Bouwvakantie weer achter de rug.... id en Terence door het dolle Jj Beatlefilm „Help" opnieuw te zien Filrrtagenda Amersfoort ygoER KRANT - FILM (links). „The magnificent seven", met o.m. Steve McQueen Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 28 Juli t/m 3 augustus 1977: GRAND 1, tel. 033 - 14832 Dit theater krijgt 135 luxe fauteuils en wordt eind dit jaar geopend GRAND 2 Eind dit jaar wordt ook dit theater geopend met 135 luxe fauteuils. GRAND 3 Twee door het dolle heen. Dagelijks 2.00 en 8.00 uur; zaterdag 2.00 - 7.00- 9.30 uur; zondag 2 00 - 4.30 - 7.00 - 9.30 uur, a l GRAND 4 Het vergeten continent; zaterdag 1.45 - 6.45 - 9.15; zondag 1 45 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur. Overige dagen 6.45 - 9.15 uur. 's Middags wegens verbouwing gesloten Uit gezonderd zaterdag en zondag, 12 jaar. GRAND 5 (Voormalig Studio G) Help: 2.00 - 7.00 - 9.30 uur; zondag 2 00 - 4.30 - 7.00 - 9.30 uur, a.l. CINEMA 1, tel. 033 - 18900 Een brug te ver (A bridge too far) Aanvangstijden dagelijks 2.00 en 8.00 uur, 12 jaar. CINEMA 2 The big bus: 1.45 - 6 45 - 9.15 uur; zondag 1.45- 4.15- 6.45- 9.15 uur, 12 jaar. Euro, tel. 033 - 33655 The sound of music Dagelijks 2.30 en 8.00 uur, a.l. DUO 1, tel. 033 - 16572 Wie versiert wie: 2.15 - 7.15 - 9 30 uur; zondag 2 15 - 4.30 - 7.15 - 9.30 uur, 16 jaar. DUO 2 Opdracht: geen overlevenden: 2 00 7.00 - 9 15 uur; zondag 2.00 - 4.15 - 7.00 - 9.15 uur, 12 jaar NACHTVOORSTELLINGEN DUO 1 Porno feelings, vrijdag en zater dagavond 24.00 uur, 16 jaar. DUO 2 Zeven mannen zonder vrees, vrijdag en zaterdagavond 23.45 uur, 16 jaar. KINDERVOORSTELLINGEN EURO Iedere middag 12.30 uur: Merlijn de tovenaar, a.l. ■2L, ,'/-r - DONDERDAG 28 JUL11977 iredaWe) ^■Aden/centrum - De >H| j^vakantie is weer achter de boewei de teruggekeerde jnoeers nu niet bepaald ^verbrande neus in de warme boter vielen, er moet weer gewerkt worden. Leusden's eerste deetplan lag enkele weken lang in doodse stilte, maar met smart te wachten, op verdere afwerking. Dat karwei is nu weer opgepakt en hoewel het één en ander uiteraard met frisse tegenzin gebeurde, bij gaande foto-reportage laat zien, dat de vakantieperiode voorbij is. Voor anderen bijna, voor de bouwers he lemaal. I BERT VOS ISFOORT - Naast de gebruikelijke sex- en aktiefllm In het i Is er In Amersfoort deze week één nieuwe film te be rt en één, die opnieuw wordt uitgebracht. De nieuwe film is is wel op puur vakantie-amusement gericht en dat is nooit ills de nieuwste Terence Hill en Bud Spencer-film „Twee door lie heen", terwijl de bekende Beatle-film „Help" nog eens 'n t/jjfvoor de typische liefhebbers te zien is. Voor het overige "j, i alle films geprolongeerd. een muziekfilm, waarin hij de Beatles al improviserend door de film heen laat razen, omdat ze steeds maar weer door iedereen achtervolgd worden Kompleet met de toen pas ontluikende Leste- riaanse humor. (Lester won in 1965 het filmfestival van Cannes met The Knack")„Help", een film met uiteraard ook veel muziek: zeven Beatle-songs. Voor hen, die het viertal uit Liverpool nog altijd het beste van de pop vindt. (Grand 5, eerste week, alle leeftijden). „Een brug te ver" blijft nog een weekje in Cinema 1 en gaat daarmee de zesde week in. Een groots opgezette rekonstruktie van de mislukte invasie van lucht landingstroepen bij Arnhem door de Engelse regisseur Richard At- tenborough met tal van bekende ac teurs en actrices in de verschillende rollen. (Cinema 1, zesde week, twaalf jaar) „The Big Bus", een volgens mijn bescheiden mening mislukte per siflage op de rampenfilms, gaat toch in Cinema 2 de tweede week in. „The Big Bus" is een nogal groots opgezette film over een gi gantische atoombus, die op haar trip dwars door Amerika nogal wordt dwarsgezeten. En er ge beuren uiteraard allerlei zaken, die de reis niet bepaald aangenaam V ingt opeens met een schok l"T ons nationale volks patat. Waren in betere fe Belgen de Europese pa tenen (ze schijnen die i tells te hebben uitgevon- "s die eer weggelegd voor Manders. Endatisnatuur- 'enorme klap in het gezicht TOen, die toch alzo weinig N tets op te zijn of het zou Nie gevoel voor humor ttjn. lel ook zij: wij schijnen niet teer patat te kunnen leven, te ie extra, als je niets- ™d met je kroost op va- Jent gegaan zonder je bij il'ekenschap te geven van tb t niet iedere landstreek in dezelfde „smaak" heeft als tel van Franse streken bij- te kennen ze geen patat of toals 't spul in het Frans enoemd. Ze hebben daar ™ers brengen dan die lekken aardappelstokjes, >a opgeheven neus ons w vertelt na onze stomme J' en dan kom je als vader tehjkheden te zitten, want ton behoren tot de patat- en ook al vertel je ze malen, dat artisjokken, 'S, kikkerbilletjes en slak- "Jekker zijn, zij willen patat anders. is rs het gesteld in de op Bestelde plaatsen in het anknjk. Daar hebben de ur culinaire trots laten meerdere glorie van hun e. Want de slimmerikken jjdoor, dat al die Ne- s, die hun wagen hadden met voedsel voor drie weken, één ding niet konden mee nemen: patat. En daarom zie je - vooral in het zuiden langs de stran den-de frites-kraampjes bij tiental len. Een paradijs voor Neder landers, ook al loop je de kans om er Franse mayonaise bij te krijgen en die smaakt nét even iets anders. Ik kom tot bovenstaande over peinzing door een groot artikel op de voorpagina van de Volkskrant van vrijdag. Over patat. Dat een dubbeltje goedkoper gaat worden. Kijk, dat is nieuws. Op de plaats, die anders is gereserveerd voor het laatste nieuws uit de hongerende Derde Wereld, voor de laatste eisen van de vakbonden of de nieuwste staatsgrepen in oost en west, staat nu een artikel over ons volksvoedsel nummer één: patat. En dan twijfel je niet meer. Je wéét dan, dat patat op dit moment het allerbelangrijkste is voor ons Nederlanders, als zo'n in telligente krant als de Volkskrant z'n halve voorpagina ervoor in ruimt. Zelf ben ik kortgeleden allergisch geworden voor deze voorgebakken diepvries. Na een bezoek aan een volksmarkt. U weet wel, zo'n markt, die ze folkloristisch noemen. Het enige folkloristische van zo'n markt is de al eeuwen be staande folklore van het geld ver dienen. En de patat. In de straten hing de doordringende geur van patat. En er liepen honderden men sen met zo'n puntzakje in de hand waaraan vette vingers zaten. Ook ik liep daar, nietsvermoedend. Zonder patat, op weg naar de broodjeszaak voor mijn simpele lunch". En ik gleed uit. Zo maar. Het was geen bananenschil. Het was patat mét. Onverschillig op een hoop gegooid. Samen met delen van niet opgegeten warme worsten, blubberend in de mayonaise. Ik ben die middag niet aan m'n lunch toegekomen. Wel las ik de volgende dag de Volkskrant. Met de halve voorpagina over patat. En dat stelde me niet gerust. Patat nóg goedkoper? Ik moet er niet aan denken V. maken De humor is nogal flauwtjes en kan nauwelijks indruk maken. (Cinema 2, tweede week, twaalf jaar). „The sound of music" moet in Amersfoort al ettelijke malen zijn vertoond, maar nog steeds heeft men er niet genoeg van. Een hele nieuwe generatie filmkijkers staan blijkbaar op de stoep van Euro Ci nema ter trappelen om te kunnen kijken naar de romantische avontu ren van de familie Trapp in oorlogs tijd. Met Julie Andrews en Chris topher Plummer is het dan ook een geheide bestseller geworden en gebleven. (Euro Cinema, vierde week, alle leeftijden) In Duo 1 wordt er weer op z'n Tirools gejodelt (je moet er zestien jaar voor zijn) en in Duo 2 is Greg Morris te zien in een Chinese vecht film „Opdracht geen overleven den". In de nachtvoorstellingen van Duo 1 zijn het „Porno feelings" die overheersen, terwijl in Duo 2 de „zeven mannen zonder vrees" (The magnificent Seven) nogmaals over het doek daveren in de bekende western van regisseur John Sturges Tenslotte „Merlijn de tove naar", die de tweede week ingaat en nu iedere middag in Euro Ci nema te zien is, om half 1. IN HET KORT Bud Spencer en Terence Hill temidden van twee schone maagden In de nieuwste lachfilm: „Crimebusters", waarin de heren agentje spelen Bud Spencer krijgt te horen, dat ie er niet zo'n rotzooi van moet maken. De vermanende vinger is van Terence Hill. Samen te zien in „Crimebusters", lachen, gieren, brullen met deze moderne Laurel Hardy. „Het vergeten continent" wordt in Amersfoort wel op prijs gesteld Deze avontuurlijke SF-film over de ontdekking van een tropisch land in de zuidpool, waar de tijd heeft stil gestaan, gaat in Grand 4 de derde week in. (Derde week, Grand 4, twaalf jaar) Voor de liefhebbers van pop muziek uit de zestiger jaren en dan met name van de Beatles, wordt in Grand 5 Studio G) nog eens de film „Help" van regisseur Richard Lester uit 1965 van de plank ge haald. Lester, van wie kortgeleden in Amersfoort nog de film „The Ritz" draaide, maakt met „Help" DOOR HET DOLLE HEEN... Regisseur E. B. Clucher heeft de handen opnieuw in elkaar ge slagen, heeft Bud Spencer en Re- rence Hill bijeen geroepen en ge zegd: „Jongens, we gaan weer eens een echte ouderwetse lach film maken, die er ultknalt". En Clucher wist waar hij over praatte, want hij was de man, die het edele duo voor het eerst tot roemrijke hoogten bracht via de Trinity-films. Nadien maakten Spencer en Hill meerdere films, die het allemaal uitstekend heb ben gedaan, maar in „Crimebus ters", de nieuwste, zitten ze weer helemaal op hun oude niveau. Bud Spencer en Terence Hill zijn in deze film, die de Nederlandse titel „Twee door het dolle heen" meekreeg, twee politieagenten, Wilbur Walsh en Matt Klrby, die eigenlijk tegen hun wil in het no bele mlsdaadbestrijden tot hun beroep hebben gemaakt. Onwillekeurig kom je dan op Laurel en Hardy, die ook eens in een dergelijk verhaal tot knotsgekke verwikkelingen kwa men. En wie een beetje oplet, zal in „Crimebusters" veel van de Laurel 8 Hardy-taktieken terug vinden. Zij het dan in een moderne vorm Wie een avondje echt lachen wil, moet beslist naar „Crimebusters". Het is puur amusement met de gulle lach. De beide vrienden hebben wat moeite om aan werk te komen. Ze proberen het in de haven en krijgen ruzie met de koppelbazen. Gevolg: ze komen op het politiebureau te recht. Je kunt beter gelijk in dienst treden als blijkt dat er vakatures zijn. dan de nor ingaan, omdat je geld probeerde te stelen, nietwaar? Wie Bud Spencer en Terence Hill vaker in dit soort films heeft ge zien, weet bij voorbaat wat hij in ieder geval kan verwachten: fikse robbertjes vechten, waarbij het ge mak, waarmee de vrienden derge lijke zaken klaren, elke keer weer de toeschouwers verbijstert. Nu zijn Wilbur en Matt geen all round politie-agenten en dat blijkt telkens weer, want ze houden er hun eigen wetten op na, die ze vaak op hard handige wijze in ere houden. De onderdrukten hebben voorrang Die kunnen geen kwaad doen, maar als bijvoorbeeld de procureur-generaal en de vice- gouverneur de snelheid overtreden, berg je dan maar Zoals in veel lachfilms is het al lemaal meer geluk dan wijsheid en het tweetal rolt van het ene in het andere avontuur. Ze raken betrok ken bij een Chinese moord, omdat ze toevallig een Chinees meisjes een lift aanboden, ze raken betrok ken bij de handel in verdovende middelen, etc. etc „Crimebusters" is een kostelijke film, door regisseur Clucher vak kundig gemaakt. Wat mij betreft zijn Bud en Terence al jaren de recht matige opvolgers van het Dikke en Dunne-fenomeen, „Crimebusters" bewijst dat nog eens extra. Voor mensen met humor: aanbevolen (Eerste week, Grand 3, alle leef tijden)

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15