Beslissing b en w over hoofdcentrum- ontwerpen Zomer-cocktail van „Loep op Leusden" Aanmelden braderie tot 15 augustus donderdag 28 jul11977 ellen foto's sder krant Losse verkoop Leusder Krant ENDA EMEENTE LEUSDEN komkommers zijn „in" de anekdote van de week een tip voor een trip nieuwe winkels tv-tips puzzel van de week citaat van de week p.s. van pagina 1 miaaardzetting n. 1. grote jEep en klein orkest. De lei- leze groep, Donny Monk had loor een nieuwe vorm: groot (kleine vocale groep. In het ito de zaal nam de geluids- lachter zijn knoppen en schui lend werden vocale en (tale nummers gebracht. De Lp straalde blijheid en jeug- Jsiisme uit, dat op bepaalde J oversloeg op het aanwezige |Men klapte en zong zelfs |mige nummers mee, waarbij kleinste onder het geho_or, -onbetuigd liet. Het program- 1 bevatte tevens de volledige |el in het Engels als in het van diverse nummers, het- ankelijk wsblad voor de ente Leusden lijnt Iedere donderdag. K Bert Vo« (venntw.), tel. Himh KreIJns, tel. 43792. Klres: Postbus 11 (Finn- Leusden/OntrunL JteL 5, b.g.g. 03420-614jtoe- jeld: 6,50 per kwar- ■5 per halfjaar en 25,00 per pstermijn: Bmiddag 12 uur. Intoor is Jid van 10-12 en [14 uur. In de Leusder Krent Jfde foto's kunt u na- f(met uitzondering van Jn historische foto's) bil Jlellng van 5,00 per |f (formaat 13 x 18 cm) ^71441 tn.v. de B.D.U. neveld met duidelijke J ven gewenste toto, Sjnmervan krant pagina toto werd geplaatst. U kontant betalen op ons ^Flnnmark 3 - Leus- vm. Ongeveer 14 da- etillng ontvangt u da Oto'ft thnlo |*J®"nementen, adver- betalingen kunt u doen ^kantoor, Flnnmark 3, Ne van de BDU- atie taBarneveld geen een grote steun betekende bij het herkennen daarvan, aangezien diverse keren het orkestgeluid van een dusda nig volume was, dat de zangers over speeld werden. Dit deed wat on-Ame- rikaans aan, want Amerikanen beschik ken over het algemeen over een goed gevoel voor de verhouding solist/orkest Hier was dan ook geen sprake van be geleiding, hetgeen volgens Cees Vis ook niet de bedoeling is. "Ook het orkest wil iets tot uitdrukking bren gen", zei hij. Het orkest kan dat beter in zuiver instrumentale stukken doen, zoals b.v in het nummer ..Jericho", dat met veel vaart en overgave gebracht werd. In het nummer ,,It won't be long", had het orkest naar mijn idee, achter de vocalgroep, zijn plaats gevonden. Het instrumentale nummer ,,Love", werd muzikaal erg goed geïnterpre teerd en verdiende daarvoor een groot applaus. De Continental Singers mogen dan pure amateurs zijn, een professionele inslag kan hun niet ontzegd worden. De vocalgroep blijkt over goede stem men te beschikken, die harmonieus en zuiver de nummers ten gehore brengen. De voordracht is professio neel, terwijl men heel goed weet, dat Nederlandse teksten door buitenlanders gezongen, het bij ons altijd goed doen. In het laatste nummer kwamen enkele leden van de vocalgroep solistisch aan (Van de redaktie) LEUSDEN - Tot uiterlijk 15 augustus kan men zich nog opgeven voor de braderie op zaterdag 27 augustus a.s. in het kader van Leusden 1200. Zoals bekend kunnen verenigingen gratis een plaats op de braderie krijgen, mits ze niets verkopen. Is dat wel het geval, dan betaalt men net zoveel als de plaatselijke middenstanders, die vijftig gulden per kraam moeten be talen en voor iedere strekkende meter méér vijf gulden. Op dit mo ment zijn al weer zo'n honderd aanmeldingen binnen gekomen. U kunt zich opgeven bij de heer Suvaal, per adres gemeentehuis Leusden, telefoon 033 - 41247. ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant, Finnmark 3. S.V. Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W.J. Schut, Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden. Burg. Buiningpark. ACHTERVELD: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. LEUSDEN-Z: Kroon Supermarkt Pr. Irenelaan 9. de beurt, waarbij de geluidstechnicus de knoppen ver opendraaide, zodat de stemmen ver boven het orkest uit kwamen, zonder dat het schreeuwerig werd. Een staande ovatie viel hun ten deel, waardoor een toegift aan de groep ontfutseld werd. Om ca. 10 15 uur kwam het einde aan deze geslaagde avond. Tot slot zei John op 't Hof: „Wel licht kunnen we in samenwerking met andere kerken, volgend jaar weer de Continental Singers naar Leusden ha len". Aan belangstelling zal men dan zeker geen gebrek hebben. LEUSDEN - Burgemeester en Wethouders van Leusden hebben in hun vergadering van 19 juli 1977 besloten, niet te moeten ingaan op de in het kader van de pre-kwalificatie voor bet hoofdcentrum gedane aanbiedingen van zowel Amro/Westland-Utrecht als van Delta-Loyd. Het College is echter van mening, dat Delta Lloyd, met betrekking tot de financiële aspecten, de meest gunstige aan bieding beeft gedaan. De stedebouwkundige ideeën van de architectengroep Kokon, ver bonden aan Amro/Westland-Utrecht zijn daarentegen dermate waar devol, dat thans gestreefd wordt naar een samenwerking tussen de gemeente en Delta Lloyd met de architectengroep Spruyt en de Jong, versterkt met de architectengroep Kokon. Per ultimo juli zal een eerste gesprek met Delta Lloyd in de nieu we overlegsituatie plaatsvinden. ACHTERVELD Donderdag 28 juli: 13.30 uur, be- jaardensoos. Donderdag 28 juli: 18.45 uur, wegwed strijden Tour de Junior. Donderdag 28 juli: 10.00 uur, koffie drinken tourgastmoeders in d' Ouwe Peerdestal. Vrijdag 29 juli: bibliotheek, 19.00- 20.00 uur. Vrijdag 29 juli: 18.45 uur, wegwed strijden Tour de Junior. Zaterdag 30 juli: 14.00 uur, wegwed strijden Tour de Junior. Zaterdag 30 juli: 20.00 uur. prijsuit reiking Tour de Junior in Ons Ge bouw. Zondag 31 juli: bibliotheek, 10.30- 12.00 uur. Dinsdag 2 augustus: bibliotheek, 15.15- 16.30 uur. LEUSDEN/ZUID Donderdag 28 juli: ,,De Boekenmo len", gesloten wegens vakantie. Vrijdag 29 juli: ,,De Boekenmolen", gesloten wegens vakantie. Zaterdag 30 juli: Jazzhut van Theo Caldenhoven, Van Diepenheim Scheltuslaan 14, geopend van 12.00 tot 18.00 uur. Maandag 1 augustus: ,,De Boeken molen", gesloten wegens vakantie. Maandag 1 augustus: Gezinsverzorging en ouderenhulp door Kruisvereni ging Leusden in het wijkgebouw De Roo van Alderwereltlaan 13, van 14.00 tot 15.00 uur. Dinsdag 2 augustus: ,,De Boekenmo len", gesloten wegens vakantie. OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C. Deenik, Koningin Julianalaan 35, Leusden-Zuid, tel. 40946. (Mevrouw Hassink is met vakantie.) TENTOONSTELLING LEUSDEN In eetcafé-galerie ,,De Hakhorst", Waarden 25a, Leusden-Centrum, expo seert tot en met zaterdag 20 augustus Lien de Pers haar boeiende bloemcolla- ges op Bijbelse teksten. Geopend da gelijks (behalve maandag) vanaf 16.30 uur. 's Zondags vanaf 13.30 uur. Zo maar een rubriek met van alles wat. Samenstelling: P.S. Komkommers zijn ,,in". Persoonlijk ben ik geen liefhebber van deze groente, maar we leven nu eenmaal in de zogenaamde komkommertijd en dan moet je wel, nietwaar? Vandaar dat wij deze week, onder het motto: Kom kommertijd, hoe kom je er door? een rubriek presenteren aan allen, die tot nu toe, om wat voor reden dan ook. thuis zijn gebleven. Met een verhaaltje, een puzzel, wat vakantie-dagtips enz. enz. Ook u mag meedoen om deze rubriek te vullen, bijvoorbeeld met een aparte vakantie-ervaring, een vakantie anekdote, enfin, u ziet maar. Als wij het leuk vinden, wie weet krijgt het een plaatsje in deze rubriek. Wij van de redaktie hopen, dat wij op deze wijze de vakantietijd op gepaste wijze kunnen doorbrengen Zolang het regent en de zon weigert z'n normale werk te doen, hebben we toch tijd over, nietwaar? Om te beginnen een anekdote, die we de anekdote van de week zullen noemen. Mocht u ook iets leuks hebben voor deze rubriek, aarzel dan niet, doe uw regenjas uit, pak pen en papier en schrijf het op. Ons adres is bekend ge noeg. KINDERVRAGEN Kinderen kunnen je vaak voor pro blemen stellen. Vooral op vakantie, in een andere omgeving, wordt hun fan tasie enorm geprikkeld en ze willen dan van alles weten. Zoals die dag aan zee. De zon scheen, het was heet. (ik weet het, het klinkt niet erg geloofwaardig, maar het was zo). De zee was opmerkelijk rustig. De golfjes kabbelden kalmpjes naar het strand en eigenlijk was het allemaal maar een saaie bedoening. Dat vond m'n jongste zoon ook, die juist de vorige dag nog zo enorm had genoten van een wilde zee met een fikse branding. Hij keek enige tijd bedachtzaam naar de azuurblauwe watervlakte en vroeg toen hoopvol: ..Wanneer gaan de golven nou eindelijk eens optreden, papa?" Deze week in de korte toenstische rubnek „Een tip voor een trip" aandacht voor een fijne dagtrip Tot eind augustus kan men in de Gel derse Achterhoek, in het plaatsje Vorden een'zogenaamde „Achtkaste- lentocht" op de fiets doen. Elke woensdag wordt een dergelijke, zeer attractieve tocht georganiseerd. Onder leiding van een gids vertrekt men iedere woensdagmiddag om half twee vanaf het marktplein. De tocht voert niet alleen door de prachtige natuur rond Vorden. maar ook langs acht kastelen Voor liefhebbers van fietsen in de natuur en van historische monumenten een prachtige trip. Fietsen kunt u ter plaatse huren. Verdere inlichtingen verstrekt de plaatselijke VW, die ook de organisatie in handen heeft De deelname is niet gratis: 2,- voor vol wassenen, 1,- voor kinderen. Voor telefonische informatie: VW Vorden, tel. 05752-1386. FIETSEN MET DE NS Het klinkt misschien een beetje te genstrijdig, maar u kunt tegenwoordig met de Nederlandse Spoorwegen fiet sen. Als u in een bepaalde plaats graag een fietstocht wilt maken, dan kan dat op een goedkope wijze. Bij tal van NS-stations ligt een folder voor u klaar, waarin alles wordt verteld over fietsen met de NS. Op vertoon van een geldig treinkaartje of een abon nement kunt u in tientallen plaatsen een fietskaartje kopen voor 2,75, waarvoor u dan de hele dag de be schikking kunt krijgen over een soepel lopende fiets. Op verschillende stations zijn ook fietsroutes verkrijgbaar. Vraag de folder „Wandelen en fietsen met de NS". EEN DAGJE PER TREIN En nu we het toch over treinreizen hebben: als u van plan bent om een dag door te brengen met het bezoeken van allerlei interessante plaatsen, een dag kaart van de NS kost u maar 29,- en hebt dan vrij reizen door heel Nederland. In aanvulling op wat wij vorige week schreven over de ver anderingen bij de firma Huurdeman „Doe het zelf"-zaak, vernemen wij, dat deze zaak voor de doe-het-zelver in het winkelcentrum De Biezenkamp is overgenomen door de heer W.F.E. Snapper, per ingang van 1 juli. Het ligt overigens niet in de bedoeling van de heer Snapper om veranderingen aan te gaan brengen. Hij hoopt echter wel, dat hij hetzelfde vertrouwen zal genieten bij de talrijke Leusdense doe-het-zelvers, als defirma Huurdeman heeft gehad. Horizontaal: 1. verbolgen; 3. verkoop; 7. persoonlijk voor naamwoord; 9. trekschuit; 11. grondsoort; 12. rijtuig; 14. te allen keer; 16. iets buitenge woons; 18. steensoort; 19. van een splijten; 22. op zijn wijze;' 23. deel van een etmaal; 24. stof; 25. myth, figuur; 27. rus tend; 28. kleur; 30. Russisch schiereiland; 32. spijt; 33. scheepstuig; 35. vogel; 37. myth, figuur; 38. zeeaster; 40. sterk overdreven; 42. klooster ling; 43. dwaasheid; 44. loot; 46. plaats in Overijssel; 47. hulporganisatie; 48. roemen; 49. zeldzame; 51. roemrijker gedachtenis; 52. dus; 53. Euro pese hoofdstad; 54. daar; 55. tijdmaat; 58. boord; 60. water stand; 62. ivoor; 64. bedrag; 65. rechte rij; 66. omroepver eniging; 67. dapper; 69. vaat werk; 71. land in Azië; 72. gang; 74. latwerk; 75. gindse; 77. ellendige woning; 79. rivier in Italië; 81. rund; 83. kelner; 85. Mars; 86. inhoudsmaat; 87. bevel; 89. zijn; 91. vogel; 92. proviandbrenger; 94. borst- kleed voor vrouwen; 96. gie rigaard; 97. atoomgroep; 99. neet; 100. rund; 101. stad in Polen; 102. namelijk. Vertikaal: 1. tegen; 2. stad in Zuid-Amerika; 4. soort on derwijs; 5. godheid; 6. daar; 7. kerel; 8. IJslands geschrift; 9. kaartterm; 10. aardmanne tje; 12. helderklinkend; 13. grap; 14. landvoogd; 15. rust teken; 16. arbeid; 17. onheil; 20. vreemde munt; 21. voor zetsel; 24. insekt; 26. dronk; 28. ovenkrabber; 29. getal; 31. tijdrekening; 32. nachtbraker; 33. gaard; 34. hetzelfde; 36. zoogdier; 37. werkplaats; 38. watervlakte; 39. vroeger ko ningin; 41. Bijbels figuur; 43. drinkgerei; 45. afgeknotte boomstam; 48. echtgenoot; 50. Europeaan; 54. schors; 56. kle dingstuk; 57. water in Noord- Brabant; 58 precies; 59. vis; 61. woud; 63. bloembed; 66. vaartuig; 68. wreed heerser; 70. drank; 71. leeg; 73. sim; 75. houtsoort; 76. vruchtenat; 78. zwak; 79. sterke drank; 80. idee; 82. loot; 84. teis (Port.); 85. water in Noord-Brabant; 86. kist; 88 In het jaar; 90. bloeiwijze; 91. Bijbels figuur; 93. roofdier; 95. laag; 97. Myth, figuur; 98. deel van een Franse ontkenning 1. Doe maar net, alsof er een staking aan de gang is en de TV alleen maar een bordje uitzendt waarop staat:We gens vakantie gesloten". 2. Lees elke morgen of middag de TV-recensie in uw dagblad U leest dan, dat u niets hebt gemist en dat TV-kijkers hun tijd wel beter kunnen doorbrengen dan geduldig kijken naar herhalingen en dal soort ellende. U krijgt dan het fijne gevoel, dat u het van tevoren hebt geweten. 3. Hang elke dag een fijne poster of een tekening voor het TV-scherm Mocht het dan niet al te best weer zijn, dan kunt u toch naar iets aardigs kijken, zonder dat u de moeite hoeft te doen om dat ding aan te zetten, (zie ook onder 1 en 2). 4 Stuur een kaartje naar de NOS en zeg uw lidmaatschap op En zeg erbij, dat u dat doet. omdat u alle programma's zo slecht vindt. U verliest er niets bij en die NOS-jongens geven het wel door aan hun vrienden 5. U kunt ook net doen, alsol u op vakantie bent in een land en in een plaats, waar u - zo u er al een TV-toestel op uw hotelkamer hebt - toch niets kunt verstaan van wat er wordt gezegd Voor regenachtige uurtjes hebben we deze week een niet al te moeilijke puzzel voor u. De oplossing hoeft u niet in te sturen, de reaktie heeft te weinig medewerkers op dit moment, om alles na te kijken, vandaar. Volgende week plaatsen we de oplossing. Fransman: een zingend wijnvat dat naar knoflook ruikt. (E. Constant Sr.)

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3