Braderie Achterveld, een bruisend gebeuren Zonder Achterveldse gastgezinnen kan de tour niet doorgaan.... Tijdelijk trapveld in Achterveld LEUSDER KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1977 Tijdens de drukbezochte braderie tijdens de tourweek in Achterveld onthulde loco-burgemeester W. A. van Zandbrink (gestoken in Leusden 1200-tenue) het vaandel van het Feestcomité Achterveld. Een jeugdige deelnemer plukt zijn beloning tijdens het mastklimmen op de Achterveldse braderie. ACHTERVELD - Tijdens de Tour de Junior-week werd op woensdag avond weer een braderie gehouden. Reeds direct na het einde van de laatste ronde werd de Hessenweg tus sen de Pater Stormstraat en de Jan van Arkelweg voor alle verkeer af gesloten. Tengevolge van deze maat regel kon elke braderiebezoeker op zijn gemak de aanwezige stands be kijken. Er waren dit jaar meer deelne mers dan voorgaande jaren. Vrijwel alle neringdoenden uit Achterveld wa ren aanwezig De firma Daatselaar stond met zijn electrische attribu ten naast de groente en fruitstand van Jan van Dijk. Even verderop stond de stand van Leusden 1200 gevolgd door de sportvereniging Avanti. Hier kon men sjoelen en leuke prijzen win nen. Jan Jansen met zijn tweewielers was ook present. Hier Kon men zien wat er zoal te koop is op het gebied van fietsen en bromfietsen en dat is al een hele verscheidenheid. Daar naast was de KPJ aanwezig. Die pre senteerde zich deze avond heel goed. Bi] hen kon je mastklimmen, flesjes hengelen, het gewicht van een jong geitje raden en ook raden wat de prijs was van een ander geitje benevens een grabbelton. De stand van de bijen houder met zijn honing was ook nu weer present. Had men geen zin in honing, dan was er volop gelegenheid voor een warm visje bij de fa. Muis. De firma uoenen mei zijn norlogene had naast de visboer plaats genomen. Daar tegenover stond Jan van Dijk uit de Paraatwinkel. Hier kon weer even als voorgaande jaren een stuk kaas worden afgesneden. Werd het juist gewicht afgesneden mocht dit gratis worden meegenomen. Ook was hier weer iets nieuws en wel puur si naasappelsap van de Melkunie die elke dag vers wordt geleverd. De stand van de Zonnebloem ont brak ook dit jaar weer niet. Een grote verscheidenheid van door de welfare-werksters verwaardigde ar tikelen vonden hier gretig aftrek. Het organiserende Feestcomité was ook present met een oliebollenkraam, het rad van avontuur en een ballengooi- tent. Wie geen zin had in oliebollen ging naar de overkant waar bakker Schouten stond met roomsoesen en broodjes warme worst. De rommel markt van DWS trok heel veel be langstelling en ook heel wat kopers. Het doelschieten van de SV Achter veld had niet over deelname te klagen, evenmin als de schiettent van Ons Genoegen. De plaatselijke EHBO stond naast de Zonnebloem. Twee dienst verlenende verenigingen naast elkaar. Bij de Zonnebloem kon men raden naar de naam van een pop, terwijl bij de EHBO kon worden geraden hoeveel bloeddonors er bij de laatste bloedafname waren geweest. Naast het rad van avontuur trof men de stand aan van de Achterveldse afde ling van de Hartstichting. Hier kon allerlei voorlichtingsmateriaal be treffende hart- en bloedvaakziekte worden verkregen. Slager van Wie- ringen was ook weer present met zijn barbecue, hamburgers, saté en schlaslick..De Welkoopwinkel van de Coöperatie was er ook met een stand, evenals de firma van Bekkum en het textielhuisje Wijntjes. Piet van Uhm locoburgemeester van Zandbrj Bij het kuiken sexen, g twee het geheel juist te bil waren 16 hanen en tien bea loting kon Ina Blom van de i weg 6 te Stoutenburg 16 i 10 kilo voer rijker huisu^i ren. 1 Het gewicht van het gij 14.4 kilogram dat werd gem de heer Hout veen, van Olds veltstraat 32, Achterveld, j van het andere geitje was Drie personen hadden f26 00| Hier was het Bennie van Mi die de gelukkige winnaar vaoi je werd Na afloop van del bleken alle deelnemers zeei den te zijn over de verloc? braderie. Iedereen was zeerb De uitslag van het aantal getjes zijde, dat in het van verwerkt, bedraagt 156. De was voor mevr. T. v. d. uit Achterveld met 175 stuk! de prijs was voor mevr. E Grifthorst 12 en Leusden ent prijs werd gewonnen door ei lak-Pouw, Gersteland 2, Lew pectievelijk met 132 en 111 Het Achterveldse Feesteen weer terug zien op een zeer} de braderie, een evenemeal de tourweek, dat zeker ie herhaling vatbaar is. richt door de heer Henk Berg als enig overlevend lid van het voor malige Oranjecomité De heer Berg verrichtte zijn taak op een zeer waar dige wijze, dat het leek of hij hele dagen niets anders deed. Dat het vaandel bij het aanwezige publiek in de smaak viel, bleek wel uit het ge weldige applaus. Hierna werd het woord gevoerd door de loco-burgemeester de heer van Zandbrink. Deze sprak zijn waarde ring uit voor de aanschaf van dit vaandel en vond het een grote aan winst voor Achterveld. Tevens hoop te hij dat het feestcomité op 27 au gustus, wanneer de historische op tocht en de braderie in Leusden wor den gehouden het feestcomité mét het vaandel ook present zouden zijn. Na een dankwoord van voorzitter Ossendrijver werd door hem nog even een uitleg gegeven betreffende het vaandel. In het vaandel zijn de wa pens van Achterveld en Stoutenbure ten van deze oranjevereniging over nam Hierna was er gelegenheid om te raden hoeveel strengetjes zijde in het vaandel waren bewerkt. Er zijn op deze braderie heel wat prijzen te winnen geweest. Bij het mastklimmen hingen 150 enveloppen boven in de mast, die recht gaven op een prijs. In de grabbelton voor de jeugd waren 400 prijsjes aanwe zig. Deze ton had zoveel aftrek, dat deze om tien uur leeg was Bij de KPJ kon ook nog kuikens gesext worden. Er waren 26 kuikens, waarvan men moest aangeven hoeveel hanen en hoe veel hennen er waren. De te winnen prijzen werden na de braderie be kend gemaakt. De pop van de Zonnebloem was genaamd Astnd. Twee deelneemsters hadden deze naam geraden. Na lo ting was de gelukkige winnaar A. Zwanenburg, Ringweg, De Glindt. Bij de EHBO bleken er 253 bloeddonors te zijn geweest Een waardebon van f 10.00 werd gewonnen door mevr. Ook de EHBO was met een stand op de braderie vertegenwoordigd, ob& grote zorg over de kleine wielrenners tijdens de toerweek. was aanwezig met een stand waar diverse dranken konden worden ge proefd en waar tevens kon worden geraden hoeveel druiven in een plas tic zak waren. Daarnaast was weer de stand van de carnavalsvereniging met koffie, bier en erwtensoep. Het bier en de koffie vonden meer af trek dan de erwtensoep. De rij werd gesloten door boekhandel Vos van het Hoekje. Hier kon worden geraden hoe veel knikkers er in een fles waren geborgen. Vanaf het begin tot aan de sluiting van de braderie was er een gezel lige drukte. Er kan zeker gesteld worden, dat er honderden de bra derie hebben bezocht. Tijdens de bra derie werd ook het nieuwe vaandel van het Feestcomité onthuld. Dit Feestcomité bestaat nu ongeveer 13 jaar. Deze prijswinnaars waren T. Kroe ze, Verjaegde Ruijterweg 72 en G v. d. Valk, p/a Verj. Ruijterweg 18. Met het 121/ jarig bestaan wil de men geen feestje geven, maar iets doen voor het algemeen belang. Uit eindelijk kwam het idee van een vaan del naar voren De bekende Achter- velder Jan Jehee werd aangezocht om een ontwerp te maken, waaraan spontaan gehoor werd gegeven. Nadat het ontwerp klaar was werd gezocht naar personen, die het vaandel wil den vervaardigen. Ook die werden gevonden Moeder, dochter Smit na men deze taak op zich. Door de voorzitter van het Feestcomité H. Ossendrijver werden alle aanwezi gen welkom geheten en wel in het bijzonder loco-burgemeester van Zandbrink met zijn echtgenote en overige leden met hun echtge notes van de Stichting Leusden 1200, allen gekleed in historische kleder dracht. Nadat door de heer Ossendrijver bloemen aan de dames Smit waren overhandigd, werd de onthulling ver- Tijdens de braderie werd de rommelmarkt van DWS druk bezocht. Het aantal druiven was 398 De eer ste prijs een diner voor vier perso nen ging naar H. C. Valkhof uit Ach terveld met 390. De tweede prijs was voor E. P. J. Hueting uit Ach terveld met 387. Ook deze prijs was een diner voor vier personen. De derde prijs een fles jonge jenever was voor J. v. d. Hengel uit Ter- schuur met 385 en een fles Beeren- burger ging als vierde prijs naarArie Zumbrink uit huize St. Joseph met 400. De prijzen werden in D'Ouwe Peerdestal bekend gemaakt door de Een enorme drukte tijdens de braderie aangebracht. Dit, omdat Achterveld be hoorde tot de voormalige gemeente Stoutenburg, maar ook, omdat't Feest comité in nauw overleg met het toen malig Oranjecomite van Stoutenburg de werkzaamheden betreffende het or ganiseren van feesten en evenemen- de Ridder, Penningweg 4 in Hoeve laken een waardebon van f5.00 werd gewonnen door Jo Schouten, Hessen weg 161, Stoutenburg. In de fles bij boekhandel Vos waren 242 knikkers. Tweemaal was 240 geraden. Door loting kwam voor de le prijs uit de bus C. v. d. Brink, Achterveldse- weg 45 en als 2e prijswinnaar W. Enters, van Oldenbarneveltstraat 3, Achterveld. Door een persoon was het getal 235 geraden en door een ander 249. Elk had dus een verschil van 7. Hoewel er maar drie prijzen beschikbaar waren, werd er door de boekhandel nog een prijs bijgedaan. Van de papa's en enkele jongens ver namen wij ondertussen, dat men over het hotel" niets dan lof heeft. De familie Rozendaal is maar één van de 75 gastgezinnen. Zowel bij de dokter, de aannemer en de boer, als bij de groenteman, de varkenshande- ACHTERVELD - Nog deze maand zal de jeugd in Achterveld een - tijde lijk - trapveld in gebruik kunnen nemen. De dienst gemeentewerken is begonnen met het bespeelbaar maken van een stuk weiland aan de Kerkdijk, dat on langs door de gemeente is aangekocht. Tevens wordt momenteel een aanvang gemaakt met de aanleg van het eerste deel van een definitief trapveld aan de Jan van Arkelweg. Op dit terrein zullen in de toekomst ook de schoolsport- aktiviteiten plaatsvinden. Verwacht wordt, dat dit veld over ongeveer een jaar bespeelbaar zal zijn. laar, de warme bakker, de kruidenier en feitelijk bij iedereen" is een plot selinge gezinsuitbreiding geconsta teerd. Alleen voor de laatste twee kinderen uit het programmaboekje (Herbert Krooshof en Robin Kroes met de rugnummers 131 en 132) was geen plaats meer. Die zijo! gearresteerd door Oppert G. Kamps van de RijkspoS verluid zijn de gevang uitstekend behandeld en zats in vrijheid gesteld. Herbert een extra fiets uit de rees ACHTERVELD - De renners van de Tour de Junior komen van heinde en verre. Dat schept wel eens pro blemen, zoals ,,waar moeten al die jongens en meisjes worden onder gebracht?" Ook dit jaar - met een grotere deelname dan ooit - heeft de huisvestingscommissie (de heren Joh. Ossendrijver en J. van Hamersveld) alles weer uitstekend geregeld. Voor een deel van hetrennersveld was Mini- Tourdorp een prachtige oplossing, maar ruim 100 kinderen en een aan tal begeleidende ouders moesten op een andere wijze onderdak gebracht worden. Dat gebeurde bij „adoptie gezinnen". Voor de tourleiding is het altijd een geweldige ervaring, dat heel Achterveld spontaan meewerkt. De enige beloning voor deze onmisbare hulp is het uurtje koffiedrinken met de tourbaas en zijn maats. Dat daar naast nog een waardebon en via een loterij nog een kans op een fiets wordt verstrekt, is natuurlijk wel leuk, maar daargaat het in feite niet om. Je doet het, of niet. Donaeraag zijn wij eens gaan kijken, hoe dat koffiegedoe in zijn werk ging Wel, het was bijzonder gezellig en ze ker een verhaaltje waard in de krant. Om de problemen wat beter te be grijpen maakten wij een praatje met één van de „stiefmoeders". Wij trok ken de hoofdprijs, want laat nu heel toevallig mevrouw Rozendaal (Marian ne volgens de hanger aan haar hals ketting) het grootste aantal tijdelijke weesjes onder haar hoede hebben ge had De Engelse jongens Dean Bourne, Gary Baker, Michael Cummings en Chris Terry had de familie Rozen daal in volledig pension (inclusief de garage als fietsenwerkplaatsï Maar dat was nog niet alles. Bij nuisarts L A.M. Koch waren de vaders van Michael Cummings en David Price in pension, maar de dokter kreeg onver wachts de kans op een extra-vacantie. Voor zijn gasten had dat weinig ge volgen. Die benutten bij hem het lo- giesgedeelte van hun Achterveldse ver blijf en waren voor de koude en warme hap welkom bij de Rozendaals. Zo gaat dat in Achterveld. Marianne Rozendaal, die vlot met het Engels overweg kan, heeft ook nog getracht haar jonge logé's (vooral Baker is een kwajongen) wat Neder lands bij te brengen en het praten met handen en voeten werd dagelijks minder. Het is wel druk in het plot seling uitgebreide gezin, maar verder erg gezellig, ue jongelui komen in hoofdzaak om te eten en slapen Verder verzorgen zij hun fietsen of amuseren zij zich met hun Nederlandse en Duitse vriendjes De Tour werkt relatief meer verbroederend dan de verenigde naties. Donderdagmorgen was het gezellig koffiedrinken voor de adoptie-moeders en de vrouwen van de medewerkers van de Tour. nr DEEL VAM EEN DL-FINITIET TRAPVELL D a ipM W;0.-.O: I .T.v.v.1 ao ri SCUOLE.U&OUU TyDE-U/U TC' KECKO'/K

Leusder Krant | 1977 | | pagina 12