TOUR oe JUNIOR 1977 Hennie Kuiper naar Achterveld Tour fratsen Tour programma TWEEWIELERCENTRUM ,ULA*( irmdraaien voor de Iledereen is vol lof lover een Gazelle Van klassiek tot supersport. En iedereen prijst onze service HESSENWEG 190 - ACHTERVELD TEL. 03425 1225 ^Gazelle fietsen rijden op Vredestein banden ACHTERVELD - De dikke ban der Nico van Druten blijkt niet de zoon van een rijwielhandelaar te zijn. Zijn vader doet als var kenshandelaar heel wat anders voor de kost, maar dat neemt niet weg. dat Nico beslist goed meekomt in zijn groep. De 20e Tour de Junior is de 5e voor opperwachtmeester D. Bijl. Hij is hiermee recordhouder bij de voor rust en orde zor gende heren van de rijkspolitie, maar dat kan in de toekomst veranderen want Bijl is aan zijn laatste tour als politieman bezig. Hij gaat binnenkort met pensioen en kreeg al een best burger- baantje aangeboden in de touror ganisatie. Wie zou denken, dat hij maan dagmiddag vlak voor de start van tijdrit twee tourmissen op het 1-2-3-schavotje zag zitten, had het bij het verkeerde einde. De zo in het oog vallende dames Van Hamersveld en Jansen bleken bij nadere beschouwing tot de Ach- terveldse EHBO-ploeg te beho ren De enige echte tourmissjes van dit jaar zijn Wendy Coenders en Anje Groenestein. De oproep voor dit plezierige baantje in on ze krant heeft dan toch succes gehad. Met 6 heren en evenveel dames van dik 1200 jaar oud(sorry da mes) gaf de stichting Leusden 1200 maandagavond acte de pré- sence bij de tour. Loco-Schout W A. van Zandbrink gaf het eer ste en beste startschot. Jacoba van Achterveld (zij leek veel op de betere helft van Jan Schou ten, die het 4e startsignaal gaf) schoot de 12-jarige op avontuur en de heer S. Polak - de enige 1200-representant die tot het ein de van de koers is gebleven! - hielp de 13-jarige over hun schuchterheid heen met een bijna professioneel pistoolschot Henk van Dijk, de bekende Achterveldse beiaardier, was dinsdag jang.Dat gaf hem het recht om bij de diverse wedstnj- de met het solo-carillon (de bel voor de laatste ronde) de renners op het begin van het einde te wijzen Donderdag 28 juli: 10.00 uur: koffie-uurtje voor de „adoptie-moeders" in d'Oude Peerdestal aan de Hessenweg. 18.45 uur: wegwedstrijden over 6, 4 en 2 ronden Vrijdag 29 juli: 18.45 uur: wegwedstrijden over 6, 4 en 2 ronden. Zaterdag 30 juli: 14.00 uur: wegwedstrijden over 6, 4 en 2 ronden. 20.00 uur: feestelijke prijsuit reiking in Ons Gebouw. DONDERDAG 28 JUL11977 ACHTERVELD - Donderdagmiddag komt de ex-Tour de Juniorrenner Hennie Kuiper, die in de afgelopen Tour de France als 2e eindigde, naar Achlerveld. Vanaf 14.00 uur zal hij in d'oude Peerdestal aan de Hessenweg vragen van Tour de Junior-rennertjes beantwoorden. De komst van Hennie Kuiper naar de Achterveldse Tour is bewerkstelligd door oud-Tourbaas Jan Schouten, die voorts op vrijdagmiddag vanaf 14.00 uur, eveneens in d'oude Peerdestal, zal optreden als bingomaster. Twee grote evenementen derhalve voor de Tour de Junior-renners. Er wordt stevig gekoerst. Ex-tourleider Jan Schouten luidt de bel voor de laatste ronde. De ploeg van TBS-Soest in aktie tijdens de dinsdagmorgen gehouden ploegen tijdrit. De beide tourmissen: Wendy Coenders en Anja Groenestein. gen. De Veenendaler Eddy v.d. Besse- laar werd nu 1 e, vóór Cor Broekhuizen uit Maartensdijk en Gery Baker uit En geland, welke laatste desondanks in het geel kwam. Zijn landgenoot Boume pakte de groene trui en het algemeen klassement luidt: 1Gary Baker, Enge land 27.34; 2. Dean Boume, Engeland 27.38; 3. Chris Terry, Engeland 27.39. Het voorlopige ploegenklassement is als volgt: 1Frejo Metaalwaren Soest 1.21.41; 2. Leusdense Markt kooplieden 1.21.42; 3. Voorbij Beton 1.22.11; 4. Cafetaria Kok 1.22.11; 5. Achterveldse Middenstand 1.2212; 6. Coen v.d. Berg.Electra 1.22.13; 7. ex aequo o.m. Leusder Krant 1.22.14. De ruggen van vele jeugdige wielrenners zijn deze week weer gekromd in dit internationale wielergebeuren. De Leusder Krant-ploeg. [omplele groep .dikke banders", voornamelijk jongens uit Barneveld en Achterveld. ■de dikke banders gaat de strijd voornamelijk tussen Paul Ossendrijver en de Ivtlder Karei Doest. 3. Chris Terry. Engeland 3.51. 13-jarigen: 1 Volker Diehl, Duitsland 3.36; 2. Martin Wright, Engeland 3.40; 3. Gerard Dekker, Hoogeveen 3.40. 14-jarigen: 1 Rino Schurink, Weesp 3.27; 2. Jos Verschuuc. Maastricht 3.27; 3. Frans de Vos. Amsterdam 3.34. In de avondritten over 4 en 6 ronden werd eveneens stevig op de pedalen gedrukt. Zeer veel strijd heerste vooral bij de 14-jarigen, waarbij de koers ook nu werd beheerst door Rino Schurink (kopman van Frejo, Soest), Jos Ver schuur (kopman van de Leusdense marktkooplieden) en Frans de Vos (kopman van de Achterveldse midden standers). Al in de allereerste ronde lie ten zij de rest van het alsmaar afbrok kelende grote peleton hun ach terwieltjes zien. Zowel de 5 tussen- sprints als het laatste eindspurtje nam Rino voor zijn rekening. Jos was telkens 2e en Frans kwam steeds als (la chende?) 3e over de meet. Zo kwam Rino in het bezit van het gele tricot en Jos gaat verder in het groen. De alge mene klassering is voorlopig: 1. Rino Schurink 37.17; 2. Jos Verschuur 37.18; 3. Frans de Vos 37.26 (Streek- kenner Johan Groenestein uit Amers foort staat met 40.31 op de 24e plaats). Bij de 13-jarigen ging het iets rustiger, maar ook hier werd verwoed om de pun tjes gestreden, vooral door de Duitsers Volker Diehl en Rudiger Schidlowski. Deze laatste werd winnaar vóór Diehl en de Brit Kevin Dobson. Wat het alge meen klassement betreft kwamen de streekrenners als volgt uit de bus: Reinie Schouten uit Lunteren staat voorlopig 14e met 27.52 en dat geldt eveneens voor Nico de Vries uit Leusden-C. Petra Perquin uit Amers foort is 40e met 33.41). Diehl zit voorlopig in de gele trui en Schidlowski in de groene. Bij de 12-jarigen verschoot de Brit Dean Bourne met het winnen van de drie eerste sprintjes iets te veel kracht om ook de zege op zijn naam te bren-

Leusder Krant | 1977 | | pagina 11