelnemers zijn na thuiskomst wel direct enkele uren in hun bed gekropen om 's avonds weer geheel uitgerust thuis naar de t.v. te kunnen kijken of de kermis nog te bezoeken. In het al gemeen ploegenklassement van het sportgebeuren van die week eindigde Achterveld als tweede met 186 punten. Zeker geen slechte plaats met 17 deel nemende ploegen. ACHTERVELD - Na verloop van on geveer zestien jaar was het de laatste vier dagen van de vorige week weer eens kermis in Achterveld. Deze kermis was georganiseerd in verband met het 1200 jarig bestaan van Leusden en van de twintigste Tour de Junior Het zijn vier heel gezellige dagen geweest. De kermis was groter opgezet, dan men aanvankelijk had gedacht. Er was voor elk wat wils zowel voor jong als voor oud. Van de zweefmolen tot de Calypso en de autoscooter toe. Ook voor de kin deren was er een draaimolen, een tent waar enveloppen konden worden ge trokken en elke envelop een prijs of een troostprijs opleverde. De,.schiettent en suikerspinkraam, de STOUTENBURG - Zaterdag 23 juli vond op het terrein van het bedrijf van de fam. van 't Bosch-Meerveld, aan de Eemelaarseweg te Stoutenburg weer de jaarlijkse geitenkeuring plaats. Hoewel het vakantietijd was, viel de aanvoer niet tegen. Er werden 32 geiten zowel witte geiten als Toggenburgers ter keu ring aangeboden. Alle ter keuring aangeboden dieren waren van prima kwaliteit hetgeen het er voor de beide keurmeesters niet ge makkelijker op maakte. Na de keuring bleken de prijzen als volgt te zijn: lammeren drie eerste prijzen en wel voor C. Meerveld, mevr. Voskuilen en J. Brandsma allen uit Stoutenburg. Bij de oudere geiten werden er vier eerste prijzen uitgereikt. Deze waren voor: mevr. Van Essen uit Hoogland, H. Tor sius en C. Meerveld beiden uit Stouten burg en G.C. van Dijk uit Achterveld. Bij de lammeren werden er ook nog vier tweede prijzen uitgereikt. Hier waren de gelukkigen: J. Boersema uit Amersfoort, C. Meer veld, J. en A. van 't Bosch en H. Torsius uit Stoutenburg. ACHTERVELD - Ook dit jaar werd er door de AMBC Achterveld weer aan de vooravond van de Tour de Junior- week een gezelligheidsrit voor auto's, motoren en bromfietsen georganiseerd. De uitslag van deze rit, die onder goede weersomstandigheden werd ver reden was: 1. E. v d. Broek, Renswoude 63 str.p. 2. C. de Groot, Leusden 66 str.p. 3. H. van Dijk, Achterveld 81 str.p, 4. W. Derksen, Ede 85 str.p. 5. J. Blootenburg, Achterveld 93 str.p. 6. H. v. d. Wetering, Woudenberg 95 str.p. 7. A. H. van Druten, Achterv.97 str.p. 8. T. Staal, Soest 125 str.p. De poedelprijs was voor de heer W. v. d. Hoed uit Soest met 501 straf- punten. Deze mooie route was uitgezet door de heren J. van Hamersveld en P. van Uhm, terwijl de controle in handen was van tourleidcr W. Meinten. ACHTERVELD - Daags na het einde van haar grote voorbeeld, dat Tour de France als naam heeft, begon in Achterveld de Tour de Ju nior. Dit jaar vindt de 20e Tour plaats en misschien wel als hun bijdrage aan het vierde lustrumfeest, hebben de renners er meteen maar een won dermooi spektakelstuk van gemaakt. Het begon allemaal met de tijdrit var de dikke banders, die geweldig uil hun slof schoten. De Barneveldei Karei Doest is met 3 min. 46 sec. over 2000 meter de eerste winnaar ge worden, maar slechts 5 resp. 6 se conden later finishten Paul Os sendrijver (Achterveld) en de ver rassende Stoutenburcjer Sjaak Burgsteden. De eerste uit deze cate gorie draaiden de volgende tijden: 1 Karei Doest, Barneveld 3.46; 2. Paul Ossendrijver, Achterveld 3.513. Sjaak Burgsteden, Stoutenburg 3.52; 4. Marcel Boonen, Achterveld 3.58; 5. Gerrit Jan Lokhorst, Achter De enige Leusdenanr in de Tour de Junior: Nico de Vries. veld 4.016. Kees Druljff, Achterveld 4.02; 7. André de Jong, Achterveld 4.06; Martin Vos, Barneveld 4.06; Theo Ossendrijver, Achterveld 4.06; 10. Nico van Druten, Achterveld 4.07; Peter Middelaar, Achterveld 4.07. Ook de avondrit verliep uiterst span nend. Twee ronden hadden de dikke banders te rijden. Bij de eerste door komst had Paul Ossendrijver de zaken goed in de hand. Met zijn grote con current Karei Doest net achter zich vloog hij als eerste over de spurtlijn. Normalerwijze zou Paul ook de eind sprint hebben gewonnen. Royaal op kop trapte hij zo hard op de pedalen, dat de ketting van de kamwielen schoot. Zonder zich te kunnen verweren schoof de wat teleurgestelde Paul nu als 3e over de streep. In de laatste meters moest hij Karei Doest en Frank Schoonderbeek voor laten gaan. Het algemeen klassement is voor wat de eerste renners 5 renners betreft: 1 Karei Doest, Barneveld 15.51; 2. Paul Ossendrijver, Achterveld 15.58; 3. Sjaak Burgsteden, Stoutenburg 16.--; 4 Kees Druijff, Achterveld 16.10; 5. Marcel Boonen, Achterveld 16.11. Karei Doest veroverde het geel en Paul Ossendrijver kwam in de groene trui. ENORME STRIJD Wat niet vaak gebeurt in de Tour de Junior geschiedde maandag Reeds op de allereerste dag werd er door de ren ners gereden, alsof hun leven ervan af hing. Wat de tijdrit bij de „echte" renners betreft, waren de resultaten: 12-jarigen: 1 Gary Baker, Engeland 3.47; 2. Dean Bourne, Engeland 3.50, De eindspurt in de eerste etappe voor de dertien-jarigen wordt gewonnen Duitser Rudiger Schidlowski. Met veel machtsvertoon wint Rino Schurink de eerste etappe veertienjarigen vóór Jos Verschuur en Frans de Vos.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 10