Ook felle strijd op tweede Tounlag 'n Fotoreportage van zorgeloze dagen Nederlanders bezitten bijna tien miljoen fietsen LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 28 JUL11977 Het Duitse meisje Beate Schmitt was in de tweede etappe twee jongens af, Michael Willems werd tweede en Gary Baker derde. Winnaar bij de 14-jarigen, Rino Schurink, krijgt zijn beloning van deTou! zowel de eerste als de tweede etappe schreef hij op zijn naam. ACHTERVELD - Op de tweede dag van de Tour de Junior hebben Wout Meinten Co het met de weersom standigheden nog redelijk goed getrof fen. Vlak voor de start van de avondrit viel nog een flinke bui, maar tijdens de wedstrijd bleef het praktisch droog. Dinsdagochtend werd de ploegenrit ge- houden. Altijd een stevige klus, want tijdens de 2000 meter lange koers tegen de klok ontbreken de direkte tegenstan- ders, waaraan een renner zich eventueel kan optrekken. De uitslag van dit Touronderdeel was: 1. Leusdense marktkooplieden 3.45 2. Frejo metaalwaren Soest 3.46 3. Amersfoortse Courant 3.51 4. Rabobank Achterveld 3.53 4. Coen v. d. Berg Leusden 3.53 4. Holland/Utr. verzekeringen 3.53 7. Fa. J. v. d. Berg Leusden 3.54 7. Sporthuis Kraanen Amersfoort3.54 9. Achterveldse middenstanders 3.55 10. Cafetaria Kok Achterveld 3.56 10. Kela Tapijt 3.56 10. Brouwer Kraanbedrijf 3.56 13. Leusder Krant 3.59 14. Heuga Tapijt 4.00 '15. Voorbij Beton 4.03 15. Jansen tweewielerhuis 4.03 17. Batavus rijwielen 4.05 De tweede etappe-in-lijn gaf weer spannende wedstrijden te zien. De gisteren zo ongelukkig in de eindspurt door een afgelopen ketting gehinderde Paul Ossendrijver in de categorie op gewone fietsen heeft een extra sponsor gevonden. Beter gezegd twee, want nadat eerst broer Johan een kwartje per op de koploper gewonnen seconde in het vooruitzicht stelde, werd dit bod door Johan's verloofde verdubbeld. Waarom Paul er gisteren nog geen gebruik van heeft gemaakt, bleef duister, maar hij weet drommels goed dat het aanbod tot en met zaterdag van kracht blijft. Ondertussen bleef Karei Doest in zijn gele trui op zijn hoede. Hij won ook de tweede gewone etappe en bleef uiteraard in het geel. Paul Ossen drijver werd 2e (behield zijn grote tricot) en Theo Ossendrijver eindigde op de 3e plaats. Sjaak Burgsteden, Marcel Boonen, André de Jong en de overige dikke banders volgden hierna. Het algemeen klassement na twee dagen werd: 1. Karei Doest, Barneveld 29,00 2. Paul Ossendrijver, Achterveld29,08 3. Sjaak Burgsteden, Stoutenb. 29,12 4. Kees Druyff, Achterveld 29,22 5. Marcel Boonen, Achterveld 29,23 6. Theo Ossendrijver, Achterv. 29,25 7. André de Jong, Achterveld 29,26 8. Frank Schoonderbeek, Achterv. 29,32 9. Gerrit J. Lokhorst, Achterv. 29,47 10. Nico van Druten, Achterveld 29,53 10. Peter Middelaar, Achterveld 29,53 enz. Met de startpistolen is het nog steeds niet best in de Tour. Nadat eerst het Achterveldse, mogelijk antieke schiet- apparaat het liet afweten, bleek ook het van de actieve KNWU-jurylid J. Mis pelaar (Amersfoort) geleende knaltuig niet altijd betrouwbaar. De trouw aan wezige politie bleek slechts gewapend met portofoons. Leuke apparaten, dat is waar, maar niets waard om een groep wielrenners te starten. Ondertussen waren de 12-jarigen toch vertrokken. Beate Schmitt, Michael Willems en Dean Bourne wonnen de tussensprints en het Duitse meisje Schmitt was in deze etappe tenslotte alle jongens de baas! Dinsdagavond was hier de algemene klassering: 1. Gary Baker, Engeland 52.33 2. Dean Bourne, Engeland 52.38 3. Chris Terry, Engeland 52.39 Baker bleef in het geel en Bourne in het groen. Kusjes voor de tweede plaats van de tourmisses voor Achtervelder Paul Ossendrijver. 18. Bosman electra 4.06 19. Bouwmeester/Ossendrijver 4.06 19. Spar Aldenzee Leusden 4.06 21. Coenders/Buitenlust 4.07 22. Technisch Bureau Soest 4.10 Tourleider Wout Meinten heeft het er druk mee om alles in goede banen te leiden en te laten leiden Ook dit jaar is het mini-Tourdorp van de bekende Achtervelder en Tour-enthou siast Wout Peel weer goed bezet. Start van één van de ploegen tijdens de ploegentijdrit op dinsdag. Misschien hebt U de vakantie er al opzitten, die jaarlijkse periode, waarin de regelmaat van alledag wordt onderbroken. Dan komt voor U dit verhaal wellicht een beetje als de bekende mosterd na de maaltijd. Maar velen gaan nog met vakantie, want de „grote uittocht" duurt vele weken. Voor de gelukkigen, die het nog te goed hebben, hierbij een ad- 1 vies hoe ze van die zorgeloze weken een boeiende fotoreportage kunnen maken. Om nog vaak te kunnen ge nieten van alle fijne dagen, die je in de vakantie zult beleven. EEN VERHAAL Een fotoreportage maken van je vakantie. Dat is: een verhaal schrijven in foto's. En een verhaal heeft een begin en een eind. En dat begin van een vakantiefotoverhaal zal meestal zijn: de voorbereiding. Het inladen van de auto bijvoor beeld. Of dat fijne moment van „de deur achter je dichttrekken". Maak van één van die momenten in elk geval een foto. Zo begon de vakantie van het jaar 1977. WAAR NAAR TOE? De volgende foto's laten iets zien van onderweg. Deze foto's zijn na tuurlijk afhankelijk van het einddoel en het vervoermiddel. Die eerste foto kan zijn: een picknick onderweg naar Drenthe. Of een foto van het instappen in het vliegtuig naar een ver land. Of een douane controle onderweg. Hoe meer U de kamera ook onderweg bij de hand houdt en gebruikt, hoe meer Uw fotoverhaal straks een goed lopend geheel wordt. DE NIEUWE OMGEVING Dan komt U aan in Uw vakantie plaats. Of het nu die camping is bij Tuitjenhorn of Uw appartement in Tunesië: maak in elk geval een foto van Uw eigen tent of huis. En van de camping of van het hele komplex. Maak een foto van het interieur (dus neem, als het even kan, wél de flitser mee in de koffer) en van het uitzicht uit Uw tent of huis of hotelkamer. Ook dat is straks fijn voor Uw per soonlijke vakantie-prentenboek. NIET ALLEEN BEZIENSWAAR DIGHEDEN Een advies voor wie de neiging heeft om vooral de bijzondere dingen te fotograferen: probeer ook iets te laten zien van het gewone leven om U heen. Van zo'n oud smal steegje in Uw vakantieplaats, van een paar garnalenvissers langs het strand of een boer op het land, die zijn werk doet op een manier, die je hier misschien niet meer zult vinden. Alle gewone dingen om U heen zijn vaak boeiender dan de bijzondere plaatsen, waar alle toeristen met de kamera in de aansla? staan. Fietsen is een plezierige en ont spannende bezigheid. Dat hoef je aan de Nederlanders, die ge zamenlijk over ruim negen en een halfmiljoen fietsen beschikken, nauwelijks te vertellen. Vrijwel iedereen in ons land heeft een of twee fietsen en wie nog geen fiets heef t of zijn fiets niet op de gewenste plaats bij de hand heeft, weet dat hij op duizend adressen een fiets kan huren. Er wordt dan ook ontzettend veel toeristisch gefietst, zeker in de zomermaanden, zeker in de vakan- tietijd als je eens iets geheel anders wilt. Ervan afgezien dat fietsen ge zond en ontspannend is, goedkoop en milieuvriendelijk, is het ook zo dat je op de fiets letterlijk alle kanten i uit kunt. De mogelijkheden zijn in-' derdaad onbeperkt en daardoor zeer veelzijdig, als je even bedenkt wat je met de fiets allemaal kunt doen. Zo worden er van het vroege voorjaar tot en met de late herfst overal in het land fietsevenementen georganiseerd, waaraan iedereen kan meedoen. VW's en allerlei clubs en verenigingen organiseren ontspanningstochten van zeer uit eenlopende lengte en aard. Er zijn fietsrally's, fietspuzzeltochten, fietsoriëntatietochten en noem maar op. Wie handig en lenig is en van wedijver houdt kan zelfs deelnemen aan ringsteekwedstrijden op de fiets of aan een hinderniswedstrijd. Niet iedereen voelt ervoor om aan groeps-fietstochten deel te nemen. Hoe aantrekkelijk dit met vele ande ren samen gaan fietsen ook is - en u moet het sociale contact bepaald niet onderschatten - toch zijn er ook veel mensen die graag hun eigen weg zoeken. Juist onder de fietsers vind je veel individualisten die er de voorkeur aan geven om alleen of ten hoogste met een paar vrienden of familieleden eropuit te trekken. In het bijzonder voor hen hebben wij wat tips. Het hoeven niet altijd grote zwerftochten te worden, ook zo maar een ommetje op de fiets heeft zijn eigen aantrekkelijkheid. Velen zijn er zich niet van bewust dat ook in de directe omgeving van na genoeg elke woonconcentratie goed kan worden gefietst. Nederlandheet wel te worden volgebouwd, toch kunt u dicht bij huis bijna steeds ook goed fietsen. Er zijn echt nog stille weggetjes, ga maar eens een fietspad op en u zult ontdekkingen doen. Wie in een grotere stad woont, moet eens denken aan een oriëntatietocht door zowel oude alsook nieuwe wijken om de eigen stad beter te leren ken nen. Echt iets voor een ommetje. De avonden zijn daarvoor heel geschikt, vooral nu wanneer tijdens de zomertijdklok de avonden een stuk langer zijn. Hebt u wel eens aan een nacht fietstocht gedacht. Zo'n fietstocht heeft een heel eigen bekoring en als je daarvoor een heldere nacht uit kiest, is dit iets dat zo'n indruk maakt, dat je het beslist vaak gaat doen. Er zijn nog koekoeken en nachtegalen en vele andere vogels te beluisteren. Zorg er voor dat uw fietsverlich ting goed in ordeis. Maak ook eens een tocht 's morgens heel vroeg als het net licht begint te wor den; bijvoorbeeld door de bossen als de dieren net wakker worden. Een goed begin van de dag, een heel ple zierig begin waardoor de hele dag opeens anders wordt. LANGS DE KUST Een fietstocht langs de Noord zeekust is ook iets om op het fiets- programma te zetten. Daar kun je ook een paar dagen vooruittrekken. Van Den Helder tot Cadzand bij voorbeeld, is een flink stuk. Door de duingebieden lopen mooie, rustige fietspaden en de weg is gemakkelijk te vinden, wantje houdt de kustlijn maar in de gaten. Onderweg vol doende gelegenheid voorstrand- en zeevermaak. Of neem eens 's mor gens vroeg de boot naar een van de Waddeneilanden en dan daar fiets- genieten. Ieder Waddeneiland is daarvoor bij uitstek geschikt en op alle eilanden zijn ook voldoende huurfietsen aanwezig. Ook heel ge schikt voor gezinsfietstochten. Kies iedere dag een ander Waddeneiland en binnen een week hebt u ze alle maal genoten. In de fietsrouteserie Ontdek Nederland op de fiets! is zelfs een speciaal mapje veis! met routebeschrijvingen, tailleerde kaartjes en toerists formatie voor elk van de K neilanden. Door 4,50 ovei ken op postgiro nr. 2345(1 u onder vermelding van bes W dit mapje met fietsroutes* gen bij de stichting: fiets!: sterdam. U kunt ook op de fiets stapje een heel speciale motiveiE! voorbeeld een kastelentocht! provincie Utrecht of do®1 Limburg; een tocht langs den van de Alblasserwaard of te! watermolens van Twente; langs de zeer oude kerken OS vincie Groningen; een IK langs oude Drentse boerden langs de Friese meren ol d» nieuwe land van de IJsseltw1 ders. Onderweg ook echtafct om de bezienswaardigheid eens van binnen te bekijkend combinatie fietsen en wandffe op het programma staan enf. ken daarbij in het bijzondr tochten door natuurgebied*^ servaten. Dacht u bijvoorb» Hoge Veluwe, de Grote t" Loonse en Drunense duin®' lemaal te kennen? Dat gedacht! OPTIMALE CONDITIE Wie zorgeloze fietstoch.® maken moet ervoor zorgen» fiets volledig gaaf is, op eenp fiets kan avontuurlijk zijn, 0 aardigheid van het fietsen» dan toch gauw afDe handen® goed in orde zijn, als de loop zijn afgesleten moet u er sub paar nieuwe banden o0 leggen. VAN DICHTBIJ KAMERA BIJ DE HAND advies geldt zeker voor automobilis ten, die in een vreemde stad gaan winkelen of rondkijken: laat de ka mera niet in de auto liggen. Al lereerst omdat er nu eenmaal in elk land mensen zijn, die de verleiding van zo'n uitgestalde kamera niet kunnen weerstaan. JEn - ook een be langrijk punt - een kamera met een (kleuren)film er in kun je beter nooit laten liggen in een auto, waarin de temperatuur vaak hoog kan oplo pen. De kwaliteit van de (kleuren)film gaat dan snel achteruit. Voor de kamera zelf zijn de temperaturen trouwens ook heel slecht. Ook al is vertrekken van je vakantie-adres niet altijdleuk: maak Even er tussendoor een advies over de manier van fotograferen. Foto's worden vaak van te veraf ge nomen. Wie dichter bij zijn onder werp gaat staan, krijgt betere foto's. Met elke kamera kun je tot ongeveer één meter van een onderwerp af nog scherpe foto's maken. Wie er op let en zich konsentreert op de hoofd zaak, ontdekt, dat zijn foto's door die kleinere afstand bijna altijd leuker worden. Nog een advies: hoe de kamera steeds bij de hand om de momenten van echt plezier direct te kunnen vangen in foto's. Vaak gebeuren er onverwachte dingen; wie dan zijn kamera eerst nog moet zoeken en instellen, is meestal te laat. Dat er toch wat foto's van! Zulke foto's passen namelijk zo goed in het ver haal van Uw vakantie; ze zorgen dat Uw reportage kompleet wordt. WAT DOET U MET DE FOTO'S? Ergens in dit artikel wordt ge noemd: Uw persoonlijke vakantie prentenboek. Daarmee wordt be doeld de voor veel mensen toch wel meest ideale manier om hun vakantie-herinneringen te bewaren: in een eenvoudig klein album of - als U er met plezier aan gaat werken straks in de herfst - een groter foto album. Een boek dus waarin U, met behulp van Uw foto's, een verhaal in woord en beeld gaat schrijven. Met daartussen door wat persoonlijke dingen: een treinkaartje, een paar gedroogde bloemen uit het vakan tieland, de toegangskaart van een evenement, enzovoort. Met elkaar wordt dat dan een bezit, dat voor U in waarde stijgt. Vooral wanneer U, als een goede traditie, indeto van elke vakantie zo'n rtj gaat maken. Zodat U een lev steeds weer kunt nagenieten vele mooie momenten, diel vakantietijd hebt beleefd. „Verdraaid, nu weet ik niet meer, of we van of naar het strand gaan

Leusder Krant | 1977 | | pagina 12