Flehite biedt toptennis Internationaal Jeugdtoernooi L.T.V. Lookhorst met goede opzet 15 Engelse jongens en meisjes spelen mee B.V.L. werd Binnensport Vereniging Leusden Kanna van Holst Pellekaan sterk in titelstrijd Finale Jeugdvakantie- voetbal in Leusden Sport j i Cursief Deelnemerslijst DONDERDAG 28 JUL11977 LEUSDEN-CENTRUM - De kom kommertijd op sportgebied is dui delijk over haar hoogtepunt. De veld- competities zullen weldra beginnen en voordien krijgen wij nog de vele oefenwedstrijden. In Achterveld draait de 20e Tour de Junior op volle snel heid - letterlijk en figuurlijk - en voorts vragen twee tennistournooien onze belangstelling. Elders in deze krant vindt U een artikel over het jeugdtournooi van Lookhorst op het Burg. Buiningpark en met deze re gels willen wij Uw aandacht vesti gen op het internationale A-tournooi van de Amersfoortse tennisclub Fle hite, dat in de week van 1 t/m 7 augustus op haar banen aan de Bos weg wordt gehouden. Het a s. Flehite-tournooi is het 18e (sinds 1970 met een internatio nale bezetting) en daarvoor heeft de club thans de beschikking over 6 banen en een zitplaatsencapaciteit voor circa 750 toeschouwers. Onlangs schreven wij reeds over het geheel gerenoveerde en uiterst gezellige pa viljoen van de vereniging. Flehite doet veel aan klantenbinding en aan promotie van de steeds populairder wordende tennissport Dankzij een ge meentelijke garantiesubsidie en fi nanciële medewerking van een acht tal bedrijven is men in staat be langstellenden kosteloos toegang te verlenen. Ook het tournooi van 1977 krijgt een sterke bezetting. Aan het A-tour nooi wordt o m. deelgenomen door de Hongaar Bernadel Czoknay (win naar van 1976), door een viertal Brit ten (thans spelend om de Galea Cup) en door spelers uit Australië, Pa- kistand, de Verenigde Staten en Nieuw Zeeland De Nederlandse kampioen Loek Sanders is aanwezig, evenals o m. Fred Hemmes en Jaap Beyer In de damesgroep zullen Judith Sa- lomé. Anneloes Schothorst, Marriet- te Parker en anderen tegenstand krij gen van Australische, Nieuw Zeeland- se, Britse en Amerikaanse tennis speelsters. Waar het ook het B-tour- nooi een zeer goede bezetting heeft kan ongetwijfeld op een bijzonder ten- nisweek worden gerekend. Tournooi - organisatoren Jan van Lieshout en Ton Rond (en hun uitgebreide staf) bieden de tennisliefhebbers in de ge hele regio met deze onderneming een weinig voorkomende gelegenheid tot het beleven van toptennis zo kort bij huis. De Nijmeegse Vierdaagse IlSDEN/CENTRUM - Wilt u niet pt boos worden als wij u niet o ontdekt bij de duizenden dccl- isaan de internationale vierdaagse idmarsen te Nijmegen? Aan de |ncrdaagse van 19 t/22 juli j.l. «ruim 15.000 wandelaars mee en io'o massaal evenement zie je nu ■aal niet alles en iedereen. Voor jr ons bekend liepen 5 Leusdenaren |Dat is 1 meer dan in 1976 en op het ^e gezicht lijkt het niet veel (alhoe- pft winst ook niet direkt niks is) ]r «ij geven het u te doen om vier pi lang 40 kilometer (of meer) in een gm3rstempo af te leggen met de schap, dat je aan het einde van de •g niet verder dan je uitgangspunt fgen bent gekomen. Dat 160 km I katteplas is, kunt u het beste jftndoor zelf eens dezelfde afstand fluieren. Van Amsterdam naar Htde of van Leusden naar Roer- er een onderscheid is tussen aan- :n en daadwerkelijk meedoen, uit het feit, dat bijna 10% van die zich voor deelname hadden en, om welke reden dan ook, *aren vertrokken. Onervarenheid termoed brachten al in de eerste via Eist door de mooie ooste- Betuwe - 237 lopers niet aan de ch Nog eens 623 uitvallers betaal- tón tol op de tweede wandeldag het land van Maas en Waal en dc feiappe" in de heuvelachtige om- van Groesbeek eiste 372 slacht- rs Op de slotdag via Wijchen en 'lelijk door Brabant gaven rond de «rd tippelaars de pijp aan Maar- Uiteindelijk bereikten ruim 13.500 ^enthousiastelingen (want zo mag mensen wel noemen, die een week vakantie opofferen aan dit "^nl hun doel en onder hen tóen zich 4 van dc 5 Leusdenaren. rr> (20 jaar) en Henk (22) van "beek uit Stoutcnburg liepen voor *rs|e keer mee en voor aannemer was het een tref, dat deze •aagse nog precies in de bouwvak- Jjlie viel. Hun leeftijdsgroep kreeg •J8 50 kuier-kilometers voorge len dat bleek net iets te veel van °tóe. De totaal ongetrainde Henk jukte in de bouw liet het niet toe) roet moeite en de nodige blaren *el het einde van de Betuwe- maar toen hield hij het wijselijk gezien„Vooral niet forceren" "em onderweg al verteld en dat 'J dan ook niet. Broer Harry 0 had eveneens een moeilijke ag, maar hij is lid van een atletiekvereniging en dat redde Mdanks een tekort aan training °'g van een blessure) van een lse °Pgave. Hij herstelde zich «n voltooide rustig zijn 200 km. wnemers hebben Leusdcn- jroals thuishaven. Marion (16) en (15) Geomini beleefden met jn tweede vierdaagse en even- r v°'brachten zij ook dit jaar s,e Prestatietocht op wandel sportgebied. Wie daarin natuurlijk ook slaagde, maar dan al voor de 32e maal, was de heer W. H. A. v. d. Laaken. Dc TTCL-voorzitter (tafeltennis heeft ver der niets met wandelsport te maken) werd onderweg voor het zesde jaar „verzorgd" door zijn in de nabijheid meefietsende echtgenote. De heer v. d. Laaken heeft vanaf 1946 geen vierdaag se gemist en moet alleen al in en rond Nijmegen een dikke 6000 km achter zijn wandelschoenen hebben gelaten. Hij „verdiende" met deze prestatie tot nu toe het vierdaagse-kruis met kroon en het getal 32 in een lauwerkrans en dat allemaal van goud. Onlangs is hij mede hoofdbestuurslid geworden van de KNBLO, die de vierdaagse sinds 1909 organiseert. De Leusdcnaar is een ge weldige propagandist van deze tak van Sport. UITDAGING „Onze Nijmeegse vierdaagse is een uitdaging, die gemakkelijk geaccepteerd kan worden, indien er goed getraind is", zegt de heer J. M. van Rijckevorsel o.m. in zijn voorwoord in het program maboekje van de 61c vierdaagse. Wat de voorzitter van de organiserende Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding met „gemak kelijk" bedoelt, wordt natuurlijk niet door iedere deelnemer op dezelfde wijze uitgelegd, maar een feit is, dat men wel degelijk goed voorbereid aan zo'n avon tuur moet beginnen. Een vierdaagse is echt wel wat anders dan een eindje wandelen door de overigens zeer mooie omgeving van Nijmegen. De eerste vierdaagse van de KNBLO werd gehou den van 1 t/m 4 september 1909. In dat jaar en daarvoor werden ook nog andere meerdaagse marsen georgani seerd, maar door legerautoriteiten en uitsluitend voor militairen in dienstver band. Eerst van 6 dagen, later van 5 en omstreeks 1909 van 4 in Breda, Arn hem. Nijmegen en nog tal van andere plaatsen. De vierdaagsen van de KNBLO waren de eerste officiéle af standmarsen, waaraan ook burgers konden deelnemen. Met 40 militairen en als enige burger jonkheer P. E. van der Macscn de Sombreff had de eerste vierdaagse de volgende etappes: Maastricht - Sittard 39 km, Sittard - Roermond 41 km. Roermond - Sittard 36 km en Sittard - Maastricht eveneens 36 km. In augustus 1910 werd rondom Arnhem gelopen via Doetinchem, Lo- chem, Apeldoorn naar Arnhem in vier etappes van 55 km. Nog langer was dc 3e editie van deze prestaticmarsen in november 1911 van Utrecht naar Naar- den (57 km), Amersfoort (61 km), Ame- rongen (59 km) terug naar de domstad (55 km). De laatste „van stad tot stad" wandelmars met vier etappes van elk 55 km begon in augustus 1912 te Amers foort, met Utrecht, Amerongen en Ede als etappeplaatsen en Nijmegen als eindpunt. Vanaf 1913 werd alleen maar rond Nijmegen gelopen. In 1914 en 1915 (eerste wereldoorlog) en van 1940 t/m 1945 (tweede wereldkrijg) stonden de vierdaagse afstandmarscn op een zij spoor. Interessant kan ook zijn, dat pas sinds de 18e editie in 1928 meer dan 1000 deelnemers de marsen uitliepen. In dat jaar werd de vierdaagse ook interna tionaal. In 1955 begon de reeks jaren, waarin meer dan 10000 deelnemers slaagden in het volbrengen van hun opzet. De 60e vierdaagse in 1976 spande de kroon. Van de in totaal 18346 aangemelde liefhebbers kwamen er na aftrek van niet-starters en uitvallers 15471 over de eindstreep. LEUSDEN-CENTRUM - Op de in de afgelopen week te Amers'oort ge houden Nederlandse zwemk.«mpioen- schappen vertegenwoordigde alleen Karina van Holst Pellekaan de eer van de Leusdense Haaien. Zij kwam daarbij niet op het ere-schavotje, al scheelde dat op de mgslag maar heel weinig. Om mee te mogen doen aan de nationale titelstrijd moesten de zwemsters en zwemmers voldaan hebben aan bepaalde limieten, waar mee wordt voorkomen, dat de bij voorbaat kanslozen toch nog een gok je zullen wagen. Het nodige effect van die maatregel wordt verkregen door het strak aantrekken van de limieten. Het gevolg hiervan was o.m., dat slechts één Haai de kans kreeg om zich te bewijzen en die kans heeft Karina in de groep van in 1966 geboren meisjes gegrepen. Met haar beste tijd van 1.13.50 plaatste zij zich op de 100 meter vrije slag. Zij zwom een zeer goede race en kwam op 1.12.96 uit. On danks deze tijdwinst leverde het ech ter niet meer op dan de 16e plaats. Op de 100 meterragslag had Ka rina zich met 1.21.50 in de kam pioenschappen gezwommen. In Amers foort verbeterde zij deze tijd nog eens met bijna 3 seconden tot 1.18.55 en die prestatie betekende een uit stekende 4e plaats in het eindklas sement Slechts iets meer dan een halve seconde bleef zij daarmee ach ter het brons, maar het blijft toch een prachtig resultaat als je 4e van van Nederland wordt en het bestuur van de Haaien, dat er beslist niet op uit is om van de kinderen „zwem- machines" te maken, is dan ook dik tevreden. LEUSDEN-CENTRUM - Aan jeugd leden hebben de tennisclubs in Amers foort en omgeving beslist geen gebrek. Toch is het opvallend, dat de jonge lui t/m 18 jaar eigenlijk een „verge ten groep" vormen. Buiten de Amers foortse JeugdkamDioenschaDDen en de bonds- of districtscompetities, wordt voor hen nauwelijks iets geregeld, ter wijl voor de senioren in deze tijd van het jaar het ene tournooi na het andere op het programma staat. Mogelijk daar om werd door de clubs uit de regio zo enthousiast gereageerd op de uitno diging tot deeloame aan het jeugd tournooi van de LTV Lockhorst, dat van zaterdag 30 juli t/m zondag 7 augustus op de 6 banen van het Bur gemeester Buiningpark wordt ge houden. Wedstrijdleider E. Vos uit Leusden- Zuid gaf ons dezer dagen een kijkje achter de schermen van de omvang rijke organisatie en er blijkt nogal wat nodig te zijn om tot een sluitend geheel te komen. Vele maanden van voorbereidende arbeid heeft de speciale jeugdtournooi-commissie achter de rug in het vele pagina's tellende draai boek. Eindelijk vindt er nu dus weer eens een (belangrijk) jeugdtournooi plaatsin onze directe omgeving Een tournooi, dat bovendien een zeer sterke bezet ting zal hebben en qua opzet nogal wat afwijkt van andere evenementen op dit gebied. Door het gekozen wedstrijd- systeem hebben de kinderen de garantie, dat één ongelukkig verlopen partij niet meteen het einde van het tournooi be tekent. Iedere deelnemer speelt gemid deld zes partijen en telt tot ver in de wedstnjdweek nog volledig mee. Dat is vanzelfsprekend zeer plezierig Ook abnormaal, maar dan wel in gun stige zin, is het feit dat het tennisge- beuren op zeer ruime schaal wordt aangevuld met recreatieve bezigheden op velerlei gebied, met als topper de feestavond op woensdag. Het wed strijdschema ziet er als volgt uit: zaterdag 30 juli (12,-- tot 18,-- uur): le ronde dobbelspel voor iedereen. Zondag 31 juli (10,30 tot 18,-- uur): le ronde enkelspel voor 60 kinderen Maandag 1 augustus(9,--tot 15,--uur): 2e ronde dubbelspel voor iedereen Dinsdag 2 augustus (9,-- tot 15,--uur): le ronde enkelspel voor 30 kinderen en 2e ronde idem voor 18 deelnemers. Woensdag 3 augustus (9,-- tot 18,-- uur): 6 enkelspelen, 3e ronde dubbel en nogmaals 6 enkelspelen. Donderdag 4 augustus: na het feest van woensdagavond uitslapen en verder diverse uitstapjes. Wat ten nis betreft: rust! Vrijdag 5 augustus (9,-- tot 18,--uur): enkelspelen laatste partijen uit voor ronden, extra tussen ronde en 6 halve finales. Zaterdag 6 augustus (10,30 tot 18,-- uur): 6 halve finales enkel, beslis singen om de 3e t/m 8e plaats dub bel en 2 kruisfinales. Zondag 7 augustus (10,-- tot 14,-- 6 eindstrijden enkel en 6 idem Je steekt er altijd wat van op. Maar nu eerst nog even terug naar het Buiningpark. De spelers en speel sters zijn ingedeeld in de leefdtijds- groepen t/m 14, t/m 16 en t/m 18 jaar en er wordt op conditie van ,,the best of three" gespeeld in het heren- en damesenkelspel volgens het poule /afvalsysteem en het heren- en dames dubbelspel in poules. Aan de enkel spelen wordt deelgenomen door 90 jongens en meisjes en 96 mededingers komen in het dubbelspel in actie. r): 6 dubbel, waarna prijsuitreiking. Dat betekent 216 partijen(114 enkel en 102 dubbel), waarvoor op elke van de zes beschikbare banen ruim 50 uur ten nis nodig is. Een enorme klus voor de organisatoren en gezien het geit, dat dit het eerste jeugdtournooi is, dat de LTV Lockhorst op deze wijze orga niseert, tevens een goede test-case voor eventuele herhalingen in de toe komst. Aan de wedstrijden wordt deel geno men door 30 leden van de tennis club. Voorts zijn de Amersfoortse tennisverenigingen Alta, Flehite, Leus- derpark, Randenbroek, 't Stort en Vol ta met een keurgroep aanwezig,even als 't Schilt (Woudenberg) en Weldam (Hoevelaken). De 15 Engelse jongens en ORGANISATIE De jeugdtournooi-commissie bestaat uit Lockhorst-junioren en hoewel (ach ter de schermen) een aantal volwassen Lockhorsters het einde van de orga nisatie-touwtjes in handen heeft, wordt de wedstrijdreeks in feite door en voor de jeugd geregeld. Het tijdstip voor bet tournooi lijkt zeer gelukkig gekozen. Enerzijds zijn alle kinderen weer terug van vakantie en anderzijds wordt in dezelfde periode het interna tionale tournooi van Flehite gehouden, Voor aankomende tennissterretjes is het altijd mooi meegenomen om nader kennis te maken met top-tennis. meisjes van de Suffolk Lawn Tennis Association, die aan het Lockhorst- tournooi deelnemen, geven er een in ternationaal tintje aan. Deze Engelse kinderen worden met een viertal vol wassen begeleiders gedurende de wed strijddagen bij Leusdense (tennis) fa milies ingekwartierd. Lockhorst heeft aan een „invitatie-tournooi" de voor keur gegeven boven een „open tour nooi". Dat geschiedde bewust om een zo sterk mogelijke bezetting te krij gen en gezien de deelnemerslijst (voor zover daaruit gevolgtrekkingen te ma ken zijn) lijkt die opzet geslaagd. Tij dens het tournooi is de wedstrijdleiding telefonisch bereikbaar onder nummer 41690. LEUSDEN/CENTRUM - Alle leden van een bij de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond aangesloten vereniging moeten naast hun verenigingscontribu tie ook bondscontributie betalen. Of men al dan niet gebruik maakt van de (vaak nuttige en plezierige) faciliteiten van de overkoepelende sportbond doet niet ter zake. Hoewel deze regeling van kracht is in vrijwel alle takken van de georganiseerde sport, maakte een steeds groter wordende meerder heid van de leden van de biljartvereni ging Leusden hier een bezwaar tegen. Op dit moment doen 3 van de 45 leden mee aandebondscompetitieen/of aan door de bond uitgeschreven wed strijden, hetgeen betekent dat de 42 overige BVL-ers 42 x f40,- (f10,- p.p. aan de bond en f30,- de man aan het district Eemland) ofwel samen f1680,- „voor niets" betalen en dat heeft geleld tot een flinke brok onbe hagen. Met één oog gericht op de nood zakelijke besparingen als t.z.t. aan de uitvoering van de gemeentelijke wel- zijnsplannen wordt begonnen en bet andere op een eventuele verlaging van de verenigingscontributie (of anders op zijn minst geen verhoging) was verle den week woensdagavond ondanks de va- canties ruim de helft van de leden aan wezig op de vergadering, die blijkens de met de uitnodiging meegezonden stukken een uiterst belangrijke wij ziging in de verenigingsstructuur in het vooruitzicht stelde. Al snel na de opening bracht voor zitter P. A. M. Wendel agendapunt 4 in discussie. Dat betrof de wijziging van de statuten (en t.z.t. het huishou delijk reglement) en die werd met bijna algemene stemmen (23 tegen 1) aange nomen Het komt erop neer, dat de Biljart Vereniging Leusden (BVL) om gebouwd wordt tot de Binnensport Vere niging Leusden (BVL) met voorlopig twee secties. De sectie biljart blijft lid van de KNVB en het district Eemland. De sectie recreatie (met als hoofdbe zigheid recreatief aan de gang zijn met een keu en drie ballen op een biljart tafel) krijgt bij gelegenheid een eigen bestuur. Dat de vergadering voor veel leden op een ongunstig tijdstip plaats vond is een gevolg van het nieuwe verenigingsrecht. Vóór 1 augustus a.s. moeten de clubs o.m. ingeschreven zijn in het verenigingsregister bij de Kamer van Koophandel en dat gaat nu voor de BVL ook gebeuren. Het ombouwen van een enkelvoudige in een multi- vereniging heeft het bestuur inde afge lopen weken al heel wat extra werk bezorgd. Om zeker te zijn, dat e.e.a. op de juiste wijze geschiedt, werd contact gezocht met het notariskantoor J Oele uit Amersfoort. Candidaat-no- taris F. E. M. H. Harrebrugh van dit kantoor was op de vergadering aanwe zig om de ontwerpstatuten waar nodig toe te lichten en omdat de BVL de zaken zo reëel en legaal mogelijk wenst te behandelen, was ook de heer C. Mulder, de voorzitter van het KNBB- district Eemland uitgenodigd. De door de vergadering genomen be slissing past uiteraard niet precies in het straatje van de bond, maar zeer sportief reageerde de heer Mulder als volgt: „De BVL is als verreweg de grootste vereniging in het district voor ons altijd zeer belangrijk ge weest. Niet alleen vanwege haar om vang (met de daardoor hoge contribu tie, red.) maar evenzeer als goede gastheer bij de organisatie van Eem- land-finales e.d District en bond zullen echter wel begrip kunnen opbrengen voor de achtergrond van de voorgeno men structuurwijziging. Ik kan mij e.e.a. goed voorstellen Toch hoop ik, dat het BVL-bestuur alles zal doen aan de mogelijke verbreiding van het georganiseerde biljarten, o.m. door het blijven meedoen aan officiële wed strijden en het verlenen van gastvrij heid als dat nodig zou zijn". De heer Wendel wilde dit, mede namens de overige bestuursledem gaarne bevesti gen. „Wij hebben beslist niets tegen de (onder)bond", aldus de BVL-voor- zitter, „maar i.v.m. de binnen onze vereniging gegroeide verhoudingen leek ons de gekozen oplossing de juiste". LEUSDEN-CENTRUM - De 20e lande lijke finale van het jeugdvakantievoet- bal wordt dit jaar in Leusden georga niseerd. Zaterdag 6 augustus gaat dat op het Burgemeester Buiningpark ge beuren. De 27 deelnemende elftallen spelen 54 wedstrijden van 20 minuten en de organisatie van bet toernooi is in handen van de heren J.F.M. Lohuis, J.W. te Roller, K. Bijkerk en J v.d. Ploeg met hun assistenten. De voetballers van 12 t/m 15 jaar komen uit Almelo (4 elftallen), Amsterdam (3), Arnhem (3), Breda Herpen(2), Oss (4), Utrecht (3) en Leusden (4). Onze gemeente wordt vertegenwoordigd door 't Palet in klasse A, door Sint Jozef in klasse B en door Kinderland in klasse C. Bij gebrek aan scholieren van 14 en 15 jaar komt in die leeftijds groep een elftal van Roda '46 tussen de kalklijnen. Het tournooi is het sluitstuk van de schoolvoetbalwedstrijden, die eerder in de diverse plaatsen werden gehouden In klasse A (8-9 jaar) maken de 5 deelnemende ploegen in een halve com petitie onderling uit wie de winnaar zal worden. Klasse B telt twee poules van 4 elftallen (jongens van 10 en 11 jaar). De klassen C (12 en 13 jaar) en D (de 14- en 15-jangen) hebben elk een poule van 3 en een van 4 teams. Na hal ve competities volgens finale-wedstrij den tussen de op gelijke hoogte geëin digde rivalen. Alle deelnemers en hun leiders krijgen in ieder geval een herin neringsvaantje. Voor de elftallen zijn de nodige bekers beschikbaar gesteld (o. m. door Alberts Corner uit Leusden en assurantiekantoor J Schouten uit Ach terveld) en van de winnende ploeg krijgt iedere speler een medaille. Voorts verlenen de gemeente Leusden en de stichting Leusden-1200 (financiële) medewerking, want tegenwoordig kan niets meer voor niets gebeuren Om 9.-- uur verzamelen de deelne mers zich op Roda's hoofdveld voorde openingsplechtigheid, waaraan meege werkt wordt door de harmonie Lisi- duna De heer G Gielen uit Breda spreekt als voorzitter van de landelijke organisatie van het jeugdvakantievoet- bal een kort welkomstwoord, waar na loco-burgermeester W.A vanZand- brink het tournooi laat beginnnen. Ech ter niet eerder dan dat hij daartoe een seintje krijgt van de heer D.W. Zoetmulder, vice-voorzitter van de schietvereniging Leusden. die dat zal doen met een kanonschot! Tegen 17,15 uur wordt op het BB-park de prijs uitreiking verwacht. Supporters en an dere belangstellenden zijn uiteraard welkom en de toegang is gratis. LEUSDEN-CENTRUM - Een snelle blik op de deelnemerslijst van de Tour de Junior leert mij, dat dit aar rond de 160 jongelui in Achterveld een week van hun vakantie wielrennend door brengen. De 20e Tour brak alle voor gaande records en dat is leuk voor Woutje de Tourbaas. Met 30 coureurs kwam Noord-Holland, de provincie met het grootste in wonertal, kwantitatief het best voor de dag. Of dat ook kwalitatief het geval is, weet ik pas zaterdag aan de eindstreep. Drente staat met 20 renners knap op de 2e plaats en dat kan twee oorzaken hebben. Er bestaat in het Hunnebeddenland óf een goed georganiseerd wielerleven óf een slecht werkend openbaar vervoer, zodat de doorsnee Drent meer op zijn fiets dan op de bus aangewezen is. Astrid en Bert van Dalen zijn Boven- smilde een weekje ontvlucht en ik hoop, dat ze het hier goed naar hun zin hebben. Zuid-Holland, ook niet bepaald on- derbevolkt, leverde 17 deelnemers, maar daar schijnt het fietsen in de grote stad gevaarlijk te zijn. Geen enkele Rot terdammer of Hagenaar is deze week bij Woutje te gast, tegenover nog altijd 8 Mokumse jongens. Met elk een tiental renners komen Overijsel, Gelderland en Utrecht evenals trouwens ook Duitsland en Engeland) goed aan het gemiddelde deelnemersaantal, hoewel ons verspreidingsgebied beter vertegenwoordigd had kunnen zijn. Waar zijn toch al die Pedaalridders ge bleven? Buiten de „dikke banders" doen alleen Nico de Vries uit Leusden-Centrum, de Amersfoorters Johnny Groenestein en Petra Perquin en de uit Lunteren komende Reinie Schouten mee. Vier is niet veel maar toch altijd nog meer dan het aantal deelnemers uit de wielerprovincies bij uitstek in het zuiden van ons land. De Maastrichtenaar Jos Verschuur is be halve kanshebber op de eindzege ook de enige Limburger en Brabant wordt slechts vertegenwoordigd door Leo Kanbier uit Geldrop en Toontje v.d. Biggelaar (niet uit goed of beter, maar uit Best). Alleen Friesland, Groningen en Zeeland zijn helemaal niet van de partij, maar dat zal de pret niet drukken. PC

Leusder Krant | 1977 | | pagina 13